Opstelling Feijenoord Paspoort van twee succesrijke Nederlanders Feijenoordploeg bereidt zich voor Jürgen May loopt niet in Athene Drie Nederlandse uitvallers HET LEGIOEN ZWEERT NU BIJ EDDY TREYTEL Grote truc van Middelink is gelukt rt Jeugd-volleyballers verloren opnieuw lekx naar Ferrari Weer voetbalrel MOTORZESDAAGSE Waardevolle hulp Verrassing Geen enkele ervaring Hoekstra Samenwerking In dienst Gemengde gevoelens Vermoedelijke opstelling Hannover '96 Moedeloos Eerste violist Vertrouwen SPORT IN 'T KORT •IV ijk^ Ik ar. ere die de dit* fzr or- 'f- a* to rn- tr- »e- n- e- ir- sn n- r- is Kf K jt •t k e t r t t PAIMPOL Wie sterk is en bovendien slim, kan zijn slag slaan. De kracht van de Nederlandse wielerploeg en de slimheid van Joop Middelink hebben op de vierde dag van de Ronde van de Toekomst Joop Zoetemelk de gele trui en Piet Hoekstra de etappezege gebracht De truc van ploegleider Middelink is in feite een oude. Voor de start had hij zijn renners gezegd dat er in Mammalle op 65 km voor de finish niet door de Nederlanders zou worden geravitailleerd. Zijn renners moesten de etenszakjes laten voor wat zij waren en proberen op dat moment weg te springen. Ruim tien jaar geleden, toen Midde link in de Ronde van Nederland voor beroepsrenners nog ploegleider was van Vredestein liet hij zijn zwarte eska dron ook een ravitaillering overslaan. Daarna hebben zijn profs op het laatste gedeelte van de etappe naar Utrecht er als het ware een ploegentijdrit van gemaakt en op die dag de eerste zes plaatsen in het etappeklassement ver overd. Zo enclatant was het succes maandag niet, maar de opzet van Middelink slaagde wel volledig. Alle ploegen lie ten zich verrassen, hoewel de Neder landse ploegleiderswagen niet eens naar voren was gereden om tenminste met de etenszakjes voor de renners klaar te staan en de verrassing tot het laatste moment te bewaren. Maar zelfs zonder die camouflage kon Zoete melk bij de ravitaillering wegspringen, nadat Piet Hoekstra het vlak voor hem ook al had gedaan. Hoekstra bleek een waardevolle hulp voor de nieuwe aanvoerder van het klassement, die door een winst van 1 min. 38 sec. op het peloton weer ander halve minuut voorsprong heeft geno men op Brian Jolly, de onttroonde lei der. Joop Zoetemelk, die zeer gebrand is op de gele trui en het vaste plan heeft in de komende dagen zijn toppositie tot het uiterste te verdedigen, hoorde tien km voor de ravitaillering van ploeglei der Middelink dat het oorspronkelijke plan om de uitreiking van eten en drin ken over te slaan zou worden uitge voerd. „Het was al afgesproken" ver telde Zoetemelk. „Wij hadden 's mor gens alles al meegenomen, maar Mid- delijk wilde kennelijk het zekere voor Joop Zoetemelk op weg naar de gele trui. het onzekere nemen. „Air je een ravitaillering overslaat, heb je altijd kans op een grote winst, want de renners zijn afgeleid, zijn be zig met het omhangen van het zakje, met het eten en met de bidons eruit te rijden. Wij zullen ook de komende dagen aanvallend blijven rijden. Op de eerste plaats omdat ik de trui niet zo maar weg wil geven en ook omdat iemand die niet actief en attent is, alles in een dag kan verspelen". ROTTERDAM De opstelling van Feijenoord voor de wedstrijd van woens dagavond tegen KR Reykjavik: doel: Eddy Trey tel; achter: Piet Ro- meijn, Rinus Israël, Theo Laseroms en Theo van Duivenbode; midden: Franz Hasil en Wim Jansen; voor: Henk Wery, Ove Kindvall, Wim van Hanegem en Coen Moulijn. Reserves zijn: Eddie Pieters Graafland, Ruud Geels, Guus Haak en Cor Veldhoen. Er worden ongeveer 50.000 toeschou wers in het Feijenoordstadion verwacht. PAIMPOL Joop Zoetemelk heeft van het Nederlandse tweetal dat zich in Paimpol liet huldigen door de Fran se wielrensters Marie José Simon en Michelin Lemoine, de meest opvallen de erelijst. Zijn wielerpaspoort ziet er als volgt uit: Joop Zoetemelk, geboren 3-12-46 te Den Haag. Beroep: timmerman, wo nende te Rijpwetering (ongehuwd), rijdt voor Amstelbier. 1966: winst in 8 criteria en derde in de Ronde het IJsselmeer. ZEIST Feijenoord is met vijftien spelers neergestreken in de bosrijke omgeving van het KNVB-sportcentrum in Zeist om zich daar in alle rust voor te bereiden op het ogenschijnlijk niet zo zware eerste Europa-Cup-duel te gen het IJslandse Reykjavik. CANTAKZARCX Italië heeft op nieuw een voetbalrel. Na de ongere geldheden te Caserta hebben zich nu ook te Cantanzaro, Zuid-Italië, gevech ten tussen sportminnaars en politie voorgedaan. De sportieve inwoners van Catanza- ro raakten buiten zichzelf van woede toen de scheidsrechter een doelpunt van de voetbalclub uit Cantanzaro af keurde tijdens een wedstrijd tegen een club uit Piazenza. Cantanzaro verloor zodoende met 1-0. Een opgewonden menigte van naar schatting duizend voetballiefhebbers brak het halve stadion af en raakte in gevecht met de politie, die de scheidsrechter in bescherming moest nemen. De politie reed met haar auto's door de menigte heen om de herrie schoppers uiteen te jagen. Er vielen verscheidene gewonden. Een politie agent is met ernstige verwondingen in het ziekenhuis opgenomen. Pas toen de politie versterking haal de slaagde ze er in de menigte die urenlang de kleedkamers had bele gerd, te verdrijven. De Nederlandse herenjeugdploeg tot twintig jaar, welke volgende week naar Rusland vertrekt voor de Europe se titelstrijd, heeft het opnieuw niet te gen Israël kunnen klaren. Evenals vo rige week in Amsterdam werd het te gen de jonge Israëli een nederlaag met 03. De ploeg van coach Van der Ploeg, die nu beslist beter weerstand bood en ln de Venlonaar Harrie Jansen zijn beste speler had, werd verslagen met de cijfers 17—19, 12—15 en 9—15. Woensdag zal in Roterdam voor de eerste maal worden aangetreden en manager Guus Brox wilde niets aan het toeval overlaten teneinde zijn ploeg in optimale conditie op het veld te brengen. Vandaar ook deze drie da gen KNVB-sportcentrum. „Wij zijn nu eenmaal profs en wil len het als regel gaan invoeren dat we voor elk Europa Cup-duel belang rijk of niet belangrijk enkele dagen bijeen zijn. Misschien lijkt Reykjavik niet zo'n sterke tegenstander, maar we moeten de wedstrijd eerst winnen". Van hetzelfde standpunt gingen ook aanvoerder Rinus Israël en de beide in de harde Europa Cup-wedstrijden gegroeide Eddy Pieters Graafland en Cor Veldhoen uit. „Je hebt bij zo'n wedstrijd alles te verliezen en niets te winnen", aldus Cor Veldhoen. Rinus Israël was er ook al niet hele maal zeker van. „Op papier moet je zo'n wedstrijd natuurlijk dik winnen en ik heb er ook wel vertrouwen in. Maar wanneer het je in het eerste kwartier niet meezit en het lukt je niet om een doelpunt té maken, dan gaat het publiek zich ermee bemoeien. Die willen in zulke wedstrijden nu een maal doelpunten zien. En wanneer dat niet vlug genoeg gaat, nou, berg je dan maar. Dat kan ook invloed hebben op het spel. Dan gaat het ineens wat ge- forceerder en wie vertelt me wat er dan kan gebeuren?" Eddy Pieters Graafland vond het wel prettig dat de eerste tegenstander in het Europa Cup-toernooi niet zo'n heel zware is. „We hebben vijf spelers: Trey- tel, Jansen, Wery, Van Hanegem en Geels, die nog geen enkele ervaring hebben in soortgelijke wedstrijden. Die kunnen hier mooi de sfeer proeven. Al hoewel, het stadion lijkt me nog niet geheel uitverkocht en dat zal bij even tuele volgende wedstrijden wel geheel anders zijn. Overigens zie ik Feijenoord wel met duidelijke cijfers winnen. Dat zijn we tegenover het publiek ook wel verplicht". Hoe de samenstelling van de Feijen oordploeg zal zijn, daarover wilde de Feijenoordleiding zich niet uitlaten. De opstelling wordt waarschijnlijk van daag bekend gemaakt. 1967: winst in 10 criteria, vierde in de Ronde van Turkije (1 ritzege), twee de in de Ronde van Schotland. 1968: Olympisch goud (met Den Her tog, Krekels en Pijnen) in de ploegen tijdrit, winst in 13 criteria 1969: winst in 6 criteria: winnaar van het circuit des Mines (ritzege, derde in het puntenklassement, derde in het bergklassement), derde in de Ronde van Oostenrijk (drie ritzeges, eerste in bergklassement en puntenklassement), winnaar in de tweedaagse Engelse wed strijd Greenhall - Whitley (1 ritover- winning), winnaar in de ronde van Joe goslavië (twee etappeoverwinningen, derde in het puntenklassement; tweede in het bergklassement.) De lijst van Piet Hoekstra ziet er als volgt uit: Piet Hoekstra (24-3-1947 te Murmerwoude van beroep automonteur, wonende te Dokkum, (ongehuwd) rijdt voor Batavus. 1967: Winst in 8 criteria. 1968: 20 overwinningen in criteria en op de baan, vierde in Nederlands kam pioenschap achtervolging en zesde in Ne derlands kampioenschap 1000 meter tijdrit, winnaar in een etappe van de Tour de la Bordelaise; uitgezonden naar de spelen van Mexico voor de ploegen- achtervolging. 1968: Nederlands kampioen achter volging (winst op Zoetemelk in de fina le), achtste in eindklassement Olym piad toer (winnaar van eerste etappe en van individuele tijdrit), vierde in Nederlands kampioenschap 1000 meter tijdrit, twee etappe-overwinningen in de Algerijnse ronde van Anaba, kwart finales bij het wereldkampioenschap achtervolging te Brno, tweede in de ster van Zwolle en de Ronde van Noord- Holland. De verrassing bij de ravitaillering van Lamballe was des te groter om- dat de Nederlandse renners in het eer- ste gedeelte van de rit, met uitzonde ring van De Koning, weinig opvallend hadden gereden en geen serieuze po gingen hadden gedaan om een eind te maken aan de ontsnappingspoging van de Noor Andresen, de Fransman Dan- guillaume, de Zwitser Regamy, de 're gionaal Besnard en de Engelsman Wi les. Het vijftal dat na 60 km, op on geveer een derde van het parcours was weggesprongen, nam een voorsprong die uitgroeide tot meer dan 2 minuten. Vlak voor de ravitaillering was het ver schil weer teruggelopen tot iets meer dan een minuut. Regamy en Danguil- laume zagen weinig brood meer in de ontsnapping toen zij hun etenszak jes hadden ontvangen en lieten zich terugzakken. Tot zij werden achter haald door Hoekstra en Hubschmid. Even later liet Hoekstra de ander gaan om 'de sprong van de eenzame jager Zoetemelk De Koning had geen succes gehad met zijn aanval bij de ravitaillering te doen slagen. Met steun van Hoekstra kon het gewoon niet mislukken voor Zoetemelk. Te meer omdat de vernieuwde kopgroep in zijn geheel de ontsnapping wilde doen slagen en uitstekend samenwerk te. Drie renners hebben nog de sprong gemaakt naar de koplopers: de Fran sen Paranteau en Martinez en de Pool Blawdzin, die in het algemeen klasse ment opklom tot de tweede plaats op 1 minuut. 11 seconden van Zoetemelk. Le Bourvellec zat aanvankelijk ook in dit groepje, maa'r op last van zijn ploeg leider Joseph Groussard moest hij zich laten terugzakken tot Testier, die in het algemeen klassement nog een seconde voorsprong had op Joop Zoetemelk en zijn eenzame jacht had ingezet. Maar wat Hoekstra en Zoetemelk luk te, konden LeBourvellec en Testier niet. Bij de beklimming van de Cote au Roux, op 37 kilometer voor Paimpol, viel het groepje even uiteen. Wiles ging het gemakkelijkst omhoog en Hoekstra had het het moeilijkst van de vluchtelingen. De lange Fries uit Dokkum, in het veld van de Tour de L'Avenir is geen renner groter dan hij, blijft bij iedere bekimming zo lang mo gelijk op een te groot verzet rijden. „Ik kan niet anders" zei Hoekstra, „wan neer ik kleiner ga moet ik absoluut uit de wielen. Ik kan alleen maar op kracht omhoog". Hoekstra verspeelde wat seconden op het heuveltje, maar slaagde er tijdens de afdaling gemak kelijk in weer bij te komen. Tot enkele kilometers voor Paimpol stelde Hoekstra zich volledig in dienst van Zoetemelk, zoals hij in het begin van dit seizoen ook de man was ge weest, die Fedor den Hertog onschat bare diensten bewees, bij diens over winning in de Ronde van België. Op het laatste stukje van de rit mocht hij voor zichzelf rijden. De renner, die in ver schillende Nederlandse klassiekers net naast het succes greep door een tekort aan sprintkracht, maakte er in Paimpol een heel lange sprint van en daarin was de nationale achtervolgingskam pioen sterker dan wie ook van zijn me devluchters. In de laatste bocht, op 500 meter van de streep, lag hij al op kop en daarna stoomde hij op volle kracht door. Er was niemand die er zelfs maar in slaagde om aan zijn wiel te blijven. Het Nederlandse succes was compleet, temeer daar de eerste plaats in het ploegenklassement in Nederlandse han den bleef, Hoekstra dichtbij op de tweede plaats de groene trui kwam en Joop Zoetemelk als extraatje mede door zijn derde plaats op het hoogste punt van de Col de Roux ook nog de eerste plaats veroverde in het bergklassement. Ploegleider Joop ATHENE De IAAF is voor het dreigement van de Westduitse at leten, dat zij woensdagavond het Ka- raiskakis-stadion in Athene zullen verlaten wanneer Jürgen May niet mag starten op de 5000 meter, niet door de knieën gegaan. Jürgen May zal in Athene niet lopen. Na een spoedberaad, waarbij onder anderen Lord Exeter, president van de IAAF, Don Pain, secretaris van de federatie en ingenieur Ad Paulen als voorzit ter van de Europacommissie deel namen, werd besloten May niet te laten starten. Onmiddellijk na afloop van het be raad verklaarde ir. Paulen: „De Westduitsers wisten dat May niet mocht starten. Pain heeft hun dat op 25 augustus al geschreven. Het be wuste reglementsartikel bepaalt dat een atleet binnen drie jaar niet voor een ander lid van de IAAF mag star ten. In 1965 hebben wij Oost-Duits- land geaccepteerd als lid van de IAAF. Een jaar later is May in Boedapest voor Oost-Duitsland ge start. Omdat May in juni 1967 naar West-Duitsland vluchtte, zal hij tot 1 juni 1970 moeten wachten voordat hij voor West-Duitsland aan de Olympische Spelen of Europese kam pioenschappen kan deelnemen." In het Westduitse kamp werd de beslissing met gemengde gevoelens ontvangen. Men was het niet eens met de uitleg van het reglementsar tikel. Dr. Max Danz, voorzitter van de Westduitse atletiekbond en lid van de IAAF zei: „Wij zullen de beslissing van onze atleten respec teren. Ik verwacht niet dat zij voor dinsdagmorgen tot een besluit ko men". Herman Salomon, de captain van de Westduitse ploeg: „Wij gaan de zaak opnieuw bekijken en dan schriftelijk stemmen of wij blijven of weggaan". Voorlopig heerst er dus nog onzekerheid. Middelink had alle reden om tevreden te zijn. Alleen het dagploegenklasse- ment was aan de Nederlanders voor bij gegaan. Nederland werd tweede achter Zwitserland, die met dezelfde tijd tot een iets betere klassering was gekomen. Ondanks het succes van de dag ver gat Middelink dat niet: een eerste plaats in het dagploegenklassement le vert 600 franc op, die hadden wij ook kunnen hebben. Een van de jongens had voorin in het peloton horer. te zit ten". UITSLAGEN De uitslag van de vierde etappe is: 1. Hoekstra 192 kilometer in 4 uur 34 min. en 53 sec. (met bon. 4.34.33); 2. Danguillaume (Fr) 4.43.53 (met bon. 4.43.43); 3. Wiles '(GB) 4.43.53 (met bon. 4.43.48); 4. Besnard (Fr. Centraal) 5. Hubschmid (Zwi); 6. Andresen (Den/ Noorw); .7 Blawdzin (Pol); 8. Rega my (Zwi); 9. Zoetemelk; 10. Martinez (Fr. Centr); 11. Paranteau (Fr) 4.43.57; 12 Lasa (Sp) 4.45.20; 13. Van de Vij ver (Bel); 14. Dury (Bel) 4.45.22; 15. Stee (Pol); 16. Testier (Fr. West); 17. Soucek (Tsj. Slow); 18 Blauwaert (Bel) 4.45.31. Het algemeen klassement na de vier- Piet Hoekstra (rechts) op het ere podium. Links naast hem ploeg leider Joop Middelink. de etappe is: 1. Zoetemelk 17 uur 15 mi nuten 31 sec; 2. Blawdzin (Pol) op 1 minuut 11 sec; 3. Testier (Fr. West) op 1.28; 4. Jolly (GB) op 1.33; 5. Cra- pez (Bel) op 1.52; 6. Rollison (GB) Op 1.57; 12. Benjamins op 4.04; 14. Erik Petterson (Zwe) op 4.25; 18. Spetgens op 4.40; 26 Den Hertog op 5.52; 31. Oos terhof op 6.20; 66. De Koning op 8.18; 101. Van den Burgh op 17.18. Het algemeen bergklassement: 1. Zoe temelk 7 punten; 2. Wiles (GB), Van de Wiele (Bel), Testier (Fr.-West), Oos terhof en Duchemin (Fr. West) 5 pun ten. Het algemeen puntenklassement: 1. Besnard 39 punten; 2. Hoekstra 34 pun ten; 3. Rollinson en Testier 30 punten; 5. Van de Vijver 27; 8. Benjamins 20. Dagploegenklassement vierde etappe: 1. Zwitserland 14.13.17; 2. Nederland /.t; 3. Frankrijk-Cenraal zt. Algemeen ploe genklassement: 1. Nederland 52 uur 25 minuten en 53 seconden; 2. België 52.30.42; 3. Frankrijk 52.32.38; 4. Groot- Brittannië 52.33.45; 5. Frankrijk-West 52.33.54. GARMISCH PARTENKIRCHEN Na de eerste dag van de internatio nale motorzesdaagse, in Garmisch-Par- tenkirchen voert Oost-Duitsland het klassement aan. Met uitzondering van de Russen legden alle A-teams het par cours foutloos af. De Russen zijn al vrijwel kansloos geworden voor de eindzege. Een van hun sterkste troeven, Victor Pylaef, viel uit, hetgeen de Russen iedere dag op 100 strafpunten komt te staan. In de berg-snelheidsproef en de 1000 meter acceleratieproef toonde de Oostduitsers zich het sterkst, gevolgd door de Tsje- choslowaken en de Oostenrijkers. Van de 317 rijders, die van start gin gen, vielen er 23 uit. Onder hen wa ren de Nederlanders Henk Jager, Gijs van Leeuw en Jan Wermink, die al len een defect hadden aan de versnel lingsbak. Het Nederlandse A-team (Beuk hoff, Selling, v.d. Sluis en Tijhuis), bleef zonder strafpunten. De stand na de eerste dag van de in ternationale motorzesdaagse: 1. Oost- Duitsland 0 strafpunten/32,7 punten. 2. Tsjechoslowakije 0/87,8. 3. Oostenrijk 0/93,4. 4. West-Duitsland 0/94,1. 5. Zwe den 0/270,9. 6. Engeland 0/298,2. 7. Italië 0/620,2. 8. Rusland 100/0. Klassement voor de zilveren vaas: 1. Tsjechoslowakije-A 0/55,7 en West- MODENA. De Belgische autocou reur Jacky Ickx, die dit jaar in een Brabham-Ford de Grote Prijs van West- Duitsland heeft gewonnen, heeft een contract getekend bij Ferrari, In 1970 zal hij voor dit merk in een formule één rijden. Duitsland-A 0/82,5. 3. Tsjechoslowakije B 0/87,6. 4. Oost-Duitsland B 0/89,3. 5. West-Duitsland B 0/119,3. 6. Oost-Duis- land A 0/165,2. HANNOVER De trainer van Han nover '96, „Tschik" Cajkovski, heeft voor de Jaarbeursstedenwedstrijd (eer ste ronde) van woensdag tegen Ajax een experiment in gedachten. Aanvoer der Hans Siemensmeyer zal waarschijn lijk voor de eerste maal met de „Li bero" taak worden belast en doelman zal zijn de 33-jarige Horst Podlasly. De vermoedelijke opstelling is: Podlasy, Hel- lingrath, Siemensmeyer, Stiller, Loof, Zovel, Bandura, Cebinav, Heynckes, Skoblar en Brune. Breure en Anders zijn geblesseerd en komen niet in aanmer king. Verder houdt Cajkovski nog als re serves achter de hand Bohnsack, Rit- ter en Detsch. Scheidsrechter is de Belg Loraux. De Amerikaanse professional Earl Buchholz heeft in Atlanta een interna tionaal tennistoernooi gewonnen door in de finale van het heren-enkelspel op verrassende wijze beroepsspeler John Newcombe (Australië) met 6-4, 5-7, 6-4, 5-7, 6-2 te verslaan. Eerder wees Buchholz, die een bedrag van 10.000 dol lar toucheerde, de Amerikaan Martin Riessen en de Australiër Tony Rodie terug. ROTTERDAM Het legioen heeft zijn kreet niet eens hoeven te veranderen. Uit duizenden kelen klinkt na een prachtige redding van Treytel het gescan deerd „Eddy, Eddy, Eddy". Een kreet, die ook in de vorige competitie meer malen door het Rotterdamse Stadion galmde, maar die dan bestemd was voor Eddy Pieters Graafland. Nieuwe meesters, nieuwe wetten. Ben Peeters verdween als trainer van Feijenoord. Ernst Happel volgde hem op. De zacht pratende Oostenrijkse oefenmeester trotseerde de publieke opinie. Wars van alle sentimenten, niet denkend aan de grote verdiensten van Pieters Graafland, koos hij doelbe wust voor Treytel. P.G., die toch een voortreffelijk sei zoen achter de rug had, werd naar de reservebank verwezen. Een rigoureu ze ingreep van Happel. Zeker met de wedstrijden voor de Europa Cup voor landskampioenen in het vooruitzicht. Maar de feiten stelden de Oostenrijker in het gelijk. We hebben Eddy Treytel het laatste jaar nogal dikwijls gesproken. Dik wijls was hij moedeloos. Zuinig nip pend aan een kleintje bier, zijn enige uitspatting op de maandagavond, maakte hij ons deelgenoot van zijn te leurstellingen. Het week in, week uit op de reservebank zitten, vrat aan zijn zenuwen. Treytel begon te vrezen voor zijn conditie, zijn mentale instelling en zijn vorm. Op zulke ogenblikken had hij een opwekkend woord nodig. Hij zocht steun bij zijn vrienden die hem steeds maar weer verzekerden dat zijn tijd beslist zou komen. Opgemon terd stapte hij dan weer in zijn Por sche. Misschien nog sneller dan hij ge dacht zal hebben, kwam Treytels tijd. De man die een jaar lang tweede vio list was geweest, werd door Happel tot eerste violist benoemd. Het legioen weet al niet beter. Roem is vergankelijk. Het is P.G. al verge ten. Op de tribunes zweert men nu bij Eddy Treytel. Treytel is er niet van naast zijn schoenen gaan lopen. De 23-jarige Rot terdammer, die in Schiebroek de eer ste trap tegen een bal gaf maar op zijn elfde overstapte naar Xerxes, geeft eerlijk toe dat hij in de eerste wedstrijden nogal een tikje zenuwach tig was. „Het gaat nu echter iedere wedstrijd beter. Aan mijn top ben ik nog niet. Zeker niet wat internationale ervaring betreft. Die heb ik beslist nog niet voldoénde. Daarom was het voor mij toch een grote verrassing dat bonds coach Kessler mij voor de selectie koos." Treytel, uitgedost met een paar sier lijke bakkebaarden, heeft intussen al een beetje internationale ervaring op gedaan. „In mijn eerste wedstrijd met Feijenoord tegen Mönchen-Gladbach maakte ik twee lelijke fouten. Hoe dat kwam? Ik kan het niet verklaren. Mis schien had ik een offday. We verlo ren met 42". Misschien, veronderstellen we, was je nog niet zo vertrouwd met de ver dedigers voor je. Treytel ontkent dat. „Ik heb het hele jaar gezien hoe ze spelen. Daar moest ik mij dus op in stellen." Dat instellen is intussen voortreffe lijk gelukt Feijenoord* verdediging heeft vertrouwen in Treytel, Treytel heeft vertrouwen in zijn verdediging. Tegen de wedstrijd van woensdag ziet de Rotterdamse doelman ook niet op. „We mogen Reykjavik natuurlijk niet onderschatten, maar ik geloof niet dat er zich problemen voor zullen doen." De Rotterdamse doelman, die een contract voor een jaar heeft „ik ben niet zo voor langdurige contrac ten" heeft het nu bij Feijenoord voortreffelijk naar zijn zin. „Het is" zegt hij, „het Walhalla van de voetbal lers. Je speelt voor zo'n 40.000 tot 65.000 toeschouwers. Dat is een enor me belevenis. Bij Ajax, toch ook een topploeg, ziten er maar zo'n 20.000." De naam Ajax is gevallen. Treytel is van mening dat de strijd om het kampioenschap van Nederland wel weer tussen Feijenoord en Ajax zal gaan. Of er gevaar in schuilt dat Feijenoord, wanneer het lang in de Europa Cup blijft, in competitiewed strijden punten zal gaan verspelen ge looft hij niet. „Als fullprof moet je twee of drie wedstrijden per week kunnen spelen. En natuurlijk hangt het ook een beetje af van de tegenstander, die je na zo'n Europa Cup-wedstrijd moet bestrijden. Vergeet niet dat er, om er twee te noemen, wel degelijk verschil in zit of je Ajax of Haarlem ontmoet." DINSDAG 16 SEPTEMBER 196 Joop Zoetemelk in de gele trui; etappezege voor Piet Hoekstra a

De Vallei | 1969 | | pagina 15