„EEN GOLF VAN BALDADIGHEID OVER DE HELE STREEK Nog geen beslissing „monster-kwestie" in Spannende strijd in eerste ronde Schutters gingen nachtschuit in C.P.J.-blad „Ontsticht" zag levenslicht Leegstaande woningen vernield Burgemeesterzeer verontrust Uitslag vlucht vanaf St. Ghislain Hornu Uitslagen wedvlucht p.v. „De Snelpost" A. v. d. Veer: „Regeling onbillijk...."' 99 De heer D. Eskes gisteren 25 jaar bij belastingen VOORZITTER VAN ATLETIEKCLUB: „MAAR WIJ BLIJVEN OPTIMISTISCH" Voetbalpark Optimistisch Historische vondst bij bomen rooien VEILING KESTEREN KUIS ST BLOEM EIS GIF Opbrengst collecte Om de damtitel van district West Duurtetoeslag gemeen tepersonee l Pagina S DINSDAG 16 SEPTEMBER 1969 A MERONGEN Burgemeester jhr. mr. O. R. v.d. Bosch van Amerongen liet zich gisteravond in de gemeenteraad vrij fel uit over herhaaldelijk voorkomende vernielingen in en aan leegstaande woningen in zijn gemeente. ..We zijn in hoge mate verontrust. Er trekt op het ogenblik een golf van bal dadigheid over de hele streek. Er wordt teveel vergeten dat er op de ouders van de daders verantwoordelijkheid rust", zei hij. De burgemeester kwam tot zijn betoog na een opmerking van raadslid G. J. Buis. Deze noemde de ver nielzucht in Amerongen „ten hepiel schreiend". Hij pleitte voor beschermende maatregelen, die de woningen van de baldadige bezoekers moeten vrijwaren. Directe aanleiding tot deze harte- kreten was het raadsvoorstel tot aan koop van een weitje met een huis bij de Koenestraat en de Kon. Wilhelmi- naweg. Met de eigenaren is al over eenstemming bereikt over een koop som van f 45.000,Het weitje zal mogelijk in de toekomst dienen tot uitbreiding van het naastgelegen plein tje waarop banken staan. Zo zou Amerongen de beschikking krijgen over een vrij rustige open plek in het dorp. De bijbehorende woning zou weer bewoonbaar kunnen worden ge maakt. „Die woning is intussen wel veran derd". merkte de heer G. J. Buis (PvdA) op, doelend op de vernielingen die sinds de eerste onderhandelingen moeten hebben plaatsgehad. Hij vroeg of het niet mogelijk is dergelijke pro jecten tegen de jeugdige vernielzucht afdoende te beschermen. Burgemees ter v. d. Bosch antwoordde dat hij, zonder medeweten van de eigenaren, de technische dienst van de gemeente de toegangen tot het huis had laten dichttimmeren. De heer M. Doornenbal (A.R.P.) zei een veel betere oplossing te weten: „Als er een woning leeg komt moeten we de zaak niet dichtspijkeren. Koop desnoods vitrage, en zet kunstbloemen voor de ramen, en een paar oude stoe len in de kamers. Dan lijkt zo'n huis bewoond, en wordt er niet vernield..." „Tot de jeugd ontdekt dat het maar kunstbloemen zijn...", repliceerde de voorzitter. Ir. J. Tenge maakte tevoren be zwaar tegen een onderdeel van het voorstel. Er stond in dat de gemeente een rente van 7 procent per jaar ver schuldigd zal zijn van de koopsom, ge rekend van de datum van onderteke ning van het voorlopig contract tot de dag der definitieve overdracht. Ir Ten- ge vond dit in wezen ongebruikelijk beding onjuist. Hij tilde er overigens in dit geval niet al te zwaar aan. Het V.V.D.-raadslid had eerder tij dens de vergadering aangekondigd dat hij B. en W. binnen veertien dagen een reeks van vragen zal voorleggen met betrekking tot het woningbouwbe leid in de gemeente. Hij zei dat toen de raad opnieuw toestemming moest geven voor garantieverlening, voor premiewoningen, die bestemd zijn voor niet-Amerongers. Enkele maanden ge leden waarschuwde de heer Tenge al dat „de mensen van buiten" mogelijk de voor inwoners van Amerongen be stemde huizen zouden kunnen bezetten, terwijl de ifigezetenen zelf niet meer aan bod zouden komen. Over het initiatief-voorstel van de heer Haandrikman (C.H.U.) kon de raad gisteren niet beslissen. Het raads lid pleitte voor eeen aanvulling van de Algemene Politie Verordening, waar door het verspreiden van reclame monsters die giftige, bijtende of ande re voor de gezondheid schadelijke stof fen bevatten aan banden wordt ge legd. Ze zouden slechts in handen mo gen worden gegeven aan personen van tenminste zestien jaar. „Ik heb het voorstel met enige ver wondering gelezen", deelde de heer Doornenbal mee. „Wie beoordeèlt de giftigheid van de monsters, en wie houdt de controle?" Met deze vragen luidde hij een amendement van zijn (A.R.-)fractie in, dat een totaal-verbod op versprei ding van de bedoelde monsters beoog- ed. Burgemeester v. d. Bosch vond dit wat te ver gaan. „Er zitten ook bijten de stoffen in met bliksemkracht reini gende schoonmaakmiddelen," zei hy, „een algemeen verspreidingsverbod is niet te hanteren." Wethouder G. J. van Barneveld viel zijn partijgenoten echter bij met de stelling: „als dit amendement wordt aangenomen hebben we bij voorko mende excessen tenminste altijd een grond om een proces te beginnen." De burgemeester voelde echter meer voor een maatregel die overeenkomt met de elders in het land al gebruikelijke. „Een afwijkende redactie werkt mis verstanden in de hand," zei hij. Niettemin beloofde hij het amende ment van de A.R. op zijn juridische merites te laten beoordelen, en het ad vies te vragen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Bovendien achtte hij overleg met de griffie nood zakelijk. Het voorstel werd daarop te ruggenomen. Aan 't eind van de vergadering, te gen halftien, kwamen enkele schrifte lijke vragen van raadsleden aan de orde. De heer Doornenbal informeer de naar de stand van zaken met be trekking tot waterleiding in super-on rendabele gebieden (zoals O verberg), en vestigde de aandacht op een voor kinderen gevaarlijke verkeerssituatie op de Bergweg en de Heuvelsesteeg. Hij pleitte voor het plaatsen van waar schuwingsborden. Een gelijkluidend ad vies had hij ten aanzien van de spoor- overgang in de lijn Amersfoort-Rhe- nen, die als zodanig voor het verkeer slecht aangegeven is. In zijn antwoord zei mr. v. d. Bosch te zullen aandrin gen op spoed bij de realisering van de waterleidingplannen. M. DOORNENBAL amendement VEENENDAAL De opbrengst van de collecte voor het Koningin Wilhelmi- na Fonds in Scherpenzeel bedroeg f 2425,24 (in 1968 f 2159,46). ARNHEM In de eerste ronde van het persoonlijk damkampioenschap van District West van de KNDB die in Arn hem in „De Coehoorn" werd gespeeld, is byzonder spannende stryd gele verd. In de hoofdklasse speelden de clubgenoten ir. P. Cevaal en R. Wil- lemsen (beiden VTD-Tiel) een boeiende partij, die tenslotte in het voordeel van Cevaal werd beslist. I-n verband met het feit dat de Benne- komse deelnemers aan dit kampioen schap met hun team (BDV) in Eindho ven moesten spelen voor de nat. hoofd klassecompetitie zijn de partijen T. v. Beek (B'kom)-A. Janssen van Doorn (Wageningen) en J. Weijman (B'kom)- G. Stunnenberg (B'kom) gisteren in Ede gespeeld. In de le klasse was het de middag der remises. Alleen de Edenaar M. J. van de Peppel (WSDV) behaalde in deze klasse een zege. Vrij vlot veroverde Van de Peppel de beide punten op de Tielenaar L. F. Leimena (VTD), die aanvankelijk nog goed partij gaf. De clubgenoten A. W. A. Janssen en H. v.d. Hurk (beiden Slagvaardig) hielden el kaar goed in evenwicht en dit kwam ook in de uitslag tot uitdrukking (remi se). Ook de plaatsgenoten F. Angelino en H. J. van der Heijden (DEZ-Ochten) de den niets voor elkaar onder. De Tiele naar N. Blankenstein (VTD) en R. Fin- telman (Slagvaardig-Wamel) gaven el kaar ook al geen duimbreed toe n kwa men remise overeen. De 2e klassers starten zaterdag 20 september. Het volledige programma voor zaterdag a.s. luidt: Hoofdklasse: ir. P. Cevaal (Tiel)-G. Stunnenberg (B'kom); A. Akkermans (Druten)-J. Weideman (B'kom); R. Wil- lemsen (Tiel)-A. Janssen van Doorn (Wag.) le klasse: H. J. v.d. Heijden (Ochten)- L. F. Leimena (Tiel); N. Blanken- stein - (Tiel)-M. J. v.d. Peppel (Ede) H. v.d. Hurk (Wamel)-R. Fintelman (Tiel) F. Angelino (Ochten)-A. W. A. Janssen (Wamel). 2e klasse: R. Derksen (SI. Ewijk)-J. Elings (Oosterhout); E. Weijman (Ren- kum)-F. v. Eldik (SI. Ewijk); D. v. Ag- gelen (Wag.)-J. N. Teunissen (B'kom). Alle wedstrijden worden gespeeld in cultureel centrum „De Coehoorn" in Arnhem. SCHERPENZEEL Maandagmiddag besloot de Scherpenzeelse schietvereniging het zomerseizoen met een grote eindwedstryd op de buitenbaan. Er was niet al leen van de kant van de leden zeer grote belangstelling, maar ook van burgemees ter J. Hey. Aan het eind van de wedstryd kreeg hy nog les in de schietkunst van de voorzitter de heer A. Valkenburg. Men had graag aan deze wedstrijd ook een wedstrijd voor de dames van de leden verbonden. Door een misver stand ging dit niet door en was er maar een dame aanwezig. Mevr. Berendse mocht het genoegen smaken om ten minste niet op de onderste plaats te ein digen. De uitslagen waren geweer 100 meter: C. Valkenburg 94, M. Berendse 92, A. v. Eist 91, W. Klumpenaar 91, A. C. v. Dusschoten 90, J. ten Broek 89, A. ter Burg 88, H. Berendse 88, J. Koot 87, A. Wittenberg 87, J. Visser 87, H. Pater 86, H. Methorst 86, H. v. Ginkel 86, B. Geefshuizen 86, T. Rustenhoven 85, A. Valkenburg 85, E. v.d. Werk 85, H. v. Droffelaar 85, L. v. Hoeijen 85, A. v. Garderen 85, J. v. Eist 84, P. Engelen burg 84, J. Overeem 84, H. W. Navist 82, H. Veldhuizen 82, M. v. Eem 82, W. v. Leuveren 82 J. Koudijs 81, J. Dave- laar 79. A. Blanken 79, E. J. Reemst 77, P. ter Burg 76, P. Hoytema van Konij nenburg 71, T. Valkenburg 69 en K. Schepel 88. Met de petite carabine werden de vol- RESTEREN Gisteren was het 25 jaar geleden dat de heer D. Eskes (49 jaar) bij de belastingen in dienst trad. De jubilaris was voor zijn werkzaam heden in Kesteren onder andere 10 jaar werkzaam bij de belastingdienst in Millingen aan de Rijn. De heer J. Gouw, inspecteur van belasting uit Tiel bood de jubilaris de traditionele grati ficatie aan. De heer Eskes die al 13 jaar in Kes teren woont, mag zich wel ingeburgerd weten; dat bleek wel uit de vele felicitaties die hij gisteren in ontvangst mocht nemen. gende resultaten bereikt op de 100 m: A. ter Burg 49, M. Berendse 48, E. v. d. Werk 48, C. Valkenburg 47, A. v. Eist 46, T. Rustenhoven 45, J. Koot 44, J. ten Broek 43, L. v. Hoeijen 43, J. Koudijs 45, M. v. Eem 42, J. Visser 42, A. v. Garderen 41 A. C. v. Dusschoten 41, J. Overeem 41, H. Veldhuizen 41. P. Engelenburg 40, H. Pater 40, H. W. Na- vest 40, H. Methorst 39, H. v. Ginkel 38, A. Valkenburg 38, W. Klumpenaar 37, A. Wittenberg 37, W. W. v. Leuveren 36 Mevr. Berendse 35 A. Blanken 34, P. ter Burg 33, T. Valkenburg 33, H. v. Droffelaar 31 en E. J. Reemst 28. Het is de bedoeling van het bestuur om de volgende keer ook een wedstrijd voor dames te houden. Na afloop vond in hotel Boszicht op enigszins feestelij ke wijze de uitreiking van de prijzen plaats. VEENENDAAL De duiven-vluch ten voor 1969 zijn weer voorbij. „De Luchtreiziger" in Veenendaal nam deel aan de laatste vlucht voor oude en jon ge duiven vanaf St. Ghislain Hornu over een afstand van 213 km. De dui ven werden om 7.10 uur in vrijheid ge steld en de eerste duif meldde zich om 10.33 uur. Op deze laatste vlucht was de heer W. Schakel, jeugdlid, alle ou dere leden van „De luchtreiziger" te vlug af en ging met de ere-palm strij ken. De laatste prijs werd om 10.44 uur verdiend. De verdere uitslag is: W. Schakel 1; J. v. Dam 2, 3, 4, 11, 16, 18; H. v. Kooten 5, 6, 10, 14, 19; R. J. v.Kooten 7, 12, 13; H. Beijk 8, 20; A. v. Barne veld 9; Gebr. Spies 15, 17. VEENENDAAL De uitslag van de wedvlucht vanaf St. Ghislain Hornu van p.v. „De Snelpost" luidde: gelost om 7.10 uur; eerstaankomende duif 10.35.27 uur; snelheid 1044.6 meter per minuut: L. Heiwegen 1, 2, 21; Spliethoff v. d. Burg 3, 4, 10, 11, 22, 27; H. Heikamp 5, 24, 28; R. v. Doorn 6, 12; A. D. v. d. Bosch 7, 19; D. Versteeg 8, 25; C. v. As- selt 9, 23, 30; J. van Amerongen 13, 29; Th. Harmsen 14; J. Geerenstein 15; A. Leppers 16; KI. v. d. Heuvel 17; E. Suk kel 18; A. v. Doorn 20, 26. VAV ernstig gedupeerd door verlies van baan VEENENDAAL De ruim 100 leden tellen de Veenendaalse atletiekvereniging (VAV) Ls ernstig gedupeerd doordat men de atletiekac- commodatie op het Panhuis-complex voor het grootste gedeelte is kwijtgeraakt. De Sportstichting wendde zich enige tijd gele den tot het bestuur van VAV met de medede ling dat men voetbalvelden te kort kwam en van plan was de atletiekbaan te doen verdwij nen om op die plaats twee nieuwe velden te creëren. En aangezien de stichting deze terreinen vol strekt nodig had. stemde het VAV-bestuur noodgedwongen toe. Dat deed men echter niet voordat men zich in een schryven tot de sportstichting had gericht, waarin de volgende „condities" werden gesteld: de vereniging wil twee verspringbakken, twee kogelringen, twee discusringen en een hoogspringbak op het Panhuis behouden; de sportstichting moet er eenmaal per jaar voor zorgen dat de vereniging een 400-meter- baan kan uitzetten voor haar regionale wedstry- den (één van de beste atletiekontmoetingen In het district Oost); men wenst wanneer het nieuwe sportcom plex zal zyn voltooid een sintelbaan op dat complex; de club dringt aan op een vermindering van huur nu de atletiekbaan moet verdwynen. „Het is voor ons uiteraard een enorme handicap dat we weer zonder baan zitten", vertelde giste ren VAV-voorzitter Wim ter Haar, die ongeveer vier maanden geleden de heer Van Campen op volgde in die functie. „In feite zijn we nu weer net zo ver als een jaar of zeven geleden tpen we ook zonder accommodatie zaten. Toen de sport stichting bij ons kwam om over de veranderingen op het Panhuis te praten, waren we in eerste in stantie zeer verbaasd, doch omdat zij ook wérke lijk moeilijk zit, hebben we hiervoor begrip ge toond. Onze vereniging heeft naar mijn me ning toch weinig zeggenschap in deze zaken en we hebben er nu uitgehaald wat er voor ons inzat." VAV behoudt enkele trainingshoeken, verdeeld over het Panhuis-complex, waar de leden van de Veenendaalse club op dinsdag en donderdag hun technische trainin gen kunnen afwerken. Voor de loop- nummers is de vereniging nu aange wezen op de bosrijke omgeving van Veenendaal. In het schrijven aan de sportstichting betitelde het bestuur van VAV het Pan huis als een specifiek voetbalpark. De Veenendaalse sportstichting antwoord de dat zij in grote lijnen wel met de verschillende punten kon instemmen, alleen moet VAV zelf eenmaal per jaar bij haar regionale wedstrijden de 400-meterbaan uitzetten. Verder deelde zij mede dat, wanneer op het nieuwe sportveldencomplex een sintelbaan met toebehoren zal worden aangelegd, VAV ervoor in aanmerking komt de accom modatie te huren." De mededeling dat de baan op het Panhuis moest verdwijnen kwam net nadat de atletiekclub een zware klap te boven was gekomen. Doordat men enige tijd geleden de training wat ver waarloosde en de jeugd slecht werd opgevangen, daalde het ledental van 120 naar ongeveer 60. Doch toen het inmiddels vernieuwde bestuur de heer Roland uit Heemstede militair in Ede en in het bezit van het ClOS-diploma als trainer aan trok en voor de hulptraining de gedi plomeerde VA V-leden Zuidema en juf frouw Hiensch werden ingezet, werden er weer nieuwe leden gewonnen. De atletiekclub heeft momenteel ruim 100 leden geregistreerd staan en ziet ondanks het verlies van een belangrijk stuk van haar accommodatie de toe komst optimistisch in. Op initiatief van het VAV-bestuur werd vorige week begonnen met „hard- De eerste atletiekinstuif op het Slote- maker de Bruïneplein werd een groot succes en binnenkort zullen er nog drie van dergelijke jeugdevenementen vol gen, waarvan er één in samenwerking UTRECHT Vorige week verscheen het eerste nummer van het provinciaal Utrechts C.J.P.-blad „Ontsticht". Deze uitgave is het resultaat van het Initiatief en de samenwerking van het bureau culturele zaken van de gemeente Utrecht, de Amersfoortae Gemeenschap en de Stichting Stichtse Culturele Raad. De uitgave werd mede mogeiyk door sub sidies van het provinciaal bestuur en een groot aantal gemeenten in deze provincie. Als redacteur van het blad treedt op de journalist R. ten Zijthoff; een bege leidingscommissie wordt gevormd door vertegenwoordigers van de initiatief nemers en de provinciale jeugdraad; het blad is een uitgave van de Stich ting Culturele Publiciteit. „Ontsticht" verschijnt tienmaal per jaar en wordt gratis toegezonden aan alle houders van culturele jongeren paspoorten in de provincie Utrecht; be langstellende niet CJP-leden kunnen zich op het blad abonneren voor f 8,- per jaar. Uitgangspunt voor de uitgave van een blad voor CJP-houders was de ge bleken behoefte aan een specifieke voor lichting aan jongeren over de veelsoor tige activiteiten op het brede culturele veld. Voorbeeld stonden het Amster damse CJP-blad „Plug" en vooral het Eindhovense „Uit de kunst". Behalve een overzicht van de cultu rele activiteiten in de provincie Utrecht zal „Ontsticht" deze zowel visueel als inhoudelijk op een eigentijdse manier benaderen. Dat hierin ruimte aanwezig is voor kritische standpunten en op roerige kritieken van de jongeren zelf op kunst, kunstinstellingen en kunst beleid, spreekt welhaast vanzelf, ervan uitgaande dat een blad als „Ontsticht' niet alleen een blad voor, maar vooral van de cultureel geïntersseerde jon geren moet zijn. Met ingang van het seizoen 1969-1970 zullen in de gehele provincie de Cul turele Jongeren Paspoorten verkrijg baar zijn; plaats van uitgifte is in de gemeente Utrecht het bureau culturele zaken en in Amersfoort bij de Amers- foortse gemenschap, die deze functie ook vervult voor Soest, Leusden, Hoog land en Bunschoten. In de overige ge meenten kunnen die jongeren terecht bij de gemeente-secretarie in hun eigen woonplaats. Waar dit niet het geval is, dienen aanvragers zich te wenden tot de Stichtse Culturele Raad, Lange Nieuw- straat 63, Utrecht. De kosten van het Cultureel Jonge ren Paspoort, geldig van 1 oktober 1969 t.e.m. 30 september 1970 bedragen f 3,-, waarvoor de houders behalve de gra tis toezending van „Ontsticht" belang rijke faciliteiten verwerven bij het be zoek aan voorstellingen, concerten, e.d. en gratis tentoonstellingen kunnen be zoeken, zowel in de provincie Utrecht als daarbuiten. loop-instuiven" voor de Veenendaalse jeugd. met wijkgemeenschap De Engelenburg is gepland. Door deze instuiven hoopt VAV weer een groot aantal jeugdleden aan te trekken. „Vorige week is er een ferm aantal nieuwe jeugdleden bijgekomen en Ik geloof zeker dat ook de drie andere instuiven nieuwe leden zullen opleve ren", aldus de heer Ter Haar. „We gaan met frisse moed verder. In Ede werken we veel samen met de plaatselijke atletiekvereniging (zowel op de loop- als op de technische num mers) en ook in Veenendaal wordt die training, nu we de baan kwijt zijn, niet verzwakt. We hebben uitstekende leiders bij VAV, die hun taak zeer consciëntieus uitvoeren. Bang voor de toekomst zijn we dan ook bepaald niet." KESTEREN Gisteren werd de jaarlijkse algemen vergadering van de Historische Kring Kesteren en Omstre ken gehouden. De heer A. Datema- opende de vergadering en sprak zijn teleurstelling uit, dat slechts 20 procent van het totale aantal leden aanwezig was. Voor het eerst werd deze vergadering gehouden in het nieuwe dorpshuis. De heer Datea legde grote nadruk op de historische vondsten die in de grond, waarop het dorpshuis gebouwd is gevonden zijn. Na de opening zette de secretaris-penningmeester de heer J. de Kleuver het jaaroverzicht uiteen. Het voorstel van het bestuur om het nieuwe verenigingsjaar t.e laten duren tot 31 december 1970, waarna het verenigingsjaar samen zal vallen met het kalenderjaar werd met algemene stemmen aangenomen. Meegedeeld werd dat een fruitteler tijdens het rooi en van zijn boomgaard een voor Keste ren zeer belangrijke vondst had ge daan. De twee stempels die hierbij waren van zeer grote betekenis voor de geschiedenis van Kesteren en Om streken. In de bespreking van het program ma voor het komende seizoen kwam duidelijk naar voren dat een spreker als professor Bogaerds erg op prijs werd gesteld. Het bestuur stelde voor om één grote excursie te houden van een hele dag bijvoorbeeld naar Duitsland. Een ande re suggestie was een excursie te ma ken naar Wijk bij Duurstede. Na de pauze vertelde de heer J. de Kleuver aan de hand van kleurendia's en ander illustratiemateriaal iets over het geschiedenisonderwijs op de lagere school. KESTEREN De prijzen van de aan gevoerde produkten bij de veiling te Kesteren waren als volgt: BRAMEN: EI 61-81 per doosje k 250 gram. REINE VICTORIA: I 74-79 II 48-68. ZOETE KWETSEN: I 50-60 II 38-47. JAMES GRIEVE: I 65-75: 15-18 I 75- 85: 18-23. ZOETE BLOEMEE: I 60-70: 28-43 I 70-80: 44-57. GOUDREINETTEI 65-75: 21-30 I 75- 85: 31-40 I 85-95: 35-38. CLAPP'S FAVORITE: I 55-60: 28-32 I 60-70: 40-43. TRIUMPH DE VIENNE: I 60-70: 48-51 I 70-80: 45-48 I 80-op: 26-32. BEURRE DE MERODE: I 60-65:22-25 I 65-75: 29. IJSBOUTENI 55-65: 40-49. ST. REMY: I 60-70: 47-49170-80: 47-52. BLANKE DOORDRAAI: f 8,50 per 100 kg. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. WIM TER HAAR niet bang voor de toekomst AMERONGEN Namens de fractie van de Partij van de Arbeid wierp de heer A. v.d. Veer zich gister avond in de Amerongense gemeente raad op als pleitbezorger van de ge meente-ambtenaren. Hij was het niet eens met het voorstel van burgemees ter en wethouders, waarin de grootte van de duurtetoeslag was vervat. Daarin stond dat een minimum be drag van f 110,- en een maximum van f 260,- zou worden uitbetaald, afhanke lijk van de op 1 september 1969 gel dende jaarwedde, verhoogd met zes procent vakantietoeslag. De duurtetoe slag bedraagt, zo heeft de regering bepaald, één procent van dat jaarinko men. De heer v. d. Veer vond het on billijk dat de laagst gesalarieerden het minst zouden ontvangen, en degenen met een ruimer inkomen het meest. Hij stelde voor een gemiddelde te be palen van f 140,- voor iedere ambte naar. Burgemeester v. d. Bosch voerde aan dat hogere ambtenaren vaak fi nancieel ook zwaarder zijn belast, en hij voelde er veel voor de rijksrege ling op te volgen. Hij las even later het advies voor van de Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren, met als in houd de grensbedragen te bepalen tot f125,- en f200,-. Toch vroeg men zich tegelijkertijd af of dan al of niet de grens van één procent zou worden overschreden. De uitweg die gevonden werd, een voor stel van de burgemeester, was dat men zal proberen eruit te halen wat erin zit: het minimumbedrag wordt voorlopig bepaald op f 140,- en het maximum blijft f 260,-. Mocht dit niet worden goedgekeurd, dan zal het maxi mumbedrag worden verlaagd.

De Vallei | 1969 | | pagina 5