Westduitse atleten weten (nog) niet wat ze zullen doen Uitvallers in motorzesdaagse Rapid Wien gelooft in eigen kracht ®HA6EL KR*JpiLS SUPER-GOED-KOOP Witte druiven braad- kuiken 349 85 pak CHOCOLADE PUUR flessen 147 MELK 167 660 Snijworst worteltjes NEEM MORGEN METEEN MEE! 38 BONBONS Tonny Pronk terug bij Ajax' A-selectie Finale Europa Cup I in Italië Batavieren gelijk tegen Pakistan (dat kan alleen omdat er in die 36.000Spar winkels zoveel wordt verkocht) ROODMERK met peterselie WEGBLIJVEN OF TOCH MAAR MEEDOEN doosje (20 st. 100 gram 500 gram 500 gram schoudercarbonade Fijne handappelen De splinternieuwe SFS-en Spaarpuntencatalogus, Meer dan 100 prachtige artikelen voor ongekend lage prijzen. pot kick poederkoffie QQ 3?5 choc, repen 40Q ®tafelkoeken oj ®sperziebonencq REUZE vacuum iflQO rook worst!//! Pa ®kippesoep gg ^{zoklaar ^pudding ®eierbeschuit 7b fritessaus I. Lachertje Ervaring van van voor voor van voor fijn of grof 200 gram van 134 voor Ze zijn er weer! de lekkerste, de fijnste Hele kilo van 3?9 voor geschrapte jonge Weekendoanbiedirw 500 gram T/i kilo (D Kopen bij de Spar is sparen bij de koop. Nu meer dan ooit! blik - 150 gram Kwatta met vloeibare vulling "es Frambozen/bessen met jonge AQC jenever/W WOENSDAG 17 SEPTEMBER 196? ATHENE De Westduitse atle ten, die maandagmorgen dreigden naar huis te gaan wanneer Jürgen May niet zou mogen starten, hebben aan vankelijk voet by stuk gehouden. Gistermiddag bij de openingsceremo nie van de Europese atletiekkampioen- schappen zag men de Westduitsers nog als eersten het Karaiskakisstadion bin nenmarcheren. De beslissing over blij ven of weggaan was op dat moment nog niet gevallen. Op het terrein, waar de dertig ploe gen opgesteld waren, werd na afloop van de kleurrijke opening, die door geen wanklank werd verstoord, nog maals gestemd. Met 29 stemmen voor terugtrekking en 27 tegen werd besloten niet aan de kampioenschappen deel te nemen. Eén atleet stemde ongeldig en drie onthiel den zich van stemming. Gistermorgen had nog een zeven man sterke delegatie van de West duitse atleten gesproken met de markies van Exeter, president van de Internationale Amateur Atletiekfedera- tie (IAAF), Don Pain en ir. Ad. Pau- len. De IAAF-afvaardiging bleef op haar standpunt, dat May volgens het reglement niet zou mogen staretn, staan. De Westduitse atleten dreigden intus- »en hgt lachertje van Athene te wor den. Dinsdagavond na afloop van de eerste dag van de kampioenschappen bleek een gedeelte van de Westduitse ploeg tóch maar liever wel aan de titel strijd deel te nemen. Heinz Fallak, de Westduitse ploegleider, meldde zich na melijk bij ir. Paul met de vraag, of er bezwaar tegen was, als een groep West duitsers woensdag toch zou starten. „In het geheel niet. We zijn alleen maar blij, als jullie weer meedoen", zei de voorzitter van de Europa com missie van de IAAF. De stemming in de Westduitse ploeg bleek na het besluit om te vertrekken toch verdeeld te zijn. Zo liep dinsdag avond Liesel Westermann, de grote fa voriete voor de discustitel, huilend door AMSTERDAM Pronk, aan het be gin van dit voetbalseizoen, tot veler verrassing naar Ajax' B-selectie verwe zen, is weer terug bij de A-groep. Gisteren is de oud-international met zijn ploeg naar Hannover vertrokken, waar Ajax vanavond tegen Hannover '96 voor het jaarbeurstoernooi speelt. Michels heeft de in het tweede elftal op de voorgrond tredende Pronk waar schijnlijk weer van stal gehaald, om dat de nieuwe conceptie, waarvoor Pronk moest wijken, nog geen groot succes is gebleken en Ajax bovendien nog kampt met blessures van Cruyff, Groot en Rijnders. Of Pronk ook tegen Hannover in het veld zal komen, is nog niet zeker. Feijenoord moet worden opgepept ZEIST Ernst Happel, de Oosten rijkse ocfenmeester van Feijenoord, ziet het duel met Reykjavik vanavond met vertrouwen tegemoet. In het Sportcentrum van de Koninklij ke Nederlandse Voetbalbond te Zeist waar hij en zijn spelers vanaf maandag vertoeven, concentreert men zich op de stryd in de eerste ronde van de Eu ropa Cup voor landskampioenen. Happel is van mening, dat die con centratie noodzakelijk is. Reykjavik mag dan wel een gemakkelijke tegen stander zijn, maar het gaat niet alleen om deze ploeg uit IJsland. „Wij spelen drie wedstrijden in acht dagen. Tweemaal voor de competitie en de bekerwedstrijd. De spelers moeten dus drie keer worden opgeladen. Dat is het grote probleem. Na de wedstrijd van vanavond moeten we zondag naar Den Haag tegen ADO, een moeilijke op gave. Kijk, daarom is die concentratie zo belangrijk". Voor Happel zijn de wedstrijden om de Europa Cup geen avontuur. De vriendelijke Oostenrijker heeft zelf bin nen de lijnen gestaan in deze ontmoe tingen, o.m. tegen Besiktas, Benfica, Malmö en Eiorentina. Dat gebeurde in de tijd toen hij voor Rapid Wien speelde. Hij weet ook, dat de instelling van de spelers voor deze wedstrijden heel anders ligt dan bij een gewone competitiewedstrijd. Daarom is hij ver heugd, dat de eerste tegenstander geen al te grote problemen zal opleveren. Happel: „Ik beschik trouwens over een kern van spelers, die met dit soort wedstrijden vertrouwd is. Israël, Mou- lijn en Van Duivenbode kennen het avontuur. Daarnaast heb ik de beschik king over Van Hanegem, Kindvall en Wery; jongens die internationale er varing hebben. Met de jongeren moet een hecht team worden gesmeed". Happel wil het elftal van Feijenoord systematisch verjongen. Hij gaat er van uit dat een jonge voetballer zijn kans moet krijgen. Aan de andere kant vraagt hij zich af, wanneer een speler oud is. „Of hij nu 22 of 35 jaar is, ik kijk tenslotte toch naar de presta ties". De Oostenrijker, die Reykjavik niet heeft zien spelen, is bijzonder verheigd met het materiaal, dat hij tot zijn be schikking heeft. „Bij ADO", stelt hij, „moesten we het, toen ik daar nog trainde, van een volledige inzet heb ben. Werken en lopen. Daar draaiden we op conditionele kracht. Hier, bij Feijenoord met zijn gerenommeerde spelers, kunnen we een kwartier zon der tempo spelen. Dat komt door het verschil in klasse en het voetbalin stinct, waarover mijn jongens beschik ken". In zijn zangerige Duits komt hij dan te spreken over het angstcomplex waar onder Feijenoord geleden heeft. Hij meent, dat de spelers van Feijenoord gewoon een Ajax-complex hebben ge had. Driemaal werden de Amsterdam mers kampioen. Het kampioenschap moést in Rotterdam terecht komen. Dat was het tenslotte. „En kijk, toen kon Feijenoord weer voetballen, zonder ze nuwen en druk. Neem die twee wedstrij den tegen PSV voor de bekerfinale eens". Tegen de ontmoeting van vanavond ziet de Oostenrijker niet op. Belangrij ker acht hij, al komt hij er niet rond voor uit, de wedstrijd van zondag. Voor de derde maal moet hij dan in acht da gen zijn spelers oppeppen. GARMISCH-PARTENKIRCHEN De tweede dag van de internationale motorzesdaagse in Garmisch-Partenkir- chen is voor Nederland minder goed verlopen. Zowel het A- als het B-team verloor een rijder. Jan Beukels, die deel uitmaakte van de A-formatie, moest wegens machinepech de strijd staken. B-rijder Hein van Olst zal de wedstrij den nog slecht als toeschouwer kun nen volgen. Een verbrande koppeling betekende voor hem het einde van de strijd. Gisteren waren de eisen, die aan de deelnemers werden gesteld, aanzienlijk zwaarder dan op de eerste dag. 64 rij ders kregen of met machinepech te kampen of kwamen te laat binnen. On der hen waren ook Jan Schenk (tijds overschrijding), Jo Lammers (gebro ken as), Ab Wagenaar (vastgelopen mo tor) en Jaap Sikkema (gebroken ket ting). In het klassement om de zilveren vaas staat het Nederlandse A-team na de tweede dag veertiende. In het klassement om de internatio nale trofee, waaraan alleen de landen deelnemen die zelf motoren fabriceren, leidt Oost-Duitsland, voor West-Duits- land. Het klassement voor de trofee is: 1. Oost-Duitsland 0 strafpunten/53,2 pun ten; 2. West-Duitland 0/36,7; 3. Tsje- cho-Slowakije 0/118,8; 4. Engeland 1/ 454,5; 5. Zweden 100/0. Klassement om de zilveren vaas: 1. Tsjecho-Slowakije 0 strafpunten/104,- punten; 2. West-Duitsland-A 0/124,0; 3. West-Duitsland-B 0/143,8; 4. Rusland B 0/127,1; 5. Oost-Duitsland B 0/188; 14. Nederland A 100 strafpunten. de catacomben. Of de Westduitsers inderdaad van daag starten zal bij het begin van de wedstrijden moeten blijken. STOCKHOLM De Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft in Stockholm de data en plaatsen vastgesteld voor de finales van de Europese bekertoernooien. De finale van het toernooi om de Europa Cup voor landskam pioenen wordt op 6 mei 1970 ge houden in Rome of Milaan. De eindstrijd van het toernooi voor bekerwinnaars wordt op 29 april in Wenen gespeeld. ARNHEM In een zeer aantrekke lijk duel heeft het bondselftal de Ba tavieren in Arnhem de Olympische hockeykampioen Pakistan een gelijk spel (1-1) afgedwongen. Het betekende een gedeeltelijke revanche voor de vo rig jaar in Mexico geleden nederlaag van 6-0. Acht spelers van het Neder landse Olympische hockeyteam waren in de Batavieren opgesteld. Tegen de Pakistani, die minder pro fessioneel speelden dan in beide voor gaande ontmoetingen tegen Nederland se ploegen ging de strijd voor de rust vrijwel gelijk op. De Olympische kam pioenen waren door hun grotere snel heid wel iets gevaarlijker maar doel punten leverde dit niet op. Drie minu ten na de hervatting nam Pakistan de leiding. De rijzige linksback Arspad scoorde uit een strafcorner 0-1. Twee minuten later scoorde Kick Thole, maar zijn treffer werd wegens buiten spel afgekeurd. Het gelijk spel werd echter toch een feit toen Jan Piet Fok ker na een strafcorner van Theo Ter- lingen de Pakistaanse doelman passeer de, 1-1. WENEN „Als mijn spelers het hysterisch gebrul van zeventigduizend Oostenrijkse supporters kunnen weer staan, dan hebben wij zeker kansen". Een weinig ontboezemende verkla ring van PSV-trainer Kurt Linder, die nog slechts enkele dagen oud is. Welke trainer zou het overigens in zijn hoofd kunnen halen te zeggen, dat zijn elftal, waar hij maanden lang zijn uiterste krachten aan geeft, bij voorbaat kans loos zou zijn? Linder niet en vorige week vrijdag de Oostenrijkse technisch directeur van Rapid Wien, Karl Rap- pan, al evenmin. Ijverig had deze reeds kalende grijs aard tijdens de wedstrijd van de Eind- hovenaren tegen Go Ahead, aantekenin gen gemaakt. Uit de gegevens die hij in één wedstrijd wist te verzamelen, zal hij moeten trachten een antwoord te vinden op het spel van PSV; op de tac tiek van één van zijn leerlingen, Kurt Linder. Karl Rappan (63), een vriendelijk, beminnelijk, maar uiterst zwijgzaam figuur, heeft al voor hetere vuren ge staan. Zoals een goed leider van een elftal betaamt, gaf hij weinig van de Oostenrijkse bedoelingen prijs. Slechts waardering over PSV's twee de helft, waarin het Eindhovense team voor twintigduizend supporters les gaf, was voor hem aanleiding om op te merken, dat PSV met twee gezichten speelt. Het ware gezicht was voor hem nog een raadsel. Zo liet hij althans blijken. Of de waarheid ook zo is, mag worden be twijfeld. „Toch is dat zo", sprak hij wat achterdochtig. „Nooit ben je bij voetballen zeker, het bij het rechte eind te hebben. Verrassingen zijn dan ook niet uitgesloten. Zoals PSV die tweede helft speelde, is het een elftal van grote klasse". Internationaal ge zien? Rappan: „Weinig van te zeggen, maar niet ongevaarlijk". Hoe sterk is Rapid Wien momenteel internationaal gezien? Rappan: „Wat moet je van je eigen elftal zeggen. Dat wij Torpedo Moskou hebben uitgescha keld, zie ik als een duidelijk bewijs, dat Rapid op de goede weg naar her stel is". Karl Rappan, in Wenen geboren, liet het daarbij. Hij vertrouwt ten volle op de ervaring in Europees verband; van Pleun Strik middenen Wietze Veenstra (rechts), zetten voor het vertrek nahr Wenen hun handtekening op de hoed van een PSV-supporter zijn elftal en van hem zelf. Onder leiding van Karl Rappan, steeg de kwaliteit van Rapid Wien tot grote hoogte. Vorig jaar nog moest Real Ma drid de grote kracht van dit Oostenrijk se clubelftal ondervinden. Rapid strui kelde toen op het in topvorm spelende Manchester United. Ook in het seizoen 1960-1961 was „de goede vader", zoals hij vaak wordt genoemd, vergevorderd in het Europese toernooi voor lands kampioenen. Pas in de halve finales werd Rapid Wien gestuit door het pas opkomende Benfica. „Hij is", zegt kenner Linder, „een van de grootsten. Niet alleen is hij een goede trainer, maar hij is tevens een goed mens". LOCHEM (ANP) Omzet en winst van Gebr. Naeff zijn in de eerste helft van 1969 sterk bij die van vorig jaar achtergebleven. De directie schrijft dit toe aan aanloopmoeilijkheden bij het in gebruik nemen van de nieuwe fabriek en lagere winstmarges wegens toene mende concurrentie. Voor dit jaar moet op een lager re sultaat en een lager dividend worden gerekend. ®THEE 89 KRETA ROSAKI KILO 98 779 25 50qram Uil 200 gram samen 250 gram c Ijj melk, puur, noot 3 stuks pak 250 gram OA heel blik nieuwe oogst WW diverse smaken t- rollen np emmertje m AfZ 98

De Vallei | 1969 | | pagina 11