Weer botsing op dodenkruispunt Rechtbank Utrecht „Moeilijke tijd" van volleybalclub Rhevo '65 voorbij Kelner als uitkijk bij stationskraak voor rechtbank Orgelconcert Leersum VAN SGHUPPEN Boerderij verplaatsen Voorrang voor Reintje Weer leden 1»! Crescendo „Snoekje" blij met „de Hank" Winkelbeurs in eierhal C.J.P. verkrijg baar op gemeentehuis Kandidaat Mol deed intrede Burgemeester heropent winkel Chr. Vrouwen beluisterden P.I.T.-causerie Oliebollenverkoop voor bejaardenkas Ledenverlies Prijswinnaars van Lampegietersavond BW HEIN H HOOFDSTRAAT 81 89 VEENENDAAL DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1969 RHENEN Gisterochtend zijn on danks de aangebrachte knipperlichten en ondanks het feit, dat er een voor rangskruising van gemaakt is, opnieuw twee personenauto's boven op elkaar gereden op het zogenaamde dóden- kruispunt bij de boerderij van de heer Toon de Ridder op de hoek Zuidelijke Meentsteeg en Veenweg. De ene wa gen kwam uit de richting Ede, de an dere uit de richting Veenendaal. De in zittenden mankeerde ditmaal geluk kig niets, maar hun beide voertuigen waren wel zó zwaar beschadigd, dat ze moesten worden weggesleept. Op de hoek van de Zuidelijke Meent- steeg staat de boerderij van de heer Toon de Ridder. Die zei gisteravond: „De enige oplossing om de kruising vei lig te maken is mijn boerderij met de grond gelijk te maken en op een ande re plaats te herbouwen. Wanneer de verzekeringsmaatschap pij de koppen eens bij elkaar staken en in die richting een oplossing zouden zoeken, dan waren ze in de toekomst véél voordeliger uit. Hoeveel schade zou er nu al niet uitgekeerd zijn in de loop der jaren. En dan de slachtoffers die er gevallen zijn, dat is nog veel er ger en met geen geld goed te maken. Ik weet wel, er staan borden en knip perlichten, maar de mens moet nu een maal tegen zichzelf beschermd worden, anders gebeuren hier nog veel meer on gelukken." De boerderij van de heer De Ridder ontneemt voor het verkeer komende uit Ede en Veenendaal hier alle uit zicht. Wanneer een chauffeur even niet oplet is een botsing hier al een feit. Een verkeersdeskundige uit de ge meente Rhenen was het er mee eens, dat nog steeds op dit gevaarlijke punt de dood loert. „Maar", voegde hij er aan toe, „iemand met een rijbewijs moet toch wel zoveel verantwoordelijk heidsgevoel hebben, dat hij zich houdt aan de regels. En wanneer er dan een knipperlicht staat, op de hoek een ob stakel waar je niet omheen kunt kijken en dan tenslotte nog voor een stopbord komt te staan, dan hebben de autoritei ten naar mijn mening toch wel alles gedaan wat mogelijk was om deze ge vaarlijke kruising zodanig te markeren, dat ongelukken feitelijk uit moeten blij ven. Als de weggebruikers ondanks al le borden zich niet aan de regels hou den doen ze dat ook niet als de boerde rij zou zijn gesloopt" AMERONGEN Bij de laatst ge houden wedstrijd van de Visclub ,,'t Snoekje" is de wisselbeker voor het jaar 1969 door de heer Hendriks, aan de haak geslagen. Tweede-prijswinnaar werd de heer G. Beumer, terwijl vóór de derde en vierde prijs in aanmerking kwamen de heren H. vsn Laar jr. en C. Nies- sen. Het bestuur verheugt zich er, over dat „De Hank" als viswater door de vereniging gebruikt kan worden. Men doet echter een beroep op de le den de voorschriften inzake het ge bruik in acht te nemen. In Maurik, in „De Put" bij de stuw wordt op 27 september een viswed strijd georganiseerd, en op 4 oktober is er een snoekwedstrijd gepland, doch dan dient men wel in bezit te zijn van een akte waarop men snoeken mag. SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse winkeliersvereniging heeft voor haar najaarsactie weer een program ma samengesteld. Er zal in de ge meentelijke eiérhal weer een grote winkelbeurs worden gehouden. Als da tum is vastgesteld 9, 10 en 11 okto ber. Tevens is er dan weer het tra ditionele lunapark. De na j aars-lam pionoptocht zal plaatsvinden op don derdagavond 2 oktober. De deelnemers moeten op uiterlijk 18.30 uur in de ge meentelijke -eierhal aanwezig zijn. Deelnemingsformulieren zijn verkrijg baar bij G. Jonker, Dorpsstraat 274, Scherpenzeel. TOON DE RIDDER slopen RHENEN Verschillende auto mobilisten, die gisterochtend vroeg de Grebbeberg afreden in de rich ting Wageningen, hadden als te genligger een vos. Het prachtige diepbruin gekleur de dier met z'n al even mooie staart, liep vanuit de richting Grebbesluis in de richting van het ereveld Grebbeberg. Hij had daar voor het midden van de rijbaan uitgekozen. Menig chauffeur rem de wat af om Reintje nu eens van heel dichtbij te kunnen gadeslaan. Het dier verblikte of verblauwde er niet van en liep rustig door in wandeltempo. Even voorbij het militaire kerkhof sloeg hij rechts af in de richting ,,Heimerstein" waar hij verdween in de dichte bos sen van de Laarsenberg. Een boer meldde, dat hij twee broedende kippen had verspeeld, die door Reintje waren opgegeten. Hij had twee andere broedse exemplaren aangeschaft en op de eieren gezet, maar al een dag la ter waren ook die verdwenen. Het is natuurlijk de vraag of wande lende Reintje" deze bloeddorstige moorden op zijn geweten heeft, maar volgens de boer moet het in ieder geval een vos geweest zijn, die een bezoek heeft gebracht aan zijn kippenren. OPHEUSDEN Op dinsdag 23 en woensdag 24 september zal het comité „Ouden van Dagen" in Opheusden een oliebollendag houden. De opbrengst hiervan is bestemd voor het uitgaan van de bejaarden. Reeds dinsdagmiddag zullen vele da mes van start gaan om te trachten zo veel mogelijk bollen te verkopen. Proeftijd van drie jaar en boete voor dronken fietser SCHERPENZEEL „Als er een auto in de buurt was geweest, had u voor uw leven invalide kunnen zjjn geweest, misschien zelfs erger", sprak de Utrechtse officier van justitie, mr. A. G. Bosch in de zaak tegen de 32-jarige veeverzorger Berend W. O. uit Scherpenzeel, die in zjjn woonplaats op de avond van de elfde juni over de Dorpsstraat had gefietst, terwijl hij onder invloed van een groot aantal glazen bier was. De Utrechtse politierechter, mr. F. de Kort, memoreerde, dat dit niet de eerste maal was. „U bent al eens voor soortgelijke feiten veroordeeld in 1958 en 1963", zei hij, „en wie weet 'heeft u het nog wel een meer gedaan, alleen is het toen niet ontdekt". De veeverzorger gaf toe, dat het hem inderdaad nog enkele keren was overkomen, maar dat het toen goed (zonder politie...) was afgelopen. Agenten hadden hem zien rijden. Hij slingerde flink en moest steeds uitwij ken voor auto's. Zij kenden hem wel en brachten hem daarom ter ontnuchtering naar huis. Toen zij hem vroegen, hoeveel hij had gedronken, was zijn eerste reactie geweest: „O, zeker een glaasje of der tig". Dat was echter, zo verklaarde hij berouwvol tegenover de politierechter, maar een geintje geweest. Het waren in werkelijkheid hooguit zeven, pilsjes geweest. „Gezien de recidive", aldus de poli tierechter, „zou ik u wel mogen noe- VEENENDAAL/RHENEN De Rhenense volleybalvereniging Rhevo '65 heeft de grootste moeilijkheden achter de rug. Doordat een tweetal zeer actieve bestuursleden van de vereniging enige tijd geleden vertrok vielen er enkele ga ten in het bestuursapparaat, doch deze zijn onlangs weer „gedicht". Er is weer een (voorlopig) bestuur gevormd, bestaande uit vijf mensen die met frisse moed Rhevo '65 gaan leiden. Wat Rhevo '65 bepaald onaangenaam heeft getroffen is de omstandigheid dat een relatief groot aantal leden bedank te in het vorige seizoen. De heer W. Wagenvoort, waarnemend voorzitter van de volleybalvereniging zegt hierover „We hebben na de vorige competitie naar verhouding veel leden verspeeld. Eén van onze beste krachten ging naar het Veenendaalse Panters, in Lienden gingen enkele volleyballers van ons ook spelen en bovendien snoepte de DELM in Eist ons spelers en speelsters af". Aanvankelijk was men hierover zeer verontwaardigd in enkele gevallen zou men minder aangename praktijken hebben uitgeoefend om Rhevo-krachtcn „aan te trekken" maar die klap is men nu bij de Rhenense club te bo ven. Dit seizoen heeft Rhevo '65 met twee seniorenteams en één juniorenploeg in geschreven voor de competitie. Het tweede seniorenteam van vorig jaar is verdwenen, doch daar staat tegenover dat men nu een jeugdploeg heeft kun nen formeren. „Wij zijn daar bijzonder blij mee", aldus de heer Wagenvoort, „want het is de eerste keer dat de jeugd bij. ons competitie kan gaan spelen. En van die jeugd moet elke vereniging het in de toekomst toch hebben". Rhevo komt weer uit in district Utrecht, waarbij overigens binnenkort ook Amersfoort zal worden ingedeeld en dat de naam district Midden-Neder land krijgt. De herenformatie komt in de derde klasse uit en ook de damesploeg is in een derde klas ondergebracht. De eerste trainingsavond na de „pe riode van moeilijkheden" is inmiddels gehouden en de opkomst geeft reden tot optimisme volgens de heer Wagen voort. Het voorlopige bestuur is als volgt sa mengesteld: waarnemend voorzitter, de heer W. Wagenvoort; secretaresse mej. Kolthof; penningmeester, de heer Van Olderen; algemeen adjunct, de heer Seesink; technisch leider, de heer Middelkoop. men: een coureur onder invloed. Laat dit nu niet meer gebeuren anders draait u beslist de gevangenis in". Een zelfde vermaning gaf de officier van justitie, die ook nog wees op de gevaren van het rijden onder invloed. „Op een fiets bent u dan misschien het enige slachtoffer". Mr. Bosch meende, dat een ernstige waarschuwing op zijn plaats was. Hij eiste tegen de Scherpenzeelse Berend een geldboete van f 100,- subs, tien da gen en één week gevangenisstraf, ech ter geheel voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De Scherpenzeler was kennelijk on der de indruk van deze straf. Hij be loofde, dat het niet meer zou voorko men. Mr. De Kort was het geheel eens met de woorden van de officier en de door hem gevraagde straf. Hij veroordeelde verdachte conform. Berend zal dus honderd gulden moeten betalen en als de politie hem in de toekomst nog eens dronken op de fiets aantreft, zal hij daarvoor minstens één week moeten zitten, plus de straf, die er nog bijkomt voor het nieuwe feit. Hij is dus een „gewaarschuwd man"! ELST Als gevolg van een artikel, dat enige weken geleden in De Vallei verscheen, alsmede een huis aan huis actie, hebben zeker twintig jongelui uit Eist zich aangemeld voor het muziek korps Crescendo. Ook een aantal oud muzikanten gaat het nog eens proberen. Een van hen heeft tevens toegezegd en kele avonden per week de jongelui de beginselen van het musiceren bij te brengen en met hen te oefenen. Het gymnastieklokaal van de O.L. School zal dari als oefenlokaal dienen. Maandagavond 22 september a.s. zal het bestuur van Crescendo in vergade ring bijeen komen, teneinde diverse plannen te bespreken. Iedereen, die be langstelling voor deze vergadering heeft, is van harte welkom. AMERONGEN Voor jongeren van 15-23 jaar (studenten en dienstplichtige militairen t/m 26 jaar) is ten gemeen tehuize verkrijgbaar een z.g. Cultureel Jongeren-Paspoort. Het bezit van dit paspoort dat in het hele land geldig is, geeft recht op aanzienlijke reductie op toegangsprijzen van theater, muziek, tentoonstellingen en musea. Bovendien wordt voor verschillende tijdschriften reductie verleend. De houders van een paspoort ontvangen gratis lOx per jaar een informatieblad. De kosten van het CJP, dat jaarlijks kan worden ver lengd, bedragen f 3,- per jaar. Voor de eerste keer dient een pasfoto te worden afgegeven. Het CJP is geldig van 1 ok tober tot 1 oktober. Een bestelkaart is ten gemeentehuize verkrijgbaar. VEENENDAAL/DE KLOMP In het stationsgebouw Veenendaal-De Klomp, ge meente Ede, werd door vjjf jongelui, die daartoe de afspraak in Amsterdam had den gemaakt, op 28 augustus van dit jaar ingebroken. Eén van de jongelui, die in feite een bfyrol had gespeeld, moest zich verantwoorden voor de Utrechtse politie rechter, mr. F. de Kort. De 22-jarige jongeman, Robert K., kelner van beroep, gaf toe, dat hij op die dag met kornuiten in Amsterdam was geweest. Zij zouden „op pad" gaan. Dat gebeurde met een door de aanvoerder van het stel, een zekere Martin E., gestolen wagen. De bedoeling was aan geld te komen. Het station Veenendaal De Klomp zag er rustig uit. Zij drongen het sta tionsgebouw binnen, waarbij Robert de rol van „uitkijk" op zich nam. Martin ging het gebouw binnen en kwam er even later uit met een hoeveelheid tas sen, waarin zich onder meer spoor- kaarten, reischeques en andere papie ren bevonden. Een half uur later kwamen zij terug. De buit was tegengevallen. Zij zochten wat anders. Ditmaal bleef Robert in de auto achter. De anderen gingen weer het stationsgebouw binnen om even la ter terug te keren met een hoeveelheid dozen. Daann zat textiel, damesondergoed, japonnen en zo. Ook dat was niets van hun gading. „Veel te opvallend, dat zou zo in de link lopen bij een even tuele verkoop". Daarom werden de do zen weer teruggezet. „De tocht", aldus de officier van jus titie, „is toen voortgezet in de richting Antwerpen. Het was een ware roof tocht, die in België werd beëindigd met de arrestatie van het vijftal". Robert H. bleek in een inrichting te verblijven, waar hij het matig naar zijn zin had. „Hij is iemand", aldus de raadsman, die erg gesteld is op zijn vrijheid. Overigens een aardige jongen die wel leiding nodig heeft. Toen hij bijvoorbeeld in het Huis van Bewaring was, voldeed hij met zijn kelnerscapaci teiten uitstekend als de man, die de koffie moest serveren". De reclasseringsambtenaar Hin uit Amsterdam kwam vertellen, dat Ro bert eigenlijk wel een aardige jongen was, met „een hang naar avontuur". Met een beetje goede leiding van de re classering, die graag wil helpen, zal hij wel weer in het goede spoor komen, was de mening van de ambtenaar. Gez -> al die gunstige berichten, wil de de off. van justitie, mr. G. A. Bosch de zaak nog wel eens een half jaar aan zien en dan kijken hoe Robert zich had gedragen. Daarom vroeg hij de politie rechter, mr. F. de Kort, de zaak voor die tijd aan te houden. Mr. De Kort kon zich verenigen met die zienswijze en schorste de zaak voor een half jaar. „Kijk goed uit", ver maanden, waarop u recht heeft". VEENENDAAL De prijswinnaars van de Lampegietersavond zijn de vol gende: Groepen: le prijs Lieveheerbeestjes. 2e prijs Rattenvangers van Hameln. le prijs Hippies uit 1900. Individuelen: le prijs Fabeltjeskrant, 2e prijs Robots, le prijs De Zwartma- kers. Historische voorstelling: le prijs Huis kamer anno 1906, 2e prijs Boerenfami lie. Eervolle vermelding: Wijkgemeen- schap „De Engelenburg" en „De Ita- llaantjes". Wanneer de winnaars contact zoeken met „de Instuif" wordt een en ander afgehandeld. Kandidaat J. Mol uit Hardinxveld- •Giessendam heeft woensdagavond 17 september in de hervormde kerk op de Dam, na vooraf diezelfde dag 's mid dags om kwart voor drie te zijn beves tigd door ds. A. Vergunst uit Rotterdam, intrede gedaan als predikant van de ge reformeerde gemeente van Hardinxveld- Giessendam, welke vacant is geweest sinds mei 1930, toen nu wijlen ds. D. C. Overduin predikant werd van de (zelf standige) Hersteld Gereformeerde Ge meente van Rotterdam. Jan Mol werd op 25 maart 1922 te Rhenen geborep. Hij heeft enige jaren een groente- en fruitzaak teRotterdam gehad, welke indertijd van zijn vader is geweest en die thans door zijn zoon wordt voortgezet. Naderhand studeerde de heer Mol aan de theologische school van de Gerefor meerde gemeenten in Nederland, geves tigd te Rotterdam, waar hij op 25 juni men aflegde en toen ook beroepbaar men aflegde en toen ook werd beroep- werd verklaard bij de Gereformeerde Gemeenten in Nederland en Noord Amerika. Op 6 september jl. is de heer Mol door de classis Dordrecht peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en tot de bediening der Sa cramenten bij genoemde Gereformeer de Gemeenten. OPHEUSDEN Burgemeester D. J. Pott van Resteren zal op dinsdag 23 september de opening verrichten van de herbouwde Centra-winkel van de heer N. D. Walraven. Nadat de heer Walraven de zaak van wijlen de heer Van Zoest heeft overge nomen, was deze zaak enkele jaren ge leden reeds herbouwd tot zelfbedie ningszaak. Met de uitbreiding van Op heusden is ook deze zaak weer te klein geworden en heeft de heer Walraven, gemeend de zaak verder uit te brei den. De verkoopruimte beslaat thnas 150 vierkante meter en bezit een uitge breid assortiment, zaols kruidenierswa ren, vlees, groente, drogistartikelen en parfumerieën. ELST Voor de eerste maal in dit seizoen hield de Ned. Christen Vrou wenbond zijn maandelijkse bijeen komst in het gebouw Pniël. Voor de lezing was uitgenodigd de heer Van Dijk, uit Rijswijk, secr. van het Protestants Interkerkelijk Thuis front. Zoals gebruikelijk opende mevr. Van Malenstein de vergadering met een gebed en meditatie, waarna geza menlijk gezang 2 vers 1 werd gezongen, In zijn causerie gaf de heer Van Dijk daarna een uiteenzetting van de doel stelling van het PIT. Dit betreft so ciale en financiële bijstand aan mili taire tehuizen. Alleen al in Nederland zijn 130 legerpredikanten gevestigd. Voor de Nederlandse militairen in Su riname en de Ned. Antillen worden jaarlijks (tegen Kerstmis) 3000 kerst pakketten beschikbaar gesteld. „Het spreekt vanzelf, dat hiervoor enorm veel geld nodig is. Het PIT is dan ook voor een belangrijk deel afhan kelijk van giften en gaven o.a. van kerk- huis-aan-huiscollectes, welke laatste dezer dagen in Eist wordt ge houden. De N.C.V.B. houdt voorts op 21 ok tober jaarvergadering. Ter opluiste ring van deze avond zal mevruw Wes- seling- Lengkeek uit Den Haag «en voordracht houden. T EERSUM/VEENENDAAL Het -*-i deze zomer voor het eerst in de belangstelling gekomen orgel van de Geref. Johanneskerk te Leersum zal aanstaande zaterdagavond om acht uur voor de tweede maal bespeeld worden door de Veenendaalse organist Jan Hessels Mulder. Hoewel het een instrument van bescheiden omvang is (het telt slechts negen stemmen ver deeld over twee klavieren en vrij pe daal) blijkt 't toch mogelijk er een ruime keus uit de,orgelliteratuur op te vertolken. Jan Hessels Mulder bespeelt vanaf zijn vijftiende jaar 't kerkorgel en ge noot zijn belangrijkste opleiding bij de Amsterdamse musicus Henk Loohuys, organist van de Nieuwe Kerk op de Dam. Na enkele jaren de samenzang begeleid te hebben in de geref. Raphaël- pleinkerk te Amsterdam vertrok Hes sels Mulder naar Vlagtwedde in de pro vincie Groningen waar hij niet alleen de functie van organist bekleedde, maar tevens dirigent van de Chr. zangvere niging „Looft Den Heer" was. Eind au gustus 1968 werd hij inwoner van Vee nendaal en sindsdien zet hij in deze streek zijn concerten voort, die hem in het verleden via o.a. Amsterdam en Arnhem naar Parijs voerde. Ook ver zorgt hij met Jan van Weelden en Ge- rad Akkerhuis de landelijk bekende jeugdappéls in Apeldoorn. Na de „orgel-in" van vorige week dins dag in de Petrakerk te Veenendaal be reikten hem verscheidene verzoeken om een deel van het daar uitgevoerde pro gramma nog eens te herhalen, nu zon der uitleg. Daartoe heeft hij het pro gramma voor aanstaande zaterdag wat omgewerkt en zullen de werken van Pachelbel, Bach en Handel ook in Leersum klinken. Ongetwijfeld zullen de luisteraars bemerken dat ook een klein orgel, mits helder van klank, zeer geschikt is voor deze werken uit de Baroktijd. Daarnaast staat o.a. ook Mendelssohn op het programma. Ge zien de grote opkomst bij het eerste concert dat Hessels Mulder in Leer sum gaf, verwachten de organisatoren ook nu weer veel belangstellenden. De toegang is gratis en iedere bezoeker ontvangt een gestencild programma waarin tevens gegevens omtrent het or gel en de te spelen werken staan. i Wl', 'A c %>f y I l||fl 1 WÈÊiïixÊfy-t F* iü - iiɧÉ^§ ff#** - Éilii 11111111 - Hortveroverend h^rfsipakie ÉW w JuBÊÊm stonden. MEfegr Met een ceintuurtje in WÊÈÊÊÈie^^ÈÈ BW de rug, en 2-rq f ish-eye knopen. De royale zakken zijn in de zijnaden weggewerkt. Let u ook vooralde verrassende^t^^^^ fe diagonadverv/erking van het Hartveroverende charme... kardcteristiekvooronze t nieuwe na jaarsmode. 35 f ImÈF&i^k -y •zuiver scheerwol

De Vallei | 1969 | | pagina 7