Na twee jaar bredere basis Veilig Verkeer heeft plannen voor verkeerscompetitie tussen wijkgemeenschappen Eierhal als bloementuin Echtpaar Van Pijpen vertrekt Kleuter gered uit de Grift A.P. de Kleuver nu officieel veldgeoloog VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. L CHEVROLET Bedrijven Cursus SCHOLTER OP FIETS KEEK NIET UIT „Blauwe Schuur" gaat dicht Y.Z.C. oefent tegen Zwemlust ■ppfirtni ft l»1! m« Collecte Kaarsenkroon Drankorgel Jubileum Uitdaging Jeugdweekend Actie Vvonchnaal Wekelijks Emeritaat Verzuchting Tricot-Speciaal opende „Wilskracht" koos geheel nieuw bestuur VAN WOUT BLAUWKOUS. Waterpolo V.A.B. KIRPESTEIN BURGERLIJKE STAND UIT HET ZAKENLEVEN Permanent FORD-show in showroom VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1969 Eigenlijk was de zienswijze op de vie ring van de Lampegietersavond, die de oudste van onze Klazien ten bes te gaf, wel treffend. Maar als voor ouders, die nog een klein beetje eer bied voor ons geslacht bij 'em wil den handhaven, konden we dat niet zo ronduit toegeven. Hij is een stuk rustiger geworden, de jongen. Ook op die ene dolle maan dag in het jaar. Nog maar twee jaar geleden hing hij zich enkele provo cerende kledingstukken om en trok de Hoofdstraat in om daar het feest van de happening mee te maken. De gevolgen van het idee alleen al kon den natuurlijk niet uitblijven. Hij kwam, wat helemaal de bedoeling niet was, in contact met de politie, ontsnapte nog net aan een nachtje achter de dikke deuren maar niet aan de harde hand van z'n vader. Dit jaar had hij zich met nog 1199 stuks jong spul laten opsluiten in de gara ge van Van Schoonhoven aan de In dustrielaan om het minder gevoelige beatgeweld te ondergaan. Het was 'em best bevallen, daar niet van, maar het was volgens hem toch ook niet helemaal „lammeliedjesavond" geweest. Hij had het liever ouwer- wets op straat gevierd. Met een rot je en een zevenklapper. „Maar in 't hele Veen was geen stuk- kie vuurwerk te koop", beklaagde hij zich. Hij wist niet of dit het gevolg was van een order van het bevoegde gezag, maar als dat wel zo was dan werd er naar zijn mening wel van die zijde om andere vormen van herrie- schopperij gevraagd. Waar ik hem al bleef dat dan van mijn kant onuitgesproken geen on gelijk in kon geven. Door het een aan banden te leggen, lok je het andere uit. Daarom kan ik me eigenlijk ook niet voorstellen, dat de politieman van vandaag, zich achter een ver koopverbod van knaleffecten zou stel len. Wat het vieren van het jaarlijkse stuk je folklore betreft doet de opgescho ten jeugd van heden het weinig an ders dan in mijn vlegeljaren. Nadat de verkleedpartij van de klein tjes was ontmaskerd was de gtraat voor ons. De carbidbussen werden in stelling gebracht'en alles wat toeval lig voor het deksel kwam, veldwach ter of ambteloos burger, moest, benen maken. De batterijen stonden opge steld van de markt tot aan het eind van de Hoofdstraat. We zwommen niet mee in de sloten saliemelk die thuis werden aangevoerd, we knab belden niet aan de lange beschuitjes, we waren op de openbare weg. |k kan me voorstellen, dat ook de he dendaagse jeugd zich daar graag on derdompelt in de geneugten van het Lampegietersavondfeest, maar het schijnt niet meer mogelijk te zijn. Volgens m'n kleinzoon vraagt de poli tie er zelf om. „Ze hebben de lange lat al klaar staan in de paraplubak en bij het minste of geringste klap pert je beginnen ze indiaantje te spe len", loeide hij verontwaardigd uit. Ik heb 'em wel gevraagd of ze moe ten wachten tot een deel van de po litiemacht is gestenigd voordat ze zich enigszins agressief opstellen. „He lemaal geen politie op straat. En ze ker geen stille, want dat is helemaal geniepig", was z'n mening. Hier konden twee generaties elkaar niet meer vinden. Zeker niet, als je leest dat er achter een muziekhandel voor dertigduizend gulden in de fik wordt gejaagd. Het zou wel een complete toevallige samenloop van omstandig heden zijn geweest als het uitbreken van dat brandje niet in verband zou staan met de straatschenderij. Ook kan ik m'n kleinzoon niet meer vinden, als ik met eigen ogen gezien heb dat er knaltuig op de optocht van de kinderen wordt afgevuurd. We hoe ven het calvinistische carnaval der kleinen waar in feite de hele avond om draait er toch zeker niet aan te wagen? Dat zou al te bar wezen. Nu het toch geen geheim meer is, dat de garde robe van onze politie is uitgebreid met een grootsteedse wapenrusting zou ik willen zeggen: begin volgend jaar maar met indiaantje te spelen en veeg van stonde af aan de hele Hoofdstraat schoon. Wie niet vieren kan, moet maar voelen. WOUT BLAUWKOUS. ADVERTENTIE VEENENDAAL Voor een vermoedelijk respectabel aantal inwoners van Veenendaal zal het komende winterseizoen in het teken staan van voorrang, verbod en zebra's, als ze meedoen aan de verkeerscompetitie van de plaatse lijke afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer. De competitie die sinds twee jaar al ploegen uit het bedrijfsleven tegen elkaar in het strijdperk bracht krijgt ditmaal een bredere basis. Het is de bedoeling dat ten minste een zestal wijk- en buurtgemeenschappen in Veenendaal teams laten deelnemen, die moe ten proberen elkaar met verkeerskennis naar de kroon te steken, met een wis selbeker als inzet. Voor het eerst worden de diverse wijk- en buurtgemeenschappen in de gelegenheid gesteld hun krachten op dit gebied te meten. Dit is het gevolg van een verzoek dat een van hen tot het Verbond voor Veilig Verkeer heeft gericht. Het Verbond heeft de ge meenschappen en verenigingen inmid dels schriftelijk van de plannen op de hoogte gesteld. Het zijn: Westersingel, Buurtlaan- west, De Engelenburg, 't Hoorntje, 't Vyverplan en het Jan Roeckplantsoen. Uit de reacties op deze brieven zal blij ken of de competitie inderdaad zal kun nen worden georganiseerd. Zij zal dan waarschijnlijk half oktober beginnen, en worden uitgesmeerd over drie of vier avonden. De competitie bestaat uit verschillen de ronden. In de eerste moet een aan tal schriftelijke vragen wórden beant woord, volgens het keuze-systeem dat o.a. wordt otegepast bij het theoreti sche deel van het rijexamen. In een vol gende ronde krijgen de deelnemers on geveer vijfentwintig mondelinge vragen. Een finale maakt tenslotte uit welke ploeg met de eer en de wisselbeker gaat strijken. Zoals gebruikelijk behoudt de gene die driemaal achtereen wint, de beker voorgoéd. Naast deze competitie voor wijken en buurten, wordt in Veenendaal dit sei zoen ook weer de bedrijfscompetitie ge houden, nu voor de 3e maal. Veilig Ver keer heeft daartoe rond zestig bedrij ven benaderd. Het is nog niet te voor zien hoeveel ploegen zullen meedoen. Vorig jaar waren het er tien, het jaar daarvoor slechts vijf. Deze suc cessieve verdubbeling mag zich wat het Verbond betreft op zijn minst voortzetten, aldus secretaris Visser, want hoe meer deelnemers hoe meer spanning. Vorig jaar werd de ploeg van de PTT winnaar, twee jaar geleden wat het 't team van Hendriks NV. Het is de be doeling met deze bedrijfsontmoetingen in november weer te beginnen. Kennis van verkeersborden staat ook op het menu voor de verkeers competitie. Voordat het zover is, zal echter nog een grondige verkeerscursus worden ge geven, waaraan iedereen kan mee doen. Het ligt echter voor de hand dat deze cursus speciaal voor. de kandi daat-deelnemers aan de competitie van veel belang kan zijn, ter opfrissing van kennis en geheugen. De cursus houdt zich behalve met de theorie, ook met de praktische zijden van het verkeer bezig, aan de hand van instructieve se ries kleurendia's. Voor de cursus kan men zich nu al opgeven bij de secretaris van het Ver bond voor Veilig Verkeer, politiebureau Veenendaal. VEENENDAAL Zaterdagmiddag 20 september organiseert de kerkeraad van de Hervormde wijkgemeente ,o-, la Fide" een afscheidsreceptie ter ge legenheid van het vertrek van de heer n mevrouw Van Pijpen in de kleine zaal van het Vernigingsgebouw aan de Eikenlaan. Het echtpaar Van Pijpen gaat Veenendaal dan verlaten in ver band met de benoeming van de heer Van Pijpen tot jeugdwerkasviseur van de hervormde provinciale jeugdraad van Overijssel. De afscheidsreceptie be gint om vijf uur. De heer A. H. van Pijpen verwierf in Veenendaal vooral veel bekendheid door zijn ontembare geestdrift voor het jeugdwerk „De Instuif", dat hij elf jaar geleden van de grond hielp. Ver der was hij jarenlang voorzitter van de afdeling Veenendaal van het Ned. Ro de Kruis, diaken van „Sola Fide" en lid van de sportstichting. Ook mevrouw Van Pijpen interesseer de zich tijdens haar verblijf in Vee nendaal metterdaad voor verschillende kerkelijke, maatsphappelijke en charita tieve instellingen. Zij was bij „Sola Fi de" de eerste vrouwelijke diaken in welk ambt zij haar man opvolgde. VEENENDAAL De Veenendaalse scholier E. N. raakte gistermiddag licht gewond toen hij op de fiets, zonder op het verkeer te letten vanuit de Korte Molenstraat de Zandweg opreed. Hij kwam daar in botsing met een auto bestuurd door mevr. M. T. E. T. G. uit Overberg. Zij claxonneerde, maar de scholier merkte de auto pas op toen deze al stilstond. Hij draaide zijn stuur nog naarlinks, waardoor hij als 't wa re met de auto mééreed. Toch was de aanraking onzacht, en de wagen raakte beschadigd. E. N. werd ter plaats door een órts behandeld en werd per ambu lance naar huis gebracht. AMERONGEN Ook voor zwem bad „De Blauwe Schuur" is het seizoen ten einde. Zaterdag 20 september zal het definitief worden gesloten. In het afgelopen seizoen passeerde een record aantal bezoekers de kassa van het fraai gelegen bad. VEENENDAAL Het 2Vï-jarig zoon tje van de fam. P. is gisteren in de Grift gevallen bij het Jan Roeckplant soen, terwijl zijn moeder vlakbij met een kennis stond te praten. Plotseling merkte de moeder het verdwijnen van haar kind op. Toen de situatie duide lijk werd, wist de kennis, mevr. P. het kind uit het water te halen. Het jonget bleek zijn ongewilde bad goed te heb ben doorstaan. VEENENDAAL In het kader van een vrij zwaar oefenprogramma speelt de herenploeg van VZC morgenavond om ongeveer half negen in het Vallei- bad een wedstrijd tegen Zwemlust uit Utrecht. Het zal een zware kluif wor den voor de Veenendalers, want Zwem lust eindigde in de laatste competitie op de derde plaats van de eerste klas en kon net niet promoveren naar de hoofdklasse. Vóór deze wedstrijd wor den er een aantal vriendschappelijke duels gespeeld door de overige VZC teams. Zwemlust is een snelle ploeg. Het ein digde in de laatste compètitie achter Polar Bears en de UZSC, die beide naar de hoofdklasse promoveerden. Po lar Bears kon na het resultaat 11 in Utrecht de kampioensvlag hijsen en promoveren naar de hoofdklasse. De volgende competitie van de eerste klassers vangt vrijwel zeker pas in ja nuari a.s. aan. Voor VZC nog drie maanden ruim de tijd om zich terdege voor'te bereiden op de strijd in de eer ste klas. Er staat een vrij zwaar oefen programma te wachten met wedstrij den tegen eerste klassers en hoofdklas sers. Men start met de wedstrijd tegen Zwemlust. Het zal een moeilijke strijd worden vpor de Veenendalers, want de Utrechtenaren zijn bijzondér snel. Vanaf ongeveer zes uur worden er wedstrijden gespeeld door diverse jeugdteams, reserve-herenteams en het damesteam. SCHERPENZEEL Nauwelijks was de Scherpenzeelse eierhal gisteren ontdaan van kratten vol met eitjes, en alles dat zweemt naar pluimveeteelt, of de floralia- vereniging diende zich aan, en ging aan het werk met een elan dat in een achteraf gezien korte tijd resulteerde in een kleurige metamorfose. De eierhal werd her schapen in een grote bloementuin, een lust voor het oog, die een treffende illus tratie was van het voornemen van het verenigingsbestuur, om er dit keer iets heel bijzonders van te maken. Burgemeester J. Heij van Scherpenzeel sprak hier voor in zijn openingswoord zijn bewondering uit. Nadat verenigingsvoorzitter, de heer Heij, „al direct na de laatste tentoon- tj. Koudijs de aanwezigen had welkom geheten, in het bijzonder burgemeester Heij, de wethouders J. v. d. Ham en P. de Jonge, en hun echtgenotes en de Woudenbergse wethouders Haanscho- ten en Vermeulen, kreeg Scherpenzeels eerste burger het woord. Hij zei graag te hebben voldaan aan het verzoek om de tentoonstelling He openen en vestigde er de aandacht op dat het getal 11 een bijzondere rol speelt: het is de elfde expositie en het bestuur van Floralia bestaat uit 11 le den. „De vereniging heeft weer bijzonder veel werk verzet", aldus burgemeester ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE Men ziet het niet vaak gebeu ren, dat tijdens een kerkdienst de predikant de collectezak wordt voorgehouden. In de hervormde Johanneskerk te Amersfoort zal het voortaan wel gebeuren. Eén van de overwegingen was, dat de predikant door het meedoen aan de collecte onderstreept, dat hij gewoon meedoet aan de gemeen schap der gelovigen. De kerkvoogdij van de hervorm de gemeente te Maurik zal op een bijzondere manier aan een kope ren kaarsenkroon komen. Velen die de naam Maurik of Van Mau rik dragen onderhouden contact met elkaar door middel van een een keer in de drie maanden ver schijnende kroniek. Zij zijn van plan om ee: bedrag van 3500 gul den bijeen te brengen voor de kaarsenkroon, welke gemaakt zal wordeji naar een zeventiende ^eeuws model. Het betere werk op het gebied van pijporgels schijnt de fa. W. Eppinga, kerkorgelbouw te Brits- werd in Friesland te leveren. Ten minste als men afgaat op de ad vertentie die de orgelbouwendi firma in „Kerknieuws" plaatste: „Een drankorgel kunnen wij* u niet leveren Een waterorgel ook niet, Maar een goed pijporgel wel! Alleen het betere werk. Wat de firma dan ook op orgel- gebied mag leveren, in ieder geval geen beschaafd advertentiewerk. Een bijzonder jubileum vierd de heer W. A. Hasselaar, ouder ling van de hervormde gemeen te Sola Fide te Veenendaal, aan het begin van deze maand. Hij was toen veertig jaar lid van de broederschap der diakonen waarvan de leden overal verspreid in ons land in kerk, maatschappij en overheidsdienst werkzaam zijn. De heer Hasselaar sloot zich aan bij de broederschap toen hij broe der-verpleger was in „Meer en Bosch" te Heemstede. De jeugd van de hervormde ge meente Sola Fide te Veenendaal heeft de kerkeraad van die ge meente uitgedaagd voor een voet balwedstrijd. De kerkerhad' heeft nog geen beslissing genomen... De jeugd van de gereformeerde kerk te Veenendaal en die van de hervormde gemeente „Sola Fi de" gaan gezamenlijk „op" week end in de Bliscap te Amerongen. Op 27 en 28 september gaan de jongeren in de leeftijd van 16 en 1*7 jaar, op 8 en 9 degenen van 18 jaar en ouder. De Stichting Steun K$rkbou\ (van de gereformeerde kerken in Nederland) zal weer een landelij ke inzamelingsactie ontketenen. De gereformeerde kerk te Veenen daal zal niet op de gevraagde ma nier n.l. door huisbezoek, aan d actie meedoen. Dit besluit nam de kerkeraad omdat men zich nu en in de toekomst grote inspanningen moet getroosten voor de kerk bouw ter plaatse. Wel zal een kerkcollecte worden gehouden ei zullen girokaarten bij het kerk blad worden gevoegd. Met ingang van zondag 12 okto ber a.s. zal het Avondmaal in bei de gereformeerde kerken te Vee nendaal op gelijke wijze worden gevierd. De avondmaalgangers zullen niet meer apart aan een ta fel plaatsnemen, maar op hur plaats blijven zitten. Aan de ta fel, welke centraal vóór in de kerk staat, nemen alleen de predikant en de dienstdoende ouder) mger plaats. De diakenen zullen behulp zaam zijn bij het laten rondgaan van de schalen en de bekers langs ^errenen die aan het Avondmaa' deelnemen. De leden van de gereformeer de kerk te Veenendaal zullen met ingang van 1 januari a.s. hun kerknieuws wekelijks onder ogen kunnen krijgen. Tot nu toe ge beurde de berichtgeving via het om de twee weken verschijnende orgaan „Kerknieuws". Met in gang van het nieuwe jaar ver dwijnt dat periodiek. Daarvoor in de plaats gaat men deelnemen in het wekelijks verschijnende lan delijke orgaan „Centraal Week blad", waarin van iedere classis een kerkbode is opgenomen. De kerkeraad heeft dit besluit genomen om twee redenen. In de eerste plaats kan men nu weke lijks nieuws van de plaatselijke kerk „kwijt" en ten tweede ko men de gemeenteleden nu vanzelf ook op de hoogte van wat zich op landelijk gebied in de gereformeer de kerken afspeelt. De behoefte aan die informatie deed zich al geruime tijd voelen, maar men had in het eigen blaadje daarvoor geen ruimte beschikbaar. Ds. W. Vroegindewcij, hervormd predikant te Bergambacht is voornemens om op 1 oktober a.s. met emeritaat te gaan. Ds. Vroeg- indeweij, één van de bekende pre dikanten met die naam in de ge reformeerde bond in de hervorm de kerk, diende de hervormde ge meenten te Reeuwijk, Poortvliet en Bleiswijk. In het blad Salvp(voor de geestelijke verzorging van militai ren) stond enige tijd geleden de volgende verzuchting van een aal moezenier Als een aalmoezenier vlot is, is- e niet priesterlijk genoeg is hij ingetogen dan zeggen ze wat een stijve. Als hij in de mess zit, komt hij nooit bij de soldaten. Als hij veel bidt, denken ze kwam hij maar een biertje drinken drinkt- ie een biertje, denken ze: is-ie daar nou priester voor? Spreekt hij saai over het huwelijk, dan zeg gen ze: Hij heeft geen ervaring doet hij het goed, zeggen ze: heeft-ie soms ervaring? Als hij een goed militair is, vindt men hem niet waardig genoeg is hij niet militair, dan kan ie be ter teruggaan naar het klooster. Houdt hij zijn theologie bij, dan is hij geen man van de praktijk, is hij een man van de praktijk, dan is hij niet op de hoogte. Vraagt hij hoeveel kinderen je hebt, denken ze begint-ie weer vraagt hij het niet, dan heeft hij gebrek aan belangstelling. Loopt hij met een milva te praten, dan denken ze: alweer: Als hij het niet doet, kan hij niet met vrouwen om gaan. Maakt hij een praatje met een Protestant, dan is hij een zieltjesjager beperkt hij zich tot Katholieken, dan is hij bekrompen. Heeft hij een opgeruimd karakter, dan lacht hij problemen weg is hij ernstig van aard dan kan er geen lolletje af. Raadselachtig dat ze er nog zijn, kun je nagaan ze trouwen nooit en toch sterven ze niet uit. stelling ging men voor de volgende aan de slag." Hij sprak vervolgens zijn be wondering uit voor de fraaie maquette, die door de vijf Scherpenzeelse scholen is gemaakt van het Huis in de Wei, met vijver en be jaarden woningen. „Al les wat hier staat vervult ons met be wondering", zei de burgervader „en ook de achtergrond is mooi: die getuigt van gemeenschapszin". Hij hoopte dat zeer velen de tentoonstelling zullen bezoe ken. Nadat Gerine Lagerweij mevrouw Heij een boeket bloemen had aange boden, leidde voorzitter Koudijs de ge nodigden rond langs de bloemenpracht. Niets werd overgeslagen en speciale aandacht kregen de inzendingen van de schoolkinderen. De jury, gevormd door de heren Top, Vossegat en Eggink, had de volgende prijzen toegekend: Fuchsia. Ie prijs: Gerda Verwoerd; 2e Henja Sterk, 3e Henk van de Berg en Eveline van Bruggen, 4e Willy Rootselaar, Gea Verwijen, Jan ter Ma ten. Vlijtig Liesje. Ie prijs: Andrie van Bennekom, 2e Corrie Methorst, 3e Henk Jochemsen en Christel van Kolschoten, 4e Jantine van der Pol. Geranium. Ie prijs: Gerda Verwoerd, 2e Gerrit van Appel en André van de Wetering, 3e Pitia Klaaring, Wim van Bruggen, 4e Jan Bakker en Rijk van Kempen. Rantana. Ie. Inge de Heer, 2e Wiche van Rootselaar, Hermien van Dam, 3e Jantine van der Pol en Gijsje Daatse- laan, 4e Hans van Eist. Bladbegonia: le. T. v. Weerd, tevens winnaar wisselbeker voor de mooiste schoolplant, 2e Hermien van Dam en Margo van de Ham, 3e Gerine Lager weij, Epie Woudenberg, Kees de Heer, Herman Hagen, 4e Hennie Bos, René van Ekelenburg, Joh. Termaten. Begonia Rose, le en 2e prijs: Her mien van Dam, 2e Kees Valkenburg, André van de Wetering, An ja van de Haar, 3e Marion Groenveld, Gerda v. d. Bovenkamp, 4e Gerda van Bruggen, Jan Veldhuizen en Hannie van Eist. Begonia Rood. le en 2e prijs: Her mien van Dam, 3e Hans Koster, Ada Geijtenbeek, 4e Benny Hagen. Coleus goud. le Gea van de Berg, 2e Henja Sterk, 3e Johan ter Maten en Jochum Bos, 4e Truus van de Lage- maat. Coleus Goudfazant, le Gea van de Berg, 2e Henja Sterk, 3e Johan ter Maten, Jochum Bos, Truus van de La- gemaat. Coleus Goudrand. le Jan ter Maten, 2e Marga van de Ham, 3e Wim Wols winkel en Janny van Ammering, 4e Inge de Heer ep Gerdientje van Es sen. Planten leden: le prijs met wisselbe ker: mevr. Verkerk en le prijs: mevr. Veenendaal, 2e mevr. Verkerk en me vrouw Veenendaal, 3e mevr. Van Dam. Vrije inzendingen planten, le prijs: H. Gerritsen met wisselbeker, 2e prijs mevr. Robbersen en mevr. Van Vel- zen, 3e G. Wesseling en mevr. Ver woerd, 4e mevr. Berkhof en H. Ger ritsen. Vrije inzendingen, le prijs: mevr. Evertsen en mevr. D. Bakker, 2e prijs: mevr. D. Bakker, 3e mevr. Konijn en mevr. Evertsen, 4e mevr. Oudenalder. Vrije inzendingen kinderen, le prijs: Bert en Marjan van Ginkel, 2e kin deren Zwamborn, 3e Janna Veldhuizen, S. Veldhuizen en kinderen Hendriks. Dahlia's, le prijs: Gerrit Appel, 2e Karin Cozijnsen, 3e Norma Oostrum en 4e Ineke van Velzen. Verder waren er nog talrijke eervolle vermeldingen. v SCHERPENZEEL Geboren: Jea- nette, d.v. E. Kolkman en H. Poolman, Eikenlaan 103; Gijsbertha Cornelia, d. v. G. W. Prins en G. Achterberg, Lin- denlaan 22b.; Teuntje Antoinette, d.v. J. T. Westeneng en J. L. Valkenburg, Vlieterweg 130.; Hendrik Jan, z.v. M. E. de Jong en H. B. Willemsen, Glas horst 29; Edward Robin, z.v. D. J. Vos en C. P. Gijsbertsen, Glashorst 94. Nadat burgemeester J. Heij de Floraliatentoonstelling had ge opend werd hij en zijn echtgenote rondgeleid door de voorzitter, de heer J. Koudijs. Op de voorgrond de ma quette van het bejaardencentrum ,,Het huis in de wei", die een ere plaats tussen de bloemen kreeg. RHENEN De naam van Adriaan P. de Kleuver, de man die voor de VVV-Rhenen momenteel zo'n kleine honderd excursies per jaar verzorgt, is doorgedrongen tot de hoogleraren van onze universiteiten en het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. Hij is reeds als buitendocent opgetreden voor de academie voor het onderwijs te Eindhoven. In de week van 21 tot 27 september volgt een cursus geologie die door hem wordt verzorgd voor h"et Johan de Witt Lyceum te Den Haag. Het betreft de examenklas van 1970. De cursisten gaan onder de bezielende leiding van De Kleuver in de omgeving van Rhenen ijstijdverschijnselen foto graferen, tekenen en gesteenten verza melen voor het geografisch deel van hun studie. Uit de door de veldbioloog behandelde stof wordt de scriptie sa mengesteld. Door de steeds verder schrijdende specialisatie op wetenschappelijk ge bied is aan universiteiten en middel bare scholen een groot tekort aan veld- biologen en veldgeologen ontstaan. VEENENDAAL Vanmorgen open de Tricot Speciaal, een dependance van de firma L. Heij, zijn deuren in het voormalige pand van schoenhandel Wa? co. De Hoofdstraat is daarmee weer een pand rijker, dat gezien mag worden en waarin vooral de dames veel van hun gading zullen vinden. De firma L. Heij heeft met deze nieuwe vestiging als het ware een ver jongingskuur ondergaan. Tricot Spe ciaal vult de sortering van de reeds sinds 1898 bestaande zaak aan waarin de bonnetterie de boventoon voerde. De nieuwe zaak heeft in het assortiment japonnen, vesten, pullovers, regenman- teld, twinsets, enz. voor dames. De he ren kunnen er terecht voor pullovers en vesten. Het pand heeft na de uittocht van de schoenhandel een ware metamorfose ondergaan. Het gehele interieur moest worden uitgebroken, de achterliggende woonruimte werd aan het winkelopper vlak toegevoegd en ook de eerste etage werd er als verkoopruimte bijgetrokken. Door de geringe inval van natuurlijk licht heeft men op de eerste verdie ping kwistig kunstlicht aangebracht die een bijzonder functionele taak heeft in de presentatie van het assortiment. Zo wel beneden als boven zijn een aantal paskamers ingericht. Tricot Speciaal wordt geleid door de heer P. N. Gerritsen, zoon van de be- drijfleider die 42 jaar lang in het ou de pand leiding aan het bedrijf heeft gegeven. Het kopend publiek kan ter ge legenheid van de opening^ rekenen op een surprise terwijl tot volgende week zaterdag 10 procent korting op de aan kopen wordt verleend. De smaakvolle ruimte, waarin men in geen enkele opzicht de oude schoenen zaak terugkent, was ter gelegenheid van de opening opgesierd door talrij ke bloemstukken. AMERONGEN De ledenvergade ring van de Amerongse zwemvereni ging „Wilskracht" heeft een totaal nieuw bestuur gekozen nadat het oude bestuur te kennen had gegeven niet meer herkozen te willen worden. Dat gebeurde tijdens een maandag avond gehouden vergadering waarvoor bijna alle leden naar het zwembad „De Blauwe Schuur" waren gekomen. In het nieuwe bestuur kregen zitting als voorzitter de heer Van Wijk, als secretaresse merv. Schennach en als penningmeester de heer H. v.d. Veer. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244

De Vallei | 1969 | | pagina 3