Behoud voor Rhenen op losse schroeven Ouwehand wordt overladen met diverse aanbiedingen Lage klassering maar hoge waardering voor SKF-personeelsleden Overleg met Hellendoorn is er nog niet geweest Prolongatie wegens enorm veel vraag Vrij sluiten voor slager en In Italië bij mini-Olympiade supermarkt Raad Leersum praat over toekomst van beatboerderij mm traan Kasteelheer gastheer van dorpsgenoten J.DOMP N.V. C.P.B. startte winterseizoen Jong en oud behaalde zwemdiploma Jury beoordeelt deelnemers aan optoeht Underdog Agaten zoeken Voordracht boeide Overbergse dames Aanvragen Te vroeg Gelukkig 25o.ooo PIANO'S, VLEUGELS EN ELEKTRONISCHE ORGELS VERLATEN DIT JAAR DE FABRIEKEN. TECHNICAL ORGELHANDEL - Pr. Bernhardlaan 2, Veenendaal ZONDAGSDIENSTEN BURGERLIJKE STAND Topspelers Mengelmoes VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1969 RHENEN Nog steeds bestaat er een kans dat Rhenen zijn dierenpark zal moeten missen. Gisteren werd bekend, dat er in de gemeente Hellendoorn een actie-comité is opgericht om het Rhenense dierenpark in die gemeente te krij gen. Ik weet van niks", zei directeur J. Baars. „Dat wil zeggen, ik heb wel een aanbieding uit die gemeente, maar van een actie-comité is me niets bekend. Trouwens ik heb aanbiedingen liggen van wel negen gemeenten. Overal wil men ons graag hebben. Vanochtend nog kreeg ik een aanbieding van maar liefst 450 ha." Er is in de Grebbestad nog steeds geen comité opgericht tot behoud van Ouwehands Dierenpark. In de gemeen teraad is wel over deze zaak gespro ken, maar met een enigszins gelaten gevoel. Zo in de geest van, nou ja' wan neer Ouwehand wil vertrekken, dan moet dat maar. In laatste instantie is er voorgesteld door burgemeester en wethouders 6 ha rondom het dierenpark te bestemmen voor de uitbreiding. Maar dat is dan ook alles. In hoeverre dit voorstel zo den aan de dijk zal zetten is niet be kend. Burgemeester Jhr. Mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal is be stuurslid van de stichting „Het Utrechts Landschap". In hoeverre hij invloed kan uitoefenen op deze hele zaak is al evenmin bekend. Er schijnt een meer derheid te zijn in het stichtingsbestuur die Ouwehand de voet dwars wil zetten. Dat zal dan betekenen, dat Rhenen de- RHENEN Er 2al in Nederland en ver buiten de grenzen geen VVV-pro- gramma-onderdeel zjjn dat zoveel be langstelling trekt als het wijd en zijd reeds beroemde agatenzoeken van VVV Rhenen. Om aan de vele aanvragen te voldoen heeft de VVV dan ook be sloten de vele liefhebbers van het bui tenleven en nu dan voor het laatst in 1969 in de gelegenheid te stellen nog een keer hun geluk te gaan beproe ven en fraaie agaat, chalcedoon of Jas pis in de wacht te slepen. Aangemoedigd door het eclatante suc ces van 13 september j.l. gaat VVV- Rhenen nog een agatenzoekmiddag or ganiseren op zondagmiddag 21 septem ber a.s. naar de grote zanderij van Van Schoonhoven N.V. aan de Oude Veensegrindweg onder Rhenen. Hier wordt nog dagelijks zand weggehaald en is dus dagelijks de kans op mooie vondsten aanwezig. Om onnodig zoeken naar de plek te voorkomen zal excursieleider Adriaan P. de Kleuver de deelnemers om half twee n.m. opwachten bij hotel „La Montagne" aan de hoek Rijksweg Vee- nendaal-Oss en de Provinciale weg Elst-Veenendaal. Autobeziiters worden vriendelijk ver zocht wandelaars en busreizigers een kortfe lift naar het excursieterrein te willen geven. Er is volop gelegenheid daar per bus uit alle richtingen te ko men. Fietsers en bromfietsers worden daar ook verwacht. Om half twee vertrekt de karavaan dan naar de zanderij. Voor het vinden van de mooiste agaat of an dere siersteen stelt VVV-Rhenen weer een boek beschikbaar, terwijl de excur sieleider eveneens een boek als tweede prijs beschikbaar stelt. OVERBERG Afgelopen donder dagavond kon men in een der lokalen van de lagere school aan de Haarweg, die geheel bezet was door de dames van de C.P.B., afd. Overberg, een speld horen vallen. De oorzaak lag niet in het feit, dat de dames met de mond vol tanden za ten, maar de boeiende manier, waarop de welbekende voordrachtkunstenaar, de heer J. B. Oosterwelder uit Amster dam, zijn „aifthenthiek" verhaal bracht over zijn belevenissen met de vrouw met de 2 prachtige paarden. De causeur, die hiermee de hele avond wist te vullen, schetste in het kort hoe hij met deze vrouw in contact kwam en wat hij met haar'en door haar beleefde. Op fijne wijze liet de verteller door woord en gebaar de gouden draad zien, die door dit verdrietige levensverhaal loopt. Na aankondiging van de gecombi neerde vergadering met de zusterver eniging uit Woudenberg op 16 oktober in de recreatiezaal van Kamp Over berg, waarbij o.a. mej. Jansen een klei ne inleiding zal houden over muziek, sloot de spreker de avond met dankge bed. RENSWOUDE De leden van de Historische vereniging „Oud-Renswou- de" gaan zondagmiddag 28 september op theevisite bij kasteelbewoner baron J. C. C. Taets van Amerongen van Renswoude. De gastheer zal zijn visite rondleiden over terreinen en door de gebouwen van het kasteel en daarbij het een en ander vertellen over de rij ke geschiedenis van het gebouw en zijn bewoners. finitief zijn dierenpark gaat verliezen. Al vele jaren wordt door de plaatse lijke middenstand en door de VVV ge pleit voor een jachthaven. Steeds is de boot afgehouden, onder het motto dat de Rijkswaterstaat roet in het eten heeft gegooid, omdat er geen toestem ming valt te verkrijgen voor een „uit weg" op de Rijn. Wanneer dan bekend gemaakt wordt dat onder de gemeente Ingen, ohder de rook van het Rhenense Eist. plannen bestaan voor een bijzonder grote jacht haven, voor vijfhonderd boten, met een uitzonderlijke hotelaccommodatie, dan vraagt men zich in Rhenen af hoe dat allemaal mogelijk is. Met name: wor den in Rhenen deze en dergelijke zaken op het recreatieve vlak .riet in een hoek gedrukt. Van de politieke groeperingen in de gemeenteraad gaat al even weinig uit. Niemand heeft nog ooit met de vuist op tafel geslagen. Al evenzo is het ge steld met de zomerhuisjes of de bunga lowkampen in Rhenen. Honderden aan vragen komen er jaarlijks binnen, maar altijd moet er bij de plaatselijke VVV „neen" worden verkocht. Directeur J. Baars: „Ik heb Hellen doorn beloofd te zullen komen kijken naar het aangeboden terrein. Maar ik ben er vanwege tijdgebrek nog niet geweest. Gistermiddag zou ik er heen gaan, maar er kwam voor de zoveelste maal wat tussen. Dat er een actieco- mitéé in het leven is geroepen om te bevorderen dat het dierenpark zich daar zal vestigen, vind ik alleen maar actief" Er zijn ook al kranteberichten ver schenen in de geest van: „Gaat Ouwe hand zich definitief in het oosten vesti gen. Een wethouder van Enschede heb ik ook al aan de lijn gehad. De ge meente Enschede heeft grote interesse. Vanochtend kreeg ik nog een mooie aan bieding. Ik weet niet eens van wie, maar je zou er je vingers om aflikken. De VVV's in Ermelo en Epe staan vol ledig achter de plannen om het dieren park daarheen over te brengen. De middenstandsorganisatie in Epe heeft zelfs vragen in die richting tot de ge meenteraad gericht. Er wordt zo hard aan ons getrokken, dat ik wel eens denk, ik ontloop het allemaal maar. De tele foon staat rood gloeiend" De heer Baars verklaarde, dat het nog in een té vroeg stadium is om commentaar te geven. „Ik wil in alle rust alle aanbiedingen bekijken en be studeren. Ook die van de gemeente Rhenen. Pas daarna zal er een defini tieve beslissing vallen." Met dit al staat het wel vast, dat het behoud van Ouwehands Dierenpark voor Rhenen aan een zijden draadje hangt, tenzij men met dergelijke voor stellen komt, dat ze voor de directie van het in binnen- en buitenland beken de park acceptabel zijn. Om dan over het behoud van het natuurbad voor Rhenen nog maar niet te spreken. De publieke opinie in Rhenen luidt: „Wan neer Ouwehand zijn poorten sluit en het zwembad dempt dan kunnen we wel inpakken. Dan zijn we vooral wat het zwembad betreft twintig jaar achterop bij andere gemeenten". Voorzitter A. J. Bovenschen van de VVV-Rhenen, die ziek te bed lag: „Ik zou het ten zeerste betreuren wanneer Ouwehands Dierenpark zijn koffers zou pakken. Het is me bekend dat er van de kant van burgemeester en wethouders wel wat wordt gedaan om de zaak te redden. Ook de gemeente raad staat er naar mijn mening wel achter. Wat er zich verder achter de schermen afspeelt, is me niet bekend. Ook de kwestie zwembad gaat me na aan het hart. Ik heb destijds in het oprichtingsbestuur gezeten van de R.Z. en P.C. ..De Forellen". Ik had toen nauw contact met de directie van het bad, omdat beide directeuren in het bestuur zaten, waarvan ik jarenlang voorzitter ben geweest. Zeker tien jaar heeft de zwemclub er gratis en voor niemendal gebruik van mogen maken. Dat vonk ik een buitengewoon sympa thieke geste van de directie Öuwe- hand. Ik geloof dat Rhenen gelukkig mag zijn met een natuurbad zoals het er thans ligt. Wanneer iemand in Rhenen behoefte gevoelt om een actiecomité op te rich ten tot behoud van Ouwehands Dieren park dan kan men bij mij terecht. Ik wil daar graag mijn steun aan geven. Er zijn in heel ons land misschien ze ven dierentuinen. Ik ben chauvinistisch genoeg als geboren en getogen Rhene- naar om er trots op te zijn, da' Rhe nen tot die zeven gemeenten behoort waar men een dierentuin rijk is. Ik zou het bepaaldelijk een ramp vinden, wan neer Rhenen ook dat nog moest ver liezen. Ik hoop, dat wanneer de VVV- Rhenen volgend jaar het 75-jarig be staan viert kan zeggen: .Gelukkig, de dierentuin hebben we mogen behouden" aldus VVV-voorzitter Bovenschen. ADVERTENTIE YAMAHA 'S WERELDS GROOTSTE FABRIEK VAN MUZIEKINSTRUMENTEN. IMPORTRICE: AMSTERDAM VEENENDAAL Artsen Zaterdag 20 september N. Rijlaarsdam, Boompjesgoed 221. Tel. 10885. Zondag 21 september G. Annot, Kerkewijk 56. Tel. 10198. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53. Tel. 12123. Wijkverpleging Zr. M. Post, De Grote Pekken 392. Tel. 12573. SCHERPENZEEL, WOUDENBERG Artsen Jhr. H. Backer, Stationsweg 6, Wouden berg. Tel. 03489-1330. RHENEN Artsen Zaterdag 20 september Dr. Rienstra, Herenstraat 63. Tel. 2577. Zondag 21 september Dr. Wijchers, Achterbergsestraatweg. Tel. 2328. Apotheek Voor spoedgevallen wende men zich tot de dienstdoende apotheek in Wage- ningèn. AMERONGEN. ELST, LEERSUM Artsen Dr. Kars, Jhr. v.d. Boschstraat 39, Ame rongen. Tel. 03434-1273. AMERONGEN Wijkverpleging (tot zaterdag 12.00 uur) Zr. Schreuders, Kon. Wilhelminaweg 65. Tel. 1576. (van zaterdag 12.00 uur tot maandag 8.00 uur) Zr. Van Gils, Burg. Spruytlaan 5, Ame rongen. Tel. 2259. LEERSUM Wijkverpleging (tot maandag 8.00 uur) Zr. Van Gils, Burg. Spruytlaan 5, Ame rongen. Tel. 2259. EDERVEEN, RENSWOUDE, DE KLOMP Artsen J. H. Rademaker, Ederveen. Tel. 08387- 201. OPHEUSDEN Artsen Dr. Buddingh, Opheusden. Tel. 08887- 213. Wijkverpleging Zr. E. de Winter, Opheusden. Tel. 08887- 210. RESTEREN Artsen Dr. Guépin, Ommeren. Tel. 03443-250. Wijkverpleging Zr. S. Westerhof, Kesteren. Tel. 08886- 210 RHENEN, VEENENDAAL Tandartsen Voor spoedgevallen bellen 08385-19049. EDERVEEN Woensdagavond startte de CPB afdeling Ederveen met het nieuwe seizoen. Tijdens de ope ningsavond werd een handwerkdemon- stratie gegeven. Het volledige winterprogramma van de CPB ziet er als volgt uit: 30 oktober: Majoor v.d. Veer uit Brummen spreekt over het onderwerp „Een geheim agent springt af". 12 november: Jaarvergadering. Met o.a. een show van klederdrachten. 10 december: Het Leger des Heils uit Veenendaal komt iets vertellen over zijn werk. Medewerking wordt verleend door het jeugdkoor. 7 januari: De heer K. Th. Scholten uit Arnhem, houdt een lezing over „Het Dorp" met vertoning van dia's. 14 januari: Voor deze avond is een uitnodiging binnen gekomen van de CPB Bennekom. 18 februari: Oud-burgemeester J. Boot van Ede, zal spreken over het on derwerp „Het besturen van een ge meente." 18 maart: Mevrouw Del ver (arts) uit Apeldoorn zal spreken over het on derwerp „Hoe en wanneer vertel ik het mijn kinderen". 25 maart: De heer K. de Wolf uit Loenen, houdt een lezing met dia's ge titeld: Zwerftocht over de Veluwe. 15 april: Excursie naar de NoBo fa brieken in Ede, 13 mei: Sluitingsavond. LEERSUM Gebrek aan overeen stemming tussen twee Leersumse sla gers over de verplichte halve dagslui ting is de reden waarom B. en W. van Leersum de raad voorstellen om de winkelsluitingsverordening zo te wijzi gen, dat de slagers zelf de dag van hun voorkeur kunnen kiezen. De supermarkets in Leersum mogen intussen zelf beslissen of ze zullen slui ten, en zo ja, wanneeer. Tot dusver gold voor de slagers een verplichte sluiting op dinsdagmiddag. Een van hen verzocht twee jaar gele den al om dit te veranderden in woens dag. Contact tussen de gemeente en de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Utrecht en de middenstandsvereniging „Aller Belang" leverde geen bevredi gend resultaat op. Bovendien heeft de Kamer van Koop handel de gemeente afgeraden een uniforme sluitingsplicht op woensdag middag in te voeren, naar aanleiding van correspondentie die daarover is gevoerd door de gemeente Leersum. De winkeliersvereniging acht een zeke re spreiding van de sluitingstijden van belang voor het verlenen van een goe de service aan het kopende publiek, waaronder talrijke toeristen die Leer sum bezoeken. Met name de slagers en supermarkten verzetten zich tegen de uniforme sluiting. Omdat de ver houding in beide genoemde groepen 50-50 is krijgt men nu volledige vrij heid. AMERONGEN Aan het einde van het zwemseizoen werd in het zwembad „De Blauwe Schuur" aan lesklanten gelegenheid gegeven voor diplomazwem- men. Niet minder dan 62 gegadigden slechts een moest worden afgewezen slaagden voor het A-diploma terwijl voor B alle 46 kandidaten het diploma behaalden. Het totale aantal geslaag den van dit seizoen werd daarmee ge bracht op respectievelijk 262 geslaag den voor het A-diploma en 106 voor het B-diploma. Deze aantallen beteke nen een nieuw record voor het zwem bad. De jongste geslaagde was 5 jaar, de oudste 45 jaar. RENSWOUDE Voor de deelne- mertjes aan de maandagavond in Renswoude te houden Lampegieters- avondoptocht hebben middenstands- gilde en bestuur van de Oranjevereni ging in totaal tien prijzen beschikbaar gesteld. De toekenning zal geschieden door een jury, die de keuring zal verrich ten op de binnenplaats voor het kas teel. De Renswoudse jeugd wordt om half zeven daar verwacht. Groepen en individuelen kunnen zich tevoren opge ven bij de heeren S. Laansma. Van Reedeweg 126. D. Overeem, Dorps straat 10 en J. van Voorthuizen, Mo lenstraat. De start van de optocht Is vastgesteld om kwart over zeven. RHENEN —Geboren: Rudi, z. v. F. P. Hoogland en H.H. Snit; Peter, z.v. A. Krab en C. M. de Leeuw; Ma ria Alberdina, d.v. T. J. van Garderen en M. Janssen; Arliëtta. d.v. G. Reijn- goud en E. A. Pater (Veenendaal); Ste ven Alexander, z.v. H. A. Budding en H. Bekker; Evertje, d.v. J. van Laar en G. Top. Ondertrouwd: A. Heij, 22 j. (Keste ren) en A. J. van Lienden. 23 j.; J. D. C. Laurens. 25 j. (Ede) en J. E. van Ree, 22 j. Gehuwd: H. W. Koenders (Wagenin- gen) en M. J. van Ommeren; J. Vos en C. A. H. B. Berendsen. Overleden: Jannigje de Gooijer. 79 j geh. gew. met M. A. van de Craats (Veenendaal); Evert de Jager, 71 j., echtg. van L. M. van Gelderen. VEENENDAAL Een ploeg van 23 SKF-personeelsleden die gewoon zijn hun favoriete sport als pur sang amateurs te bedrijven hebben zich een week lang full-profs gewaand door de behandeling die zij onder gingen toen zij te gast waren bij hun Italiaanse collega's in Turijn. De Italianen vierden het 50-jarig bestaan van hun personeelsvereni ging met een gratis groots opgezet sporttoernooi. Ze hadden behalve de Veenendalers ook SKF-ploegen van de Franse, Duitse en Zweedse SKF-bedrijven uitgenodigd. De krachtmeting met de buitenlandse collega's, waarin de Veenendalers in de meeste gevallen als gedood verfde verliezers binnen de arena kwamen, beperkte zich tot voetbal cn tennis. „Lauweren als het op prestaties aankwam hebben we niet gehaald, maar sportief gezien ston den we bovenaan", zo vertelt de heer Th. A, Slijderink, die als voor zitter van de personeelsvereniging de rol van chef d'équipe vervulde. Alle 23 Veenendaalse S.K.F.'ers hebben volop genoten van hun snoep reisje dat heen en terug per trein werd gemaakt. Dat begon al met de treinreis waarbij de Veenendaalse sportambassadeurs de beschikking hadden over couchettes zodat men uitgerust in Turijn aankwam. Op het station in Turijn werd men opge wacht door een hostess die het ge zelschap de gehele week begeleidde. „We hadden maar te kikken of de bus, die de gehele week voor ons klaar stond kwam voorgereden" Ge durende het verblijf in Italië was men ondergebracht in een uitstekend tweede klas hotel. Over de sportwedstrijden raakt de heer Slijderink niet uitgesproken. „Natuurlijk waren we geen partij voor de ploegen uit Frankrijk, Duits land, Zweden en Italië. in de koffer laten omdat hij zijn on dergoed aan zijn sporttenue toevoeg de en dat 's morgens keurig gewas sen bij zijn sporttenu terugvond. Onze zusterbedrijven uit die lan den hebben duizenden werknemers en onder hen bevinden zich voetbal lers en tennissers die in hun land tot de top behoren. Toch wisten we in de voetbalcompetitie Frankrijk nog achter ons te laten. De tennis sers eindigden op de laatste plaats" De verzorging was er niet minder om. „We werden gemasseerd en ver zorgd door een trainer en masseur van de bekende Italiaanse topploeg Juventus. Iedere dag konden we aan treden in een schone plunje. Een Veenendaalse S.K.F.'er kon zijn meegenomen verschoning rustig Opmars voor de officiële opening. Bij de wedstrijden had de Veenen daalse ploeg de sympathie van het publiek omdat men als underdog startte. Het „Viva Olanda" werd een gevleugeld woord, bij deze mini- Olympiade, waarbij de grote Olym pische Spelen Werden gekopieerd door openings- en sluitingsceremonie en het spelen van- de volksliederen. Ook de prijsuitreikingen en andere ceremonieën werden geheel in stijl afgewerkt compleet met het hijsen van de natievlaggen en het ere-scha- vot. Dat de Veenendalers daar niet op terecht gekomen zijn deerde de ploeg niet. „De grootste winst die wij boekten was volgens de heer Slijde rink do goodwill die wij gekweekt nebben. Bovendien versterkt zo'n ont moeting de onderlinge band. Mensen die je anders alleen maar kent via de telefoon staan dan in levende lij ve voor je. Ook bij de organisatoren had de Veenendaalse ploeg een streepje voor en dat werd zeker niet alleen ver oorzaakt door het feit, dat de Ne- Overhandiging van de zilveren mo len door chef d'épuipe de heer Th. A. Slijderink aan de voorzitter van de Villar Perosa Sportclub. derlandse ploeg bij monde van de heer Slijderink als enige een jubile umgeschenk in de vorm van een zil veren miniatuurmolen aanbood. We beurden overal niet zo zwaar aan en dat werd bijzonder gewaardeerd. is.-?'ju- ï-'.i O MENGELMOES _aast het .-gedeelte heb- •en de Veenendalers ook hun nart opgehaald aan de recreatieve-onder- delen zoals het maken van eeh bus tocht, een feestavond met gooche laar, volksdansen en vendelzwaai en vuurwerk én een folkloristisch feest. De Italianen toonden zich in alles goede gastheren. Taalbarrières tus sen de deelnemers werden laconiek overwonnen met een mengelmoes van Engels en Duits waardoor een ware verbroedering tot stand kwam. De deelnemende ploegen waren er stuk voor stuk over eens, dat derge lijke ontmoetingen het waard rijn in de toekomst te herhalen. Dat de Vee nendalers dan weer van de partij zijn staat vast. Daarvoor waren zij in Italië te goede gangmakers. LEERSUM De gemeenteraad van Leersum gaat maandag debatteren over de toekomstige bestemming van de boer derij „Het Hof", die als „beatboerderij" in de wyde omgeving faam verwierf. De „Weerwolf-organisatie hield daar muziek- en dansavonden die zeer druk werden bezocht. Financiële moeilijkhe den waren er o.m. de oorzaak van dat aan deze activiteiten een 'einde moest komen. Een raadscommissie heeft inmiddels een rapport gemaakt, dat maandag de grondslag van de discussie zal zijn. In de besprekingen zal tevens de brief ter sprake worden gebracht die B. en W. ontvingen van de inmiddels actief ge worden „Werkgroep Beatconcerten", die ijvert voor voortzetting van beatavon- den in Leersum, en met name in Het Hof. ADVERTENTIE SEPTEMBE -MAAND LEVE B OODNODIG HAAL 'T BIJ 11 EIN KOK R EIN KOK Drogisterij /Parf umerie Gelderland/hoek Hoogstraat VEENENDAAL - Tel. 12656. Alle vitamines die U de komende maanden nodig hebt

De Vallei | 1969 | | pagina 5