Plechtigheid in kantine Koninklijk brons voor tien Ritmeester-jubilarissen Veertig jaar chef, vijftig jaar in dienst en ook nog jarig „Firet" overweegt deel van bedrijf over te brengen naar Barneveld Vriendinnen als schoonzusters Kantongerecht Wageningen Bejaarde Veenendaler werd klem gereden op smalle Kerkewijk Pseudo bouwvakker reed te hard bij Ede Werknemers met 40 of 50 dienstjaren schaars ras Werkbezoek van raad aan Amsterdam „Wageningsch Lyceum" viert eeuwfeest met grote reünie Bazaar van „Caecilia" Rode Kruis kiest nieuwe voorzitter Gemeente koopt boerderij aan Onbekende had geen ontzag voor wegreus Oude boerderij brandde af Jongen gewond naar ziekenhuis Onbewust Klem Raad vergadert VEENENDAAL KESTEREN \.r V-v V'^' *4Spfc. ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1969 VEENENDAAL „Hij is echt leeg", zei gistermiddag burgemeester P. Bode toen hij een lege envelop op zijn kop hield, waaruit hij tevoren tien konink lijke onderscheidingen had opgediept. Deze waren bestemd voor evenzoveel personeelsleden van de Ritmeester Si garenfabrieken, die op de 82e verjaar dag van het bedrijf herdachten dat zij 40 jaar in dienst waren. Deze jubilaris sen waren in goed gezelschap, want drie andere collega's herdachten hun 50-jarig jubileum en de rij werd ge completeerd met een dame die Rit meester 12y/i jaar trouw bleef. De bijeenkomst werd gehouden in de kantine van het bedrijf aan de Kerke- wijk waar alle zestien jubilarissen met hun dames werden verwelkomd door de directieleden de heren F. H. van Schuppen, H. G. van Schuppen en drs. G. J. Koomen. De chef sociale zaken van het be drijf, de heer W. van Amerongen, die de leiding van deze bijeenkomst had, was er in zijn begroeting van jubilaris sen en genodigden niet zo gerust op, dat deze Ritmeester-traditie in de toekomst kan worden gehandhaafd. Mensen die 40 of 50 jaar lang bij een bedrijf wer ken behorep door het steeds grotere verloop tot een schaars ras. Directeur F. H. van Schuppen kon de woorden van de heer v. Amerongen onderschrijven maar was niettemin blij, dat „Ritmeester" nog altijd heel wat oude getrouwen op de loonlijst heeft staan. Hij schetste in vogelvlucht de ontwikkeling van het bedrijf, waarbij hij een aantal mijlpalen in produktie en personeelsbestand noemde. Vervol gens overhandigde hij alle zestien ju bilarissen een Delftsblauw gedenkbord en de traditionele enveloppe met in houd. Daarna was het woord aan burge meester P. Bode, die in de drie jubila rissen met vijftig dienstjaren en de tien met veertig jaren trouw het bewijs SCHERPENZEEL De gemeente raad van Scherpenzeel krijgt maandag avond een voorstel te behandelen om de boerderij met de omliggende gron den van de heer J. Tichelaar aan de Glashorst aan te kopen voor een be drag van f 251.000,-. In dit bedrag zijn begrepen alle op stallen en de pachtschade. De boerde rij en de opstallen zijn gelegen in het bestemmingsplan „Wittenberg" en bij het opmaken van de kostprijsverekening van dit plan is uitgegaan van een be drag van f 225.000.-. zag. van een grote verbondenheid tus sen onderneming en personeel. Zich richtend tot de mensen die hun veertigjarig jubileum herdachten zei hjj: „Boven uw herdenkingsjaar mag u een kroon plaatsen omdat het H. M. de Koningin heeft behaagd u te onder scheiden met de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau". Nadat Veenendaals eerste burger bij alle tien jubilarissen de medaille had opgespeld volgde een ongedwongen sa menzijn waarbij vertegenwoordigers van personeel en Ondernemingsraad met cadeaus en goede woorden dit Rit meester-feest nog eens onderstreepten. Vijftig jaar in dienst waren: de heren G. van de Meijden, G. Takken en G. v.d. Haar. VEENENDAAL Om inspiratie op te doen voor soortgelijke objecten in Veenendaal gaat de gemeenteraad van Veenendaal op vrijdag 26 september een werkbezoek brengen aan Amster dam. In de hoofdstad zullen verschillende recreatie-objecten worden bezocht zo als enkele speelplaatsen, waaronder een bouwspeelplaats in de Bijlmer meer, een speelvijver en een water speelplaats, het jeugdhuis „Het Meer huis" (architect Van Klingeren) en de volkstuinencomplexen „Lissabon" en „Ons Buiten". De excursie, die de hele dag in be slag zal nemen is uitgestippeld door de dienst publieke werken tQ Amsterdam en wordt gehouden onder leiding van ir. A. J. Poort van publieke werken. VEENENDAAL In de rij van jubilarissen, die vrijdagmiddag door de directie van de Ritmeester Siga renfabrieken werden gehuldigd nam de heer G. van der Meijden een aparte plaats in. Deze letterlijk in het vak vergrijsde afdelingschef vierde gisteren niet alleen zijn 63e verjaardag, maar hij herdacht te vens dat hij vijftig jaar geleden als dertienjarige de tabaksbranche in stapte, en daarin de' laatste 40 jaar als chef van de ringerij werkte. Het personeel van deze afdeling over handigde de jubilaris 's morgens een autoradio. Bij zijn 40-jarig jubileum1 werd de heer Van der Meijden al onderscheiden met de zilveren ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Samen met zijn yrouw rechts op de foto) vormt de heer Van der Meijden ook een ver dienstelijk zangduo. Zij, als lid van de C.O.V., hij als tenor van het Rit meester Mannenkoor. De heer F. H. van Schuppen roemde in zijn toe spraak deze jubilaris om zijn ijver en toewijding en verbond daaraan de wens dat hij de jaren die hem nog resten van zijn pensioen in ge zondheid in Ritmeester-dienst mag volbrengen. Het veertig-jarig jubileum werd her dacht en onderstreept met de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau door de heren W. Bruis, C. Diepeveen, G. J. van Engelenburg, J. W. Gazenbeek, H. Geurtsen, J. Groe- neveld, G. Heemsbergen, H. Sukkel, R. C. van Tuil en H. van Veldhuizen. 25-jaar in dienst waren de heren J. van Beek en B. Leppers en het 121/»- jarig jubileum werd herdacht door me vrouw G. Kanis-Bastiaan. WAGENINGEN Ter gelegenheid van het honderd-jarig bestaan van het Wagenings Lyceum wordt op 18 okto ber een groots opgezette reünistendag georganiseerd, die als sluitstuk is ge pland van een feestweek voor leerlin gen en docenten. Voor deze week is een uitgebreid feestprogramma opge steld zoals kermis, bal, tentoonstellin gen en een gekostumeerde voetbalwed strijd tussen docenten en leerlingen, ca baret en een officiële ontvangst. Het voorbereidende comité is al maanden bezig met 't proberen zo veel mogelijk adressen van oud-leerlingen en oud-leraren te achterhalen die dus 18 oktober in Wageningen worden ver wacht. Circa 2000 namen kwamen voort uit herinnering van hun families en vrienden en bovendien werd ge bruik gemaakt van lijsten die gehan teerd werden bij de viering van het 80-jarig bestaan. Niettemin zijn er nog honderden oud-leerlingen en leraren „zoek", die men tracht op te sporen door middel van publikaties. Belangstellenden voor deze reünie kunnen zich wenden tot het correspon dentie-adres „Reünie Wageningsch Ly ceum", Hollandseweg 11 te Wagenin gen of telefonisch onder nummer 08370- 4344. VEENENDAAL Als onontbeerlijk bestanddeel van de jubileumviering van muziekvereniging „Caecilia" begint donderdagavond 25 september een groot opgezette bazaar. De Veenendaalse middenstand zorgde voor een aantrekkelijk scala van prij zen, die tot en met volgende week za terdag in de eierhal aan de Achterkerk straat te winnen zijn. In hoeverre de bazaar een muzikaal aspect krijgt is nog niet bekend. Mogelijk zal een boe- renkapel ter opluistering aanwezig zijn Caecilia rekent, gezien de grote belang stelling voor de overige jubileumactivi teiten op veel bezoekers. VEENENDAAe, oeuoren: Evert, z.v. W. A. Hasselaar en A. Ooms; He lena, d.v. A. "Sukkel en J. A. Hoksber- gen; Christina Jacoba, d.v. H. Dirksen en M. Raatgever; Anouschka, d.v. F. G. Eveleens en G. Booms; Gerrit Ja cob. z.v. J. J. van Nieuwamerongen en J. M. W. Jansen; Anna Maria S., d. v. M. G. Overeem en L. Coenraais; Cor- nelis, z. v. G. Vink en J. K. de Koning; Maria, d.v. G.J C. van der Sluis en W. A. van Ojik; Aryanne Cornelia, d.v. A. Leeflang en W. H. van Vliet; Mariska Rijkje, d.v. A. Leeflang en W. H. van Vliet; (te Rhenen) Inge, d. v. J. C. den Hartog en A. Sonntag; (te Rhenen) Ar ris z.v. C. M. Drost en H. Versteeg; (te Rhenen) Rudolf Johannes, z. v. H. Setz en M. P. Brandsma; (Te Rhenen) Michiel, z. v. J. F. Bosman en J. M. H. Eltink; Marcel Peter A., z.v. R. Monsma en B. Schelwald; Dirk, z.v. P. van Dijk en D. van Baaren; Gerrit, z. v. M. van Beek en J. Geurtsen. Ondertrouwd: G. Takken en W. H. van Beek; W. de Kleuver en W. J. Breuker; P. H. Blankestijn en D. H. van der Burg; W. H. Uittenbogaard en A. A. van den Top; J. A. van Ham en H. Helms. Getrouwd: P. Smit en T. H. Takken; J. J. van Veenendaal (Rhenen) en P. A. Hasselaar; A. de Bruijn en C. C. van Andel (Leiden). Overleden: C. v.d. Lustgraaf, 81 jaar; J. de Gooijer 79 jaar wed. van M. A. van de Craats; H. G. Gerrits, 74 jaar echtg. van P. van Nieuwamerongen; (te Rhenen) J. Poot, 69 jaar echtg. van H. A. Lobregt; C. van Doom, 78 jaar. De zestien jubilarissen van de Rit meester Sigarenfabrieken, van wie er tien werden onderscheiden met de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. VEENENDAAL De afdeling Vee nendaal van het Nederlandsche Roode Kruis gaat een nieuwe voorzitter kie zen tijdens een buitengewone ledenver gadering die op 7 oktober wordt belegd in De Korenbeurs. Het bestuur stelt als kandidaat de heer H. M. Zilstra, de huidige penning meester. Voorzitter A. H. van Pijpen zal, zoals al eerder werd bericht, Vee nendaal verlaten. Als nieuwe penning meester wordt de heer P. Matser voor gesteld. GESLAAGD VEENENDAAL Voor de hoofdak te lager onderwijs slaagde dezer da gen te Amersfoort de heer W. J. Land man te Veenendaal. VEENENDAAL Ontzag voor gro te vrachtwagencombinaties moet vrij dagmorgen beslist niet geleefd hebben bij een totdusver onbekend gebleven automobilist die vanaf de afrit van Rijksweg 12 pardoes tegen een weg reus aanbotste die over de Nieuweweg reed. Na de botsing, waarbij de personen auto vrij zwaar moet zijn beschadigd, reed de man door. De bestuurder van de vrachtwagencombinatie P. v.d. V. uit Zoutkamp was zo druk met het aanwenden van zijn stuurkunst om zijn auto op de weg te houden, dat hij ver gat het nummer van de boosdoener te noteren. VEENENDAAL Donderdagavond brandde een oud boerderijtje van de heer C. B. aan de Middellaan tot de grond toe af. De brandweer kon de sinds jaren niet meer bewoonde bouw val niet meer redden en beperkte zich tot nablussen. Naar het ontstaan van de brand wordt een onderzoek inge steld. VEENENDAAL De 8-jarige Er- win V. moest vrijdagmorgen met hoofdwonden per ambulance naar het Julianaziekenhuis worden overgebracht nadat hij achter het raadhuis de Brou wersstraat wilde oversteken. De jongen liep tegen de naderende auto, van de Veenendaler C. G. S. die hem niet meer kon ontwijken. VEENENDAAL Firet N.V. voert momenteel besprekingen om een deel van het bedrijf over te brengen naar Barneveld. Men is namelijk sterk geïnteres seerd in de door Everwear N.V. verlaten fabriek op het industrieterrein, dat Firet N.V. de gelegenheid geeft de expansieplannen verder te realiseren. Welk deel van het produktie-apparaat eventueel naar Barneveld zal worden overgebracht is nog niet bekend. Drs. J. A. Verbeek van Firet NV zei hier over gistermiddag: „Als de besprekin gen slagen, daarover is op dit moment nog geen zinnig woord te zeggen, zul len we nagaan welk onderdeel van ons bedrijf het best daar zelfstandig naar kan worden, overgeplaatst". Verwacht wordt dat nog deze maand de beslissing over de verhuizing van een deel van het Veenendaalse produk tie-apparaat zal worden genomen. Ook de gemeente Barneveld is geïn teresseerd, maar de plannen van de plaatselijke overheid met betrekking tot de produktiehal, zo meent men bij Firet, worden ondergeschikt gemaakt aan de komst van het Veenendaalse bedrijf, dat Barneveld ondermeer heeft uitgekozen omdat daar nog een zekere arbeidsreserve aanwezig is. „We zijn bovendien geen vuile indus trie en dat spreekt zeker een woordje mee tegenwoordig", aldus de heer Ver beek, die verder verwachtte dat enige tientallen personen in Barneveld te werk gesteld kunnen worden. Ongeacht welk deel van het bedrijf voor verhuizing in aanmerking komt, de maatregel zal van geen enkele in vloed zijn voor het personeel in Vee nendaal. „We komen nog voortdurend handen tekort", aldus de Firet-zegs- man, die aankondigde dat het bedrijf ook expansiemogelijkheden zoekt op het nieuwe Veenendaalse industrieter rein. Geboren: Maurice P. z.v. J. P. Mes man en M. M. B. Langeveld, Gerrit z. v. G. Hendriksen en C. Bos. Ondertrouwd: J. E. Bunt, (Rhenen) en M. Verwoert; W. H. Wiggelman (Valburg) en K. H. van der Burg; A. Kerkstra, Opheusden en H. W. van Neerbos. Getrouwd: C. J. van de Kolk en J. Franken, Zetten. Overleden: E. Verwoert, 73 jaar, echtgenoot van: E. van Dam. WAGENINGEN De bouwvakker T. A. T. uit Zeist, die vrijdagmorgen voor de balie van het Wageningse kantongerecht stond wegens snelheidsovertreding, bleek iemand, die alleen al binnen de bebouwde kom van zijn woonplaats Zeist per jaar een aantal kilometers in z'n wagen rondrijdt, dat overeenkomt met de omtrek van de aarde. „Nogal ongebruikelijk voor een bouwvakker", constateerde de kantonrechter, mr. A. C. van den Brand. T., die op Rijksweg 12 in Ede op nummer bekeurd was, omdat hij er in plaats van maximaal 110 kilometer, 138 reed, was ook geen bouwvakker, maar directeur van een bouwbedrijf. „Och ja, bouwvakker is een beroep, directeur niet", motiveerde verdachte zyn opgaaf. „Het ligt 'n beetje aan m'n stemming 's morgens hoe ik mezelf voel Dat laatste was de kantonrechter niet geheel duidelijk. Hij was kenne lijk nooit als bouwvakker ontwaakt. Hij hield het maar op „woordenspel". „Het is niet de eerste keer, dat u te hard rijdt", zei hij, peinzend op een lijstje kijkend. „Nee, het is wel eens eerder ge beurd". „Anderhalf jaar geleden was de voorlaatste keer. Dit is uw vijfde snel heidsoverschrijding". Op dat moment werd duidelijk, waarom verdachte een raadsman had meegebracht om zijn verdediging te voeren. De kantonrechter had het volgens verdachte helemaal mis, dat deze zich niet aan .de wet wilde houden. „Ik overtreed nooit bewust de wet. Ik pro beer me heus wel aan de maximum snelheid te houden, maar u weet net hoe dat gaat. Je staat onder spanning en dan ga je weieens over de streep. Onlangs ben ik nog eens naar die plek op de rijksweg teruggereden, maar ik kon geen bord ontdekken." „Dat klopt", zei de kantonrechter. „Die borden zijn later opgeheven". „Ik weet best hoe het gegaan is", vervolg de verdachte. „Ik moest daar natuurlijk inhalen en dan moet je 'm even op zetten." „Dan moet u niet inhalen, wanneer u daardoor de maximum snelheid over schrijdt. U hebt de plicht zich aan de maximum snelheid te houden". Verdachte begon over „situaties op de weg" en „de pra'ktijk". maar mr. Van den Brand zag geen enkele verzachten de omstandigheid. De o'fficier mr. H. J. P. Pieters even min. „Ik moet er rekening mee houden dat verdachte vaker de maximum snel heid heeft overtreden. Daar staat te genover, dat de voorlaatste keer ander half jaar geleden was. hoewel nie mand kan controleren of er in die pey riode niet meer snelheidsovertredingen plaatsvonden. Ik zou de straf ditmaal echter nog beperkt willen zien tot hon derd gulden boeten, maar verdachte moet wel oppassen!" „Dat vind ik veel, 't is zonde", zei T. De raadsman, mr. Vink, voerde aan, dat verdachte een ijverige, harde wer ker is, die 46 man aan de slag moet houden en jaarlijks voor zo'n 35 mil joen bouwwerken onder handen heeft. „Hij heeft een mobilofoon in zijn wa gen, zodat hij opgeroepen kan worden, wanneer hij de werken langsrijdt. Zo'n man staat daardoor onder grote pressie en zal eerder de neiging hebben snel te rijden, wanneer hij opgeroepen wordt. Hij is verder een buitengewoon veilige rijder", aldus de raadsman, die de rechter verzocht het bij de gevraag de boete te laten. Het uittreksel uit het documentatieregister leverde rechter v. d. Brand echter nog een paar geval letjes van T. op. „Meneer overtreedt toch herhaalde lijk de wet", stelde hij vast. De kan tonrechter vond de eis erg laag. „Deze boete zou reeds opgelegd zijn, wanneer het de eerste keer was geweest voor verdachte. Een boete van tweehonderd gulden lijkt mij juist en daartoe ver oordeel ik u dan ook". Op de Kerkewijk in Veenendaal kwam enige tijd geleden een oudere heer van zijn fiets te vallen toen hij door een passerende vrachtwagen in het nauw werd gebracht. Het was op dat moment erg druk op de smalle Ker kewijk. Een tankauto, bestuurd door C. V. uit Rotterdam, drukte de fietser wat aan de kant, omdat hij moest uit wijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, bestuurd door G. C. van A. uit Gent. Van A. was namelijk ook bezig fietsers in te halen en kwam hier bij iets te ver naar links. Een getuige, ook chauffeur van be roep, die achter de tankauto had ge reden. verklaarde, dat de tegenligger wellicht beter achter de fietsers had kunnen blijven. „Ik denk, dat die oude man geschrok ken is toen mijn voorligger naar rechts kwam. Hij keek om, viel en kwam voor mijn wielen terecht. Als ik niet straf geremd had, was hij overreden". De officier achtte de inhaalmanoeu vre van Van A. onjuist, omdat de tank auto van V. al te dicht genaderd was. V. had niet naar rechts mogen komen en daar een fietser hinderen. Vijftig gulden boete luidde de eis tegen elk van de verdachtdn. Van A. vónd het „knap veel" en V. zei gedwongen te zijn naar rechts uit te wijken, omdat anders een frontale botsing met de tegemoetkomende wagen onvermijdelijk was geweest. De rechter kwam tot de slotsom, dat de situatie voor Van A. moeilijk ge weest was en vonniste f 40,- boete. V. werd ontslag van rechtsvervol ging verleend. „Het is aannemelijk ge maakt, dat hij in een noodsituatie ver keerde", aldus de rechter. RENSWOU DE IEDER VEEN Twee Renswoudse meisjes gaan sinds gistermiddag als mevrouw Van Brummelen door het leven. Wil Vink (23) wonende aan de Taets van Amerongenweg 19 en Eef Over eem (24) Dorpsstraat 45 gaven na melijk het jawoord aan de gebroe ders Jan en Cornelis van Brumme len respectievelijk 27 en 25 jaar oud uit Ederveen. Deze huwelij ken zijn in zoverre vermeldens waard dat twee broers op dezelfde dag in het huwelijksbootje stapten, maar er is nog een bijzonderheid. Beide Renswoudse schonen zijn vriendin vanaf het moment, dat zij konden lopen. Van vriendin is het vrijdagmiddag dus ook schoonzus ter geworden. Op de foto: beide echtparen bij het voltrekken van het huwelijk in het gemeentehuis te Renswoude, samen met gemeente secretaris de heer WH. van den Hoek, ambtenaar van de burger lij- ke stand. SCHERPENZEEL De gemeente raad van Scherpenzeel komt maandag avond 22 september om half acht ten gemeentehuize in openbare vergadering büeen. De agenda luidt als volgt: Opening; vaststelling notulen vergadering 26 ju ni 1969 en 18 augustus 1969; ingeko men stukken; aankoop grond F. D. Veer aan de Willaerlaan; vaststelling gemeenterekening 1967; aankoop grond A. Bakker aan de Vlieterweg; instel ling parkeerverbod (wisselend) in de Glashorst; herbenoeming leden advies commissie woonruimtewet 1947; benoe ming lid Algemeen Bestuur Bejaarden centrum; eervol ontslag mej. C. M. de Leeuw, leidster kleuterschool Beu kenlaan 1 pet. duurte-toeslag 1969 plus „trend"-uitkering 1969; parkeerverbod Marktstraat tussen Dorpsstr. en Drui- venkamp; wijziging verordening uitvoe ring artikel 29 en 38 der Alg. Bij standswet; verkoop perceeltje grond in de Proeftuin (R. Troost); j-uiling gron den Plan Wittenberg (N.V. Coördinatie Bouw); verzoek om medewerking ex art. 72 der L.O. wet inzake inrichting 5e leslokaal Bijz. school Plan Zuid; be schikbaarstelling krediet leermiddelen t.b.v. 5e leslokaal Bijz. school Plan Zuid; verlening medewerking inzake verfraaiing Bijz. school Glashorst; be schikbaarstelling krediet aankoop nieu we borden Holevoetschool; aanbieding structuurplan der gemeente Scherpen zeel; voorstel tot wijziging van het be stemmingsplan (oud uitbreidingsplan in onderdelen); aankoop grond t.b.v. bouv nieuwe Holevoetschool; benoeming on derwijzend personeel kleuterscholen grondaankoop J. Tichelaar Glashorst (t.b.v. uitvoering plan Wittenberg); be spreking woningbouw plan Wittenberg; voorstel tot wijziging van het bestem mingsplan (oud plan in hoofdzaak kam peerterrein H. v.d. Heuvel); aanbieding rapport wegennet der gemeente meer jarenplan, reconstructie en aanleg van wgen); mededelingen; rondvraag; slui ting.

De Vallei | 1969 | | pagina 3