Eerste steen voor gezinsvervangend tehuis Veenendaal Veenendaal ontmoet in Jutphaas gerenommeerde JSV-formatie Eerst diploma 's gehaald; nu de wereldzeeën over Jonge medewerker J. van Hierden aan de leiding bij DCE Steun voor tal van emigranten Voetbalprogramma Voorzitter van Petrus Datheen' houdt lezing Parkeerverbod Candia wil zich revancheren voor verlies Candia '66-DEV Afd. Utrecht „Ja, dat werk zou ik ook wel willen" Aanbesteding ZONNEGLOREN BURGERLIJKE STAND RENSWOUDE Dammen LUXOR THEATER BEPROEVEN VRAAGBAAK NEDERLANDERS BANDEN Rood boekje van Beate VERGULD OP DE FIETS ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1969 VEENENDAAL Dokter C. I'. Engel, voorzitter van de stichting Laat Ons Niet Alleen Staan (LONAS) heeft gisteren de eerste steen gelegd voor het gezinsver vangend tehuis voor gehandicapten, dat in samenwerking met de Dr. Willem de Jongstichting te Utrecht wordt gebouwd. Op de bouwplaats, gelegen aan de hoek Dr. Colijnstraat-Mr. dr. Schok- kingstraat was een beperkt gezelschap genodigden getuige van een korte plechtigheid. Dokter Engel memoreer de dat de plannen voor het gezinsver vangend tehuis dateren van vijf jaar geleden, en dat „Philadelphia" en het Nazorgcomité het initiatief ertoe na men. „De medewerking van de Vee- nendaalse bevolking is enorm groot ge weest", zei de Lonas-voorzitter, „daar voor zijn we erg dankbaar." Zich wendend tot wethouder van so ciale zaken, de heer M. Bastmeijer, in gezelschap van zijn collega E. C. Die- peveen, merkte de heer Engel op, dat de overdracht van de grond de ge meente indertijd geen windeieren heeft gelegd. Overigens toonde hij zich zeer ingenomen met de ondervonden mede werking, zowel van de provinciale als van de gemeentelijke overheid. Nadat de eerste steen, met hulp van een vakman zijn plaats had gekregen, begaf het gezelschap zich naar de re creatiezaal van de Ichtusschool, waar men nog enige tijd bijeen bleef. Naar verwachting zal de bouw van het ge zinsvervangend tehuis nog een jaar vergen. ZIEKENHUIS EN SANATORIUM Wij zien ons administratieve team gaarne aangevuld met een (mnl. of vrl.) voor het verrichten van verschillende gevarieerde werk zaamheden, waaronder het werken met een boekhoud machine. Voor deze functie, waarvoor een leeftijd geldt van plm. 1823 jaar, is typevaardigheid en het bezit van een Mulo-diploma of een gelijkwaardige opleiding vereist. Sollicitaties te richten aan de administrateur-econoom. aOEST, SOESTERBERGSESTR. 125 TELEF.. 02155-5351 Dokter C. P. Engel bracht met des kundige hulp de eerste steen op zijn plaats. Geboren: Gerritje, d.v. A. van den Brandhof en G. Verbeek, Biesbosser- weg 4; Johanna Wilhelmina, d.v. J. W. van de Wal en D. Budding, Taets v. Amerongenweg 34. Getrouwd: J. van Brummelen en W. Vink; C. van Brummelen en E. Over- eem. EDERVEEN Deze week kwamen de leden van damclub DCE weer bijeen in het Groen-Kruisgebouw voor de on derlinge competitie. Na drie wedstrij den heeft J. v. Hierden de leiding in het klassement met 6 punten. Van Hier den die won van T. Middelman heeft de zege niet cadeau gekregen. Middel man gaf uitstekend partij en wist zelfs halverwege de partij een schijf winst te veroveren. Maar Van Hierden zette door zijn sterke positiespel de partij in de volle winst om. D. v Heerdt verloor verrassend van A. v. Hunnik en de partij tussen B. v. Beek en J. de Koning eindigde in een remise, waar beiden tevreden mee kon den zijn. De Koning die halverwege de partij een schijf winst had, kon hiervan niet profiteren. Ook de partij tussen J. Boeve en G. Vlastuin eindigde in een remise na veel spanning. W. Veldhuizen, die zeer sterk speelde, won verrassend van G. v. Heerdt en bleef daardoor ongeslagen in de competitie. G. Hazeleger toonde zich tegen J. Slotboom iets sterker en zegevierde verdiend. D. v. Zanten werd twee punten rijker door van M. Hevel te winnen. Tenslotte won G. J. v.d. Dikkenberg volgens de verwachting met groot verschil van W. de Koning. VEENENDAAL De studievereni ging van de SGP „Petrus Datheen" start het nieuwe vergaderseizoen don derdagavond 25 september met de ge bruikelijke jaarvergadering. Behalve de bestuursverkiezing en jaarverslagen vermeldt de agenda voor deze vergadering een lezing door de voorzitter, de heer G. van de Berg, over het onderwerp „De oude lijn ver broken". De vergadering wordt gehou den in de consistorie van de Gerefor meerde Gemeente aan de Fluiters- straat. SCHERPENZEEL Als de raad maandagavond akkoord gaat zal voor de Glashorst een parkeerverbod van kracht worden. Het gebruik van deze weg is door de toenemende bebouwing belangrijk toegenomen zodat het naar de mening van het college van B. en W. niet langer verantwoord is dat ge parkeerd wordt langs beide zijden van deze straat. Voorgesteld wordt om voor deze weg vanaf de Dorpsstraat tot aan de Plui- menweg een parkeerverbod in te stel len aan een zijde van de weg. Het ver bod zal gedurende de eerste helft van de maand voor de linkerzijde gelden en gedurende de tweede helft voor de rechterzijde. VEENENDAAL Vier meisjes zon der badpak op een eiland en erotische tempelfeesten op het Japanse platte land vormen deze week de prikkelende ingrediënten van het doorgaans uit twee hoofdstukken bestaande filmpro gramma van 't Luxor theater: seks en geweld, of lust en agressie, een zonder meer kennelijk gewilde combinatie, die niet hoog grijpt, maar altijd goed is voor een redelijk volle zaal en dat is wellicht ook iets waard. „Week-end in topless" is het verhaal van vier jongedames die gegronde re denen hebben om eens uit de dagelijk se sleur te breken en een dartele va kantie te gaan vieren. Hun blote ver schijning is opgehangen aan het tame lijk onbenullige gegeven van een pakje bankbiljetten dat een van hen in haar bezit heeft gekregen en waarvoor een gangsterbende enige interesse toont. De joffers komen in aanraking met vier vlotte jongens, met wie ze maxi maal genieten van zon, zee en nacht- clubvermaak. De gangsters zitten intussen ook niet stil. Op een onbewoond eilandje komt het tot een bepaald onzachtzinnige ont moeting, die echter culmineert in een quasi-onbekommerde rondspringerij. Kinderblij lachend geven ze de voor keur aan topless en het zal aan de aard van de kijker liggen of hij reageert met een grijns of een glimlach. Het voorprogramma biedt een destil laat van Japanse erotisch-religieuze gebruiken, waarin ondermeer de ver ering van fallussymbolen wordt be licht. „Z-55, de schrik van het verre oos ten" mag wórden beschouwd als „een betere" spionagefilm, met het van dood, verderf en intrige bezwangerde Hongkong als decor. Geheimagent Ro bert O'Connor raakt daar verwikkeld in een mensenjacht, waarbij zijn cynis me hem in tal van situaties van dienst blijkt te zijn. Uiteraard komt. hij in aanraking met vrouwelijke creaturen die meesteressen zijn in de kunst van verleiding en bedrog. Alle registers van moed, brutaliteit, gevechten en schietpartijen worden wijd opengetrok ken. 't Is geen absolute topper in het „agentengenre", maar toch wel een uitspringer uit de grabbelton van de spionagef ilmeri j WAAR 9dan weheen? VEENENDAAL Bioscopen: Luxor Theater, za. 19.00 en zo. 15.00 uur: „Z-55, de schrik van het Verre Oosten". Za. 21.00 en zo. 19.30 uur: „Week end in topless". RHENEN Bioscopen: Bio, za. 20.00 en zo. 14.30 uur: „De terugkeer van de zeven" (met Yul Brinner). Zo. 20.00 uur: „James Bond 007"1 „Casino Royale", (David Niven en Ursula Andress). UTRECHT Tot en met 27 sept.: Motionweeks Structuurtheater: Za. 20 sept., 20.00 uur: Spektakel „Motion" door de Mass-moving-group, toeg. vrij. Ma. 22 sept., 19.00 uur: Utrechtse Big Band (jazz) repeteert, toeg. vrij. Di 23 sept., 20.15 uur: „The People Show" uit Londen met twee eenak ters: „Tennis" en „Beachballs" (ex perimenteel), toeg. vrij. Camera-bioscoop, wo. 24 sept., 19.30 en 22.15 uur: „Europese première van de film: „Diary of a shinjucu burglar". Tivoli, do. 25 sept., 20.15 uur: USO o.l.v. Paul Hupperts, werken van Etkin, Keuris, Kunst, Brons en Lonquich. Theater: Mickerytheater, Rijksstraatweg, Loe- nen a/d Vecht, t.e.m. 28 sept., 20.30 uuro People Show met eenakters: „Tennis" en „Beachballs". Cabaret: Muzevalcabaret, Nieuwekamp, za. 20.30 uur: „Dagboek van twee gek ken". Bioscopen Camera, (Oudegracht 156), dag. 14.30, 18.45 en 21 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: „Pendulum" (Dood in het -verkeerde bed). 24 sept., 19.30 en 22.15 uur: Motion weeks: „Dagboek van een liefdes partner". City, (Voorstraat 89), dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: „De doodskus van dr. Fu Man Chu". Fiimac, (Vredenburg 29), za. en zo. alleen 14.30 en 16.30 uur: „Sjors van de Rebellenclub". Olympia, (Amsterdamsestr.w. 350), dag. 18.45 en 21.00 uur; wo. tevens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur. Do./zo.: „Jim Hart, de eenzame re volvervechter". Ma./wo.: „Hercules, de veroveraar van Atlantis". Palace, (Vredenburg 29), dag. 12.30, 14.30, 16.30, 18.45 en 21.00 uur (van 12.30 tot plm. 18.30 uur doorlopend). Za. en zo. alleen 18.45 en 21.00 uur. ,Het badhuis der zeven zaligheden'. Rembrandt, (Oude Gracht 73), dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur; zo. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur: „Thomas Crown". Scala, (Potterstraat 16), dag. (ook za. en zo.) 14.15 en 20.00 uur: „Funny Girl". Studio, (Oudegracht 154), dag. 14.45 19.00 en 21.15 uur; zo. 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. „Le Grand Amour". uur: „Bestemming poolbasis Zebra" Vreeburg, (Vredenburg 8a), dag. 14.30 en 20.00 uur: Bestemming poolbasis Zebra". Nachtvoorstellingen: Camera, (Oudegracht 156), vr. en za. 23.15 uur: „La Réligieuse" (De non). Palace, (Vredenburg 29), vr. en za. 23.30 uur: „De doodstrijd der Semi- noles". Studio, (Oudegracht 154), alleen za. 23.45 uur: „In cold blood". Vreeburg, (Vredenburg 8a), vr. en za. 23.15 uur: „Al Capone". ARNHEM Stadsschouwburg Za. 20 sept., 20.00 uur: Première van „Het Vergeetboek" (Toneel groep Theater), blijspel van Jean- Claude Carrière. Hoofdrollen: Ina van Faassen en Ton van Duinho ven. Ma. 22 sept., 20.00 uur: Nieuw Rot terdams Toneel met „Mijnheer gaat op jacht", blijspel van Georges Feydeau. Met: Lies Franken, Elly van Stekelenburg, Pieter Lutz. Di. 23 sept., 20.00 uur: Haagse Co- medie met „Viermaal anders", blij spel onder regie van Ko van Dijk met in de hoofdrollen Myra Ward en Paul Steenbergen. Musis Sacrum: Wo. 24 sept. en do. 25 sept., 20.00 uur: Het Gelders Orkest o.l.v. Carl von Garaguly. Soliste: Ingrid Hae- bler, piano. Uitvoering van „Meta morfosen", voor 23 strijkers van R. Strauss, Mozart's pianoconcert in a-majeur en Beethoven's 4e piano concert. Bioscopen: Rembrandt, Velperplein, 14.00 en 19.30 uur: „Sweet Charity". Studio A, Langewal, 18.45 en 21.00 uur: „A bout de souffle". Za., zo. en wo. 14.30 uur: „Geef 'm de sporen". Luxor, Willemsplein, 14.30, 18.45 en 21.00 uur: „Men noemt mij Ho". Za. 23.30 uur: „De rode lampjes". Do. 19.00 en 21.00 uur: „Le Grand Meaulnes van Jean-Gabriël Albioc- co. Palace, Bakkerstraat, aanv. 14.30, 18.45 en 21.00 uur, t/m za. „Vul kaan der helse driften". Zo. t/m wo.: „Sla 'n kruis en sterf". Saskia, Looierstraat aanv. 14.30, 18.45 en 21.00 uur: „Het volkomen huwe lijk". VEENENDAAL Vierdeklasser Veenendaal, die vorige week de competitie begon met een fraaie 30 overwinning op aartsvijand SVF uit Cothen (een moeilijk te bevechten tegenstander in de vierde klasse H-West) komt morgen in een uitwedstrijd uit tegen JSV in Jutphaas. De Veenendalers stuiten in Jutphaas tegen deze gerenommeerde ploeg altijd op hevige tegenstand en hebben hier enkele malen, met veel pijn en moeite, een kleine zege kunnen behalen. JSV dwong vorige week in zijn eerste competitie wedstrijd EMS in Bunnik een gelijk spel af en dat duidt toch wel op een grote kracht, daar EMS is te verslaan in eigen huis. Maar Veenendaal gaat vermoedelijk een kleine overwinning behalen wanneer het de vorm bereikt van vorige week, toen het zeer zelfverzekerd optrad op het Salamander-complex. De „Henzen"-ploeg is als volgt da- mengesteld: Doel: A. Blankespoor; achter: C. Henzen, W. Gerritsen, A. Schans, Job Henzen; midden. H. Stuyvenberg, J. Henzen; voor: H. Henzen, St. Reber- gen, Henk Imbos en D. van Dijk. Candia '66 uit Rhenen is met verlies begonnen in de derde klasse D-West 1. De Rhenenaren kwamen vorige week in de uitwedstrijd tegen Zeist na een 2-0 achterstand nog wel naast de thuis club, doch de gastheren grepen een kwartier voor het einde de zege op een niet bepaald imponerend Candia. De ploeg uit de Grebbestad, waarvan geen opstelling kon worden verstrekt, treedt morgen op het Candia-sportcom- plex aan tegen DEV uit Doorn, een oude bekende van de pupillen van trai ner Te Kulve. De Doornse formatie verloor vorige week met 4-1 van Aalsmeer en ook morgen moet zij rekening houden met een nederlaag, daar Candia '66 zich' ongetwijfeld wil revancheren voor het verlies van vorige week. DROOMBAAN VOOR MARIJKE Rondvaren in de Stille Oceaan, op het eiland Tonga over de markt slenteren, in Kaapstad winkelen, op Madeira bloemen fotograferen hopen mensen ontmoe ten en de wereld zien, zeeën overvaren en weer helemaal bruin thuis komen uitrusten. Noem ons één Nederlands meisje dat dit niet zou willen. Voor Marijke van Noort is het allemaal werkelijkheid. Maar wacht een moment: ze heeft wel eerst haar gymnasium gehaald. In Wormerveer een paar uur voor haar vertrek naar Londen treffen we Marijke van Noort in haar ouder - Maar haar vader zei: Je moet eerst een diploma in je zak hebben, zodat je altijd je boterham kunt verdienen. Dat soort dingen zeggen vaders dik wijls, maar Marijke van Noort was het met haar vader eens. „Ik ben toen iets praktisch gaan doen: opleiding direc tie-secretaresse", vertelt ze. Er werd een jaar lang hard aan getrokken. Ne derlands, Frans, Duits, Engels, steno en typen, maar Marijke was twintig jaar en had het diploma in haar tas. „Toen wilde ik de kennis beproeven", lacht ze, zich bewust van een paar aparte blauwe ogen. In Wormerdijk ging ze naar kantoor. „Keurig werken, elke dag op de brommer of het fietsje erheen", zegt ze. „Ik heb er veel aan gehad en alles bij elkaar heb ik ander half jaar op kantoor gezeten". Voorjaar 1968 zag Marijke die ad vertentie staan: De Engelse P. en O. Lines te Londen vroegen Nederlandse meisjes als WAP, Woman Assistent Purser. Wat dat is? Het wandelend ge weten op een schip, de rechterhand van de purser, de linkerhand van de kapitein, de vertrouwenspersoon voor oudere passagiers en de vraagbaak voor iedereen. Marijke van Noort solliciteerde. Naar later bleek: samen met tweehonderd andere Nederlandse meisjes. In Am sterdam was de eerste selectie: 85 meisjes resteerden en nog steeds was ze erbij. Een tweede selectie: veertien meisjes resteerden: nog steeds was Ma rijke een van de veertien. Toen kwamen er uit Londen twee di recteuren van het hoofdkantoor van P. en O. Lines om de acht meisjes, die men nodig had, uit te zoeken. Marijke van Noort was een van de acht. Een opleiding van zes weken in Londen en toen: Het doel waarnaar wij streven, varen! Marijke van Noort kwam als WAP op de vaste lijndiensten tussen Lon den en Sydney in Australië. Maar ook maakte ze het afgelopen jaar acht cruises vanuit Australië naar de Stille Zuidzee-eilanden. Reizen met emigranten, reizen met ouders die hun geëmigreerde kinde ren gaan opzoeken, reizen met men sen die teruggingen naar Europa en cruises met vakantiegangers. „En altijd tref je Nederlanders", zegt Marijke. „Op elke reis, kan niet sche len waarheen". Oude dametjes, die bij het vertrek uit Sydney huilen, zoeken troost bij Marijke. Emigranten, die zich met geen woord in het Engels verstaan baar kunnen maken, vinden in haar hun toeverlaat. En nu is Marijke van Noort dus een jaar weggeweest, heeft drie maanden verlof gehad en ze gaat opnieuw. Drie maanden, dat is mooi lang, zeggen wij. Marijke springt bovenop die opmerking: „Maar zaterdagen en zondagen zijn voor ons ook werkda- lijk huis. Marijke is drieëntwintig jaar. Zij is nu typisch zo'n meisje, van wie andere meisjes zeggen: „Ja, zó'n baan wil ik ook wel". En dan is het interessant om te weten, wat een jonge vrouw van 23 jaar heeft gedaan om „zo'n baan" te krijgen. Wel, Marijke van Noort heeft dus na de lagere school het gymnasium gedaan. Stiekum hebben haar ouders wel ge hoopt dat ze ging studeren, „maar ik had in opnieuw vijf jaar eigenlijk geen zin", zegt ze zelf. „Varen, dat was nu voor mij: het doel waarnaar wij streven". gen", zegt ze. „Je krijgt ze later als vrije dag terugbetaald en die dagen spaar je op, zodoende." Zou ze in Australië willen wonen en een Australiër trouwen? Marijke denkt even na. „Als je een jaar bent wegge weest is hier ineens wel alles erg vol gebouwd", vindt ze. „En als je dan denkt aan al die ruimte in Australië... Maar als je er blijvend heen gaat moet je bereid zijn alle oude banden te bre ken en je daar aan te passen. Niet een klein Nederlandje opbouwen in Austra lië, dat gaat niet". De echte Australiër is vriendelijk, vindt Marijke van Noort. „Soms vinden ze me wel een Europese hip die op m'n rechten staat", zegt ze. „Australië is stevig, gezond en alles is er goed van kwaliteit. En doorgaans geweldig weer. En overal waar je komt, vragen Deate Klarsfeld, die eind vorig jaar in West-Berlijn de Duitse Bonds kanselier Kiesinger in het openbaar een klap in het gezicht gaf en daarvoor on langs in hoger beroep tot vier maan den gevangenisstraf Voorwaardelijk werd veroordeeld, is maandag in Bonn in actie gekomen. Kort voor een persconferentie over een politiek onderwerp deelde zij onder de wachtende journalisten een geschrift uit met de titel „Kiesinger of het ver fijnde fascisme". Een adviseur van re geringswoordvoerder Diehl verwijderde haar tenslotte uit het vertrek. Toen Diehl later binnentrad en over al het „rode boekje" van Beate zag, liet hij zich glimlachend ook een exem plaar aanreiken. In het geschrift behandelt Beate, sa men met mede-auteur Joseph Billig, Kiesingers activiteit in de nazi-tijd. ze: Ben je ook Nederlandse? Mijn buurman is ook Nederlander. En de melkboer ook. Ook zo'n aardige man en ook zo'n harde werker. Wat dat be treft staan we daar in Australië wel goed aangeschreven". Een kleine twintig Nederlandse meis jes zijn over de elf schepen van de P. en O. Lines verspreid. Op elk schip één „en een paar reserve", zegt Marijke van Noort. Waarom die Nederlandse meisjes? Waarom willen ook die buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zo graag Nederlandse meisjes hebben? Alleen maar vanwege het talen spreken? Ja, zegt Marijke, dat is het belang rijkste. Maar stewardess heeft ze nooit wil len worden. „Ik geen vergulde ser veerster", zegt ze en bedoelt er niets onvriendelijks mee. Haar baan vindt ze leuk. „Als dat niet zo was ging ik niet terug, want de wereld zien zon der leuke baan is me die wereld zien niet waard". 9 Kost en inwoning, zelf je winter en je zomeruniformen en je avond toilet betalen en beginnen met ze venhonderd gulden in de maand: dat is Woma, assistent purser. Op het eilandje Tonga over de haag kijken in de tuin van het ko ninklijk paleis, dat daar een houten villa is; op de markt slenteren die op een groot grasveld is ondergebracht en door de twee straatjes lopen. Op Tonga de taxi zelf mee moeten aan duwen en met z'n vieren in een soort gemotoriseerde bakfiets, afgezet met bloemen, 'rijden, dat is ook Woman Assistant Purser. „De hofdames zitten er voorop een fiets bij een bediende en je vergaat er van de Chinese rozen, die je overal krijgt aangeboden. Hier hebben we er ook een op de vensterbank. Als w\j er naar wijzen, zegt moeder: Niet doen, anders valt de bloem af", vertelt Ma rijke. En op maandag 29 september, wan neer Marijke van Noort allang weer er gens op een van de zeeën vaart, is ze te zien in het tv-programma „Ge vraagd" met Godfried Bomans en Guus Oster. Haar eerste keer op het scherm? Marijke lacht. „Tweede keer. De eer ste keer was in een reclamefilmpje. Al leen mijn hand en later mijn rug, want ze hadden iemand nodig om de gordij nen dicht te trekken". Marijke van Noort in Wor merveer. Van haar werk zeg gen veel meisje. „Ja, zo'n baan wil ik ook wel' Maar voor Marijke de wereldzeeën gi - bevaren, heeft ze er iets voor gedaan. •|?M5 'vi •-**'» Het Amerongse DVSA staat in de eer ste klasse A van de Afdeling Utrecht als tweede geklasseerd met een punt achterstand op koploper Hoogland. De Amerongers gaan bij Veense Boys op bezoek, de rode -lantaarndrager in de ze afdeling, en gaan zeker een over winning boeken, ondanks het feit dat zij vorige week tegen DBC een verre van sterke indruk maakten. Scherpenzeel krijgt in deze afdeling bezoek van koploper Hoogland, een tref fen dat wel weer eens zal worden ge kenmerkt door een enorme hardheid, want deze teams „liggen elkaar nu een maal niet". De ranglijstaanvoerder is duidelijk favoriet in deze ontmoeting op „De Wittenberg". De Veenendaalse debutant in de eer ste klasse B, R. K. Unitas '48, staat verrassend aan kop in deze afdeling. De leerlingen van trainer Zuppelli krij gen morgen bezoek van Barneveld, dat slechts een punt achterstand heeft op de Veenendalers. Het ligt voor de hand dat de teams de punten verdelen. Oranje-Wit in Eist heeft vorige week zijn eerste zege behaald. De Meeuwen werden in Eist met 4-0 verslagen door de thuisclub. Morgen ondernemen de Elstenaren de reis naar Bilthoven om daar de wapens op te nemen tegen FAK. Er zijn in feite geen winstkansen aanwezig voor Oranje-Wit in dit duel. Het Leersumse HDS staat samen met het vorig jaar gedegradeerde Achter veld RS aan de kop van de ranglijst in 3A. In Leersum komt HDS morgen uit in de topper tegen Achterveld, een duel dat ongetwijfeld veel spanning zal opleveren. Twee gelijkwaardige teams binden morgen de strijd met elkaar aan en een puntenverdeling is niet uitgesloten. Toch geven wij HDS de meeste kans op beide punten. 3e klasse D - West 1 HollandUltrajectum Candia '66DEV CDNZeist AmsvordeVriendenschaar HerculesStichtse Boys 4e klasse H-West 1: J SVVeenendaal FortitudoEMS SaestumUtrecht VreeswijkMinerva SVF—MSV '19 Zwaluwen VooruitDe Meern x Afdeling Utrecht le klasse A: BDCKampong Veense BoysDVSA Amf. Boys—WZA S ch erpenzeelHoogland SoesterbergDe Vesting 2e klasse B: Roda '46Wijk bij Duurstede FAK—Oranje-Wit RK Unitas '48Barneveld VSKDVSU Patria—RUC 3e klasse A SVMMHooglanderveen De KievitenAusterlitz BilthovenGooise Boys Maluku MudaSIOS ODI '58—ASV '65 HDSA chterveld SCHERPENZEEL In het gemeen tehuis vond vrijdagmorgen de aanbe steding plaats van de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van 19 bejaardenwoningen aan de Gaslaan zo als aanleg van wegen en riolering. Het object omvat tevens de ontslui ting van het terrein gelegen tussen Wil- laerlaan en Lindelaan. Er werd op uit nodiging door drie gegadigden inge schreven. Het resultaat was all volt: Fa. Rosenboom, Ede f 64.350,-; Fa. Van Maurik, Waardenburg f 65.400,-. Bruil, Apeldoorn f 67.000,-. De gunning werd aangehouden. De raming bedroeg f 65.300,-.

De Vallei | 1969 | | pagina 8