Verliezersronde tennisclub „Rhenen" zeer geslaagd 6 weken lang mag u de oplaadbare „vrijheids-shaver"vrijblijvend uittesten Opheusden was heer en meester Sparta versloeg Ostrabeke: 3-1 DVSA liep na rust weg van Veense Boys (2-5) DVSA VEROVERDE EERSTE PUNT ortnieuws Scherpenzeel bleef aan de leiding Gelijk spel voor Valleivogels Kesteren sloot compromis met DYOY Wedvlucht vanaf Quievrain Van nu af aan laat u zich niet meer binden door zo'n stopkontakt. Bent u niet meer gekluisterd aan een vaste scheerplaats. Want tjjdens de komende 6 weken mag u van de ware 'scheervrijheid' proeven... Op een mooie zomerochtend scheert u zich heerlijk op 't balkon. Of al scherend zoekt u het hele huis af naar uw manchetknopen. En hebt u een badkamer zonder stopkontakt? Dan scheert u zich in 't vervolg tóch prinsheerlijk voor de royale badkamerspiegelMet de oplaadbare Philishave 3 kunt u werkelijk alle kanten op Want die heeft geen snoer meer nodig. Waarom zit er dan tóch een snoer bij deze Philishave? Om twee simpele redenen: le: om het apparaat eens in de paar weken even aan het lichtnet op te laden. 2e: om deze Vrijheids-shaver óók gewoon als net-shaver te kunnen gebruiken (als u toevallig 'ns vergeten bent het apparaat tijdig weer op te laden). U ziet: hij laat u nóóit in de steekEn natuurlijk bezit deze oplaadbare Philishave 3 dezelfde perfekte scheerkapaciteiten als de 'gewone' Philishave 3. Hij scheert feilloos uit zonder schraal gevoelJa, 6 hele weken geeft Philips u de tijd om deze Vrijheids-shaver uit te proberen. En dan: niet goed - geld terug! Deze garantie ontvangt u zwart-op-wit van uw handelaar. U loopt dus geen enkel risikoOndervind eens aan den lijve hoe het voelt om met een oplaadbare Philishave 3 'vogelvrij verklaard te zijn'... Afdeling Nijmegen 0 0 MAANDAG 22 SEPTEMBER 1969 NIJKERKERVEEN In een door Veense Boys iets te hard gespeelde wedstrijd heeft DVSA feondag verdiend een forse overwinning behaald (2-5). DVSA speelde eerst tegen wind in en in die eerste periode drong Veense Boys sterk aan. De verdediging van DVSA ving de aanvallen echter zeer rustig op en verdedigde zeer solide. Na circa 5 minuten nam DVSA de leiding door J. Veenhof (0-1) doch even later was de stand weer in even wicht. In de 9e minuut bezorgde B. v. Ommeren DVSA bijna weer een voor sprong, doch het door deze speler ge maakte doelpunt werd wegens' buiten spel afgekeurd. DVSA bleef nu aan vallen en nadat zowel "C. v. Ommeren als J. Veenhof enkele kansen had ge mist schoot J. Burgers DVSA uit een goede aanval naar 1-2. Direct na rust begon Veense Boys met een offensief en reeds na 3 minu ten was de stand gelijk (2-2). Na on geveer 20 minuten kreeg DVSA een vrije trap te nemen. G. Breeschoten belastte zich ermee en precies op maat bereikte hij J. Veenhof, die de te ver voor zijn doel staande keeper verras te: 2-3. Na 35 minuten weer een goed opgezette DVSA-aanval en C. v. Om meren rondde de attaque doeltreffend af (2-4). DVSA hield het initiatief en J. Veenhof bepaalde de eindstand op 2-5. Verdere uitslagen: DVSA 2-SVMM 2 4-2. NAARDEN Het zaterdagelftal van DVSA heeft zijn eerste punt veroverd. In een leuke wedstrijd (het spel wordt elke week beter) dwong de ploeg Che- fana in Naarden tot een puntenverde ling (1-1). Hoewel DVSA enkele fraaie aanval len ondernam was het toch Chef ana dat wat gevaarlijker werd. Men bouw de goed op en alleen door slecht afwer ken schade voor DVSA beperkt. Chefana nam in de le minuut de leiding door een zuiver buitenspeldoel- punt (1-0). DVSA gaf zich echter niet gewonnen en vocht hard terug. Br ontwikkelde zich een felle strijd, waar in de verdedigingen aanvankelijk geen treffers toestonden. Totdat W. Haan- drikman G. de Kroon lanceerde. Deze passeerde de keeper van Chefana (1-1). Na rust een vrijwel gelijk opgaande strijd en beurtelings wérden de keepers getest. Even voor tijd kreeg Chefana nog een droomkans op de winst, doch de driemaal ingeschoten bal werd uit eindelijk door de lat gekeerd. Beide partijen konden tevreden zijn met de draw. Verdere uitslagen: DVSA 2 - DEV 2 5-4; DVSA 3 - Candia 3 6-6; Ads. DVSA - DOVO 0-4; Veenendaal - DVSA 2-1; pupillen: DVSA - Renswoude 1-5; Me rino's - DVSA 1-2. RIIENEN De verliezersronde van tennisclub „Rhenen" ,die dit jaar voor het eerst werd georganiseerd en waar aan door vijf en twintig personen werd deelgenomen, is mede dank zij het gun stige weer bijzonder geslaagd. Het ge hele programma, bestaande uit enkel spelen zowel voor de senioren als voor de junioren, kon zaterdag worden af gewerkt en er waren leuke partijen te zien. Bij de damessenioren was het Ron nie Livingston die de eerste prijs be haalde. Zij had tijdens de onderlinge wedstrijden met duidelijke cijfers ver loren van mevrouw De Haan, waar door ze in de verliezersronde was be land. Zij kwam daarin uit tegen me vrouw Lagaay, die bij de onderlinge wedstrijden tegen Lucie Visch het on derspit moest delven. De strijd tussen mevrouw Lagaay en Ronnie Livingston was bijzonder spannend, want de da mes deden weinig voor elkaar onder. Nadat mevrouw Lagaay de eerste set ha'd gewonnen met 6-5, wist Ronnie Li vingston de tweede te winnen met 6-4. In de derde en beslissende set kwam mevrouw Lagaay met 5-4 voor te staan, maar Ronnie Livingston won na enkele matchpoints te hebben doorstaan de set De finale herenenkel bracht iets min- met 6-5 en daarmee de partij met 2-1. der spanning. Hierin waren beland Hans Kooreman en Lex Mulder, die met de onderlinge wedstrijden respectievelijk van René Lodder en Paul Stevens had den verloren. Ondanks de vaak ge- lijkopgaande strijd besliste Hans Koo reman deze partij dank zij zijn iets grotere vastheid in twee sets met 6-3, 6-4 in zijn voordeel. Bij de junioren bleef de talentvolle Jeanette Kooreman, die dit jaar voor het eerst tennist, in de finale van het meisjesenkelspel haar tegenstander Han nie van der Heyden met 6-2, 6-2 de baas. Wilbert Ruis, die tijdens de on derlinge wedstrijden geheel onverwacht van Jaap Lagaay had verloren, had in zijn finale jongensenkel weinig moeite met Leo Boos. (6-2, 6-2). Na de finales reikte de voorzitter van de Rhenense tennisclub, de heer S. Ste vens, de prijzen uit en dankte hierbij de technische commissie voor de goede organisatie. LELYSTAD Het zaterdagelftal van Scherpenzeel heeft de uitwedstrijd tegen Lelystad met 0-4 gewonnen. Men speelde niet zo goed als vorige week, maar vormde toch duidelijk de betere ploeg. Het was deze middag A. Wes- tening die voor drie van de vier doel punten zorg droeg. Het was een zeer sportieve wedstrijd ondanks de matige leiding van scheidsrechter G. B. Das- Ier. In de voorhoede was Vleeshouwer vervangen door A. Becker. Direct trok Scherpenzeel ten aanval maar het duurde tot de 30e minuut voordat de gasten de leiding namen. H. Dijkhorst patste op de sprintende A. Westening en deze bracht met zijn hairde schot de stand op 0-1. Na de rust kwam de thuisclub even geducht opzetten, doch de Scherpenzeel-verde- diging wist stand te houden. Toen in de 60e minuut A. Westening zich goed vrij wist te spelen was het 0-2. Scher penzeel kwam nu opzetten en twee mi nuten later gaf G. Vlastuin de bal op maat aan A. Westening die weer raak schoot: 0-3. Scherpenzeel toonde vooral in de 2e helft over meer uithoudingsvermogen te beschikken, hetgeen ook de door slag gaf. Toen in de 65e minuut J. v. d. Bovenkamp de stand op 4-0 bracht was de strijd gestreden. Scherpenzeel ging het nu kalmer aandoen en de thuisclub was niet meer in staat om terug te komen. Door deze overwin ning heeft Scherpenzeel zich aan de kop van de derde klas A gehandhaafd. SCHERPENZEEL In een zeer sportieve wedstrijd hebben Valleivogels en Beverweerdse Boys de punten broe derlijk gedeeld. Valleivogels was wel iets sterker, maar men kon deze mid dag niet doordrukken. In de voorhoede van de gasten was midvoor Van Os zeer gevaarlijk. Hij scoorde twee doelpun ten. Beide ploegen hadden enkele in vallers. De matige wedstrijd begon 20 minu ten te laat doordat de scheidsrechter niet kwam opdagen. Gelukkig was de Scherpenzeelse scheidsrechter A. ter Burg aanwezig om het duel te leiden. In de 12e minuut kreeg Vallei vogels een hoekschop op rechts te nemen. De naar voren gekomen G. v. Eist kopte in, de bal werd door een van de ver dedigers van richting veranderd en doelman v. As greep mis (1-0). Maar in de 25e minuut kwam uit een ogen schijnlijk ongevaarlije aanval de bal bij aanvoerder P. v. Os terecht, deze passeerde een paar Vallei vogel-verde digers en bracht op fraaie wijze de stand op 1-1. Na de rust een strijd met weinig hoogtepunten. In de 52e minuut maak te C. v. Manen gebruik van een mis greep in de achterhoede van de Boys en dat betekende 21. In de volgende minuut was het echter alweer gelijk. Aanvoerder P. v. Os speelde zich op rechts vrij en onder de vallende doel man Vlastuin door verdween de bal in het doel (2-2). In de 15e minuut Toste G. Gijsbert- 1 PHILIPS 6 weken sen van buiten het strafschopgebied een fraai schot, dat te veel was voor de Vallei vogels-goalie (2-3) en de Boys hadden een voorsprong. De gasten wer den nu behoorlijk in de verdediging ge drukt en in de 73e minuut was het W. Idzerda die met een fraai schot de stand op 3-3 bracht. Valleivogels kwam nu geweldig opzetten, maar de Bever weerdse Boys-verdediging met doelman v. As aan het hoofd hield stand. OPHEUSDEN De spanning In het zaterdagvoetbal van de afd. Nijmegen blijft voortduren. Vier ploegen zyn nog ongeslagen want het Nijmeegse Oran je-Blauw viel af. Het had tegen Op heusden 1 weinig in te brengen en ging met 0-5 ten onder. Opheusden was Nijmegen heer en meester en diende zich als duidelijk kandidaat voor de titel. Opheusden had met de rust al een enorme voorsprong kunnen nemen als de voorhoede de kansen allemaal had benut. Nu speelden de voorwaart sen nog te nonchalant. Debutant SDOO uit Heteren blijft het nog goed doen. De ploeg boekte een duidelijke zege (0-6) tegen Dynamo 1. HSV, nog steeds ongeslagen, had veel moeite met een stug spelend Jonker Boys, dat tenslotte toch met 3-2 ten on der ging. FHS is de inzinking te boven, want het bezoekende Excelsior uit Zetten kreeg geen enkele kans. FHS dat dui delijk een klasse beter speelde won met 9-0. UNI vv 1 boekte zijn eerste zege. Het zwakke onderaanstaande Trajanus verloor met 2-0. De stand luidt nu: HSV SDOO Opheusden PGEM Oranje Blauw FHS UNI w Dynamo Jonker Boys Trajanus Excelsior 3 3 2 2 3 3 3 2 3 3 1 0 0 0 0 0 O 0 0 O O 0 16— 13— 6 6— Q 6— 1 9— 8 16— 5 5— 6 1— 9 4— 8 1—19 3 0 0 3 0 1—21 KESTEREN Kesteren had za terdag bezoek van het Velpse DVOV, de ploeg die vorige week kans zag Sparta met 7-2 te verslaan. Hoewel Kes teren vrijwel de gehele wedstrijd wat sterker is geweest, kon het toch geen zege behalen. Daarvoor was het spel van de voorhoede te doorzichtig. Voor de rust ging de strijd gelijk op. Er kwamen weinig goede scoringskan sen aan beide zijden, daar de achter hoedes baas waren over de aanval lers. Toch nam DVOV in de 35e mi nuut een voorsprong via een straf schop, toegewezen wegens een niet correcte sliding van de achterhoede van Kesteren (0-1). De verwoede pogin gen van Kesteren om nog voor rust ge lijk te komen, mislukten. Na rust kwam Kesteren opzetten, maar het duurde toch nog tot de 62e minuut voordat G. S. Meurs een solo ondernam die hij afsloot met een doelpunt (1-1). Kesteren probeerde door te drukken, maar de achterhoede van DVOV, met als beste speler de doelman, bleef op permachtig. DVOV begon zelfs aan te vallen en het laatste kwartier moest Kesteren alle zeilen bijzetten om een nederlaag te voorkomen. OPHEUSDEN Het is het Opheus- dense Sparta geluk Ostrabeke te kloppen met 3-1. Tot aan de rust ging de strijd gelijk op, al was Ostrabeke steeds iets sneller dan Sparta. Doelman Van Eist moest tot twee maal toe al zijn talenten aanwenden om doelpunten te voorkomen, maar Ostrabeke miste een afwerker. Bij Sparta wilde het voor rust niet lukken, want de ploeg speelde weer „zonder voorhoede". Na rust zette Sparta het Ostrabekedoel onder druk, maar doel punten bleven tot de 58e minuut uit. Een ongevaarlijke Ostrabeke-aanval bracht de bal toen bij Van Spreng. In eerste instantie stopte doelman Van Eist zijn schot maar hij kon de bal niet onder controle krijgen. Nogmaals schoot Van Spreng in en nu was het raak (0-1).Sparta kwam terug en bin nen een minuut was het Winkelman die uit een omhaal de bal onhoudbaar langs doelman Van Steenis schoot (11). Sparta begon aan een offensief. Even later zette Huibers goed door en schoot tussen 3 tegenstanders in uit een moei lijke hoek raak (2-1). Ostrabeke begon te wankelen. In de 73e minuut sloeg een der Ostrabeke-spelers de bal met de hand onnodig weg en dat leverde en strafschop op. Doelman Van Eist kwam uit zijn doel en gaf zijn collega Van Steenis geen kans (3-1). Ostrabeke kwam in het laatste kwartier goed te rug, maar de gasten konden geen ver andering meer in de stand brengen. OPHEUSDEN In de laatste vlucht van dift seizoen van „De Ordonnans" kwamen de duiven vanaf Quievrain (afstand 217 km). Er werd om 7.10 uur met zzo-wind gelost Voor deze vlucht waren door de leden van ,De Ordonnans' 182 duiven meegegeven. De eerste die in Opheusden aankwam was van de combinatie Kerkstra-Schaap in de tijd van 10.06.35 uur (snelheid van 1232.06 m per minuut). De laatste prijsdutf (53e plaats) was van C. Verwoert in de tijd van 10.20.26 uur met een snel heid van 1138.75 m per minuut. In rayon 3 afdeling Oost waren voor deze laatste vlucht 682 duiven mee ge geven. Hierin stond de combinatie Kerk stra-Schaap als 10e geklasseerd. De Verenigingsuitslag was: 1.11.43 Combinatie Kerkstra-Schaap; 2.36.37 T. Verwoert; 4. 4. 26. 27. 28. 29. 33. 50. 51. 52. 53. V. Verwoert, 5. 16. 24. M. v.d. Pal; 7. 12. 14. 15, 23, 24, 35. 39. 44. 46. Combinatie Roodbeen-Huibers; 8. 17. 30. 38. A. v.d. Kolk; 9. 40. 42. 45 Th. v.d. Bosch; 10. 13. 19. 21. 31. 32. 47. 48. G. J. v.d. Holland; 18. 20. G. de Wit; 25. 49 H. v. IJmerem. Oprtierkelijk was dat de vliegers Lind ner en O. de Wit ontbraken, G. J. v. Holland komt de laatste tijd geducht opzetten en is wellicht volgend seizoen weer een kandidaat voor het generaal kampioenschap.

De Vallei | 1969 | | pagina 12