Veenendaals dagblad Nieuw streven naar vrede in Midden-Oosten Prins reünist bij Stoottroepers Buiten Vallende stroomkabels doden drie mannen Vele reizigers in de Hoek gestrand Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Toestand van Mao zou kritiek zijn Nederlander in hotel te Ziirich omgebracht Tienkamper De Noorl ander geschorst wegens doping Opera werd midden in aria tien minuten onderbroken Luchtramp in Mexico Verdwenen hulpkok verdacht Auto reed na botsing met lichtmast het ivater in Britten minder EEC-mi Aarde verzwolg vier mensen Stalin's dochter wil Amerikaanse worden Gaullist winnaar tussentijdse verkiezingen Staking op nachtboot Regieprijs voor Peter Oosthoek SCHUITJE VAN ZWEEFMOLEN VIEL: DRIE GEWONDEN I Vice-president van Egypte smokkelde geschenken Wilde staking in Oude Pekela Weer bliift i wisselvallig JARRING Mierenpraat ONDER TREIN BERNADETTE DEVLIN MOET TERECHTSTAAN LACOMEK Bur. voor redactie en administratie r Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.). 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Losse nummers 0,25; Abonnement 0,97 p. w., 4,15 p. m., 12,35 p. k. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei" opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advertentietarieven op aanvraag. MAANDAG 22 SEPTEMBER I969 - 43e JAARGANG no. 222 NEW YORK Op drie manieren worden de pogingen versterkt om het con flict tussen de Arabieren en de Israëli's te regelen. De over drie banen lopende pogingen in New York hebben de vorm van le) nieuwe conferenties van Jarring met de betrokken ministers van Bui tenlandse Zaken 2e) besprekingen tussen Rusland en Amerika om hen te helpen 3e) conferenties van de grote vier met hetzelfde doel. De Jordaanse minister van Buiten landse Zaken, Abdoel Monem Rifa'i spreekt vandaag in de algemene verga dering van de Verenigde Naties als eer ste Arabier na de Israëlische minister van Buitenlandse'Zaken, Abba Eban, die vrijdag een rede heeft gehouden. Een lid van de Jordaanse delegatie zei, dat de rede van Rifa'i, welke 35 minuten zal duren, gewijd zal zijn aan een „uiteenzetting van onze houding, maar het kan zijn, dat u er antwoor den in vindt". Eban heeft voorgesteld, dat Israël, Jordanië, Egypte en Syrië hun aan vaarding van de resolutie van de Ver enigde Naties van 6 juni 1967 om een einde aan de zesdaagse oorlog te ma ken opnieuw bevestigen. Ook stelde hij voor, dat de landen van het Midden- Oosten zich bereid verklaren om te on derhandelen over een vredesregeling en erkenning van grenzen. Hij wilde, dat hij en de Arabische ministers van Buitenlandse Zaken, nu zij in New York zijn voor de algemene vergade ring van de V.N. door bemiddeling van Gunnar V. Jarring, de speciale verte genwoordiger van de Verenigde Naties voor het Midden-Oosten, de plaats en de agenda voor onderhandelingen rege len. De klassieke Arabische houding, wel ke in 1967 op de topconferentie van Khartoem werd bepaald is „geen on derhandelingen met Israël". De vorige week zei de Egyptische minister van Buitenlandse Zaken, Mah- moed Riad dat onderhandelingen on mogelijk wareh. voordat Israël afstand had gedaan van zijn expansionisme. Hij stelde niet duidelijk of ze wèl mogelijk waren als Israël dat zou doen. Na vier maanden zijn gewone taak als Zweeds ambassadeur in Moskou te hebben vervuld is Jarring de vorige week in New York teruggekeerd. Hij heeft daar besprekingen gevoerd met Ebann Rifa'i, Riad en de Libanese mi nister van Buitenlandse Zaken Joessef Sale. Hij had hen voor het laatst in hun hoofdsteden ontmoet in maart en april. Voor vandaag staan er besprekingen op het programma tussen Joseph J. Sisco, de assistent van de Amerikaan se minister van Buitenlandse Zaken, en Dobynin, de Sovjet-ambassadeur in Washington en tussen de minister van Buitenlandse Zaken William P. Rogers en zijn Sovjet-ambtgenoot Andrei A. Gromyko. Rogers, Gromyko, de Franse minis ter Maurice Schumann en de Britse Michael Stewart hebben zaterdagavond gedineerd en geconfereerd met secre taris-generaal Oe Thant van de Ver enigde Naties. Zij zijn overeengekomen om de besprekingen van de grote vier over het Midden-Oosten, welke tussen 3 april en 1 juli op ambassadeursni veau van de Verenigde Naties gehou den werden te hervatten. (Zie ook el ders in dit blad). NEW YORK De Chinese leider Mao Tse-Toeng (75) verkeert in kri tieke toestand als gevolg van een be roerte. Hij wordt met de uiterste medi sche inspanningen in leven gehouden. Het Amerikaanse blad „Time", dat daarvoor bronnen in Moskou citeert, zegt dat Mao op 2 september een her senbloeding kreeg en sindsdien herhaal delijk in een coma geraakt. De beroerte van Mao was volgens ge noemde kringen de reden waarom pre mier Tsjou En-Lai haastig Hanoi ver liet zonder de begrafenis van president Ho Tsji Minh af te wachten. Time zegt, dat het land op het ogen blik wordt bestuurd door een drieman schap bestaande uit minister van defen sie Lin Piao. die door de partij is aan gewezen om te zijner tijd Mao als par tijleider op te volgen, premier Tsjou En-Lai en Tsjen Po-Ta, een van de hoofdfiguren in de culturele revolutie. Mao is op 19 mei voor het laatst in het openbaar verschenen. ERMELO In de legerplaats .Generaal Spoor-kazerne" is zater- dag door circa 1800 oud-stoottroe- 4 pers het 25-jarig bestaan van het in het laatste oorlogsjaar opgerichte 4 Regiment Stoottroepen her- i dacht. Dat geschiedde in het kader van een groots opgezette reünie, 4 waaraan vrijwel alle figuren van het toenmalige verzet in het Zuiden van 4 ons land, voorzover nog in leven, hebben deelgenomen. J 4 De belangrijkse reünist was Prins 4 Bernhard, oud-commandant van de Binnenlandse Strijdkrachten, die per t 4 helikopter in Ermelo arriveerde en 1 zoals de bovenste foto laat zien naar t 4 de mess van de legerplaats werd gereden in de jeep M 5845586, waar- 4 in hij in de laatste oorlogsmaanden 4 door de bevrijde sectoren reed, voor r\n7c* (Tolooonhoi^ ni+ Kot 1 orrot-rvi 11 cr>_ k 4 lid van de Prinses Irene-brigade de hele bevrijding heeft meegemaakt. 4 Hoogtepunt van de reünie was het 4 opspelden van de medaille door de Prins, behorende bij de onderschei- 4 ding ridder in de orde van Oranje Nassau bij de heer B. J. J. Arts t 4 uit Ravenstein, voorzitter van de Bond van Oud Stoottroepers. Para- 4 chutisten brachten de „stotersvlag" 4 naar de commandant van het regi- ment, luitenant-kolonel L. van Op- 4 pen. Verder was er een herdenking van gevallenen, een défilé en het ge- 4 zellig samenzijn, slot van alle reü- 4 nies. ZüRICH Het feit, dat een zeventien jarige jongen tegenover een leeftijdge noot had opgeschept, dat hij een man had vermoord, heeft zaterdag het he le politic-apparaat van Zürich in be weging gebracht. In een kamer van Hotel Albula had men eerder op de dag het slachtoffer van een roofmoord gevonden: een 35-jarige Nederlander, de gescheiden man J. H. de M. uit Amersfoort. Hij bleek te zijn gewurgd met het snoer van zijn elektrisch scheerapparaat en bovendien was hem de schedel ingeslagen. De politie zoekt nu naar de zeven tienjarige leerling-kok Didio Schultheiss, die in hetzelfde hotel werkte en van wie bekend was, dat hij tegen be taling betrekkingen met homoseksuele mannen onderhield. Pc jongen is se dert zaterdag verdwenen. Vrijdag was hij nóg in gezelschap van de Neder lander gezien. Zaterdag heeft hij nog contact gehad met een leeftijdgenoot, tegenover wie hij snoefde: „Weet je wel, dat ik een man heb vermoord?" Terwijl hij anders altijd platzak was en anderen voor zich liet betalen, had Tloewel minder in het oog vallend j dan bij de regenwormen, is het 2 nut, dat ook de mieren de mens be- wijzen zeer groot, al mopperen we 2 weieens over de mierenheuvels op gazon of golfveld. De ontelbare klei- 2 ne werkers maken de grond even- 2 goed absorberend en los, doorlucht en gemengd als de pieren. In de zo- 2 de bestrijden ze voorts miljoenen 2 schadelijke insekten, al zien we 2 daar nooit wat van. Dr. J. Wilcke 2 deelt ons in zijn fraaie werk „De wereld der dieren; insekten" mee, g hoe aan een groot mierennest in 2 Europa werd waargenomen, dat die mieren gedurende hun meest actie- 5 ve perioden dagelijks 100.000 scha- t *4 delijke insekten binnenbrachten en -0 hij voegt er terecht aan toe, dat wij 2 er zeker van kunnen zijn, dat dit werk voor de mens een grote winst- li post betekent. Niettemin zijn an- 2 derszins de belangen van mens en mier weieens tegenstrijdig, doch 2 dan beschikken wij over techniek 2 en uitrustingom ook de ergste plaag te kunnen onderdrukken. 2 Een merkwaardig facet in het 2 nuttige leven der mieren is het ver- g 2 spreiden van kleine zaden, welke ze t meenemen om het lekkere zoete, olieachtige omhulsel. Ettelijke plan- 2 j ten zijn n.l. voor 'hun verspreiding 2 op de tussenkomst van mieren aan- 2 2 gewezen. Ze kregen zelfs een eigen 2 naam „myrmekochoren"d.w.z. 2 door de mieren op weg gebracht, 2 zulks in tegenstelling tot gnemo- choren", die de idind tot helper heb- 2 ben). Onderzoekingen brachten aan het licht, dat een bosmierenkolonie 2 minstens 30.000 zaden in normaal 2 seizoen zou uitzaaien. Tot de plan- 2 ten behoren stinkende gouwe, viool- tje, ereprijs e.a. en reeds uit een oud joods wetboek blijkt, dat wan- 2 neer iemand een nest ontdekte op een aangekocht stuk land in de loop van het eerste jaar na de koop, de helft van het daarin gevonden graan aan de verkoper moest blij- ven. Dit betreffen de z.g. graan- oogstende mieren in oostelijke lan- den. 22 sept., 1969 A. B. WIGMAN De tienkamper Ed de Noorlander is wegens gebruik van doping geschorst en geschrapt van de uitslagenlijst van de Europese atletiekkampioen- schappen te Athene. We zien hem hier nog in ac tie op het onderdeel 110 meter horden, terwijl hij niet wist wat hem boven het hoofd hing. Toen hü later hoorde waarvan hij beschuldigd yverd, belde hij zelf zijn familie in Rotterdam op, waarbij hij het gebruik van dopig fel ontkende. Tegenover iedereen, die hij sprak in Athene, hield hij vol geen opwekkende middelen te hebben gebruikt. Ook zijn ouders waren zeer verbaasd door deze affaire. Ze zeiden „Ed is helemaal geen jongen, die dat nodig heeft. We hebben er geen idee van hoe men tot die conclusie is gekomen. Misschien heeft iemand wel iets in zijn eten of drinken gedaan. Ed zelf snapte er ook niets van". LOENEN AAN DE VECHT - Drie jongelui zijn in de nacht van zaterdag op zondag geëlektrocuteerd. toen hun auto in Loenen aan de Vecht tegen 'n lichtmast botste en vervolgens te water geraakte. De wirwar van elektriciteitskabels kwam op de auto terecht, waardoor in elk geval twee van de drie inzittenden om het leven kwamen. Ook de derde jongeman moet volgens de artsen op slag dood zijn geweest. De slachtof fers zijn A. v. d. Brink uit Laren. J. Hagedoorn uit Huizen en J. de Mun- nik uit Blaricum. Op een met automatische knipper lichten beveiligde overweg nabij Nieuw-Amsterdam is zondagavond 'n personenauto tegen een trein gebotst. De beide inzittenden, een jongen en een meisje, kwamen om het leven. Omtrent de oorzaak van het ongeluk en de edentiteit van de slachtoffers zijn nog geen bijzonderheden bekend. Het ongeluk gebeurde kort na negen uur, zes kilometer ten noorden van Nieuw-Amsterdam. De trein, die on derweg was van Zwolle naar Emmen, arriveerde met veel vertraging. Ten gevolge van de aanrijding werd het spoor op dit enkelsporige baanvak be schadigd. waardoor de treinreizigers voor de rest van de avond tussen Nieuw-Amsterdam en Emmen met bussen moesten worden vervoerd. Ook andere verk^rsongr-lr' k^n heb ben dit weekeinde in ons land mensen levens geëist. In Ewijk bij Nijmegen kwam het zevenjarig jongetje J. R. Th. Roelofs met zijn fiets onder een auto en in Gendt bij Bemmel, aan de overkant van de Waal, het negenjarig meisje José Jansen. Bij Oostburg in Zeeuws-Vlaanderen werd een jeugdige bromfietsster door een auto aangere den. Haar tienjarig zusje L. de Paepe. dat bij haar achterop zat, kwam om het leven. Na een aanrijding stierven voorts de 79-jarige C Kater te Amsterdam, de 21-jarige T. J. Ooyendijk te Leiden en de 60-iarige H. J. Padberg te Los ser. De 24-jarige landbouwer J. L. Wes uit Diepenheim, de 22-jarige J. A. Seinen te Beemster en de 18-jarige Duitse Gerda Wenzlaff te Panheel over leefden het niet, toen zij met hun voer tuig in botsing kwamen met een boom of lichtmast. LONDEN Volgens de jongste Gal- lup-opiniepeiling is het aantal Britten dat Engelands toetreding tot de EEG wenst, sterk afgenomen. Nog maar iets meer dan een kwart der ondervraagden was voor toetreding, 57 procent was te gen en 17 procent had geen mening, al dus de maandag door de Daily Telegraph gepubliceerde uitslag. Het aantal voorstanders is nog nooit zo klein geweest. In mei bedroeg het vr'";Ps 'i cV""* 1rog 41 cent, terwijl 44 procent toen tegen was. 55 NAPELS In de wijk Vomero in Napels is zaterdag een scheur i-n een straat ontstaan, die vier mensen ver zwolg. Twee daarvan konden zich weer naar boven werken, een derde kwam om het leven. Van de vierde is geen spoor teruggevonden. Op dezelfde plaats was door regen water vrijdag al de grond gaan schui ven. De ondergrond van Napels is zeer poreus en wordt teveel voor de bou werij gebruikt. De linkse Italiaanse partijen hebben „bouwspeculanten" al verweten van de bodem onder Napels een gruyére-kaas te hebben gemaakt. WASHINGTON Stalins dochter, Swetlana Alleloejewa, heeft 't Ameri kaans staatsburgerschap aangevraagd. Zij heeft inmiddels 't voor deze proce dure vereiste contact opgenomen met de Russische vertegenwoordiging in de Verenigde Staten, waarvan zij tot dusver echter nog geen antwoord ont ving. In een vraaggesprek voor de televisie verklaarde de tweeëneenhalf jaar ge leden naar de VS uitgeweken dochter van Stalin over haar verhouding tot de Verenigde Staten: „Ik hou zeer veel van dit land." Op politiek ge bied had ze geen ambities. j 43-jarige Swetlana zei, dat ze haar Russisch paspoort heeft verbrand en dat ze niet van plan is nog ooit naar de Sowjet-Unie terug te keren. Ze hoopte, dat haar_ eind deze maand verschijnende boek „only one year" zal aantonen, dat „vrijheid nooit met socialisme en communisme kan sa mengaan." Leerling-kok Didio Schultheiss, die wordt verdacht van de moord de hulpkok zaterdag veel geld op zak. Zijn kennis heeft de politie ingelicht. Toen de heer De M. zaterdagmor gen niet aan het ontbijt was versche nen en ook aan de lunch verstek had laten gaan, besloot de hoteldirectie eens poolshoogte te gaan nemen op zijn kamer. Men vond hem dood op bed Zijn pas, portefeuille en beurs waren verdwenen. Gebleken is, dat De M. in Nederland een forse som geld had geërfd en deze had ondergebracht bij een Zwitserse bank. Bij zijn bezittingen werd een lid maatschapskaart aangetroffen van een Nederlandse vereniging van homofie len, alsmede een soort Europese gids voor mannen met een afwijkende ge aardheid. BELFAST De Noordierse strijd ster voor gelijke burgerrechten Berna- dette Devlin zal gerechtelijk worden vervolgd wegens haar optreden tijdens de onlusten van vorige maand in Lon donderry, zo is in Belfast vernomen. De ambtenaren die haar zaterdag de dag vaarding wilden laten betekenen troffen haar echter niet thuis. Bernadette, die lid is van het Britse Lagerhuis, bevindt zich volgens vrienden op het Europese vasteland. SAINT-FLOUR De kandidaat van de Gaullisten, Raynal, heeft zondag met ruime voorsprong op zijn rivalen de tussentijdse verkiezingen in Saint Flour gewonnen. Deze waren nodig om dat de tot aan zijn verkiezing als presi dent door Pompidou bezette Gaullisti sche zetel vacant was geworden. Raynal kreeg ruim zeventig procent van de stemmen. Zijn naaste concurrent was Abbé Delpirou, die voor de socia listische eenheidspartij uitkwam. Hi; kreeg bijna zestien procent. Op de der' de en laatste plaats eindigde de com munistische kandidaat. President Pom pidou behield bij de algemene verkie zingen in 1968 de zetel met 80 procent, Bij de verkiezingen van zondag kwam slechts iets meer dan de helft van de stemgerechtigde inwoners van Saint-Flour naar de stembus. HOEK VAN HOLLAND Honder den passagiers, die met de nachtboot naar Harwich moesten, zijn gister avond in Hoek van Holland gestrand. Er was een staking uitgebroken op het Engelse schip Saint George, dat hen zou overvaren. Ze zouden nu pas vanochtend om half twaalf zee kiezen, met het Nederland se schip Koningin Juliana. Hals over kop moest gisteravond laat voor hen onderdak worden gevonden. Vierhonderd van hen voor het me rendeel Britten moesten in Hoek van Holland in hotels en slaapwagens van de Spoorwegen worden onderge bracht. De meeste Nederlandse pasagiers waren via de radio al gewaarschuwd en waren thuis gebleven. Passagiers, die liever een hotelbed hadden, werden in hotels in Rotterdam en Hoek van Hol land ondergebracht. In enkele geval len werd een beroep op particulieren gedaan. De meeste reizigers namen deze ver rassing nogal laconiek op. Een van hen zei: „Deze staking verbaast mij niet. Stakingen zijn in Engeland aan de orde van de dag. Je moet er ge woon rekening mee houden als je op reis gaat". De Saint George kwam gisteravond laat niet in Hoek van Holland aan. Er was een conflict uitgebroken met drie personeelsleden van de nachtboot. Ze hadden straf gekregen en hadden dit niet „genomen". Enkele collega's sloten zich bij hen aan, waarna de boot niet meer kon uitvaren. Het was te laat om nog een reserveschip te laten in vallen. AMSTERDAM De Defresneprijs voor de beste toneelregie is dit jaar toegekend aan Peter Oosthoek voor zijn regie van het toneelstuk „Joker' bij de toneelgroep Centrum. De prijs, bestaande uit een door de beeldhou wer Hans Ydo vervaardigde plastiek en een geldbedrag, is hem zondagmiddag in een bijeenkomst in Amsterdam uit gereikt. De jury bestond uit mevrouw C. Mul der en de heren B. Stroman, A. Rutten, F. Dickmann en P. Binnerts. De De fresneprijs werd in 1965 ter gelegen heid van het 20-jarig bestaan van de Nederlandse Vereniging van Toneel kunstenaars ingesteld en werd tot dus ver toegekend aan Ton Lutz (1966), Erik Vos (1967) en Johan de Meester (1968) AMSTERDAM Drie vijftienjarige meisjes zijn zaterdagavond op de ker mis aan de Palmgracht in Amsterdam gewond geraakt toen het schuitje van de zweefmolen, waarin zij zaten, an derhalve meter omlaag viel. De zweefmolen was juist op gang ge bracht, toen een van de schuitjes met een klap op de houten vlonder sloeg. Een onderzoek wees uit, dat een bout van een kabelspanner gebroken was. De molen, die pas nog was gekeurd en in orde bevonden, is op last van een con troleur van Bouw- en Woningtoezicht buiten werking gesteld. Gisteren, op de laatste dag van de kermis, mocht hij niet meer in actie komen. De meisjes liepen lichte schaafwonden op. Een van hen kreeg ook een lichte hersenschud ding. Een Nederlandse toerist, de 81-jarige heer M. de Jongh uit Arnhem, in Caen (Frankrijk) van twee koffers beroofd. Hij had deze in zijn auto laten staan. De heer De Jongh schat de waar de van het gestolene op 560 gulden. Tijdens werkzaamheden op de twee de etage van een in aanbouw zijnde wo ning aan de Basisweg in Amsterdam, is vrijdag de 28-jarige schilder B. Dels man uit de hoofdstad van een zeven meter hoge steiger gevallen. De man overleed enkele uren later in het Wil helmina-gasthuis. Het Zaandamse motorschip Anna is vrijdag in de haven van La Coruna (Spanje) gekapseisd. De acht leden tel lende bemanning is in veiligheid ge bracht. Aangezien het 499 ton meten de schip gevaar voor de scheepvaart oplevert, zal het vermoedelijk tot zin ken worden gebracht. BRUSSEL Zangers en orkest van de Koninklijke Opera te Gent hebben zondag avond tijdens de openingsgala van het nieuwe seizoen midden in een aria uit „la Traviata" de uitvoering gestaakt. De actie, die tien minuten duurde, was een protest tegen wat genoemd werd achterstelling van de Gentse opera in vergelijking met andere opera's in België. Het publiek, dat de primeur van de onderbroken Traviata had, was aan het begin van de voorstelling met strooibiljetten van de actie op de hoogte gebracht. CAIRO Meer dan tweeduizend kilo geschenken uit Moskou zijn de 5 voormalige vice-president van Egyp- 5 te, Ali Sabri, lelijk opgebroken. Hij had deze namelijk buiten de douane j om het land binnengesmokkeld, het- 5 geen president Nasser, toen dit hem ter ore kwam, in grote toorn deed ontsteken. Hij riep Sabri ter verant- woording, waarna deze zijn functies 5 ter beschikking stelde. Dit was zondag de argumentatie van goedingelichte kringen in Cairo 5 die daarmee de geruchten over een voortijdig ontdekt complot van Sa- 5 bri tegen Nasser wensten te ont- 5 zenuwen. 5 Genoemde kringen meenden te we- ten, dat Sabri, aan wie in het wes- ten nauwe betrekkingen met het j Kremlin worden toegeschreven, in 5 juli van dit jaar van een bezoek 5 aan Moskou terugkeerde met een grote hoeveelheid geschenken van de Russen in zijn bagage. Hij liet na j deze bij de Egyptische douane aan te geven. 5 MEXICO Een Mexicaans passa giersvliegtuig dat uit Chicago kwam is in de late zondagmiddag neergestort in een moeras bij de luchthaven van de stad Mexico. Het'toestel brak in drie ën volgens een zegsman van de maatschappij zijn er méér dan 40 men- om het leven gekomen. Het aan tal gewonden zou meer dan 60 bedra gen, van wie sommigen zich in kri tieke toestand bevinden. Het grootste deel van de passagiers in de Boeing-727 bestond uit Ameri kanen en de bemanning bestond uit zeven koppen. Vele Amerikanen bega ven zich voor vakantie naar Mexico en Acapulco. Het toestel stortte om 5.30 n.m. plaat selijke tijd neer, even nadat de lucht haven toestemming had gegeven om te landen. Het kwam op 1.000 meter van de landingsbaan neer en brak in drieën Het voorste stuk schoot met de beman ning door in het moeras. Leden van het Rode Kruis, brand weerlieden en personeel van de lucht haven waadden tot het middel door het modderwater terwijl zij de doden en gewonden uit het wrak borgen. Een stroom van ziekenauto's bracht de ge wonden naar een ziekenhuis. De maatschappij Mexicana is een particuliere luchtlijn, welke op reizen naar de Ver. Staten concurreert met de regeringsmaatschappij Aeronaves. Een ander toestel van Mexicana is 4 juni op een binnenlandse vlucht neergestort. Alle passagiers kwamen daarbij om het leven. OUDE PEKELA Onder de plus minus 400 werknemers van de coöpe ratieve karton- en cartonnagefabriek Union te Oude-Pekela is een 24-uurs staking aan de gang. De morgenploeg is vanochtend niet opgekomen. De stakers eisen een loonsverhoging van 25 30 gulden per week. Voor zover bekend, staan de bonden niet achter deze staking. rM Een hogedrukgebied strekt zich uit van de Azoren via de Golf van i Biscaye naar het Alpengebied. De as van dit druksysteem verplaatste zich sedert het afgelopen weekein- 5 de langzaam zuidwaarts, waardoor j oceaandepressies dichter in onze 5 omgeving konden komen. Een nog 5| in betekenis toegenomen diepe de- s pressie trok via Schotland en het noordelijk deel van de Noordzee 5 Oostwaarts en bevond zich vanoch- tend boven Zuid-Noorwegen. Deze depressie veroorzaakte boven de Noordzee tijdelijk een zware noord westerstorm, langs onze kusten een stormachtige wind. Een zwak frontensysteem van de ze depressie drong met veel bewol king en enige regen vanuit het noordwesten ons land binnen. De depressie trekt verder oostwaarts 5 en wordt gevolgd door een rug van I hoge luchtdruk welke via de Britse eilanden naderbij komt. Op zijn 5 beurt wordt deze rug weer gevolgd 5 door een volgende oceaanstoring. waardoor het enigszins wisselvalli- ge weer zal aanhouden. Morgen: Zon op: 06.27, onder 18.37. Maan op 17.56, onder 02.51 uur.

De Vallei | 1969 | | pagina 1