A. H. van Pijpen bij afscheid „We hadden gelegenheid om veel werk te doen" Bezoekers popfeest eisten geld terug Lampionoptochten in Eist en Overberg Gemeenschapsruimte werd omgetoverd in sfeervolle grot Aannemers boos op gemeente Ruim honderd deelnemers aan agatenmiddag Inbraken leverden weinig op 3 gewonden bij botsing op Industrielaan Instuif onderging interieurverandering Jongen raakte in brand door molotov cocktail Boetiek „Signor" na opening belegerd „Respect" kwam uur te laat Belt u dan even a.u.b. 10550 11070 Bromfietser ernstig gewond Ook NCYB gaat weer beginnen Hulp Moeder Weer cursus Veilig Verkeer EXCUUS MAANDAG 22 SEPTEMBER 1969 De heer H. Broers bood namens de Rode-Kruiscolonne een aandenken aan. VEENENDAAL „We zijn bepaald jaloers op de mensen, met wie u in de toekomst gaat samenwerken", Deze woorden, uitgesproken door ds. G. C. Vij zelaar, typeerden het best de stemming waarin zeer velen zaterdagmiddag in de kleine zaal van het Verenigingsgebouw afscheid kwamen nemen van het echtpaar Van Pijpen, dat binnenkort Veenendaal gaat verlaten wegens het aan vaarden van een werkkring in Overijssel. Enerzijds was er dankbaarheid voor het vele werk dat de heer en mevrouw Van Pijpen gedurende hun jarig verblijf in Veenendaal op grote schaal voor jeugd, kerk en Rode Kruis hebben verricht, anderzijds was er weemoed over hun vertrek. Veel mensen, onder wie het bijna voltallige college van B. en W., na men de gelegenheid te baat hun waar- K RHENEN De agatenzoekmiddag, die door de VW-Rhenen zondagmiddag werd georganiseerd naar de zandafgra- ving op de Dikkenberg aan de Oude Veensegrindweg, onder leiding van Adriaan P. de Kleuver, is opnieuw een succes geworden. Er waren niet min der dan ruim honderd deelnemers. Er waren zelfs liefhebbers bij uit Zeeland en het zuiden van Brabant, die er een lange reis voor over hebben gehad. In de ochtenduren werd driemaal via de radio mededeling van deze excursie gedaan. Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden werd er met veel animo naar agaten en andere steen soorten gezocht. Mevrouw K. de Wolf uit Hilversum en het dertienjarig meis je Charlotte Raad uit Maarssen won nen de keienboeken, beschikbaar ge steld door de VW en de excursielei der. Zij kregen de boeken aangeboden omdat zij de mooiste stenen hadden gevonden. Zaterdag 27 september wordt de eer ste herfstwandeling door de VVV-Rre- nen georganiseerd naar het landgoed ((Remmerstein". Vertrek 's middags om half twee vanaf Boswachter Haal- boom aan de Oude Veensegrindweg 13, te Rhenen. dering uil? te spreken voor het werk van zowel de heer als mevr. Van Pij pen. Elf jaar geleden hiel de heer v. Pijpen het werk van „de Instuif" van de grond en legde hij de basis voor de omvang die dit werk inmiddels heeft gekregen. Verder was hij jaren voorzitter van de afdeling Veenendaal van het Ned. Roode Kruis, diaken van „Sola Fide" en lid van de sportstichting. Ook de activiteiten die mevrouw Van Pijpen ten bate van veel verenigingen en instellingen aan de dag legde zijn in Veenendaal genoegzaam bekend. Zij was onder meer de eerste vrouwe lijke diaken bij de Hervormde wijkge- meente „Sola Fide" in welke functie VEENENDAAL In de nacht van vrijdag op zaterdag is in de Hoofd straat op twee plaatsen ingebroken. De gedupeerden misten slechts enkele klei ne geldbedragen. De twee meldingen kwamen zaterdag morgen van een aan de Hoofdstraat gelegen supermarkt en van de heer K. Op beide plaatsen was men binnenge komen door verbreking van een ruit. De inbrekers moeten op geld uitge weest zijn want bij de supermarkt werd nagenoeg niets vermist ter wijl zij bij de heer K. genoegen moes ten nemen met een klein bedrag aan geld. De politie stelde een onderzoek in. VEENENDAAL Enkele honderden jongelui eisten vrijdagavond hun geld terug dat ze hadden betaald voor het bijwonen van een popfestijn, dat in een grote tent aan 't Boompjesgoed werd gehouden, als vervolg op de opening van de boetiek Signor. Het uit tien man bestaande soul-orkest Respect kwam een uur later in Vee nendaal aan, dan de bedoeling was ge weest. Dat was voor Bertram Terpstra, organisator en bedrijfsleider van Sig nor, aanleiding om mee te delen dat de gage niet volledig zou worden uitbe taald. De musici slikten dit niet zonder meer, en wezen er bovendien op, dat er geen plankier in de tent was, waar op zij hun kostbare instrumentarium konden neerzetten. Het publiek gaf er intussen duidelijk blijk van zich enigszins bekocht te voelen en het slot van het liedje was een massale optocht naar de net door Robby Dale geopende boetiek aan de Hoofdstraat. Met luider stem eiste men terugbetaling van de rijksdaalders die voor het popfeest waren neergeteld. Het ging steeds meer lijken op een op roer, zeker toen vanuit de massa een «teen via een ballistische baan een raam van „Signor" verbrijzelde. Het bleef rumoerig, maar een in re serve gehouden overvalwagen van de politie hoefde niet te worden ingezet. Van de zijde van „Signor" bestond on danks het tumultueuze optreden be grip voor de situatie. Men deelde ruim tweehonderd plastic tassen uit, op ver toon waarvan zaterdagochtend de ver langde rijksdaalder kon worden afge haald. Verscheidene van de jongelui boden bij die gelegenheid hun ver ontschuldigingen aan voor hun ge drag van vrijdagavond. De opening van de boetiek aan de Hoofdstraat, door tv-„Jam"-presentator en Veronica-disc-jockey Robby Dale had op zichzelf een vlot en aardig ver loop, compleet met modeshow, waarin uni-sex mode werd getoond uit de col lectie van „Signor". Een razend optre den op de stoep van de boetiek, zorgde voor ruime belangstelling en daarom was het allemaal begonnen. Het interieur van de boetiek werd in middels verrijkt met geschilderde handtekeningen en kreten van bezoe kers, op twee blankgeverfde deuren in een halletje, die zo dienst deden als gastenboek. zij haar man opvolgde. De heer J. de Ruiter gaf tijdens de afscheidsreceptie met veel beeldspraak uiting aan de waardering van de ker- keraad van „Sola Fide" voor het echtpaar. Als aandenken overhandigde hij een smeedijzeren kandelaar met ,voor beiden een kaars". De heer H. M. Zilstra vertolkte de gevoelens van het Rode Kruis en de heer H. Broers deed dit namens de plaatselijke colonne van die organisa tie. Daarna spraken nog de heer A. Vis ser, namens het comité uitzending zwakke kinderen en ds. G. C. Vijze laar. Over het werk van mevr. Van Pijpen als vrouwelijke ambtsdrager zei de predikant onder meer: „U heeft het niet alleen in Veenendaal geïntro duceerd maar ook waar gemaakt". In zyn afscheidswoord merkte de heer Van Pjjpen onder meer op: „We hebben ons in Veenendaal van meet af aan thuis gevoeld. Dat we gaan vertrekken was niet omdat we het niet meer naar ons zin hadden maar om dat het avontuur ons lokte. We gaan bij ons afscheid niet zeg gen wat hebben we veel gedaan: we hadden meer kansen dan een ander om veel te doen en we zijn de men sen in Veenendaal dankbaar dat we kansen hebben gekregen". De heer Van Pijpen dacht dat ge voelens van heimwee in zijn nieuwe woonplaats weinig kansen zouden krij gen omdat hem daarvoor niet veel tijd gegeven zou worden. Hij besloot met dank te zeggen voor alle blijken van hartelijkheid die hem en zijn vrouw niet alleen in de afgelopen 11 jaar maar ook op deze afscheidsmid- dag ten deel waren gevallen. voor Veenendaal 'i Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 VEENENDAAL Drie personen wer den zaterdagmorgen min of meer ern stig gewond toen de auto waarin zij zaten op het kruispunt Boompjesgoed- Industrielaan-Ambachtsstraat in botsing kwam met 'n vrachtwagen. Alle slacht offers moesten naar het Julianaziekcn- huis worden overgebracht. De botsing ontstond toen een bestel auto bestuurd door Sch. uit Didam op de kruising geen voorrang gaf aan een van rechts komende vrachtauto be stuurd door G. uit Ederveen. De vracht wagen raakte de bestelauto met zo'n kracht dat deze eerst een lantaarnpaal als een lucifershoutje liet afknappen en daarna door een muur van de brand weerkazerne werd gedrukt. De bestuurder werd met diverse ver wondingen bewusteloos aangetroffen. Van de twee inzittende kinderen kreeg een 6-jarig jongetje een slagaderlijke bloeding terwijl een vier-jarig meisje met een kaakfractuur moest worden op genomen. De bestuurder van de vrachtauto bleef ongedeerd. Er was vrij veel rgnteriële schade. RHENEN Zaterdagavond wend de Rhenenaar Van S., terwijl hij met zijn brommer de snelweg nabij de spoor wegovergang in Achterberg overstak, door een passerende personenauto ge grepen en zwaar gewond. De automobilist kwam met die schrik vrij; zijn wagen vertoonde aan de lin ker voorzijde een deuk. Van S. werd per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis te Wageningen. SCHERPENZEEL Op donderdag 25 september begint de afdeling Scher- penzeel van de Ned. Christelijke Vrou wenbond weer met haar winter-pro- gramma. In Philelethes zal dr. J. v.d. Linden uit Leusden spreken over het onderwerp, „De christenvrouw in het Indonesië van vandaag". - ELST Zaterdagavond vond weer de jaarlijkse lampegietersavond plaats, georganiseerd door de Contactgroep van Winkeliers te Eist. Talrijke kinderen hadden zich voor deze lampionoptocht opgegeven. Zij vormden, onder begelei ding van muziekkorps „Ons Genoegen" uit Ameronen met een bonte rij kleu rige lampjes, die vanaf de muziektent vertrok, een caleidoscopische groep. Zowel in groepsverband als individueel gaven zij aardige taferelen te zien en men had zich ingespannen er een suc ces van te maken. In tegenstelling tot vorige jaren, wa ren er nu 16 geldprijzen beschikbaar gesteld acht voor de enkelingen en acht voor de groepen. Alle deelnemer- tjes kregen bovendien een traktatie. De prijzen vielen ten deel aan de na volgende kinderen: le prijs: Bankrover Wim v.d. Hoeve; 2e prijs: Bloemenmeisje Wima v.d. Klift; 3e prijs: Wolvrouwtje Mariene Zachte; 4e prijs: Clown Erik Wijnen; 5e prijs: Kluk-Kluk Maria Rebergen; 6e prijs: Volendams pakje Cona Stuy- venberg; 7e prijs: Marktvrouwtje Jo- landa v. Harn; 8e prijs: Een warme bakker Vervat. GROEPEN: le prijs: Het bijenvolk De Jong- Neerbos; 2e prijs: Boer-boerin en kip Van de Scheur-Lodder; 3e prijs: Cir cus Capelleveen; 4e prijs: De sprokkel- vrouwtjes Hartog-Nellestein; 5e prijs: Pinokkio Zuidema; 6e prijs: Boer en Boerin Van Dijk; 7e prijs: Spaanse danseressen Van de Weerdhof; 8e prijs: Bananendame Haisch. RHENEN Wanneer over enkele dagen het winterwerk van de stichting Jeugdzorg in de gemeente Rhenen wordt hervat komen de jongelui in een totaal gewijzigd Bella Vista. De verschillende leiders, die vrijdagavond in het gebouw samen waren gekomen om de interieurwijziging te vieren, hebben alles in eigen beheer en in hun vrije tijd uitgevoerd. Het heeft vele maanden gekost, voordat alles naar wens was. Op een onderdeel van de verlichting na, dat in bestelling is, heeft de leiding het greote werk nu klaar. Het gaat vooral om de grote gemeen schapsruimte, waarin zich de bar be vindt, die een totale wijziging heeft ondergaan. Van het oude interieur is totaal niets meer overgebleven. On der de vele werkers heeft stukadoor Cuperi het meest de handen vol ge had, omdat er een grot-idee van ge maakt is. Dat hield in dat tegen de plafonds en tegen de wanden na dat er steengaas was aangebracht in de meest grillige vormen kar- revrachten vol stucmateriaal moest worden verwerkt. Dat had weer een speciale bewerking nodig, omdat het geheel na de af werking grillig moest blijven, zoals men dat ook in een echte grot aan treft. De instuifleiding is erin ge slaagd door deze manier van wer ken een geheel aparte sfeer te schep pen. Mevrouw Cuperi en de heren Kriek, Van de Heuvel, Both, Bo- venkamp en v.d. Oosterkamp (de neer Landman was ziek) hebben samen met de heer Cuperi veel eer van hun werk. „Noem mijn naam nou maar niet", zei de heer Cuperi, „want we hebben er met z'n allen éven hard aan gewerkt. Toen in mei de instuif werd gesloten zijn we eraan begonnen. Geen avond sloegen we over. Wanneer op 1 okto ber de meisjes en jongens weer ko men, kunnen ze hun hart ophalen. Trouwens van die kant hebben we ook flink hulp gehad. In het begin werk te er een „ploeg" van zo'n twaalf totsdertien jongelui mee. Dat is wel iswaar wat afgezakt, maar tegen het einde van de werkzaamheden waren het altijd nog wel een vijf of zes kna pen, die trouw de helpende hand ble ven toesteken. Dat hebben wij bijzon der op prijs gesteld". Het, bestuur van de instuif is momen teel bezig een full-time jeugdleider aan te trekken. Er zijn al enkele sol licitaties binnen, maar tot een benoe ming zal het voorlopig nog wel niet komen. Men wil niet over ijs van één nacht gaan. „Of wij er mee ophouden, wanneer een maal de jeugdleider is aangesteld? Nee, voorlopig zal dat niet het geval zijn", lichtte de heer Cuperi toe. Men moet niet vergeten, dat wij nu al zo'n twaalf jaar avoftd aan avond dit werk doen. Daar kun je zo maar niet uit stappen. Een jeugdleider moet uitein delijk ook de weg worden gewezen wanneer hij strak in Rhenen aan de slag gaat. Zo'n man kun je niet met een aan z'n lot overlaten. Anderzijds is het zo, dat wij als vrij willigers één keer zullen gaan zeggen: nu is onze tijd gekomen. Uiteinde lijk wil je op wat latere leeftijd ook wel eens wat anders gaan doen. Dat wil niet zeggen dat we er dan hele maal de brui aan zullen gaan geven. Daarvoor zijn we er té veel inge groeid en hebben we té veel met dit MEVR. CUPERI moeder jeugdwerk op. Het is voor een gemeènschap van het allergrootste belang een goed wer kende stichting voor jeugdzorgwerk te hebben. Trouwens dat heeft de ge meenteraad óók altijd bevestigd. We hebben steeds over de grootst moge lijke medewerking van de zijde van het gemeentebestuur mogen beschik ken" De echtgenote van de heer Cuperi staat in de instuif al jaren achter de bar. Zij is er niet alleen 's avonds, wan neer de jeugd in groten getale naar „Bella Vista" trekt, maar ook vele uren overdag. Dan wordt de „boel" weer aan kant gebracht en alles voor bereid voor de komende avond. Zij vormt in de organisatie van de hier genoemde vrijwilligers een zeer be langrijke zo niet onmisbare schakel. Je zou haar „de moeder" van de in- sinif kunnen noemen. Haar man: „Ik geloof, dat mijn vrouw er niet meer mee kan ophouden". Met zo'n aan dit jeugdwerk verknochte kracht mag het bestuur zich alleen maar geluk kig prijzen. OVERBERG Ook ditmaal was er weer veel werk gemaakt van het Lam- pegietersfeest door de ouders en kinde ren van Overberg verleden week vrij dagavond. Maar 'liefst 41 deelnemers (sters) verschenen ten tonele, zodat zo wel de leiding als de kinderjury het zwaar heeft gehad. Na een lampion optocht kwam men bijeen in de recrea tiehaal van „Kamp Overberg"waar de jury de kans kreeg een en ander te be oordelen en dat bleek niet mee te val len. Om de spanning te breken werd li monade rondgedeeld. Aan groep 1 (Kleuterschool) viel de le en 2e prijs toe aan Els en Marion van Egten, Jolanda Fokker als 3 Victo riaanse dametjes". Groep 11 (klas 1 en 2) le prijs: Marian ne Jeurissen en Wimmie van Wakeren als kabouters met kar": 2e prijs: Nel- RHENEN Een aantal opgescho ten jongens van vijftien tot achttien jaar, negen in getal, heeft ervaren, dat het spelen met een zogenaamde molo- tov-cocktail niet van gevaar ontbloot is. Vrijdagavond omstreeks acht uur manipuleerde de „club" in Rhenen's binnenstad met een limonadeflesje, waarin men benzine had gedaan. Het explosieve spul hadden de jongens uit een bromfietstank gehaald. Na met de gevulde fles, waarin een prop met een lont was bevestigd, door het plantsoen achter de panoramamolen te hebben gewandeld, besloten de jongelui de „bom" op het Fred v. d. Paltshof na bij apotheek Deys te laten exploderen. De knapen waren van plan de fles met inhoud onder een auto te gooien, maar zover kwam het niet. Trouwens de gevolgen van die daad zouden niet te overzien geweest zijn. Het pakte an ders uit. Toen één van de knapen een brandende lucifer bij de lont hield, vloog de prop van de fles en spoot de fel brandende benzine over gezicht en kleding van de 17-jarige R. D. Door boven op hem te vallen konden zijn gezellen zijn brandende kleren do ven. Een ontboden geneesheer achtte opna me in het ziekenhuis te Wageningen dringend noodzakelijk. leke van de Klift als „Zandmannetje" Groep 111 (klas 3 t.m. 6) le prijs: De- nisse Spruit als „schatbewaarder"2e prijs: Marcel Nadorp als „chirurg" LEERSUM De aanbesteding voor de bouw van een raadzaal heeft on behagen gewekt bij de Leersumse aan nemers. De aanbesteding zal plaats vin den op dinsdag 23 september. Uitgeno digd voor deze aanbesteding zijn de NV G. J. Boeschoten en de firma Davelaar de NV J. Boers en Zn en de NV Ba taafse Aannemings Maatschappij, alle drie bouwondernemingen van elders. Voor de aanbesteding zijn niet uit genodigd de plaatselijke aannemers. Zij hebben hierover hun misnoegen geuit. In een ingezonden artikel in een week blad schrijven de Leersumse aanne mers o.a. „De wijze waarop thans deze aanbesteding wordt afgewikkeld geeft ondergetekenden en velen anderen de indruk dat discriminerend wordt ge handeld, met name dat de bedrijven van buiten de gemeente naar voren worden geschoven en ondergetekenden zonder steekhoudende redenen tenzij- de worden gesteld. Waarom een der gelijke onbillijkheid en waarom een dergelijk onbehagen scheppen?" De Leersumse aannemers van Schup- pens Bouwbedrijf, fa. W. van Spanje en fa. Spijkhoven verzoeken het colle ge met de meeste nadruk een herzie ning van hun besluit in overweging te nemen en de Leersumse aannemers alsnog voor de aanbesteding uit te no digen. SCHERPENZEEL De afdeling Scherpenzeel van het Verbond voor Veilig Verkeer is van plan om in het najaar weer 'n cursus 'van het Verbond voor Veilig Verkeer te geven. Deze cursus, te weten de „Sleutel Test" staat onder leiding van de opper wachtmeester der Rijkspolitie de heer Hietbrink en zal worden gehouden in het café-restaurant „De Hertog van Gelre". De cursus start op maandag 13 okto ber 1969. Men kan zich voor deze cursus op geven bij de heer Hietbrink, Pr. Mar grietlaan 54, op het politiebureau «n ten gemeentehuize, kamer 4.

De Vallei | 1969 | | pagina 3