VEIIJNG SEPTER HEL Bekroond pluimvee Nederlandse dames verloren turninterland Iedere cent aan „Het Hof' besteed weggegooid geld Successen van „Grebberuiters" Gemeentebestuur draagt sport warm hart toe HARD. AAY NIET OPGEWASSEN TEGEN RHC-HEREN RK Unitas sloeg na rust pas toe Eimers kopte Kulan naar de overwinning Contributie verhoging bij HDS Duidelijke registratie en technische vaardigheid van J. Hessels Mulder Aanbesteding Commissie adviseert bouw van dorpshuis Torpedo te sterk voor reserves van STY-Climax Familie-reünie te Eist Laatste maal HDS-verloting voor clubhuis Huur HDS-veld niet in raad Zaterdag in Leersum nog Van der Schee 'eemt afscheid Arena in tweede helft naar winst Wie mist kinderfiets? Dame brak been Handbal Tafeltennis MAANDAG 22 SEPTEMBER 1969 Sportadviesraad geïnstalleerd SCHERPENZEEL Het college van B. en W. van de gemeente Scherpen zeel heeft vrijdagavond in de raadzaal de sportadviesraad van Scherpenzeel officieel geïnstalleerd. In deze raad hebben vijf vertegenwoordigers van Scher- penzeelse sportverenigingen zitting. Dat zijn bestuurders van de voetbalvereni gingen Scherpenzeel en Valleivogels, de zwem- en poloclub Poseidon, de nieu we volleybalvereniging Set-Up en de gymnastiekvereniging DOTO. Op de bijeenkomst in het gemeentehuis zijn ook de plaatsvervangers van dit vijftal benoemd, terwijl de heer A. J. Osnabrugge door de gemeente als secre taris is toegevoegd aan de sportraad. De taak van de raad is zoals burgemeester Heij het noemde „gefundeerde en doordachte voorstellen te doen met betrekking tot de voorzieningen die moeten worden betroffen voor het plaatselijke sportleven". De sportadviesraad gaat de hoofdlijnen van het sportbeleid in Scherpenzeel bepalen. De sport-adviesraad van de ge meente Scherpenzeel. Van rechts naar links de heren C. C. Elands, T. Valkenburg, M. G. van Ma nen, J. H. Valkenburg, G. Veenhof en A. J. Osnabrugge. „De gemeente Scherpenzeel draagt de sport een warm hart toe", zo begon Scherpenzeels eerste burger vrijdag avond zijn toespraak. Dat de gemeente zeer sport-minded is bewezen volgens hem de plannen voor accommodatie uitbreiding en verbetering in Scherpen zeel wel. RH ENEN De heren van de Rhe- nense Handbal Club moest het afgelo pen weekeinde spelen tegen A.A.V. uit Amersfoort. De Amersfoorters kwamen met een geheel verjongde ploeg in het veld. die met 12-6 ten onder gingen tegen de Candla-bewoners. De AAV'ers speelden het man-tot man verdedigingssysteem en dat verg de veel lucht van de RHC'ers. Vaak moest er gestopt worden door té hard spel van de ploeg uit Amersfoort, die met de rust reeds een 7-2 achterstand had opgelopen. RHC zorgde direct na de rust voor drie doelpunten. Maar hierna ging het duidelijk bergafwaarts en liepen de combinaties stroever. Ook was 't sa menspel bij de Rhenenaren slecht. De verdediging hield goed stand, maar moest AAV toch vier goals toestaan na de hervatting. De Rhenen- se aanval zorgde evenwel ook nog voor twee uitstekende doelpunten van Nico Swartz en Henk van Walsem, waardoor de eindstand 12-6 werd. Willem van Buytene kon zijn record van zes goals per wedstrijd niet evenaren, maar maakte er toch nog vijf, terwijl de an dere zeven verdeeld werden onder A. Bekker (2x), C. v. d. Pol (2x), J. v. d. Pol (lx), H. v. Walsem (lx) en N. Ewartz (lx). De RJHC-junioren wonnen met 5-3 van UD, (ruststand 3-1). Uitblinker was W. Snijders die twee penalty's wist te houden. De dames-senioren van RHC hadden een vrije zondag. De overige uitslagen waren: heren-junioren 2: RHCAAV 3-15 heren-adspiranten: FidelitasRHC 6-4 dames-junioren: RHCNederhorst 1-0 VEENENDAAL Een conditioneel sterker Unitas heeft pas laat in de tweede helft een 4-1 overwinning be haald op het energiek spelende Barne- veld. Reeds in de 5e min. moest de Uni- tas-goalie pijlsnel reageren om 'n doel punt te voorkomen. Toch was het Uni tas dat in de 7e minuut de leiding zou nemen. Een afgeslagen aanval van Unitas leverde een hoekschop op. J. Molmans plaatste de bal precies op het hoofd van M. v. Hardeveld en het was 1-0. Unitas probeerde door te stoten maar Barneveld bezette het middenveld en keer op keer bestookten de gasten de versterkte Unitas-verdediging. Uit een van de vele corners van Barneveld kopte de midvoor de bal langs keeper Brekelmans, maar J. Hoes- sen redde op de lijn. De uitvallen van de Unitas-voorhoede waren niet talrijk maar wel gevaarlijk. Pas in de 40e min. werd het 1-1 door rechtsbuiten E. van de Beek die de bal uit een directe vrije trap buiten bereik van keeper P. Brekelmans in schoot. Na de rust nam. Unitas het initiatief weer in handen. M. v. Har develd passeerde drie spelers en speel de de bal hoog voor het doel maar de Barneveldse goalie graaide de bal vlak voor het hoofd van Molmans weg. In de 70e min. werd L. Drost in het strafschopgebied door twee man ten val gebracht. Uit de toegekende straf schop schoot hij zelf in (2-1). Door een taktische ingreep van trai ner Zuppelli moest J. Harmsen plaats maken voor D. Martina. Uit een voor zet van deze speler kon L. Drost in de 75e min. 3-1 scoren. Barneveld was nu verslagen. Dat J. Molmans in de 43e min. een reële scoringskans niet be nutte en dat T. v. Ojik een minuut later de stand op 4-1 bracht was nog slechts een formaliteit. ,Het gemeentelijk sportcomplex wordt met 3 ha uitgebreid en het ligt onder meer in de bedoeling om een 50-meter- bad aan te leggen met verwarmd wa ter. Ook wil ik nog eens wijzen op de eierhal die geschikt zal worden ge maakt voor zaalsporten en waarvan nu al is gebleken dat er een enorme be langstelling voor bestaat. Al deze plan nen wijzen er toch wel op dat onze ge meente bepaald positief tegenover de sport staat", aldus burgemeester Heij. Hierna wees hij nog eens op het gro te belang van de sport. De regering gaat steeds meer aandacht besteden aan de sport en ook in de gemeente worden de coördinatie en de democra tisering van de sport steeds meer ge perfectioneerd. Er moeten volgens hem meer inspraak komen in het gemeen telijk sportbeleid en juist daarom is de sport-adviesraad in het leven geroe pen. Hierna gaf de heer Heij een nauw keurige taakomschrijving van de raad, die hij vervolgens officieel installeerde. „Wij zijn van mening dat de raad niet te groot mag worden. Vandaar dat niet van alle sportverenigingen een vertegenwoordiger is gekozen. Het is nu eenmaal bekend dat het met een klein college gemakke lijker werken is", aldus de burgemees ter, die hoopte op een goed samenspel tussen de sport-adviesraad en de ge meente. In de sport-adviesraad hebben de volgende verenigingsmensen zitting: de heer G. Veenhof (DOTO), de heer J. H. Valkenburg (Poseidon '59), de heer C. C. Elands (Set-Up), de heer T. Valkenburg (v.v. Scherpenzeel), de heer M. G. van Manen (v.v. Valleivo gels) en de heer A. J. Osnabrugge (toe gevoegd secretaris). Als plaatsvervanger van de vijf club bestuurders zijn aangewezen respec tievelijk de heren E. R. Feenstra, nW. H. Zwanink, H. J. van der Hoeff, C. van Wely en T. A. Zegers. ELST Zaterdagmiddag en -avond vond in hotel „Stuyvenberg" een grote familiereünie plaats van de familie v.d. Scheur en aanverwanten, die allen afstammelingen zijn van Margrietjes Leendert v.d. Scheur en Geertruida Henzen (beiden geboren in 1837), wier levensgrote portretten .gemaakt op hun 65ste jaar, in de conversatiezaal ge plaatst waren. Deze reünie kwam tot stand op ini tiatief van de heer J. W. v.d. Scheur, thans woonachtig in Apeldoorn. In to taal namen drieenveertig familieleden aan deze feestelijke bijeenkomst deel. De meesten hadden elkaar in minstens vijftig jaar niet gezien en het weerzien was voor velen dan ook ontroerend. Ook in het buitenland wonen nog een aantal bloedverwanten. De middag en avond werden in ge noeglijke stemming doorgebracht en het onderwerp tot gespreksstof gold hoofdzakelijk familie-aangelegenheden. Avonds zat men aan een uitge breid diner aan en na afloop daarvan werden door amateurfilmer, de heer Van Kooten. een aantal films uit het Eist van enkele tientallen jaren gele den, getoond. VEENENDAAL Opnieuw heeft Ku lan een overwinning geboekt. Zaterdag middag versloegen de Veenendalcrs in een niet al te beste wedstrijd Stroe met I0. Het is een ietwat gelukkige zege geworden, want in feite schiepen de gasten zich meer kansen dan de thuis club, die aantrad zonder Roks en Be^er, Deze spelers werden vervangen door respectievelijk Van Hall en Smaling. In de eerste helft is het een vrijwel gelijkopgaande strijd geworden. De teams waren om beurten in de aanval en kregen beide vele kansen. Stroe was in de frontlinie iets gevaarlijker dan de Veenendaalse aanvallers die weinig ruimte kregen van de een consequen te mandekking toepassende gasten. Na rust werd Smaling vervangen door W. Schenk. Deze forceerde 20 minuten voor tijd een vrije trap. die door Beuk hof werd genomen. Uit de hoge inzet kopte Eimers het leer achter de Stroe goalie (10). Deze treffer was genoeg voor een Veenendaalse triomf. Veilbericht van de Tielse Veiling Septer van vrjjdag 19 september 1969 Appelen x Bloemee Cox Orange k.l x Cox Orange k.2 Ingrid Marie k.l x Ingrid Marie k.2 James Grieve k.l x James Grieve k.2 Notarisappel Jasappel Manks Codlin k.l Manks Codlin k.2 Sterappei k.l Dijkmanszoet Ellison Orange k.l Lemoenappel 75/opw 70/75 65/70 60/65 50/60 1 2 31—56 9—18 29—47 31—36 17—27 28—33 25—30 15—23 10—14 24—28 21—28 18—27 1620 9—16 24—26 20—24 19—26 15—23 9—15 28—32 16—21 14—17 9—12 - 36—38 32—36 40—42 36—38 17—22 9—16 ZuurkroeYper 100 kg f 6,30; fabrieksfruit blank per 100 kg f 8,50; roodkroet, zoet- kroet en rood fabriek per 100 kg f 6,00. Peren: Clapps Favorite k.2 2022 Triomphe de Vienne 3646 Beurre Hardy k.2 46—51 44—48 40—43 31—42 St. Remy k.2 51—53 45—47 39—52 IJsbouten 2940 2530 Giezewildeman 44—64 2941 Brederode 4751 Conference k.2 Maagdeperen k.l Bonne Louise d'Avr. k.l 4144 Bonne Louise d'Avr. k.2 3840 2133 Perenkroet per 100 kg f 3,10. Pruimen: Reine Victoria 653; Kwetsen 4260, 1042. Diversen: Bramen pér doosje van 250 g 2344; Druiven Frankenthalers 150160 110120. Groenten: Andijvie 5272; x Prinsessebonen 75142, 2580; x Snijbonen 54175, 3168; Rode kool 26—29; Wortelen 13—19; Sla per 100 krop f 16,00—28,00, 5,00—10,00; Komkommers groene per st. 18—20, 1215; Prei 23—35; Uien 28—31; x Tomaten per bakje 120190, 90140; x Tomaten per bakje export a 250310, export b 260—310. export c 217—250. x is hoof daan voer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. 23—25 20—22 VEENENDAAL Een gerine kwan titeit maar daartegenover zeer goede kwaliteit kenmerkte zaterdag de jaar lijkse jongdierendag van de Pluimvee Vereniging „Veenendaal en Omstreken" die in een loods achter hotel Vonk werd gehouden. De heer Dol was uit Lisse naar Veenendaal gekomen om de keu ring van de dieren te verrichten. Hij kwam daarbij tot de volgende be oordelingen: G. J. Budding met Zilver Duckwing een 1 Z.Z.G. Deze inzending was tevens het mooiste dier van de jongdierendag; J. d. Brand met Welsumers een ,1 Z.Z.G.G. J. Voerman met Hollandse Witkuifkrielen een 1. Z.Z.G.; M. A. Ver- helst met Wyandotte krielen verschil lende Z.G.; J. A. van Dam met zwarte Hollandse witkuifkriel een G.G.; J. v. d. Brand met witte Barnevelders enke le G.G. Bovengenoemde leden behaal den verder een aantal Z.G.-waarderin- gen. De Veenendaalse pluimveevereniging is aangesloten bij de Raad van Beheer GRONINGEN De damesturn-in- terland in de Groningse sporthal „De Wjjert" tussen Nederland en VV.-Duits- land leverde opnieuw een zege op voor de Duitse meisjes. Het puntenverschil was ditmaal niet zo groot als het vorig jaar in Krefeld, toen Duitsland met 10.35 punten voorsprong won. Nu ein digden de Nederlandse dames op een nadelige marge van 4.50 pnt. Reeds op het eerste onderdeel, de paardesprong, kwam Nederland ruim twee punten te kort en dat verschil kon op de andere oinderdelen niet meer overbrugd worden. Slechts Ans Moen- Heerschop en Stientje de Goede reikten bij de paardesprong tot negen punten of meer, maar bij de Duitse ploeg werd dit vijfmaal gepresteerd. De pas 15-jari- ge Hertha Löwenberg excelleerde met een resultaat van 9.40 punten. Ook op de brug ongelijk was Duits land de betere ploeg. De 18-jarige Brig- gitte Dömski kwam uit op 9.25 pun ten. Margo Natte-Klees, die voor de laatste maal in een interlandwedstrijd optrad, was bij Nederland de beste turnster op dit onderdeel met 9.05 pun ten. Na twee onderdelen stond Neder land bijna 3V6 pt. achter. Op de balk en in de vrije oefening wogen beide teams goed tegen elkaar op. De Westduitse „teenagers" (gemid delde leeftijd 16 jaar) konden nog maar IV2 punt uitlopen. Vooral Hertha Lö wenberg turnde zeer constand en de individuele zege was voor haar dan ook volkomen verdiend. Van de Neder landse ploeg kreeg niemand een waar dering van meer dan negen punten op de balk. Op het laatste onderdeel, de „Kür", ging het voor Nederland nog het best. Met een 9.30 pt. van Margo Klees, een 9.25 van Cora Stins en Ans Moen (vierde in persoonlijke klassement) en goede resultaten voor de overige ploeg leden kwam Nederland op 46 punten, bijna een half punt meer dan de West duitse dames. en Toezicht op het gebied der pluim vee- en pelsdierenteelt; de vereniging die o.a. de grote landelijke tentoonstel lingen „Ornithophilia" te Utrecht (de ze week) en „Gallinova" te Barneveld organiseert, waaraan de beste Neder landse keurmeesters meewerken. LEERSUM Donderdag 25 septem ber houdt de sportvereniging HDS een bijzondere ledenvergadering in Jacht»- huis Damlust. De agenda voor deze ledenvergadering vermeld twee zeer be langrijke punten n.I. bestuursverkie zing en contributieverhoging. Door het vertrek van de algemeen secretaris van HDS de heer E. N. van Doorn naar Maarsbergen heeft hij per 1 oktober zijn functie bij HDS neerge legd. Het bestuur stelt voor tot alge meen secretaresse te benoemen mevr. Hellinga-Kan. Mevr. Hellinga was reeds bestuurslid voor de afdeling gymnas tiek. In haar plaats wil het bestuur mevr. Van de Grift-Inkenhaag benoe men. In de vacature die ontstaan was door de tussentijds bedanken van de heer Bloemendal stelt het bestuur kan didaat de heer W. Meerbeek. Ook voor de sportvereniging HDS stij gen de verenigingskosten enorm. Om aan deze kosten het hoofd te bieden stelt het bestuur voor de contributie te verhogen met 25 procent. LEERSUM Voor het realiseren van een eigen clubhuis heeft de sportver eniging HDS 'n grote verloting georga niseerd. Alle 1000 loten zijn inmiddels verkocht. De trekking zal plaatsvinden onder toezicht van notaris Stolk op za terdag 18 oktober in Jachthuis Dam lust. De feestcommissie van HDS houdt na afloop van de trekking een grote kaartavond. Op de foto v.l.n.r. keurmeester Dol en de heren G. J. Budding en J. v.d. Brand met hun bekroonde dieren. LEERSUM De trouwe kern bezoekers van de orgelavonden In Leersum hebben zaterdagavond de afsluiting van de zomerconcerten „gevierd" met het beluisteren van een virtuoos optreden door de Veenendaalse organist Jan Hessels Mulder. Ik schreef „gevierd" en dat woord geeft precies weer, wat er die avond gebeurde. Hessels Mulder had er kennelijk zin in, want zonder iets af te doen aan zjjn eerste concert hier, was het spel dat hij deze avond liet horen een lust voor elk muzikaal oor. Met groot gevoel voor sfeer, een duidelijke registratie en grote technische vaardigheid bracht hij een volwaardig verantwoord programma. Het programma bestond voor de helft uit werken uit de baroktijd, werken uit de romantische periode en een flonke rende improvisatie. Het orgel bleek evenals de vorige maal uitstekend ge schikt voor Pachelbels Praeludium en fuga. Strak en voornaam geregistreerd kregen de werken gestalte. Zeer inge togen en beheerst werden deze werken gevolgd door twee koraal voorspelen van Joh. Seb. Bach. Hierbij bleek hoe zon der tremulant-gebruik toch gevoelvol koraal spel tot stand kan worden ge bracht. Handel lijkt wel speciaal voor deze organist geschreven te hebben. Met een enthousiasme en toch nauwkeurig heid zoals ik weinig heb gehoord werd het. tweede Orgelconcert in bes-grote terts gebracht. Het romantische gedeelte van de avond werd geopend met een Diapason van William Walond. Misschien voor de organist technisch gezien geen moei lijk werkje, maar de uitvoering ge tuigde van veel sfeer en voordrachts kunst. Dit geldt evenzeer voor Franck en Mendelssohn. Van beide componisten gaf Hessels Mulder een voortreffelijk stuk muziek weg. Na de voor hem blijkbaar onmisbare Jan Zwart (psalm 42) besloot de orga nist met een improvisatie over „Alle roem is uitgesloten". Velen zullen het met mij eens zijn wanneer ik rustig stel dat hier bijzonder knap de melodie in alle toonsoorten en muziekvormen naar voren kwam en behandeld werd. Na een inleiding in moderne stijl, volgde een vlug middendeel waarin met VEENENDAAL In het raadhuis vond vrijdag de aanbesteding plaats van het uitvoeren van grond- en rio leringswerkzaamheden in het complex Er werd door de acht uitgenodigde aannemingsmaatschappijen als volgt in geschreven: Hazeleger N.V. Wegen- Wegenbouw, Ede f 1.085.600,-; Alge meen Annemersbedrijf Schoemaker, Rhenen f 1.084.000,-; N.V. Aannemings- en Wegenbouwbedrijf v/h P. Henzen Hjzn, Eist f 1.079.000,-; Van Spanje N.V. Eist (Utr). f 1.078.000,-; N.V. Aanne mingsbedrijf P. Vermeer, Hoofddorp f 1.075.500,-; Gebr. Schouls N.V. Leiden f 1.070.000,-; Bouwbedrijf B. de Kroon, Rhenen f 1.066.000,-; BRUIL Apeldoorn N.V., Ede f 1.058.000. LEERSUM Het vaststellen van een huurbedrag voor het nieuwe HDS-ter- rein zal niet plaatsvinden in de raads vergadering van 22 september. B. en W deelt de raadsleden mee dat voor vaststelling eerst overleg zal worden gepleegd met de sportraad die op don derdag 2 oktober bijeen zal komen. VEENENDAAL Het bestuur de Stichting Jeugdwerk „De Instuif" gaat zaterdag middag 27 september af scheid nemen van hoofdleider de heer G. van der Schee, die Veenendaal bin nenkort wegens een benoeming elders gaat verlaten. In het jeugdgebouw aan de J. G. Sandbrinkstraat vindt op die datum 's middags van 15.30 tot 17.30 uur een afscheidsreceptie plaats, waarbij ieder een in de gelegenheid wordt gesteld de heer en mevrouw Van der Schee uit te wuiven. LEERSUM „Er mag geen cent meer uitgegeven worden aan het onderhoud of het in stand houden van het gebouw". Tot deze uitspraak komt de commissie be stemming Het Hof, bestaande uit de raadsleden mevrouw Roelofs-Ploeg (PvdA) en de heren Benink (VVD) en Homan (ARP). Inzake de exploitatiemogelijkheden en het voortbestaan van Het Hof stelde deze commissie een rapport samen dat hedenavond tijdens de raadsvergadering be sproken zal worden. De commissie komt tot de volgende vragen en conclusies: Wat zijn de to tale kosten van de restauratie van 't Hof? Gezien de huidige staat van on derhoud van het gebouw mag ver wacht worden dat het bedrag nodig voor de restauratie zeer hoog zal zijn en dat het beslist niet uitgesloten is dat men zelfs voor eenzelfde bedrag een nieuw gebouw zou kunnen neerzet ten. De commissie vraagt zich af of de boerderij past in het toekomstige be stemmingsplan. Reeds lange tijd beston den hierover twijfels. Nu een gedeelte van de nieuwe woningen klaar is en er meer inzicht is gekomen betreffende de verdere naaste bebouwing is de com missie van mening dat de boerderij een storend element zal zijn in het toekom stige bestemmingsplan. De commissie is van mening als de boerderij wordt gesloopt er voldoende grond vrijkomt om ter plaatse een mo dern dorpshuis te bouwen. Dit heeft tot gevolg dat ergens anders in het bestem mingsplan hiervoor geen grond aange wezen behoeft te worden; er blijft meer grond over voor woningbouw en de ex ploitatie-opzet van het nieuwe bestem mingsplan wordt er gunstiger van, al dus de commissie, die verder van me ning is dat het uiterst moeilijk is zo niet onmogelijk zelfs op dit moment, laat staan over 5 jaar, een koper te vinden voor de boerderij. Ook acht men de boerderij niet ge schikt voor restaurant. Permanent wordt gebruik gemaakt van 't Hof door de Volksdansgroep Ka- rar en door de vereniging voor platte landsvrouwen. De beatclub De Weer wolf heeft er veelvuldig gebruik van gemaakt maar sinds maart is hier ech ter geen sprake meer van. Gedurende de afgelopen jaren is het gebouw inci denteel gebruikt door o.a. de EHBO en de brandweer. De commissie lijkt de conclusie ge- dat Leersum sterke behoefte heeft aan een dorpshuis; dat men in uiterste nood maar gebruik maakt van de boerderij het Hof en dat er in zijn totaliteit maar een matige bezetting van het huidige ge bouw is. De commissie de conclusie lijkt ge wettigd dat er geen cent meer uitge geven mag worden aan het onderhoud of het in stand houden van het gebouw. Dupeer echter niet meteen de vereni gingen, die er nu nog gbruik van maken, door het gebouw onverwijld te slopen. Laat het gebouw zo lang mogelijk staan en maak inmiddels grote haast met het realiseren van een echt dorps huis en zodra de plannen van een der gelijk huis verwezenlijkt kunnen wor den, breek <ian de boerderij af en bouw op dezelfde plaats het dorpshuis". Be slist noodzakelijk vindt de commissie het dat ieder half jaar de boerderij in verband met de veiligheid, aan een nauwgezet onderzoek wordt onderwor pen door de technische dienst van de gemeente. Mocht een dergelijk onder zoek op een gegeven moment negatief uitvallen, dan zou onmiddellijk tot slo ping van het gebouw moeten worden besloten. RHENEN In Ermelo namen „De Grebberuiters" deel aan een aldaar door de vereniging „Veluwse Ros" ge organiseerd concours hippique. Bij het onderdeel springen behaalde Ria Vonk een eerste prijs op „Jumper". Vierde werd Jan Kleijn op „Gratefull" en vijfde werd Louis van de Pol op „Ebo niet". De heer G. J. van Zetten behaalde bij het Z-springen de vierde plaats op „Diana". Bij de dressuur legde Jan Kleijn op „Gratefull" beslag op de eerste plaats. Hier werd Bea van de Pol op „Sounty" derde en Louis van de Pol op „Eboniet" vierde. Vijfde werd tenslotte Ria Vonk op „Jumper". Zaterdag 4 oktober organiseert „De Grebberuiters" een samengestelde wed strijd op de Grebbeberg, die voor ieder een vrij toegankelijk is en die om on geveer half twee aanvangt. Er wordt een cross gemaakt en er wordt ge sprongen. In de ochtenduren worden achter de boerderij van mej. Van Straa- ten van Nes in de Nude de dressuur- proeven afgelegd. triolen de melodie gestalte kreeg. Het derde deel gaf dè wijs in majeur weer. Tenslotte keerde Hessels Mulder terug naar het begin wat uitliep op een ge zamenlijk zingen van het vers. Getuige de reacties van het publiek (waarom geen applaus?) na afloop van het concert, zullen velen naar de dag uitzien dat deze organist terugkomt met liefst ook eens een muziekwerk van modernere leest. Dat is eigenlijk het enige wat eraan ontbreekt. De zo meravondconcerten hebben in dit con cert een grandioze afsluiting gevonden. F. H. de Groot VEENENDAAL Het tweede team van STV-CIimax maakte in Apeldoorn tegen het sterker Torpedo z'n debuut in de overgangsklasse. Dit team dat vo rig seizoen nog kampioen van z'n af deling was maar struikelde in dc pro motiewedstrijden bleek duidelijk te sterk voor de Veenendalcrs en zege vierde met 82. Alleen Van Dam wist éénmaal te winnen (van De Wit) en verder was het dubbelspel voor de STV Climax-combinatie. Bij de Apeldoomers viel vooral het sterke spel op van Koldenhof. Hij wist van alle drie z'n tegenstanders in 2 ga mes te winnen en bovendien over het algemeen nog met duidelijke cijfers. Zo werd Bos met 218 en 219 van de tafel gespeeld, v. Dam had met 2112 en 2116 ook weinig kans en de butant De Kleuver kwam niet verder dan 219 en 2116. Ook Keizer wist ongeslagen te blijven. Hij won in een aardige wedstrijd van v. Dam met 2114 en 2110, voornamelijk door z'n effectvolle serveerballen en door zijn iets grotere snelheid. Tegen De Kleu ver werd het tweemaal 2116. Met Bos had Keözer aanmerkelijk meer moeite. In de mooiste partij van de avond kwam de STV-Climaxspeler in de 3de game net adem te kort (21—7, 18—21 en 2115). Tegen De Wit begon De Kleuver hoopvol. Hij won de eerste ga - me met 1221, maar verder lukte het niet erg meer en de volgende twee ga mes gingen met 21—16 en 21—9 duide* lijk naar de Torpedo-speler. Ook voor Bos was de jeugdige De Wit veel te sterk. Het werd in de eerste game zelfs 213. In de 2de game kwam Bos welis waar iets beter voor de dag, maar hij verloor toch met 21—17. Van Dam wist De Wit na een spannende strijd een ne derlaag te bezorgen. Het werd 1621, 2116 en 2022. In het dubbelspel ten slotte speelde de voor het eerst gevorm de combinatie v. Dam-De Kleuver uit stekend en bleef het dubbel Keizer-De Wit in 3 games de baas (17—21, 2112 en 18—21). Zaterdag werd door STV-CIimax doel- genomen aan 'n toernooi voor ere- en hoofdklasse-teams (bestaande uit twee spelers) dat jaarlijks door AMOJ wordt georganiseerd. Daar Vermeer door rug klachten was verhinderd, bestond het STV-Cliimax-team uit v. Wely en Vos. In de eerste ronde leverde de Veenen dalcrs een goede prestatie door met 32 van Hunter 25 te winnen maar zij werden in de 2de ronde door de organi serende vereniging kansloos met 50 uitgeschakeld. Zaterdag a.s speelt STV-CIimax in de eerste wedstrijd van dit seizoen tegen Hermes in Rotterdam. Voor het 2d"e team staat geen wedstrijd op het pro gramma. RHENEN Hoewel Arena tenslotte een 75 eindstand bereikte tegen het Amerongse Hemur-Enge, lukte het de Rhenense korfballers in de eerste helft van de wedstrijd niet bijzonder. Mis schien nam Arena het wat te licht op, want by de rust hadden de Amerongers een 34 voorsprong opgebouwd. Lineke Vrij scoorde 10, maar daar na werden de partijen op gelijke voet gebracht 11. Riek Wagenvoort scoor de echter direct uit een uitworp 21 Hermur-Enge liet het er niet bij zitten en Arena stond op een gegeven moment zelfs met 24 achter. Van grote af stand vond Dick van Ingen hierna de korf en het was 34. Trainer Van Ham sprak tijdens de thee een hartig woordje tot de Arenau- ten. Dat hielp, want na de rust ging het steeds beter met de Rhenense ploeg. Eerst werd het 44 door Lineke Vrij uit een mooie doorloopbal en toen Dick ter Haar een strafworp benutte was de stand 54. Elly de Zoeten nam het zes de doelpunt voor haar rekening en Bert Komduur liet 74 aantekenen. Hemur- Enge kwam nog terug tot 7—5. Het was 'n verdiende overwinning voor de Rhe nenaren, die nu 3 punten uit 4 wedstrij den hebben. RHENEN Achter het politiebureau aan de Stationsweg staan al geruime tijd twee kinderfietsjes, die langs de weg zijn gevonden en als gevonden voorwerpen op het bureau zijn gedepo neerd. De fietsjes verkeren nog in een behoorlijke staat. Zij die een kinder fietsje kwijt zijn kunnen zich met de politie in verbinding stellen. VEENENDAAL De 50-jarige mevr. F. wam zondagmiddag op de waranda van haar woning aan de Tinneweide zo ernstig te vallen dat zij met een ge broken been naar het Julianazieenhuis moest worden overgebracht.

De Vallei | 1969 | | pagina 6