Structuurplan al oktober gereed BURGEMEESTER: LIEVER GEEN RIJKSPOLITIE VERKEERSLICHTEN BIJ ZEBRA' IN 'T CENTRUM Stopverbod op van Fred. v. d. Zuidzijde Paltshof B. en W. willen pleiten voor zuiverings schappen" Geen restauratie van Jut. van Stolbergschool Secretaris van R.M.C. afgetreden Doortrekken Rondweg weer op program ma 10550 11079 Restauratie Panoramamolen gaat ca. f55.000.- kosten; gemeente subsidieert 20 c Blauwe zone VALLEI? Belt Sanering Afwijking van regeringsgedachten Onderwijs MARKTEN Sport Mollen MARKTEN Pagina 3 WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1969 VEEN EN DAAL Ondanks het feit I'dat het gemeentelijk belastinggebied in Veenendaal het 99redelijke peilnog niet heeft bereikt9 laat staan het plafondzijn er voor 1970 geen belastingverhogingen in het verschiet. Deze geruststellende mededeling staat te lezen in de lijvige nota van aanbieding9 die de begrotingen voor het komende dienstjaar vergezelt. Meer dan andere jaren ademt de begroting die overigens sluitend kan worden aange- boden een beleidsgeestdie in grote lijnen een duidelijke weg bakent waarlangs het wel en wee van de gemeente zich zal voltrekken. In dat opzicht gaat de ge meente Veenendaal met de tijd mee. Niet alleen omdat men voor het eerst vijf duizend gulden heeft geraamd ten be hoeve van de voorlichting die overigens voornamelijk gericht zal worden op de zich in Veenendaal te vestigen nieuwe be woners maar meer nog en dat is ge heel nieuw door een soort inspraak procedure met betrekking tot hoofd plannen en onderdelen daarvan. Daarbij zullen de in de raad vertegenwoordigde politieke partijen worden betrokken en zullen er zo nodig hoorzittingen voor direct belanghebbenden worden georgani seerd. Bovendien wil de gemeente naar een meerjarenplan toe9 waarin het beleid van het gemeentebestuur over een langere periode is uitgestippeld. In het kader hier van helt men meer over naar een planning van het gehele toekomstige beleidzo mo gelijk in gequantificeerde vormdan naar een planning op basis van de gebruikelijke investeringsstaat van werken voor een groter aantal jaren. Hierover worden in de nota van aanlneding een aantal boeiende stellingen geponeerddie er met elkaar op wijzendat het Veenendaalse gemeente bestuur modern denkt9 wat goed kan samengaan met de ook op dit terrein gel dende gevestigde orde9 die bewezen heeft9 constructief bij te dragen tot een goed functionerende samenleving. Deze samen leving vergt overigens steeds hogere uit gaven. Ten opzichte van 1961 is het uit gaven peil met niet minder dan B9 procent toegenomen en wordt voor 1970 geraamd op 58095l per inwoner. VEENENDAAL Een aantal be langrijke planologische beleids voorstellen mag Vcenendaal het nieuwe dienstjaar tegemoet zien. Als eerste noemen burgemeester en wethouders het structuurplan voor de gemeente, gevolgd door een tiental bestemmingsplannen, die daarmee, en met elkaar samenhan gen. Het structuurplan is zo ver gevorderd dat het waarschijnlijk begin oktober als ontwerp aan de raad kan worden aangeboden. Het wordt dan een maand ter visie gelegd, en er wordt overwogen in die periode een inspraak-procedu re voor de burgerij te organise ren. In verband met de lange duur van de voorbereidingen voor bestem mingsplannen heeft het college het oog nu al gericht op „Dragonder- Midden", het complex ten noor den van de Vijgendam en ten zui den van de Buurtlaan-oost. Het is de bedoeling in dit plan zoveel mogelijk laagbouw te concentreren en in deze geest is de stedebouw- kundige adviseur een opdracht verstrekt om een silhouetplan te ontwerpen. Hoe lang de procedure ter realise ring van bestemmingsplannen kan duren, illustreert de gang van za ken bij het plan Dragonder-Zuid: In augustus is het plan ter voorlo pige beoordeling naar de Provin ciale Planologische Dienst gezon den. Verwacht wordt dat het eerst in november in een commissiever gadering aan de orde komt. In het gunstigste geval kan dan in januari 1970 worden overgegaan tot tervisielegging gedurende een maand. Dan volgt een periode van drie tot zes maanden waarin be zwaarschriften kunnen worden be oordeeld. Tussen mei en augustus mag de raad dus een voorstel tot vaststelling van het plan verwach ten. Voor de omgeving van de School straat is het plan City-ring noord in voorbereiding. Het structuur plan projecteert ten noorden van de Schoolstraat de doorbraak van de „noordelijke cityring" (verbin ding Dragonder-Nieuwe weg). In „De Engelenburg" moet een win kel komen met een zuiver buurt- verzorgend karakter, waar ook kleine eetwaren worden verkocht. Daarvoor is een speciaal klein plannetje ontworpen. In het kader van de herziening van De Enge lenburg is voorts een bouwvergun ning verleend aan Eurowoningen N.V., voor de bebouwing van het gedeelte ten westen van de Tin ne weide. Hoge prioriteit geniet voorts het Plan de Vendel. Er is al een schets gemaakt waarin rekening is ge houden met de noodzakelijke aan sluiting van de Rondweg West op de Rijksweg, met het creëren van een terrein voor de dienstensector, en een uitbreiding van de begraaf plaats. Vooral voor de Duivenweide achten B. en W. een sanerings- en recon structieplan noodzakelijk. Ook de omgeving van de Nieuweweg-Bea- trixstraat en Valleistraal komen ervoor in aanmerking. Het colle ge noemt een en ander een be langrijk beleidsonderdeel, dat het wil bezien in het kader van de uit werking van 't stuctuurplan. Voor het buitengebied wordt binnen afzienbare tijd een schets- plan gemaakt. Zodra dat klaar is, en in hoofdlijnen aanvaard, dus in een zeer vroeg stadium, aldus burgemeester en wethouders, wil len wij door middel van een hea ring het gevoelen van de belang hebbende burgerij inwinnen. VEENENDAAL B. en W. van Vee- nendaal willen Gedeputeerde Staten van Utrecht een brief sturen, waarin wordt gepleit voor de instelling van „zuiveringsschappen" in de provincie. De Gedeputeerden van Gelderland heb ben de Staten van hun gewest al voor gesteld hiertoe over te gaan. De zuive ringsschappen moeten de taak van de gemeenten op dit gebied gaan overne men. „Reeds vele jaren huldigen ook wij dit standpunt", aldus burgemeester en wethouders. „Bij diverse besprekingen op provinciaal niveau, welke wij over de zuiveringsinstallatie hebben gehad, hebben we getracht ons standpunt in gang te doen vinden." Volgens het col lege is de instelling van zuiverings schappen de enige juiste weg. In de aanbiedingsnota wordt voorts meegedeeld dat de bouw van de riool waterzuiveringsinstallatie nog steeds volgens de (versnelde) planning ver loopt. Verwacht wordt dat de installa tie in het najaar van 1970 in gebruik kan worden genomen. BELASTINGEN GAAN IN 1970 NIET OMHOOG Een sluitende begroting dus waarin het uitgavenpeil met 21 procent oftewel per inwoner met f 50,01 is gestegen. Toch behoeven de gemeentelijke belastingen niet te worden verhoogd. Het redelijke peil, dat door de minister voor het ge meentelijke belastinggebied wordt gehanteerd ligt voor Veenendaal zelfs nog beneden de norm. Voor straat- en rioolbelasting hanteert de minister een per centage van 45 (in Veenendaal 30), 220 opcenten op de hoofdsom van de per sonele belasting (in Veenendaal 200) en een bedrag van f 26,50 aan vuilnis emmerretributie (in Veenendaal f 25,per twee emmers). De nog aanwezige vrije ruimte kan eventueel worden benut ter gedeeltelijke opvanging van de lasten die verband houden met het in gebruik nemen van de rioolwaterzuive ringsinstallatie. VEENENDAAL In afwijking van de gedachten van de Nederlandse re gering heeft burgemeester P. Bode een voorkeur voor gemeentepolitie in Vee nendaal. In de aanbiedingsnota bij de begroting voor het nieuwe dienstjaar staat dat moet worden gestreefd naar één soort politie. De burgemeester denkt daarbij aan een mogelijke regio van enkele Utrechtse gemeenten of aan een combinatie met enkele grotere gemeen ten in Gelderland. De rijkspolitie zal volgens burgemeester Bode slechts spe cifieke taken moeten hebben. De ministers van Justitie en Binnen landse Zaken hebben enkele maanden geleden in een voorontwerp „Herzie ning Politiewet" hun voorlopige opvat tingen gepubliceerd over noodzakelijke verbeteringen. De minimum-korpssterk te wordt daarin gesteld op 90 man, overeenkomend met een inwonertal van ongeveer 60.000. Voor de provincie Utrecht denken de bewindslieden aan drie politiekringen met een gemeentelijk politiekorps: Utrecht, Amersfoort-Soest, en Baarn- De Bilt-Zeist. Veenendaal zou volgens dit ontwerp rijkspolitie krijgen in plaats van gemeentepolitie, en daarmee is de burgemeester 't niet eens, Voor een combinatie met de genoem de Gelderse gemeenten zou de provin ciegrens een bezwaar kunnen zijn. De burgemeester is echter van oordeel dat provinciale grenzen niet in de weg mo gen staan aan de instelling van zo doel matig mogelijke politiekringen. Hij tekent daarbij aan dat Veenen daal al valt onder het Kantongerecht Wageningen, en het Arrondissement Arnhem. In een onderhoud met de mi nister van Binnenlandse Zaken zal de burgemeester dit onderwerp ter spra ke brengen. RHENEN Tijdens een gewone le denvergadering van de Rhenense Mid denstands Centrale, die onder voorzit terschap van de heer A. J. Bovenschen in hotel „De Koning van Denemarken' werd gehouden, is de heer H. de Rho- ter afgetreden als secretaris en be stuurslid. Hij bedankte voor de functie om persoonlijke redenen. In deze vaca ture werd door de vergadering tot be stuurslid gekozen de heer L. Slok. In het uit negen personen bestaande RMC- bestuur zal onderling worden uitge maakt wie de heer De Rhoter als sec retaris zal opvolgen. Verder is in de nieuwe begroting een bedrag van f 239.688,- gereserveerd voor kapitaalslasten van nieuwe inves teringen. Verder een reserve van f 35.000,- om rentestijgingen van aan te trekken kapitaal op te vangen en f 58.600,- voor algemene prijsstijgingen. Bij alle optimistische geluiden plaatst het college van B. en W. toch de kant tekening niet al te optimistisch te zijn. Een voorzichtig financieel beleid voor de toekomst blijft geboden, vooral ook omdat niet alle lasten van nieuwe pro jecten voor het gehele jaar in de begro ting tot uitdrukking zijn gebracht", al dus B. en W. De moderne denkwijze van het plaat selijke bestuursapparaat manifesteert zich het meest in een aantal gedach ten over de beleidsprocedure zoals men die zich voor de toekomst denkt. Daar bij wordt rekening gehouden met de mogelijkhid dat in de huidige bestuurs vormen veranderingen zullen optreden. Zo zal de behoefte aan beleidsplanning op langere termijn in studie worden ge nomen. De financiële verhouding rijk gemeente zal in het kader hiervan een punt van overleg vormen tussen de minister van Binnenlandse Zaken en het college. Bij de beleidsplanning zal volgens het college ook aandacht moeten worden geschonken aan de intergemeentelijke samenwerking. In het raam hiervan past het overleg, dat voorlopig op bur gemeestersniveau zal plaats vinden met als hoofddoel een harmonieuze ontwik keling van de regio. Door de gemeente zal binnenkort in een aantal wijken een enquête worden gehouden inzake de behoefte aan kleu terscholen en scholen voor basisonder wijs. Het wordt niet alleen een kwanti tatieve behoeftepeiling maar tevens hoopt het gemeentebestuur daarmee een beter inzicht te krijgen in het soort onderwijs dat wordt geprefereerd. De resultaten zullen, zij het met zeer veel voorzichtigheid, als richtlijn dienen voor de planning van de scholenbouw in nieuw geprojecteerde woonwijken zo als bijvoorbeeld de Dragonder-Zuid. Als nieuwbouw voor het kleuteron derwijs staan voor 1970 op het rooster: 't bijbouwen van een lokaal bij de kleu terschool „De Karekiet" aan de Fuiken- weide en de bouw van een tweeklassi- ge hervormde kleuterschool in het Prins Willem Alexanderpark. Ten bate van het basisonderwijs wordt verwacht dat spoedig kan worden be gonnen met de bouw van een zesklas- sige Prot. Chr. school in de Molenbrug en de bouw van een zevende lokaal bij de CNS Ut Wat betreft de Juliana van Stolberg- school is het college nu definitief af gestapt van restauratie van de huidi ge school. Ook herbouw van de school op dezelfde plaats is niet meer rele vant. De school zal ook al om ver keerstechnische redenen niet op de zelfde plaats herrijzen, maar in over leg met het schoolbestuur is een voor lopige plaats gekozen, die echter eerst beschikbaar zal komen na ontpach- ting van een aan de gemeente toebe horend agrarisch bedrijf. Hieraan wordt wel gewerkt, maar het college verwacht niet dat volgend jaar al met nieuwbouw zal worden begon nen. Verder zullen de bijzondere scholen voorzichtig in verband met het zelf beschikkingsrecht met de neus wor den gedrukt op de lagere kosten van het schoonhouden der scholen als ge volg van 't uitbesteden van deze werk zaamheden aan schoonmaakbedrijven. VEENENDAAL 23 september. Ei ermarkt. Aanvoer ca. 50.000 stuks. Prij zen: Kippeëieren f 11.25-f 12.25, hen- neëieren f 8.00-f 10.00 alles per 100 st. Handel traag. Voor het openbaar lager onderwijs heeft dit geleid tot een kostenverlaging bij het bepalen van het bedrag per leerling. De reeds lang aangekondigde sportno- ta zal in de raadsvergadering van 18 november ter sprake worden gebracht. De door de Sportstichting ingediende begroting voor 1970 vertoont een tekort van f 181.058,- waarvan f 60.708,- moet Worden toegerekend aan het sportpark, 89.730,- aan de overdekte baden en 30.620,- aan het openluchtbad. Ver wacht wordt dat de nieuwe sporthal in september van het volgend jaar in ge bruik genomen kan worden. Geen verdere activiteiten zullen wor den ontplooid inzake het stichten van een streekmuziekschool. Hierover zul len bestaande intergemeentelijke contac- VEENENDAAL Opnieuw is op de investeringsstaat van de Veenendaalse begroting de doortrekking van de Ilondweg-west naar de rijksweg opge nomen. B. en W. zeggen te hopen het object in 1970 in uitvoering te kunnen nemen, hoewel de daarmee gemoeide problemen zeer groot zijn. Andere plannen voor het wegennet: er komt een voorstel tot verbreding van de Boslaan aan de westzijde en het aanleggen van een verbindingsweg tussen de Nieuweweg en de Prins Bern- hardlaan. Deze zal het verkeer in het centrum en over de Kerkewijk kunnen ontlasten. Op de begroting is geen be drag opgenomen voor de doortrekking van het Ruisseveen naar het Panhuis. Dit zou te kostbaar worden vergeleken met het nut in verband met het nu nog zeer beperkte achterland, aldus B. en W. Bovendien zou een nieuwe brug over het Valleikanaal nodig zijn. ten verder worden uitgediept. In ver band met de 25-jarige herdenking van de bevrijding is een bedrag van f 5.000 geraamd. Op de investeringsstaat is verder een bedrag van f 25.000,- opge nomen voor de aanleg van nieuwe speel terreinen en f 10.000 voor de uitbreiding van bestaande speelterreinen. In het raadhuis zullen in 1970 een drietal zomeravondconcerten worden ge organiseerd. Het concert, dat dit jaar door een Engelse band in de hal van het raadhuis is gegeven heeft hiervoor als inspiratiebron gediend. De voormalige Willibrordusschool gaat naar alle waarschijnlijkheid tege moet komen aan het tekort aan zalen- ruimte, dat nog groter gaat worden nu het OCB-gebouw in de nabije toekomst gaat verdwijnen. De school zal voor dit doel worden verbouwd, waarvoor f 40.000,- beschikbaar is op de begro ting. Een uit de gemeenteraad gevorm de commissie is met de verdere uit werking van de plannen bezig. In studie is verder of het wenselijk is, hetzij voor rekening van de gemeen te, hetzij via het particulier initiatief, over te gaan tot de bouw van een aan tal industriehallen op een daarvoor aan te wijzen gedeelte van Industriewijk II. Dergelijke industriehallen zouden in de le plaats kunnen worden verhuurd aan bedrijven, wier illegale bedrijfsuit oefening in andere delen der gemeente tot nu toe om humane redenen niet werd stilgelegd. ADVERTENTIE dan even a.u.b. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 O Ook de begroting voor 1970 voorziet niet in een betere verbinding tussen het Ruisseveen en de rest van Veenen daal zodat men het voorlopig nog met de Panhuisbrug moet doen. RHENEN Al vele jaren is de voetgangersoversteek op het drukke Fred, van der Paltshot' in het centrum van Rhenen eerder een gevaar dan een beveiliging. Al menigmaal vonden er verkeersongelukken plaats, soms met dodelijke af loop. Dit heeft tot gevolg gehad dat er thans een zeer uitvoerige nota Ls-ver schenen van burgemeester en wethouders, gericht aan de gemeenteraad, om maatregelen te nemen, die afdoende een eind moeten maken aan de gevaren die de voetgangers ter plaatse bedreigen. In het rapport wordt door B. en W. volmondig toegegeven, dat de zebra bij het VVV-kantoor niet het resultaat op levert dan men ervan had verwacht. Regelmatig worden motorvoertuigen geparkeerd praktisch tegen de zebra aan, waardoor het uitzicht zowel voor de voetgangers, als voor passerende automobilisten ernstig wordt belem merd. Geconstateerd is al vele ma len, dat voetgangers wel het Fred. v.d. Paltshof oversteken, maar dan geen ge bruik maken van de zebra, kennelijk omdat de voetgangers weinig vertrou wen in de veiligheid van deze voet gangersoversteekplaats hebben. B. en W. hebben advies ingewon nen bij de ANWB en bij de plaat selijke verkeerscommissie. Zij menen thans dat het aanbeveling verdient over te gaan tot het treffen van de volgende maatregelen: a. een betere geleiding van de voetgangers, b. be veiliging van de zebra met verkeers- en voetgangerslichten en c. instelling van een stop verbod voor de zuidzij de van het hoge gedeelte van het Fred. v.d. Paltshof. Blijkens gegevens van de ANWB is bij een intensiteit van 600 voertuigen per uur, inclusief fietsen en brommers, het punt bereikt, waarbij het noodza kelijk moet worden geacht een VOP te beveiligen met verkeers- en voet gangerslichten. Dit criterium is al ruimschoots overschreden. Daarom ach ten B. en W. het noodzakelijk de be veiliging van de bewuste zebra zoda nig uit te voeren, dat voetgangers, die wensen over te steken, gebruik moe ten maken van hiaten in het rijv.er- keerd. Uitvoering met normale verkeers- en- voetgangerslichten zou volgens B. en W. tot gevolg hebben, dat het rijver- keer regelmatig wordt opgehouden zqn> ting aan de gemeente Rhenen een sub sidie van 20 pet. in de restauratiekos ten B. en W. delen de raad mede, dat het in het algemeen gebruikelijk is dat gemeenten in de restauratiekosten van monumenten bijdragen voor ongeveer 20 pet. indien eveneens subsidie wordt verleend door rijk en provincie. Bovendien menen zij zonder be zwaar te kunnen stellen dat restaura tie van de Panoramamolen uit een oog punt van oudheidkundige en volkskun dige waarde van het grootste belang moet worden geacht. Verder achten zij het een plaatselijk belang gezien de ver bondenheid met de binnenstad van Rhe nen en de plaats die deze molen in historisch opzicht inneemt in Rhenen. .Ook uit een oogpunt van stadsver- draaiing is volgens B. en W. restaura tie van de molen van groot belang. Daarom stellen zij de raad voor de gevraagde subsidie tot een maximum van f 11.000,— ter beschikking te stel den, onder voorbehoud dat ook rijk en der dat op die momenten voetgangers P*>vincie tot subsidieverlening over wensen over te steken. Daarom geven zij de voorkeur aan lichten, dife door de voetgangers met een drukknop? systeem zelf kunnen worden bediend/ Daartoe is het noodzakelijk dat in het wegdek drempels worden ingebouwd. B. en W. stellen zich voor de ipstalla,- latie te laten werken van 7.00 uur tot 21 uur. Voorgesteld wordt de installa tie te betrekken van Nëderland NV te Haarlem voor de prijs van f 11.596, exclusief BTW. Met de bijkomende wer ken is totaal f 20.000.— met de instal latie gemoeid. Tenslotte- wordt voorge steld een stopverbod in te voerèh voor de zuidkant van het hoge gedeelte, van het Fred. v.d. Paltshof. Wanneer/ de raad hiertoe mocht besluiten /.ar/een lang gekoesterde wens in Rhenen in vervulling gaan. t Met de restauratie van de inihïddels ontruimde Panoramamolen in de bin nenstad van Rhenen zal f 55$00O,ge moeid ztfn. De molen werd vefkoeht aan de stichting „De Utrechtse Mo lens". Deze stichting beschikt piet over voldoende middelen om de restauratie geheel te kunnen' bekostigen:/;Aan de minister van CuReMa en aan gedepu teerde Staten we'rd door de /Stichting om subsidie verzocht, in deie restau ratiekosten. Tevens verzoekt'brte stiéh- VEENENDAAL -1, van de blauwe zoné'.vo straat, de Hoogstraat': en/ van de Zandstraat word!' faststjsïling Ie Hoofd gedeelte ;ectueerd zodra in Veenendaals centrum meer parkeergelegenheid beschikbaar is, zo stellen B. en W. in de aafchiftdingsnota. Hierbij wordt ook gedacht aan het ge reedkomen van di' parkeerterreinen in het Koopcentrum VeenenSaal, waaraan momenteel wordt gewerkt, fn de (voor lopige) passage naar de. Hoofdstraat. Verwacht wordt dat 't .hoAdi# jaar het geval zal zijn. Plannen om nou in de'ldop yan 1969 de Zandstraat mét het^PaAySs uen de Patrimoniumlaan als/ vooja-angswegen aan te wijzen zullerhmet /^jw*keers- commissie worden ftesprbken^Dit jaar zal waarschijnlijk ook nó& eenrich tingsverkeer worden.- ingevoerd van de Kerkewijk via de Bilderdijkstraat en de Dr. De Visserstraat naar weg-west, én- vanaf de> Rondweg-west naar de Rond- Ron< .*5W 't voorrangswegen zullen^Nvótoden, moet nog worden bedien. via de Bergweg naar de iwijk. Of gaan. De gemeenschappelijke regeling die sinds 1965 bestaat tussen de gemeen ten Rhenen, Veenendaal, Leersum en Renswoude t ot instandhouding van een gezamenlijk woonwagenkamp aan de Middelbuurtseweg in de gemeente Rhenen komt in de gemeenteraadsver gadering van dinsdagavond op de hel ling. De gemeente Amerongen heeft om toetreding verzocht. Dit betekent voor de reeds aangesloten gemeenten ver lichting van de uitgaven, niet alleen voor wat het onderhoud en de instand houding van het kamp betreft, maar ook wat betreft de bijstandsverlening. Voor 1969 bedraagt de raming aan bij stand rond f 40.000, VEEMARKT DOETINCHEM Aan voer: slachtvee 507; gebruiksvee 1025; vette kalveren 18; vaarskalveren 1208; schapen 41; lammeren 84; geiten 17; paarden 15; veulens 4; biggen 316. To taal: 3235. Prijzen in guldens: melk- en kalf- koeiery per stuk 1210-1620; mest- en weidevee,' per stuk 910-1310; drachtige 'vaarzen, per stuk 1200-1580; guste vaar zen, p. st. 910-1260; pinken, p. st. 650- 910; graskalveren, p. st. 460-640; vaars- kalveren, p. st. 160-360; stierkalveren, p .st. 60110; schapen, p. st. 110-125; -lammeren, p. st. 70-110; biggen, p. st. 92-102; vette kalveren, le kwal. per kg lev. gew. 350-375; 2e kwal. per kg lev. gew. 200-330; 3e kwal. per kg lev. gew. 240-270; slachtvee, le kwal. per kg gesl. gew. 440-480; 2e kwal. per kg gesl. gew. 380-415; 3e kwal. per kg gesl. gew. 320- gew, 290-330: 3e kwal. per kg lev. gew. 360; wortkoeien, per kg gesl. gew. 330- 370; slachtpaarden per ge gesl gewicht Handel: Slachtvee: kalm; weidevee: matig; biggen willig; vaars- en stier kalveren: matig; vette kalveren: kalm; schapen en lammeren: kalm; paarden: kalm. VEENENDAAL Morgen donder dag 25 september om 8 uur wordt in het OCB-Gebouw, Zandbrinkstraat, Veenendaal de indrukwekkende film „De schaduw van de Boemerang' ver toond. Deze speel-film is een ware geschie denis van twee jonge Amerikanen, die in het binnenland van Australië terecht komen. Op de farm werken kleurlingen die zeer amicaal met de blanke om gaan. Dit zinde Bob één van de Amerikanen niet, en ogenblikkelijk komt daar het probleem van de ras senhaat. Maar deze film toont niet al leen de rassenhaat, maar ook de enige oplossing van dit wereld-probleem. Deze film is een boeiend verhaal van het leven op de farm met fascinerende natuuropnamen. Een film, die men niet mag missen. De toegang is vrij en voor de leeftijd vanaf 14 jaar.

De Vallei | 1969 | | pagina 3