Raad Leersum bleef bij genomen besluit Inschrijving toch openbaar Ministerie onderschat gevolgen rentestijging Ned. zaterdagelftal speelt in Veenendaal voor chronisch zieken VAN SCHUPPEN Kom snel naar een Shell-Station met dit embleem Spoedvergadering over aanbesteding raadzaal Dragonder-Z. start begin volgend jaar Volledige medewerking van KNVB >r~ En natuurlijk weer gratis polshorlogekalender: oktober j GESPREK ONBEVREDIGEND Knikkers Op enbaar C. G. VAN tl ALL: VROEG ER BIJ OM IETS GOEDS TE ORGANISEREN Medewerking HEIN ■i M 4 M 1 't Wordt winter-profiteer! Vier Shell Specialiteiten met korting □tfochtwering □Roestwering □Solvent 337 □RuitontdooierïïL.^3?5 geen parkeerproblemen meer sinds kort kunt u gebruik maken van het parkeerterrein achter hein van schuppen's modezaken plaats voor ruim 80 auto's j Hoofdstraat HOOFDSTRAAT 81 89 VEENENDAAL Om eindeloos te draaien 30 cm stereo L.P. van Chris Barber ff SHELL' JV': nerrsrpak|e van zuiver scheerwol in Schotse ruit. Geraffineerd verwerkt rugceintuurtje accentueert de sportieve chic 159- Raffinement, karakteristiek voor onze nieuwe najaarsmode. m Pagina 5 4 WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1969 LEERSUM De gemeenteraad van Leersum heeft gistermiddag tijdens een onverwachte spoedvergadering het maandag genomen besluit gehandhaafd om de aanbesteding van de raadzaal niet op uitnodiging maar openbaar te laten plaatsvinden. Pogingen van de meerderheid van het college om de raad van zijn standpunt af te brengen en alles bij het oude te laten, leden schipbreuk. De aanbesteding op uitnodiging die gistermiddag zou worden gehouden en waarvoor geen Leersunise aannemers waren verzocht, ging definitief niet door. Geheel naar wens van de raad wordt nu over twee weken een openbare aan besteding gehouden, waar uiteraard wel Leersumse aannemers aan kunnen deelnemen. Burgemeester C. M. s' Jacob des Bou- vrie liet gistermiddag blijken, dat het voor haar een onbegrijpelijke zaak was, dat de raad tijdens de vergadering van de avond ervoor tot openbare aan besteding had besloten. „Er is iets ge beurd waar het college geen invloed heeft gehad. Het woord discriminatie is te pas en te onpas gebruikt. Onze plaatselijke aannemers krijgen over enige tijd de kans om in Leersum scholen te bouwen", aldus de burge meester. Wethouder A. G. W. Schapenk (CHU) die het voorstel van het college fel ver dedigde merkte op, dat de vier uitgeno- VEENENDAAL „Wjj hebben de conclusie moeten trekken dat het ministerie de gevolgen van de rentestijging sterk onderschat, en voorshands niet voornemens ls hiervoor een compensatie te geven", aldus burgemeester en wethouders, spre kend over de moeilijkheden rond de Veenendaalse woningbouw. Naar aanleiding van een telegram waarin het college zijn verontrusting uitsprak over de gang van zaken heeft een onderhoud plaatsgehad met het hoofd van de afdeling financiering wo ningbouw van de centrale directie van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning, dat, aldus B. en W., zeer onbevre digend is geweest. „In verband hiermee beraden wij ons over stappen die even tueel verder kunnen worden gedaan." Ondanks dc financiële moeilijkheden wordt doorgewerkt aan de voorberei ding van de voortzetting in Dragonder- Zuid. van de in gang zijnde bouwstrooni. Het plan omvat tweemaal 168 etagewo ningen in de premiesector. Als de moei lijkheden op korte termijn kunnen wor den opgelost, start de bouw rond de jaarwisseling. In het complex Molenbrug zijn mo menteel 96 woningwetwoningen in aan bouw. In de loop van september kom%n er 72 voor bewoning gereed, en eind ok tober het restant. Het reële woningte kort in Veenendaal bedraagt thans 601 (500 in 1968), en het totaal aantal aan vragen van woningzoekenden 906 (761 in 1968). In het' kader van de krotopruiming is het noodzakelijk dat alle oude woningen in de gemeente worden onderzoch en- in kaart worden gebracht. Een eerste glo bale telling heeft inmiddels al uitgewe zen dat tussen 150 en 200 woningen de kwalificatie „slecht" zal krijgen toebe deeld. De gemeentelijke dourstromingsrege- ling zal waarschijnlijk moeien worden ingetrokken. Voor 1970 kan in de huidi ge vorm geen rijksbijdrage voor de doorstroming rneer worden verwacht, en de gemeente kan de financiële con sequenties niet overnemen. In 1969 (tot 1 september) was de bijdrageregeling op 44 gevallen van toepassing. digde aannemers zich niet uit wilden la ten over de maatregelen, die zij kun nen nemen bij het overtreden van de „ere-code". Hij deed een broep op het gezond verstand van de raad en vroeg terug te komen op de maandagavond genomen beslissing. Even was het stil in de raadszaal. Een even geïmponeer de heer J. Takken (PvdA) wilde weten of de consequenties groot waren wan neer de aanbesteding op uitnodiging, die enkele uren later zou plaatsvinden, niet doorging. De burgemeester antwoord de, dat de gemeente aansprakelijk kan worden gesteld voor de consequenties. Het ARP-raadslid, de heer E. J. Ho- man was van mening, dat de „ere-co- de" van de aannemers pas gold wan neer het werk was aanbesteed. „En dat is op dit moment nog niet gebeurd. Er heeft nog geen prijsopgave plaats gevonden". De heer Homan zei ten slotte tegen de burgemeester: „Voor u blyft slchts één mogelijkheid over: uitvoering van het raadsbesluit, dat maandagavond is genomen. Het gaat ons nu niet meer om de knikkers maar om het spel". Het college bleek zich echter nog niet gewonnen te geven. „Waarom is de raad toch bereid ri sico's te nemen", vroeg wethouder Schapenk zich zorgelijk af. De wethou der deed nogmaals een beroep „op het gezonde verstand" van de raadsleden. De heer J. F. Benink (WD) stelde het college concreet de vraag: „Vindt u de Leersumse aannemers niet in staat het werk uit te voeren?" Na lang naden ken antwoordde wethouder Schapenk: „nee". Raadslid M. Lubbe (Leersums Belang): „Maar waarom hebt u de Leersumse aannemers dan benaderd? De fout die gemaakt is moet hersteld worden!" Wethouder Schapenk rea geerde, dat het algemeen belang zwaar der moest wegen dan het gekwetste eergevoel van de plaatselijke aannemers. De VVD-er Benink wilde het rapport over de Leersumse aannemers wel eens inzien. Ook dr. J. C. Dell (Leer sums Belang) was hier nieuwsgierig naar. Wethouder Schapenk trachtte dit echter te verhinderen door op te mer ken: „Heren laten we de emoties op stal zetten". De heer Benink bleef bij zijn wens de rapporten te mogen bekij ken en de vergadering werd daarvoor geschorst. De rapporten moesten in zeer korte tijd worden bestudeerd. Na de schor sing vroeg de heer Benink opnieuw het woord: „Ik adviseer dc aanbesteding 14 dagen uit te stellen. Zij die schrifte lijk blijk gegeven hebben voor de aan besteding belangstelling te hebben, moe ten worden uitgenodigd". Een 2e voorstel volgde van wethouder Schapenk, die de aanbesteding over enkele uren normaal wilde laten dorgaau. Mevrouw Roe- lofs-Ploeg (PvdA): „Nee, ik ben voor openbare aanbesteding." De heer Tak ken (PvdA) ondersteunde het voorstel van zijn fractiegenote en wees op het belang van de plaatselijke aannemers. Met zelfs wethouder J. van de Bogerd (Leersums Belang) vóór werd ten slot te besloten over veertien dagen een openbare aanbesteding te laten plaats vinden. Wethouder Schapenk en de burgemeester bleven tegen. VEENENDAAL Dc actieve commissie die het mogelijk maakt dat jaarlijks een vakantieweek voor chronisch zieken kan worden georganiseerd, heelt reeds nu de langzamerhand traditionele grote voetbalwedstrijd in voorbereiding, die volgend jaar wordt gespeeld. Van de KNVB kreeg de heer C. G. van Hall dezer dagen de toezegging dat het Nederlands zaterdagelftal naar Veenendaal komt. Als tegenstander van het oranje-team zal vermoedelijk een plaatselijk elftal worden geformeerd, maar het is ook mogelijk dat een Veenendaalse tweedeklasser wordt uitgenodigd om het op te nemen tegen het nationale zater dagelftal van bondscoach Evert Sterk. De heer C. G. van Hall is de grote man achter de plannen van de commis sie. Nadat hij vijf jaar geleden begon met het Vriendschapstoernooi, ook ten bate van de vakantieweek voor chro nisch zieken, volgde in 1966 de eerste grote wedstrijd tussen een Veenendaals elftal en tweede klasser Ede. In de voor de KNVB-voetbalarme zomermaan den bleek grote belangstelling voor een topduel, waardoor in 1967 ook de wed strijd tussen DOVO en een streekelftal een groot succes werd. Vorig jaar kwa men er opnieuw enkele duizenden be zoekers naar het Salamenderveld van voetbalvereniging Veenendaal, toen de strijd ging tussen GVVV en een streek- selectie. Het werd een traditie, al zocht men steeds weer naar een andere formule om de aandacht van het publiek te blijven trekken. Dit jaar kwamen eind 1 juni de sterkste spelers van het zater dag- en zondagamateurvoetbal uit de omgeving binnen de lijnen om binnen anderhalf uur een slordige 3000 gulden bijeen te trappen voor het goede doel. „Met die vakantieweek bemoei ik me niet. De sportieve kant van de zaak is mijn terrein en geloof maar dat je daar alleen al je handen aan vol hebt. Wel is het steeds weer fijn om zoveel medewerking te ontvangen, zowel van de spelers, de betrokken clubs als van voetbalvereniging „Vee nendaal". waar we altijd een gulle gast vrijheid ontmoeten", zegt de promotor van het jaarlijkse voetbalevenement. De heer Van Hall deelde mee dat in de commissie nog wordt overwogen wie als tegenstander voor het Neder lands Zaterdagelftal zal worden uitge nodigd. In elk geval staat vast dat burgemeeste Bode de aftrap zal ver richten. Wel is van KNVB-zijde zorg vuldig geïnformeerd naar de toekom stige tegenstander. De traditionele laatste zaterdag van juni als speeldatum wordt oor de KNVB van de hand gewezen, omdat men met een volledig zaterdagteam naar Veenendaal wil komen, als er nog geen spelers met vakantie zijn. Een juiste datum is nog niet vastge steld. Waar de wedstrijd wordt gespeeld is op dit moment nog niet bekend. Het lijkt niet onwaarschijnlijk dat daarvoor het Veenendaalse sportpark wordt aan gewezen, al zal dit volgens de heer Van Hall afhangen van de financiële facili teiten. De overdekte tribune van DOVO kan bij minder gunstige weersomstan digheden een groot deel van het risico wegnemen ten aanzien van het bezoek. „Als we niet naar het Salamander complex gaan zal men bij „Veenendaal" daar beslist wel begrip voor hebben", veronderstelt de heer Van Hall. Ook aan een voorprogramma als extra attractie wordt reeds aandacht besteedt. Reeds nu is dezelfde commissie be zig met de voorbereiding van het jaar lijkse veteranentoernooi. De baten van deze eveneens traditionele wedstrijdse rie zijn bestemd voor de uitgaansdag van de Veenendaalse bejaarden. Het be slaande wedstrijdreglement is op ver schillende plaatsen gewijzigd. Hoewel er geen verandering komt in de leef tijdsgrenzen zal er wel een andere grens komen voor de bepaling van de juiste leeftijd waarop men als „veteraan" in aanmerking komt. De geboorteda tum is nu bepalend voor het al of niet meespelen. Protesten, die elk jaar weer een puzzel vormen voor de toch al zo druk ke commissie, moeten nu binnen een half uur na iedere wedstrijd worden ingediend. Ook wordt een wedstrijd- fomulier verplicht gesteld. „Het is in derdaad nog wat vroeg maar de erva ring heeft me geleerd dat je er vroeg bij moet zijn om iets goeds tc organi seren", aldus de heer Van Hall. Deze week: een ballonmannetje, het hoogste lied zingt Dit is een grappig mannetje. Knijp hem in zijn buik en hij blaast een ballon op. Laat hem los en hij zingt met een ge luid, waar kinderen wèg van zijn. Zoveel plezier voor nog geen vier gulden! 13& Chris Barber's jazzband puntgaaf op de plaat! U geniet net zoveel en net zo lang van zijn fijne dixie- landmuziek als u zelf wilt. Op de kleurrijke hoes schrijft Willem Duys over dit fenomenale orkest. «rol» anlivrlMl7Mr

De Vallei | 1969 | | pagina 5