BLOEMENPRACHT IN BRANDWEERKAZERNE Voorlichting verkaveling in Overberg Dam- en schaakclub voor Renswoude BEKO Subsidie beleid in Rhenen bestudeerd Verkeer bij flessehals" normaal EXCUSES VAN DEEL DER LEDEN Bestuur v.v. Kesteren bleef toch aan Betuwse club weer in hoera-stemming Eén schoolraad openb. onderwijs Rhenen bepleit Burgemeester reikt wisselbeker uit aan winnende school Voorzitster Vrouwengilde bleef toeh nog Bazaar, club en trekking Modeshow in Scherpenzeel Telefooncel geplunderd Kinderen van Renswoude uit V X.fA, ALLE ONDERWIJSSECTOREN EVENVEEL AANDACHT Veiling Kesteren Onderlinge competitie VDC voortgezet Gevonden en verloren Goede kwaliteit konijnen op keuring van Sport Veredelt Belangstelling wordt groter DSA ontmoet nieuwe opponent Huisvrouwen zagen mode Veiling Tiel Organisatie van warme bakkers BLIJ V uil Strooien P.U.E.M.-show trok geringe belangstelling DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1969 VEENENDAAL In de brandweerkazerne aan de Industrielaan reikt bur gemeester P. Bode vanavond om acht uur een wisselbeker uit aan de school die beschikt over de beste plantenkwekers. Dat gebeurt in het kader van de bloemen- en planten ten toonstelling van de Veenendaalse afdeling van de Kon. Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde, die daar tot en met morgen wordt gehouden. OPHEUSDEN De Opheusdense pluimveevereniging „Sport Veredelt" organiseerde voor haar leden een ta felkeuring van konijnen. Voor de keuring waren door de leden 181 konijnen ingeschreven, die onder gebracht waren in 2 klassen ml. A (ge boren in januari-maart) en B (geboren in april en mei.). De keurmeesters de heren D. J. v. Manen uit Veenendaal en J. Balder uit Breukelen hadden de handen vol om al de konijnen te keuren. De kwaliteit was goed. In de A-klasse was het C. Kerpentier die met 'n Vlaamse reus, konijngrijs, het kampioenschap behaalde met het predikaat ZZG, 2e werd mevr. Van Olderen met Witte Nieuw Zeelander eveneens met ZZG. In de B-klasse werd A. v.d. Hatert met een Vlaamse reus, konijngrijs, kam pioen met het predikaat ZZG. Ook in deze klasse behaalde mevr. Van Ol deren een 2e prijs met een Witte Nieuw Zeelander met ZZG. Verder werden de volgende prijzen behaald. Ie prijs: C. Kerpentier met Vlaamse reus Konijngrijs, 2e en 3e: A. v.d. Hatert met Vlaamse Reus Ko- nijngrijs en IJzergrauw. Ie prijs: mevr. Van Olderen met Witte Nieuw Zeelander, le en 2e pr.: G. H. Meijer sr. met Alaska Zwart. le prijs Vlaamse Reus Konijngrijs, A. v.d. Hatert, 2e, 3e, 4e en 5e pr.: C. Kerpentier met Vlaamse Reus Ko- nijngrijs, le prijs: Menso van Olderen met Franse Hangoor, le prijs: mevr. v. Olderen met Witte Nieuw Zeelander, le prijs: Adri van Olderen met Rode Nieuw Zeelander, le prijs: R. v. Olde ren met Alaska Zwart en Lena Slotman le prijs met een Hollander Zwart. Vanmiddag om twee uur ging de tentoonstelling in de kantine van de brandweer open. Er zijn o.m. ruim duizend planten te bewonderen die de Maatschappij in mei van dit jaar aan scholieren heeft verstrekt. De kinderen hadden de opdracht het gewas zo goed mogelijk op te kweken. Vandaag heeft een jury van vier personen de resul taten gekeurd. De tentoonstelling, die ook morgen nog open is van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds, biedt verder een keur van artistieke bloemstukken, die zijn vervaardigd door de leden van de Veenendaalse afdeling. Ook bijzon dere, zelfgekweekte planten hebben een plaats gekregen in de kantine, die sinds woensdagavond is herschapen in een paradijselijke bloementuin. Twaalf scholen doen aan de „wed strijd" mee, en de organisatoren zijn benieuwd welke ditmaal de prijs zal verdienen. Verleden jaar was het de school men den Bijbel in Eist. De belangstelling voor de tentoon stellingen van de Maatschappij neemt elk jaar toe, aldus secretaris G. Bas- tenhof. Voor de expositie van dit jaar, de vierde, zijn bijvoorbeeld tweemaal zoveel planten aan scholieren uitgereikt als vorig jaar. Het is dan ook niet uit gesloten dat men een volgende keer zal moeten uitzien naar een nog rui mere accommodatie dan de brandweer kantine. Vrijdagavond om tien uur is de trek king van de met de bloemenpracht verbonden verloting. De hoofdprijs is vijftig gulden. OVERBERG Als voorbereiding op het technische gedeelte volgende week dinsdagavond in het kader van de ruil verkaveling Heiligenbergerbeek (waar onder Overberg ressorteert) heeft dezer dagen de heer W. Bronkhorst uit Woerden, als agrarisch-sociaal voor lichter verbonden aan de Chr. Boeren- en Tuindersbond, een uiteenzetting ge geven voor de leden van Overberg's Belang. Het technisch voor de land bouwers meest belangrijke gedeelte zal door de Cultuurtechnische Dienst ver zorgd worden door o.a. de heren G. D. Perk, hoofding.-directie Prov. Water staat en Jhr. Van Nispen tot Panner- den, consulent bosbouw, op verzoek van de georganiseerde landbouw en Over berg's Belang. Voor de pauze zette de heer Bronk horst aan de hand van schematische voorstellingen kort en duidelijk uiteen, welke gegevens benodigd zijn om tot realisatie van de streekverbetering Hei ligenbergerbeek te komen. Zo gaf hij een overzicht van 95 be drijven in Overberg naar bedrijfsgroot- te en leeftijdsopbouw, waarbij hij een opstelling liet zien. Daaruit bleek dat 73 bedrijven met minder dan 10 ha 77 procent van het totaal uitmaken. Aan de hand van be werkingseenheden liet hij zien hoe de basis voor de inkomstenverdeling te vormen. Tevens ontvouwde hij het ont wateringsplan, een voor Overberg zeer actueel vraagstuk. Zo kwam voor de Heiligenbergerbeek vast te staan, dat b.v. bij bouwland met een oppervlakte van 60 ha, 190 ha, en 250 ha, respectievelijk 20 procent, 15 procent en 5 procent oogstderving is door wateroverlast of tekort. Bij zeer nat grasland maar liefst 49 pet. Maar, zo besloot spreker, de hier zeer nauw mee verbonden prijzen zijn mede naar aanleiding van de vele vra- de landbouwpolitiek in de overheids sfeer getrokken. Daarna gaf de heer Bronkhorst mede naar aanleiding van de vele vra gen nog uitleg, hoe't balletje van 'n ruilverkaveling eigenlijk gaat rollen. Elke erkende instantie of vereniging, die koninklijke goedkeuring op haar sta tuten heeft kan een verzoekschrift in dienen bij Ged. Staten. Op de foto: Gisteren werd nog hard gewerkt aan de inrichting van de ex positie. De Veenendaalse bloemisten verleenden hun medewerking. O RHENEN In het overblijflokaal van de St. Cuneraschool kwam het R.K. Vrouwengilde in jaarlijkste algemene ledenvergadering bijeen onder voor zitterschap van mevr. van Dijk- Kruys- sen. Hoewel mevr. van Dijk had willen aftreden bleek er geen kandidaat be schikbaar en zij werd bij acclamatie herkozen als voorzitster. Mevr. Deken-Admiraal uit Lienden moest om persoonlijke redenen de functie van bestuurslid neerleggen. In haar plaats kwam mevr van Dam uit Rhenen. Op 20 maart van het komende jaar gaat het gilde het twintigjarig bestaan vieren. Dat wordt eerst een kerkelijk feest met aansluitend een koffietafel. Dinsdag 10 maart komt het gezelschap „De Blikvangers" uit Nij megen om in het kader van het vierde lustrum een revue te brengen in het „Eigen Gebouw". Aan het slot van de jaarvergadering sprak mej. Hoksbergen over de ophan den zijnde modeshow (8 oktober in ge bouw „Irene"), met daaraan verbon den schoenen en stoffen, respectieve lijk van Hoksbergen en winkel. Mej. Rijsemus showt met getrimde honden en kapper Fles zal zorgen voor de kap sels van de mannequins. Op 30 septem ber wordt door het gilde een excursie gehouden naar Daalderop in Tiel. DRUKKE VRIJDAG I1S SCHERPEN ZEEL SCHERPENZEEL In de gemeente lijke eierhal is vrijdag en zaterdag een grote bazaar van de Scherpenzeelse to neelvereniging ATS. Deze is geopend van 7 tot 11 uur. Er zijn weer fraaie prijzen te winnen. Vrijdagavond in hotel Boszicht is een clubavond van de voetbalvereniging Scherpenzeel. De padvinderij houdt vrijdag de laat ste trekking van de grote verloring met als hoofdprijs de Renault R 8. An dere niet te versmaden prijzen: een bromfiets, een televisietoestel en een vouwfiets. De trekking vindt plaats in de Hertog van Gelre om 8 uur. De laatste trekking van f 50,heeft ook plaats gevonden en deze prijs is op nr. 1474, waarvan eigenaar is B. v.d. Haar Oosteinde 37 Scherpen zeel. De laatste trekking vindt plaats dior notaris Holsheimer en is voor een iedr toegankelijk. SCHERPENZEEL Dinsdag 30 sep tember wordt in Scherpenzeel door een drietal plaatselijke middenstanders weer de traditionele najaarsmodeshow gegeven, evenals vorig jaar in de zaal van Hotel Boszicht aan de Burgemees ter Royaardslaan. De aanvang van de show is 8 uur, lady-speaker is tv-om- roepster Elles Berger. Er zal onder an dere geshowd worden de najaarsmode 1969 in dames- en meisjeskleding, he ren- en jongenskleding alsmede schoe nen, laarzen en tassen. De kaarten voo r deze modeshow zijn raison van f 2,- met inbegrip van consumptie ver krijgbaar bij de winkeliers Methorst, Weijers en Geijtenbeek aan het Plein 1940. SCHERPENZEEL Op de eiermarkt te Scherpenzeel werden aangevoerd 750.000 stuks. De prijzen varieerden van f 11,50 tot f 12,75 de honderd stuks. De henneëieren van f 8,tot f 11, de honderd stuks. Handel traag. Op de biggenmarkt werden aange voerd 181 stuks. De handel was traag en de prijzen varieerden van f 90, tot f 107,per stuk. RENSWOUDE Na het damtreffen tussen de teams van Renswoude en Scher penzeel is meer dan ooit aangetoond, dat eerstgenoemde gemeente beschikt over een aantal uitstekende dammers. Van het eerste tiental behaalden vier de overwinning, twee verloren en vier speel den remise. Spelers als de beiide v.d. Vlierts, Val kenburg, Brunt en vooral niet te ver geten de jeugdige Gerrie van 't Foort speelden het spel uitstekend. Voeg daar bij de veteranen Vermeulen, Harde- veld, Van Raay, Oosterbeek en enkele anderen en Renswoude zou, uitkomen de in de 2e klasse van de Nederlandse dambond, een goede gooi naar het kampioenschap kunnen doen. Iets an ders is het met de Renswoudense scha kers. Ongeveer 22 dammers, maar slechts 13 schakers hebben zich aange meld voor een te stichten schaakafde ling. Van dit aantal speelde in het ver leden een persoon in de hoofdklasse van de Nederlandse schaakbond, kwamen RENSWOUDE De telefooncel op Rijksweg 12 onder Renswoude is gister nacht door onbekenden geplunderd. De automaat werd geforceerd en de buit moet ongeveer dertig gulden bedragen. De politie van Renswoude heeft de zaak in onderzoek. twee mensen uit in de 3e klasse, ter wijl alle overigen het spel thuis be oefenden. Op het laatste kan men ech ter slecht afgaan, daar in de praktijk is gebleken, dat 10-tallen samengesteld uit laatstgenoemde categorie, in com petities vaak tot vrij behoorlijke resul taten komen. In elk geval staat vast, dat in het Renswoude van nu een dam- en schaak vereniging levensvatbaarheid heeft. Een nog te benoemen dam- en schaak-commissie zal belangstellenden binnenkort informeren over verschillen de activiteiten van de op te richten clubs. RENSWOUDE Op initiatief van het Middenstandsgilde te Renswoude maakte een aantal Renswoudese kinde ren gisteren een uitstapje. De tocht voerde o.m. naar de Bedriegertjes en de Westerbouwing, en Burger's Dieren park in Arnhem. In de beste stemming keerde het gezelschap 's avonds om zeven uur met de twee bussen in Rens woude terug. ADVERTENTIE Als u Beko ziet staan, zit daar een warme bakker achter. RHENEN Een commissie uit de raad van Rhenen, bestaande uit de he ren 1. v. Donselaar, J. P. Glasbergen en A. Jansen, heeft de aspecten bestu deerd van het gemeentelijk subsidie beleid. Deze commissie is tot de be langrijke conclusie gekomen, dat de subsidieverlening aan een aantal op de lijst voorkomende landelijke instellin gen niet direct een gemeentelijke taak is. Het college van B. en W. is geadvi seerd de subsidies aan een nadere be schouwing te onderwerpen. Dat is inmiddels gebeurd en B. en W. hebben de Raad over hun bevindin gen een nota gezonden. „Helaas heeft de commissie ons geen concrete voorstellen gedaan ter sane ring van de lijst van de algemene sub sidies. Dit is ook inderdaad geen een voudige zaak. Ten aanzien van een be paalde subsidie kunnen de meningen soms ver uiteen lopen, terwijl het vaak om geringe bedragen gaat", aldus B. en W. in hun antwoord. Voorgesteld wordt van de zeventien opgesomde subsidies er twee te schrap pen, die van f 10,- per jaar aan het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond en die van f 10,- per jaar aan het Ad ter Cock-fonds, omdat deze beide instellin gen naar de mening van B. en W. geen enkele band meer hebben met de ge meente Rhenen. Het totaalbedrag aan subsidies be loopt momenteel f 179.237,-. VEENENDAAL De werkzaamhe den aan de verbreding van de flesse- hals up de Kerkewijk-Hoofdstraat zijn momenteel zo ver gevorderd, dat het verkeer weer ongehinderd in beide richtingen kan doorstromen. De om leidingen via de Raadhuisstraat en de Brouwerstraat zijn hiermee vervallen. Het werk heeft enkele weken gevergd. KESTEREN De rust in de voetbalafd. van sportver. Kesteren is teruggekeerd. Enige tijd geleden deelde het bestuur mee, dat het op de eerstvolgende leden vergadering en bloc zou aftreden, omdat een grote groep leden veel kritiek uitte op het bestuursbeleid en aangezien de leiders van de vereniging in de veronder stelling leefden dat zij het juist goed deden, botsten de partijen in alle hevig heid. Maar op de ledenvergadering van v.v. Kesteren bleek dat het oude bestuur aanbleef, met uitzondering van de verenigingsmensen die niet meer herkiesbaar waren, en nagenoeg de gehele voetbalfamilie verkeerde daarover in een hoera- stemming Wat was de oorzaak van de plotse linge verandering van mening van het Kesteren-bestuur? Secretaris J. C. de Wit: „Op ver zoek van een aantal leden ik zal ze voor het gemak even de dwarsliggers noemen is er enige tijd geleden een bespreking belegd, waarop het bestuur met de opposanten zou gaan discussië ren over de kwesties die hebben ge leid tot de enorme hoeveelheid kritiek die wij te verwerken kregen". (De moeilijkheden ontstonden door dat het bestuur Sparta '57 uit Opheus- den had uitgenodigd om als sparring partner van Kesteren te fungeren in de openingswedstrijd van het sportpark „De Lede" en door de omstandigheid dat het Kesteren-bestuur een bezoldigd trainer wilde aantrekken, punten waar mee een groot gedeelte van de leden het volstrekt niet eens was, red.) Op die bespreking hebben de mensen die ferm met het breekijzer van kritiek aan het werk togen, massaal hun verontschuldigingen aangeboden voor hun afbraak-werkzaamheden. De heer De Wit: „Zij verklaarden in de toe komst volledig achter de bestuurders te gaan staan en waren plotseling van mening dat ons bestuur het voor 150 procent goed had gedaan...." De nog steeds ietwat verontwaardig de bestuurders van de voetbalclub zeg den toe zich te zullen beraden over de zaak en deelden het berouwvolle ge zelschap mede dat zij op de eerstvol gende ledenvergadering zouden komen met beleidsrichtlijnen. Welnu, dat hebben zij gedaan. Op de bijeenkomst werd de aanhangers van de Betuwse club onder meer het vol gende op het hart gedrukt: over de kwesties die hebben geleid tot de moeilijkheden zal in de toe komst door het bestuur worden over legd; éénmaal per jaar mogen de leden hun „aanvallen" ondernemen op het beleid van de bestuurders; zijn er volgens de leden zaken die dringend moeten worden afgehan deld, dan zal het bestuur een bijzonde re vergadering beleggen. De voorstellen van de „top" werden op de vergadering van Kesteren met meerderheid van stemmen aangenomen en vrijwel iedereen was blij met de regeling. Slechts een drietal leden stemde te gen. J. C. DE WIT dwaas Aftredend en niet herkiesbaar waren de heren D. A. J. van Breda, J. F. van Eldik en T. Klaassen. Als hun plaats vervangers werden benoemd respectie velijk de heren M. de Haas, C. van Ingen en A. J. van Eldik. De heer E. M. van Eldik die mo menteel in het ziekenhuis ligt en aftre dend was werd herkozen. Op de ver gadering werd een geldinzameling ge houden, waarvoor een afvaardiging van Kesteren, die hem binnenkort zal be zoeken, een attentie aanbiedt namens de voetbalclub. Jeugdsecretaris E. H. van Gelderen volgt de heer O. van Dijk in die func tie op. RHENEN In de gemeenteraadsver gadering van aanstaande dinsdag komt een voorstel van B. en W. aan de orde om medewerking te verlenen aan de inrichting van een speelleerklas aan de Platanenschool. In dezelfde vergadering zal voor het college van burgemeester en wethouders worden gepleit voor het instellen van een ge meenschappelijke schoolraad. Er was al een schoolraad voor het openhaar lager onderwijs sinds 1966. Tot de werkkring van dit college behoorde tot 1968 het gewoon, het voortgezet ge woon en het uitgebreid lager onder wijs. De nieuwe onderwijswetgeving vormt nu een afzonderlijk adviesorgaan voor het openbaar voortgezet onderwijs. Op grond van een komende wijziging van de kleuteronderwijswet zal in de toe komst ook voor het openbaar kleuter onderwijs een ouderraad of een school raad vereist zijn. B en W vinden het niet wenselijk om naast elkaar drie ad viescolleges te laten bestaan. Ook de wetgever is die mening toegedaan. Want zij laat de mogelijkheid open een gemeenschappelijke schoolraad in te stellen voor het bkleuter-, basis- en voortgezet onderwijs. In een schoolraad behoren ouders en personeel voor elk der soorten on derwijs zoveel mogelijk in gelijke sterk te te zijn vertegenwoordigd, zodat aan de belangen van elke onderwijssector evenveel aandacht kan worden besteed. B en W zijn het hiermee eens en zij stellen mitsdien voor na overleg met de onderwijscommissie de be staande schoolraad op te heffen en een gemeenschappelijke schoolraad voor het kleuter-, basis- en voortgezet onder wijs in te stellen. In een eerdere raadsvergadering werd besloten aan de heer B. Hazele- ger 260 m2 grond te verkopen aan de Klaassenweg voor de prijs van f 40 per m2. De heer Hazeleger, die wel had willen kopen, maar niet voor de ze prijs, heeft inmiddels laten weten dat hij er maar van af ziet. Jaarlijks treden de leden van de com missie voor het georganiseerd overleg af. Er moeten dan nieuwe kandidaten worden gekozen, één lid uit het col lege van B en W en twee leden uit de gemeenteraad. Zitting hadden de heren mr. J. Deen, voorzitter, E. P. van Dijk en J. P. Glasbergen. B en W stellen voor dezelfde leden een herbenoeming te bezorgen met uitzondering van de heer Van Donselaar. In zijn plaats wordt voorgedragen de heer H. v. d. Spoel. De verwerking van vaste afvalstoffen in de provincie gaat ook de gemeente raad van Rhenen bezig houden. De mo gelijkheden van de in gebruik zijnde stortplaatsen raken sneller uitgeput dan was voorzien. Van de nieuwe stort plaats aan de overkant van de Rijn van de Rijn zal nog ongeveer 10 jaar gebruik kunnen worden gemaakt. Ver moedelijk zal deze termijn korter zijn. De vorige plaats was bruikbaar vol gens de In 1955 gestelde prognoses tot 1980, maar vorig jaar moest al naar een nieuwe stortplaats worden omge zien. Het vuilverwijderingsprobleem zal gecoördineerd ter hand moeten worden genomen. Een studiecommissie is daar mee bezig geweest. De resultaten zijn in een rapport vastgelegd. Sedert 1967 is de stortplaats Maarsbergen in ge bruik. Rhenen doet daar nog niet aan mee. Maar B en W verwachten dat het niet zo lang zal duren. Voor 1970 schatten zij de hoeveelheid stedelijke en normale industriële af valstoffen voor Rhenen op 4650 ton. De hieraan verbonden verbrandingskosten bedragen per ton f 23,80. De gemeen telijke begroting zal bij deelname jaar lijks dus met f 110.670 worden belast. Met de huidige stortplaats is f 32.000 KESTEREN De prijzen van de aan gevoerde produkten bij de veiling te Kesteren waren als volgt: ZOETE KWETSEN: I 76-94, II 46-69. JAMES GRIEVE: I 65-75: 20-26, I 75-85: 24-27. ZOETE BLOEMEE: I 60-70: 26-36, I 70- 80: 42-50. GOUDREINETTE: I 65-75: 25-26, I 75- 85: 29-38, II 65-75: 20-25, II 75-85: 25- 28. COX' OR. PIPPIN: I 55-60: 17-18, I 60- 65: 2138, I 65-70: 38-43, I 70-75: 41-65, I 75-80: 43-65. BONNE L. D'AVRANCHES: I 55-60: 38- 44, I 60-70: 55. CONFERENCE: I 60-70: 36-38. BEUREE HARDY: I 60-70: 45-47, I 70- 80: 52-54. LEGIPONTS: I 60-70: 40, I 70-80: 45. TRIUMPH DE VIENNE: I 60-70: 56, I 70-80: 52-54. ST. REMY: I 60-70: 47-55, I 70-80: 55-57. IJSROUTEN: I 55-65: 45-51. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. RENSWOUDE Morgenavond speelt de juniorenafdeling van DSA haar eerste wedstrijd in gebouw Reho- both. De tegenstander van DSA is een nieuwe club, het Maarsbergse MJC, een tegenstander, waarvan weinig be kend is. Na 4 jaren is DSA nog steeds onge slagen thuis, zodat ook nu de club van leider Dirksen (die uit Maarsbergen komt) weer favoriet is. DSA komt uit met: H. v. d. Broek (aanvoerder), P. v.d. Vendel, H. Vink, W. Veer, H. v. 't Foort, E. v. Garderen, B v.d. Vliert, J. v. Ginkel, A. Diepeveen, H. Inkenhaag, J. Hardeveld, P. Lelien- horst, W. Oostveen, J. Jansen, H. Wols winkel en G. Overeem. per jaar gemoeid. Een stijging van de reinigiirngskosten met circa f 85.000 ligt in het verschiet. Dit zal ongetwijfeld maatregelen vergen op het fiscale vlak. Voor woningwetbouw en wegaanleg in het bestemmingsplan Eist II is ook de grond nodig van de heer G. van Versevedd, zijnde 77 ca en 04 ca, be staande uit een kersenboomgaard met schuurtjes. Langs minnelijke weg kon den B en W de grond niet in handen krijgen. De raad wordt nu voorgesteld tot onteigening over te gaan. Aangezien de kwakkelwinter van 1968-1969 veel geld heeft gekost aan het strooien van zand en zout op gladde wegen vragen B en W een aanvullend krediet van de raad tot een bedrag van f 6500, waarschijnlijk nog nodig in de maanden van dit jaar die nog moeten komen. Voor de Rhenense bibliotheek, subsi die f 22.083, is een aanvullend bedrag nodig i.v.m. salarismaatregelen voor het personeel. Voorgesteld wordt dit bedrag aan te vullen met f 2098. VEENENDAAL De Veenendaal se damclub (VDC) heeft deze week de onderlinge competitie voortgezet met een aantal partijen. H. Verhoef moest na een spannende partij zijn meerdere erkennen in J. Vermeer, ter- tijl D. van Leeuwen zegevierde over A. Kalter. De verdere uitslagen waren: N. Val kenburg Gazenbeek 20; E. de Kleu- ver W. de Kleuver 2-0; G. Rotter - dam A. Keijman afgebroken. Het tweede tiental van VDC speelt maandag zijn eerste wedstrijd in de UPDB-competitie. Het team ontvangt Houten I op deze avond. Het eerste tiental komt dinsdagavond in Woudenberg tegen de gelijknamige damvereniging uit. RENSWOUDE Woensdagmiddag en -avond hield de PUEM in Reho- both te Renswoude een show. Alhoewel men de meest moderne elektrische toestellen had uitgestald en ook op deskundige wijze voorlichting kon ge ven, was er zo wel voor de middag als voor de avond bijzonder weinig belang stelling. Gevonden in Scherpenzeel: een schildpad, een damesfiets (zwart) met trommelremmen en een kinder- portemonnee. Verloren in Scherpenzeel: een tas met papieren, een horloge, een dames schoen (blauw), een kindervest (blauw met wit), een gouden dameshorloge. RHENEN Voor talrijke enthou siaste dames hiel modehuis Scheerder uit Wageningen een modeshow voor de afdeling Rhenen van de Nederlandse vereniging van huisvrouwen. De man nequins, allen leden van de afdeling Rhenen, showden vele japonnen en pakjes van de nieuwe wintercollectie van maison Scheerder. Tot slot toonden zij cocktail- en avondjaponnen, gecompleteerd met bontjassen. Het was een bijzonder mooie avond, waarmee het wintersei zoen van de vereniging werd geopend. Prijsbericht van woensdag 24 sept. 1969. FRUIT: Appelen export: Cox's Orange Pippin: I 80/85 46, I 75/80 35-66, I 70/75 32-62, I 65/70 25-47, I 60/65 16-30, II 80/85 27-44, II 75/80 28-38, II 70/75 22-44, II 65/70 17-29, II 60/65 15-21 per kg. In- grid Marie: II 80/85 26-28, II 75/80 24-27, II 70/75 18-26, II 65/70 17-22, II 75/85 21- 30, II 65/75 20-27 per keg. Goudreinetten I 75/85 33-37, I 65/75 25-26 per kg. James Grieve I 80/85 21-30, I 75/80 23-28, I 70/ 75 17-25, I 65/70 15-18, I 70/80 21-31, I 60/70 15-21 per kg. Tydeman E. W.: I 80/90 54-57, I 70/80 53-56 per kg. Appe len Industrie: D. D. Blank 6,20 p. 100 kg. PEREN Export: Beurre Hardy I 60/65 38, I 75/85 55, I 65/75 51, I 70/80 54-60, I 60/ 70 53-56 per kg. Bonne Louise 'd Avran- ches I 65/70 59, I 50/55 32-33, I 65/75 52- 54, II 60/65 44, II 55/60 40, II 55/60 28-35, II 60/70 54-55 per kg. Conference II 65/ 70 5-36, II 60/65 27-36, II 55/60 20-28, II 65/75 34-39, II 55/65 23-30 per kg. Legi- pont I 75/80 33, I 65/70 38, I 65/75 36-40, I 55/65 30-31, I 60/70 38-39, II 55/65 17- 38, II 70/80 36-41, II 60 7 0 30-37 per kg. GROENTEN: Andjjvie I 47-65, II 26-59 per kg. Bloemkool 1/6 112-153, II/6 81- 127 p. stuk. Komkommers export 40/50 20, 50/60 28, 60/75 32, 75/90 39 p. stuk. Meloenen I 53-164, II 31-95 p. stuk. Prei A 16-41, B 16-26 p. kg. Savoye kool: 17- 27 p. kg. Pepers: I 129-130 p. kg. Sla I 7- 16, II 15-22 p. stuk. Snijbonen: I 107-154, II 81-141 p. kg. Spinazie: I 78, II 46-61 p. kg. Spruiten ongeschoond: D 51-109, A 71-84, C 41-50 p. kg. Stamslabonen: I 112-132, II 85-143 p. kg. Stokslabonen I 139-155, II 118-161 p. kg. Tomaten ex port per bakje: Licht A 421-433, B 436- 443, C 324-332, Rood A 362-381, B 426, C 305-314. Witlof B 168-180, afw. 114-137 per kg. AARDBEIEN: AE 52-141, A 55-62, B 29- 42, onges. 29-58 per doosje.

De Vallei | 1969 | | pagina 3