Vakbonden willen nu rust in de zaak-Verolme Te haastig binnengereden Verdierf geld Criminaliteit onder „Damjeugd" groot Texels overheid kreeg op Sylt „naakte waarheid" te horen C.N. V. wil nieuw loonakkoord als hogere btw doorgaat Minder zware variant op plan-Aarden inzake fusie- onderzoek IN TUSSENTIJD GRONDIG ONDERZOEK GEWENST Ambtenaar in arrest wegens misdrukfraude Kiesinger van meineed beschuldigd Prins was even bij Ned Gasunie in diens f Drs. Nederhorst (PvdA) interpelleerde vandaag in de Tweede Kamer Minister De Block met Kamercommissie tot akkoord gekomen Ned. smokkelaar in Londen gepakt Fries dieven- kwintet voor rechtbank Dr. Veldkamp wil sociale supermarkt Campings waren niet vol bezet N.K.V. bij paus op audiëntiè POLITIERECHTER LEGT BEZETTER MAAGDENHUIS CELSTRAF OP Studiebijeenkomst over Miljoenennota Wateroverlast na afsluiting Meisje verkracht onder bedreiging Die regenjas kan ik zelf wel waterdicht maken. Met Harmisol van mijn drogist. Grotere bedrijven Overschaduwd Medewerking Drs. Schmelzer Bartex is de fijnste snelscheercrême die ik ken. En nog de voordeligste ook! BIJ ONDERZOEK WAARDOOR MOORD WERD OPGELOST BLEEK DUIDELIJK SPORTAUTO DWAALSPOOR NOG VRAGEN BIJ DE SPAR Noodzaak Russische ambassadeur terug naar Cairo Wastafel verstopt? Fifax lost op. Haal het even bij de drogist. DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1969 ADVERTENTIh DEN HAAG Het anti-revolutio naire Tweede-Kamerlid drs. B. Goud zwaard is gisteren met een plannetje gekomen om een uit werkgevers, werk nemers en kroonleden samengestelde commissie te benoemen, die fusies en andere vormen van samengaan tussen ondernemingen moet onderzoeken. De regering zou het initiatief tot de oprich ting van zo'n commissie moeten ne men. Het idee van de heer Goudzwaard is een veel minder zware variant op het voorstel van drs. J. M. Aarden tot het instellen van een parlementaire enquê te naar de gevolgen van fusies. Beiden hebben wel hetzelfde uit gangspunt: er moet meer openheid ko men over het doen en laten van het be drijsleven. Drs. Goudzwaard kwam gisteren tij dens de discussies over het voorstel van de heer Aarden niet met een uit gewogen idee. Het was meer een per soonlijke suggestie, bestemd om in en buiten het parlement discussies uit te lokken. Later kan deze kwestie dan in een meer definitieve vorm als motie worden ingediend. De taak van de commissie moet zijn om informatie te verzamelen over de manier waarop tussen 1 januari 1960 en nu, maar ook in de toekomst, fusies van bepaalde bedrijven tot stand zijn gekomen. Het gaat om de motieven hiertoe en om de personen en instan ties die er in hebben meegespeeld. De heer Goudzwaard heeft in begin sel bedrijven op het oog met meer dan 250 werknemers of met een maatschap pelijk kapitaal van meer dan een half miljoen gulden. Bovendien moet onder meer worden nagegaan welk effect de fusies hebben gehad op de werkgelegen heid, het prijsverloop, de afzet en het kostenpeil van de gefuseerde bedrijven. De commissie zou de overheid boven dien advies moeten geven, als deze voorwaarden aan toekomstige fusies zou willen verbinden of als zij andere stappen zou willen ondernemen. Het idee van drs. Goudzwaard over schaduwde gistermiddag de voortge zette debatten over de parlementaire enquête. Drs. Aarden, die met de moed der wanhoop voor zijn kansloze voor stel streed, verweet de anti-revolutio nair dat hij met dit idee is gekomen om een smoes te hebben tegen de en quête te stemmen. Waarom is hij er niet eerder mee gekomen? Het verweer van de heer Goudzwaard was dat hij de heer Aarden zelf de ge legenheid had willen geven om een voorstel als het zijne in te dienen. De Amsterdamse rechtbank heeft vier buitenlandse hasjiesj-handelaren elk veroordeeld tot tien maanden ge vangenisstraf met aftrek. Het viertal, afkomstig uit Perzië, Pakistan en Sy rië, zou zeven kilo hasjiesj naar ons land hebben gesmokkeld. Met een snelheid van ongeveer dertig kilometer, is gistermiddag een op Rotterdam C.S. binnenkomende trein op een voor vertrek gereed staande trein gereden. Twaalf men sen, onder wie de machinist van de eerste trein, werden licht gewond. Als verklaring gaf de machinist van de uit Venlo komende trein op, dat hij niet tijdig genoeg had kunnen remmen. Hoe dat mogelijk was wordt nog onderzocht. Langs spoor acht van het vierde perron was intussen vrij aanzien lijke schade ontstaan. De tot de se rie 1100 behorende locomotief van de trein uit Venlo was aan de voor kant ingedeukt; de ramen waren eruit geslagen. De zware loc had de cabine aan de achterkant van de andere trein (van het stroomlijntype) ingedrukt. De laatste „bak" was bovendien met twee assen uit de rails gelo pen. Van de twaalf gewonden konden er tien op het station worden be handeld. De twee anderen moesten zich in het ziekenhuis Dijkzigt la ten behandelen. Volgens de Spoor wegen hadden de mensen alleen schrammen en blauwe plekken op gelopen. DEN HAAG De vakbeweging wil dat de regering aan Verolme een „over gangskrediet" van 20 tot 30 miljoen gulden verstrekt om de zaak wat tot rust te brengen. Zij heeft dit gisterochtend meegedeeld aan de vaste commissie voor Economische Zaken uit de Tweede Kamer. De heer M. Zondervan, voorzitter van de Metaalbedrijfsbond NVV, gaf er na afloop, mede namens de andere vakbonden, een toelichting op. Daarbij was ook drs. G. M. Nederhorst, als voorzitter van de commissie, aanwezig. HOOGEZAND De 35-jarige lasser G. S. uit Hoogezand is in Londen aange houden wegens smokkel van ongeveer 25.000 sigaren. De man kwam per auto in Great Yar mouth aan. Hij werd gesnapt door een douane-ambtenaar die vond dat de deur van de auto nogal zwaar aanvoelde. Toen de voering werd opengesneden kwamen daarachter kistjes sigaren te voorschijn. LEEUWARDEN Vijf Leeuwarde naren, die in totaal 68 inbraken hadden gepleegd met als buit vele tienduizen den guldens aan geld en goederen, stonden gisteren terecht voor de Leeu warder rechtbank. Het waren de portier G. T. (31), de kelner G. v. d. V. (22), de kok R. G. (20), de autohandelaar U. P (28) en de winkelier J v. d. V. (28) die ook vaak als heler was opgetreden. De jongelui pleegden de diefstallen over het hele land. „Men kan ze in elk geval geen provincialisme verwijten", aldus de officier van Justitie. Ze werk ten meestal met z'n tweeën. De por tier en de autohandelaar waren de man nen van „het grote werk". Het vijftal begon in januari van het vorig jaar met een inbraak in Leeu warden. Daarna werd een „bezoek" ge bracht aan andere provincies. Tegen het „brein" van het dievenkwintet, de portier Gerrit T. eiste de officier een jaar en zes maanden met aftrek. Hij had „meegewerkt" aan zestig inbraken. Gerrit V. de kelner, die als hulpje was gebruikt en op de uitkijk had gestaan kreeg de meest milde eis te horen: vijf maanden, waarvan drie voorwaarde lijk. ADVERTENTIE De heer Zondervan vertelde dat hy dinsdagavond een telefonisch gesprek had gevoerd met de heer Verolme. Daar was ook bij prui. u. uait6.»~„, als directeur van de Stichting Ontwik keling Nederlandse Scheepsbouwindus- trie. In die rustperiode zou een grondig onderzoek moeten worden gedaan naar de financiële positie en vooruitzichten van het concern Verolme. Daartoe zou het bedrijf bereid moeten zijn alle ge wenste boeken en bescheiden ter inza ge te geven, opdat een aantal onafhan kelijke deskundigen hierover een rap port zou kunnen maken. Aan de hand hiervan zou mr. L. de Block, als minister van Economische Zaken, kunnen beslissen over een even tuele nadere regeling. De heer Zonder van schat dat het financiële onderzoek enkele maanden in beslag zal nemen. Het aanwijzen van de onafhankelijke deskundigen zou kunnen gaan via het College voor de Scheepsbouw, waarvan mr. B. W. Biesheuvel voorzitter is. De voorzitter van de Metaalbedrijfs bond NVV heeft bij de heer Verolme bepleit, dat hij zou instemmen met zulk een doorlichting van zijn financiële si tuatie. „Ik heb de indruk dat hij in be ginsel hieraan zal meewerken". De heer Zondervan vroeg de heer Verolme ook of hij in het belang van de werknemers eventueel zal willen aftreden. Het antwoord luidde: „Dit is een onmogelijke vraag om zo te beant woorden. Ik vind het ook geen reële vraag. Ik wil namelijk eerst het schip door de branding brengen". In het gesprek met de vaste com missie heeft de vakbeweging niet als eis gesteld dat de heer Verolme moet heengaan als president-directeur. Hierover was de gedachtengang van de heer Zondervan: „Wat heb je als machtsmiddelen om zoiets af te dwin gen? Staking? Zo'n stap zal dan eerst zeker met de betrokken werknemers moeten worden besproken. Overigens, elk uur dat je de zaak stil legt, ver zwaar je de moeilijkheden. Het zou een delicate positie voor de vakbeweging worden". Uit het gesprek met de vertegenwoor digers van de vakbonden had de heer Nederhorst begrepen, dat zij als hoofd en uitgangspunt zien dat met de grootst mogelijke spoed naar een uitweg wordt gezocht. Zij menen evenwel niet, dat de minister zonder voldoende feitelijk inzicht direct geld moet geven. In de moeilijkheden bij Verolme neemt de liquiditeitspositie een grote plaats in. Volgens de heer Nederhorst, zijn de lonen althans naar mededelingen van de heer Verolme voor de maand september gewaarborgd. De positie van mr. De Block als mi nister van Economische Zaken loopt by de interpellatie Nederhorst over de zaak-Verolme in eerste instantie geen gevaar. Mr. De Block is in zijn vertrouwelijk overleg met de vaste commissie voor Economische Zaken uit de Tweede Ka mer in grote lijnen tot een akkoord gekomen over het te volgen beleid. De interpellatie was toegespitst op de vraag, op welke manier en in welke vorm de regering Verolme voor de za kelijke ondergang zal willen en kunnen behoeden. Veel hangt af van de manier waarop minister De Block zich door de discussie weet heen te slaan. De gro te meerderheid in de Kamer had tot gisteravond niet de indruk, dat minis ter De Block inzake Verolme, tot dus ver heeft gefaald. De Kamer zit daarbij in een moeilij ke positie. In het vertrouwelijk over leg met de minister zijn zaken ter sprake gekomen, die zich niet lenen voor een openbare discussie. De ver trouwelijke gegevens zouden echter wel de gedachten van de parlementariërs kunnen schragen. Een pikant onderdeel van de interpel latie was de vraag van drs. Neder horst, of hij inzage kan krijgen van de stichtingsakte van de Verolme Trust. Het ging drs. Nederhorst daarbij om te weten, wat minister De Block van die akte denkt. Om de inhoud van de akte behoefde de heer Nederhorst zich niet druk te maken. De akte speelt in de zaak, wat regering en parlement betreft, nau welijks een rol. Bovendien loopt Ne- derhorsts fractiegenoot mr. R. van den Bergh met het document in de binnen zak. De stichting Verolme Trust moet de leiding van Verolme's bedrijf overne men, zodra de grote stichter daaraan, om welke reden ook zou zijn ontvallen. Volgens de conceptie van de stichtings akte, zou de Verolme-top dan moeten bestaan uit drie leden van de familie Verolme en vier vooraanstaande Ne derlanders. Zij worden niet met name genoemd. Naar verluidt, zou drs. W. K. N. Schmelzer een van de vooraanstaanden zijn. De nieuwe Verolme-top zou daar bij vooral een adviserende functie krij gen. De stichtingsakte is echter nog niet ingeschreven bij het openbaar centraal stichtingenregister. Dat betekent, dat de bestuurders van de stichting, zodra deze functioneert, persoonlijk aanspra kelijk zijn voor de daden van de stich ting. Indien de staat Verolme 'n nieuwe lening toestaat of zich garant stelt voor het bedrijf, zou de regering, zoals de kaarten nu liggen, wel eens verant woordelijkheid op zich kunnen laden waarvan de gevolgen nu nog niet zijn te overzien. Het is, behalve bij Verolme, niet be kend waarom de stichtingakte niet officieel is aangemeld, noch of dit ln de naaste toekomst alsnog zal gebeu ren. ADVERTENTIF DORDRECHT De oud-minister van sociale zaken, dr. G. M. J .Veldkamp, heeft gepleit voor de instelling van sociale supermarkten. Hy heeft aange drongen op een onderzoek naar de mogelijkheid, de sociale dienstverlenin gen te koppelen aan andere vormen van dienstverlening voor het publiek. Dr. Veldkamp sprak gisteren in Dor drecht ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van de Raad van Arbeid. Hij achtte een sociale supermarkt wel te verwezenlijken. Zowel bij het ver dwijnen als bij het vasthouden aan de bestuursverschillen op het terrein van de sociale verzekering. DEN HAAG In de topweken van 16 tot en met 31 juli was er geei\ spra ke van een volledige bezetting van de kampeerterreinen. Zelfs aan de Noord zeekust, Texel misschien uitgezonderd, waren nog vele plaatsen onbezet. Op de Veluwe was in de topweken nog ruim plaats. Dit zegt Orkava. de Organi satie van kamp- en vakantiebestedings- bedrijven in haar septembernummer naar aanleiding van een onderzoek, dat zij onder haar leden heeft inge steld. v AMSTERDAM De moord op de 59-jarige David de Haas is, zoals wij gis teren in een deel van onze oplage al meldden, opgelost. De Amsterdamse po litie heeft gisteren drie jongeren, de zeventienjarige R. M. T., de 21-jarige C. L. R. en de zeventienjarige A. S., allen zonder beroep, gearresteerd. Zij worden ervan verdacht de eenzame De Haas, die dikwijls gezelschap zocht van jonge jongens, in de nacht van vrijdag op zaterdag 2 augustus te hebben vermoord. Wat het aandeel van ieder van de drie afzonderlijk is, staat nog niet vast. Prins Bernhard heeft gisteren het eerste compressorstation van de Ned. Gasunie hij Ommen in wer king gesteld. Dit jaar zal naar schatting 22 mil jard kubieke meter van de Neder landse aardgasreserve worden ge bruikt. Vijf jaar geleden was dit nog maar een miljard kubieke meter. In diezelfde periode steeg de omzet van nog geen honderd miljoen gul den tot een miljard gulden per jaar. HAARLEM De diefstal van post zegelmisdrukken bij drukkerij Joh. En schede in Haarlem is grotendeels opge lost met de arrestatie van de 26-jarige PTT-ambtenaar R. B. Hij zou de zegels hebben gestolen op de controle-afdeling van de drukkerij. Via de 37-jarige postzegelhandelaar A. P. ,die eerder werd aangehouden, kwamen de misdrukken op de markt, waar men goed betaalde voor deze zeldzame blokjes postzegels. De postale recherche acht het niet uitgesloten dat nog meer arrestaties zul len worden verricht op de drukkerij. Als motief voor de moord is door de jongens roof opgegeven. Het drietal be hoorde tot de grote kennissenkring, die De Haas had opgebouwd. De drie wa ren reeds vaker in de flat aan de Arend Janszoon Ernststraat op visite geweest. Hoofdinspecteur Steenveld vertelde gisteren hoe het team van 25 recher cheurs tot de oplossing van de raad selachtige moord is gekomen. „Op de plaats van het misdrijf waren bijna geen sporen aangetroffen. We zijn toen eerst de persoon van het slachtoffer gaan doorlichten. Daartoe hoorden wij familieleden ein zijn werkgever. Uit die gesprekken bleek, dat De Haas over een ruim inkomen beschik te en altijd gul met geld was. Bovendien bleek hij in het bezit te zijn van een BONN Een onbekende heeft een aanklacht tegen de Westduitse bonds kanselier Kiesinger ingediend wegens meineed met betrekking tot diens werk zaamheden aan het ministerie van bui tenlandse zaken in de nazi-tijd. De bondskanselier wordt ervan be schuldigd een valse eed te hebben ge zworen tijdens het proces in juli 1968 tegen de vroegere gezantschapsraad in het ministerie van buitenlandse zaken onder Hitier, VanHanh. Hij heeft bij die gelegenheid verklaard, dat hij in de oorlog, als plaatsvervangend hoofd van de afdeling omroeppolitiek bij het ministerie, niets heeft ge weten van de Jodenuitroeiing en pas na 1944 daarover iets gehoord had. De zelfde beschuldiging is al eerder geuit door Aktion Demokratischer Fortschritt een combinatie van linkse partijen. De door Kiesinger voorgezeten Christen- Democratische Partij heeft indertijd de door de actiegroep aangevoerde doku- menten naast zich neer gelegd. Het openbaar ministerie te Bonn heeft verklaard dat de nieuwe aanklacht zal worden onderzocht. SYLT Burgemeester, wethouders en de bqna voltallige raad van Texel hebben zich gisteren op 't Duitse Waddeneiland Sylt uitvoerig laten inlichten over de mogeiyke voor- en nadelen van het naakt baden. Sylt, vlakbij de Deense grens, heeft op dat gebied waarop Texels vroede vaderen (en twee moederen) niet direct thuis zijn, sinds 1948 een naam opgebouwd. De zes Freikörperkultur (F.K.K.)-stranden trekken ieder jaar honderdduizenden mensen, onder wie veel Nederlanders. B. en W. van Texel ontvingen enige tijd geleden een brief van de Nederlandse Federatie van Naturisten met het verzoek een stuk strand te mogen afhuren. Een verzoek, waarop zij niet ja of nee durfden zeggen. Daarom werd besloten het jaarlijkse uitstapje, dat het college deels op eigen, deels op gemeentekosten maakt, ditmaal naar Sylt te maken. Het gezelschap vroeg burgemeester Schilling van Sylt het „hemd van het lijf." Tot aller geruststelling bleek zich op de stranden van Sylt nog nooit een zeden- schandaal te hebben afgespeeld. De bevolking van het eiland en de wel geklede vakantiegangers ergeren zich geen seconde aan de blote badgasten, die zich dan ook volkomen natuurlijk gedragen. dure sportauto, die op tal van jongeren onmiskenbare aantrekkingskracht uit oefende. Naarmate we meer mensen hoorden, kwamen we hoe langer hoe meer in de sfeer van de Damjeugd terecht. Uit de gesprekken die we met die jongeren voerden, kwam een aantal namen naar voren van potentiële daders. Wij hielden twintig verdachten aan. Twaalf van hen bleken zich schuldig te hebben gemaakt aan onder meer fy»10- diefstallen bromfietsdiefstallen, 11 in braak en beroving. Een aantal van hen had zich boven dien schuldig gemaakt aan het beroven en chanteren van homofielen in het Vondelpark. Als van de moord ver dachten bleef tenslotte het bovenge noemde trio over. Een van de drie gaf toe bij de moord betrokken te zijn ge weest. Hij gaf de naam en het signale ment van iemand, die de werkelijke da der zou zijn. Hy bracht ons," aldus hoofdinspecteur Steeneveld, „op een dwaalspoor. Dat bleek pas na een week. Toen is er ten slotte uitgekomen, dat zij het misdrijf gezamenlijk gepleegd hebben. Maar nu probeert ieder van de drie met halve en hele onwaarhe den het eigen aandeel te verkleinen". Het nu gearresteerde drietal is bij de politie niet onbekend. Zij behoren tot die jongens uit sociaal zwakke milieus, die nooit een thuis hebben gehad, reeds vroeg tot kleine misdaden vervielen en verschillende veroordelingen achter de rug hebben. Volgens hoofdinspecteur Steeneveld, verkeerden de jongens de laatste tijd in de sfeer van de jongeren op de Dam, de sfeer van de tijd doorbrengen met nietsdoen". Het onderzoek heeft, volgens hem, aangetoond dat er onder de „Dam jeugd" een grote criminaliteit heerst. Het is de heer Steeneveld nog niet duidelijk of de jongens, die de bedoe ling hadden De Haas te beroven, ook reeds te voren het plan hadden hem te wurgen. Ook is het de hoofdinspec teur nog niet duidelijk hoeveel geld zij hebben geroofd. ROME Paus Paulus heeft gisteren tijdens zijn eerste algemene audiëntie in de St. Pieter na zijn vakantie hulde gebracht aan de leden van het Neder lands katholiek ververbond (NKV) voor hun trouw aan de roomskatholie- ke kerk en aan hun bisschoppen. Bijna zevenhonderd leden van de ju bilerende vakvereniging het NKV, dat vroeger KAB heette, bestaat zestig jaar onder leiding van hun voorzit- 1 ter, de heer P. J. J. Mertens, woonden de minister van Cultuur, Recreatie en en Maatschappelijk Werk, mej. dr. M. A. M. Klompé. ten zich ook aan kardinaal Alfrink en de audiëntie bij. Bij het gezelschap slo- De paus sprak in zijn rede over de noodzakelijke trouw aan de kerk. „Ne gatieve kritiek jegens de kerk bouwt deze kerk niet op, maar breekt haar af", aldus de paus. AMSTERDAM De Amsterdamse politierechter mr. G. H. Nomes heeft opnieuw een Maagdenhuisbezetter ge vangenisstraf opgelegd, hoewel het Am sterdamse gerechtshof in hoger beroep tegen andere bezetters een boete had opgelegd. Mr. Nomes veroordeelde gistermid dag een Utrechtse student tot vier da gen gevangenisstraf, hoewel de officier van justitie in overeenstemming met de uitspraak van het hof tweehonderd gulden boete had geëist. #De 66-jarige mevrouw S. Iedema- Wiersma uit Buitenpost is gisteren overleden aan de gevolgen van de ko lendampvergiftiging die zij op 27 au gustus opliep. Haar man was dezelfde nacht al overleden. UTRECHT We hopen dat de rege ring op haar schreden terug zal keren en de b.t.w. volgend jaar niet zal ver hogen. Als zij echter voet bij stuk houdt, zullen werkgevers en werkne mers in de Stichting van de Arbeid bijeen moeten komen om een nieuw (loon)akkoord voor 1970 te smeden". Voorzitter J. Lanser van het CNV zei dit gisteren aan het slot van een studie bijeenkomst over de miljoenennota in Utrecht. Ook zijn economisch deskun dige, het Tweede-Kamerlid drs. J. Boersma (a.r.), vroeg het kabinet het advies van de Sociaal Economische Raad niet in de wind te slaan. Behalve de prijsinflatie, die het wel verhogen van de b.t.w. met zich brengt, vreesde hij de spanningen in de loon onderhandelingen voor 1970, die daar het gevolg van zullen zijn. De afspra ken in de SER betekenen al epn (tijde lijke) inbreuk op het systeem van de vrije loonvorming Uitvoering v;in de regeringsplannen 'maakt het zeer twij felachtig of de vakbonden zich nog wel naar centrale afspraken hoe nodig ook zullen richten, zo oordeelde hij. De heer Boersma geloofde overigens wel in de noodzaak de b.t.w. te verho gen. De nadruk ligt ins ons land nog te sterk op de directe belastingen. Zeker als de verhoging komend jaar niet door gaat, bestaat de kans dat per 1 januari 1971 een sterkere optrekking van de b.t.w. nodig is. De opbrengst van deze omzetbelasting stelt tot nu toe nogal te leur. de Europese Gemeenschap in Den Haag Over de komende topconferentie van zei hij: Deze zal ook voor de werkne mers in Europa van grote betekenis zijn. We zouden de ministers moeten duidelijk maken, dat zij geen exclusief clubje vormen, dat de toekomst van Europa uitstippelt. De gezamenlijke Europese arbeiders zouden wellicht hun onderlinge solidari teit kunnen demonstreren en hun geza menlijke invloed kunnen uitoefenen door één uur te staken of door een de monstratie-bijeenkomst te houden vlak voor het begin van de conferentie, zo opperde de heer Boersma. DEN HAAG Het Tweede-Kamerlid Vellinga (PvdA) heeft de minister van Verkeer en Waterstaat schriftelijk ge wezen op de berichten over de grote wateroverlast op landerijen in het ge bied van de Lauwers in de periode van hevige regenval na medio augustus en de vrees voor zeer grote wateroverlast in de komende herfst en winter. De heer Vellenga wijst de bewinds man er op, dat deze overlast naar de opvatting van o.m. het bestuur van het waterschap Kolummerland-Oostdeel, geweten moet worden aan het feit, dat in de eerste plaats de afgesloten Lau- werszee een hoger waterniveau heeft dan de Lauwers. Daarbij spuit de Frie se sluis in Zoutkamp niet meer, terwijl deze niet meer geopend kan worden doordat de deuren niet werken. Tenslotte vraagt de heer Vellenga aandacht voor het feit, dat de afstro ming langs andere wegen eveneens traag verloopt. CAIRO De Russische ambassadeur bij de Verenigde Arabische Republiek, Vinogradov, die momenteel met va kantie in Moskou verblijft, zal de zer dagen naar Cairo teruggaan. Dit bericht vandaag het Egyptische blad „Al Akhbar", daarmee geruchten ont kennend dat de Egyptische regering Moskou heeft gevraagd zijn ambassa deur terug te halen. De heer B. W. Biesheuvel, fractielei der van A.R.P, is gisteren vertrokken voor een bezoek van een week aan Cura- gao en Suriname. Aanleiding tot zijn reis is de proclamatie van de medische faculteit in Paramaribo. ADVERTENTIE UTRECHT De Utrechtse recherche heeft drie jongens van vijftien, zestien en achttien jaar aangehouden, die een negentienjarig meisje onder bedjreiging met een dolkmes hadden verkracht. De jongens maakten kennis Aet het meisje in een Utrechts restaurant. Ze namen haar mee in hun auto. Onder weg werden zij aangehouden door de politie, die ontdekte dat de chauffeur de autopapieren niet bij zich had. Zijn naam werd genoteerd en hij kreeg te horen dat hij binnen 't uur de papieren op het politiebureau moest laten zien. De knaap kwam niet, maar inmiddels kwam wel een meisje met haar ouders aangifte doen van aanranding en ver krachting. Even later bleek dat zij in de bewuste auto had gezeten. De jongens waren na de politiecontro le naar een stil plekje gereden. De achttienjarige jongen vergreep zich aan het meisje terwijl de twee anderen haar bedreigden met het mes. ADVERTENTIE

De Vallei | 1969 | | pagina 7