Op het balkon, boven de vendelzwaaiers en de feestelijk spuitende fontein, opende H.M. de Koningin het nieuwe gemeentehuls van Eindhoven. Waarschijnlijk al binnen twee jaar zal In West-Berlijn iedere tweede inwoner een eigen huis hebben waarmee dan volgens het stadsbestuur de Ideale toestand in de woningbouw bereikt ia. Tot de grote plannen behoort de Groplusstad voor 50.000 inwoners, die tegen het einde van dit jaar grotendeels klaar zal zijn. Bij de Hoogovens In Velsen werd blokwalserij 3 In gebruik genomen, waardoor een produkti* verkorting tot 20°/o werd bereikt Het produktteproces is hier geheel geautomatiseerd. Mochten de gemoederen wat verhit raken bij het 75-jarig jubileum van dè Amsterdamse KNVB-afdeling, dan zal deze reuzenbrandweerman de zaak wel kunnen sussen en blussen. Hij vormt de bijdrage van de Amsterdamse brandweer aan het feest en het was een hele toer, hem het Concertgebouw binnen te krijgen. Rijnreisje van een doe-het-zelver: de zilversmid Klaus Pech9teln uit Linz begint aan een zwemtocht door de Rijn van Zwitserland tot Rot terdam, dat is 1224 kilometer. Hij zal het in 21 etappes doen, waarvan de langste 100 kilometer is. Ook hierin kan de burgemeester zijn gemeentenaren voorgaan: burge meester Hans Jochen Vogel van Münchan deelt „Humpes" bier uit aan het begin van de oktoberfeesten. Moet een minister soms geharnast in de Kamer komen, bij bouwwer ken krijgt hij een helm op. Zo ook minister De Block bij de opening van de compressorhal van de Gasunie in Ommen. N Met tienduizenden toeschouwers langs de route trok ter gelegenheid van Heiligdomsvaart 1969 een feeststoet uit „De levende jaarkrans" door de straten van Maastricht. Een extra opvallend element was daarbij de Belgische groep Mar ch* Militaire Notra Dame. zelfs het verkeersbord Voordat de ernstige gesprekken beginnen een plaatje met een glimlach: scheepsbouwer Verolme met drs. Nederhorst (rechts) bij aankomst in het gebouw van de Tweede Kamer, waar een hearing plaats vond In verband met de door Verolme aangevraagde regeringssteun. Eindeloze chaos op de Parijse Champs Elysée9 tijdens de staking bij het openbaar vervoer „verboden linksaf te slaan" op de voorgrond verloor er zijn functie door. Na-dagen van een zomer, die voor veel bejaarden wellicht nog meer betekend heeft dan voor de jongere zongenieters.

De Vallei | 1969 | | pagina 15