AULA OP BEGRAAFPLAATS GAAT F 195.000 KOSTEN Duurtetoeslag ook voor raad Kesteren een heet hangijzer Uitgaven stijgen sneller Nieuw bestuur voor H.B.V. Grote bazaar Ons Genoegen Apachen in Luxor „Oecumenisch" huwelijk Ook vroeger liftte men: Ritje met hondeka* leuke onderbreking van alsmaar lopen Bandrecordei op school is niet nodig Spoedraad in Amerongen Buslichtings- tijden P.T.T. gewijzigd Financiering Begroting Kesteren sluitmaar: Bandrecorder Meerije BURGERLIJKE STAND Tekort Bouwrijp Insinuatie Gevoelsmens Omstandigheden Vèrkeerd pedaal ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1969 KESTEREN Ook voor de gemeenteraad van Kesteren was het voorstel om de gemeente-ambtenaren een duurtetoeslag uit te keren van 1 procent gister avond een heet hangijzer. Na soms felle discussies werd besloten het voorstel van B. en W. aan te houden tot de volgende vergadering. Overigens kwam het voorstel tot uitstel van burgemeester D. J. Pott zelf nadat een groot aantal raadsleden te kennen had gegeven meer te voelen voor een uitkering van 140 gulden ineens aan alle ambtenaren, ongeacht hun rang. „Het Ls een a-sociaal voorstel", vond de heer J. van Appeldoorn (Chr. Arb. Partij). „Duurtetoeslag moet voor een ieder gelijk zijn. De kosten zijn immers ook voor een ieder met eenzelfde percentage gestegen", aldus het raadslid. Ook voor de heer H. C. de Gier (P.v.d.A.) was het voorstel van B. en W. een onverteerbare zaak. „Wanneer we 1 procent van het salaris als duurte toeslag uit gaan keren wordt de laagst gesalarieerde weer het kind van de re- AMERONGEN De gemeenteraad van Amerongen is voor maandagavond in een spoedvergadering bijeengeroepen. De twee punten tellende agenda omvat het aangaan van een geldlening en een voorstel omtrent de wijze van aanbeste ding van de restauratic van ,,'t Hucht- Je". De vergadering begint 's avonds om 7 uur. SCHERPENZEEL Geboren: An toinette G. C. d.v. C. C. Elands en W. B. Kolkman; Arina L. d.v. A. J. van der Kamp en L. van Donkelaar kening. Ik ben er dan ook pertinent te gen en sta achter het standpunt van de vakbonden en de SER; voor iedereen een gelijke uitkering", merkte de P.v.d.A.-er op. De S.G.P.-er 'C. H. Jansen Schuiling zei, dat zijn fractie achter de uitlatingen van de beide vorige sprekers stond. Vervolgens ontstond een fel debat tus sen de heer H. C. de Gier en zijn wet houder, de heer R. de Jongh, waarbij duidelijk bleek, dat beide fractiegeno ten het niet met elkaar eens konden worden. De heer J. van Appeldoorn deed er nog een schepje bovenop en merkte op: „Ik had niet verwacht, dat de heer R. de Jongh dit standpunt zou innemen". Hierna kwam van burge meester D. J. Pott het verlossende voor stel om de beslissing over de uitkering van de duurtetoelag uit te stellen tot de volgende vergadering. Overigens schij nen volgens een opmerking van de heer De Gier de ambtenaren de uitkering reeds te hebben ontvangen. Een voor stel is het dus eigenlijk al niet meer", aldus de P.v.d.A.-er. Opnieuw zette de gemeenteraad van Kesteren gisteravond een stap op de weg voor realisering van een aula op de plaatselijke begraafplaats. Eerder was een besluit van de raad om tot de bouw daarvan over te gaan door G.S. van goedkeuring onthouden, wegens het ontbreken van de vaste fi nancieringsmiddelen. De totale bouw kosten van de aula zijn geraamd op f 195.000,-. Volgens burgemeester D. J. Pott staat ook nu nog niet vast, dat vaste financieringsmiddelen kunnen worden verkregen. „We zullen in iéder geval ons uiterste best doen die te krijgen. Anders zullen we het voorstel opnieuw moeten intrekken", zei hij. Wanneer tot de bouw van de aula zal worden overgegaan, dient de plaat- selyke verordening tot invordering van KESTEREN Als gevolg van onrendabele kapitaaluitgaven die in de afge lopen jaren zijn gedaan, en ook in 1970 wellicht zullen moeten plaats vinden, om de woon- en leefbaarheid in de gemeente op een hoger peil te brengen, zullen de uitgaven aanmerkelijk sneller stijgen dan de inkomsten. Dit staat in de nota van aanbieding bij de gemeentebegroting 1969-1970 van Kesteren. Hoewel aan een belangrijke stijging van de uitgaven niet kon worden ontko men, presenteren burgemeester en wethouders een sluitende begroting. De begroting wijkt af van alle vori- gen, omdat is afgestapt van het traditio nele ramen van kapitaallasten van nog niet afgeschreven kapitaal-objecten op de laatste uitgaafpost van ieder hoofd stuk. Bij elk object is nu de bijbehoren de kapitaallast direct vermeld. Deze wijze van functioneel ramen zal voor het dienstjaar 1971 nog meer wor den geperfectioneerd. Het tekort aan financieringsmiddelen van de gemeente Kesteren ramen B. en W. op f 1.814.680,70. Dat tekort zal voor zover dat mogelijk is worden be streden met een eonsolidatielening. By het hoofdstuk volkshuisvesting merken B. en W. op er naar te streven dit be grotingsjaar een twintigtal keuzewonin gen voor minder draagkrachtigen te la ten bouwen. De reinigingsrechten zullen het ko mende jaar moeten worden verhoogd. Op 1 januari 1969 werden ze vastgesteld op f 21,per twee emmers per jaar. In verband met het door Spitman's Reinigingsbedrijven verhoogde bedrag dat in rekening wordt gebracht is een herziening onvermijdelijk. Gedacht wordt aan een bedrag van f 3,per twee emmers per jaar. Bij de aanbiedingsnota is een lijst ge voegd van geplande investeringen in de jaren 1970 tot en met 1974. Voor het eerstkomende jaar wordt rekening gehouden met een uitgave van f 200.000,- voor de uitbreiding van de rioolwaterzuivering in Opheusden, f 80.000,- voor de uitbreiding van het gemeentehuis, f 25.000,- voor de uit breiding van de openbare m.a.v.o. (het negende lokaal), en nog eens f 25.000,- voor de uitbreiding van de byzonderc m.a.v.o. Het werk voor het sportterrein in Opheusden zal in 1970 naar raming f 50.000,- vergen. Op het programma voor dit jaar staat voorts het bouwrijp- maken van gronden in het plan Ach terdorp, plan Zuid-I, plan Prinsenhof, en Pastorale Akkers. Op de post „onvoorziene uitgavan" is een bedrag naar rato van zes gulden per inwoner geraamd, terwijl voor re- iervering van rente en afschrijving met betrekking tot voorgenomen kapitaals investeringen f 21.000,- is opgenomen. de begrafenisrechten te worden gewy- zigd en aangevuld met een tarief formu le voor het gebruik van de aula. Naar aanleiding hiervan merkte de heer Th. Haan op: „De vergoeding voor het ge bruik van de aula dient voor de minder draagkrachtigen een betaalbare zaak te worden". Volgens de burgemeester wordt het tarief beslist biliyk. Een opmerking van de heer H. Rem- melink (Gem. Bel.) om te bezien of op de begrote bouwsom bezuinigd kan worden, ontlokte de heer C. H. Jansen- Schuiling (SGP). „Ik begrijp niet waar om op de aula bezuinigd moet worden. Dat doen we toch op een sportveld ook niet". Burgemeester Pott zegde overi gens toe een mogelijkheid tot bezuini ging te zoeken. Een voorstel van B. en W. om een krediet te verlenen van f 650,- voor de aanschaf van een bandrecorder ten be hoeve van het onderwijs op de openbare lagere school voor basisonderwijs te Opheusden was voor de heer P. Schaap (SGP), die later tegen zou stemmen een onbegrijpelijke zaak. „De leraren zijn immers bekwaam genoeg om onderwijs te geven. Het komt nog eens zover, dat de t.v. en de bandrecorder voor de klas staan en de onderwijzer in een hoekje", aldus de heer Schaap, die voor deed komen, dat de gehele SGP-fractie tegen het voorstel was. De heer Th. Haan (PvdA) viel de SGP-er aan: „Die bandrecorder moet u zien als een hulpmiddel bij het onder wijs", zei hij. Ook burgemeester Pott dacht er zo over. De heer H. Remme- link wees de heer Schaap er nog op dat voor het vervaardigen van de no tulen ook een bandrecorder wordt ge bruikt. „En u twijfelt toch ook niet aan de bekwaamheid van de gemeente-secreta ris", aldus de heer Remmelink. De heer Schaap bleef ondanks alle pogingen om hem tot andere gedachten te bewegen bij zijn standpunt. De overige leden van zijn fractie gingen echter met het voor stel akkoord. In verband met pensionering van mej. Scholten als onderwijzeres van de open bare school voor basisonderwijs be noemde de raad gisteravond met alge mene stemmen mej. Niessink uit En schede in haar plaats. De raadsleden gingen eenstemmig ak koord met het besluit van B. en W. om het voorstel tot aankoop van café Het Ambtshuis in Kesteren in te trekken. De exploitant had laten weten onder geen enkele voorwaarde afstand te wil len doen van een door de gemeente be nodigde strook grond ten behoeve van de Mavo-schooluitbreiding. De heer J. van Appeldoorn keurde het beleid af van het college, dat was gevoerd by de onderhandelingen tot aankoop van het café. Hierna liet burgemeester blyken zich bedrogen te voelen door toezeggin gen van de exploitant. Hierna werd de discussie gesloten. De uitbreiding van de Mavo-school zal nu elders in de ge meente dienen plaats te vinden. In verband met de aanbieding van de gemeentebegroting 1970 benoemde de raad de heren L. v. d. Nol (PvdA), C. H. Jansen-Schuiling (SGP), D. van Brenk (BP), H. Remmelink (Gem. Bel.) en J. van Appeldoorn (Chr. Arb. Partij) in de begrotingscommissie. De commissie komt op woensdag 15 okto ber bij elkaar, terwijl de begroting op 30 oktober tijdens een openbare zit ting van de raad zal worden behan deld. VEENENDAAL De lichtingstijden van de brievenbussen in het ressort Veenendaal van de PTT zijn gewij zigd. In het vervolg vindt ook een bus lichting plaats op zondagen. De nieuwe lichtingstijden van maan dag tot en met vrijdag voor de brie venbus aan het hoofdkantor in Veen endaal zijn 6.15, 17.20 en 19.30 uur. Op zaterdagen vindt de laatste lichting plaats om 11.45 uur en op zondag om 23.00 uur. De overige brievenbussen in Veenendaal worden van maandag t/m vrijdag gelicht om 12.45, 18.20 en 24.00 uur, terwijl op zaterdagen de laatste lichting is om 9.00 uur en op zondagen om 21.00 uur. De buslichtin gen in Ederveen, Renswoude en Scher- penzeel zijn van maandag t/m vrijdag om 17.30, 18.20 (laatste lichting) en 24.00 uur. Op zondagen is de buslich ting in deze drie gemeenten om 21.00 uur. VEENENDAAL De Christelijke Bedrijfsbond HBV, afdeling Veenendaal heeft sinds kort een nieuw bestuur. Voorzitter is de heer T. P. van de Heu vel, secretaris de heer P. L. Scholte, penningmeester de heer J. van de Lust- graaf en alg. bestuurslid de heer A. Schellevis. Voor de leden is op maan dag 6 oktober een vergadering uit geschreven in café Vonk om kennis te maken met het nieuwe bestuur. Inmid dels heeft het bestuur een Program van Aktie aangekondigd, dat binnenkort door de bond bekend zal worden ge maakt. Tijdens de vergadering in café Vonk bestaat dan o.m. gelegenheid over dit Program te discussiëren. RENSWOUDE De muziekvereni ging „Ons Genoegen" in Renswoude houdt op vrijdag 3 en zaterdag 4 ok tober een grote bazaar in gebouw Reho- both. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van een nieuw instrumenta rium. Vrijdags is de bazaar geopend van 7 tot 11 uur en zaterdags van 2 tot 4 en van 7 tot 11 uur. Aan de ba zaar is een verloting verbonden, waar van de hoofdprijs een Shetland pony is. Verdere prijzen zijn een dames- of he renrijwiel, een jong vaken, vier skel ters etc. De trekking van de verloting vindt zaterdagavond om half elf precies plaats. VEENENDAAL „De maan sluitpt mee" is de Nederlandse titel v&n een film die het Luxor theater deze week in Veenendaal op het scherm brengt. Het is een western-story over de ver kenner (van het leger) Sam Varner (Gregory Peck), die als afronding van zijn diensttijd deelneemt aan een raid op een groep uit het reservaat ge vluchte Apache-Indianen. De mannen vinden daarbij een blanke vrouw met haar 8-jarige halfbloed-zoon. De vrouw smeekt Sam haar en het kind mee te nemen. Op de tocht duikt het ontvluchte opperhoofd Salvaja op, die onderweg nogal moordlustig optreedt. Het blijkt dat het kind van de vrouw, zijn zoon is en hij rust niet voor hij hem heeft gevonden. „Onteerd en gescalpeerd" heet de andere film van Luxor, waarin opnieuw sprake is van bloeddorstige Apachen. Zeven vrouwen zijn de enigen die een Indiaanse aanval op een militair kon vooi overleven. Ze beginnen een wan hopige voetreis naar een fort dan 400 kilometer verder moet liggen. Ze wor den achtervolgd door Apache, die vast van plan zijn de dames één voor één te martelen. Een boeiend, bloedig, maar toch goed eindigend verhaal, met Anne Baxter in een belangrijke rol. VEENENDAAL In de R.K. St. Sal- vatorkerk is vrijdagmiddag het eerste officiële „oecumenische" huwelyk in Veenendaal bevestigd, waarby dr. J. G. Thoomes en kapelaan Th. B. M. Escher als voorgangers optraden. Bruid mej. Tiny Merlijn (rooms-katholiek) en brui degom Ab de Haas (protestant) gaven elkaar het jawoord nadat de beide voorgangers schriftlezingen hadden ge houden, resp. I Corinthe 13:1 t.m. 13 m Johannes 15 7 t/m 17. Dr. Thoomes hield de verkondiging in plaats van een preek naar aan leiding van 2 Timotheiis 2 13 „Indien wij ontrouw zijn, Hij blijft getrouw, want zichzelf verloochenen kan hij niet..." Dr. Thoomes zei o.m. dat het zijn overtuiging is dat de jonge echtelieden een juiste beslissing hebben genomen. Wanneer een van beiden het eigen ge loof zou hebben prijsgegeven zou dat niet of in mindere mate het geval zijn geweest. In dit verband liet de predi kant zijn vreugde blijken over het ver schijnsel dat ondanks de verscheiden heid van kerken, ook in Veenendaal een toenadering is te bespeuren, of schoon men elkaar elders nog onder ling te vuur en te zwaard bestrijdt. Enorm groot is het verschil tus sen de verplaatsingsmogelijkheden van vroeger en nu. Toch moest men ook vroeger naar de stad, naar de een of andere markt, naar 't ziekenhuis en noem maar op. De afstand was toen wel degelijk een hindernis. Vaak was het een pro bleem om ergens te komen. Meestal moest er gebruik gemaakt worden van de benenwagen. Altijd maar lopen, lopen en nog eens lopen, zo als men dat pleegde uit te drukken. Uren en dagen liep men. Tegen woordig is het zo, dat als men zelf geen vervoer heeft, men probeert 'liftend ergens te komen. Officieel mag het wel niet, maar praktisch op elke uitvalsweg ontmoet men lif ters en liftsters. Dat was vroeger natuurlijk uitgesloten. Liften was er niet bij. Of misschien toch nog?... We spraken een oudere Veenen- daler, de heer v. K., die er ons een typisch verhaal over vertelde. „Ik woonde vroeger in het Kos- verloren, en zal ongeveer een jaar of vijf, zes geweest zijn toen mijn zuster ziek werd, ik denk van t.b., want ze moest een langdurige rust kuur volgen in Ede, aan de Bosrand. Mijn moeder en ik gingen elke week bij haar op bezoek, 's Woendags. Op de fiets? Per auto? Dat had je gedacht. We moesten het hele stuk iopen. Eerst naar Ede, en dan bij de aftakking naar Lunteren, waar toen een stenen paal stond naar de Bosrand. Tjonge wat was dat een eind lopen. Je deed er min stens een paar uur over. Ik werd uiteraard erg moe, al hield moe der me stevig bij de hand. Soms keek ik achterom en dan zei ik te gen moeder: „Ik wou dat „Tinussie met de hondekar" maar achter ons aankwam"... Wie deze „Tinussie met de hon dekar" was? Wel in de oude Gort- steeg woonde een handelaar in lom pen en oude spullen, die er altijd met de hondekar op uit trok. Hij heette Tinus. Vandaar dus (hij was ook niet al te groot) zijn naam en en toenaam. Deze Tinus haalde in heel de om trek zijn waren op, en verdiende er aardig de kost mee. Hij had een sterke hond bij de kar, die hem, met de vracht, gemakkelijk trekken kon, op z'n eentje. Tinus reed ook over Ede en passeerde dan nogal eens het lopen de tweetal. Dat de kleine v. K. naar Tinus uitkeek, had een begrijpelijke oorzaak. Het ventje klaarde hele maal op als de honde-voerman er aan kwam. „Tinussie, ma'k mee- rije?^"--- riep hij steevast. Altijd stopte dan de karre-piloot en wacht te tot het ventje geholpen door zijn moeder op de bok plaats nam. „Vort, hond!"... klonk het dan en voort ging het weer, richting Ede--- „Het was vaste afspraak, dat Ti nussie mij bij de stenen paal, bij de weg naar Lunteren, liet afstappen. Daar wachtte ik dan op moeder. Bij mooi weer, ging ik fijn een poos je op de grond liggen en rustte heer lijk uit. Als na een half uurtje moe der ook kwam, gingen we samen naar de plaats waar mijn zuster kuurde: In een hangmat tussen twee bomen. Puur in de natuur dus. Er waren vroeger echter niet veel me dicijnen tegen deze ziekte en op ne gentienjarige leeftijd stierf helaas mijn zus. Het gebeurde ook wel eens, dat als ik bij Tinus op de kar zat (de hond kon ons samen met gemak trekken en hield er aardig de pas in) dat moeder me toch passeerde. Hoe dat kon?... Wel, in die tijd woonde ook in Veenendaal een be kende petrolieboer en die had een paardekar. Een enkele maal kwam hij ook deze kant uit en gaf moeder dan een lift naar Ede. Dat was mooi werk. Hij pikte ons ook wel een beide mee. Dan mocht ik op de „tree plank" naast de kar zitten, op een veilig plekje. Dan was het hele maal voor elkaar. Uiteraard was de lange voettocht voor moeder ook vermoeiend, maar daar dacht men vroeger niet zo aan. Het was nu eenmaal niet anders, dus liep men. Maar een dergelijke lift werd uiter aard op hoge prijs gesteld. Men kwam lopend wel veel" moois tegen, toen al de grachten nog door Veenendaal liepen, maar daar raak te je ook aan gewoon. De Buurtsteeg was echt een steeg, een pad eigen lijk, dat min of meer naar de Mei kade slingerde. Ook daar liepen dan weer de nodige, meestal heldere slo ten. Terug van ons bezoek, moesten we altijd het volle pond lopen. Dan was er geen lift bij. Dan lag de route van de beide karren anders. We kon den dan volop van de ongerepte na tuur genieten. Al was dat genieten niet altijd zo genotvol. Niettemin, vroeger was de omgeving van Vee nendaal, en de plaats zelf, roman tisch mooi, maar-- armelijk!" „Vliegende" oude wagen werd Arnhemmer fataal: vijf dagen hechtenis WAGENINGEN De gok, die de Arnhemse wever B. J. H. onlangs in Ede waagde, door te gaan rijden, hoewel zijn rijbewijs door de politie ingenomen was, liep niet best af. „Het heeft me zelfs m'n baan gekost", zei H. „M'n baas vond het lastig, dat ik geen bestellingen kon wegbren gen. Op een gegeven moment was er niemand beschik baar die kon autorijden en toen heb ik 't maar gewaagd. Op de kruising Molenstraat-Telefoon weg in Ede moest ik achteruitrijden. Ik kijk goed uit, laat eerst drie ach teropkomende wagens voorbijgaan en terwijl ik achter uit rij komt me daar een ouwe Opel aanvliegen. Voor ik wist wat er gebeurde, zat hij er al bovenop". Met dit verhaal stond H. vrijdagmorgen voor het Wa- genings kantongerecht, waar hij op het matje was ge roepen wegens het veroorzaken van hinder aan een ach teropkomende auto en rijden zonder rijbewijs. Vooral het laatste feit werd hem zeer kwalijk genomen. H's rij bewijs was door de politie ingenomen wegens dronken schap achter het stuur. Daarvoor is hem dezer dagen twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid opgelegd. „Geen kleinigheid", zei de officier mr. H. J. C. Pieters. „Ze hebben daar in Arnhem een hekel aan me". „Dat zal wel, er staat een heel repertoire op uw straflijst", merkte de kantonrechter, mr. A. C. van den Brand la coniek op. De officier van justitie eiste f 50 boe te en f 100,- voor het ontbrekend rijbe wijs. „Die achteropkomer reed veèl te hard, met gierende banden. Soms gaan ze juist met zo'n ouwe wagen de weg op om een aanrijding te forceren en er dan beter van te worden", insinueerde verdachte. Dat leek de kantonrechter niet aan- nemclyk. „Je gaat niet je leven wagen voor een nieuw spatbord". „Nou, maar er zit nu toch maar een mooi nieuw spatbord op die wagen". Op H's dubieuze argumentatie werd niet verder ingegaan. De kantonrechter vonniste met f 50,- boete voor de aan rijding en vijf dagen hechtenis wegens het rijden zonder rijbewijs. „De politie heeft zeker niet voor niets uw rijbe wijs ingenomen. Gezien de straflijst die u hebt, lijkt mij een gevoelige straf no dig". De Rhenense vertegenwoordiger H. M., die op de Cuneraweg in zijn woonplaats met honderdtien kilometer per uur had gereden, betwistte die snel heid vurig. „De politie heeft achter me gereden en was beslist sneller dan ik. Misschien heb ik tachtig gereden, maar geen 110", beweerde M. „En u hebt niet op uw ki lometerteller gekeken?" Nee, maar dat voel je wel een beetje". Toch scheen het gevoel van M. hem diverse malen be drogen te hebben. „Het is al uw derde proces-verbaal wegens snelheidsover treding", zei de kantonrechter nuchter. Verdachte voerde vervolgens aan, dat de maximumsnelheidsborden pas veer tien dagen tevoren geplaatst waren. „Je bent daar nog niet zo aan gewend, me neer de kantonrechter". „Dat zal wel, maar u hebt verklaard tegenover de politie, dat u de borden wél had gezien!' „Ja nou ja., u weet hoe dat gaat". De officier had geen enkele reden om te twijfelen aan het waarnemingsvermo gen van de agenten die achter M. aan reden. Hij eiste f 140,- boete en drie maanden voorwaardelijke ontzegging met een proeftijd van twee jaar. De rechter verlaagde de boete tot f 100,- en vonniste verder conform. Een ongelukkige samenloop van om standigheden bracht de Veenendaalse tekenleraar P. H. de G. voor de balie. Van de winter zou hij op de Veenen daalse Kerkewijk met zijn wagen een bromfietser gehinderd hebben. De jonge man kwam te vallen en liep daarbij een lichte hersenschudding op. „Op het fietspad naast mij reed die jongen in dezelfde richting. Een geparkeerde wa gen ontnam mij bij het rechtsaf- slaan het zicht, zodat ik wel met mijn rechtervoorwiel in de richting van het fietspad moest gaan staan om daar de situatie te verkennen", zei de leraar. Waarschijnlijk heeft dat bij die jongen een schrikreactie veroorzaak en is hij op de beijzelde weg geslipt door te abrupt remmen". „Over onvoorzichtig rijden van De G. werd niet gerept, zei de officier. „Schul digverklaring zonder toepassing van straf is hier naar mijn mening op z'n plaats". Volgens de kantonrechter was niet bewezen, dat De G. de bromfietser ge hinderd had. Mede op grond van getui genverklaringen, die spraken van „sneeuw langs de weg" en „hoge snel heid van de bromfietser", kwam mr. A. C. van den Brand tot vryspraak. In een vrij scherpe bocht van rijks weg 25 ging de elektrisch lasser J. J. C. uit Rhenen onlangs met zijn wagen over de kop. Dat was geen wonder, want zijn snelheid was tenminste tachtig kilo meter geweest, hoewel er ook getuigen waren, die een snelheid van honderd km per uur noemden. „Waar anderen krap vijftig kilometer aanhouden, komt u daar met hoge snelheid aan; dan vraagt u erom om met uw auto en al over de weg getold te worden. Er had den wel doden kunnen vallen", zo zei de officier in zijn requisitoir. Hij eiste een boete van f 150,- en de rechter was het daarmee eens. De 77-jarige M. W. H. W. uit Veenen daal had zijn nieuwe Dafje nog maar nauwelijks in zijn bezit, toen er onge lukken gebeurden. „We wilden 'm even bij kennissen laten zien en ik liet m'n vrouw achter het stuur zitten onder mijn toezicht. Er zijn twee remmen ln de auto. Ze heeft nu bijna haar rijbe wijs, maar ze kon op dat moment al aardig rijden. Het zal wel van de agi tatie geweest zijn. Met zo'n nieuwe auto ben je een beetje zenuwachtig dat zij verkeerd reageerde en in plaats van de rem het gaspedaal gebruikte op een gegeven moment". Mevr. W. was van de weg geraakt, te gen een boom en vervolgens tegen eer flatgebouw gereden. De officier vorv dit een ernstig feit. „Gelukkig liep niemand op het trottoir. Gezien de lef tijd van verdachte, had hij het ond' toezicht laten rijden beter kunnen to vertrouwen aan een instructeur: f 10f boete". De verdachte wees die motivern van de hand: „Ik rijd al zestig jaar, m neer de officier!" De kantonrechter vc. laagde de boete tot f 60,-.

De Vallei | 1969 | | pagina 3