Herman van Springel greep op het juiste ogenblik in en won Parijs-Tours Negen Belgen bij eerste tien Voetbal in het buitenland De Robben verdiend naar volgende ronde Heide Rosendahl vestigde wereldrecord op vijfkamp HET PAARD MET DE MOOISTE JONGE DE GRAAUWE HENGST LEDEN F.B.O. UNANIEM ACHTER BESTUUR JENEVER West-Nederland-rit Bart Kraan sterk in Na-Braassem Nederland verioor van Zwitserland GIMONDI WINNAAR Engeland Duitsland België Italië Frankrijk Portugal Spanje Oudkerk verloor op het nippertje Eerste prijs voor Billie Jean King VOORRONDE EUROPA CUP Uitlooppoging Juiste ooengblik Favorieten In gevaar WK record discus 11.30 Verhouding club-speler MAANDAG 29 SEPTEMBER 1969 TOURS Herman van Springel behaalde zondag zijn tweede klassieke zege in zijn carrière. Na zijn zege in de Ronde van Lombardije van 1968 werd hij nu winnaar van Parijs-Tours na een sterk gereden solo in de laatste kilometers. Zijn overwinning wordt echter enigszins gedevalueerd door de afwezigheid van de Italiaanse wielertop in deze klassieker. De Italianen reden in eigen land de Ronde van de Apennijnen. De Belgen kwamen overigens bijzon der sterk voor de dag. Onder de eerste tien in de einduitslag komen maar liefst negen Belgen voor. Alleen Bef Dolman kon door zijn zesde plaats nog voor een Nederlands succesje zorgen. Parijs-Tours voerde dit jaar over een nieuw parcours, dat wat heuvelachti ger was dan in andere jaren en ook wat meer kilometers telde. Mede daar door lag het tempo niet zo hoog. De eerste serieuze uitlooppoging werd ondernomen door Roger Pingeon. Hij kreeg gezelschap van de Portugese ve dette Joaquim Agostinho en van de Belg Verbeek. Het drietal werd ach terhaald dqor Herman van Loo, Van Impe en door Willem II-Gazelle-cou- reur Rik van Looy. De zes vooraan werkten voorbeeldig samen. Zij bouw den een voorsprong op, die uitgroeide tot meer dan drie minuten. Toen pas begon het peloton zich te roeren. Er kwam een jachtgroep tot stand met de Belgen De Geest, Van Nueten, Van Co- ningsloo, Van de Cortele, Timmermans, Poppe, Edouard Janssens, Claes, De Witte, Jochmans, Buysse en De Wolf en de Nederlanders Duyndam, Den Hartog, Dolman en Van der Vleuten. De „jagers" liepen snel in op het lei dende sextet. Toen Rik van Looy, die al eerder had platgereden, opnieuw een lekke band kreeg, en Pingeon en Van Loo wensten te wachten op verster king uit het achtervolgende peloton, was het tempo uit de kopgroep verdwe nen. De „jagers" streken neer op de vluchters. Uit de groep van 22 man, die Herman van Springel bij zijn hul diging. aldus was ontstaan, verdwenen nog Rik van Looy, die voor de derde maal zijn achterband onder zich voelde leeg lopen, Agostinho, Van Nueten en Van Loo. In het laatste deel van de course waren vooral de Nederlanders actief. Duyndam en Dolman probeerden ieder voor zich om een gat te slaan, maar de concurrentie tussen de Caballero's en de Willem II-Gazellerijders was te groot. Waar Duyndam, Dolman en ook Verbeek niet in slaagden, dat presteer de Herman van Springel. Enkele kilo meters voor de streep flitste hij uit de kopgroep weg. Niemand reageerde. Van Springel's greep naar de macht was op het juiste ogenblik gekomen. De overigen konden nog slechts strij den voor de tweede en de volgende plaatsen. En daarin toonden de Belgi sche sprinters zich veruit superieur. Uitslag: 1. Herman van Springel (Bel.) 286 kilometer in 6 uur 38 minu ten en 43 seconden; 2. Verbeek (Bel.) 6.39.11; 3. Jochems (Bel.); 4. Claes (Bel.); 5. Hermie (Bel.); 6. Dolman (Ned.); 7. Van Coningsloo (Bel.); 8. Buysse (Bel.); 9. De Witte (Bel.): 10. De Geest (Bel.); 11. Duyndam (Ned.); 12. Poppe (Bel.); 13. Van der Vleuten (Ned.); 14. Dewolf (Bel); 15. Edouard Janssens (Bel.); 16. Van Impe (Bel.); 17. Van de Moortele (Bel.); 18. Tim mermans (Bel.); 19. Pingeon (Fra.); 20. Den Hartog (Ned.); 21. Karstens (Ned.); 22. Pijnen (Ned.) 6.40.44; 26. Van Katwijk (Ned.) 6.41.06; 27. Otten- bros (Ned.); 28. Stevens (Ned.); 45. Harry Jansen (Ned.) 6.41.25; 46. Jan Harings Ned.); 54. Jan Janssen (Ned.); 62. Kissner (Ned.) 6.42.32; 65. Krekels (Ned); 69. Wim Schepers (Ned.); 75. Zoontjes (Ned.). De Nederlandse amateur-stayer C. Stam is zondag als derde geëindigd in een wedstrijd in de Deutschlandhalle in West-Berlijn. Winnaar werd de West duitser Podlesch, voor Duschl. LONDEN Derby County, lijstaan voerder in de eerste divisie, werd za terdag voor het eerst sedert 23 wed strijden verslagen. Sheffield Wednes day, de club die de voorlaatste plaats op de ranglijst innam, versloeg de de butant met 1-0. John Worboy's schoot in de 28e minuut van de wedstrijd het re cord van Derby Couhty aan flarden. Door deze nederlaag zakte Derby naar de derde plaats. Liverpool haalde de halve winst weg bij West Bromwich Albion (2-2). Roger Hunt zorgde even voor het einde van de wedstrijd voor de gelijkmaker voor Liverpool. Manchester City, dat woensdag tegen Atletico Bilbao uitkomt in een wed strijd om de Europa Cup voor bekerwin naars, verloor met 2-0 van Stoke City. De derby tussen de Londense clubs Chelsea en Arsenal eindigde in een 3-0 zege voor Chelsea. Rode-lantaarndrager Sunderland kwam tot een verrassende zege (1-0) op het teleurstellende Totten- ham Hotspur. Mike England, de cen trale verdediger van de Spurs, schoot in eigen doel. De Engelse kampioen Leeds klom naar de vierde plaats dank zij een 2-1 zege op Coventry City. Leeds staat nu zes punten achter op de nieuwe leider in de eerste divisie, Ever- ton, dat met 4-2 van Southampton won. Leeds heeft echter een wedstrijd min der gespeeld dan Everton. Joe Royle zorgde voor drie van de vier Everton- goals. Het vierde doelpunt voor Ever- tón werd gemaakt door John Hurst. Wolverhampton Wanderers prees zich gelukkig met het gelijke spel (1-1) te gen New Castle United. New Castle was namelijk het grootste deel van de wedstrijd in het offensief geweest. Manchester United versloeg West Ham United met 5-2. De beste spelers bij de Mancunians waren Bobby Charlton en George Best. Burnly - Ipswich Town 0-1; Chelsea - Arsenal 3-0; Coventry City - Leeds United 1-2; Everton - Southampton 4-2; Manchester United - West Ham United 5-2; Newcastle United - Wolverhamp ton 1-1; Nottingham Forest - Chrystal Palace 0-0; Sheffield Wednesday - Der by County 1-0; Stoke City - Manches ter City 2-0; Tottenham Hotspur Sun derland 0-1; West Bromwich Albion - Liverpool 2-2. Na de zesde competitiedag is er in'de Bundesliga geen club meer ongeslagen. Debutant Rotweiss Oberhausen, dat zo verrassend aan de leiding ging, verloor vrijdagavond in Duisburg van MSV Duisburg. De lijstaanvoerders leidden bij de rust nog met 1-0, maar na de hervatting had Rotweiss geen verweer tegen de zeer sterk spelende Duisbur- gers, die binnen elf minuten de gelijk maker en de winnende treffer scoor den. Rotweiss toonde zich overigens een slecht verliezer. De scheidsrechter moest De scheidsrechter moest in de tweede helft zelfs een speler van Oberhausen van het veld sturen wegens unfair spel. De schade bleef voor Rotweiss be perkt doordat van de achtervolgende clubs alleen Bayern München tot de volle winst kwam. Bayern München haalde nogal fors uit door Eintracht Braunschweig met 4-0 te verslaan. De club uit München bezet, dank zij deze prestatie, de eerste plaats in de Bundes liga. Hannover '96, dat woensdag nog door Ajax werd gewipt uit het toer nooi om de Jaarbeursstedenbeker, kwam niet verder dan 1-1 bijzAleman- nia Aachen. De ploeg uit Hannover miste daardoor de kans om op gelijke hoogte te komen met Bayern München en Rotweiss Oberhausen. Hamburger SV maakte een sprong van de zesde naar de derde plaats door een 2-0 zege op München 1860. Behalve Hannover '96 en Hamburger SV hebben ook Schalke '04 en Hertha BSC Berlin 8 punten. Bei de laatstgenoemde clubs kwamen tot een 1-0 overwinning, respectievelijk te gen Werder Bremen en 1. FC Köln. Aan de staart van de ranglijst staat Ein tracht Braunschweig, dat in zes com petitieduels slechts drie punten verza melde. München 1860 - Hamburger SV 0-2; Eintracht Braunschweig - Bayern München 0-4; MSV Duisburg - Rot weiss Oberhausen 2-1; Werder Bremen - Schalke '04 0-1; Alemannia Aachen - Hannover '96 1-1; Borussia Dortmund - Borussia Mönchen-Gladbach 2-1; 1. FC Kaiserslautern - Eintr. Frankfurt 2-0; Hertha BSC Berlin - 1. FC Köln 1-0; Rot-Weiss Essen - VfB Stuttgart 3-3. Union - Waregem 2-2; Racing White - Crossing Schaerbeek 5-1; Standard - FC Luik 2-1; La Gantoise - Ostende 2-2, FC Brugge - Beveren 3-2; St. Trui den - Lierse 0-1; Charleroi - Anderlecht 1-3; Beerschot - Beeringen 3-0. De stand is na vier wedstrijden: 1. FC Brugge 8 pnt.; 2. Beerschot 7; 3. Standard en Racing White 6; 5. Ander lecht, La Gantoise, Waregem en Beveren Waas. Bari - Napels 0-0; Brescia - Cagliari 0-2; Fiorentina - Sampdoria 1-0; Inter- nazionale - Torino 2-0; Juventus - Bo logna 1-1; Lazio - AC Milan 1-0; Paler mo - Lanerossi i-3; Verona - Rome 2-0. Stand na drie wedstrijden: 1. Inter- nazionale en Fiorentina 6 pnt.; 3. Cagliari 5; 4. AC Milan 4. Nantes - Lyon 5-2; Rennes - Straats burg 4-5; Nimes Angers 1-1; Valen ciennes - Red Star 5-2; Bordeaux - So- chaux 3-0; Rouen - Bastia 3-0; Ajaccio- Sedan 0-1; Metz - Marseille 2-1; St. Etienne - Angoulêine 1-1 (woensdag gesp.). Stand na acht wedstrijden: 1. St. Etienne 14; 2. Angers 11; 3. Straatsburg 11; 4. Bordeaud 10; 5. Angoulême 10 pnt. Setubal - Leixoes 2-1; Braga - Tornar 1-1; Barreirense - Sporting 0-3; FC Porto - Boavista 21; Vazim - CUF 2-0; Benfica Academica 3-0, Guima- res - Belenenses 1-2. Sporting heeft de leiding met acht punten uit vier wedstrijden. Benfica volgt met twee punten achterstand. Coruna - Elche 1-0; Bilbao - Zara- gozza 2-0; Real Sociedad - Granada 2-1; Sabadell - Majorea 1-0; Atletico Madrid Valencia 2-0; Las Palmas-Real Madrid 2-4; Sevilla - Celta 3-0-. Stand; 1 2/3 Atletico Bilbao, Real Madrid en Sabadell 5 pnt.; 4. Las Pal- mas, Zaragozza, Barcelona, Real Socie dad, Atletico Madrid en Sevilla 4 punt. AMSTERDAM De uitslagen van de zondag geëindigde West-Nederlandrit, tellend voor het nationaal kampioen schap betrouwbaarheidsritten, waren: Klasse a: 1. Baars'Baars (Badhoevedorp) DAF 55, 282 strafpunten; 2. M. Martini/Van Del den (Amsterdam) Vauxhall Viva, 283 str.pnt.; 3. Bolland/Bolland BMW 2002, 300 str.pnt. Klasse b: 1. Fransen/Fransen (Warnsveld) BMW 1600 TI, 236 str.pnt.; 2. Boogaard/Koster (Drachten/Groningen) Austin 1000, 342 str.pnt.; 3. Van der Laan/Beudeker (Leidschendam) NSU 1000 TTS, 372 str. pnt. Klasse c: 1. Bijlevelds/Bijlevelds (Erp) Volkswa gen 1300, 480 str.pnt.; 2. Moors/Bou- meester (Epe) BMW 2002, 512 str.pnt.; 3. Van Stolk/Weier (Rotterdam/Leiden) Opel Kadett, 515 str.pnt. WEST-BERLIJN Met slechts een meter verschil heeft Jaap Oudkerk, we reldkampioen bij de profstayers, zater dagavond in West-Berlijn bij de strijd om het officieuze Europese kampioen schap zijn meerdere moeten erkennen in de Westduitser Hans Junkermann. In de eerste serie had Oudkerk de 35-jarige Duitser nog achter zich gelaten. De tweede Nederlandse deelnemer, Piet de Wit, werd in de series uitgeschakeld. De uitslag van de finale: 1. Junkermann (WD1.); 2. Oudkerk (Ned.) op 1 meter; 3. Rudolph (WD1) op 10 me ter; 4. Verschueren (Bel) op 80 meter; 5. De Lillo (Ita) op 160 meter; Kemper (WD1) gaf op. RIJPWETERING Onder uitsteken de omstandigheden werden dit week einde op het Braassemermeer de tradi tionele na-Braassemzeilwedstrijden ge houden. Door twee keer als eerste te finishen behaalde Bart Kraan, in de Valken, en Douze, in de Fin jollen, de eerste prijs. In de Regenboogklasse ging de strijd tusen De Goederen en Hofland. Beiden behaalden een dagzege, maar de eerste prijs was voor De Goederen. Het eindklassement: Hornet: 1. Pouli; 2. Kuiper; Finjollen: 1. Douze; 2. Breur; 16 m2: 1. Van Ha ve ren; 2. Kempeners; Vrijheid: 1. Aarts; 2. Bal; Valken: 1. Kraan; 2. Van den Baumen; Regenbogen: 1. De Goederen; 2. Hofland; Randmeer: 1. De Ruiter; 2. Jongsma; Pampus: 1. Van der Berg; 2. Van Tongeren; Solo: 1. Lucas; S. Volle- bregt; Fl: 1. Heineke; 2. Van Ravestein; OK-Jollen: 1. Moellers; 2. Imhoff; Vau- riën; 1. Booy; 2. Pannevis; 12-voetsjollen: 1. Lips; 2. Daniels; Sharpie: 1. Mulderij; 2. Guldemond; Schakel: 1. Van Noort; 2. Balk; Scow Tempo: 1. Van Veer; 2. Wolthuis; Jeugd: 1. Vollebregt; 2. Schop- man. LOS ANGELES De Amerikaanse Billie Jean King heeft wraak genomen voor de nederlaag die zij leed in de fi nale van het Wimbledonkampioenschap tegen Ann Jones. In de finale van het toernooi van Los Angeles versloeg zij de Britse speelster met 62, 63 en won daarmee de eerste prijs van 1500 dollar. In de tweede set bood Ann Jo nes heftig tegenstand. De beslissing viel in de zevende game toen zij een voor sprong van 4015 op haar eigen ser vice niet in gamewinst kon omzetten. Jaap Oudkerk, met gangmaker De Graaf op de achtergrond, moest in de Duitser Junkermann (voorgrond) zijn meerdere erkennen. ::xv *- Wmmm -■** 'ggi. -,i,;:;r:-,rs, - BUSSUM. In een keihard polo-ge vecht tegen de sterke Italiaanse kam pioensclub Pro Recco hebben de Hil- versumse Robben hun retourtje naar Genua of Boedapest, waar over drie weken de volgende rondes in het Eu ropa-cuptoernooi worden gespeeld,-ruim schoots verdiend. Toen de Hongaarse scheidsrechter Koenig zondagavond het laatste fluitsignaal liet horen hadden de Hilversummers een verrassend zwaar bevochten 5-3 zege behaald op de Italianen. Daarmee hadden zij na een 2-3 nederlaag tegen het Zweedse SKK toch de eerste plaats in het kwalifica tietoernooi bereikt. De Robben, Pro Recco en SKK waren van het begin af de favorieten voor de drie prijsgevende plaatsen in het toernooi, waarin het Brusselse CNB, en Natation uit Genève eigenlijk niet thuis hoorden. Alleen de ontmoetingen tussen de drie favorieten waren dan ook het aanzien waard. Zaterdag had den de Italianen zich als voornaamste kanshebbers voor de eerste plaats opge worpen door SKK met 43 te kloppen. De werkelijke kracht van de Zwe den, die zes internationals in de gele deren hadden, kwam echter pas zondag ochtend tot uiting tegen de Robben, MAASSLUIS Nederland heeft za terdagavond in Maassluis een trampo linewedstrijd tegen Zwitserland met 147,50 tegen 141,80 punten verloren. Zo wel bij de voorgeschreven oefeningen als bij beide keuze-oefeningen waren de Zwitserse heren in deze overigens ma tige ontmoeting sterker. Het persoonlijk klassement luidt: 1. Pircher (Zwi.) 38,60 pnt.; 2. Van Dier- men (Ned.) 36.70; 3. Bachler (Zwi.) 36.00; 4. Zoetbrood (Ned.) 35,50; 5. Van de (Zwaard (Ned.) 34,90: 6. Otzenberger (Zwi.) 34.10; 7. Steiger (Zwi.) 34,05; 8. Jansen (Ned.) 33,50; 9. De Ruiter (Ned.) 31,55; 10. Hohener (Zwi.) 24,35. die in de eerste periode enkele fraaie kansen misten en toen met moeite ge lijk op konden strijden met de robuust spelende Zweden. De beslissing viel pas in de laatste periode, toen Danielsson zijn derde treffer produceerde in een periode, dat Van der Klashorst op de kant zat. De Hilversummers waren zo aangeslagen dat zij daarna zelfs een numerieke meerderheid niet meer kon den uitbuiten. De plaats van de Robben in de twee de ronde was door deze nederlaag in Een spelmoment uit de wedstrijd De RobbenPro Recco. gevaar gekomen. De clubleiders had den namelijk van te voren laten weten niet zulke grote financiële offers te wil len brengen bij een derde plaats in het toernooi in de sportfondsen in Bussum. De stimulans was dus aanwezig om tegen Pro Recco alles te geven. Enthou siast namen de Robben vanaf het eer ste fluitsignaal het initiatief en over rompelden de Italianen in de eerste pe riode met drie machtige doelpunten van koningschutter Wim Hermsen. De basis voor de overwinning was ge legd. Pro Recco kwam in de derde pe riode nog terug tot 4-2, maar toen Rob Heemskerk de marge nog tot 5-2 ver hoogde was de beslissing gevallen. De eerzuchtige Italianen, die liefst zeven internationals in de formatie tellen, hadden geen nedertaag in dit toernooi verwacht. De Robben hadden zich voor de talrijke toeschouwers gerevancheerd voor de matige strijd tegen SKK. „Die volgende ronde gaat ons een hoop geld kosten, waarvan we nog niet weten, hoe we het bij elkaar moeten krijgen. Maar de jongens hebben het ver diend", zei bestuurslid Hennie Keete laar. ADVERTENTIE LEVERKUSEN Met 5155 punten heeft de 22-jarige Westduitse atlete Heide Rosendahl in haar woonplaats Leverkusen zaterdag een nieuw wereld record op de vijfkamp gevestigd. Zij ver beterde het bestaande wereldrecord van de Europese kampioene Liesel Prokop (Oostenrijk) met 66 punten. Heide Rosendahl, die de eerste dag van de vijfkamp afsloot met een totaal van 3056 punten (13,7 sec. over de 100 meter, 13.95 meter met kogelstoten, 1.64 meter met hoogspringen) kwam op de tweede dag tot uitstekende prestaties. Bij het verspringen kwam zij 6.33 meter na de afzetbalk in de bak neer. De Westduitse atlete sloot haar vijfkamp af met een schitterend gelopen 200 meter.. Zij legde deze afstand af in 23.9 sec. De Westduitse atlete Liesel Wester- mann verbeterde zaterdag in Hamburg tijdens de ontmoeting West-Duitsland- Groot-Brittannië haar eigen wereldre cord discuswerpen en bracht het op 63,96 meter. Zij bleef hiermee 1,26 meter bo ven het oude record, dat zij op 18 juni van dit jaar had gevestigd. GENES Felice Gimondi heeft zon dag de Ronde van de Apenijnen gewon nen, een wegwedstrijd over 255 kilome ter. Gimondi had een voorsprong van 1 minuut en 39 seconden op Motta, ,die tweede werd. Uitslag: 1. Gimondi (Ita.) 255 km in 6 uur 34 min en 12 sec; 2. Motta (Ita.) op 1 min 39 sec; 3. De Pra (Ita.) op 2.33; 4. Bitossi (Ita.) op 5.18; 5. Dancelli (Ita.). JONGE per hele liter UTRECHT De leden van de Nederlandse Federatie van Betaald voetbal Orga nisaties hebben zich zaterdagmiddag in een te Utrecht gehouden besloten alge mene ledenvergadering unaniem gesteld achter het programma, dat het bestuur van de nieuwe organisatie heeft uitgebracht. De 51 leden slechts de Volewij- ckers en Blauw Wit zijn niet aangesloten delen onder meer de mening dat niet de K.N.V.B. onderhandelingspartner moet zijn met de overheid bij de verdeling van de totogelden, doch de clubs zelf. Datzelfde geldt voor de onderhandelingen tussen het betaalde voetbal en de Nederlandse omroepstichting over financiële vergoedingen voor uitzendingen. De F.B.O. wil zich verder tevens opwerpen als centraal orgaan met betrekking tot aanvrage bij de Nederlandse Sport Federatie voor geldelijke bijdragen bij verbeteringen aan accommodaties van de verenigin gen uit het betaalde voetbal. Ook de verhouding club-speler is ge ruime tijd onderwerp van discussie ge weest. Toen vorig jaar kwam vast te staan, dat ook de semi-prof op basis van een arbeidsovereenkomst in dienst is van de club, hield dat tevens in dat de ontslagprocedure, zoals die is neer gelegd in het buitengewoon besluit ar beidsverhoudingen, voor club en speler gelden. Dat houdt in principe in. dat de directeur van het gewestelijk ar beidsbureau toestemming moet geven tot beëindiging van de arbeidsovereen komst, wanneer althans beide partijen niet besluiten tot beëindiging met we derzijds goedvinden. De mogelijkheid bestaat om hiervan ontheffing te ver krijgen. Het overlegorgaan betaald voetbal, waarin leden van de studie- commissie-On, de FBO en de Vereni ging van contractspelers (VVCS) zit ting hebben, heeft zich over het aan vragen van ontheffing met handhaving van de rechtszekerheid van de speler beraden. In het ontwerp-reglement is een régeling opgenomen, waarin is vastgelegd, dat de club, die een speler op de transferlijst plaatst, verplicht is een deel van diens salaris door te beta len wanneer er onderhandelingen met een andere vereniging zijn geweest en men niet tot overeenstemming is geko men. Dit „niet spelen - toch betalen" is voor de FBO onaanvaardbaar, zodat op dit punt opnieuw zal moeten worden onderhandeld. Op financieel gebied wil de FBO voorts een gescheiden financieel over zicht van het amateur- en het betaalde voetbal, alsmede dat de heffing van 1.6 pet. van de recette van wedstrijden ten bate van de KNVB verdwijnt. Voor gesteld wordt de heffing voor dit sei zoen op te schorten en voor 1968/69 tot restitutie te besluiten. Herinvoering van het betaalde jeugd voetbal is een van de andere program mapunten. Daaraan is echter de eis ge koppeld, dat de voetbalbond alle kosten verbonden aan deze competitie voor zijn rekening neemt. Voorzitter mr. B. van Vloten wees in zijn openingsrede op de wenselijkheid door neutrale instanties een markton derzoek voor de bedrijfstak betaald voetbal te laten houden, zeker nu vele clubs met financiële problemen kam pen. Het objectieve marktonderzoek zou een goed punt van uitgang zijn om te praten over herstructurering - sane ring - van het betaalde voetbal. Mr. van Vloten zei voorts, dat de FBO beslist niet op de stoel van het sectiebestuur betaald voetbal wil gaan zitten. In de kringen van het KNVB- bestuur is men daarvan beslist niet overtuigd en wordt zelfs de naam „schaduw-kabinet" al genoemd. In de vergadering van de sectie be taald voetbal, op 1 november in Utrecht, zal de FBO een deel van zijn pakket van voorstellen en wensen op tafel brengen. Indien de leden inder daad eensgezind achter hun bestuur blijven staan op essentiële punten - on derhandelingen NOS en verdeling foto- gelden bijv. - is een crisis in het sectie- bestuur betaald voetbal niet uitgeslo ten.

De Vallei | 1969 | | pagina 11