na voltrekt zich in Warschau Feijenoord met twee invallers Doesburg belangrijke pijler bij PSV Kees Pellenaars wellicht weer terug als ploegleider Europese titel jeugd gaat Deventer voorbij DIJC-bestuur teleurgesteld Jose Faseyt (Curasao) kan helemaal niet boksen 1 de Formidabel Arsenal in tweede ronde Europa Cup III ENKELSPELTITEL VOOR GONZALES Feijenoord in retraite Voetballer beledigde maar sloeg niet Gevecht Cooper-Ellis gaat niet door Rapid Wien komt met vijftien spelers Nederlandse meisjes niet in finale Geef haard en kachel Betere warmte is er niet. Romeijn en Van Hanegem geblesseerd; Haak en Geels hun vervangers „WIJ ZIJN ER TEGEN RAPID WIEN NOG LANG NIET" Verkeerde instelling Contacten 45000 toeschouwers Wijzer Pluspunten Zure druiven voor Spartaan Heierman Meer talent Stayers ramden zwijn Geen visdodend water meer in Deventer haven Felle brand in Utrecht Abnormaal Cemaakt van antraciet maar veel goedkoper Uw kolenhandelaar brengt't wel even Explosie vertraagt oplevering van containerschip DINSDAG 1969 Dramatisch moment in Warschau tijdens de internationale titelstrijd ge wichtheffen. De Amerikaan G. Deal laat het gewicht van 110 kg uit zijn handen slippen, slaat voorover en wordt een seconde later getroffen door de ijzeren massa die zijn been doet breken alsof het een dorre tak was. EINDHOVEN Een van de pijlers waarop Kurt Lindner zijn succes voor de tweede wedstrijd tegen Rapid Wien hoopt te bouwen, is doelman Wim Does burg. In de volksmond gewoon Pim, die twee seizoenen geleden werd overgeno men van het Rotterdamse Sparta. ADVERTENTIE Pim Doesburg (25) kende toen een topseizoen, hetwelk hij bekroond zag met anderhalve wedstrijd in het Neder landse elftal. Doesburg werd in zijn eerste jaar bij PSV een wankele pijler. Liefst zesmaal werd hij naast het eerste elftal gezet omdat zijn vorm en conditie schrikba rend waren terruggelopen. Met de komst van Lindner is daar weer veran dering in gekomen. Doesburg, hoewel nog altijd zijn bijna traditionele foutje makend, is terug. Aan zijn eerste jaar bij PSV denkt hij nu glimlachend terug. „Het was moeilijk. Ik geloof dat ik bij mijn over gang de verkeerde instelling had. Je denkt het gaat vanzelf, maar ik ben geen geboren doelman, ik moet het hebben van keihard werken. Hoe het kwam weet ik niet, maar soms had ik er gewoon geen zin in. Achteraf moet je er om lachen. Het was gewoon een kwestie van even inlopen". „Met de komst van Lindner", zo rede neert Doesburg nu, „is er gelukkig ver andering in gekomen. Ik ben mezelf weer, evenals het gehele elftal. Op pa pier waren we goed, de praktijk was anders. Er was geen dicipline en soms gingen we trainen; als we tenminste zin hadden". De oorzaken? Doesburg: „Niet zo moeilijk te vin- ROTTERDAM Fegenoord zal vanavond in de tweede wedstrijd tegen de IJs landse kampioen K.R. Reykjavik aantreden zonder Piet Romein en Wim van Ha negem. Romejjn, die zondag in de wedstrijd tegen M.V.V. omdat h(j z(jn enkelban den verrekt had, moest uitvallen, was maandagmiddag toen Fetyenoord op een van de hevelden een lichte training afwerkte, niet van de party evenals Van Ha negem, die na afloop van de wedstrijd klaagde over pjjn in z(jn kuitbeen, dat b(j een duel was geraakt. BREDA De kans bestaat dat Kees Pellenaars (56) in de wielersport te rugkeert als ploegleider. De Bredanaar Is door een Amerikaanse firma in cos metische produkten benaderd met de vraag of hij ervoor voelt een ploeg te formeren, die volgend seizoen moet uit komen in grote internationale koersen. Pellenaars: „Misschien ls er een mo gelijkheid om samen met de Belgische ploeg van Mann iets te ondernemen. Daar wordt binnenkort over gepraat. De bedoeling is dan een ploeg samen te stellen met Belgen, aangevuld met jon ge Nederlandse profs." Kees Pellenaars vreest geen gebrek «an werk voor een eventuele nieuwe formatie met Nederlanders. „Wij heb ben nu in Nederland twee profploegen en daar is werk genoeg voor. Dat Ca- ballero er in tegenstelling tot Willem II/ Gazelle niet in slaagt binnen te komen in grote buitenlandse wedstrijden is een endere zaak. Die mensen pakken het niet goed aan." „En op die manier gaat er menige Jonge renner naar de bliksem toe. Als ik met Mann in zee ga krijgen mijn ren ners gegarandeerd zoveel werk dat we het niet allemaal kunnen aflopen. Mijn contacten heb ik nog. Dat heb ik tijdens de Tour de France gemerkt. Ontelbare organisatoren stapten op me af om te vragen of ik volgend seizoen weer met een ploeg wilde komen." BELFAST Arsenal heeft maandag avond de tweede ronde bereikt van het toernooi om de Jaarbeursbeker. De Lon- dense club verloor maandagavond in Belfast met 1-0 van de Noordierse se mi-professionals Glentoren. Aangezien Arsenal de eerste ontmoeting met 3-0 had gewonnen, plaatste deze club zich voor de volgende ronde. In de ontmoe ting van maandagavond werd het enige doelpunt gemaakt door Henderson. Hij benutte negentig seconden na het begin een strafschop. In de 67ste minuut werd Charlie George, de 18-jarige voorhoede speler van Arsenal van het veld ge stuurd wegens opmerkingen tegen de scheidsrechter. De ontmoeting werd bij gewoond door 13.000 toeschouwers. LOS ANGELES Pancho Gonzales heeft in Los Angeles de eindstrijd van het herenenkelspel gewonnen. De 41-jaöge Amerikaan versloeg in zijn woonplaats zijn bijna twintig jaar jon gere landgenoot Cliff Richey met 6-0, 7-5, 7-5. Gonzales, die voor de tweede keer het toernooi in Los Angeles wan, zijn vorige triomf dateert van 1949, verover de een prijs van vijfduizend gulden. De Amerikaanse Billie Jean King heeft wraak genomen voor de neder laag die zij leed in de finale van het Wimbledonkampioenschap tegen Ann Jones. In de finale bij de dames ver sloeg zij de Britse speelster met 6-2, e-3. Clubarts Abarbanel, die het tweetal maandag nog onderzocht, achtte het niet verantwoord om Romeijn en Van Hanegem te laten spelen. „D?, wedstrijd tegen KR Reykjavik is in feite onbe langrijk, zondag staat er tegen Go Ahead veel meer op het spel. Waar om zouden we dan risico's lopen. Zon dag kunnen Romeijn, wiens blessure bij nader inzien erg meeviel, en Van Ha negem in elk geval spelen". Feijenoord-trainer Ernst Happel heeft als vervangers van het gebles seerde duo Guus Haak en Ruud Geels, die in de eerste wedstrijd tegen de IJs- landers vier doelpunten maakte, aange wezen. KR Reykjavik arriveerde pas maandagavond laat in Rotterdam. De IJslanders hadden vertraging onder vonden bij het vertrek en kwamen daardoor bijna vijf uur later in Neder land aan dan de bedoeling was ge weest. Stadion-directeur De Kimpe ver wacht dat de wedstrijd KR Reykjavik - Feijenoord het is een thuiswed strijd voor de IJslandse kampioen dinsdagavond door ongeveer 45.000 toe schouwers zal worden bijgewoond. „In de voorverkoop zijn mede omdat de toe gangsprijzen in vergelijking met de eer ste wedstrijd gehalveerd zijn, ruim der tigduizend kaartjes verkocht. Als het weer zo blijft als het nu is verwacht ik toch wel zo'n vijfenveertigduizend bezoekers". Feijenoord, dat in de eerste wedstrijd tegen KR Reykjavik met 12-2 won, speelt vanavond in de volgende opstel ling: doel: Treytel; achter: Haak, Israël, Laseroms en Van Duivenbode; midden: Hasil en Jansen; voor: Geels, Kindvall, Wery en Moulijn. ROTTERDAM Landskampioen Feijenoord, dat de komende maand een zwaar competitieprogramma krijgt af te werken, zal voor de wedstrijden te gen Go Ahead, Sparta, NEC en Ajax in „retraite", gaan. Voor de uitwedstrijd van aanstaande zondag tegen Go Ahead zoeken de Rotterdammers de rust van een hotel in Heel sum op. Als voorbe reiding op de drie andere wedstrijden gaat Feijenoord naar het sportcentrum van de KNVB in Zeist, DEVENTER Het bestuur van de Deventer IJsclub en de directie van de Deventer kunstijsbaan zijn bijzonder te leurgesteld over de afwijzing, door de Internationale Schaatsunie (ISU), van het in Deventer geboren idee om jaar lijks een Europees kampioenschap voor jongeren te organiseren. Drie jaar achtereen heeft Deventer een internationaal jeugdtoernooi geor ganiseerd met als inzet het officieuze kampioenschap voor de jeugd. Verba zing is er ook b(j Piet Bergström, di recteur van de kunstijsbaan, over het voornemen van de Koninklijke Neder landse Schaatsenrijdersbond om de ontmoeting Nederland-Noorwegen dit seizoen in Heerenveen te organiseren alsmede over het door de KNSB geno men besluit om het Europese kampioen schap voor dames eveneens aan Hee renveen toe te wijzen. den, als je achteraf maar naar jezelf wil kijken. Bij Sparta, onder Neville, Piet de Visser en Wiel Coerver, ben lk groot geworden. Misschien denk je dan wel dat je er bent. Nu ben ik wat wij zer geworden. Het niet volledig inzetten heeft mij. mijn plaats bij de nationale selectie gekost en dat doet pijn". Een zelfbewuste Pim Doesburg is die nare tijd aan het vergeten. Er wordt weer keihard gewerkt. Tijd voor luie ren is er niet meer bij. „Keihard wil ik werken voor mijn baas want dat brengt geld op". Als PSV tevreden is, ben ik dat ook". Het zijn nuchtere woorden van een man die rijper is geworden, die heeft leren denken en die heeft begrepen dat er in het keiharde voetbalvak geen plaats is voor geintjes. Vandaar mis schien zijn redenering over het Neder landse elftal, waarvan hij zegt: „Jan van Beveren is gewoon de beste. Niet dat ik niet meer zou willen, maar en dat komt er schaterlachend uit op een bank zitten, kan ik ook in het park". Pim Doesburg is gegrepen door de Europacup-koorts. „Het gaat niet om vijftig gulden. We kunnen er flink wijzer van worden. Vroeger was ik niet zo, maar ik heb veel geleerd. Zo weet lk ook, dat wij er tegen Rapid Wien nog lang niet zijn". „Een voorsprong van 2-1 zegt niets. Het is alleen maar een goede basis, beslist geen waarborg voor de volgende ronde. Niet dat ik pessimist wil zijn. maar lk ben er nog niet zeker van. Al ben je nog zoveel beter, met onder schatten kun je de mist ingaan". Een ander feit is, de film die in Wenen is gemaakt heeft dat duidelijk aangetoond, dat we tegen Rapid in de tweede helft veel beter hebben gespeeld. Wij beheersten de situaties, maar deson danks kwamen we toen niet tot scoren. Juist in die periode hadden we moeten doordrukken en dat is niet gelukt". AMSTERDAM Het startboekje van de Amsterdamse beroepsbokser Chris Kok vermeldt sinds maandagavond een puntenoverwinning op Eddy Machen. Een misleidend gegeven, want Machen, die in Krasnapolsky in Amsterdam in de ring kwam, heeft niets uitstaande met de eens zo beroemde Amerikaan se zwaargewicht, wiens naam wordt misbruikt. Achter de „Eddy iMachen" van Amsterdam gaat nl. de 28-jarige op Curacao geboren Jose Faseyt schuil, een jongeman, die beweert in het bui tenland al twintig gevechten te hebben geleverd, waarvan hij er nog twaalf gewonnen zou hebben ook. Daarvan gelooft niemand iets na zijn schamele pogingen bij zijn Nederland se debuut. Faseyt kan helemaal niet boksen en verloor terecht, nadat hij ook nog twee openbare waarschuwin gen wegens te laag duiken had gehad, van de 34-jarige Kok. Deze intussen bracht er evenmin veel van terecht maar was in deze mislukte „pas de deux" de minst slechte. Promotor Termeulen, die met dit pro- De Sparta-speler Nol Heierman werd vorige week geopereerd aan zijn knie, zodat hij vermoedelijk pas over drie maanden weer zal kunnen spelen. Dat was voor (v.l.n.r.) Kleinjan, trainer Coeryer en Jan van Beveren reden om hem in het ziekenhuis te verrassen met een tros druiven. Aardig van jullie", vond Heierman, ,,maar het zijn en blijven zure druiven". aaaaaaaaamm. gramma het boksselzoen ln de hoofd stad van start liet gaan, had toch een vrij ongelukkige greep gehad. Want ook de Duitser Werner Hallmann, in het middengewicht tegenstander van de 28-jarige Amsterdammer Nico Alose- rij, werkte alleen op de lachspieren van de toeschouwers, die 25 gulden had den neergeteld voor boksen en niet voor varié té. Nadat ^e Duitser, die we gens zijn vervaarlijke snor bij zijn entree in de ring als „een broer van Ted de Braak" was gedoopt, twee keer in de derde ronde was neergegaan, greep scheidsrechter Jan van der Zee in en verklaarde Aloserij tot winnaar. Bepaald meer bokstalent had de 27- jarige Duitser Hans Michel, in de hoofdpartij tegenstander van de 25-ja- rige Amsterdamse middengewicht Joop Kruis. Michel, die men qua uiterlijk eerder voor een zanger van het levens lied dan voor een prijsvechter zou ver slijten, stootte zuiverder dan Kruis, maar was niet bestand tegen de soms onbesuisde stormlopen van de Amster dammer. In de eerste ronde ging de Duitser door de touwen en voor acht tellen neer op een linkse hoek op zijn oor, in de vijfde ronde moest hij weer naar het canvas, nu na dubbelhandig salvo. Toen wierp zijn helper de hand doek in de ring ten teken van overga ve. De beste sport werd deze avond ge boden door de amateurs. Vooral de ont moeting tussen de Amsterdammers Schulte en Van Schaik in het welterge- wicht was een „topper" tot Van Schaik in de tweede ronde met een droge rechtse op de kaak zoveel onheil sticht te, dat de scheidsrechter te zijnen gun ste ingreep. Eveneens hoopvol bokste de op Curasao geboren Hagenaar An thony Richardson en de Amsterdam mer Koopman. Richardson, uit wie een goed bokser kan groeien, won krap op punten. Voor het eerst sinds februari van dit jaar, toen hij op medisch ad vies aan de kant werd gezet, kwam ook Mexico-ganger Jan van Ispelen weer in de ring. Een ruime puntenzege op Den Dolder was zijn beloning. DEN HAAG De voetballer Faes, wiens gedrag aanleiding was voor scheidsrechter Van Tol om de tweede klasse amateurwedstrijd Blauw Zwart- DHC enkele minuten voor tijd te sta ken, blijkt niet de scheidsrechter te hebben geslagen, zoals eerder werd gemeld. Wel voegde hij de arbiter een beledigende opmerking toe, toen deze een doelpunt van Blauw Zwart goed keurde. Toen de heer Van Tol hem naar de kleedkamer verwees, was Faes niet van zins te gaan. De DHC-aanvoer- der liet na zijn medespeler tot de orde te roepen, waarop de heer Van Tol de wedstrijd staakte. Morgen gaat PSV volgens Doesburg „er lekker in". „Lindner is een grote jongen", zegt hij vol vuur. „Vergeet niet dat er voor ons pluspunten zijn die de doorslag moeten geven. We zijn tech nisch beter, sneller en spelen moder ner". „Beroepsvoetballer zijn is heerlijk, vooral als het een hobby ls. Men kan er verzekerd van zijn dat er veel ver anderd is. Toen ik bij PSV kwam be stond het elftal uit eenlingen. Ze wisten allemaal wat voetballen was, alleen niet met zijn elven. Als ploeg zullen we proberen voor de tweede maal van Ra pid te winnen. En dat is al een winst waar nog niet zo lang geleden geen sprake van was". LONDEN Promotor Harry Levene heeft maandag meegedeeld dat het ge vecht tussen de zwaargewichten Henry Cooper (GBr) en Jimmy Ellis (VS), dat op 1 november ln Londen zou plaats hebben, niet doorgaat. Cooper heeft een blessure aan zijn rechterknie. Die blessure is er de oor zaak van dat het gevecht al tweemaal eerder is uitgesteld. Zaterdag bleek tijdens een training dat de knie nog niet genezen is. Levene zei verder, dat Cooper heeft besloten om zich aan zijn knie te laten opereren. Ellis wordt door de World Boxing Association (WBA) erkend als wereld kampioen, maar niet door de British Boxing Board of Control. BERLIJN De Nederlandse stayers Piet de Wit en Cees Stam en hun gang maker Joop Stakenburg zijn zondag nacht betrokken geweest bij een auto ongeluk. Zij reden op de autosnelweg tussen Berlijn en Helmstedt, met de auto van Piet de Wit, tegen een wild zwijn. Door de botsing sloeg de wagen over de kop en werd volkomen vernield. De drie Nederlanders liepen slechts zeer lichte verwondingen op. Het zwijn liet het le ven. DEVENTER De lozing van afval water op een voorhaven van het Deven ter industrieterrein, die de afgelopen dagen grote vissterfte in Deventer heeft veroorzaakt is gestaakt. Het afvalwater, afkomstig van de chemische fabriek van Noury en Van der Lande, wordt nu langs een oud riool naar de IJssel afgevoerd. De gemeente en het betrokken be drijf hebben de Deventer Hengelsport vereniging beloofd de schade zoveel mogelijk te herstellen. ROTTERDAM De oplevering van het containerschip Atlantic Crown aan de Holland-Amerika Lijn is minstens een maand vertraagd. Dit is het gevolg van een explosie In de vuurhaard van één van de ke tels, die ontstond bij het proefdraaien voor de wal. Het schip ligt nog bij de werf van France-Gironde in Duinkeiv ken waar het is gebouwd. De bewuste ketel is ernstig bescha digd. De Atlantic Crown zou op 3 okto ber voor zijn eerste reis onder de vlag van de Atlantic Container Line vertrek ken. UTRECHT In een opslagruimte van Scherpenzeel's papiergroothandel aan de Vaartserijnstraat in Utrecht is maandagmiddag even na vijf uur, enkele minuten na het verstrijken van de officiële werktijd, brand uitgebro ken. Het vuur woedde zowel in het ou de gedeelte van het complex als in een ruimte, die pas een maand geleden in gebruik was genomen. Er ligt in to taal zo'n 450 ton papier opgeslagen. Op het moment dat de brand uitbrak, waren er nog maar tien werknemers in de loods aanwezig. Zij zijn onge deerd gebleven. Het oude deel van de opslagplaats heeft brand- en waterschade opgelopen, maar kan verder behouden blijven. Van het nieuwe gedeelte is het dak ingestort. De muren vertonen, voor zover ze nog overeind staan, grote scheuren. Een vrachtauto, die vlak bij de ge bouwen was geparkeerd, ls eveneens sn vlammen opgegaan. De brand was om half negen bedwongen al zou de nablussing de gehele nacht vergen. De totale schade bedraagt, vol gens de eerste ramingen circa 700.000 gulden. Twintig woningen, die langs de achterzijde van het bedrijf staan, zijn door de aanwezigheid van brandmuren beveiligd gebleven. FC Twente wil zich revancheren ENSCHEDE De spelers van FC Twente zijn vervuld van wraakgevoe lens. De 2-0 nederlaag van drie weken geleden voor de Jaarbeursbeker tegen FC Rouaan ligt Rjjvers' pupillen nog te vers in het geheugen om er niet meer aan terug te denken. Vol afschuw herinneren zij zich nog die sombere dinsdagavond in Rouaan waar de Enschedeërs, met uitzondering van de eerste twintig minuten, de slechtste wedstrijd uit de vierjarige ge schiedenis van FC Twente speelden. Een hevig teleurgestelde Rijvers stak na flop van dat duel zijn misnoegen over het spel van zijn discipelen niet onder stoelen of banken. „Tien jaar heb ik in Frankrijk ge speeld, en dan kom lk voor de eerste maal terug in dat land als trainer van een Nederlandse club en dan gebeurt er zoiets. Ik schaam me diep". Het hoofd diep gebogen verlieten de spelers destijds het sportpark van Rouaan, zich terdege bewust van de sdhande die zij Rijvers hadden aange daan. Minutenlang heerste er een doodse stilte in de Twentse kleedkamer tot Twente's vinnige achterspeler Epie Drost de stilte verbrak. „Wanneer wij in Enschede dit Rouaan niet kunnen verslaan, kunnen we beter stoppen met voetballen." ADVERTENTIE De „schande van Rouaan" heeft zijn uitwerking op de spelers niet gemist. Rijvers had zich voor de competitie nauwelijks een betere medicijn kunnen wensen. Teruggekeerd in eigen ver trouwde omgeving waren de Ensche deërs erop gebrand zich te revanche ren. MVV en Sparta werden, er het slachtoffer van en het in eigen huis altijd bijzonder lastig te bestijden Go Ahead kon pas in de laatste minuut een gelijk spel forceren. FC Twente, hunkerend naar meer in ternationaal contact, begint vanavond in het tweede duel met FC Rouaan met een negatief saldo van twee doel punten. Een onoverbrugbare achter stand? Aanvoerder Willem de Vries gelooft van niet. „Hoe wij in Rouaan zo slecht hebben kunnen spelen is mij nog steeds een raadsel. Het was abnormaal. Nog steeds vraak ik mij af wat de oorzaak kan zijn geweest. Vanavond willen wij ons echter revancheren. Het moet, on danks die achterstand van twee doel punten, mogelijk zijn de volgende ronde te bereiken. Wanneer het ons een klein beetje meezit moeten wij gemakke lijk met 3-0 of met 4-0 kunnen winnen. Rouaan is een middelmatige ploeg, waarvan ik geen moment onder de in druk ben gekomen. We moeten er al leen voor zorgen dat Rouaan niet tot scoren komt, want de in uitwedstrijden gemaakte doelpunten tellen dubbel." Rijvers voorziet in het goed gevulde Stadion Diekman afgaande op de re sultaten van de voorverkoop kunnen er twintigduizend mensen worden ver wacht een voorzichtig Rouaan, dat in eerste instantie het acoent op de verdediging zal leggen. WENEN Karl Rapan, de coach van Rapid Wien dat morgenavond in Eindhoven uitkomt tegen PSV in een wedstrijd voor het Europese voetbal toernooi voor bekerwinnaars, vertrekt vandaag met vijftien spelers naar Ne derland. De namen van de geselecteerden zijn: Füchsbichler, Riesinger, Gebhardt, Glechner, Ullmann, Fak, Eigenstiller, Jagodic, Flögel, Frisch, Hartl, Bjerre- gaard, Grausam, Gallos en Redl. TALLIN Het Nederlandse meisjes team heeft zich maandag in Tallin bij de Europese jeugdkampioenschappen volleybal niet voor de finalegroep kun nen plaatsen. In de laatste kwalificatie wedstrijd verloor de jeugdploeg in drie sets (15-7, 15-12, 15-10) van Tsjecho- Slowakije, dat hierdoor, met het onge slagen Bulgarije, tot de finale door drong. Nederland werd derde in de kwalificatiegroep, West-Duitsland vier de.

De Vallei | 1969 | | pagina 13