Buschauffeur liet elftal van Rapid Wien op Schiphol lang in de kou staan Vermoedelijke opstelling Linder heeft minder zorgen FC Twente ondanks zege toch gewipt Mogens Frey op recordjacht Porsche stopt met rensport Traag Feijenoord tegen Reykjavik niet verder dan 4-0 Boerenleenbank Real Madrid zonder moeite ronde verder Met minder dan f200.- een belang in miljoenenconcerns! Nederlandse jeugd rechtstreeks in finale KARL RAPPAN: „DIT IS ZUIVER INTIMIDATIE" Zorgen Onmogelijk ;ni*se KfflIL De verliezers waren tevreden Minder problemen En eerst naar de kapper.... Dutch Internationals Fund Aanvankelijk mooi Ovatie V de bonk voor iedereen WOENSDAG I OKTOBER 1969 f tr SCHIPHOL Wat ging er om in het reeds kalende hoofd van Karl Kappan, toen hfl ruim 'n half uur lang op 't door zon overgoten Schiphol slechts tegels kon tellen, omdat er niemand was om hem, de man die zoveel naam heeft gemaakt, te verwelkomen. Kappan was ziedend, ztfn gelaatsuitdrukking sprak boekdelen. Drie Nederlandse kwartjes waren voldoende om de man van middelbare lengte tot andere gedach ten te brengen. Geld dat was bedoeld voor een telefoongesprek met Ben van Gel der in Eindhoven. PSV Via dit grote communicatiemiddel bracht hij de secretaris van PSV even duidelijk aan het verstand, hoe hij over de gang van zaken dacht. De eni ge mensen, die hij in het korte tijdsbe stek op Schiphol nog mocht, waren dé journalisten waar hij in eerste instan tie niets van wilde weten. Geld doet wonderen. En al was het nog zo weinig, ook bij Rappan. In de cel waar hij met bevende handen de hoorn vasthield, kwam hij voor de eer ste maal tot een gesprek waar in ieder geval iets uit op te maken viel. Doesburg Strik Radovic Blatter Bjerre Veenstra Van der Kuylen Weber (Mares) Scheidsrechter Campos (Port.) Grausam Hartl Flögel Bjerregaard Jogodic Eigenstiller Ullmann Glechner Gebhardt Puchsbichler RAPID WIEN Van de Dungen Van Stippent Schmidt Hansen Redl „Ik heb", zo zei hij terneergeslagen, ..grote zorgen. Toen ik voor de eerste maal in Eindhoven kwam ben ik ge confronteerd met de werkelijk grote klasse van dit PSV". „Kurt Linder is een grote vriend van mij,. maar dat hij tot dit soort werk in staat zou zijn, had ik, voorlopig althans, niet verwacht. PSV speelt modern voet bal waar het Rapid van heden nog niet aan toe is. Velen verwachtten dit wel, omdat de club jarenlang een toonaan gevende rol heeft gespeeld, maar er komt altijd een periode van terugslag, die niet in een handomdraai is te ver anderen." Zorgen dus voor Rappan, die daar overigens geen geheim van maakt. Zelfs de vraag of hij niet rekent op een gelijk resultaat als tegen Torpedo Mos kou, waar zijn elftal het vrijwel onmo gelijke presteerde, werd ontkennend be antwoord. „PSV speelt een klasse beter dan Torpedo Moskou." „Geloof me echt, wij hebben een zware taak, zo niet een onmogelijke op gave". Loos alarm zo op het eerste gezicht en kreten, die naar wens worden geuit omdat ze behoren tot het steekspel, dat voor de wedstrijden om de Europese beker wordt gevoerd. Rappan lacht beminnelijk. „Wat voor steekspel zou ik moeten opvoeren. Na tuurlijk zijn we niet kansloos. In voet bal is van alles mogelijk, dat heb ik in al die jaren, dat ik er bij ben, wel on dervonden." Meer kwaad: „Dat wij een dik half uur op een chauffeur moeten wachten, behoort zeker in Nederland ook tot het spel, of imponerende rol" als ik het zo mag noemen." Smalend: „Ik ben wel wat anders ge wend. En als u praat over steekspel; natuurlijk hoort dat er bij. Ook al moet lk dan toegeven, dat Linder een snelle Tot verrassing van Rapid. Wien was Feijenoords trainer Ernst Happel gisteren op Schiphol ter be groeting aanwezig. De foto toont hem in gesprek met Rapids trainer Rappan. leerling is geweest. Men denkt toch niet, dat wij over ons zullen laten wan delen? We hebben wel voor hetere vu ren gestaan. Zoals ik al eerder heb ge zegd, de wonderen zijn de wereld nog niet uit. Maar rekenen op een wonder is er dit keer echt niet bij." Een driftige Rappan, nog altijd schreeuwend om een chauffeur, nam haastig afscheid toen hij in de lift de betreffende persoon tegen het lijf liep. T«3-3 het exclusieve Valvollne produkt. Vraag Inlichtingen bij Valvoline Oil Nederland N.V. Postbus 11 Dordrecht ENSCHEDE Voor FC Twente is het toernooi om de Jaarbeurssteden- beker afgelopen. De ploeg van K:cs Rij vers won dinsdagavond voor 18.000 toe schouwers weliswaar van Rouen, maar dat was niet voldoende om het 2-0 verlies uit de eerste wedstrijd weg te werken. Twente toonde zich overigens wel de betere ploeg. Vooral na de rust, toen de traag opererende Nagy vervan gen was door Theo Pahlplatz, kreeg de defensie van Rouen het zwaar te verduren. Het was slechts aan het voortreffelijke werk van doelman Ri- goni te danken, dat Twente niet tot doelpunten kwam. Trainer Kees Rijvers toonde zich te vreden over het resultaat. „Met wat meer routine zou de score stellig ho ger zijn uitgevallen", aldus Rijvers. „De jongens hebben zich meer ingespan nen dan mij lief is met het oog op de wedstrijd van zondag". Het duel stond op een veel hoger peil dan de eerste ontmoeting in Rouen. Er werd vanaf het begin in een hoog tem po gespeeld, vooral door de Ensche- deërs. Rouen concentreerde zich op ge groepeerd verdedigen, waardoor FC Twente de kans kreeg aan te vallen. De vele combinaties, die in de eerste helft naar het Franse doel werden geleid, leverden vrijwel nimmer een scorings kans op. Ondanks het vele goede werk van v. d. Vall. Het enige doelpunt in deze wedstrijd werd in de veertigste minuut gescoord door Epi Drost. Na de rust, toen Pahlplatz in het veld kwam, liepen de combinaties bij FC Twente vlotter. Keer op keer braken Streuer, Pahlplatz en Notten door, maar steeds weer stond Rigoni een Ne derlandse treffer in de weg. Een keer had hij daarbij geluk, toen de bal na een schot van Pahlplatz via zijn vuis ten en de binnenkant van de paal het veld weer insprong. De opstellingen: FC Twente: Schrij vers; Achterberg, Van Iersel, De Vries en Drost; Van der Vall en Jeuring; Not ten, Nagy (Pahlplatz), Blotenberg en Streuer. Rouen: Rigoni; Lacgout, Rio, Senecha) en Merelle; Dos Santos en Druda; Pin ten at Pospichal, Douis Szczyrba en Villa. ROTTERDAM „Dit was het ware Feijenoord niet", zei trainer Ernst Happel na de teleurstellende tweede wedstrijd tegen Reykjavik. „Iedereen wilde een doelpunt maken en dan gaat het natuurlijk niet. Gelukkig heeft nie mand een blessure opgelopen en dat is belangrijker dan die overwinning met 40. Na zo'n monsteroverwinning van 122 ga je heel anders spelen. Wan neer Feijenoord een sterkere tegen stander had getroffen, hadden we heel anders gevoetbald". Olie B. Johnson, de trainer van Reyk javik, toonde zich bijzonder blij met de 40 nederlaag. „Wij wilden geen de- bêcle zoals twee weken geleden. Feijen oord is een veel te goede ploeg voor ons. Ik spreek namens mijn gehele elf tal wanneer ik zeg, dat de Rotterdam mers de kwart- of zelfs de halve-fina- les kunnen halen. We hadden geluk, dat Feijenoord vele kansen miste. Dat de score zo laag bleef, was dus niet eens onze eigen verdienste. We hebben constant met drie man op het midden veld gespeeld, omdat ik wist, dat dit de enige manier was om doelpunten te voorkomen. Het lukte om de score laag te houden en daarom zijn we juist zo tevreden". „Vijf over twaalf werd ik hier pas ver wacht en dan ben ik rijkelijk vroeg", was diens antwoord op de reprimande van Rappan. Haastig ook nam hij af scheid van Ernst Happel, die vrolijk kijkend, want hij had veel minder zor gen, met een grote tas vol Oostenrijks brood en worst met knoflook met zijn auto opzocht. Een sombere Rappan achterlatend met zijn hoofdbrekens. Voor Kurt Linder lijkt de dag van vandaag er een met minder problemen. Had hij in Wenen nog zes geblesseerde spelers, twee ervan, Peter Kemper en Peter Ressel, keerden weer genezen in zijn selectiegroep terug. Voor hen, die de training van dichtbij meemaakten, zal het tevens geen verrassing zijn als Nico Mares, die maandagmiddag voluit aan de training deelnam, ook van de partij zou zijn. Of Linder echter wijzi gingen in het elftal, dat in Wenen zo succesvol optrad, zal aanbrengen valt te betwijfelen. Linder: „Het lijkt me niet, al is een verrassing mijnerzijds natuurlijk niet uitgesloten". Ook een onderdeel van het verrassingselement, waarvan de her komst niet vreemd is. Rappan was toch zijn leermeester! MEXICO De Deense wielrenper Mogens Frey, die naar Mexico is ge vlogen, wil na een korte gewennings periode proberen het werelduurrecord te verbeteren. Frey, die vorig jaar in Mexico deel uitmaakte van de „gouden" Deense achtervolgingsploeg, heeft zowel het werelduurrecord van de amateurs als dat van de profs op het oog. Record houder bij de amateurs is de Mexicaan Radames Trevino met 46,995 km. Het „absolute" record is in handen van Ole Ritter, die op 10 oktober 1968 48,654 km in een uur aflegde. Frey, wiens recordpoging mogelijk is dank zij de financiële steun van parti culieren, gelooft in een uur 49 kilome ter te kunnen rijden. Hij zal een zeer lichte fiets gebruiken, namelijk een van 6400 gram. Hij rijdt een versnelling van 53/15, wat betekent, dat hij met iedere pedaalomwenteling 9,24 meter aflegt. LONDEN „Ga naar de kap per en laat je haar knippen." Met dit voor een voetbaltraining ongewone bevel verraste Tommy Docherty, een van de meest om streden Engelse voetbaltrainers van de laatste tijd, drie van zijn jonge spelers bij Aston Villa. Het drietal gehoorzaamde, ging naar de kapper en keerde - bijna on herkenbaar - met gekortwiekte haren naar het veld terug. Het waren Chico Hamilton, Willie An derson en Mick Wright, jonge, ta lentvolle spelers, die pas kort in het eerste elftal van Aston Villa uitkomen. In de Engelse sportwereld vor men lange haren al lang geen on gewoon verschijnsel meer. Bij George Best, Willie Morgan en John Fitzpatrick, allen van Man chester United, reikt de haardos tot op de schouders. Zo lang zij goed spelen kunnen zij ook een wijde boog om de kapperswinkel maken. Dat is althans het devies van Matt Busby. STUTTGART De Porsche-fabriek zal zich met ingang van het seizoen 1970 terugtrekken uit de autorensport en ook stoppen met zijn eigen fabrieks- ploeg, die in het afgelopen jaar het wereldkampioenschap merken verover de. De beslissing van de Westduitse fa briek wordt zonder twijfel ingegeven door de enorme kosten, die verbonden zijn aan het deelnemen aan grote wed strijden op vrijwel alle plekken van de wereld. De stap van Porsche betekent echter niet, dat men zich volledig uit de automobielsport om de activiteit op het gebied van de rally's te bestendi gen, niet alleen met de Porsche-91-S, maar ook met de nieuw ontwikkelde VW-Porsche 914/6. De wagens van Porsche, die in het afgelopen jaar de wereldtitel voor de constructeurs veroverden, zullen worden overgedaan aan de stal van de Engels man John Wyer, die in 1969 de grootste concurrent van Porsche was er uit wiens stal ook de Ford - GT - 40 kwam die de Porsches in de 24-uren van Le Mans versloeg. Real Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de tweede ronde van het Europese bekertoernooi van de lands kampioenen. De Spaanse titelhouder versloeg voor 10.000 toeschouwers in het Bernabeustadion Olympiakos Nico sia met 6-1. Real Madrid had de eerste wedstrijd met 8-0 gewonnen. Het scoreverloop was: 12. De Diego 1-0, 20. Planelles 2-0, 26. Kettenis 2-1, 42. Grande 3-1, 51. Avramides (eigen doel) 4-1, 74. De Diego 5-1, 88. Fleitas 6-1. IFK Norköping heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het Europese toernooi voor bekerwinnaars. De Zwe den verloren dinsdag weliswaar met 1-0 van Sliema Wanderers, maar de eerste wedstrijd hadden zij met 5-1 ge wonnen. FC Kilmarnock heeft zich door een 3-1 zege op FC Zürich geplaatst voor de tweede ronde in het toernooi om de jaarbeursstedenbeker. De eerste wed strijd eindigde in een 1-0 overwinning voor Kilmarnock. FC Liverpool heeft zich door een 4-0 zege op FC Dundalk geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de jaarbeursstedenbeker. De ruststand was 2-0. ADVERTENTIE Een verstandige belegging! Ook u kunt door aankoop van aan delen Dutch Internationals Fund reeds met zo'n klein bedrag profiteren van de voortdurende groei van de grote internationale concerns: AKU, Hoogovens, Koninklijke Olie, Philips, Unilever en Zout-Organon. De spreiding over deze zes vermindert uw risico. Overigens... de aandelen van deze vennootschappen stegen in de laatste tien jaar aanzienlijk meer in koers dan het algemeen gemid delde van de Amsterdamse effectenbeurs! Vraag nadere inlichtingen bij uw bank en bij commissionairs in effecten of rechtstreeks bij D.I.F., Postbus 853, Amsterdam. U krijgt omgaand antwoord. ROTTERDAM De Feijenoord-sup porters, die hun kaartje voor de twee de wedstrijd tegen KR Reykjavik had den gekocht in de overtuiging een nieu we monsterzege mee te maken, kwa men bedrogen uit. Na de 122 van de eerste Europa Cup-ontmoeting telt de zege van 40 in de „thuiswedstrijd" van de IJslandse kampioen nauwelijks. Op de 19e september was die score im mers al na een klein half uur bereikt. Hetzelfde legioen, dat twee weken eerder de „koningsschutters" Geels en Kindvall bejubelde, verguisde ditmaal het topteam van Feijenoord. En eer lijk gezegd had dat grillige Rotterdam se voetbalpubliek eigenlijk niet hele maal ongelijk. Wat Happels formatie nu tegen de IJslandse amateurs liet zien was de gehalveerde toegangsprij zen beslist niet waard. Het is overdre ven te zeggen, dat Feijenoord in moei lijkheden is geweest. Tekenend is wel, dat Israël halverwege de eerste helft Larusson alleen nog van een vrij veld kon afhouden door de lange blonde IJs lander aan zijn shirt vast te houden. Reykjavik had kennelijk de instructie ii deze ontmoeting een debScle ten kos te van alles te voorkomen. Veelal mt één speler in de aanval stelde de ploeg zich teweer tegen de technische superio- teit van Feijenoord. Daarom juist was het onbegrijpelijk, dat de Rotterdam mers het vooral voor de rust zochten in te langzaam opgezette acties over de vleugels, besloten met een lage voorzet. Dat gaf de IJslanders, met hun numerieke meerderheid in de laat ste linie, ondanks hun bescheiden ga ven, alle gelegenheid de aanvallen te onderbreken. Slechts bij hoge uitzonde ring werd de verrassende dieptepass toegepast. Toch zag het er aanvankelijk zo mooi uit. Coen Moulijn „dartelde" als in zijn beste dagen. De 39.600 toeschou wers, die de IJslandse penningmeester tot groot enthousiasme moeten hebben gebracht, wachtten dan ook in alle rust op de treffer, die ongetwijfeld snel zou komen. Ove Kindvall stelde ze ten minste gedeeltelijk tevreden door doel man Peturson in de elfde en achttien de minuut te passeren. Daarna was de Rotterdamse doelpuntenmachine ontre geld. Slecht gerichte schoten brachten de tribunes tot een steeds duidelijker demonstratie van afkeuring. Een uur heeft de Rotterdamse aanhang daarna moeten wachten, voordat Geels einde lijk het derde doelpunt maakte. Steeds nadrukkelijker onderscheidde vervol gens doelman Petursson zich. Daar door kon Geels pas toen de toeschou wers het stadion al begonnen te verla ten de eindstand op 40 brengen. Het was de zesde treffer van de blonde Rot terdammer in de wedstrijden tegen Reykjavik, waardoor hij Ove Kindvall, die vijf van de zestien doelpunten voor zijn rekening nam, juist achter zich liet. De IJslanders, die zich toch al moch ten verheugen in de sympathie van de toeschouwers, kregen op de prachtige herfstavond een ovatie toen zij na het laatste fluitsignaal van arbiter Bo- ström bij de ingang van de tunnel naar de catacombes van het stadion een ere haag vormden voor hun tegenstanders, al mag men zich in gemoede afvragen, of de teleurstellende landskampioenen in deze tweede wedstrijd dat eerbewijs wel volledig hebben verdiend. Feijenoord: Treijtel; Naak, Israël, Laseroms en Van Duivenbode; Hasil en Jansen; Geels, Kindvall, Wery en Mou lijn. ZURICH Het Nederlandse voetbal elftal voor spelers van zestien-achttien jaar is direct toegelaten tot de eindron de van het toernooi om het kampioen schap voor jeugdteams van de Europese Voetbal Unie (UEFA). In Zürich maakte de UEFA de loting bekend van dit toernooi, dat van 16 tot 26 mei 1970 in Schotland wordt gehou den. In groep C, waarin Nederland is ge plaatst, zijn verder ingedeeld: Zwitser land, de winnaar van groep 4 in de voorronden (Engeland, Oostenrijk of Wales) en de winnaar van groep 5 in de voorronden: West-Duitsland, Joego slavië of Tsjecho-Slowakdje. ADVERTENTIE Kies verhoogde rente voor uw geld Spaargelden waarop eenmaal per kalendermaand tot f 2500,- direkt kan worden opgenomen, minimum eerste inleg f 100,- iT. 5voor Bedrijft', Ambtenaren- en 'Zilvervloot' sparen. 3 *h% op privé-rekeningen en geheel vrije spaarrekeningen.

De Vallei | 1969 | | pagina 13