Afbouw in hoog tempo Eerste S.LB. flats komen spoedig voor bewoning klaar RHENEN, AMERONGEN EN LEERSUM GAAN SAMENWERKEN Raad Rhenen Herstel Cuneratoren kost nu al bijna vijf miljoen gulden C.H.U.-raadslid twijfelde aan interesse bij burgemeester voor recreatie-bevordering Recreatiecommissie gaat aan het werk Zu iveringsinstalla tie Bezwaren van G.S. tegen plaats Van bevoordeling of discriminatie geen sprake Proef met stopverbod voor zuidzijde van Hof Ophalen grof vuil O.C.B. Negeren Druk Beraad Ongelukkig Ingekomen en vertrokken personen Meisje kreeg oogletsel door eikel I itslag verloting van bloemenshow Vier vacatures in EHBO-bestuur Wijziging A.P.V MARKTEN WOENSDAG I OKTOBER 1969 if m W4CM ,OK Stoffeerders zijn in de bejaardenflat aan de Sterke Arm druk bezig de eerste woningen in gereedheid te brengen. RHENEN De heer P. J. Glasbergen, lid van de gemeenteraad van Rhenen voor de P.v.d.A., stelde gisteravond twee vragen. De resultaten van de in Rhenen en Eist gehouden hearings wilde hy gepubliceerd hebben in de pers, waarvan hy de toezegging kreeg dat dit zal gebeuren. Voorts wilde hy wel eens weten hoe de zaken er voor staan voor wat betreft de bouw van een rioolzuiveringsinstalla tie en welke financiële gevolgen een dergelyk object zal hebben voor gemeente en burgery. Uit het antwoord van burgemeester Bosch van Rosenthal bleek, dat de ge meenten Rhenen. Leersum en Ame- rongen gezamenlijk de installatie zul len bouwen. De drie gemeentebestu ren waren het er ook al over eens ge worden, dat de installatie geplaatst zou moeten worden op een terrein na bij de vossenfarm in het dorp Eist. Gedeputeerde Staten hadden tegen deze plaats overwegende bezwaren. Sindsdien is de zaak niet verder geko men, alhoewel de opdracht aan 't tech nisch adviesbureau van de VNG al is uitgebracht. Uit de verdere discussies bleek, dat de subsidie voor een dergelijk miljoe nenproject nog steeds op losse schroe ven staat Er is wel 'n interimregeling, maar die vervalt per 1 januari 1970. Voor die datum moeten de plannen zijn ingediend, maar dat werd geen haalbare kaart genoemd. Anderszijds verwachtte wethouder Ingekomen: A. Heikamp g/m Slot boom van Veenendaal naar Wevers straat 17. A. Slotboom van Veenendaal naar Weversstraat 17 A. J. de Keizer g/m Opperman van Maurik naar Po pulierenlaan 29 I; G. E. A. Daane Bo- lier met gezin van Harlingen naar Cu- neralaan 66; H. M. van de Haar van Dordrecht naar Achterbepgsestraatweg 197; E. van Zuidam van Oldebroek naar Cuneraweg 12; J. van Zuidam van Oldebroek naar Cuneraweg 12; B. Pul met gezin van Breukelen naar Mo lenweg 12; A. Martijn met gezin van Renkum naar Beukenlaan 14; F. A. Veeger met gezin van Groningen naar Rozenlaan 55; E. B. van Leeuwen van Wageningen naar Deventerstraat 12. Vertrokken: H. J. van Oort van Bos- landweg 10 naar Rotterdam; F. A. V. Ganzevles van Beukenlaan 3 naar Bre da; J. M. Th. P. Scholten van Bruine Engseweg 40 naar Arnhem; N. E. Ver hagen van Eikenlaan 51 naar Haarlem; J. van der Veen van Valleiweg 71 naar Weert; M. El Idrissi van Cuneraweg 411 naar Veenendaal; J. van Os van Levendaalseweg 15 naar Den Helder; T. Onink met gezin van Rhenen, Rijks straatweg 129a Eist naar Resteren; J. Buis met gezin van Trambaanweg 21 naar Zaltbommel; K. Klaassen van Val leiweg 12 naar Ede; M. Meinsma van Cuneraweg 12 naar Middelburg; E. van Schaik, wed. v. Zaaijer van Spits bergerpad 5 naar Veenendaal; G. J. Hardeman g/m den Hartog van Eng- weg 26 Eist naar Amerongen; A. G. Hermsen g'm Romijn van Nieuwe Veenendaalseweg 149 naar Veenendaal; R. J. van Seenus van Cuneraweg 12 naar Arnhem; R. A. Stoter van Cune raweg 12 naar Arnhem; T. J. Marchal met gezin van Rijksstraatweg 22 Eist naar Leersum; C. Vlam wed. v. Voer man van Grebbeweg 6 naar Hengelo (O); A. Langelaar g/'m Leenheer van Rijksstraatweg 242 Eist naar Ridder kerk; H. A. de Jong van Prins Bern- hardstraat 47 naar Hilversum; B. van der Meulen van Cuneraweg 425 naar Smallingerland; L. E. van Doesburg met gezin van Vogelenzang 19 naar Utrecht; A. J. van Roijen g/m Baars van Bergweg 9 naar Utrecht; A. Stolk van Nieuwe Veenendaalseweg 70 naar Rotterdam; W. Kool wed. v. Roks van Veenendaalsestraat 47 Eist naar Apel doorn. mr. J. Deen. dat er na 1 jan. 1970 'n de finitieve subdidieregeling zal komen. De heer Griffioen (ARP) bracht in het midden, dat men technisch nog hele maal niet rond is met de waterzuive ringsinstallaties. Hij wist een project te staan van 8 miljoen, dat was afge keurd. Hij drong er op aan, voorlopig nog maar geen haast te maken. Anderzijds vond de burgemeester 't 'n dringende zaak. „We schreeuwen allemaal over water- en luchtveront reiniging en dan moeten er er met z'n allen ook wat aan gaan doen. Maar dan moet het niet neerkomen op de smalle schouders van de gemeenten al leen." RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat zij op dinsdag 7. woensdag 8 en donderdag 9 oktober 1969 langs de normale route een vrachtauto zullen laten rijden, waarmee grof tuin en huishoudafval kan worden meege geven. Hierbij dient het volgende in acht te worden genomen: le. alle vuil dient netjes te worden verpakt en gebundeld; 2e. ieder pak, doos of bundel mag niet zwaarder zijn dan 15 kg; 3e. er wordt geen grotere hoeveelheid dan 1 m3 meegenomen; 4e. men dient het grof vuil vroegtijdig langs de weg te zetten. Degene, die meer dan 1 m3 grof vuil heeft mee te geven, dient dit aan ge meentewerken op te geven vóór de le of 3e donderdag van de maand waarna dit vuil tegen betaling van f 2,50 per m3 zal worden meegenomen. Voor zwaar vuil, zoals steenpuin, bo men en dergelijke, is een bedrag van f 5,- per m3 verschuldigd. Rhenen, 26 september 1969. B. en W. voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester L. Bosch v. Rosen thal. RENSWOUDE De 9-jarige Tiny van de Bovenkamp moest dinsdagmor gen met ernstig oogletsel in het Juii- anaziekenhuis te Venendaal worden opgenomen. Het meisje werd op het plein van de chr. school aan de Oude Holleweg door een eikel getroffen waar mee een aantal jongens elkaar aan het bekogelen waren. Haar overbrenging naar het ziekenhuis geschiedde op voor schrift van een oogarts. VEENENDAAL Tijdens de vorige week in de brandweerkazerne gehouden bloemententoonstelling werd een verlo ting georganiseerd door de Kon Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. De prijzen in volorde van 1 tot 18 vielen op de volgende nummers: 2084, 4381, 2713, 3567, 4230, 3378, 4993 ,3617, 1683, 2413, 2678, 1758, 4539, 2197 1451 3652 2892 en 4953. De prijzen kunnen na 5 oktober wor den gehaald bij de heer Van Hees Kas tanjelaan 11 Veenendaal. EENENDAAL - Eind november/begin december komen de eerste 27 S.I.B.-be jaarden flats voor bewoning gereed Deze serie is een deel van het complex aan de Sterke Arm waarvan de overigein totaal 82, in een tempo van zeven per veertien dagen worden opgeleverd. Eind februari zijn de flats dan vermoedelijk alle bewoondwaarna in een zelfde tempo wordt doorgewerkt aan het complex op de hoek Kanaalweg-Kerkewijkwaarop vervolgens de flats tegenover de Lindelaan aan de beurt komen. Over ander half jaaraldus S.LB.-secretaris de heer L. Boonzullen alle 345 flats wel van bewoners zijn voorzien. Van de aanvankelijk zeshonderd ge gadigden voor de flats van de Stichting Interkerkelijk Bejaardenwerk. zijn na het versturen van een circulaire in au gustus ca. vijfhonderd overgebleven. Toch hoopt de SIB slechts weinigen te moeten teleurstellen: „Bij de aanvra gers is een aantal van buiten Veenen daal, o.a. Amsterdam en Zwolle, en het ligt voor de hand dat de eigen inwoners en degenen uit de naaste omgeving het eerst worden geholpen", zegt de heer Boon. Deze week al kunnen bejaarden en overige belangstellenden kennis maken met twee volledig afgewerkte flats aan de Sterke Arm. Twee Veenendaalse wo ninginrichters zyn momenteel bezig met de aankleding van modelwoningen, die vrijdag voor het publiek worden op gesteld. Inmiddels heeft een commissie be staande uit de voorzitter, de secretaris en twee andere bestuursleden van de SIB het gemeentebestuur een voor dracht aangeboden van bejaarden, die het eerst voor een flat in aanmerking dienen te komen. „Dat zijn de urgent ste gevallen", zegt de heer Boon, „er is uitsluitend gelet op de mate van noodzakelijkheid, en bepaald niet op ge loof of vergelijkbare factoren. Dat speelt hierbij geen enkele rol. Ik geloof dat bij die voordracht ook namen voor komen van mensen die bij geen enkele kerk behoren. Van enige vorm van be voordeling of discriminatie is geen sprake". WÊ^/ÊÈÈmm 11 VEENENDAAL Aanvoer 46.000 stuks. Prijs grote eieren: f 10 - f 11, kleine eieren f 7 - f 9, alles per honderd stuks. Handel traag. De SIB-secretaris signaleert vervol gens een hardnekkig misverstand om trent de term „dienstencentrum", die in verband met de projecten van de stichting vaak is gebruikt. Men denkt dan onmiddellijk aan bordjes pap en rondlopende bejaardenhelpsters. Het wordt ten onrechte gezien tegen de achtergrond van „verzorging", en dat is onjuist. Het dienstencentrum be oogt alleen de mogelijkheid te scheppen om de mensen met elkaar te laten om gaan, en ruimte om tot activiteit te ko men, het sociale contact te bevorderen. Er komt een grote zaal (bij het com plex Kanaalweg-red), waar men kan biljarten, kaarten, waar een kamer is voor een pedicure, een dokter, er is kantoorruimte, maar er lopen geen be jaardenhelpsters rond. Het hele flatjesproject is duidelijk be doeld voor de vitale bejaarden, die op eigen benen kunnen staan. Het dien stencentrum kan het best worden be schouwd als een voortzetting van het OCB, dat inmiddels is opgeheven. Het bestuur heeft nu zitting in de nieuwe Stichting Dienstencentrum, die de ruimte huurt van de SIB. Aan het hoofd van het centrum komt H. BOON wèl een maatschappelijk werkster, die een nogal omvangrijke taak krijgt. Ze zal bijvoorbeeld moeten optreden als vraagbaak voor iedere bewoner die met een probleem zit, bijvoorbeeld op het financiële vlak". Dit brengt de heer Boon tot een ander, kennelijk problematisch aspect van de nieuwe be jaarden behuizing: het geld. „De huur gaat ongeveer f32,50 per week bedragen, en dat is voor iemand met bijvoorbeeld -een,minimum AOW van tien gulden in de week niet op te breng^p. In die gevallen zal een be roep moeten worden gedaan op de Al gemene Bijstandswet, en dan is de maatschappelijk werkster dikwijls een welkome tussenschakel". Voor die ruim dertig gulden per week bewoont de Veenendaalse bejaarde straks een zondermeer ruime flat: een zit-eetkamer met afmetingen van 6.30 m x 3.60 m., slaapkamer van 4.43 x 2.70, een douche, een toilet met en tree, een hal en garderobe van 2.40 x 173, balkon van 3.60 x 1.40, keuken van 3.30 x 2.70 en een bergruimte van 2.40 x 1.80 die eventueel als logeerkamer kan worden gebruikt. Er is verder centrale verwarming en een alarmsysteem, in de prijs inbegre pen, evenals liften, en het onderhoud van de tuinen. Voor bejaarden die nog meer gege vens willen weten, of problemen willen bespreken die met verhuizing, of tijd stip van oplevering samenhangen, houdt het SIB voortaan iedere eerste maandag van de maand spreekuur in het bejaardencentrum ,De Engelen- burgh", van 7 tot 8 uur. Ze worden dan ontvangen door bestuursleden van de 9tichting, die graag alle gewenste in lichtingen verstrekken. RHENEN Tijdens de gisteravond gehouden gemeenteraadsvergadering in Rhenen deelde burgemeester Bosch van Rosenthal op destijds door de A.R.P.- afgevaardigde H. Griffioen gestelde vragen mee, dat met de restauratie van de Cuneratoren tot nu toe ongeveer vijf miljoen gulden gemoeid is geweest. In deze kosten krijgt de gemeente Rhenen van het rijk 90% subsidie, zodat het Rhenen ongeveer zes ton heeft gekost, rente meegerekend. De burgemeester deelde verder nog mee bij de minister te hebben gepleit voor een grotere bij drage van de regering, maar tot nog toe is het bij 90 subsidie gebleven. Een tweede restauratiekwestie was aan de orde met de Panoramamolen. Gisteren is met de werkzaamheden aan dit monumentenlijst staande object be gonnen. De gemeente is geen eigena res meer van de molen, maar van de Stichting de Utrechtse Molens was een verzoek om subsidie ingekomen tot een bedrag van f 11.000.-. Hiervan zal f 7000.- worden terugontvangen. De raad was het er eenstemmig over eens, dat dit bedrag de zaak waard is. Een schrijven van de heer B. Haze- leger, waarin deze mededeelde af te zien van zijn verzoek om een stukje van de Klaassenweg te mogen kopen, leverde nogal wat discussiestof op. De raad had in strijd met het voorstel van B en W destijds de prijs van de grond verhoogd van f 14.- tot f 40.- per m2. De heer Hazeleger vond dat wel wat te gortig. Hij wilde dan liever de grond maar huren. Daarvoor voelde men over het algemeen niet. Wel liet de raad nu 50 pet. van de eertijds vast gestelde prijs vallen. Een beroep van de heer Van den Brink tegen een afgewezen bouwver gunning door B en W voor een object aan de Brinkersteeg wilde een deel van de raadsleden toewijzen. De burgemees ter wees erop, dat de raad in zo'n ge val z'n eigen gemaakte plannen ging negeren en dat bij het besluit ter ver nietiging aan de Kroon moeten voor dragen. Toen er werd gestemd bleek het beroep met 9 stemmen voor en 6 stemmen tegen te zijn verworpen. De raad stond unaniem achter het voorstel om de zebra over het Fred v. d. Paltshof te voorzien van verkeers lichten, die door de voetgangers zelf kunnen worden ingesteld. Misbruik kan er niet van gemaakt worden, RHENEN De vraag, die door de C.H.U.-afgevaardigde J. van Donselaar gisteravond in de gemeenteraadsvergadering werd afgevuurd naar aanleiding van kranteberichten over een ophanden zijnde vestiging van een jachthaven onder Ingen voor 800 boten met hotelaccommodatie waarvan hij met grote verwondering had kennis genomen, resulteerde in het besluit van de raad om op korte termijn een recreatiecommissie in het leven te roepen, bestaande uit enkele raadsleden, enkele bestuursleden van de plaatselijke V.V.V., de plaat selijk vertegenwoordiger van de Kamer van Koophandel en wellicht nog an dere figuren. „Ik heb me even hard geërgerd aan het bericht als u", zei burgemeester Bosch van Rosenthal in zijn antwoord aan de heer Van Donselaar. „Ik heb onmiddellijk contact opgenomen met Rijkswaterstaat. Deze dienst was nog steeds niet van standpunt veranderd met betrekking tot het aanleggen van Jachthavens langs de Rijn, namelijk dat die zullen moeten komen in de zo genaamde dode armen van de rivier of in reeds bestaande inhammen". De burgemeester verklaarde verder ook grote ergenis te hebben over het feit dat Rhenen op grond van een be sluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht alleen maar dagrecreatie mag hebben. Hij beloofde de raad hierop nog nader te zullen ingaan bij gelegen heid van het uitbrengen van een be leidsnota voor 1970. „Het nare is", aldus de heer Van Donselaar, „dat u zegt ik doe m'n best, maar telkens weer blijkt me, zolang ik al in de gemeenteraad zit ting heb. dat de zaken nooit verder komen. Ik vraag me dan ook meer malen af zou de burgemeester wel voor 100 pet achter de recreatiebe vordering staan. Ik betwijfel dat wel eens". „Ik sta er beslist achter", zei burge meester Bosch, „maar ik kan u het ge loof niet geven. Dan moet er maar een raadscommissie komen, die dat dan eens nauwkeurig onderzoekt". Terloops herinnerde de burgemeester eraan, dat destijds van het zandgat „Roodland" een camping is gemaakt, die later is uitgebreid tot de huidige omvang van „De Thijmse Berg". „We hebben alles geprobeerd om er nog ver dere uitbreiding aan te geven, maar dat gaf bij G.S. veel bezwaren". „Ook het GEB-kamp met de verschil lende zomerhuisjes is van de grond ge komen, maar daartegenover staat dat de raad geen zomerhuisjes wilde op de plantage W III. Laat de raad maar met initiatieven komen, dat juich ik al leen maar toe. Het nieuwste plan van B. en W. is een bepaalde hoek in de ge meente tot recreatieterrein te gaan be stemmen, maar daarover zult u in de beleidsnota een en ander tegenkomen. Als u mij vraagt hebben we in Rhe nen voldoende hotels en zomerhuisjes, dan moet ik volmondig neen zeggen". „Moeten we dan altijd maar het 'neen' van Gedeputeerde Staten slik ken", aldus vroeg Van Donselaar zich af. „Dan voel ik er veel voor om bui ten de raad om alle mogelijke andere instanties in het geweer te roepen om op die manier steeds maar weer op- J. v. DONSELAAR (CHU) twijfel nieuw grote druk te gaan uitoefenen. Ik denk in dit geval bijvoorbeeld aan de Kamer van Koophandel, de provin ciale VVV en wellicht nog andere licha men die ons hier in Rhenen verder kunnen helpen. Ik stel voor om te be ginnen een recreatiecommissie in te stellen, waarin naast raadsleden ook niet-raadsleden, zoals VW-bestuurders zitting moeten hebben". „Dat zal me bijzonder welkom zijn", antwoordde de burgemeester, „als er tenminste iets uitkomt. Maar ik zie niet veel in zo'n commissie". De heer Van Donselaar zei veront waardigd: „Burgemeester, u maakt er een lachertje van en dat betreur ik ten zeerste". Uit een gehouden stemming over het voorstel Van Donselaar bleek, dat de gehele raad, op de heer E. P. van Dijk (Vrije Partij) na, achter het nieuwste plan staat. Tijdens de vergadering ga ven de heren Van Donselaar en Glas bergen (PvdA) te kennen in de com missie zitting te willen nemen. Over de samenstelling in definitieve vorm zal nog nader beraad volgen. omdat de apparatuur daarop is inge steld. Met name de heren Griffien en Jansen (VVD) vonden de wense lijkheid tot invoering van een stop verbod voor de zuidzijde van het ho ge gedeelte van het Hof maar twijfel achtig. Zij wensen wel mee te gaan met deze maatregel, maar dan bij wijze van proef. Daartoe werd beslo ten. De heer Jansen wees ook nog op het ongelukkige besluit om een parkeerver bod te maken op de NV Weg nabij De Driehoek. „Het verkeer komt steeds weer in de knel door langs de weg staande wagens die nu juist in de bocht worden geplaatst. De burgemeei- ter gaf toe niet gelukkig te zijn met de ze maatregel, die opnieuw zal worden bekeken. Toen besloten werd de gemeenschap pelijke regeling voor het woonwagen kamp uit te breiden met de gemeente Amerongen deelde de burgemeester mede, dat er momenteel gesprekken gaande zyn tussen Gedeputeerde Staten van Gelderland en Utrecht over de ves tiging van een nieuw regionaal kamp. Waar de plaats ligt waar het kamp zal komen is niet bekend, maar in elk ge val niet meer in de gemeente Rhenen. De duurtetoeslag en de nacalculatie trend 1969 voor het gemeentepersoneel werd ook in Rhenen's raad een heet hangijzer. B en W stelden voor de rijks regeling te volgen en een duurtetoe slag toe te kennen van 1 pet. met een minimum van f 110.-. De heer Glas bergen (PvdA) brak een lans iedereen f 140.- te geven. Ook de socialistische afgevaardigde G. v. Gesink was die mening toegedaan, omdat naar zijn mening iedereen in gelijke mate wor stelt met de prijsstijging. Wethouder Mr. J. Deen. fractiege noot van beide vorige sprekers stelde zich op achter het regeringsvoorstel. Toen er over de zaak werd gestemd gingen 12 raadsleden mee met het voorstel van B en W. De heren Glas bergen, Gesink en Hensen stemden te gen om de hierboven genoemde reden. Langdurig werd tenslotte nog gespro ken, door de heer Glasbergen o.a., over het subsidiebeleid. Jaarlijks zal dit als één pakket worden bezien door een commissie, teneinde te voorko men dat uit een bepaalde sleur steeds maar weer dezelfde subsidiebedragen worden geraamd. ELST De EHBO-afdeling Eist houdt op donderdag 2 oktober haar jaarvergadering in het wijkgebouw aan de Veenendaalseweg. Op het programma staan o. a. jaar verslag en bestuursverkiezing. In het bestuur zijn aftredend de heren C. F. A. Knegjens, H den Uijl, H. Nagel en A. A. v. d. Klift. Deze heren zijn niet her kiesbaar. Tegenkandidaten worden op de vergadering bekendgemaakt. In de kascommissie treedt de heer H. Borsje af. De heer C. van Garderen heeft zich inmiddels voor deze vaca ture kandidaat gesteld. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat overeenkomstig arti kel 203 van de gemeentewet met ingang van heden gedurende drie maanden op de gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken, ter lezing voor een ieder is gelegd, de door de gemeenteraad in zijn vergadering van 26 augustus 1969, nr. 8, vastgestelde wijziging van de Alge mene Politieverordening. De afgekondigde verordening is ln druk, tegen betaling der kosten, alge meen verkrijgbaar gesteld. Rhenen, 26 september 1969. B. en W. voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal,

De Vallei | 1969 | | pagina 3