artel PSV degradeert gerenommeerd Rapid Wien tot kansloze tegenstander: 4-2 Leerling overtroett zijn leermeester Prognose betaald voetbal UW spaarbewijs van f25.- is in 1974 f36.-waard sparen... verstandig en handig Doesburgs arm uit de kom OCANA EN SAEZ VOOR TWEE MAANDEN GESCHORST Europa Cup-strijd op diverse fronten GEDENKSTEEN VOOR TOM SIMPSON Arm uit kom Toen wèi Steeds moeilijker Niet zoals verwacht Landskampioenen Bekerkampioenen Jaarbeursploegen Al 18 goede meldingen Gerben Karstens opnieuw winnaar DONDERDAG S OKTOBER 1969 Met een van pijn vertrokken gezicht werd Pim Doesburg al in de tweede minuut van de wedstrijd tussen PSV en Rapid Wien van het veld geleid. EINDHOVEN Kurt Lindner liet zich er niet op voorstaan, dat de leer ling zün leermeester had overtroefd. Uiterlyk nau welijks verheugd gaf hy zijn commentaar: „De blessure van Doesburg is weer een tegenvaller. Gelukkig kwamen we met 1-0 voor. Het werd echter heel moeilijk toen Rapid gelijk maakte". Voor Willy Heyink, die anderhalf jaar lang de verrichtingen van zijn ploeggenoten volgde vanaf de reservebank, was de blessure van Doesburg een kans van één op duizend. De 24- jarige tweede keus had zich direct thuis gevoeld. „Ik heb steeds meege- traind met de groep. Het is me goed afgegaan." Over het eerste Rapid- doelpunt: „Ik zag de bal niet door het licht." De te elfder ure uit Zuidslavië teruggeroepen Laza Radovic vond Ra pid in Eindhoven beter dan in Wenen: „De hard heid van de Oostenrij kers was voor mij een verrassing." Ploeggenoot Strik was het daar niet mee eens. De centrale verdediger van PSV, die met elegante voetbewe gingen de ruwste char ges van zijn tegenstan der had ontweken, maar in het rumoer na het vierde PSV-doelpunt een trap kreeg, vertelde: „Nee, het was niet har der dan in Wenen. Ik heb er niets van gemerkt. Ik voel me nog erg fit." Over het incident: „Grausam trapte naar me. De scheidsrechter wilde hem er uitsturen. Toen Donenfeld erbij kwam, wilde de scheids rechter ook mij naar de kleedkamer sturen. Hij heeft ons er toen allebei maar ingelaten." Peter Kemper, inval ler op de linksachter plaats, was tevreden over zijn optreden. „Maandag ben ik nog naar de dokter geweest. Die zei, dat ik weer mocht spelen. Ik heb geen last gehad van mijn geblesseerde rib." Over zijn aandeel in het derde Eindhovense doelpunt: „Door die mandekking kwam ik op rechts. Ik kon onge hinderd doorlopen. Toen ik Bengt zag staan was het heel gemakkelijk." Karl Rappan, tech nisch directeur van Ra pid Wien, maakte een verslagen indruk. Ver der dan enige nietszeg gende opmerkingen kwam de Wener aan vankelijk niet. Na her haald aandringen was hij wat spraakzamer. Rappan: „Het was een harde wedstrijd, te hard naar onze begrippen. Beide ploegen speelden met de grootst mogelij ke inzet. Rapid was dui delijk beter dan in de thuiswedstrijd. Fak was een een aanwinst en Flögel en Bjerregaard speelden solide." Hoewel een directe erkenning van de kwaliteiten van PSV Rappan niet over de lippen kwam, prees hij toch de intelligentie, waarmee de Eindhove- naren speelden. „We hebben ons laten intimi deren. Jammer, dat er weer zo snel een doel punt viel. Fuchsbichler ging daarbij niet vrijuit. Dat is slecht voor het moreel." Rappans oor deel over het verdere verloop van de wedstrijd: „PSV was atletischer. Toen het 1-1 werd had den wij het heft in han den moeten nemen. Maar we kwamen steeds net iets te kort. Noem het pech! Rapid moest in de tweede helft uit de ver dediging komen. Er vie len grote gaten. Onze te genstanders staften dit genadeloos af. Maar in dit tempo spelen ze geen drie wedstrijden achter elkaar. De conditie van PSV was wel beter." Waarmee Karl Rap pan alle goede hoedanig heden van de Eindhove- naren had opgesomd. EINDHOVEN Het Philips stadion ln Eindhoven, tot de nokken gevuld met 23.000 toeschouwers, leek uit zijn voe gen te barsten, toen Rapid Wien in de tweede ontmoeting met PSV om een plaats in de volgende ronde van de Europa Cup voor bekerwinnaars, de strijd begon met een aantal overtredin gen, die een wat minder lankmoedige arbiter dan de Portugese meneer Cam pos heel snel naar zijn boekje zouden hebben doen grijpen. Hoe het mogelijk is, dat deze Campos twee complete elf tallen na afloop het terrein liet verla ten is ons volkomen een raadsel. Na tuurlijk, PSV reageerde niet altijd even fris op de overtredingen van de man nen uit Wenen, maar men kan bepaald niet zeggen, dat de oorzaak van dit bik kelharde spel op de eerste plaats aan de Eindhovenaren te wijten was. PSV heeft uiteindelijk met 4-2 de volle winst gegrepen en daardoor werd Rapid Wien voor verdere deelneming aan de Europa Cup-strijd uitgeschakeld. Het was een meer dan verdiende overwin ning ook, want PSV is vrijwel de gehe le wedstrijd in de meerderheid ge weest. Het was echter opvallend, hoeveel kansen er om zeep werden geholpen, alvorens In een snel tempo de stand naar 4-1 sprong en de zekerheid van het bereiken van de volgende ronde er was. Trainer Kurt Lindner zei het na afloop heel duidelijk: „De kansen, die gedurende het eerste kwartier van de tweede helft werden gemist hadden een catastrofe kunnen betekenen wanneer Rapid Wien eruit was gekomen". In dat berstens volle Eindhovense sta dion heerste al ver voor de aanvang van de wedstrijd een feestelijke en op gewonden stemming. Op de muziek van het Philips-muziekkorps zwaaiden de vlaggen van de Eindhovense supporters in een snelle deining mee. Er werden tinnetjes bier geledigd aan de lopende band en naarmate het aantal lege blik jes toenam, steeg de stemming. Vuur werk kwam op het knusse veld tot ont ploffing en het clublied werd meer stemmig, en daardoor bijzonder vals, meegebruld. De spelers van Rapid Wien moet het angstig om het hart zijn geworden bij het horen en aanschouwen van dit tu mult en mogelijk kan daaruit hun, voor al in het begin, brute afweer worden verklaard. De strijd was nog geen tien minuten oud, toen arbiter Campos al acht vrije trappen tegen de Weners had laten nemen voor overtredingen, die er bepaald niet om logen. EREDIVISIE SVV Telstar3 ADO DWS1 MW NAC2 Go Ahead Feijenoord 3 Sparta DOS1 NEC FC Twente3 Ajax PSV3 AZ '67 Holland Sport2 GVAV Haarlem3 EERSTE DIVISIE RCH Volendam2 Helmond Sport Volewijckers2 DFC Vitesse1 Heracles HVC1 Excelsior Veendam1 Willem II SC Cambuur3 Blauw Wit FSC3 De Graafschap FC Den Bosch3 Elinkwijk Fortuna VI2 Al bij de eerste de beste Weense aanval werd doelman Pim Doesburg op zulk een grove wijze door de aan- valsspits Grausam (what's in a na me?) geattaqueerd, dat hij het veld moest verlaten. Zijn arm was uit de kom en na de wedstrijd werd Doesburg voor nader onderzoek naar het zieken huis vervoerd. Eerder wilde hij name lijk het stadion niet verlaten. De strijd ging voort in alle felheid, waarbij duidelijk bleek, dat PSV veel beweeglijker was dan het technisch wel knappe, maar toch bepaald niet snelle Rapid Wien. En die beweeglijkheid ver oorzaakte paniek in de Weense achter hoede, omdat Rapid Wien de dekking verwaarloosde in een poging een, we gens de 2-1 achterstand na de eerste wedstrijd noodzakelijk, aanvalsover- wicht te krijgfen. Een Eindhovense uit val, ingeleid door de sterk spelende Wietze Veenstra, mondde uit bij de hard werkende Peter Ressel, die sa men met Glechner de bal in eerste in stantie miste. Ressel herstelde zich sneller dan de Wener en tikte de bal terug naar Van der Kuylen, die onmid dellijk vuurde. Doelman Fuchsbichler dook gracieus over de bal heen en toen leek het, alsof de hel in alle hevigheid los barstte. Opgewonden Eindhovense supporters voerden vreugdedansen uit en overgo ten andere toeschouwers met stromen bier. Maar dat alles mocht de pret niet drukken. Die pret wel gedrukt, toen tien minuten later invaller-doelman Willy Heynink zch verkeer op een in volle vaart door Flögel gelst, bijzonder ef fectvol schot. Het werd er stil van in het Eindhovense kuipje, want het aan tal in uitwedstrijden gescoorde doel punten was daarmee gelijk getrokken. Echter, PSV raakte er niet het minst door van de kook. Het beheerste het spel volkomen en vooral het knappe werk van Pleun Strik en Jacques van Stippent op het middenveld viel op. Daarnaast had de aanval van de Eind hovense ploeg een enorme steun door het op het juiste moment mee opkomen van rechtsverdediger Wim van den Dungen. Op links was Blatter, die ook al ge blesseerd was na een unfaire Weense tackle, vervangen door Peter Kem- per, die een zwakke start had, maar snel meegroeide met het team en later zelfs zeer sterk speelde. Vooralsnog had het overwicht van de PSV-ers echter geen resultaat, omdat op het midden veld het spel te veel in de breedte en te kort werd gehouden. Toen echter de dieptepass-op-maat werd toegepast liepen de Weense ver dedigers opnieuw op verkeerde plaat sen te hoop. Peter Ressel ondernam een prachtige solo-actie, maar besloot die, met alleen de Weense doelman nog voor zich, met een te nonchalant schot. Van der Kuylen richtte over de lat en Schmidt Hansen had het vizier even eens nog niet goed ingesteld. Toen kwam daar opeens Wietze Veen stra als een schicht in de Weense ver dediging. Hij onderschepte de bal, on- ADVERTENTIE Dat kan! Voor elke f 25,— kunt u een spaarbewijs kopen. In 1974 ontvangt u dan, behalve de gestorte f 25,—, boven de vaste rente ook nog een belastingvrije spaarpremie van 20%. Dat is f 5,— per spaarbewijs. Als u en uw vrouw samen sparen, kunt u op deze manier van maxi maal f 500,— aan spaarbewijzen zelfs zo'n f 720,- maken. Aan het Premie Spaarplan kunnen deelnemen zij die in Nederland wonen, tot de leeftijdsgroep van 21t/m59 jaar behoren en in het vorige jaar een belastbaar inkomen hadden van ten hoogste f 15.000,-. Het maximale spaarbedrag is f 250,— per deelnemer per jaar en f 500,— voor een echtpaar. Vraag morgen eens nadere inlichtingen. Spaarbanken, Postkantoren, Banken, Boerenleenbanken en Raiffeisen- banken zullen u graag helpen. U kunt ook een brochure over alle spaarvormen van het Premie Spaarplan aan vragen bij het Ministerie van Sociale Zaken en Volks gezondheid, afdeling Voorlichting bezits^pjvorming, Postbus 51, Den Haag. 1 ']j Doelman Fuchsbichler was hier iets sneller bij de bal dan de ioestormen- de Wietze Veenstra. dernam een weergaloze slalom en be sloot die met een dreunend schot, waar tegen doelman Fuchsblicher kansloos was. En daarbij bleef het in die eerste helft. Hoe het mogelijk was, dat het daar bij ook gedurende het eerste kwartier van de tweede helft bleef zal wel nie mand begrijpen. Het minst vermoede lijk Willy van der Kuylen, die driemaal op rij een vrijwel open kans kreeg, al zijn kracht in zijn schoten legde en de bal meters langs het doel joeg. Doel man Fuchsblicher redde daarna op fan tastische wijze de situatie bij een laaiend schot van Schmidt Hansen en een kogel van Veenstra. Steeds moeilijker kreeg het de Weense verdediging echter, die van het kastje naar de muur werd gestuurd en geen antwoord had p de snelle en open com binaties van de Eindhovenaren. Een doelpunt kon niet uitblijven, maar het kwam pas na vijfentwintig minuten. De naar de rechter vleugel afgedwaalde Kemper speelde Schmidt Hansen prach tig vrij (was het buitenspel?) Heel be heerst prikte de Deen de bal in de voor Fuchsbichler onbereikbare hoek. De vreugdedansen van de Eindho vense supporters waren nog niet eens ten einde, toen de stand al naar 4-1 sprong. Vanaf de aftrap ondernam Pe ter Ressel een rush, die uitmondde in een trekbel naar opnieuw Schmidt Han sen. Toen liet de Deen zien, waaraan hij zijn bijnaam „Zoef-zoef" te danken heeft. De arme Fuchsbichler heeft de bal zeker niet kunnen zien, maar wel voorbij horen zoeven. De Weense voetballers konden deze dreun maar moeilijk verwerken en voor al hun import-speler, de Zweed Bjerre gaard, toonde weinig zelfbeheersing toen er moeilijkheden kwamen omdat Strik door Grausam werd nagetrapt Er dreigde een vechtpartij te ontstaan en scheidsrechter Campos verwees Grausam naar de kleedkamer. De man bleef echter waar hij was en de heer Campos kwam op zijn besluit terug!! ioen trainer Kurt Lindner hem daarom vroeg „Dat kon ik bij de stand 4-1 wel doen", grinnikte Lindner na afloop. „Als het op dat moment 2-1 had ge staan had ik het vast en zeker niet ge daan". Ook oud-DOS-trainer Donenfeld kwam bemiddelen. En nog waren de doelpunten niet op. Maar de treffer kwam niet, zoals ver wacht werd, op het conto van PSV, maar op dat van Rapid Wien. Bij een ogenschijnlijk ongevaarlijke Weense uit val daalde de bal neer in het Eindho vense doelgebied, waar keeper Heyink als uit steen gehouwen op de doellijn bleef staan. Bjerregaard kreeg daar door alle kans om met een goed ge plaatste kopbal het tweede doelpunt voor zijn ploeg te scoren. Heel knap heeft PSV voor de rest van de tijd op balbezit gespeeld. Rapid Wien kreeg geen kansen meer om ge vaarlijk te worden, behalve toen Heyink de bal van zijn borst liet stuiten. Van Stippent was snel ter plaatse om het gevaar in de kiem te smoren. En daarmee was het pleit beslecht. PSV bereikte de volgende ronde. Volko men verdierifi en...voor velen, vooral buiten Nederland, als een grote verras sing. Bondcoach Georg Kessler en Ajax' trainer Rinus Michels woonden de wed strijd bij. Vermoedelijk wel met heel verschillende bedoelingen EINDHOVEN De overwinning van PSV op Rapid een nare bijsmaak. Vier dagen vóór de belangrijke competitie wedstrijd tegen Ajax zag hij PSV's zie kenlijst met twee namen uitgebreid. Nadat Peter Ressel en Peter Kemper van wie dè laatste een opvallende rentree maakte genezen werden verklaard, raakten gisteravond doelman Pim Doesburg en verdediger Blatter woensdagavond geblesseerd. Doesburg viel na twee minuten krimpend van pijn na een botsing op de grond. Rado vic gebaarde naar de kant, dat zijn doelman iets gebroken had, maar later bleek dat zijn arm uit de kom was was geschoten Hij werd naar een zie kenhuis overgebracht. Blat^r was de tweede PSV-er die in de eerste vijftien minuten het slachtoffer van Rapid's hardheid werd. De linkerverdediger verliet met een gescheurde beenspier het veld en zal zeker een maand zijn uitgeschakeld. MADRID De Spaanse wielrenners Luis Ocana en Ramon Saez zijn door de Spaanse wielerbond voor 2 maan den geschorst naar aanleiding van in- TWEEDE DIVISIE EDO ZFC2 Limburgia SC Gooiland...1 Eindhoven NO AD3 RBC PEC3 Baronie AGOVV1 Wageningen FC VVV1 SC Drente Roda JC3 Velox Hermes DVS 1 De wedstrijden met ervoor staan op het totoformulier voor zondag a.s. DEN HAAG In talrijke plaatsen zijn gisteravond wedstrijden gespeeld in het kader van de strijd om de drie Europese voetbalbekers. Ferencvaros Boedapest haalde de twee de ronde door op eigen terrein met 4-1 van CSKA Gofia te winnen. De ruststand was 2-1. De Bulgaren zegevierden in Sofia met 2-1. Leeds United won ook de tweede wed strijd tegen Ski Og Lyn (Oslo) met ruim verschil: 6-0. De ruststand was 3-0. De ontmoeting in Leeds leverde een zege van 10-0 op. Leeds plaatste zich voor de tweede ronde. In Kopenhagen verloor BK Kopenha gen met 2-3 van Benfica. De ruststand was 1-3. Benfica, dat in Lissabon met 2-0 won, naar de tweede ronde. Fiorentina, dat in Florence met 1-0 zegevierde, triomfeerde in de tweede wedstrijd met 2-1 over Voxjoe Oester en bereikte eveneens de tweede ronde. Celtic schakelde FC Bazel uit door in Glasgow met 1-0 te winden dankzij een doelpunt na de rust. In de eerste wedstrijd werd niet gescoord. Rode Ster Belgrado, dat in de Zuid- slavische hoofdstad reeds met 8-0 ge wonnen had, kon de tweede wedstrijd tegen FC Linfield zonder vrees tege moet gaan. In Belfast leed de ploeg een 2-1 nederlaag (0-1), maar gaat des ondanks over naar de tweede ronde. In St. Etienne schakelde de club van die naam Bayem München uit door met 3-0 te winnen. De ruststand was 1-0. Bayern München won op eigen terrein met 2-0. Spartak Trnava heeft door een over winning van 4-0 op Hibernian La Valet- ta (Malta) de tweede ronde bereikt. De Slowaken waren op Malta niet verder gekomen dan 2-2. In Dublin plaatste Galatasary Istan bul zich in de tweede ronde door met 3-2 van Waterford te winnen. De eer ste wedstrijd leverde een zege van 2-0 voor de Turken op. Nedumi Tirana werd op eigen terrein uitgeschakeld door tegen Standard Luik niet verder te komen dan een gelijk spel: 1-1. De Belgen zegevierden in de eerste wedstrijd met 3-0. Legia Warschau had in de Poolse hoofdstad geen enkele moeite met Ut Arad uit Roemenië. Na een ruststand van 1-0 kwam het einde met 8-0. De eerste ontmoeting won Legia met 2-1. De zestien ploegen, die zich hebben geplaatst voor de tweede ronde (acht ste finales) van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskam pioenen zijn: Feijnenoord (Ned), Real (Spa), AC Milan (It), Spartak Trnava (Tsj. SI.), Benfica (Port.), Ferencvaros (Hong(, Celtic (Schotl.), Fiorentina (It.), Standerd (Belg.), Saint Etienne (Fr.), Dynamo (Kiev), Leeds United (Eng), Rode Ster (Zd SI), Legia (Polen), Ga latasary (Turk) en Vorwarts (O. Did.). Levski Sofia heeft op eigen terrein ook de tweede wedstrijd tegen Vestma- naja Reykjavik met 4-0 gewonnen. FC Magdeburg (O-Dld) plaatste zich voor de volgende ronde na een enerve rende wedstrijd in Boedapest tegen MTK Boedapest, die na verlenging in 1-1 eindigde. De Hongaren, die on de eerste wedstrijd met 0-1 verloren had den, leidden na negentig minuten door een doelpunt van Takacs. Gornik Zabrze had in de tweede wed strijd niet veel moeite met Olympiakos Piraeus: 5-0. De ruststand was 1-0. Gor nik, dat in Griekenland met 2-2 gelijk speelde, gaat over naar de tweede ron de. Cardiff City schakelde op eigen ter rein het reeds kansloze Noorse Mjoen- dalen De Britten wonnen in Noor wegen met 7-1 uit door een 5-1 ze ge. Z Schalke '04 bereikte de tweede ronde ten koste van het Ierse Shamrok Ro vers. De Westduitsers zegevierden met 3-0. De ruststand was 1-0. De ontmoe ting in Ierland leverde een zege van 2-1 voor Shamrock Rovers op. Ook Manchester City kwam een ron de verder door in Manchester met 3-0 (2-0) van Atletico Bilbao te winnen. De eerste ontmoeting eindigde onbeslist: 3-3. Sankt Gallen bereikte de tweede ron de door de thuiswedstrijd tegen Frem Kopenhagen met 1-0 (0-0) te winnen. In de Deense hoofdstad won Frem met 2-1. Het doelpunt, dat Sankt Gallen in de uitwedstrijd scoorde, bracht de be slissing. As Roma bereikte de laatste zestien door in de Italiaanse hoofdstad met 3-1 van FC Ards (N.-Ierland) te win nen. De ruststand was 1-0. In de eer ste wedstrijd werd niet gescoord. Palloseura Kuopio uit Finland heeft op eigen terrein de tweede wedstrijd tegen Academica Coimbra (Portugal) met 0-1 verloren. Het doelpunt werd in de tweede helft gemaakt. Daar de eer ste ontmoeting in 0-0 was geëindigd, plaatsten de Portugezen zich voor de tweede ronde. Glasgow Rangers (Schotland) bereikte de tweede ronde door in de return te gen Steaua Boekarest 0-0 te spelen. De Rangers hadden de thuiswedstrijd reeds met 2-0 gewonnen. Er waren 65.000 toe schouwers in Boekarest. In Bratislava werd Slovan, vorig sei zoen winnaar van de Europa-cup II, uitgeschakeld. De wedstrijd tegen Dy namo Zagreb eindigde zonder dat er werd gescoord. Dynamo won in het eer ste treffen met 3-0. Het Turkse Goez- tepe Izmir kwam een ronde verder door een tweede overwinning op Union Luxemburg: 3-2 (2-0). In Izmir triom feerde Goeztepe met 3-0. De ploegen die zich hebben geplaatst voor de tweede ronde (achtste finales) van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor be kerhouders zijn: Cardiff City (Wales), Magdeburg (O. Did.), Olympique Marseille (Fr.), Glasgow Rangers (Schotl.), Dynamo (Zd.-Sl.), Norrköping (Zweden), Goez tepe (Turk.), PSV (Nederland), Rome (It.), Lierse SK (Belg.), Levski (Buig.), Sankt Gallen (Zwits.), Gomik (Polen), Academica (Port.), Manchester City (Eng.) en Schalke '04 (W. Did.). De ontmoeting Cagliari-Aris Saloni- ki werd een kwartier voor het einde bij een 3-0 voorsprong van de Italianen gestaakt wegens vechtpartijen tussen de spelers van beide partijen. De poli tie moest ingrijpen. Drie spelers van Aris werden naar de kleedkamer ge stuurd. Ujpest Dosza - Partizan Blegra- do 2-0 (0-0). Ujpest Dosza naar tweede ronde. Partizan won op eigen terrein met 2-1. Malmö FF - VFB Stuttgart 1-1 (0-1). Stuttgart naar tweede ronde door een 3-0 zege in de eerste wedstrijd. Ook Hertha BSC uit Berlijn kwam een ronde verder. De tweede wedstrijd te gen Union Las.Palmas leverde door een doelpunt in de tweede helft en 1-0 ze ge voor de Duitsers op. In de wed strijd te Las Palmas werd niet gescoord. Odense BK - FC Barcelona 0-2 (0-1). Barcelona, dat in Spanje met 4-0 won. naar tweede ronde. Sparta Praag - Intemazionale 0-1 (0-1). Inter naar tweede ronde. In Mi laan wonnen de Italianen met 3-0. New castle United - Dundee United 1-0 (0-0). Newcastle, dat de eerste wed strijd met 2-1 won, in de tweede ronde. ASK Linz - Sporting Lissabon 2-2 (1-1). Sporting, dat de eerste wed strijd met 4-0 won, gaat over naar de tweede ronde. Vasas Györ - Lausanne Sport 2-1 (Ruststand 0-0). Vasas won naar de tweede ronde. Lokomotiv Plov div - Juventus Turijn 1-2 ((V-l). Juven- tus dat in Turijn met 3-1 won, naar de tweede ronde. cidenten tijdens de Ronde van Catalo- nië, die begin september werd verre den. In de zesde etappe van de Ronde van Catalonië raakten Saex en Ocana slaags Saez werd uitgesloten van verder# deelname. Zijn ploeggenoten verklaar den zich solidair met hun kopman er» trokken zich uit de wedstrijd terug. Zij zijn voor een maand geschorst. Ocana kreeg bovendien een boete van 3250 pesetas omdat hij weigerde om met zijn ploeg deel te nemen aan de Spaanse regionale kampioenschappen, die onlangs zijn verreden. DEN HAAG. Woensdagmorgen wa ren er bij het bureau van de sporttoto achttien meldingen binnengekomen van dertien juist voorspelde uitslagen op totoformulier 8. Driehonderdeenenvijf tig deelnemers voorspelden twaalf uit slagen goed. Voor de derde prijs wordt de spoeling wel erg dun. Niet minder dan 2934 deelnemers meldden zich voor een aandeel in deze prijs. Voor de ex tra-prijs komen 1516 personen in aan merking. LANGEMARK Onze landgenoot Gerben Karstens heeft voor de derde maal binnen een maand een wegwed strijd in België met voorsprong gewon nen. Hij zegevierde woensdag na hon derdvijftig kilometer in het Westvlaam- se Langemark met veertig seconden voorsprong op drie vluchtmakkers, die hij in de slotfase uit het wiel had ge reden. LONDEN De onthulling van «en gedenksteen voor de Britse wielren ner Tommy Simpson op de Mont Ven- toux, zal 14 oktober plaats hebben. Zijn vrouw Helen en zijn vroegere ploegmakker Barry Hoban zullen de onthulling bijwonen. De gedenksteen staat op de plaats waar Simpson tij dens de tour de France van 1967 stierf.

De Vallei | 1969 | | pagina 15