Redder zes-jarige jongen geëerd door Carnegie-fonds Dodelijk ongeval op Cuneraweg „Kesteren" met 2 volleybalteams in de competitie comfort 95 99 95 69 9 8 potato chips diepvriezers ÜSs f 244r Jes Plechtigheid in Rhenen s raadszaal Elstenaren in t zonnetje DAMES- BROEKJES Elles Berger bij mode show in Scherpenzeel «melmoes cnoc. tablet zangzaad gatenpot palingworst 100c. afwasbak ■prince f ourre leverworst ontbijtspek sperzie bonen centra koffie 169 ananas ]09 rookworst doperwten tonijn «osun bonbons hartjes pepermunt goudse kroketten margarine pluto lowieke de vos *"d torn poes 'end Draaikolk Dertien nieuwe EHBO-di ploma's in Rhenen Overberg werd ingelicht over ruilverkaveling W eggebruikers gele wegmarkeringen negeren I)OVO-loterij van start Blikschade in Plantsoenstraat texüÊt afoji ikÊfigeKOatfiK Werkgroep gaat culturele raad voorbereiden Sportleraar P. Kooymans belast met training Bejaardenkoor „Engelenburg oogstte succes Dat is vlug verdiend, dat extra Centra-voordeel. Het cadeautje voor een jarige zoon of dochter.dat leuke tijdschrift dat u anders niet koopt, of zomaar een extraatje voor allemaal. Dat alles kunt u doen met het bedrag dat u bij Centra overhoudt. 2 fïiï7 4 kistmodel - 255 liter Uw prijs f 467" centra per post» met het best betalende spaarsysteem van allemaal fantasie katoenen met kant of boord maten 38 t/m 50 2stuks vanaf ^95 sluis krokus voordeel - fles verdiend MARKTEN vruchten abrikozen tam Vraag deze week uw spaarkaart voor een boterletter van f5,95 voor f 1,50 2 f207 Primeur voor Nederland! reuze- baal 22c kastmodel - 50 liter DONDERDAG 2 OKTOBER 1969 RHENEN Gisteravond was de 13-jarige Dimme Arend Jan Kieviet, Hou- weg 1 (Eist), in de raadzaal van het Rhenense stadhuis de gewaardeerde gast van het voltallige college van burgemeester en wethouders. En daarvoor was dan bepaald een bijzondere reden. Dimme had namelijk op 13 mei van dit jaar de zesjarige Gijsbert van Mourik van de verdrinkingsdood gered en voor die menslievende daad kreeg hij uit handen van burgemeester jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal een onderscheiding van het Carnegie Hel denfonds in de vorm van een prachtige zilveren vier-kleuren balpen, mét inscriptie. V.l.n.r. de héren Kieviet en H. den Uyl, mevr. Kieviet, Dimme Kie viet, mr. J. Deen, burgemeester Bosch ridder van Rosenthal, de heren H. W. van Noort en wethouder T. van Lienden. De jeugdige Kieviet was erg blij met dit a&ndenken. De burgemeester sprak waarderende woorden. „Ik vind het al tijd prettig m'n waardering te kunnen uitspreken tegenover inwoners van mijn gemeente, die iets goeds hebben gedaan." Er waren naast de ouders van Dim me noe méér gasten in de raadzaal. Dat waren Hendrik Willem van Noort (69) en Huibert den Uyl (59), eveneens inwoners van Eist, die ook het hunne hadden bijgedragen om de zesjarige drenkeling het leven te redden. Op de bewuste dertiende mei was de zesjarige Gijsbert van Mourik van de Vissersweg in Eist nabij „De Opslag" in het water gegleden. Hij werd dior de golfslag meegesleurd en kwam in een draaikolk. Dimme Kieviet was op dat moment in de buurt van „De Op slag", waar hij naar het melken van koeien stond te kijken. Toen Dimme gewaarschuwd was door een meisje dat er een jongen in de Rijn was beland, liep hij er vlug heen, maar hoewel hij de zwemkunst mach tig is, durfde hij aanvankelijk niet te water te springen vanwege de gevaar lijke draaikolk, waarin Gijsbert van Mourik ronddreef. Intussen kwam ook Hendiik Willem van Noort aangefietst, die een lang dik touw bij zich had. RHENEN In de streekhuishoud- school aan de Nieuwe Veenendaalse- weg werd gisteravond door wethouder T. van Lienden een aantal E.H.B.O.- diploma's uitgereikt aan cursisten-leden van de afdeling Rhenen van de Kon. Ned. Ver. Eerste hulp bij ongelukken. De heer Van Lienden bracht na mens het gemeentebestuur de geluk wensen over en wees nog eens op de steeds toenemende belangstelling om een dergelijk diploma te bezitten. Ook de voorzitter van de afdeling, ée heer L. van Wijngaarden, wees op die noodzakelijkheid. Vooral met het oog op het steeds drukker wordende verkeer noemde hij het een dwingende noodzaak dat iedereen iets van EHBO afweet. „Al was het maar," aldus de heer Van Wijngaarden, „om te weten wat men niet moet doen bij verkeerson gevallen." De afdelingsvoorzitter moedigde de in gezetenen van Rhenen aan deel te ne men aan de zogenaamde 12-lessen-cur- sus. Dit is een beknopte opleiding, maar zeer belangrijk, omdat men in kennis wordt gebracht met de elementaire be ginselen van het verlenen van eerste hulp. Ook voor huismoeders vond hij een dergelijke opleiding bijzonder nut tig. Hoe vaak gebeurt het niet dat er binnen het gezin eerste hulp nodig is. De vereniging gaat binnenkort op gro te schaal propaganda maken voor het EHBO-werk. I i welke vorm kon de heer Van Wijngaarden nog niet meedelen. Te namen van de geslaagden zijn: Dames: R. Bor-v. Verseveld; J. C. van Eist; De Jong-Baars; Lammers- Bergsma; Overbeek-v. Ede; v.d. Pest- Stiphout; Verhoef-Stokmans; Werk man-Kwak; Wouters-van Schaik; Zand- stra-Crajé en Verhaar. Heren: Bijl en Van de Klift. Dimme deed zijn blouse uit en Van Noort bond het touw om zijn middel. Daarop sprong de jeugdige Dimme Kie viet snel te water. Hij zwom vijf me ter, pakte Gijsbert beet, die toen praktisch buiten bewustzijn was, waar op Van Noort Dimme, die de drenke ling stevig vasthield, door middel van het touw uit de draaikolk naar de kant trok. Eerst had Hendrik van Noort zelf tewater willen gaan. Hij had het touw al om zijn middel. Toen bood Dimme Kieviet aan het te doen. En met suc ces. De andere gast van gisteravond. Huibert den Uyl, was er ook bij. Hij was het die onmiddelijk kunstmatige ademhaling toepaste. Gelukkig met succes. Gijsbert van Mourik moest drie dagen naar bed. maar daarna was hij weer helemaal opgeknapt. OVERBERG In samenwerking met Overberg's Belang verzorgde de Cul tuur Technische Dienst dezer dagen een voorlichtingsavond, waarop de techni sche kanten van het voor Overberg be langrijke ruilverkavelingsplan Heiligen bergerbeek werden besproken. Wethouder Van Tiel van Ameromgen woonde de bijeenkomst bij. Hij sprak zijn waardering uit voor Overberg's Be lang dat aan de organisatie van de voorlichtingsavonden zijn medewerking verleent. Vertegenwoordigers van de Cultuurtechnische Dienst hielden inlei dingen over de drie voornaamste as pecten van de ruilverkaveling: de her indeling van de percelen, het wegenplan en het landschapsplan. De aanwezigen namen kennis van tal van voor het belangrijke wetenswaar digheden, zoals: de ruilverkavelings rente wordt samen met de grondbelas ting betaald; rijk, provincie en gemeen te dragen bij in de kosten van de ver kaveling. Uitvoerig werd voorts gesproken over de wijziging van perceelgrootte. Een heet hangijzer voor de landbouwers bleek het plan voor de aan de oostzijde van de Parallelweg geprojecteerde weg en een tunnel onder de spoorlijn naar Amersfoort, in het kader van een oost west doorbraak. Vragen rezen toen werd gesproken over de verschillen tussen de eerste en tweede schatting der percelen, een en ander in verband met weersinvloeden De CTD verzekerde echter dat alleen de samenstelling van de grond, verge leken met andere percelen, bepalend is Ondanks de ernst van de zaak vonden de aanwezigen meermalen aanleiding tot hilariteit. VEENENDAAL De politie over weegt strengere maatregelen te gaan nemen tegen autobezitters cl Ij cat ego risch hun wagens voor de ingang van flatgebouwen parkeren. Op diverse plaatsen in het Prins W Alexanderpark en in „de Engelenburg'' zijn onlangs wegmarkeringen aange bracht in de vorm van gele tegels of gele strepen. De betekenis hiervan de ingangen vrij te houden voor ca lamiteiten (ambulance of brandweer) schijnt niet iedereen duidelijk te zijn In nog te veel gevallen worden auto' zonder meer voor de gele wegmarke ringen geplaatst. De politie geeft nu de waarschuwingen, maar zal daarna on verbiddellijk tot het uitdelen van be keuringen overgaan. VEENENDAAL In de kantine van het sportpark werd maandagavond de eerste trekking gehouden van de grote loterij die DOVO organiseerde ten bate van de bouw van de overdekte tribune. De ontspannigscommissie van DOVO die het initiatief nam voor de nieuwe accommodatie en ook de loterij op touw heeft gezet, was met een groot aantal belangstellenden aanwezig, evenals een politiefunctionaris die toezicht hield op de trekking. Er werden een zestal prijzen uit de pot gehaald en dat leverde het volgen de resultaat op: lot nr. 878 een draag bare radio; nr. 159 een dames- of he renhorloge; nr. 940 een fototoestel; nr. 790 een droogkap; nr. 822 een auto ped; nr. 230 een mixer. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer H. van Beek, Dahliastraat 51 I te Veenendaal. De volgende trek king is op 31 oktober. RHENEN Toen mevrouw H. uit Rhenen haar volkswagen achteruit de Plantsoenstraat inreed, ramde zij een juist passerende andere personenauto, die van voren tot achteren ernstig be schadigd werd. Ook de volkswagen liep flink wat schade op. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. ADVERTENTIE RHENEN Op de Cuneraweg nabij het Julianaziekenhuis is gisteravond de 28-jarige automobilist Gijsbertsen, afkomstig uit Veenendaal, met zijn sport wagen achterop een stilstaande vrachtwagen gereden. De botsing was zo hevig, dat de bestuurder op slag werd gedood. Zijn auto was aan de voorzijde totaal vernield. De met pluimvee geladen vrachtwa gen, eigendom van een inwoner van Drumpt, was defect geraakt. Nadat de chauffeur een gevaren driehoek had uitgezet wachtte hij in de cabine op een gewaarschuwde monteur. Naast, hem zat een meisje. Vermoedelijk heeft de chauffeur van de sportwagen de driehoek niet gezien of is hij verblind geworden door een tegenligger. Door de botsing schoof de vrachtwagen, die op de handrem stond, ongeveer acht meter door. Het meisje in de cabine sloeg met "naar hoofd tegen de voorruit en werd licht gewand. Doordat door een van de omwonen den, die rookontwikkeling waarnam, de vrijwillige brandweer van Rhenen was gewaarschuwd was in korte tijd de verkeerssituatie ter plaatse van het verkeersongeluk bijna onhoudbaar. De politie had de handen vol om nieuwe ongevallen te voorkomen. Ij VEENENDAAL Als uitvloeisel van een enige weken geleden belegde bij eenkomst in „De Korenbeurs", waarbij de oprichting van een culturele raad onder de loep werd genomen, is een werkgroep ingesteld, die het onderwerp „cultuur in Veenendaal" verder gaat bestuderen. De werkgroep die uit acht man gaat bestaan is op drie personen na gevormd en bestaat thans reeds uit de heren dr. J. G. Thommes, J. A. Koot, J. C. Vis ser, J. M. J. Wiessing en Th. A. Slijde- rink. Verwacht wordt dat de heren drs. G. L. G. Wielaert en J. Labeur het hui dige aantal van vijf op zeven zullen brengen. Daarnaast zal nog iemand worden aangezocht uit de wijkgemeen- schap „Het Vijverplan". De werkgroep heeft zich voorlopig tot taak gesteld een culturele raad of iets van die aard voor te bereiden en de algemene be langstelling voor culturele evenementen af te tasten. Hiervoor denkt men voor lopig een half jaar nodig te hebben. 4 KESTEREN De volleybalvereniging „Kesteren" start over enkele weken met twee herenteanis in de competitie van de Nederlandse Volleybal Bond. Aanvankelijk zou ook een damesteam worden ingeschreven, doch daarvoor bleek een te geringe belangstelling te bestaan. De training van de beide com petitieteams is opgedragen aan de Amsterdamse sportleraar, de heer P. Kooy mans, die tot voor kort alleen de jeugd van „Kesteren" trainde. Het deelne men aan de competitie was dezer dagen een van de agendapunten tijdens een algemene ledenvergadering van de volleybalvereniging, die ongeveer een jaar geleden werd opgericht. Het aantrekken van een vakkundige kracht voor de training van de beide competitieteams bleek noodzakelijk om het spelpeil tot een verantwoord niveau op te voeren. Tijdens vriend schappelijke duels, die dé afgelopen maanden werden gespeeld, is komen vast te staan, dat met name op het ge bied van de techniek tekort geschoten werd. Hierop zal de komende tijd het accent moeten worden gelegd door vooral de oudere leden, van wie de training tot dusver onder leiding stond van één der leden, de heer R. Hiddin ga, die zich hier overigens pro deo voor beschikbaar stelde. Tijdens de ledenvergadering werd mej. W. Drabbe uit Ochten met alge mene stemmen gekozen tot secretares se in de vacature van de heer C. Werk hoven. In de kascommissie werden ge kozen mej. B. van Hoeve, de heren D. van Ravesteyn en P. Kooymans. Voorts werd de heer H. van Tongeren be noemd tot lid van het actie-comité van de sportvereniging. Hij volgt de heer J. van Eldik op. Een voorstel om in de nabije toe komst een volleybal-toernooi in Keste ren te organiseren ondervond veel bij val van de aanwezige leden (17). Ook het bestuur, onder voorzitterschap van de heer J. M. van der Made, reageer de positief, zodat de organisatie van een dergelijk toernooi binnen afzienba re tijd tegemoet mag worden gezien. De trainingstijden voor de leden van de volleybalvereniging zullen met in gang van 10 oktober worden gewijzigd. Vrijdagsavonds vindt in 't gymnastiek lokaal aan de Nedereindsestraat de training plaats van de beide competitie teams terwijl diezelfde avond ook even tuele competitiewedstrijden worden ge speeld. De training van de overige le den, zowel dames als heren, wordt don derdagsavonds vanaf negen uur gehou den. SCHERPENZEEL In een overvol le zaal va:i hotel Boszicht in Scherpen zeel hebben enkele plaatselijke midden standers deze week een bijzonder ge slaagde modeshow georganiseerd. Lady-speaker was de bekende tele'vi- sie-omroepster Elles Berger. De mid denstanders die de modeshow organi seerden waren dames-modehuis Met horst, herenkleding-magazijn Weijers en schoenhandel Geijtenbeek. De drie zaken toonden een bijzonder gevarieer de wintercollectie die deskundig werd toegelicht door Elles Berger. De mode show toonde duidelijk aan, dat ook de zaken in Scherpenzeel zijn afgestemd op de laatste mode. SCHERPENZEEL Het koor van bejaardencentrum „De Engelenburg" uit Veenendaal heeft dezer dagen tij dens een bejaardenmiddag in Scher penzeel belangrijke successen geoogst. De bejaardenmiddag stond in het te ken van de zang. Ook een koor be staande uit Scherpenzeelse bejaarden leverde tijdens het zangconcert hoge prestaties. Speciale waardering be stond er bij de aanwezigen voor de prachtige solo van de Veenendaalse so praan, mevr. Budding. Het zangconcert werd herhaaldelijk afgewisseld met declamaties door mej. Oosterbeek. De bejaardenmiddag werd geopend door ds. J. Bos, terwijl ook ouderling Nijmeijer nog een welkomst woord sprak. Dominee bedankt voor beroep. SCHERPENZEEL Ds. P. Koeman uit Bruchem-Kerkwijk heeft bedankt voor het beroep dat op hem was uit gebracht door de kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk te Scherpenzeel. De predikant heeft nog voor hij bedankte voor Scherpenzeel een beroep aan vaard naar Wezep. Frisco e*wa idreinetten V, blik Voor u* vogel* oU^r 100 gram 10 ct verdiend Unox 150 gram Berliner compleet met potgrond 29S plastic Parein Unox 150 gram zondor zwoerd 100 gram vanille Roodmerk pak 250 gram Hl 55 stukjes 137 verdiend Olba 14 ct) verdiend Frisco zeer fijn Vt b,lk PS7 uo#r4ionrf veruienu in pikante saus blik 185 gram verdiend De Heer subliem Faam bakje 250 gram 250 gram Frisco huishoud I Volvet belegen per 500 gram 500 gram Voor een echte roomboterletter met verrukkelijke spijs, (letter M - ca. 500 gram) die u in de eerste week van december in ontvangst kunt nemen. utcpvi ICO stuks kuipjes a 250 gram Iverdiwnd 1 verdiend Golden Wonder Voor uw hond dubbelblik 250 gram Deze week bij f 5,- schappen voor 35 cent Voor uw poes dubbel blik o^lo. (broed 94, hoog 91,5, diep 60 cm.) bij Centra-per-Post f 429,50 cuntru spa.rk.ar.cn -f 37,50 winkelwaarde f 669, - bestelnummer C 3031 (breed 54*. hoog 45, diep 60 cm.) bij Centra per-Post 219 4- 2 volle centra - spaarkaarten I Z3," winkelwaarde f 350, - bestelnummer C 3030 aanbiedingen geldig t/m 4 oktober SCHERPENZEEL Eiermarkt. Aan gevoerd 750.000 stuks. Handel traag. Prijzen varieerden van f 11,25 tot f 12,-, henneëieren van f 7,- tot f 11,-. Alles per 100 stuks. SCHERPENZEEL Biggenmarkt. Aangevoerd 98 stuks. Handel redelijk. Prijzen varieerden van f 95,- tot f 110.- per stuk.

De Vallei | 1969 | | pagina 5