Onpartijdig adviesbureau bekijkt of ramingen van gemeentewerken goed zijn Parkeerterrein bij VeenendaaV-vel Wijkcentrum in PW A-park „HOGERE BELASTINGEN VOOR DOORSTROMING" GEEN KETTERIJEN IN NIEUWE BERIJMING College en raad strijdvaardig ten opzichte van wegenbouwers VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Suggestie Ds. Van Enk (AR) CHEVROLET Subsidie G.S. ontevreden over woning toewijzing Herfstwandeling Doopdienst Evangelisatie Avondgebed Winterdienst Aangenomen Intrede Bejaarden van Renswoude waren bij een 0 p E L VAN WOUT BLAUWKOUS Roest Permanent FORD-show in showroom Ds. Spilt in Scherpenzeel V.A.B. KIRPESTEIN VRIJDAG 3 OKTOBER 1969 Het respect voor het lidmaatschap van de gemeenteraad is bij mij aanmer kelijk gestegen sinds ik een keer in een gemeentebegroting heb mogen neuzen. Dat is al weer enkele jaren geleden. Ik mocht het document eens doorbladeren van een kennis van me, die zich in een onbewaakt ogenblik in de stand van edelachtbare zag verheven. Nee, doet u geen moeite, het was geen inboorling van deze nederzetting. De man maakte, voordat hij goed en wel in de gaten had wat er aan de hand was, deel uit van het hoogste be stuurscollege van een gemeente die te groot was voor een servet en te klein voor een tafellaken. Men weet hoe dat in z'n werk gaat. Er wordt een ledenvergadering ge houden van de kiesvereniging om de kandidatenlijst samen te stellen. Ter bijeenkomst verschijnen dan gewoon lijk in de eerste plaats de figuren die al zitting hebben. Dat zijn ze aan hun stand verplicht. Daarnaast ko men er een paar op, die al van hun verkiesbare leeftijd af loeren op een zetel maar die om de een of andere reden nog nooit hoog genoeg zijn ge stegen op de lijst om de kans te krij gen dat hun ster ook eens zal gaan twinkelen. Ze behoren tot de vaste bezetters van de plaatsen, die reeds bij voorbaat kansloos zijn. Bij iedere stemming maar weer. Mijn kennis had z'n naam nog nooit aan enige lijst verkwanseld. Hij was zelfs pas een paar maanden na noest vasthouden van een geloofs genoot lid van een kiesvereniging toen hij erin draaide. In z'n onschuld dacht hij „Welja, laat ik 'es naar zo'n vergadering gaan. 't Geeft weer 'es wat afwisseling tussen de t.v.-avonden door". Niet vermoedend wat hem boven het hoofd hing, toog hij naar het zaaltje waar koppen op de spijkers zouden worden geslagen. De kopstukken van de raad, vier in getal, mochten met het bestuur de enige tafel in het eta blissement delen. De rest moest maar zien, dat ze de ellebogen op de knieën kwijtraakten als ze eens in een andere houding wilden gaan zit ten. Onder een enkele stoel een scho teltje voor de as, waardoor de mees te as terecht kwam op de kokosmat die er voor de politieke aangelegen heid was uitgespreid. De avond zou zich niet voltrekken met het in elkaar draaien van de kandi datenlijsten. Vóór dit gewichtige punt zou nog een forum aan het woord komen. Dit forum bestaande uit leden van de gemeenteraad, die de betreffende partij waren toegedaan zou trachten opheldering te geven in duistere gemeentezaken. Tenminste, zo deze ter tafel van het forum zou den worden gebracht, want schrifte lijk had het bestuur geen enkele vraag bereikt. Toen de voorzitter door de sigaren- nevel heen toeterde, dat het forum de stellingen had betrokken om het vragenvuur uit de zaal te beantwoor den viel er een pijnlijke stilte. Er was noch vriend noch vijand die moest. Blijkbaar was het gemeente beleid zo klaar als een klontje want er kwam geen vraag. M n bevriende connectie nu behoort tot de mensen, die dat soort stiltes niet kan verdragen omdat ze de schaamte van de zaal op hun schou ders nemen. Door de nood gedwon gen vroeg hij dus maar iets, in de ruimte. Over de gemeentebegroting. Namelijk hoe de raad, het jaar daarvoor, een niet-sluitende gemeen tebegroting had kunnen slikken. Vol gens hem was dat een zeer onwezen lijk besluit geweest omdat men op geen enkel terrein verder kan sprin gen dan de stok lang is. Met die enkele vraag had hij het gan se forum plat. Er werd nog iets ge monkeld over uitsmeten over meer jaren, maar hij had de complete zaal inclusief het partijbestuur aan zijn zijde. Z'n enige staaltje van scherpzinnigheid, dat hij ooit vertoonde, voerde hem naar een zetel, als opvolger van een immer zwijgzame figur die het nog nooit verder had geschopt dan „voor" of „tegen" en daarbij zich nog zou vergissen zo zijn buurman hem niet te hulp kwam. Tijdens zijn zittingsperiode kwam de terugslag voor de partij, want hij zweeg verder evenals zijn voorgan ger. Toch leverde het mij een blik in een echte gemeentebegroting op. Uit die ervaring wens ik de raad van onze gemeente veel wijsheid toe bij de behandeling van het monsters*uk. Ik heb er niet veel van begrepen... r.v VEENENDAAL De gemeente Veenendaal gaat een onpartijdig instituut in de arm nemen om de ramingen die de dienst van gemeentewerken heeft opgesteld met betrekking tot het uitvoeren van grond-, riolerings- en verhar- dingswerken in het complex Industriewijk II op hun waarde te toetsen. Dit idee werd niet geboren uit een wantrouwen jegens de bekwaamheid van deze dienst, maar meer om de beschuldiging van het gemeentebestuur te staven, dat de we genbouwers, waarmee men regelmatig in zee gaat, zich schuldig maken aan manipulaties zoals prijsafspraken en kartelvorming. Het verlenen van een aan vullend krediet om de financiering van bovengenoemd project te regelen ging niet door. Het voorstel werd teruggenomen omdat eerst de uitslag van het ad viesbureau zal worden afgewacht. De raad toonde zich met het college strijd vaardig, maar reageerde onbegrijpelijk op het voorstel van de rechtse fracties om deze zaak achter gesloten deuren te behandelen. Toen na een wat ondui delijke besloten zittingsprocedure en drie kwartier geheim vergaderen de deu ren weer opengingen kwamen alleen de vasthoudendheid van het college en de instemming van de raad hierover uit de verf. Heel wat minder eensgezind was de raad over het voorstel om f 25.000,- uit te trekken voor het aanleggen van par keergelegenheid nabij het voetbalveld van de voetbalvereniging „Veenen daal" in het complex „Salamander". Bezoekers van wedstrijden parkeren hun auto's doorgaans op de Bergweg. Dit geeft veel overlast en heeft exces sen tot gevolg. De voorstanders vonden dat de voet balvereniging „Veenendaal" in verge lijking met zaterdags spelende clubs door de jaren heen al veel te kort was gekomen. Het bestuur staat altijd klaar om bijvoorbeeld wedstrijden op de ter reinen toe te laten waarbij de recettes bestemd zijn voor charitatieve doelein den terwijl men voor de eigen wedstrij den altijd vermakelijkheidsbelasting aan de gemeente betaalt. De tegenstanders voerden aan dat f 25.000,- bestemmen voor het aanbren gen van verhardingen op particuliere grond weinig zekerheid geeft. Daar naast waren er principiële tegenstem mers omdat de voetbalvereniging „Veenendaal" op zondag speelt. Het eerste bezwaar aanbrengen van verhardingen op particuliere grond werd door wethouder Ant. de uiter goeddeels weggenomen toen hij vertelde dat de eigenaresse nu al heeft toegezegd het over een paar jaar aflo pende contract voor een langere perio de te zullen verlengen. Tegen het voor stel bleven echter de hren Kievit (BR), Van Ojik (CH), Vrieling (AR) en de SGP-fractie. C. G. VAN HALL (P.v.d.A.) aanval De meningen waren ook verdeeld over het toekennen van een subsidie van f 1000,- aan de christelijke Ora toriumvereniging „Veenendaal. Verschillende raadsleden vonden het weinig gelukkig dat het voorstel werd ingediend nu over anderhalve maand bij de behandeling van de begroting voor 1970 een subsidienota zal wor den overgelegd. Ook hiervoor pleitte wethouder Ant. de Ruiter met alle overtuiging „De COV heeft steeds geprobeerd haar ei gen boontjes te doppen en daar kan ik veel waardering voor opbrengen", al dus de wethouder die de raad er ver der op wees dat uitstel van subsidiever lening moeilijkheden voor het voortbe staan van het koor als resultaat zullen hebben. De voorzitter onderschreef de woor den van de wethouder. „De COV ver richt culturele prestaties op hoog ni veau en ik zou die niet graag missen", aldus burgemeester Bode. Het voorstel de COV voor 1968 en 1969 duizend bul den subsidie te verlenen werd tenslotte met twaalf tegen acht stemmen aange nomen. Alle ambtenaren krijgen een duurte- toeslag van f 116,- zo besloot de raad verder. De nakeuringsverordening Bioscoopwet werd ingetrokken en de concessie aan de n.v. Veenendaalse waterleidingmaatschappij werd met 5 jaar verlengd. Aarivankelük was beslo ten deze termijn op tien jaar te stellen maar het college van Ged. Staten vond dit te lang met het oog op een eventue le schaalvergroting. Verschillende raadsleden waren slecht te spreken over de interventie van Ged. Staten. „Weer een stukje au tonomie minder", zo reageerde de heer H. van Manen (AR). Mevr. Budding-De Vries Lentsch (VVD) was echter bli.; net de vijf jaar omdat voor die tijd tenminste goed koop water gegarandeerd blijft. Van sluiting bij de Waterleiding Maatschap pij Midden Nederland zou betekenen dat het publiek 35 procent meer zou moeten betalen, zo wist zij te vertellen. Als leden van de woonruimte-advies commissie werden herbenoemd de he ren J. P. dan den Bosch, J. van den Dikkenberg, J. de Gooijer, J. Scholten en A. L. Takken. Plaatsvervangende le den bleven de heren P. de Jong en Z. H. Slik. De raad toonde zich weinig enthou siast dat er f 16.600.- nodig is om de verwarmingsinstallatie van de brand weerkazerne/werkplaats gemeentewer ken te herstellen. De leidingen zijn ver roest omdat door onbekende oorzaak de isolatie is verdwenen. Er gingen stemmen op de architect en aanne mers, die indertijd de bouw hebben ver richt aansprakelijk te stellen en ook werd gepleit voor meer toezicht door eigen mensen als er voor de gemeen te wordt gebouwd. De raad liet de brandweerlieden en het personeel van gemeentewerken niet in de kou staan en voteerde de ruim zestien mille. Dat gebeurde echter pas nadat het college de toezegging had ge daan te zullen bezien welke garantie bepalingen er mogelijk zijn. De heer C. G. van Hall (PvdA) deed tenslotte een felle aanval op het Vee nendaalse bedrijfsleven, dat zijns inzien tekort schoot vij het behartigen van de buitenlandse gastarbeiders. Aanleiding was het voorstel om jaarlijks een vast subsidie van f 500,- toe te kennen in het exploitatietekort van het opvang- en ontmoetingscentrum „La Casa." De so cialist vond het een blamage voor het Veenendaalse bedrijfsleven dat men het tekort niet voor eigen rekening nam. De heer M. G. H. Hendriks (KVP) achtte het noodzakelijk dat het gemeen tebestuur hierover eens van gedachten wisselt met de fabrikantenvereniging. UTRECHT -- De minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft zeer onlangs aan de colleges van Gedeputeerde Staten van de on derscheidene provincies en aan het dagelijks bestuur van het Openbaar Lichaam de Rijnmond de woning verdeling 1970 doen toekomen. Blij kens die verdeling zijn aan de provin cie Utrecht in de woningwetsector minder contigents eenheden toegewe zen dan vorig jaar. G.S. van Utrecht vinden dit resultaat hoogst onbevre digend en de gevolgde methode van berekening zeer aanvechtbaar. In verband hiermee heeft laatste ge noemde college zich tot de minister gewend met het verzoek om een on derhoud op korte termijn over deze materie. EPE-V mach. P VEENENDAAL In gebouw „El- theto" werd gistermorgen de bouw van een Hervormd kerkelijk centrum voor de wijk west aanbesteed. Het gebouw komt in het Prins WilIem-AIcxander- park en is de eerste stap op weg naar een compleet kerkelijk centrum, dat voor de toekomst in deze wijk wordt gedacht. Daarbij is ook een kerkge bouw gepland. Het eerst te bouwen onderdeel be vat ondermeer een grote hal van 12x10 meter, garderobe, keuken en toiletruim te en een hoofdzaal van 17x8 meter die door schuifdeurwanden in drieën kan, worden gedeeld. Het ontwerp is van het Architectenbureau Jac. G. Velle- koop uit Leusden. Er werd gisteren al^, volgt ingeschre ven: Metsel- en timmerwerk: Fa. Kel- derman's Bouwbedrijf f 133.432.Fa. Gebr.s De Koning f 136.900,-; Fa. C. J. Bouwmeester f 139.300.Bouw bedrijf G. Veervliet en Zn. f 141.000. Fa. C. Blijleven f 142.500.-. Prijzen ex clusief BTW. LoodgieterswerkFa. D. G. Schans en Zn. f 4315,- (excl. BTW); Fa. Jac. Bouman en Zn. f 5199,- (incl. BTW). Schilderwerk: Fa. J. van Dijk en Zn. f 6474,-; Schildersbedrijf De Man en Visser f 6807,-; Van Hoeflaken's Schildersbedrijf f 7168,- (incl. BTW). Elektriciteitswerk: Suydendorp Elek- tro Techniek f 3400,-: Fa. G. J. Hiensch f 3695,-; Elektro Techn. Bedrijf C. Drost f 4165,- (incl. BTW). De totale raming bedroeg f 180.500,-. De gunning werd aangehouden. RHENEN De VVV Rhenen orga niseert zaterdag 11 oktober een herfst- wandeling en een paddestoelenexcursie op de prachtige Grebbeberg onder lei ding van Adriaan P. de Kleuver. Ver zamelen bii Grebbemonument per bus (NBM halte uit alle richtingen), per auto etc. om 13.30 uur. Parkeerplaats van VW beschikbaar. VEENENDAAL Als het aan ds. Van Enk (A.R.) ligt moeten de gemeentelijke belastingen omhoog om daarmee de gemeente in staat te stellen het doorstro mingsfonds in leven te houden. Het A.R.-raadslid maakte deze opmerking naar aanleiding van het voorstel van het college van B. en W. om de doorstromings verordening in te trekken omdat er van de rijksoverheid voor dit doel geen fond sen meer worden gefourneerd. Zijn fractievoorzitter, de heer H. van Manen, haastte zich echter te zeggen, dat dit niet het officiële standpunt van de A.R.- fractie was, maar alleen de persoonlijke mening van ds. Van Enk. Er was overi gens niemand die enthousiast was voor de belasting-suggestie. Ds. Van Enk betreurde het niet al leen dat het doorstromingsfonds zal worden opgedoekt, hij vond het zelfs een droeve zaak. De AR-afgevaardig- de legde een verband tussen de sluiten de begroting van de gemeente Veen endaal en het voorstel. „Een sluitende begroting moet geen dictatuur gaan uitoefenen, want ik ken gemeenten met een groot tekort waarmee men schijn baar veel meer kan doen dan met een sluitende rekening". Nadat nog verschillende raadsleden hun spijt hadden uitgesproken over het intrekken van de doorstromingsveror dening deed de heer G. v.d. Berg (SGP) uit de doeken waarom de rijks overheid hiervoor voortaan geen geld meer beschikbaar stelt. „In lang niet alle gemeenten kwam het geld terecht waar het moest wezen". De SGP'er wist echter met vrij grote zekerheid te vertellen dat er op ministerieel niveau gedokterd wordt aan een soortgelijke ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 ANT. DE RUITER (CH) Tijdens een in Scherpenzeel gehouden vergadering van ambtsdragers van de hervormde gemeenten te Lunteren, Renswoude, Scherpenzeel en Wou denberg heeft ds. G. Spilt, hervormd predikant te Ede, een inleiding gehou den over vragen die gerezen zijn rond de nieuwe psalmberijming. Als antwoord op de eerste vraag „Waar is een nieuwe psalmberij ming voor nodig? antwoordde ds Spilt o.m.: De hervormde (gereformeerde bonds-) gemeenten zitten er nie op te wachten. Ze zijn met de berij ming van Petrus Datheen, dateren< uit 1773, vertrouwd geraakt. De Hee re God heeft de woorden van dezi k tl. lOv „et en bemoediging. Volgens ds. Spilt is elke berijming gebrekkig mensenwerk en daarom heeft deze als zodanig een tijdelijk karakter. Dat geldt zowel voor de oude als de nieuwe berijming. Zou men het goed willen doen dan zou men de psalmen in het Hebreeuws en onberijmd moeten gaan zingen, hetgeen in de praktijk natuurlijk uitgesloten is. Met diverse voorbeelden lichtte de inleider de verandering van het •r PU (U r van de woorden sinds de achttiende eeuw toe. Niet onbesproken liet ds. Spilt evenwel ook de moeilijkheden die kinderen van de lagere school maar ook ouderen hebben met het leren en begrijpen van de on gebruikelijke en verouderde woor den van de Datheen-berijming. Hij meende verder, dat op de uitvoering van de opdracht die de commissie ter voorbereiding van de we bcr'm '-g in 1943 iv, mee gekregen geen grove aanmerkingen zijn te maken. „Ketterijen" had ds. Spilt niet in de nieuwe berijming kunnen vinden. Bovendien maakt f hij de vergadering erop attent, dat de kerkeraden van de hervormde, doopsgezinde en remonstrantse ker ken zich over de berijming kunner uitspreken. Opmerkelijk was het volgens de in leider. dat de nieuwe berijming noj bonds-gemeenten is ingevoerd. Daa' staat tegenover dat men op de chris- -- -irs - c. .Ou h gebruik ervan overgaat. De kerkeraden dragen, aldus ds. Spilt, een grote verantwoordelijkheid de invoering van lieverlee voorbe reiden of zich tegen invoering ver zetten. Bij wijze van proef zullen in de r.k.-Salvatorkerk te Veenendaal en kele doopdiensten op zondag worden gehouden. De eerste dienst vindt plaats op zondag 12 oktober a.s. om half vier 's middags. Het kinderkoo' zal aan deze dienst meewerken. Tot nu toe was het niet gebruike lijk in de Veenendaalse parochie om meer kinderen tegelijk in één dienst te laten dopen. Pastoor en kapelaan van de parochie willen het toch eens proberen. Niet, zo schrij ven zij in het parochieblad „De Schakel", omdat zij te lui zouden zijn om het sacrament van de doop bedienen. Zij menen dat in een dienst waarin meer kinderen ge doopt worden de verkondiging van het sacrament beter tot haar recht zal komen. De samenkomst wint met meer aanwezigen ook aan plech tigheid. Bovendien zal het kinder koor, dat doopliederen zingt, aan de dienst een eigen warmte kunnen verschaffen. Dit in tegenstelling tot de mening van veel ouders, die de intimiteit van eigen gezin en familie bij «le doop meer op prijs stellen. Daarom zal ook het verlangen van de ouders die hun kind „privé" willen laten dopen worden gerespecteerd, ech ter niet op een zondag waarop een officiële doopdienpt wordt gehouden. Onder leiding van de industrie- predikant drs. A. Terlouw te Vee nendaal zullen ook dit jaar enkele instructieavonden worden gehouden voor degenen die bij het evangeli satiewerk betrokken zijn. De avon den zijn vastgesteld op woensdag 1 en 15 oktober in de Chr. Tech nische school aan de Industrielaan. Er zal worden gediscussieerd rond :~ia Eva o"?1'-} heeft het nog zin en zo ja, hoe doe te dat?" Zaterdag 4 oktober a.s. wordt vo le eerste keer in dit winterseizoei weer het avondgebed gehouden ir Je gereformeerde Petrakerk te Vee tendaal. Aanvang half acht. Het avondgebed zal op de eerst aterdag van iedere maand plaats •inden. He gereformeerde kerkgeboi aan de Dorpsstraat te Renswoude zal in het vervolg op zaterdagavon den door de r.k.-plaatsgenoten wor den gebruikt. In het parochieblad voor Veenen daal wordt dankbaar melding ge maakt van het besluit van de raad •an de gasfoi meerde kerk van Rf"- v/c.v'e om in te gaan op 't ver zoek van de katholieken om van de kerk gebruik te mogen maken. Het aantal katholieken in Renswoude is i rp van de jaren aanmer kelijk toegenomen. A.s. zondag gaat de winterdiens! n voor de r.k. Salvator- en Willi- brordkerk te Veenendaal. Deze re geling houdt in, dat de eucharistie viering op zondag om acht uur in de Willibrordkerk aan de Nieuwe- weg vervalt. Ds. J. J. Tigchelaar te Ede heeft het beroep aangenomen, dat de ge nerale synode van de hervormde kerk op hem had uitgebracht om als predikant voor buitengewone werk zaamheden bij de krijgsmacht werkzaam te zijn. Ds. Tigchelaar, die zendingspredi- in Ker'a is geweest, diende voor zijn uitzending de hervormde gemeente te Veenendaal als bijstand in het pastoraat. Ds. P. van Wakeren zal zondag middag 5 oktober te Schalkwijk af- n van de rmde gemeenten van Schalkwijk (en T Goy) en Werkhoven in de classis rr>. D° vc: k daarra zendrgmid- dag 12 oktober zal hij intrede doen als predikant van de hervormde ge meente van Berlikum in de classis i' - den. Pieter van Wakeren werd op 11 september 1911 te Veenendaal in de burgerlijke gemeente Ede in de pro vincie Gelderland geboren. Hij be- i eers- de Da Costakv/eek- school te Haarlem en was daarna op verschillende plaatsen werkzaam als kwekeling met akte. Naderhand was hij van 1937 tot 1946 eerst on geveer negen jaar onderwijzer aan en daarna tot oktober 1948 ook nog ongeveer twee jaar hoofd van de Patrimoniumschool te Veenendaal. Sinds 1940 en vooral tijdens zijn drie-jarige onderduikperiode heeft de heer Van Wakeren zwervend heologie gestudeerd. Op 3 augustus 1948 werd hij in een kerkdienst te Putten geordend als zendeling-leraar en namens de Gereformeerde Zendings Bond uit- ezonden als zeride.'ing-lcraar naar e« Tor°d;aland op Zuid-M'dden- Celebes in Indonesië. Ds. Van Wa keren is op Celebes werkzaam ge weest te Palopo, Makale en te Ma kassar. Te Makassar was hij naast zijn werk in de Toradjakerk tevens consulent van de Nederlands spre kende gemeente van de Protestant se Kerk in Westelijk Indonesië en docent aan de middelbare theologi sche school. Nadat de heer Van Wakeren in mei 1954 met verlof naar Nederland was teruggekeerd en hij zich, om dat hij in verband met de politie ke toestand niet naar Indonesië kon terugkeren, beroepbaar had gesteld in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 1 mei 1955 bevestigd als predikant van de hervormde ge meente van Stad aan 't Haring vliet. Op 29 augustus 1965 verwisselde ds. Van Wakeren deze gemeente met die van Schalkwijk (en 't Goy) en Werkhoven in de classis Doorn. regeling, die in dat opzicht meer water dicht is. Wethouder E. C. Diepenveen (AR) zette de raad onder druk door er op te wijzen dat het geen zaak is van enige duizenden guldens wanneer zou worden besloten het doorstromingsfonds met eigen middelen in leven te houden. „Binnenkort komen de SIB-flats klaar en dan kunnen er enige honderden aan vragen worden verwacht. De gemeen te is dan enige tonnen kwijt. Aan be lastingverhoging is dan niet te ontko men," zo stelde de wethouder, temeer omdat het gemeentelijke belastingpeil nog onder het redelijke niveau ligt. De heer B. van Emmerden (PvdA) zag in de doorstromingsverordening weinig sociaals. „Het is eerder een a- s<x?iale verordening omdat ze alleen maar betere woningen voor. beter gesi tueerden impliceert". „Als we de mensen kunnen aantonen, dat het geld daar terecht komt waar het nodig is, dan heb ik er belasting verhoging voor over", aldus Ds. Van Enk. Hij bleef in die mening echter al leen, met het gevolg dat de doorstro mingsverordening tot het verleden be hoort. Ds. D. VAN ENK (AR) aantonen RENSWOUDE. Ruim dertig be jaarden in Renswoude woonden woens dag de speciaal voor hen georgani seerde avond in gebouw Rehoboth bij. Op het programma stonden twee spre kers, de hervormde predikant ds. v. d. Peut, en de gereformeerde ds. Jon kers. In zijn referaat over „De Hemel" merkte ds. v.d. Peut o.m. op dat ie mand die Jezus Christus kent, eigen lijk al een beetje in de Hemel is. Aan sluitend hierop kwam ds. Jonkers aan het woord, die sprak over de engelen, uit het Oude Testament bekend als boodschappers des heils. Vergelijkend kwam ds. Jonkers tot de conclusie dat tegenwoordig in wezen iedere predikant ook als zodanig kan worden beschouwd, door zijn werk dat uit heilsverkondi- ging bestaat. De volgende bejaarden bijeenkomst in Rehoboth heeft één spreker op het programma, de heer Laansma, die zijn causerie zal verluch ten door middel van dia-projectie. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDI

De Vallei | 1969 | | pagina 3