O 0 0 O 0 0 0 Een laatste glimlach naar de mensen, voordat de winter de gordijnen dichttrekt. „Schier", de pop die door de Amsterdamse brand weer als attractie was ingezonden bij het 75-jarig jubileum feest van de hoofdstedelijke KNVB-afdeling. werd uit het Concertgebouw ontvreemd en pas een paar dagen later teruggevonden in een café aan de Ceintuurbaan. Al gauw nadat hij gekidnapt was in Parijs was de 23-jarige zoon David van baron Guy de Rothschild weer thuis. De kidnapper, die 350.000 dollar losgeld vroeg, is ook al gepakt. Scheepsbouwer Verolme behoorde tot de vele bezoekers bij het afscheid van de heer C. R. Smit, president-directeur van Esso Nederland N.V. in Den Haag. Hij heef heel wat schepen gebouwd voor Esso, in de tijd dat de heer Smit daar de leiding had Wernher von Braun nu zelf naar de maan? Het lijkt er wel wat op. maar voorlopig wandelt hij slechts over e maquette met maanlandschap op een tentoonstelling in de Amerikaanse staat Atlanta. H.M. de Koningin reikte de Florence Nightin gale-medaille uit aan mej. U M. C. W. Verlinden voor haar verdiensten i« Vietnam, vooral tijdens het Tet-offensief. Hoofddirecteur A. Blankert van de ANWB toonde zich bijzonder verheugd met het geschenk, dat de bond van de jubilerende Independent Order of Odd Fellows kreeg: een ambulance- reddingswagen. Achter gesloten deuren kozen vierentwintig prominente burgers in het stadhuis van Oberammer- gau de vertolkers van de Passiespelen 1970. Dr. Helmuth Fischer speelt de Christusfiguur, de 21-jarige onderwijzeres Beatrix Lang wordt Maria. De Olympische Zomerspelen 1972 in München zullen onder het grootste dak en in de duurste tent ter wereld plaatsvinden. Men is het juist eens geworden over de prijs: 80 miljoen DM. Een tege moetkoming daarin wordt gevonden in het embleem, dat als handelsmerk beschikbaar is gesteld. In de laatste spannende dagen voor de verkiezingen in de Bondsrepubliek: Franz Josef Strauss (links) en bondskanselier Kiesinger tijdens een bijeenkomst in München.

De Vallei | 1969 | | pagina 13