Burgemeester P. Bode: „U krijgt 'n goed korps" Hoofdinspecteur K. Huiskamp afgeduwd en plechtig ingehaald Geen flitspuit tegen de pers Gemeente wil gegevens over verenigingen Boerderij blijft buiten lijst monumentenzorg Najaarsactie van winkeliers Moedercursus in Amerongen Muzikale discussie Landbouwer strooide royaal met mest Voorlichting Kant en klaar Toeschouwer Aischeid Slecht uitzicht door gewassen Heldenepos en frisheid in Luxor Theater VEENENDAAL - Burgemeester P. Bode heeft gister middag hoofd-inspecteur K. Huiskamp uit Rotterdam geïnstalleerd als korpschef van de Veenendaalse gemeen tepolitie. Voorafgaande aan de plechtigheid, die in de kantine van het politiebureau plaatsvond, was de hoofd inspecteur en zijn gezin welkom geheten aan de gemeente grens door de waarnemend korpschef, adjudant H. A. Hoevens en het jongste lid van de Veenendaalse politie, de agent P. A. van de Veer (31). Bij dit eerste welkom kreeg mevrouw Huiskamp een boeket uit handen van agent Van de Veer. BURGERLIJKE STAND ZATERDAG 4 OKTOBER 1969 „Vanaf heden bent u belast met de dagelijkse leiding van het Veenendaalse politiekorps. Ik vertrouw dit korps aan uw zorgen toe. U krijgt een goed korps, een korps dat van aanpakken weet, een korps dat voor zijn taken bere kend is en een korps waarin een goede teamgeest heerst. De Veenendaalse po litieman is een goed politieman. Zijn optreden kan het daglicht en het kunst licht verdragen". Deze woorden kwamen gistermiddag uit de mond van bur gemeester P. Bode tijdens diens installatie-toespraak. Een goedlachse mevrouw Huiskamp neemt als begroeting namens het po litiekorps een bloemstukje in ont vangst. In de grote kantine van het politiebu reau was geen plaats onbezet toen burgemeester P. Bode de nieuwe hoofdinspecteur-korpschef begroette. De burgemeester stond aan het be gin van zijn rede even stil bij het over lijden van de voorganger van de heer Huiskamp, wijlen korpschef W. C. H. Dekker, die 20 jaar achtereen de Vee nendaalse politie in deze functie heeft gediend. „Op het brede terrein van zijn plicht was hij bezig met een AMERONGEN Naar aanleiding van een beroep van G. van de Grift te Amerongen tegen de beschikking van de minister van Cultuur tot plaatsing van het monument Donkerstraat 27 te Amerongen op de lijst van beschermde monumenten heeft de Kroon deze be schikking in zover vernietigd dat be paald is, dat in plaats van deze boerde rij slechts het woonhuis met aange bouwde bedrijfsbebouwing op de lijst van beschermde monumenten wordt geplaatst. Deze boerderij is ,een voorbeeld van het z.g. halle type met woon-* en be- drijfsgedeelte onder één kap. De Kroon acht het in strijd met de wettelijke be palingen indien, zoals hier vrijstaande bijgebouwen als groep van zelfstandige onroerende zaken onder bescherming van het hoofdgebouw worden begrepen. Zonder dat nader is omschreven om welke gebouwen het gaat en zonder dat van ieder der bouwsels is aangegeven of dit als monument kan worden be schouwd en voor bescherming in aan merking komt, één en ander in ver band met de rechtszekerheid voor de belanghebbenden. De Kroon merkte voorts nog op, dat de plaats van deze boerderij ingevolge het uitbreidingsplan bestemd is voor woningbouw en dat dit gebied inmiddels als beschermd stadsgezicht is aangewe zen door de minister van Cultuur. Er zal dus alsnog een bestemmings plan diehen te worden vastgesteld, waarbij nader zal worden bezien of en in hoever de woningbouw in het geheel van het beeld ter plaatse zal passen. SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse winkeliersvereniging „E.M.M." houdt weer een grote najaarsactie. Van vrijdag 3 oktober tot en met 11 okto ber. Voor iedere gulden die men be steedt krijgt men een bon. Op deze bon kan men geldprijzen winnen van f 250,-, f 150,-, f 100,- en f 75,-. Als extra verrassing zullen er op za terdag 4 oktober 100 vers geslachte kippen worden verloot. De eerste trek king heeft plaats op zaterdagmiddag 2 uur en de volgende om zaterdagmid dag 6 uur. Verder worden er door ver schillende winkeliers extra prijzen be schikbaar gesteld die gelijk met de geldprijzen zullen worden verloot. Op donderdag 9 en vrijdag 10 cn zaterdag 11 is er in de eierhal een grote winkel- beurs. Deze wordt op donderdagavond officieel geopend door burgemeester J. Heij. Op deze beurs zal onder meer een modelwoning te zien zijn. Tevens is er voor de liefhebbers een lunapark. ADVERTENTIE Café - Rest. - Bar - Dancing „IN DER WIENER WEINSTUBE" a.s. zondag dansmuziek door THE OSCAR WHITE COMBO Bar iedere avond geopend van 20.00-2.00 u., behalve 's maan dags. Rhenen op de Grebbeweg. AMERONGEN Voor a.s. en jonge moeders organiseert „Het Groene Kruis" Amerongen weer een Moeder- cursus. Op acht achtereenvolgende maandagmiddagen, van twee tot half vier, behandelt Zr. A. Wijnoltz, dis trictsverpleegster voor de kinderhy- giëne, alles wat voor jonge ouders van belang is. De cursus richt zich ook vooral op de a.s. moeder aan de zwangerschap en alles wat daarmee samenhangt wordt eveneens aandacht besteed. Gestart wordt op 20 oktober in het Wijkgebouw. Men kan zich opgeven bij Zr. B. A. Reuyl en Zr. A. Schreuders, tel. 1759 en 1576. OVERBERG Club 500, die dit voor jaar de duizendste uitvoering op haar naam heeft staan, gaf de eerste maal in dit seizoen voor de jongens van kamp Overberg en belangstellenden een discussie-avond. Het programma wordt verzorgd door Skip Voogd, bekend van Hilversum II en een van de naaste medewerkers van de Stichting Ontspanning Gehandicap ten en niet te vergeten Juliette v.d. Valk als zangeres en presentatrice van Club 500. Door het gehoor werden veel vragen over muziek, muziekstudio's, LP-pla- ten, etc., en alles wat hiermede te ma ken heeft en in het bijzonder de inte- i sse van de jongeren heeft, afgevuurd op het forum, dat het daardoor niet gemakkelijk had. De duidelijke, maar ook eerlijke en openhartige beantwoor ding van de vragen verduidelijkt door het draaien van plaatjes droeg veel bij tot het welslagen van deze avond. Vooral na de uiteenzetting over de vraag: wat is soul-muziek, waar is haar bakermat en hoe is zij overgewaaid naar en „in" geraakt bij de westerse landen ontspon zich een levendige discussie. Organisator van deze avond was de heer Lohuizen. SCHERPENZEEL Donderdagmor gen werd de Holevoetlaan, Nieuwstraat Grebbelaan en Koepellaan onder een laag mest bedolven. De heer G. uit Woudenberg was voor de landbouwer Van G. aan het mest- rijden naar een weiland gelegen aan de Koepellaan. Hij ging echter zo slor dig met de wagen en tractor om dat er een dikke laag mest over de straat kwam te liggen. De gewaarschuwde rijkspolitie maak te er rapport van op en sommeerde de zondaar de boel op te ruimen op straf fe van een proces-verbaal. Bovendien zouden de kosten van het schoonmaken op hem worden verhaald. Omstreeks 5 uur heeft hij 't enigs zins schoon gemaakt. plichtsvervulling, taakopvatting, wil en ijver die boven zijn lichaamskrach ten uitgingen. Hij was een man die stond voor zijn taak", aldus de heer Bode, die vervolgens hulde bracht aan adjudant H. A. Hoevens, die gedu rende de vacature tijd is opgetreden als waarnemend korpschef. In de dank en hulde werden eveneens betrokken ad judant W. van Bruggen, alsmede het gehele politiekorps. De behoefte bij de bevolking aan meer voorlichting over de politie noem de burgemeester Bode iets waar men recht op heeft. „Niet alleen zoals nu gebeurt over het optreden van de po litie bij spectaculaire zaken zoals moor den, grote inbraken etc., maar ook over het hulpverlenend en bemiddelend as pect van het politiewerk", aldus de burgemeester, die aanhaalde dat nog door slechts enkele politiekorpsen in ons land via de pers een goede voor lichting wordt gegeven. Op dit gebied neemt Rotterdam een vooraanstaande plaats in. Hoofd-inspecteur K^ Huis kamp had in de Maasstad de leiding over de afdeling voorlichting van de gemeentepolitie. De installatietoespraak van burge meester Bode hield opnieuw een felle aanval in aan het adres van de mi nisters van binnenlandse zaken en jus titie naar aanleiding van de inmiddels verschenen Herziening Politiewet (zie De Vallei d.d. 3-10-'69). Hij pleitte voor een regionale opzet van het politieap paraat. „Weliswaar bevat het vooront werp in het gewenste kader van gecen traliseerd beheer en gedecentraliseerd gezag over de politie een aantal be langrijke verbeteringen, maar er wordt niet een zodanige politieorganisatie ge boden als uit het oogpunt van opti male doelmatigheid noodzakelijk en gewenst is. Op deze wijze blijven wij met ons politiebestel in de mist zitten terwijl het de hoogste tijd is, dat de nevels opklaren", zei de heer Bode, die het uitgangspunt van de beide minis ters teleurstellend vond. Tot de nieuwe Veenendaalsp korps chef zei de burgemeester vervolgens: „Het lijkt erop, dat u in een kant-en klaar „politiepakket" terecht bent ge komen. Een nieuw bureau, een korps dat zo goed als op sterkte is, wat wilt u nog meer. Ik kan niet beoordelen of u ook gekomen was als dat er alle maal niet was, maar ook nu is er nog geen reden om handwrijvend te den ken dat varkentje zullen we daar wel Het voltallig gezin Huiskamp bij het betreden van het politiebureau. Direct daarachter de tot 1 oktober waarne mende korpschef adjudant H. A. Hoe vens. 'es even wassen. Misschien is het zelfs wel juist moeilijker in deze situatie. Moeilijker omdat u vanuit een bepaald gegeven gaat werken, opbouwen, lei den en stimuleren". Aan het slot van de installatiere de werd de heer Huiskamp veel sterk te, kracht en wijsheid toegewenst met bovenal God's Zegen. Na een korte pau ze hield de nieuwe Veenendaalse korpschef zijn maiden-speech. „Ik moet bekennen dat ik, toen ik Veenendaal vóór mijn sollicitatie voor het eerst bezocht, niet vrij was van, wat ik nu zou willen noemen, stede lijke hoogmoed", zo begon hoofdin specteur Huiskamp z'n toespraak. „Dat is een eigenschap die zeker de Rot terdammer niet vreemd is. Met z'n uit gesproken voorkeur voor grote dimen sies is hij licht geneigd de waarde van andere gemeenten af te meten aan grootte en getal van gebouwen en on dernemingen, om van havens en tun nels nog maar te zwijgen". De heer Huiskamp bekende echter zijn mening nu te hebben herzien: „De eerste in druk die ik van Veenendaal kreeg was zeker niet die van een rustige en ietwat behoudende gemeente, die ik m(j in mijn terecht verwijtbare onwetend heid had voorgesteld. Integendeel, mijn indruk was die van een vooruit strevende, op handel en industrie ge oriënteerde gemeente, in het stadium van voortgaande groei en ontwikke ling, met een sfeer die mjj vertrouwd aandeed". De heer Huiskamp gaf de verzeke ring dat hij, zijn vrouw en zijn kin deren, verwachten spoedig even chau vinistische Veenendalers te zullen zijn, als zij Rotterdammers waren. De korpschef richtte zich tot de aanwezige gemeenteraadsleden met de woorden: „Ik hecht bijzonder veel waarde aaneen goede relatie tussen burgerij en politie. Een relatie, ener zijds steunend op de bekwame en aan eisen van onze democratie beantwoor dende wijze waarop de politie zich van haar taak ten dienste van de gemeen schap kwijt, anderzijds op de loyale be reidheid van de burgerij, de politie positief tegemoet te treden en te ac cepteren. Dit laatste zeker niet in de laatste plaats als het gaat om hand having van het gezag, zonder hetwelk werkelijke vrijheid niet kan bestaan". Uit de rede van de heer Huiskamp bleek dat hij in Veenendaal niet he lemaal onder vreemden aan het werk gaat. Onder het politiepersoneel had hij mensen ontdekt die hij in zijn Rotterdamse periode al had leren ken nen, De korpschef memoreerde vervol gens de laat9te Lampegietersavond: „ik was toen in de gelegenheid, zij het nog als belangstellend toeschouwer, u aan het werk te zien..." Woorden van waardering sprak de heer Huiskamp tot de weduwe van hoofdinspecteur Dekker, wier aanwe zigheid hij bijzonder op prijs stelde. Hij memoreerde de vakbekwaamheid van wijlen haar echtgenoot, en het aan deel dat hij had in de totstandkoming van het huidige politiebureau. Dank ook aan het adres van adju dant Hoevens, de waarnemend korps chef. „Gesteund door adjudant Van Bruggen en de brigadiers, hebt u in de VEENENDAAL Bioscoop Luxor theater, za. 7 u. en zo: 3 u. „Alarm in Pacific", za. 9 u. en zo. en ma. 7.30 u. „Ik... Jan Adams- son". RHENEN Bioscoop Bio, UTRECHT Stadsschouwburg, Lucas Bolwerk, t.m. 12 oktober: 20 u. Operagezel schap Forum met „De Man van la Mancha", m.m.v. Guus Her- mus, Johnny Kraaykamp, Carry Tefsen, Lex Schoorel. Iickeytheater, Rijksstraatweg, Loenen a.d. Vecht: t-. 12 oktober 20.30 u. Traverse Theatre Tour ing Group met „Dracula" (work shop). Voorts: „Dear Janet Ro senberg", dear mr. Kooning", en „Sawney Bean". luziek, Tivoli, Lepelenburg, 6 ok tober 20.15 u. USO Eerste concert in de serie B. Ouverture „Cyrano de Bergerac" van Wagenaar, Pia noconcert G. gr. t. KV 453 van Mozart en Symfonie XI van Dvo rak. 7 oktober: 20 u. jeugdconcert, solostukken van Rameau, Andries- sen en Fauré. 8 oktober 20.15 u.: USO Provincieconcert 1. „Cyrano de Bergerac", pianoconcert van Mozart en Vierde Symfonie van Beethoven. ibaret, Muzevalcabaret, Nieuwe Kamp, iedere vr. en za. 20.30 u „Dagboek van twee gekken". Poc kettheater, Bolksbeekstraat, 4 ok tober Studentencabaret Kilo. 'AMERA (Oudegracht 156), dag. ook zo. 14.30, 18.45 en 21.15 uur: „Isadora". CITY (Voorstraat 89), dag. ook zo.: 14.15 en 20.00 uur: „Generaal Cus ter's laatste opdracht". FILMAC, (Vredenburg 29), za. en zo. alleen 14.30 en 16.30 uur: „Walt Disney's" grote tekenfilmparade. OLYMPIA, (Amsterdamsestr.w. 350), da. 18.45 en 21 uur; wo. tevens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur. do./zo.: „Goliath en de barbaren", ma./wo.: „Hold up in Singapore". PALACE (Vredenburg 29), dag. 12.30, 14.30, 16.30, 18.45 en 21.00 uur (van 12.30 tot plm. 18.30 uur doorlopend). „Sexy Silvia". REMBRANDT, (Oudegracht 73), dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur; zo. 13.45, 16.15, 2e week: „Battle of Britain" ('- slag om Engeland). SCALA, (Potterstraat 16), dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30 18.45 en 21.00 uur: „Weg zonder einde". STUDIO, (Oudegracht 154),' dag. 14.45, 19.00 en 21.15 uur; zo. 14.30 16.45, 19.00 en 21.15 uur: „Dag boek van een liefdespartner". REEBURG, Vredenburg 8a), vr. 14.30, 18.45 en 21.00 uur. zo. 14.15 16.30, 18.45 en 21 uur. Dr. Van cle Velden, „Het volkomen huwelijk" NACHTVOORSTELLINGEN CAMERA, (Oudegracht 156), vr. en za. 23.15 uur: „La collectionneu- se". PALACE, (Vredenburg 29), vr. en za. 23.30 uur: „Sla een kruis en sterf". STUDIO, (Oudegracht 154), alleen za. 23.45 uur: „Zeven gouden mannen". VREEBURG, (Vredenburg 8a), vr. en za. 23.15 uur: „Finningan's rainbow". VRNHEM Stadsschouwburg, 4 oktober 20 u. Toneelgroep Theater: „Troilus en Cressida" van Shakespeare. Titel rollen: Carol Linssen en Christine Ewert. 7 oktober 20 u.: Hoofdstad Operette, jubileum voorstelling van „Die Zirkus-prinzessin". 8 ok tober idem. 9 oktober: Gezelschap Johan Kaart met „Potasch en Perlemoer in textiel" (Johan Kaart en Johan Boskamp). vlusis Sacrum, 9 oktober: 20 u. Het Gelders Orkest o.l.v. Carl von Garaguly, solist Pjotr Janowski, viool. Werken van Haydn, Wieni- awski, Berwald, Von Weber en Hindemith. unstcentrum De Korenbeurs, Ko renmarkt 42, 4 oktober, 'People Show (Londen) met „Tennis" en „Beachballs". Bioscopen Bembrandt, Velperplein, do. t. zo., 2.30, 6.45 en 9 u. „De gendarme op vrijersvoeten" (Louis de Funès). 6 okt.: Opening Internat. Filmweek. (20.15 u.). Palace, Bakkerstraat, 2.30, 6.45 en 9 u. „Submarine X I". Studio A, Langewal, 6.45 en 9 u. „491". Za., zo., en woe., 2.30 u. „Dik Trom en het circus". Luxor, Willemsplein, 2 en 7.30 u. „De tien geboden" (Charlton Hes ton en Yul Brynner). Za. 23.30 u.: „Liefde was haar beroep". Saskia, Looierstraat, 2.30, 6.45 en 9 u. „Z" (Yves Montand-Irene Pa pas). loop der jaren, maar wellicht nog meer in het afgelopen jaar, grote invloed ge had op de ontwikkeling van het korps tot wat het nu is". Het overwegend uit landrotten be staande gehoor had daarna misschien wat moeite met de op de scheepvaart afgestemde terminologie waarvan de Rotterdamse hoofdcommissaris de heer A. Wolters zich in zijn afscheidswoord bediende, voor de heer Huiskamp was het in ieder geval niet minder harte lijk. Dat laatste woord kon de heer Wolters echter maar moeilijk over de lippen krijgen toen hij Veenendaal com plimenteerde met de benoeming van de heer Huiskamp. „Het betekent voor ons in ieder geval een gevoelig ver lies". Tot slot wenste hij de heer Huis kamp als kapitein van 't Veenendaal se politieschip een goede vaart toe. De hoofdcommissaris vanpolitie te Gouda, de heer A. Molenaar, nam niet minder hartelijk afscheid namens de Vereniging van hogere politiefunctiona rissen. Als deugden van de heer Huis kamp noemde hij hulpvaardigheid, eer lijkheid, rechtvaardigheid, enthousias me en vakbekwaamheid. Als afscheids cadeau overhandigde hij een echte Gouwenaar eventueel te vullen met Veenendaalse tabak. Namens het Veenendaalse politie korps gaf adjudant H. A. Hoevens de nieuwe korpschef de verzekering dat men geheel achter hem zal staan. Hoofdagent H. de Boer verbond de woord van het bekende Feijenoord-lied aan de komst van zijn nieuwe korps chef. „Geen woorden, maar daden, maar daaraan vooraf gaat het hand in hand gaan", waarmee hij onderstreep te dat in 't belang van de Veenendaal se gemeenschap een twee-richtingsver- keer tussen leiding en korps vereist is. Nadat de heer Huiskamp alle spre kers had bedankt was er voor iedereen gelegenheid kennis te maken of af scheid te nemen. De installatieplèch- tigheid werd door een groot aantal ge nodigden bijgewoond. Onder hen merk ten wij o.a. op officier van Justitie mr. J. H. C. Pieters, vele raadsleden en po- litievertegenwoordigers uit de omliggen de gemeenten. RHENEN Burgemeester en wet houders der gemeente Rhenen brengen het volgende ter openbare kennis. Door de toeneming van het verkeer, met name in het landelijk gedeelte der gemeente, is het aantal verkeersomge- vallen tengevolge van slecht uitzicht op de hoeken van diverse wegen de laat ste jaren onrustbarend toegenomen. Dit slechte uitzicht wordt in de mees te gevallen veroorzaakt door opgroeiend koren, zoals rogge, haver etc. Het komt zelfs voor, dat in de zomermaanden het uitzicht geheel wordt weggenomen door deze gewassen. Om deze reden verzoeken zij de eige naren en/of gebruikers van op de hoe ken van wegen gelegen percelen ifi het algemeen verkeersbelang geen opgaan de gewassen in te zaaien op die ge deelten van de percelen, welke het uit zicht geheel of gedeeltelijk kunnen be lemmeren. Voor de berekening van de oppervlakte van de hoeken, welke vor een goed uitzicht dient te worden vrij gehouden van deze opgaande gewassen, dient te worden aangehouden de hoek, welke aan twee zijden wordt begrensd door de onderscheidene wegen en aan de andere zijde door een rechte lijn ge trokken tussen de punten gemeten langs de assen van die wegen en gele gen op 'n afstand van 40 meter uit het snijpunt van die assen. Zij maken betrokkenen er voorts op attent, dat degene, die hieraan niet vol doet, bij aangetekend schrijven zal wor den: aangeschreven het gewas alsnog in te snoeien met inachtneming van het vorenstaande. Wordt aan een zodanige aanschrij ving niet voldaan dan zal proces-ver baal worden opgemaakt, terwijl alsdan het gewas vanwege de gemeente op kosten van de overtreder zal worden gesnoeid. Alvorens echter voormelde maatre gelen toe te passen doen zij een drin gend beroep op de hierbij betrokkenen om zoveel in hun vermogen ligt mede te werken aan het waarborgen van de veiligheid van het verkeer en de vrij heid op de weg. Rhenen, 2 oktober 1969. B. en W. voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. Geboren: Dimphna Catharina, d.v. A. P. Dolk en D. J. C. Coremans; Corne- lis Jan z.v. H. van de Kraats en J. Gaasbeek; Hendrika Berendina, d. v. H. Hutink en J. M. Baars; Peter, z.v. P. H. Zwijnen en J. Pos; Gerardus Jo hannes, z. v. D. Lodder en T. Gunther; Ilse Anje, d.v. P. Matser en A. Neder- hoed; Arie Govert, z.v. J. A. Aanen en W. Chaigneau; Cornelis Johannes, z.v. H. Takken en M. Coops; Ammy Elizabeth J., d.v. J. de Groot en G. E. J. Sijbrandij. Overleden: W. C. van den Brink, 37 jr., echt. van R. Schans; M. E. van Woudenberg, 92 jr., wed. v. H. J. de Ruiter; J. Bos, 55 jr., echtg. van D. Nap. VEENENDAAL „De weinige vleiende benaming van „persmus kiet" is voor de Nederlandse jour nalist in geen enkel opzicht gerecht vaardigd", aldus hoofdinspecteur K. Huiskamp, toen hij zich gisteren in zijn toespraak speciaal tot de aan wezige persvertegenwoordigers richt te. „Uw werk brengt mee dat u wel eens lastig moet zijn, maar ik ver zeker u dat ik stellig nóch de flit spuit noch de hor tegen u zal han teren, zelfs al zou ik de neiging daartoe in mij voelen opkomen. In tegendeel, van mijn kant zal ik stre ven naar een gezonde verhouding tussen pers en politie die is ge baseerd op een zo groot mogelijke openheid en wederzijds vertrouwen en op begrip voor eikaars taak. Ik vertel u geen nieuws, aldus de nieuwe korpschef, „als ik zeg dat men u bij de overheid in bepaalde gevallen liever ziet gaan dan ko men; Het moge u tot troost zijn dat politie en pers op dit punt veel ge meen hebben. Ik ben mij bewust van de belang rijke rol die de pers in het kader van de verhouding politiek-publiek speelt. Ook wil ik-graag oog hebben voor uw opdracht de lezers zo goed en zo uitgebreid mogelijk voor te lichten. Als betalend lezer mag ik dat laatste trouwens ook van u ver wachten..." VEENENDAAL Op de gemeente secretarie van Veenendaal wil men graag de beschikking hebben over de gegevens van alle plaatselijke vereni gingen (waaronder ook te verstaan: kerkelijke verenigingen, verenigingen met een politiek doel enz.). Niet alleen voor intern gebruik is hieraan regel matig behoefte, maar bovendien komt het voor dat anderen (o.a. nieuwe inwo ners) hiernaar informeren. Enige tijd geleden is wel een lijst van verenigingen aangelegd, doch deze is niet volledig, inmiddels al weer ver ouderd en moet op diverse punten wor den aangevuld en gewijzigd. Om in voorkomende gevallen zo goed mogelijke informatie te kunnen ver schaffen worden alle plaatselijke ver enigingen verzocht om aan de gemeen tesecretarie, afdeling onderwijs c.a., opgave te doen van: de juiste naam van de vereniging; naam en adres van de leden van het dagelijks bestuur (voorzitter, secre taris en penningmeester) eventueel aan gevuld met telefoonnummers. Om „bij-de-tijd-te-blijven" zal in het vervolg halfjaarlijks aan de verenigin gen worden, gevraagd of zich wijzigin gen in de gegevens hebben voorge daan. VEENENDAAL De gedramatiseer de carrière van een van Amerika's ma rinehelden uit de laatste wereldoorlog is deze week in Luxor te zien. „Alarm in de Pacific" is de titel, die eigenlijk meer als decor van een epos moet worden gezien dan de essentie van de rolprent zelf. Want die bestaat uit een karaktertekening van admiraal Hoskins, die ondanks onvoorstelbare tegenslagen ervoor vecht om zijn plicht te kunnen doen. Zelfs nadat als gevolg van een voltreffer in de machinekamer het schip waarop hij zich bevindt ten onder gaat, en een van zijn benen moet worden geamputeerd, weigert Hoskins ontslag uit de dienst te nemen. Sterling Hayden speelt de admiraal. Zijn vrouw, o.a. te zien in een periode van 7 uur, zolang als het verlof van haar man duurt, wordt vertolkt door Alexis Smith. Voor de regie tekende John H. Auer. De film is opgenomen onder supervisie van admiraal Hoskins persoonlijk. „Ik... Jan Adamsson", de andere Luxor-film beschrijft volgens de slo gans het opwindende liefdeleven van een Zweedse jongeling. Of de titel, die verdacht veel lijkt op een „onverbid delijke bestseller" van een andere Jan terecht is, laten we maar in het mid den. Het liefdeleven komt weliswaar rijkelijk aan bod, maar bepaald niet zoals de terminologie doet vermoeden. Christina Schollin speelt een der hoofdrollen. Deze jonge begaafde ac trice (o.a. „lieve John"), is een vrouw met het bijzondere „iets". De film? Vrij, fris, boeiend en een beetje sexy. WEER KORPSCHEF VOOR GEMEENTE VEENENDAAL

De Vallei | 1969 | | pagina 3