i Veenendaals dagblad l Brandt niet meer in het kabinet Na vier dagen weer in daglicht Vijf mijnwerkers in Essen gered Belfast opnieuw toneel van onlusten Buiten Dief reed in op kinderen: drie dood, achttien gewond MISHANDELDE VROUW LAG WEEK MET MES IN BUIK VOOR POLIOFONDS Brandstichter Moskee te Jeruzalem voor gerecht Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei t> V X X yj Nog vier man vermist Cubaan met MIG naar V.S. DUITS BEROEP VERWORPEN Watersnood op Formosa Thieu bereid om te praten Jackie vloerde fotograaf Reorganisatie bij Indonesische leger Nijlpaard bekrast met hakenkruis N.P.D.'er die in Kassei schoot gearresteerd Tijdelijk meer bewolking Sociaal insectenleven GEEN GELD BRUUT SHELL DELFSTOFFEN NEDERLAND OPGERICHT r-> o r^)J 0 Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Losse nummers 0,25; Abonnement 0,97 p. w., 4.15 p. m., 12,35 p. k. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei" opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advertentietarieven op aanvraag. MAANDAG 6 OKTOBER I969 - 43e JAARGANG no. 234 4 BONN Na de overrompelend snelle vorming van de nieuwe regeringscoali tie in Duitsland, kwam het dit week einde aan het politieke front slechts tot schermutselingen. Willy Brandt, de demissionaire mi nister van Buitenlandse Zaken, liet weten dat hij niet meer met Bondskan selier Kiesinger aan één tafel wil zit ten en daarom de resterende zittingen van het demissionaire kabinet zal mijden. Als de toekomstige Bonds kanselier heeft Brandt geen lust om nog naast Kiesinger te zitten „alsof er niéts is gebeurd". Kiesinger heeft geweigerd een delega tie van de liberale FDP te ontvangen die hem officieel mededeling wilde doen van de socialistisch-liberale coali tie. Als de liberalen alleen reeds beken de feiten komen herhalen, heeft een dergelijk bezoek geen zin, aldus de af tredende Bondskanselier. Over de toekomstige rol van de Chris ten-democraten als parlementaire oppo sitie zei Kiesinger: „Men zal eens zien, wat een kracht de CDU kan ontplooien, en wel overal: in de Bondsdag, in de deelstaten en de gemeenten. Wij nemen de uitdaging aan. Het volk zal aan onze kant staan!" De regeringscoalitie tus sen sociaaldemocraten en liberalen noemde hij een „tegennatuurlijk huwe lijk". In Hannover besloot het hoofdbe stuur van de rechts-radicale NPD de geldigheid van de afgelopen verkiezin gen aan te vechten door middel van een proces. De NPD. die maar weinig stemmen te kort kwam om in het par lement te komen; meent dat haar kan sen onrechtmatig waren verkleind door het verstoren of verbieden van vijftig tot honderd verkiezingsbijeenkomsten. ESSEN Reddingsploegen hebben zondagavond vijf mijnwerkers gered, die sinds donderdag opgesloten waren in een mijngang van de Emil Emscher mijn, die deel uitmaakt van het Hösch kolen- en staalconcern. De mijnwerkers zijn direct naar een ziekenhuis overgebracht. In totaal waren negen mijnwerkers door een instorting in de gang op 650 meter diepte van de buitenwereld afgesloten. Een van de vier die nog niet gered is, zou zijn overleden. De andere drie wor den vermist. Acht uur na dc instorting heeft men contact met de vijf kunnen maken, die opgesloten zaten in een ruimte van 40 LONDEN In de Noordierse hoofd stad Belfast is het zaterdagavond en zondag weer onrustig geweest. Na in- maar te- niet alle i Dij het schrijven over de mieren J kon ik moeilijk veronderstellen, j dat er een week later een werkje j zou verschijnen, dat gewijd is aan i het leven in een soort staatsver- band van mieren, bijen, hommels enwespen, anders zouik er toen ze- i ker meteen aan dacht voor hebben i gevraagd. Want dit gezellig en zeer J begrijpelijk geschreven boekje Ht Pothorn Die ren bouwen i staten", modern, duidelijk en J rijk geïllustreerd, f 12,90 bij Zomer J en Keuning) ts populair en origi- J neel in de goede zin des woords. j O.m.. toont het ons aan tal van i voorbeelden, dat bij de prachtige levensgemeenschappen der ge noemde soorten het instinct bijzon der sterk ontwikkeld is, vens, dat we nog lang drijfveren kennen, die het beheer- J sen. Bij het lezen over de wonder- J lijke organisatie der insekten (den- ken wij slechts aan het bijenvolk. reeds door Virgilius met aandacht j beschouwd, in en buiten de korf), i waarbij alles naar vaste wetten en regels toegaat, valt de leek van de ene verbazing in de andere. On- willekeurig trekt de lezer verge- J lijkingen tussen de staten dezer i kleine, vaak nauwelijks opgemerk- i te dieren en onze veelal nog zo ge- brekkige menselijke maatschappij. We zien de grootheid van het kleine in vreemde bouwsels en ingenieuze J werkverdeling, in geestelijke en li- i chamelijke prestaties; we leren de i samenstelling in „klassen" (vrouw- J tjes, mannetjes, arbeiders en sol- J daten, koning en koningin, enz.), i Het sociale gedrag der behandelde j dieren heeft aangetoond, hoe sterk I ze, de mens overvleugeld hebben in het streven naar materiële ze- kerheid. Nooit hebben ze zich be- hoeven te behelpen met surrogaat, j gaarkeuken of bloembollen. Wij t verliezen maar al te vaak uit het oog, dat vergeleken met de leeftijd j der insekten, de „soort" mens nog maar nauwelijks de kinderschoe- j nen ontgroeide! Hij is net zo jong i i als een nimf na de eerste vervel- J ling en heeft nog alle kans om tegen de tijd dat hij volwassen is J de zelfgekozen, hovaardige van zijn soort, „homo wat meer eer aan te doen. Ge zult geen spijt van het kopen van dit gezellige boekje hebben, want Pothorn verstaat de moeilijke j kunst ons de biologie van zijn on- i i derwerpen klaar voor ogén te 1 stellen. j 6 okt. 1969 A. B. WIGMAN j naam i sapiens", i cidenten tussen een groep katholieke jongeren en Britse soldaten bij de „Al- bert"-brug in dc havenwijk, kwam het zaterdag na middernacht tot gevech ten tussen dc politie en tweehonderd protestantse betogers, in de oostelijke wijken van de stad. De politie gebruik te traangas terwijl zij met stenen en flessen werd bekogeld. De betogers ver zamelden zich daarna in de Raven- hillstraat, in de nabijheid van de nieu we kerk van predikant Ian Paislcv, waarop dc politie weer optrad en de voornaamste straten schoon veegde. In het oosten van de stad, bij Wood stock Road, kwam het tot gevechten tussem jonge protestanten en Britse militairen. Tegen een uur de in nacht, verzocht prediont Paisley de betogers naar huis te gaan. Twee Britse soldaten zijn door fles sen en stenen gewond, een derde is ge wond door een kogel. Een 30-jarige betoger is aangehouden en aan de po litie overgedragen. Engelse militairen hebben ook zon dag voor de tweede maal in twaalf uur met traangas een menigte militante protestanten uiteen gedreven. De spanningen in de Noordierse hoofd stad nemen weer angstwekkend toe. De tweede confrontatie van soldaten en burgers kwam toen de politie de mi litairen te hulp riep voor het verhin deren van een optocht van ongeveer 250 aanhangers van dominee Ian Pais ley naar diens zaterdag geopende „kerk van de martelaren". De protestanten probeerden een stoet te formeren in Templeton Avenue, de weg die naar de nieuwe kerk leidt. Optochten en demonstraties zijn in Noord Ierland verboden. De menigte maakte gebruik van de mogelijkhe den" die de straatjes en stegen langs Templeton Avenue haar bood om de politie te ontwijken en de optocht voort te zetten. Daarop werd een kordon mariniers over de weg geplaatst om de menigte tegen te houden. Toen deze toch op rukte, gebruikten de soldaten traangas. Toen verspreidden de protestanten zich. Zij beantwoordden de traan-gas gra naten niet met stenen en andere projec tielen. Bij de ongeregeldheden van het weekeinde zijn 40 personen gearres teerd. Een Britse soldaat werd in het been geschoten, een ander kreeg een steen tegen zijn hoofd en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. WASHINGTON Een straaljager van het type MIG-17 van de Cubaanse luchtmacht is zondag op een basis van de Amerikaanse luchtmacht in Florida geland. De Cubaanse piloot van het toe stel van Russische makelij heeft asiel in de V.S. gevraagd en gekregen, aldus heeft het Amerikaanse ministerie van Defensie bekendgemaakt. Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft de Tsjecho-Slo- waakse ambassade in Washington ver zocht, Havana mede te delen, dat de MIG beschikbaar gesteld zal worden voor terugkeer naar Cuba. (De Tsje- cho-Slowaakse regering behartigt de belangen van Cuba in de V.S.). bij vier meter. Enkele uren later kon een smalle pijp naar de ruimte worden geboord waarlangs de vijf vloeibaar voedsel kregen. Zondag werd n^g een tweede buis naar het hol geboord. Intussen werkten reddingsploegen on afgebroken aan het uit de weg ruimen van puin en gesteente. Zondag waren zij de vijf tot op 15 meter genaderd. Toen werd nog voorspeld, dat het tot maandag zou duren voor de vijf zouden zijn bereikt. Het zoeken naar de ver misten gaat onverminderd door. Men vreest, dat zij zijn omgekomen. De vijf, die drie dagen geen eten hadden gehad, zijn volgens een eer ste geneeskundig onderzoek in goede conditie. Na een kort gesprek met journalisten zijn de geredden naar een ziekenhuis gebracht, waar zij ook hun familie zouden ontmoeten. De ingesloten mijnwerkers hadden de boormachines van de reddingsploe gen duidelijk gehoord.Ze brachten de tijd door met uit te rekenen hoe lang het nog kon duren voor de redders hun mijngang op een diepte van 650 meter zouden bereiken. „We rekenden erop,' dat we eruit zou den komen", zei een andere gelukkige mijnwerker. „De onderlinge kameraad schap was fantastisch". Alle vijf gered de mensen zijn van plan hun onder grondse werk net als vroeger voort te zetten. LUEMBXURG Het Europese Hof in Luxemburg heeft zondag een Duits beroep verworpen, waarin gevraagd werd om opschorting van een beslissing der Europese Commissie van vorige week inzake de Duitse heffing op inge voerde landbouwprodukten. De Europese commissie heeft de bondsregering wel willen machtigen voor bepaalde landbouwprodukten een invoerstop af te kondigen, doch alle an dere maatregelen verboden. Dit verbod trof met name een eenzijdige, door de Duitse regering reeds ingestelde heffing van 5V« pet. op ingevoerde landbouw produkten, zulks ter bescherming van de Duitse boeren tegen de gevolgen van de vlottende koers van de Duitse mark. De Europese ministerraad vergadert heden, onder leiding van de Neder landse minister van Financiën Witte- veen in Luxemburg om de consequen ties van de Duitse monetaire politiek voor de Euromarkt te bespreken. TAIPEH De politie van Formosa heeft zondag gemeld dat er met be hulp van vrijwilligers 75 lijken zijn geborgen van slachtoffers van dt over stromingen en aardverschuivingen die zijn veroorzaakt door de hevige re genval na de orkaan „Flossie". Door de gebrekkig geworden verbin dingen is het moeilijk een balans op te maken. Volgens de politie worden er nog tenminste 47 mensen vermist. Ge vreesd wordt dat de meesten van hen dood zijn. Meer dan zestienduizend mensen zijn dakloos geworden door de overstromin gen. Zondag was het water zo goed als verdwenen uit de straten van de hoofdstad Taipeh. De daklozen zijn tijdelijk ondergebracht in een twaalf tal schoolgebouwen. Het leger verstrekt de getroffen ge zinnen voedsel en medicamenten. De re gering heeft een order uitgevaardigd waarin prijsverhogingen voor voedings middelen worden verboden. De vijf mijnwerkers die sinds don derdag op 650 meter diepte in een mijn in Essen ingesloten hebben ge zeten, zijn zondagavond bevrijd. Op de foto v.l.n.r. Josef Wollbrink, Franz Diorgo, Arthur Kostbar, Walter Sphu- macher en Heinz Büttner, na hun red ding. SAIGON President Ngoejcn Van Thieu van Zuid-Vietnam heeft bij de opening van het nieuwe parlementai re jaar in de Zuidvietnamese senaat verklaard, dat Zuid-Vietnam „met de andere kant" wil praten over alle kwesties en ook over 'n wapenstilstand. Maar alvorens over een wapenstilstand te kunnen spreken, zou eerst over dc modaliteiten ervan gesproken moeten worden. Thieu zei een onvoorwaarde lijke wapenstilstand te verwerpen. „Wanneer ik zeg onderhandelingen, bedoel ik serieuze onderhandelingen met de wil, een einde te maken aan de oorlog", zo voegde Thieu eraan toe. METZ In de buurt van dc Franse stad Metz is zaterdag een auto ingere den op een groep kinderen die op een schoolbus stonden te wachten. Drie kin deren werden gedood, 18 gewond. Het ongeluk gebeurde tijdens mist. De kinderen, tussen 11 en 13 jaar, ston den aan de kant van de weg toen de auto op hen af kwam razen. Veertien kinderen raakten ernstig gewond. En kelen hebben schedelfracturen opgelo pen. De betrokken automobilist is inmid dels gearresteerd. Het is een 18-jarige jongen ,die de dag tevoren uit de ge vangenis was ontslagen en de auto bleek te hebben gestolen. Het ongeluk deed zich voor in het plaatsje Ham- bach. NEW YORK Toen mevrouw Jackie Onassis zondagmiddag een bioscoop in het hart van New York verliet, waar zij een Zweed se film had gezien, stortte zij zich woedend op een fotograaf van de New Yorkse „daily News", die zij vervolgens met een judo- beweging vloerde. Desondanks is de eerste editie van de „Daily News" vandaag uit gekomen met twee foto's van mevrouw Onassis op de voorpa gina. Een foto waarin zij een le ren mini-rok draagt, laarzen een jumper en een hoofddoek, die haar woedende gelaatsuitdruk king niet verbergt. De andere foto Iaat mevrouw Onassis zien, lopend langs de neergelegde fotograaf temidden van diens uitrusting. Twee andere fotografen ter plaatse hadden het werk van hun collega overgenomen. DEN HAAG Hevig bloedend, met een mes in haar onderbuik, heeft een 71-jarige weduwe een week lang in haar huis aan de Haagse Falckstraat gelegen. Een zoon vond haar vrijdagavond krimpend van pijn in bed. Zij is in een ziekenhuis opgenomen en verkeert niet meer in levensgevaar. De Haagse politie heeft een vluch tige kennis van de vrouw, de 36-jari- ge D. B., als vermoedelijke dader ge arresteerd en opgesloten. De man heeft niet bekend. Bij een eerste verhoor heeft de vrouw verklaard dat de man in de nacht van vrijdag op zaterdag (26 en 27 september) dronken haar huisje binnendrong en geld eiste. Hij stomp te haar linkeroog dicht, rukte haar pyjama van het lijf en dreigde haar to zullen doodslaan. Met een matten klopper sloeg hij haar tot bloedens toe, knipte een deel van haar haar af en haalde een aardappelmesje. Ondanks haar geschreeuw om hulp en genade stak hij het mesje met kracht in haar onderbuik, waarna hij haar op dc grond gooide en dc kasten doorzocht. Hij vond geen geld en verliet toen het huisje. Volgens de verklaringen van de vrouw kwam B. verleden week maan dag weer terug. Hij ruimde de rom mel op, gaf de vrouw een fles water en gooide een emmertje leeg dat zij had gebruikt om bloed op te vangen. Hij stelde voor het mes uit de wond te trekken maar uit angst voor nog meer pijn weigerde de vrouw dat. Pas zaterdag, in het ziekenhuis, hebben de artsen het mesje verwijderd. De hele week lang heeft de vrouw niemand gezien. Zij heeft al die tijd geen eten gehad. Niemand heeft op haar geroep om hulp gereageerd. Vrijdagavond trof een zoon haar aan, zoals B. haar had achtergelaten. B. is bij de politie bekend wegens twee gevallen van mishandeling: bei de keren met een mes. Volgens de politie is het een gevaarlijke figuur. De buurt beschouwt hem als een bruut die voor niets opzij gaat. HAARLEM Prins Claus heeft za terdagmiddag op het terrein van H.F.C. een cheque van f 75.000 in ont vangst genomen. Dit bedrag is be stemd voor het „Prinses-Beatrix- fonds". Het jeugdige voetballertje Pa trick Mol bood de prins de cheque in een beker aan. In het midden de voor zitter van het fonds, mr. J. Klaasesz, commissaris van de koningin in Zuid- Holland. DJAKARTA Generaal Suharto heeft een nieuwe opzet van de leiding der Indonesische strijdkrachten be kendgemaakt. Deze reorganisatie houdt in, dat de functies van afzonderlijke bevelhebbers over leger, luchtmacht en marine verdwijnen. Deze onderde len en ook de politie komen onder lei ding van stafchefs, die rechtstreeks verantwoording verschuldigd zijn aan generaal Suharto in diens hoedanig heid van minister van Defensie en op perbevelhebber. Suharto, die dit bekendmaakte in een rede ter gelegenheid van de 24ste verjaardag van de strijdkrachten, zei dat hij met de nieuwe opzet wil ver mijden dat militaire leiders voor doü- tieke doeleinden worden gebruikt. Naar verluidt zou Suharto in de toespraak gewag gemaakt hebben van communis tische infiltratie bij de luchtmachtlei ding en bij andere eenheden. Men verwacht, dat generaal Pang- gabean. thans bevelhebber van het leger, de post van plaatsvervangend opperbevelhebber van de drie takken van strijdkrachten en van het leger zal krijgen. JERUZALEM In Jeruzalem is vanmorgen het proces begonnen tegen de Austra liër Michael Rohan, die ervan wordt beschuldigd dc Al Aksa-moskee, een der grootste heiligdommen van de Islam, in brand te hebben gestoken. Onmiddellijk na het voorlezen van de beschuldigingen liet Rohan via zijn advo caat Joetzjak Toenik weten, dat hij zich onschuldig acht aan het ten laste ge legde brandstichting en schending van een heilige plaats. Wordt hij schuldig bevonden, dan kan hij tot maximaal 44 jaar gevangenisstraf worden veroor deeld. Rohan, die als een christelijke mys ticus is voorgesteld, wordt ervan be schuldigd op 21 augustus de Al Aksa moskee in Jeruzalem in brand te heb ben gestoken, waarmee Iraël zich de haat van Moslims uit de hele wereld op de hals haalde. Kennelijk om te bewijzen dat zij niets met de brandstichting uitstaande hebben, wordt door de autoriteiten veel publiciteit aan het proces gegeven. Om ruimte te bieden aan de buitenlandse pers wordt het proces gehouden in het congrescentrum van Jeruzalem. Om Rohan te beschermen tegen eventuele aanslagen, moet hij in de rechtszaal plaats nemen in een kogel- Vrij glazen hokje, hetzelfde dat in het proces tegen de oorlogsmisdadiger Adolf Eichmann is gebruikt. BELGRADO Bij een ernstig auto bus-ongeluk in Zuid-Slavië zijn zondag 14 mensen om het leven gekomen en 24 gewond. Volgens het Zuidslavische persbureau Tanjoeg, is de bus tussen de steden Kri- va Feja en Bosilegrad (Zuidoost Servië) in een ravijn gestort. NEURENBERG Onbekenden heb ben bij het enige berijdbare nijlpaard ter wereld, dat tegenwoordig in een circus in Neurenberg optreedt, drie ha kenkruisen in het vel gekrast. Volgens een mededeling van de directie van het circus, moet het voorval gisteren ge beurd zijn. De hakenkruisen zijn bij daglicht goed zichtbaar, en moeten met een hard of scherp voorwerp zijn aangebracht. Daar het dier dagelijks kan worden bekeken, acht de directie het ook niet uitgesloten dat iemand uit het publiek deze „onzinnige daad" heeft begaan. KASSEL De politie van Kassei heeft zaterdagavond een Jiogc functio naris van de ordedienst van de NPD, de 39-jarige Klaus Kolley gearresteerd. Volgens de politie staat hij onder ver denking op 16 september bij een beto ging tegen een NPD-bijeenkomst in Kassei, twee demonstranten door pistoolschoten te hebben verwond. Kol ley werkt bij een uitgeverij in Suttgart en staat in nauwe betrekking met NPD- Icider Von Thadden. De schoten vielen, toen jongelui voor de woning van de voorzitter van de NPD-fractie in het parlement van de deelstaat Hessen, Werner Fischer de monstreerden. Een 22-jarige en een 19- jarige demonstrant werden geraakt. De politie van Kassei vormde direct na het incident een opsporingsgroep, die een uitgebreid onderzoek instelde. Kolley, die in de door Walter Seetzen geleide „ordedienst" van de NPD. de taak van raadgever vervult, had tijdens de verkiezingscampagne de opdracht de leden van de ordedienst de juridi sche kneepjes van „het vak" bij te brengen. Als verbindingsman met de politie en de overheden, organiseerde hij tijdens de campagne voorts de vei ligheidsmaatregelen, een taak die hij volgens de NPD ook in Kassei vervulde. Kolley heeft tijdens politieverhoren de beschuldigingen van de hand gewe zen. Hij zegt slechts een waarschu wingsschot te hebben gelost en het wa pen later in de Rijn te hebben gegooid. De NPD zelf heeft voor de opsporing van de onbekende schutter een beloning van tweeduizend mark uitgeloofd. De politie is op zijn spoor gekomen door een Frans televisiefilmpje van de verkiezingsbijeenkomst en de ongere geldheden die daarbij plaatsvonden. DEN HAAG De laatste jaren is de Koninklijke/Shell Groep voortdu rend bezig geweest en dit als onder deel van haar totale researchprogram- ma met de ontwikkeling van een verbeterde mijnbouwtechniek voor de delving van bepaalde indampingszou- ten die, omdat zij zich vaak op zeer grote diepten in de aardkorst bevin den, met de bestaande technieken niet economisch gewonnen kunnen worden. De verbeterde techniek zal nu op kor te termijn in de praktijk beproefd wor den. Als eerste stap in deze richting werd van de Nederlandse regering een boor- vergunning verkregen voor de provin cies Friesland, Groningen en Drente, in clusief de Waddenzee en de Eems- monding. Een nieuw-opgerichte maat schappij, Shell Delfstoffen Nederland NV, zal de werkzaamheden uitvoeren. Deze maatschappij hoopt in het begin van 1970 in de omgeving van Uithui- zermeeden met de eerste boring te kun nen beginnen. Ontginning indampingszoutcn Als de boring de aanwezigheid van indampingszouten in economisch-win- bare hoeveelheden aantoont, zullen vervolgens de in het laboratorium ver kregen resultaten op grotere schaal aan de praktijk worden getoetst. De aanwezigheid van indampingszou ten in het noordoostelijk deel van Ne derland is al jaren bekend. Dit is een van de voornaamste redenen waarom juist in dit gebied lokaties voor het uit voeren van de werkzaamheden geko zen werden. Tevens werd een aanvraag bij de Duitse regering ingediend voor het ver richten van exploratieboringen in de onmiddellijke omgeving van de Duits- Nederlandse grens en het aangrenzend Noordzee-kustgebied. Of commerciële produktie zal volgend, hangt af van de uitslag van de proeven en van de ver lening van een winingsconcessie door de Nederlandse regering aan Shell Delf stoffen Nederland NV. Gedurende het weekeinde heeft het weer in ons land geheel onder invloed gestaan van een krachtig en omvangrijk gebied van hoge luchtdruk. Een noordelijke uitloper van dit hogedrukgebied reikt tot aan Noord-Scandinavië. Zuidoostelijke winden verdreven de vochtige lucht waarin ons land zich zaterdag bevond en voerden drogere lucht aan waarin vrijwel geen bewolking voorkwam. Zondag liepen de temperaturen bij zonnig weer op tot 18 d 21 gra den. In Frankrijk werd het op de meeste plaatsen zelfs 21 tot 25 gra den. Boven de Britse eilanden bevindt zich een weinig actief frontensys teem waarvan verwacht wordt dat het het komende etmaal in oostelijke richting over ons land zal trekken en tijdelijk meer bewolking zal veroorzaken.

De Vallei | 1969 | | pagina 1