Muzikale traktatie van jarig „Caecilia" Taptoe Veenendaal met n hoog gehalte Renswoude heeft geld voor sport en muziek Honden waren in goede conditie Baron gaat weer in kasteel van Renswoude Ritmeester vestigt zich in België wonen Gemeentehuis-reserve nu vrij: Belt C.H.-bezwaar tegen aankoop stemmachine Dropping van brandweer was pittig Bazaar bracht f 7000,- op „Hulde aan alle goede verzorgers'" Inbreker bezocht drie panden Bromfietser zag auto niet Mededelingen nu in kastje Primeur Dierendag in Rhenen: Lampionoptocht trok veel bekijks SHOW MACHTIG NIEUWE JV.F. Veiling Zaltbommel MAANDAG 6 OKTOBER 1969 VEENENDAAL Precies op haar verjaardag zaterdag 4 oktober trakteerde de jubilerende harmonie Caecilia Veenendaal op een fraaie muzi kale show. Op het Raadhuisplein marcheerden zes korpsen in de eerste taptoe die in Veenendaal ooit gehouden is. Hoewel een klamme mist de muzikanten zo nu en dan bijna aan het oog onttrok, beleefde het talrijke publiek, waartoe ook wethouder Ant. de Ruiter behoorde, oog- en oorstrelende momenten. Mu zikaal was de show van hoog gehalte. Het geheel stond onder leiding van de heer K. Smits uit Rhenen. u dan even a.u.b voor Veenendaal ,7.301:: 10550 vr,.3ou°; 11079 't Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3320 Nwe Veenendaalseweg I59 RENSWOUDE De gemeenteraad van Renswoude gaat niet in beroep bij de Kroon tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, inzake de ont houding van goedkeuring van de bouwplannen voor een nieuw gemeentehuis. Dat werd vrijdagavond besloten in de openbare raadsvergadering, waar men het al vrij spoedig eens werd over de intrekking van het raadsbesluit. De richt lijnen van het ministerie van Binnenlandse Zaken voor de samenvoeging van kleine gemeenten zijn de oorzaak dat geen toestemming kan worden verwacht voor de bouw van een gemeentehuis. Omdat er in de afgelopen jaren al een aardige reserve ca. 6 ton is gevormd kwamen bij de bespreking over an dere plannen voor deze gemeente de tongen los. Burgemeester J. A. Hosang maakte namens het college van B. en W. die plannen bekend. Het geld dat door het intrekken van de bouwplannen beschikbaar komt zal bestemd worden voor de bouw van een nieuw repetitielokaal voor de plaatse lijke muziekvereniging, het aanleggen van nieuwe sportvelden en de daarbij behorende accommodaties en de bouw van een nieuwe gymnastiekzaal. Met nadruk verklaarde burgemees ter Hosang dat van deze drie projec ten geen enkele een duidelijk voorrang heeft. „Wat het eerst gedaan kan wor den zullen we ook het eerst aanpak ken. Er is, u moet me dat niet kwalijk nemen, onder de verschillende vereni gingen in Renswoude een te grote con- currentaesfeer", aldus de voorzitter van de raad, die daarmee antwoord gaf op de opmerking van de heer E. Zweers (PvdA), die meende dat het pu bliek daar anders over dacht. Over ruim een week wordt de inde ling van de nieuwe sportvelden vastge steld en kan begonnen worden met het aankopen van grond. De nieuwe sport terreinen komen in elk geval op en rond de bestaande terreinen aan de Hokhorst. De nieuwe gymnastiekzaal krijgt een afmeting van 21 bij 12 me ter en met de bouw ervan kan ver moedelijk vrij spoedig begonnen wor den omdat de plaats reeds is vastge steld. RHENEN In dc brandweerkazerne werd zaterdag de jaarlijkse hondenshow gehouden, georganiseerd door de afdeling Rhenen van de Nederlandse Vereni ging voof Dierenbescherming. Dertig honden waren aanwezig, waarvan 20 ras honden en tien niet-rashonden ter keuring werden geleid. genade vinden bij de heren H. Stoer en Joh. van de Brandhof (beiden CHU), die er de voorkeur aan gaven te wach ten tot Renswoude tot een grotere ge meente zal behoren. De heer Zweers vond het eveneens geen prettig idee om 8500-gulden naar een andere gemeente te brengen maar vond de voordelen van een stemmachi ne wel zo aantrekkelijk dat hij toch akkoord ging met het voorstel. „Om het publiek van dienst te zijn", voegde hi er aan toe. De voorzitter vond het in dit geval niet verstandig om te wachten en de kat nog eens uit de boom te kijken. „Het kan toch niet meer in één stem lokaal en alj we dan maatregelen ne men moetencwe gebruik maken van de moderne middelen". Wethouder J. T. Wolleswinkel bleek sterk geporteerd om Renswoude een primeur te laten hebben in de provin cie Utrecht door als eerste de verkie zingsuitslagen bekend te kunnen ma- BURGEMEESTER HOSANG geen voorrang ken. De raadsleden Stoer en Van de Brandhof bleven zich echter tegen de plannen verzetten. Bij de rondvraag stelde de heer E. Huigenbosch (BP) de ruilverkaveling aan de orde en hij vroeg of het college indertijd bezwaren had gemaakt tegen doortrekking van de Vlieterweg. „De zaak wordt nu op nieuw bekeken en we moeten nog even afwachten hoe deze situatie zich zal ontwikkelen", was het antwoord, nadat in eerste instantie er inderdaad bezwa ren waren geweest. Het heeft Caecilia veel voorbereiding gekost om deze eerste Taptoe Veenen daal te organiseren, maar het resultaat mocht er zijn. Naast de jubilerende gastheren werk ten drie harmoniegezelschappen mee de Scheepjeswolharmonie en de niet minder bekende korpsen uit Rhenen, OBK en Ons Genoegen. Voorts twee fraaie signaal- en drumbandshet Wa- eeningse Houdt Braaf Stand en de 80 man tellende Mr. H. M. van der Zandt- vcreniging uit Velp. Dit laatste korps, dat ook de openingsceremonie met 'n prachtige fanfare verzorgde, excelleer de verder door zijn zuivere meerstem mige hoornklanken, een geraffineerd drummerskorps en een perfect lopende show. Enkele leden van dit Velpse gezel schap zorgden bovendien nog voor een komisch intermezzo: een parodie op de Turkse band, die al enkele ma len tijdens de nato-taptoe optrad. Lag het accent bij de Hariponie- en Fanfare- gezelschappen zo'n tiental ja- ten geleden nog vrijwel geheel op het klassieke repertoire, nu verlegde men de klemtoon geheel naar het show-ele ment, getuige de presaties van de vier Harmonie korpsen in deze taptoe. Elk van hen toonde zijn bekwaamheid in het lopen in een achtbaan, het el kaar kruislings passeren het „Engels counteren", enz. al of niet in gezelschap van majorettes. Ook het muzikale re pertoire bleek aangepast, met moder ne nummers zoals b. selectie uit Ro bert Stolz en een mars in dixieland- sty le. Ook Caecilia toonde in 't laatste so lo-optreden van de taptoe voor het eerste voor eigen publiek haar kunnen in een wervelende show, die eveneens grote waardering oogstte. Alle korpsen namen tenslotte deel aan de finaleceremonie, waarbij het gezamenlijk musiceren van de „blazen- Majorettes droegen het hunne bij aan de taptoe. de" korpsen tot een machtig samenspel leidde. Loco-burgemeester de heer A. de Ruiter sprak namens het gemeentebe stuur een dankwoord tot de deelnemen de korpsen. Met het taptoesignaal vanaf het raad huisbalkon en een massaal Wilhelmus werd het muziekfestijn op waardige wijze afgesloten. Taptoe Veenendaal 1969, misschien het begin van een tradi tie? SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse brandweer hield vrijdagavond een dropping, die was uitgezet door de heren G. Vonk en J. v. Schaik. Door financiële steun van de gebroe ders Van Heugtcn was men hiertoe in staat gesteld. Ondanks dat het niet zo moeilijk was als de vorige keer ver dwaalde nog ongeveer de helft van de deelnemers. Men werd met eigen ver voer gebracht vanaf de brandweer ga rage naar Ruwinkel en daar werd men in groepen van drie om de drie minu ten gelost. Dan moest men op Witten- oord uitkomen. Daar kreeg men weer een nieuw briefje en daarmee moest men dan weer op Breeschoten uitkomen. Van daar werd men teruggebracht naar Marktzicht. Verscheidene groepen moesten hier en daar worden opge haald. De stemming had er echter ndet onder geleden. In Marktzicht waar men nog enige tijd gezellig bijeen bleef werden door de heer G. Vonk de volgende prijzen uitgereikt. le prijs groep D. v. Ekris. 2e prijs groep G. v. Kolfschoten. 3e prijs groep C. Valkenburg en 4e prijs groep W. Vlaanderen. Het was zo goed in de smaak gevallen dat men het over een week of vier weer wilde doen. VEENENDAAL De Ritmeester's sigarenfabrieken n.v. gaan zich in Het Belgische Rijckevorsel vestigen. Er wordt een nieuwe NV opgericht ge naamd: Ritmeester Sigaren België. Aanleiding tot de vestiging in de Zui delijke buurstaat is de sterk overspan nen arbeidsmarkt, die met name de produktie bij het hoofdbedrijf in Vee nendaal ernstig stagneert. Ritmeester heeft in Rijckevorsel per 1 januari 1970 de bedrijfsgebouwen ge kocht van de grootste Belgische ta bakfabrikant N.V. Van der Eist, die in deze Belgische gemeente een vestiging heeft. In het bedrijf van de NV Van der Eist werken circa vijftig perso neelsleden, die eveneens per 1 januari 1970 bij Ritmeester Sigaren België NV in dienst zullen treden. De Belgische vestiging van Ritmees ter zal zich voornamelijk gaan bezig houden met een deelbewerking. Ook zal er het sorteren en het bereiden van ta bak plaats vinden. De NV Van der Eist zal per 1 november in loondienst met produktie voor Ritmeester star ten. Geleidelijk zal de Belgische NV haar machines verhuizen naar Leus den, waar het bedrijf zijn produktie gaat concentreren. Ritmeester Siga- refabrieken zullen in Rijckevorsel een geheel nieuw machinepark plaat sen. RENSWOUDE Vrijdag en zater dag werd in gebouw „Rehoboth" een grote bazaar gehouden ten bate van het instrumentarium en de uniformen voor de jeugd van de muziekvereniging „Ons Genoegen". Deze bazaar die zeer goed georganiseerd was en waarvoor veel werk was verzet werd druk be zocht en bracht, zoals penningmeester de heer C. Overeem mededeelde f 7000,- bruto op. Hij hoopte dat na af trek van gemaakte onkosten de kas met f 5000 zou worden verstevigd. Om half elf vond de trekking plaats van de grote verloting. De le prijs een pony viel op lot 1096, de winnaar is nog niet bekend. De heer Noot won de he renfiets en mejuff. A. Hoogeveen het jonge varken. Verder werden de vol gende prijzen nog niet afgehaald: 1600, 3066, 1265, 1541, 1335, 1384. 1545. 1259, 1019, 2065, 1023. Alle honden kwamen keurig verzorgd op tafel, begeleid door diverse dieren- VEENENDAAL In de nacht van za terdag op zondag werd tot driemaal toe ingebroken in de panden aan de Ju- lianastraat, de Leinweberstraat en de Nieuwe Weg. Slechts in een geval had de inbreker succes, daar wordt een be drag van bijna vierhonderd gulden ver mist. Het staat vrijwel vast, dat de serie in braken het werk van een man is ge weest. In twee gevallen ging hij nage noeg op dezelfde wijze tewerk door een gaatje in het raamkozijn te boren om zodoende de raamsluiting te kunnen openen. Aan de Leinweberstraat ont dekte mevrouw Van O. dat de beneden verdieping ongewenst bezoek had gehad In de kantoorruimte waren kafeten en laden overhoop gehaald, zonder dat er echter iets van waarde wordt vermist. Meer succes had de inbreker in een rijwielherstelplaats van de firma Van E. aan de nieuwe weg. Daar kwam hij via de regenpijp en een balkon. Uit een kast werd driehonderdnegentig gul den vermist. De inbreker probeerde daarna zijn slag te slaan in de textiel- groothandel van de firma D. aan de Ju- lianastraat. Ook in dit geval leverde zijn inspanning niets op. De brandkast werd ongemoeid gelaten. De recherche stelt een onderzoek in. VEENENDAAL De 17-jarige brom fietser M. J. K. uit Rhenen botste za terdagavond op de Groeneveldselaan te gen een geparkeerde auto, die hij ndet had opgemerkt. Het was mistig, K's bril was beslagen, en hij had een biertje op. Op het politiebureau is hij door een arts behandeld. Er was o.a. een vinger uit de kom. Zijn brommer was aan de voorzijde ontzet. De auto kreeg lichte schade. Na een uitvoerige explicatie van bur gemeester Hosang besloot de raad van Renswoude tot aankoop over te gaan van een stemmachine. Het voorstel om hiervoor een krediet van f 8500 be schikbaar te stellen kon echter geen vriendjes en belangstellenden. De jury bestond uit mej. Rijnvaan, dierenarts, mej. v. d. Klift en mej. Begemam. Tijdens de keuring werden door de kinderen vele vragen over verzorging en voeding van honden gesteld, welke door de dierenarts vakkundig beant woord werden. Na de keuring werden in een gezellige sfeer de prijzen bekend gemaakt en kon de winnaar een keuze maken uit een leuke sortering prijzen welke geschonken was door diverse zaken in Rhenen, Het bleek dat verscheidene honden boven de tien jaar in zeer goede condi tie verkeerden. „Hulde aan al die goede verzorgers. Het was een nuttige en gezellige mid dag. Allen die aan het welslagen van deze show hebben meegewerkt", aldus afdelingsvoorzitter J. Bosman, „in wel ke vorm dan ook, dankt de vereniging hartelijk...". SCHERPENZEEL Het grote aan plakbord achter het gemeentehuis is weg. Hiervoor is een kastje in de plaats gekomen. De voetbalvereniging Scherpenzeel heeft het recht gekregen om al de mededelingen van de vereni gingen hierin op te hangen. Ook de voor Scherpenzeel van be lang zijnde uitslagen zullen hier op zon dagavonden in worden opgehangen. SCHERPENZEEL De lampionnen- optocht waarmee de Scherpenzeelse winkeliersvereniging de najaarsactie opende trok weer zeer ve«l belangstel ling van de zijde van het publiek. Als jury fungeerde mej. Veenstra de heren S. Laarsma uit Renswoude en C. D. Schravendeel uit Bameveld. De keu ring vond nu niet plaats in de gemeen telijke eierhal maar in de garage van auto Rijk aan het Oosteinde. Na de keu ring maakte men vooraf gegaan door een radio-wagen een rondgang door het dorp. De prijzen werden door de jury als volgt toegekend. Individuelen: le prijs Spaanse danse res, 2e prijs Ballet danseres, 3e prijs Indiaan, 4e prijs Lieveheers beestje, 5e prijs danseres, 6e prijs Zoef de Haas, 7e prijs Pipo de Clown en 8e prijs Tap toe Delft. De groepen werden als volgt gewaar deerd: le prijs de Zeester, 2e prijs ge zusters Hamster, 3e prijs Niels Holger- son, 4e prijs Glaasje op, 5e prijs Oos terse dames, 6e prijs twee beertjes en 7e prijs Hans en Grietje. RENSWOUDE Het kasteel van Renswoude staat in de steigers. Er wordt hard gewerkt aan een restaura tie. die onder meer als doel heeft het gedeeltelijk weer voor bewoning ge schikt te maken. Baron J. J. L. Taets van Amerongen (37), de huidige kas teelheer, woont nu nog in een der bij gebouwen, maar hij is vast van plan 'n vleugel in de toekomst te gaan inrich ten. Omdat een zg. „familiestichting" in het leven is geroepen kan de baron het kasteel zelf blijven bewonen. Voor het zover is, moet er echter nog veel ge beuren. In het gedeelte van het kasteel, dat voor bewoning in gereedheid moet worden gebracht, moesten o.a. de pla fonds flink onder handen worden ge nomen, evenals de vloeren, die aange tast zijn door vocht en zwammen. Veel nieuwe balken zijn al aangebracht. Het ligt in de bedoeling, aldus de ba ron, in de andere vleugel een soort familiemuseum in te richten. Dat wordt niet in dc eerste plaats bestemd voor het publiek, maar hoofdzakelijk voor de familie zelf. Wel zal in de toekomst voor het pu bliek de mogelijkheid bestaan om een bezoek te komen brengen, maar dan wel op aanvraag, en bij wijze van uit zondering. De baron geeft daarbij de voorkeur aan groepen. Baron Taets van Amerongen is blij dat het kasteel, dat een rijke historie heeft, niet geheel ten prooi zal vallen aan de tand des tijds, en dat het niet zonder meer renteloos zal blijven staan. Strak* herkrijgt het iets van zijn oude glorie. Hoeveel tijd met de restauratie zal zijn gemoeid is nog niet bekend. De baron hoopt wel het woongedeelte tegen Kerstmis 1970 te kunnen betrekken. FotoDoorkijkje naar 't kasteel op een archiefopname. Coöperatieve Veilingsvereniging Zalt bommel Omstreken. Prijsbericht d.d. 3-10-'69. Aardbeien: AE 105-143; A 65-85; B 45-47 per doosje. Fruit Export: Cox Or. P., II 75/80 31- 51; II 70/75 28-40 II 65/70 21-33; II 60/65 15-20 per kg. Goudreinette: II 75/85 31- 33; II 65/55 21-24 per kg. Ingrid M.: II 70/80 17-27; II 60/70 15-18 per kg. Bonne Louise D'Avranches: II 65/75 48- 55; II 55/65 35-48 per kg. Brederode: I 70/80 75; I 65/75 per kg. Groenten: Andijvie: I 28-41, II 25-31 per kg; Bloemkool 6/ 73-122, 8/ 48-86 per stuk. Bospeen: 26-29 per bos. Kom kommers Export: 50/60 48; 60/75 57, 75/90 61 per stuk. Meloenen: L 83-159, II 44-101 per stuk. Prei: Al 22-33, All 19- 26, Bil 15-21 per kg Rode Kool: A 19-24, B 15-18 per kg. Savooyekool: A 17-21 per kg. Sla: I 15-20, II 5-10 per stuk. Spinazie: I 41-58 per kg; Snijbonen: I 115-160, II 65-118 per kg. Stamprinses- sen: I 80-85, II 66-82 per kg. Spruiten: A 65-74, B 25-58, D 62-87 per kg; To maten Export: A rood 628-632, Licht 632 -642, B rood 607. Licht 613-635, C rood 5365-53, Licht 579-584 CC 271 per bak Uien: I 27-31 per kg. Waspeen: 20-22 per kg. Witlof: BII 126-184, Afw. 63-107 per kg.

De Vallei | 1969 | | pagina 3