Resteren en Sparta deelden de punten in spannende derby Veenendaal ging ten onder (3-1) Zwemploeg werd gehuldigd DVSA kansloos tegen koploper Advendo gaf voorsprong uit handen: 3-3 Chevron MUSKETIERS BLIJFT IN DE KOPGROEP GOED WEEKEND VOOR SALAMANDERS Eerste nederlaag voor Scherpenzeel Bijeenkomst voor dammers en schakers in Renswoude Valleivogels op de valreep naar zege Schietuitslagen VERLIES VOOR CANDIA '66:1-0 HDS OVERSPEELDE ASV '65 15-1) ortnieuws Hockey Offensief Chevron: Een nieuwe naam met nieuwe kleuren. Nu gaat Chevron in zee met een grote geld-actie: het Chevron kleurenspel. Ga naar een Chevron station dat in het teken van deze actie staat en speel mee! ledereen mag meedoen. Er zijn tienduizenden prijzen met een totale waarde van honderdduizenden guldens! Prijzen van ƒ1,-,/ 2,50, 5,—, allemaal handje contantje, na juist antwoord op een verkeersvraag. (wettelijk verplicht) Maar er zijn ook prijzen van 10,—, 100,—500,—, ja tot 1000,- toe! U neemt ze in ontvangst na oplossing van een verkeerspuzzel. (wettelijk verplicht) Ga dus naar Chevron en win geld, geld, en nog eens geld. MAANDAG 6 OKTOBER 1969 GARDEREN Musketiers heeft za terdag een prachtige 0-4 zege behaald in de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen Veluwse Boys in Garderen. Het is een boeiend en zeer sportief voetbalduel geworden, dat uitstekend werd geleid door scheidsrechter De Koster uit Utrecht. Veluwse Boys startte in een hoog tem po en drukte Musketiers in de verdedi ging. Al spoedig zou evenwel blijken, dat de Musketiers-defensie bijzonder goed op dreef was, en de meeste aan vallen strandden op de centrale verde digers Zwerus van Kranenburg en aan voerder Jaap Kroesbergen. Musketiers beperkte zich in de eerste speelhelft tot enige snelle uitvallen, die echter niet van gevaar ontbloot wa ren. Na ruim 15 minuten spelen lan ceerde linkshalf v. d. Klift linksbinnen Heikamp. Deze sprintte snel in de rich ting van het Veluwse Boys-doel en plaatste de bal precies op maat voor, naar de goed meegekomen rechtsbinnen Cock Ditewig. Deze scoorde prachtig met een kopbal (0-1). Veluwse Boys pro beerde met grote inzet nog voor de rust de achterstand weg te werken, maar een minuut voor de rust bracht Teus Heikamp Musketiers met een schot via binnenkant paal op 0-2. Na de rust heeft Musketiers zich dui delijk de betere ploeg getoond en reeds na zeven minuten spelen moest de Ve luwse Boys-goalie opnieuw naar het net. T. Heikamp bracht met een hard schot de stand op 0-3. Even later kreeg rechts binnen Van Kranenburg nog een prach tige kans toen hij alleen door de Ve luwse Boys-defensie sneed en ook de keeper passeerde, doch hij schoof de bal langs de verkeerde kant van de paal. Ongeveer tien minuten voor het einde bracht linksbuiten Cor Henzen uit een goed voorbereide aanval de eindstand op 0-4. Door deze fraaie overwinning hand haafde Musketiers zich in de kopgroep van de 4e klasse (West). VEENENDAAL De Veenendaalse hoclceyvereniging Salamanders heeft een uitstekend weekend achter de rug. De dames behaalden een sprekende over- winnning op Zevenaar, de heren en jongens speelden gelUk in hun mat ches en alleen de meisjes verloren met klein verschil in een vriendschappelijke wedstrijd van Upward (2-1). Er komt steeds meer publiek op het Panhuis de verrichtingen van de Veenendaalse hockeyteams volgen. Op 't Panhuis-complex was Zevenaar zondagmiddag kansloos tegen een uit stekend spelende damesploeg van Sala manders. Na een 2-1 ruststand liep Sa lamanders weg van de gasten, die uit eindelijk met 5-1 ten onder gingen. De doelpunten werden gescoord door Jorien van Oostrom (viermaal) en Tru dy de Vos. De Salamander-heren sloten een com promis met Zevenaar. Na 'n gelijk op gaande strijd nam Zevenaar een voor sprong, doch in de tweede helft zorgde Frans Albers voor de gelijkmaker. Het werd hierna een spannende strijd, waarin beide teams vochten voor de ze ge, maar de defensies gaven weinig kansen weg. Het Veenendaalse jongensteam speel de thuis gelijk tegen Upward (2-2). SCHERPENZEEL Het zaterdag- elftal leed in Amersfoort tegen SOVA in een zeer sportieve wedstrijd een 42 nederlaag. Het was de eerste ne derlaag in deze competitie voor de Scherpenzelers. Vooral doelman San- gers tastte deze middag voortdurend mis en had zeker aan drie van de vier doelpunten schuld. W. Vlaanderen moest zich in de tweede helft laten vervangen door R. ter Burg die zeer verdienstelijk speelde. Na ongeveer 15 minuten was het Willigenburg die uit een scrimmage voor het doel de bal over de doellijn wist te werken (10). Toen 5 minuten later T. H. Aarsen verkeerd terug speelde kreeg Willigenburg weer een pracht van een kans maar nu miste hij volkomen. Toen 5 minuten voor rust H. Dijkhorst de bal terugkopte was C. Sangers reeds uit zijn doel en het was 20. In de tweede helft bracht Scherpen zeel in de 10e minuut via A. Weste- ning de stand op 21. In de 75e mi nuut was het Speelse die met een handig boogballetje de veel te laat uitlopende doelman Sangers passeerde (31). Scherpenzeel gaf het echter nog niet op en toen tien minuten voor het einde A. Westening een goede voorzet gaf bracht Advocaat de stand op 32. Er was weer hoop bij Scherpenzeel dat men nog een gelijk spel uit het vuur kon slepen. De tijd verstreek echter en Scherpenzeel was niet bij machte om de gelijkmaker te scoren. Toen in de laatste minuut doelman Sangers weer volkomen misgreep was het Apon die de stand op 42 bracht. RENSWOUDE De plannen om te komen tot het oprichten van een dam- en schaakvereniging zijn thans zo ver gevorderd dat op zaterdag 11 oktober om half drie in de kleine zaal van Re- hoboth een bijeenkomst is belegd voor geïnteresseerden. Het voorlopige comité heeft inmiddels een aantal personen, van wie bekend is dat zij de voornoemde denksporten be oefenen, een schriftelijke uitnodiging toegezonden, doch er zullen ongetwij feld in Renswoude of in de naaste omgeving nog anderen zijn die be langstelling hebben. Ook zij worden za terdagmiddag verwacht in Rehoboth. RESTEREN De derby tussen Res teren en Sparta is bijzonder spannend verlopen. Sparta was wat sterker dan Resteren dat zich hoofdzakelijk toe egde op verdedigen en met snelle uitval len succes probeerde te boeken. Sparta speelde te veel door het midden en dat was een kolfje naar de hand van de achterhoede van Resteren waarin doel man Meurs het nodige keepersgeluk had deze middag, want tot 4 maal toe kwamen paal en lat hem te hulp. Uit een strafschop van Sparta werd de bal zelfs recht op hem ingeschoten. Het begin was voor Sparta, dat al di rect doelrijpe kansen kreeg. Maar Win kelman en Huibers richtten te hoog. In de 10e minuut schoot D. v.d. Kolk hard tegen de onderkant van de lat en even later was het Gerritsen die zijn schot door doelman Meurs tot corner zag verwerkt. Aan de andere kant moest doelman Van Eist tot tweemaal toe op treden bij schoten van G. S. Meurs en Van Kleef. In de 24e minuut had Vermeer van Kesteren zijn ploeg de leiding kunnen bezorgen. Alleen doorgebroken rende hij op doelman Van Eist af, maar deze liep tijdig uit en kon het gevaar bezwe ren. Met nog een minuut te spelen in de eerste helft viel de eerste treffer. De bal kwam bij G. S. Meurs en deze schoot Kesteren naar een 1-0 voor sprong. Na rust een geweldig offensief van Sparta. In de 49e minuut kogelde Ger ritsen tegen de paal, Winkelman schoot tegen de lat, en Huibers rientte rake lings voorlangs het doel. In de 56e mi nuut kreeg Sparta een strafschop toe gewezen wegens het onderuithalen van de doorgebroken J. Huibers. Doelman Van Eist zou zij* collega trachten te verslaan maar zijn schot was te zacht en recht op doelman Meurs gericht. Meteen daarna was Kesteren weg en via de altijd gevaarlijke G. S. Meurs kreeg het een kans om de voorsprong te vergroten. Maar .weer was het doel man Van Eist die fraai redde. In de 75e minuut stond de paal weer een doelpunt van Sparta in de weg bij een schot van Gerritsen. Sparta geloofde er niet meer in, ook niet toen de zwakke rechtsbuiten v.d. Kolk vervangen was door Wevers. Kesteren kreeg in de laatste fase van de strijd nog enkele goede kansen, maar doelman Van Eist voorkwam tot tweemaal toe een doel punt. In de laatste minuut drong Spar ta weer naar voren. Winkelman kreeg de bal van Gerritsen, plaatste meteen door naar de op snelheid liggende Hui bers en deze joeg de bal onhoudbaar in het doel (1-1). Daarna floot de zeer goed leidende scheidsrechter Van As- selt uit Nunspeet voor het einde. SCHERPENZEEL Het is Valleivo gels gelukt om in de laatste minuten van de wedstrijd tegen NS VS nog een doelpunt te scoren. De officiële speel tijd was toen al voorbij. Er was echter nogal eens oponthoud geweest en hier voor trok de scheidsrechter 3 minuten bij. Vooral de zeer snelle NSVS-rechts- buiten H. van Kesteren was een voort durend gevaar voor de Valleivogels-ver dediging. Valleivogels was aanvankelijk wat sterker. In de 18e minuut schoot W. Id- zerda tegen de paal. Toen even later J. van Rootselaar Gzn. zich fraai wist vrij te spelen gaf hij een afgemeten voorzet, de spil van NSVS onderschep te de bal met de hand en iedereen dacht dat de arbiter een strafschop kon geven. Hij wuifde echter de protesten weg. De achterhoede van NSVS kwam nu onder druk te staan. J. van Rootse laar probeerde in te koppen maar de bal rolde langs het lege doel. Door tij dig ingrijpen van de NSVS-goalie bleef het bij 00. De uitvallen van de gas ten waren wel gevaarlijk, maar het ontbrak de ploeg aan een afwerker. Toen de tijd verstreken was trok de scheidsrechter nog drie minuten bij. In deze verlenging kwam Valleivogels toch nog aan de overwinning. Er ont stond in de NSVS verdediging een op eenhoping voor het doel en toen bij een voorzet van rechts A. Terschegget de bal verkeerd raakte vloog het leer in eigen doel (10). ZEIST Het ziet er wel naar uit dat Veenendaal zonder Henk Imbos niet veel meer kan presteren. Ook te gen Saestum moest de ploeg van trai ner Zeiler een nederlaag incasseren. Al voor rust was een 3-1 score bereikt die tevens eindstand zou worden. Veenendaal keek- al na enkele mi nuten tegen een achterstand aan en kon zich slechts met moeite staande houden in de vloeiende aanvallen van Saestum. In de 10e minuut werd het evenwicht in doelpunten weliswaar her steld, v maar dat kostte wel de nodige moeite. Uit een scrimmage voor het Zeister doel werd de score op 1-1 ge bracht Lang duurde 't niet, want nog voor rust kon Saestum keepr Blanke- spoor weer tweemaal verschalken. De Veenendaalse verdediging, waarin Wim Gerritsen duidelijk tekort schoot, was bijzonder onzeker en kon niet op tegen het steeds aanvallende team van de thuisclub. In de voorhoede werkte Henk Stuivenberg wel enthousiast, maar van zijn afwerking kwam niets terecht. Dick van Dijk kwam er nauwelijks aan te pas. Ook na rust bleef Saestum veel sterker en alleen doordat er meer aandacht aan de verdediging werd be steed, bleef de score op 3-1, ruim vol doende voor een overwinning van de thuisclub. SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging zijn aan het winterseizoen begonnen met wedstrijden met de buks. De uitslagen hiervan waren als volgt: A. C. van Dusschoten 92, J. Koudijs 92, G. Ges- kes 91, P. Engelenburg 91, M. Berend- se 90, W. van Leuveren 86, J. la Bas- tide 84, J. van Eist 84, T. Rustenhoven 81, A. van Eist 77, P. ter Burg 75, A. van Garderen 75, H. Pater 74, J. Koot 74, J. Visser 74, J. ten Broek 72 en E. J. Reemst 71. RHENEN „We zullen volgend jaar opnieuw een poging doen om het record 24-uur zwemmen op onze naam te bren gen," aldus de voorzitter van de RZ en PC „De Forellen" tijdens een huldiging van de zwemploeg die enige tijd gele den heeft getracht het record van de zwemvereniging Eist (O.B.) op haar naam te brengen. De heer Hendriks kondigde de nieuwe recordpoging aan in het clubhuis „Can- dia", waar zaterdagavond meer dan honderd zwemmers en zwemsters van de vereniging bijeen waren om de ma rathon-zwemmers een gezellige avond te bezorgen. De ploeg kreeg een aan denken in de vorm van een liggende trofee. De heren Van Dijk en De Kruijf, die zoveel voorbereidend werk hadden verricht en de volle 24 uur in touw zijn geweest om de ploeg te coachen en te verzorgen, kregen even eens een aandenken aangeboden. De rest van de feestavond werd muzikaal opgeluisterd door „The Music Makers". De verloting slaagde uitstekend. De opbrengst daarvan wordt gebruikt voor een binnenkort te houden St. Nicolaas- feest voor de jongere leden. AMERONGEN Ook tegen koplo per SEC in de eerste thuiswedstrijd heeft DVSA geen vuist kunnen ma ken. SEC was de hele wedstrijd door sterker en zijn aanvallen werden beter opgebouwd dat bij de Amerongers. Het was een uiterst sportief duel, dat ein digde in een 0-3 zege voor de gasten. SEC zette de aanvallen op, maar DVSA gaf vrijwel geen kansen weg. Men paste een uitstekende mandekking toe en kwam daarbij tot behoorlijk spel, dat echter in de aanval misluk te. SEC speelde in de eerste helft niet zo best en was zeer slordig in de af werking. Na ongeveer een kwartier nam SEC een cornerbal. De bal kwam goed voor het doel, plotseling kwam één der SEC-ers vrij te staan en zijn schot be tekende 01. DVSA gaf zich niet ge wonnen. De ploeg forceerde enkele hoek schoppen, doch verder kwam zij niet. In de eerste helft kwam SEC nog op 02. De tijd voor de eerste helft was al verstreken toen SEC een vrije trap kreeg te nemen. Uit deze vrije trap kwam de bal in de DVSA-doelmond en in een wirwar van spelers schoot men raak. Ondanks protesten van D VS A-zijde (vanwege de speeltijd) werd het doelpunt toegekend. In de tweede helft kwam DVSA wat meer tot aanvallen. Na een kwartier kwam G. v.d. Berg alleen voor de doelman, doch uit zijn schot verdween de bal langs de verkeerde kant van de paal. Dat had een ommekeer in de strijd kunnen betekenen. Nu viel het doel punt even later echter aan de andere kant. Een zeer goede aanval over rechts werd uitstekend afgewerkt en dat be tekende 03. EDERVEEN Advendo heeft het zaterdag op eigen terrein tegen het be zoekende FZO uit Zeist niet verder kunnen brengen dan een 33 gelijk spel. In de aantrekkelijke wed:;trijd, die door een groot aantal toeschou wers werd bijgewoond, leidde Adven do een kwartier voor het einde nog met 31 maar door twee defensiefouten kwamen de gasten tegen de verhou ding in nog naast de Ederveners. Advendo zette vanaf de aftrap een hevig offensief in en er kwamen veel doelrijpe kansten maar J. Nab en A. Dro^t faalden in de afwerking. Toch w et in de 10de minuut al raak toen F Fluiter uit een uitstekend geno- orner van J, Nab keeper Pauli kijken gaf. 10. De gasten wa- >r deze achterstand niet aange- en kwamen onder de druk u: 16de minuut werd de stand gi n linksbinnen Dolman keeper - et een goed schot passeer Vijf minuten later nam Advcr ieuw de leiding toen D. Vee n prachtige trekbal keeper Pau ^ssend en onhoudbaar passeerde l Voor de rust had Advendo een k. pech toen R. de Fluiter uit een vrije trap tegen de lat schoot. Na de hervatting bleef het een aantrekkelijk duel en Advendo had alweer gauw suc ces toen R. de Fluiter uit een vöorzet van J. v. Donkelaar keeper Pauli met een onhoudbaar schot passeerde (3-1). Na dit doelpunt ging Advendo het wat rustiger aan doen en de gasten geloof den ook niet meer in een succes totdat een kwartier voor het einde de stand 32 werd toen E. v, Nieuwamerongen te zacht terugspeelde op keeper v. Hal. Advendo was door deze treffer duide lijk aangeslagen en 3 minuten later was de stand weer gelijk toen Veenen daal met een goed schot v. Hal passeer de (33). Kort hierna werd een FZO- speler door de goed leidende scheids rechter Schoeman van het veld gezon den wegens natrappen. Advendo zette nog wel een slot-offensief in, maar dat leverde geen succes meer op tegen het met 10 man spelend FZO. De overige uitslagen waren: GWV IV-Advendo II 1—1, Candia III- Advendo III 5—3, Advendo IV-Renswou- de IV 2—3, Adspiranten: Renswoude A-Advendo A 01, DOVO D-Advendo B 3—3. HOEVELAKEN - Candia '66 heeft za terdagmiddag tegen een technisch be ter spelend Hoevelaken een 1-0 neder laag moeten incasseren. Ook nu weer was het schot bij de Rhenenaren zoek. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd trachtte de Candia-doelman bij een hoge inzet de bal weg te slaan maar dat werd hem noodlottig. Een Hoevelakenaanvaller wipte het leer over hem heen in het net, en dat was de beslissing. Het was overigens een gelijk opgaande strijd. LEERSUM Voor de wedstrij HDS-ASV '65 deed de voorzitter var HDS, de heer R. Wagensveld een drin gend beroep op de spelers: „Jongens, jullie spelen vandaag voor de laatste maal op het oude veld. Zorg er voor dat er een overwinning uit de bus komt. Dat zou een mooi afscheid zijn van dit bijna onbespeelbare terrein". HDS heeft deze woorden goed ter har te genomen, want koploper ASV uit An keveen werd naar een gevoelige 5-1 ne derlaag gespeeld. Over alle linies wa« HDS de sterkste ploeg. Reeds in de negende minuut loste Piet Willemse en hard schot, dat voor de Ankeveense doelman te machtig was. Wim van Rheenen, die in deze wedstrijd weer naar een grootse vorm groeide, liet vlak daarop met een strak schot 2-0 aantekenen. ASV was verrast door dit sterke HDS-offensief. Tot de rust bleef HDS oppermachtig en met wat meer overleg zou de voor sprong zeker groter zijn geweest. Direct na de hervatting was het Wulf de Greef die uit een strak schot de krui sing van paal en lat trof. Wim van Rheenen kwam zeven minuten na de rust prachtig in de gelegenheid om 3-0 te scoren. Op de rand van buitenspel bleef hij staan, evenals de AS V-achter hoede, maar toen er niet gefloten werd ging hij door en scoorde beheerst. Via een penalty kon ASV tot 3-1 ko men, maar HDS liep via doelpunten van Piet Willemse en Wim van Rheenen uit tot 5-1. Wim van Rheenen was de ge vaarlijke man in de HDS-voorhoede. het Chevron kleurenspel. En win geld, geld en nog eens geld. Uitgesloten zijn Chevron wederverkopers en hun personeel, alsmede de employées van Chevron Petroleum Maatschappij (Nederland) N.V., en medewerkers van het reclame-wedstrijd-bureau.

De Vallei | 1969 | | pagina 4