Deen gaat nu wat rust nemen Nog een wereldrecord voor Mogens Frey Morgen tiende finale om wereldbeker Rotterdamse boksers sterker dan Londenaren PLAGEMAN GAAT WEER BIJ DOS VOETBALLEN Krommenie Linoleum ant die smaakt nu eenmaal anders dan andere Sterling Moss reed (weer) te hard PROTESTEN TEGEN MAATREGELEN UCI Opvolger Debuut Loonderving Welgemoed Hill brak beide benen Stelt u zich eens voor dat we linoleum niet in 1899 maar vandaag hadden geïntroduceerd. En u morgen 't nieuws in uw ochtendblad zou lezen. f In de trant van: Krommenie brengt vloerbedekking die een leven lang meegaat! Sensatio nele ontwikkeling op vloerbedekkings- gebied! Uniek materiaal voor uw vloer: brandt niet, slijt niet, pluist niet, vlekt niet. Errz. Enz. Waarschijnlijk zoudt u uw man aan stoten en verzuchten: Hè, hè, onze vloer- I bedekkingsproblemen zijn opgelost. En iedereen zou z'n. ouderwetse vloer bedekking aan de vuilnisman meegeven om voortaan zorgeloos te leven op het hy permoderne linoleum. De huisvrouw zou meer tijd voor haar gezin hebben, omdat ze minder aandacht hoefde te besteden aan haar vloer. Haar echtgenoot zou zich lekker ontspannen voelen omdat-ie af en toe rustig wat as van z'n sigaar zou kunnen morsen. En de kinderen zouden zich fijn kunnen uitleven omdat de vloer tóch niet stuk te krijgen was. Helaas, Krommenie heeft z'n lino^ leum al in 1899 uitgebracht. En daarom denken sommige mensen wel eens dat 't een tikkeltje ouderwets is. Kunnen wij 't soms helpen dat we onzMijdlÉó-yer vooruit waren? Prachtige kleurenfolders bij uw woning' inrichter of rechtstreeks op aanvraag bij Postbus 13, Krommenie. DINSDAG 7 OKTOBER 1969 Trainingsopzet voor herenkernploeg gewijzigd AMSTERDAM Conditiemeester Ben Holleboom, die dit jaar de herenkern ploeg voor het laatst onder handen neemt, heeft de wekelijkse training in het CIOS te Overveen in iets gewijzigde banen geleid. De Overveense gymnastiek leraar, wiens aanmoedigingskreet „juimt'm" tijdens de draafpartijen rond het CIOS voortdurend te beluisteren is, zegt„Ik heb het accent wat verlegd. We trainden voornamelijk op schaatshouding, op stijl. Nu heb ik wat meer tempo oefeningen ingevlochten met het oog op sprintverbetering". Zestien jaar heeft de kalende Holle boom enthousiast de conditie van rij ders en rijdsters op peil gehouden. „Ik zou nu wel eens wat meer aandacht •an mijn gezin willen besteden. Ten slotte was ik bijna elk weekeinde be zet. De heren trainden op zaterdag en de dames tot vorig jaar op zondag. Pas dit seizoen is daar verandering in gekomen. De dames-training is naar dinsdag verschoven. Een belangrijk punt, dat tot mijn besluit heeft geleid was ook, dat de conditietraining in de toekomst naar een meer centraal ge legen plaats wordt verschoven. Arn hem of Amersfoort bijvoorbeeld. Dan gaan er meteen zoveel kilometers in zitten. Wel blijf ik de training van de dames verzorgen". Opvolger van Holleboom wordt de Arnhemse gymnastiekleraar Henk Gemser, die momenteel in het CIOS al „meedraait". De conditie van de kernploeg laat nu al weinig te wensen over. Dokter Lap, de „vaste" medische begeleider, die zich zo nu en dan per soonlijk aan de lang niet malse trai ningsopdrachten van Ben „Beul" Hol- leboom onderwerpt: „De conditie van de jongens is beter dan vorig jaar op dit tijdstip. Ik heb iedereen onlangs nog eens onderzocht, maar conditio neel was alles prima". De kernploegleden zijn half mei, nauwelijks twee maanden na afloop van het seizoen, al weer op het CIOS be gonnen met de conditietraining. Jan Bols, Arie Eriks, Ronnie Nooitgedagt, Peter Nottet, Ard Schenk, Eddy Ver- li ey en, Kees Verkerk en Karei te Win kel prolongeerden hun kernploeglid maatschap, terwijl Jappie van Dijk en UTRECHT Drs. J. Plageman gaat toch weer bij DOS voetballen. De trainingsmoeilijkheden voor Plageman, die in Arnhem was gaan werken, zijn opgelost en ook over de zakelijke kwes ties is hij met het bestuur van DOS tot overeenstemming gekomen. Trainer Zalai staat volkomen achter de nieuwgesloten overeenkomst. De kans is groot dat Plageman zon dag al bij DOS zal worden opgesteld tegen NEC. Hij heeft zijn conditie op peil gehouden door bostrainingen on der leiding van Donenfeld, de vroegere coach van DOS. De laatste weken, toen hij voorne mens was als amateur voor de Arn hemse tweedeklasser SML te gaan voetballen, trainde Plageman met de B- groep van DOS mee. Co Giling hun debuut maakten in deze selectieploeg. Jorrit Jorritsma haakte 21a jaren af. Acht rijders trokken met verloofdes en meisjes en het echtpaar Pfrommer in augustus naar het Noorse Kristiansand voor een soort zomerkamp van twee weken. „We hebben daar beslist niet stilgezeten. Iedreen had een racefiets meegenomen en we hebben heel wat kilometers gedraaid', aldus coach Leen Pfrommer, „natuurlijk was er de nodige ontspanning. Die wisselwer king veel goed gedaan". Ronnie Nooitgedacht (studie) en Karei te Win kel, die zich niet van zijn werk kon vrijmaken (Ik ben 's winters ook al zoveel weg) bleven in Nederland. Het ligt in'de bedoeling de wekelijkse bij eenkomsten in het CIOS tot half no vember voort te zetten. Eind oktober wordt er weer serieus aan ijstraining gedacht. Leen Pfrommer hierover: „We gaan echt niet op fondantijs staan. Dan zitten ze zo kapot". en Conditiezorgen zijn er niet. Studie- arbeidszorgen des te meer. De maanden noodgedwongen winter- verlet zijn altijd al een kwetsbaar punt geweest. De studerenden hebben grote moeite het verloren terrein te herwin nen en de werkenden moesten het in het seizoen zonder salaris stellen. Nu heeft de internationale schaatsunie ,(ISU) in juni van dit jaar tijdens het congres in Londen besloten uitkering van loonderving in het vervolg toe te staan. Dit heeft de situatie in Neder land echter niet veranderd. „We zouden wel willen, maar we hebben er doodeenvoudig het geld niet voor", zegt de secretaris van de KNSB Henny Roos, dit jaar herbenoemd als bestuurslid van de ISU. „Zoals het er nu voor staat kunnen we nog niet eens ons trainingsprogramma volledig reali seren. Bovendien, zijn er nog andere problemen, die het vraagstuk van loon derving naar de achtergrond verdrin gen'. Pfrommer onderkent de finan ciële moeilijkheden van de KNSB, maar zegt niettemin: „Als je hoort wat de Noorse en Zweedse bonden op dit punt doen, ga je toch wel denken: kan dat hier niet anders? De Zweedse kernploeg verschijnt bijvoorbeeld op reclamefoto's, en dan te bedenken dat de vice-voorzitter van de ISU Sven Laftman daaraan zijn medewerking verleent". Roos was van deze ontwik keling op de hoogte: „De sponsors lig gen in Nederland niet voor het opschep pen. Bovendien moeten we hiermee de uiterste voorzichtigheid betrachten. In de ISU-reglementen is reclame nog al tijd verboden. Maar als we dan zien wat ze in Zweden uithalen, denken wij er hard over om in soortgelijke geval len alles maar door vijf vingers te zien". Ook voor KNSB-penningmeester Wout Egas was betaling van loonderving geen haalbare kaart. „Deze week gaat de subsidie-aanvrage de deur uit. Die ligt aanzienlijk hoger dan vorig jaar. omdat we de vorming van een nieuwe jeugdkernploeg en de specifieke sprint training ingecalculeerd hebben. Maar van dit subsidie zal ongetwijfeld nog wat afgeknabbeld worden. De bate uit internationale wedstrijden moeten we over een periode van vijf jaar versprei den. We denken uiteraard wel aan steun van het bedrijfsleven maar ge schikte partners hebben we nog niet kunnen vinden". De „studenten" moeten elk jaar mor rend studiemaanden missen; vervan gende voorzieningen zijn er niet. Ron nie Nooitgedacht, vorig jaar verras send sterk naar voren gekomen, zakte in zijn eerste studiejaar fysiotherapie. Ard Schenk, deze zomer in Denemar ken verloofd met de Hilversumse gym- nastieklerares Bonna van der Kooy en nog altijd in Amsterdam op kamers moest in september een tentamen in dezeflde studierichting overdoen. Peter Nottet, studerend aan de academie in Den Haag, „zit" in november voor zijn tweedejaarstentamens. De Loosduiner in een quasi wanhopige bui. „Ik kan net zo goed postbode worden". Maar ondanks dit alles stort ieder een zich welgemoed in de wekelijkse trainingsarbeid, popelend om zich in de grote wedstrijden te kunnen me ten met de Noorse en Zweedse elite. Kees Verkerk voert daarbij gewoonlijk het hoogste woord. Zelfs tijdens de zwaarste „proefweken" van Holle-, boom vindt de Puttershoeker nog tijd voor zijn gebruikelijke grappen en grollen, daarmee demonstrerend dat zijn conditie niets te wensen overlaat. De herenkemploeg begint na de wedstrijden voor de „IJsselcup" (22 november in Deventer) weer serieus aan „het grote werk" te denken. Be gin december is er een trainingskamp in Heerenveen. Daarna trekt men naar Hamar in Noorwegen tot de strijd om de Nederlandse titels (10 en 11 januari in Deventer). Tijdens een verblijf op de snelle baan van Inzeil bereidt men zich voor op de wedstrijden om het Europese kampioenschap, die op 24 en 25 januari in Innsbruck worden gehou den. Tussen Innsbruck en het wereld- toernooi op 14 en 15 februari in Oslo verblijft de ploeg, die na de Neder landse kampioenschappen waarschijn lijk uit zes man zal bestaan, zo goed als zeker in Davos. ADVERTENTIE Spijtig dat we linoleum niet vandaag hebben uitgebracht ELMIRA (New York) De Britse autocoureur Graham Hill, die zondag in de 92e ronde van de Grote Prijs van de Verenigde Staten in Watkins Glen uit zijn Lotus Ford werd geslingerd, blijkt beide benen gebroken te hebben. Zijn toestand is bevredigend. Hill's wa gen, die enige malen over de kop sloeg, is volkomen vernield. ADVERTENTIE mijn volgende pakje is weer MEXICO CITY Minder dan 24 uur na zyn geslaagde aanval op het wereld uurrecord voor amateurs heeft de Deense renner Mogens Frey Jensen maandag ook het wereldrecord op de 5000 meter voor amateurs verbeterd. De Deense renner, die zondag tydens zijn uurrit de eerste 5000 meter had afge legd in 6 min. 9,5 sec., was maandagmorgen over dezelfde afstand by na acht se conden sneller en maakte een tyd van 6.01,6. Hy gebruikte daarmee ruim vier se conden minder dan Jiri Daler, de vorige recordhouder, die op 22 oktober 1968 de 5000 meter met staande start had gereden in 6 min. 5,74 seconden. Na zijn tweede recordverbetering in 24 uur heeft Mogens Frey Jensen be kendgemaakt niet nog een poging te zullen ondernemen om het wereldre cord op de 10.000 meter te verbeteren zoals hij eerder had aangekondigd. Mo gens Frey is trouwens sinds 24 uur al in het bezit van het record op de tien kilometer. Tijdens zijn jacht-met-suc- ces op het uurrecord legde hij de eer ste tien kilometer af in 12 minuten 23,8 seconden, waarmee hij het wereld record van Ercole Baldini (12.37.6, Mi laan, 19 september 1956) met 13,8 se conden verbeterde. ét.ft MOGENS FREY nog één VAN ETTEN, New York De Britse ex-autorenner Stirling Moss heeft gisteren, nadat hij het com mentaar had verzorgd bij de Ame rikaanse Grote Prijs, die op de ren baan van Watkins werd verreden, stevig te hard gereden en zal daar voor worden beboet. De thans 40- jarige Moss is voor iets dergelijks in de staat New York al enkele ma len verbaliseerd in de laatste jaren, en kan thans een stevige douw ver wachten. De Deen vertelde na zijn verbetering van het record over vijf km, dat hij op dat moment geen zin had door te gaan om in 'aansluiting daarop te proberen het record over de dubbele afstand te verbeteren. „Ik twijfelde eraan of ik mijn ritme van de eerste vijf km zou kunnen vasthouden. Het was gewoon beter om te stoppen. Ik zal het ook niet nog eens proberen. Ik vind, dat ik de afgelopen twee dagen in Mexico-Stad voldoende heb gedaan. Mijn volgende plan is een flinke periode echt lekker rust te nemen. In de laatste vier, vijf jaar ben ik nauwelijks aan een echte vakantie toegekomen". MILAAN Wanneer AC Milaan en Estudiantes de la Plata woensdagavond in het Milanese San Sirostadion tegen over elkaar staan, betekent dat de tien de finale om de wereldbeker. Real Ma drid, toen nog met de „Blonde Pijl" Di Stefano, was in 1960 de eerste win naar van de beker. Vervolgens werd de beker gewonnen door Penarol, FC Santos (tweemaal). Internazionale (twee keer), weer Penarol, Racing Buenos Aires en in 1968 door de tegen stander van AC Milan: Estudiantes de la Plata. De Argentijnen zijn al enige tijd in Italië ter voorbereiding op het duel van woensdagavond. Zij hebben al enkele oefenwedstrijden gespeeld, maar daar in hebben zij hun grote vorm nog niet gedemonstreerd. De Italianen hebben zich zondagavond teruggetrokken in het trainingskamp Milanello, op 40 kilometer van Milaan. Trainer Nereo Rocco heeft gezegd dat zijn elftal woensdagavond zal aanval len. „Wanneer wij in de uitwedstrijd een kans willen hebben, is het nood zakelijk dat wij thuis winnen", aldus Rocco. Voor de Milanese verdediger Karl- Heinz Schnellinger zit er een schaduw kant aan deze finale. Op 22 oktober namelijk, de dag waarop Estudiantes en AC Milan in Argentinië opnieuw te genover elkaar staan, speelt het West- duitse elftal tegen Schotland. Schmel- linger zal daar niet bij zijn. AC Milan heeft zijn blonde verdediger op die dag hard nodig. ROTTERDAM Een Rotterdams amateur-boksteam heeft maandagavond in de Rivièrahal in de Maasstad met 12-8 gewonnen van een Londcnse selec tie. Het zag er aanvankelijk somber uit voor de Rotterdammers toen zij de eerste drie partyen kansloos verloren. Nadat halfzwaargewicht Van Schaik, die enkele maanden geleden bij de Maccabia-spelen het goud veroverde, Rogers verslagen had, keerden de kan sen echter. Sensationeel verliep het duel tussen de zwaarwelters Koolmees en Clarke. De technisch uitstekende Koolmees be heerste het gevecht met zijn sterke di- recten volledig maar ging plotseling in een hoek op een te lage stoot van de Brit neer. Scheidsrechter Mercey telde de Nederlander, die krimpend van de pijn op het canvas lag, uit en diskwali ficeerde vervolgens Clarke. In de bes te partij van de aantrekkelijke avond versloeg de stijlvolle middengewicht Carel Jansen de hoekige Londenaar An dy Bell, die kansloos was tegen het pre cisiewerk van de Rotterdammer, ruim op punten. De uitslagen: Vedergewicht: Matthews (L) wint door opgeven in de tweede ronde van Bandel (R). Lichtgewicht: Bok (R) wint op pun ten van Lavey (L). Zwaarweltergewicht: Knowles (L) wint op punten van Walkott (R): Dries- sen (R) wint op punten van Williams (L); Koolmees (R) wint door diskwa lificatie in de eerste ronde van Clarke (L). Middengewicht: Jones (L) wint op O A Driessen (rechts) in actie tegen de Engelsman Williams. PARIJS De beslissing van de in ternationale wielerfederatie om 't aan tal etappes en de lengte daarvan in de belangrijkste ronden te beperken, heeft tot heftige reacties van de Tourdirec tie geleid. Men is er in Parijs verbaasd over dat er over deze beslissing geen over leg is gepleegd met de belanghebben den. De organisatoren zijn vooral ge belgd over het feit, dat de Tour de Francein de toekomst niet meer dan twintig etappes mag tellen, naar hun mening worden zij door deze maatre gelen teveel in hun mogelijkheden be perkt. Ook zou het bij de huidige stren ge voorschriften van de politie niet te vermijden zijn dat sommige etappes meer dan 200 km tellen. De organisa toren steunen weliswaar de strijd van de UCI tegen de doping, maar zij zijn van mening dat de maatregelen, die thans zijn genomen, in de praktijk on uitvoerbaar zijn. De organisatoren van de Ronde van Spanje hebben maandag hun misnoegen uitgesproken over de maatregelen van de UCI om de doping tegen te gaan. De directie van de „Vuelta" is van mening dat de beperking van het aantal etappes en kilometers in' de gro te ronden het doping-probleem nog niet oplost. Men vindt verder dat de nieuwe formule voor de toelating tot het we reldkampioenschap op de weg er niet toe bijdraagt dat dit kampioenschap aan waarde wint. De Spanjaarden wil len de strijd om de regenboogtrui niet in één rit beslissen, maar over meer wedstrijden verdelen. Verder zijn de or ganisatoren van de „Vuelta" evenals de directie van de Tour de France van mening dat zij bij het overleg over deze kwestie betrokken hadden moeten worden. punten van Bogaerts (R); Saul (L) wint door opgeven in de eerste ronde van v.d. Poel (R); Carel Jansen (R) wint op punten van Bell (L). Halfzwaargewicht: Van Schaik (R) wint op punten van Rogers (L). Zwaargewicht: Wim Jansen (R) wint op punten van Sullivan (L).

De Vallei | 1969 | | pagina 13