Meer aandacht Omzet staatsloterij door giro snel toegenomen voor badkamer Nieuwe koplopers in districtsfinale West Vriendenkring wil kennis van wijnsoorten bevorderen A. Voogt zegevierde in tweedaagse etappewedstrijd Bedosan GEEN VREES VOOR CONCURRENTIE UIT WEST-DUITSLAND Helft van Zuid-Amerika onder militair bewind HAARVERZORGING Wielrennen Dammen Klassering voor het snel en radikaal verwijderen van likdoorns UIT DE KERKEN Levendig tegen vet haar hairsprays haarverstevigers haarkleurverstevigers en spoelingen crèmebehandelingen haarherstellers RECORD NIET UITVERKOCHT GARANTIE CRISIS OOK VROUWEN HOGER NIVEAU y. d. Velde generaal kampioen bij VPV De Zaterdagvliegers PROEVERI] ANDERS DAN THUIS met het symbool van klassieke schoonheid DINSDAG 7 OKTOBER 1969 "PJEN HAAG „Het gaat voortreffelijk met de Ne- derlandse Staatsloterij. De omzet is in nog géén vijf jaar verviervoudigd, de collecteurs en collectrices zien de laatste maanden hun inkomens stijgen en ook de minis ter van Financiën kan dit jaar rekenen op meer dan de 30 miljoen gulden, die hij in 1969 hoopte te ontvangen". Dat zegt de directeur van de Nederlandse Staatsloterij, de heer P. R. van Alderwerelt van Rosenburgh, die al bijna 20 jaar lang dit overheidsmelkkoetje vlijtig op fokt. Sinds een paar maanden kan iedere Nederlander met een eigen gironummer voor 25 gulden meeloten naar een hoofdprijs van een half miljoen. Nooit meer loopt hij de kans bij een uitverkochte staatslotenverkoper mis te grijpen. Groot blijkt de belangstelling om op deze eenvoudige wijze mee te doen. „Voor de loterij die vorige week de eerste trekking had, om nauwkeurig te zijn de 593e, zijn ruim vijftigduizend hele loten van 25 gulden per giro verkocht. Dat is veertienduizend loten meer dan de eer ste loterij die per giro mogelijk was", zegt de heer Van Alderwerelt. Hij kent de cijfers precies, want met gepast vertrouwen in de computers van het girokantoor volgt hij zijn omzetver- groting. In totaal zijn voor deze laatste loterij één miljoen honderdduizend loten verkocht en ook dat is een nimmer be haald record. „We zijn nog niet helemaal door de kinderziekten van de giroloten heen, maar het aantal klachten is zo klein, dat het nauwelijks in een percentage valt uit te drukken. Het zal wel nooit helemaal zijn te voorkomen, dat iemand die één lot bestelt er twee in zijn giro- envelop vindt. Dat zijn fouten waaraan niet is te ontkomen". Het aantal klanten dat verontrust op belt met de vraag waar het bestelde lot blijft, vermindert met de dag. „We kun nen nagaan met behulp van een film strook of inderdaad per giro is besteld. Is dat zo en heeft de klager niets ont vangen, dan zijn we niet te beroerd te lefonisch het nummer te vertellen en zelfs deze verkoop schriftelijk te beves tigen", zegt de heer Van Alderwerelt zakelijk. Hij weet ook zeker, dat het zijn ruim vierhonderd collecteurs en collectrices goed gaat. „Die hebben een paar maan den geleden krachtig geklaagd, dat door giroverkoop is, dat de Staatsloterij Maar door een hogere omzet voor vrij wel alle wederverkopers, en een gewij zigde provisieregeling zijn zij er finan cieel op vooruit gegaan. Terecht hoor ik nu geen enkele klacht meer". Een van de grote voordelen van de giroverkoop is, dat de Staatsloretij nimmer uitverkocht zal zijn. Pas als de datum van bestellen voorbij is, wordt het aantal loten vastgesteld. Dan pas komt het elektrische apparaat in wer king." Met dat apparaat bedoelt de heer Van Alderwerelt de machine met de zes cijferschijven. Bij elke trekking geeft hij het sein de schijven af te remmen in hun dolle vaart, waarna het winnende nummer verschijnt. „Nog niet zo heel lang geleden werk ten we met een grote trommel vol met opgerolde papiertjes. Op elk papiertje een nummer en dan maar in een stamp vol zaaltje afwachten welk winnend nummer uit de trommel zou komen". De heer Van Alderwerelt hoopt nog dit jaar een elektronische apparatuur in gebruik te nemen voor zijn staatslote rij. „De Technische Hogeschool in Delft maakt het speciaal voor ons met de garantie dat het feilloos werkt. Ook met deze nieuwste aanwinst wil ik iemand uit het aanwezige publiek zelf laten meewerken bij de totstandkoming van de cijfers." Hij is niet bang voor de concurrentie van Lotto of Toto. De heer Van Alder werelt kent de jaarcijfers van een Duitse Lotto: in 1967 ongeveer twee miljard mark en vorig jaar niet veel meer. Hij is tevreden met zijn jaaromzet van honderdvijftig miljoen in 1969 en 'n uitkeringspercentage van zeventig pro cent van de ingelegde bedragen. „Kom daar maar eens om in Duitsland: nog geen vijftig procent." De heer P. R. van Alderwerelt van Rosenburgh voor de machine die de uitslag bepaalt. Het apparaat wordt spoedig vervangen door een elektronische installatie. J^e grandeur van het oude Rome en de glorie van het oude Grie kenland hadden veel met het bad te maken. In de gouden dagen van Grie kenland, 2.500 jaar geleden, werd voor het nemen van een bad een woord gebruikt, dat pracht en praal inhield. De Romeinen hebben het 500 jaar later nog luxueuzer gemaakt. Maar sindsdien is de badkamer, al thans volgens een aantal Amerikaan se maatschappijen, die badkamers maken, aan lager wal geraakt. Vijf Amerikaanse meester-loodgie- ters zullen een rondreis van 17 dagen langs de historische grote baden van Europa maken. De loodgieters zullen zich gaan vergapen aan de badpa- leizen van Athene en Rome en die op Kreta, Granada, Pompei, en Bath in Engeland. De trip wordt georganiseerd door American Standard, die natuurlijk in badkamers doet. ,,De reis zal het tijdperk in herinnering roepen, dat het bad zo belangrijk was dat ar chitecten hele wooncomplexen er om heen bouwden", aldus de 'perschef van de firma. ,,Op deze reis zullen de vakmensen zien wat de oorsprong van hun edel ambacht is". Toevallig is American Standard op het ogenblik druk bezig met een plan om de loodgieters, aannemers, architecten en de Amerikaanse vrouw te overtuigen, dat de badkamer weer de centrale plaats in het leven kan innemen welke zij 25 eeuwen geleden had ARNHEM In de vierde ronde van het persoonlijk damkampioenschap van dis trict West, die in Arnhem in De Coehoorn werd gespeeld, hebben zich in de hoofd-, eerste en tweede klasse nieuwe koplopers aangediend. De ranglijsten on dergingen flinke veranderingen, doordat de koplopers allen een nederlaag leden. In de hoofdklasse -werd de Benne- kommer T. v. Beek nieuwe koploper, dank zij een fraaie zege op zijn club- en plaatsgenoot J. Weijman. Door de ze nederlaag duikelde Weijman naar de 4e plaats. De Drutenaar T. Akker mans dolf het onderspit tegen de Ben- nekommer G. Stunnenberg, die thans op de 2e plaats staat met evenveel punten als Van Beek, doch met een wedstrijd méér gespeeld. In de le klasse speelden H. v.d. Hurk (Wamel) en de Tielenaar L. P. Leimena een sensationele partij, die tenslotte in re mise resulteerde. Voor v.d. Hurk was dit een tegenvaller en voor Leimena betekende dit het eerste puntje in deze finalewedstrijd. Koploper R. Fintelman uit Tiel kon het niet bolwerken tegen de sterke en fel op winst spelende A. W. A. Janssen uit Wamel. Fintelman duikelde door de nederlaag naar de 4e plaats. De Tielenaar drs. N. Blankenstein won overeenkomstig de verwachtingen van de Ochtenaar H. J. v.d. Heijden en Blankenstein staat thans samen met de Edenaar M. J. van de Peppel, die de Ochtenaar F. Angelino aan zijn ze gekar bond, op een gedeelde 2e plaats. In de 2e klasse was de grote verras sing de onverwachte nederlaag van koploper D. v. Aggelen (Wag.) tegen de Betuwnaar J. Elings (Oosterhout). Van Aggelen maakte een flinke duike ling en moest de koppositie derhalve afstaan aan zijn tegenstrever Elings (4 uit 2). De Renkummer E. Weijman speelde remise tegen de Betuwnaar R. Derksen (SI. Ewijk). Hoofdkl.: 1. T. v. Beek (Bennekom) 35; 2. G. Stunnenberg (B'kom) 45; 3. A. Janssen van Doorn (Wag.) 34; 4. J. Weijman (B'kom) 44; 5. T. Ak kermans (Druten) 33; 6. Ir. P. J. Cevaal (Tel) 4—3; 7. R. Willemsen (Tiel) 3—0. le klasse: 1. A. W. A. Janssen (Wa mel) 4—7; 2. M. J. v.d. Peppel (Ede) 46; 3. Drs. N. Blankenstein (Tiel) 4—6; 4. R. Fintelman (Tiel) 4—5; 5. H. J. v.d. Heijden (Ochten) 4—3; 6. H. v.d. Hurk (Wamel) 4—3; 7. F. Ange lino (Ochten) 41; 8. L. F. Leimena (Tiel) 4—1. 2e klasse: 1. J. Elings (Oosterhout) 2—4; 2. F. v. Eldik (SI. Ewijk) 2—3; 3. D. v. Aggelen (Wag.) 22; 4. E. Weijman (Renkum) 22; 5. R. Derk sen (SI. Ewijk) 21; 6. J. N. Teunis- sen (B'kom) 20. Voor zaterdagmiddag staan de vol gende partijen op het programma: Hoofdkl.: T. Akkermans-Ir. P. J. Ce- vaal; R. Willemsen-T. v. Beek (wordt op maandag 13 okt. in Ede gespeeld). le klasse: R. Fintelman-H. J. v.d. Heijden; M. J. v.d. Peppel-A. W. A. Janssen; L. F. LeimenaF. Angelino; N. Blankenstein-H. v.d. Hurk. 2e klasse: F. v. Eldik-R. Derksen; J. Elings-J. N. Teunissen; E. Weij- man-D. v. Aggelen. BOGOTA Bolivia Is na Argentinië, Brazilië, El Salvador, Honduras, Niga- ragua, Panama, Paraguay en Peru het negende Zuidamerikaanse land gewor den, dat onder militair bewind is ge komen. Voorts heeft de Dominicaanse republiek een burgerlijke president, maar staat het onder sterke militaire invloed. In deze landen woont meer dan de helft van de 244 miljoen Zuid- Amerikanen. Sinds de jaren 30 hebben de mili tairen reeds de hand in het bestuur van Brazilië. De generaals die nu aan de macht zijn hebben hun greep op de regering weten te behouden na de staatsgreep, die in maart 1964 presi dent Joao Goulart ten val heeft ge bracht. President Arthur da Costa e Silva, een gepensioneerde generaal die drie jaar geleden door het congres werd gekozen als opvolger van gene raal Humberto Castello Branco, heeft onlangs een beroerte gehad. Algemeen wordt aangenomen dat hij niet voldoen de zal herstellen om de verantwoorde lijkheid van zijn ambt weer te kunnen dragen. Ondertussen wordt Brazilië, het grootste en dichtstbevolkte land van Zuid-Amerika, bestuurd door een „tij delijke" junta van drie militaire minis ters, die 31 augustus de macht hebben overgenomen. Als opvolger van Da Cos ta komen slechts hoge generaals in aanmerking. Da Costa, die zich in de cember dictatoriale bevoegdheden had toegeëigend, heeft het congres gesloten en bijna 300 Brazilianen hun politieke rechten ontnomen. De nieuwe junta heeft onlangs de Braziliaanse pers aan banden gelegd. In Argentinië, op één na het grootste land van Zuid-Amerika, maakt de re gering van president Juan Carlos On- gania de zwaarste crisis door sinds de generaals drie jaar geleden bij een staatsgreep de constitutionele president Arturo Illia hebben afgezet. Sinds mei hebben terreur en met sta kingen gepaard gaande relletjes meer dan 25 slachtoffers gemaakt. Eén van hen was de machtige vakbondsleider Augusto Vandor. De grondwettelijke rechten zijn opgeschort en het land kent sinds 30 juni de staat van be leg. De militaire staatsgreep in oktober in Peru was het tegenovergestelde van de coup d'état oude stijl, waarbij gene raals en hun soldaten bewakers en bevoordeelden van de status quo bur gers, die hervormingen willen, ten val brengen. De Peruviaanse generaals wil len een revolutie welke het land radi caal van aanzien zal doen veranderen, maar de bestaande instellingen hand haven. Zij hebben duidelijk laten zien dat zij willen breken met iedere eco nomische afhankelijkheid van de VS en zij hebben plannen voor een drastische landhervorming. "TV zijn in de geschiedenis altijd twee gegevens in één adem genoemd: vrouwen en wijn. Maar vrouwen heb ben met de wijn zélf doorgaans weinig te maken gehad. Het waren de man nen die de wijn bezongen en bespra ken met vrienden, het waren de man nen die de wijnkelder koesterden, de flessen ontkurkten, de wijn schonken en proefden. 0 Merkwaardig genoeg misschien, zijn het op dit moment ook bijna louter mannen, die zich hebben ge meld als vrienden van de pas opge richte stichting „Le Cercle d'Arivin". Het zijn mensen die men. zo geen wijnkenners, dan toch wel liefhebbers van goede wijn mag noemen. Ze heb ben zich verenigd om ten eerste geza menlijk wijnen te importeren en ten tweede om hun kennis van de wijn te vergroten. Een van de mannen die het idee kregen voor deze „Crecle d'Arivin" is de heer Willem van Gorcum in Baarn, de man die jarenlang aan het hoofd stond van de uitgeverij Van Gorcum. Hij is het niet eens met de gedachte, dat vrouwen niets met wijn te ma ken kunnen hebben. „Want er zijn vele vrouwen die drommels goed in onze Cercle zouden passen", vindt hij. Maar eerst over het waarom van de „Cercle". De heer Van Gorcum, die zich ,een bescheiden wijnkenner' noemt maar daarmee de waarheid onge twijfeld tegenspreekt, zegt: „Wel, wanneer je van een glas goede wijn houdt en daar ook wel dagelijks van wilt genieten, dan is dat doodgewoon een vrij kostbare aangelegenheid. Men betaalt toch al snel acht gulden voor een fles en wanneer je vrienden op bezoek hebt, blijft het doorgaans niet bij één." Met een aantal vrienden besprak hij toen het volgende plan: wanneer we genoeg mensen vinden die gezamenlijk een bepaalde goede wijn rechtstreeks van een van de chêteaux in Frankrijk willen importeren, dan wordt die wijn in de eerste plaats al goedkoper. Met die goede wijn tegen een lage prijs verhogen we ook het niveau van het wijndrinken in Nederland. Als we dan nog wat voorlichting geven, kun nen we meteen iets doen tegen de nivellering die er ook op het gebied van dranken al bestaat. De heer Wvan Gorcum in Baarn met op schoot zijn teckel Wanko van de Zevenbergjes. Hij is voorzitter van „Le Cercle d'Arivin", die bestaat uit wijnkenners en liefhebbers van goede wijn. Mensen voor wie frisdrankiets verschrikkelijks is, mensen die ons graag willen opwekken ook eens „iets beters" te schenken: goede wijn. UTRECHT De Amersfoort-renners waren te gast b\j Het Stadion uit Utrecht om deel te nemen aan een tweedaagse etappewedstrtjd, verreden in de omgeving van Bunnik. Overwinningen werden behaald door de negenjarige Bernard Renes uit Scherpenzeel, de dertienjarige Cees Berkhof uit Barneveld, nieuweling Wlm Pater uit Barneveld en amateur Arnold Voogt uit Scherpenzeel. J. ten Have van het Stadion zegevierde b(j de adspiranten. ADVERTENTIE de nieuwe~wilgenblad:pleister. voor slechts f.2?® weer lopen zonder pijn. VEENENDAAL De heer K. v.d. Velde is generaal kampioen geworden bij VPV „De Zaterdagvliegers" in Veenendaal. De andere kampioen schappen 1969 van deze vereniging wa ren als volgt: Hokkampioen Vitesse: 1. H. Schoe- man: 708,80 pnt.; 2. H. G. Reede: 553,90 pnt.; 3. K. v.d. Velde: 540,20 pnt. Hokkampioen Midfond: 1. H. Schoe- man: 714,30 pnt.; 2. C. W. de Koning: 708,40 pnt.; 3. K. v.d. Velde: 690,20 pnt. Hokkampioen Fond: 1. K. v.d. Velde: 770,00 pnt.; 2. C. J. Stuivenberg: 558,20 pnt.; 3. R. Muller Fl.: 493,90 pnt. Generaal oude duiven: 1. K. v.d. Velde: 2000.40 pnt.; 2. C. J. Stuiven berg: 1739,80 pnt.; 3. C. W. de Koning: 1629,70 pnt. Hokkampioen jonge duiven: 1. G. Versteeg: 795,70 pnt.; 2. R. Muller: 744,40 pnt.; 3. K. v.d. Velde: 631,60 pnt. Hokkampioen navluchten: 1. G. Ver steeg: 416,90 pnt.; 2. H. Schoeman: 391,00 pnt.; 3. C. W. de Koning: 306,40 pnt. Totaal generaal 1969: 1. K. v.d. Vel de: 2896,20 pnt.; 2. R. Muller: 2557,00 pnt.; 3. H. Schoeman: 2530,30 pnt.; 4. C. W. de Koning: 2370,50 pnt.; 5. C. J. Stuivenberg: 1963,80 pnt. Als winteractiviteit organiseert VPV „De Zaterdagvliegers" wederom een tentoonstelling op 21 en 22 november, waaraan deel kunnen nemen de leden en de leden van de zusterverenigingen uit Veenendaal en omstreken. De in schrijfformulieren met gegevens wor den dezer dagen aan de liefhebbers toegezonden. Er zullen ca. 650 duiven kunnen worden geplaatst, verdeeld over 10 klassen met daarnaast een hokkampioenschap waarvoor 4 duiven moeten worden aangewezen. De in schrijvingen sluiten uiterlijk zaterdag 25 oktober. Ned. Herv. Kerk Bedank voor Kortenhoef. M. J. Pool te Sloten (Fr.); voor Beverwijk: (toez.) J. P. Roon te Katwijk aan Zee. Geref. Kerken Aangenomen naar Vlaardingen: T. Th. van Feenen te Londen. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Grootegast: P. Deddens te Rozenburg. Geref. Gemeenten Beroepen te Boskoop: H. Rijksen te Gouda. Wat de heer Van Gorcum met die nivellering bedoelt? „Het drinken van cola en meer van die moderne dran ken", zegt hy. „Ik dacht, dat zoiets nu niet bepaald een goede smaak bevorderde. Wij wilden zo graag de mensen opwekken om ook eens iets beters te schenken". Wel, het plan voor de club van liefheb bers van goede wijn tegen lage prijs werd ook uitgevoerd. Men maakte van de „Cercle" snel een stichting en mannen (en een paar vrouwen) aan- intussen hebben zich zo'n tweehonderd gemeld als vrienden van de „Cercle". Op de vraag „welke wijn gaan we het eerst importeren" is ook al een antwoord gegeven. Op het buiten „Over-Holland" aan de Vecht heeft de „proefcommissie" de eerste proe- verij gehouden en een St. Emilion 1966 uitgekozen. Verscheidene ch&teaux in het Bordeaux- gebied hadden daarvoor wijnen inge stuurd en dat had ook weer zijn reden. „Je kunt", zegt de heer Van Gorcum, „natuurlijk wel de wijn op het chêteau zelf gaan proeven, maar daar speelt altijd een gekke factor mee. Ik heb het wel gehad, dat ik in Bordeaux gewel dig enthousiast was over een wijn, een aantal flessen bestelde en dan smaakt die wijn thuis helemaal niet zo lekker meer. In Zwitserland mag ik graag een glas witte wijn drinken; thuis niet. Bepaalde wijnen moet je echt in de eigen omgeving drinken; ik denk dat het alles met het klimaat heeft te maken." Dat kennis van wUncn typisch des mans is, onderschrift de heer Van Gorcum niet. „Myn vrouw weet meer van wyn dan ik", zegt hy. „Misschien omdat ze uit Limburg komt. Maar in derdaad ga ik naar de wijnkelder en schenk ik de wyn. Mijn vrouw bemoeit zich met de keuken; ik vind het een mooie taakverdeling." Bij de amateurs, die 20 x het par cours moesten afleggen werd het een slijtageslag, door het hoge aanvangs- tempo. Nadat zich een grote kopgroep had gevormd, met o.a. Gijs Brouwer, Jan Vlastuin, Wim van Middelaar, Leo Stapelbroek, Aart-Jan Schurink en an deren, begon de strijd zich af te teke nen, toen 6 man vooruit gingen onder wie Arnold Voogt. Samen met clubmak kers Leo Stapelbroek en Willem van Middelaar vormde hij een klein kop- groepje en Voogt liep tegen het einde weg en zegevierde in de tijd van 1 uur 46 minuten en 10 seconden. De nieuwelingen maakten er een leven dige strijd van, met uiteindelijk een groep van 8 renners onder wie 7 „Amersfoort"-renners. Uit deze groep maakte Wim Pater zich los, maar en kele ronden later was hij weer ingelo pen. Toch probeerde hij het een 2e maal, waarbij hij de steun kreeg van Jan Zwaagman. Samen liepen zij snel uit en toen zij aan de eindstreep arri veerden, had Peter een tijd nodig van 1 uur 24 minuten en 55 seconden. Jan Zwaagman kwam 4 seconden te kort. Dick van de Burgwal en Gert Vink hebben zich bij de adspiranten laten verrassen door „Stadionnist" J. ten Ha ve, die zegevierde na 1 uur, 5 minuten en 30 seconden. Zijn achtervolgers had den 52 seconden meer nodig. Ook op de 2e dag ('s morgens een vlakke rit en 's middags een rit tegen het horloge) beheersten „Amersfoort"- renners de strijd, behalve bij de nieuwe lingen, waar Jan Fresen een spurtover winning behaalde. Bernard Renes (Scherpenzeel) behaal de zijn 2e overwinning, weer in de spurt met R. Versluis als 2e. Cees Berkhof (Barneveld) werd bij de A-Jeugd op nieuw winnaar, nu na een uitlooppo ging na 1 ronde. De nieuwelingen bleven ditmaal bij een, waarna Jan Fresen (St.) de snel ste spurter bleek. Arnold Voogt (Scherpenzeel) bleek weer de sterkste amateur, nadat Henk van Velzen (Scherpenzeel) een tijdlang alleen aan de leiding had gelegen. Ar nold voegde zich later bij hem, waarna Henk tegen het einde terugviel naar een sterke volggroep, bestaande uit Jan Vlastuin, Leo Stapelbroek, Teus Val kenburg, Sander van Doorn en Wim van Middelaar. Arnold bleef 1 minuut voor. Eindstanden: C-jeugd: 1. Bernard Renes (Scherpenzeel); 2. R. Versluis (St.); 3. Evert Hazeveld (A'foort). Eindstanden: A-jeugd: 1. Cees Berkhof (Barneveld); 2. Hans Badenbroek (A'foort); 3. Wout Lansing (Scherpenzeel); 4. Dolf Zwaagman (Barneveld). Eindstanden: adspiranten: 1. Gert Vink (Woudenberg); 2. Dick van de Burgwal (acht. v.); 3. Job Man- dersloot (Scherpenzeel); 4. J. Versluis (St.); 5. R. Meinema (St.). Eindstanden: nieuwelingen: 1. Wim Pater (Barneveld); 2. Jan Zwaagman (Barneveld); 3. Wout van Eede (Voorthuizen); 4. Aat Vink (Bar neveld); 5. J. Fresen (St.); 6. Johan Ossendrijver (Achterveld). Eindstanden: amateurs: 1. Arnold Voogt (Scherpenzeel); 2. Leo Stapelbroek (Achterveld); 3. Wim van Middelaar (Achterveld); 4. Gijs Brouwer (Hoogland); 5. K. v. Nimwe- gen (St.); 6. H. Spronk (St.); 7. R. Fresen (St.); 8. H. van Dijk (St.); 9. G. v. Schaik (St.); 10. Henk van Velzen (Scherpenzeel); 11. J. van Nimwegen (St.). ADVERTENTIE lavona lavona Let op het EGYPTISCHE KOPJE op alle Lavona-produkten, het symbool van klassieke schoonheid.

De Vallei | 1969 | | pagina 9