Gangsterstraffen voor rovers van portefeuille SCHAATSEN" IN HET BOS Als iemand u iets thuis komt brengen en er bovendien slechts een zeer zacht prijsje voor rekent, hoe noemt u die dan? M@bil Friedrich Donenfeld werd Europees voetbalmakelaar Topdrukte in ons topvoetbal Wordt ook Topscorer! Speel mee met Mobil Post-Duyndam mee op kop in Berlijn Santomei koffiemelk van de melkman Dossier- rouw op eigen Kiesinger mag open verzoek gedood: eis 10 maanden B.B.K. biedt C.R.M. haar bankroet aan Met minder dan f200.- een belang in miljoenenconcems! Poging tot berging van Titanic Vermiste toerist doolde 2 weken door Pyreneeën V.N.-verpleegster veroordeeld Ierse dans tegen bekeuring MP Doe mee! Haal uw gratis kaartje bij een Mobil benzinestation. Win duizend gulden. Ervaring Contacten Dutch Internationals Fund WOENSDAG 8 OKTOBER 1969 ROTTERDAM „Dit zijn gangster- methoden" en daarvoor passen alleen gangsterstraffen". Dat was voor de Rot terdamse officier van justitie, rar. P. A. H. Bos gisteren reden anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek te vragen voor de Goudse jongemannen die met behulp van chloroform en traangas een portefeuille hadden geroofd. De twee Hagenaars waren op de avond van 23 mei naar een wegrestaurant in Ridderkerk gekomen op uitnodiging van Wim G. B. (28) uit Gouda. Wim had gezegd dat ze zouden worden op gevangen door Jan A. K. (28) die hun een partij pronografische films en foto's zou kunnen leveren. Jan had het tweetal die avond één voor één naar een trailer op de par keerplaats geleid, waarbinnen Martin W. B. (24) en zijn Haagse collega-gla zenwasser Max A. B. (21) zaten te wach ten. Zij stelden de twee Hagenaars bui ten gevecht met een spuitbus met traangas en een in chloroform gedrenk te lap. Slechts één van de slachtoffers had een portefeuille bij zich met 1473 gulden erin. Mr. Ivens bepleitte een gedeeltelijke voorwaardelijke straf, ook al omdat Wims vrouw een tweede kind ver wacht en hij op zijn strafblad niet meer dan twee veroordelingen wegens joy riding had staan. Max, die bij Martin in dienst was, had al vier vonnissen. Zijn zaak werd aan- BOEDAPEST Een Hongaars- Oostenrijks-Britse groep gaat trachten het Britse passagiersschip „Titanic" te bergen. Het schip liep op haar eerste reis van Southampton naar New York in 1912 in de Noordelijke IJszee op een ijsberg. 1513 mensen kwamen hierbij om het leven. De bergingsgroep gaat, aldus het Hongaarse persbureau MTI, een door de Hongaren ontwikkeld procédé toe passen. Dit bestaat uit het splitsen van het water in de elementen en het vrij komende waterstof via een buisleiding naar aan het gezonken schip bevestig de containers te brengen. gehouden, omdat zijn raadsman niet was verschenen. Jan had drie keer eerder terecht ge staan en Martin was al zeven keer eer der veroordeeld. Toch moest volgens zijn raadsman ook hij niet als een gangster worden gezien, maar als een showfi guur die graag voor vol wordt aange zien en daarom op de voorstellen van zijn vrienden was ingegaan. LANNEMEZAN Een 26-jarige Ne derlandse toerist, die sinds 20 septem ber in de Pyreneeën werd vermist, is dinsdag in de buurt van het Spaanse dorp Broto teruggevonden. Hij blijkt ruim twee weken lang in depressieve toestand.door het Frans- Spaanse grens gebied te hebben gezworven. Hij was destijds verdwenen op de Col des Ten- tes, niet ver van de Franse plaats Ga- varnie, tijdens een autotocht met enke le landgenoten. De Spaanse grenspoli tie heeft de toerist, H. Verkooyen, naar de grenspost Pont-du-Roi gebracht en hem daar voor repatriëring overgedra gen aan de Franse politie. GAZA Een Israëlisch militair tri bunaal heeft een verpleegster van de VN tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld, omdat zij in het geheim een Arabische saboteur had verpleegd. Deze werd gewond toen een bom vroegtijdig ontplofte. De 24 jaar oude verpleegstèr Fatima AbdoeL Angoeli, die in Egypte werd ge boren, heeft staande gehouden, dat zij niet geweten had dat de man een sabo teur was en dat zijn verwonding door een bom was veroorzaakt. Haar gevangenisstraf wordt gerekend te zijn ingegaan op 28 augustus toen zij werd gearresteerd. LONDEN De Ierse acteur Ri chard Harris, die hoofdrollen heeft gespeeld in „Camelot" en andere films, is tot zes maanden voor waardelijk veroordeeld, omdat hij op straat met een vrouwelijke par keerwachter had gedanst. Toen Harris had gezien dat Miss Marion McLean een parkeerbon voor een auto van vrienden wilde maken, had hij zijn armen rond haar geslagen om haar te ver hinderen aantekeningen te maken en met haar een Ierse dans uitge voerd. Harris (38) heeft onkend dat hij zijn armen rond het meisje had geslagen en zei slechts voor haar de Ierse „jig" uitgevoerd te heb ben. Politierechter Kenneth Barra- clough vertelde hem: „U moet niet denken dat iedereen er van gediend is door een filmster omhelsd te wor den. Op het CIOS in Overveen wordt door de leden van de dames-kernploeg al weer druk getraind voor het komende schaatsseizoen. Onder leiding van trainer Ben Holleboom gaven de meisjes op een bospad een nummertje „droogschaatsen" weg. Men ziet van voor naar achter: Trynie Rep, Rineke DemmingAns Schut, Willy Burgmeijer en Truus Dijkstra. FRANKFORT Het Westduitse mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft erin toegestemd, dat een advocaat zijn politieke archieven nazoekt op docu menten over de activiteit van functio narissen van de vroegere nazi-radio- propaganda-afdeling, onder wie de af tredende kanselier Kiesinger. De advo caat, Egon Geis, wil bewijzen dat per sonen die hoge functies bekleedden, op de bewuste afdeling alles afwisten van de door de nazi's bedreven gruwelen. Geis is betrokken bij de verdediging van drie mannen, die in Frankfort te rechtstaan op beschuldiging van mede plichtigheid aan moord op geesteszie ken tijdens het nazi-regime. Neen, 't Is geen filantroop. Of 'n ander moeilijk woord, 't Is gewoon uw melkman. Hij brengt u Santomei koffiemelk. Die per grote fles (met blauw etiket) niet meer kost dan f 1,78. En per halve liter (met blauw etiket) slechts f 1,08. En waarom brengt uw melkman u Santomei in plaats van een duurder merk? Houdt hij er niet van om iets te verdienen? Natuurlijk is hij daar niet afkerig van. Maar juist daarom brengt hij u de beste koffiemelk die er is: de heerlijk romige Santomei, het exclusieve merk van de melkhandel. Zodat u uw koffiemelk bij hem blijft kopen. En op 10 voordelige flessen verdient hij nu eenmaal meer dan op 1 dure. 'nfffprodukt. PUBLTKATIE TEN BEHOEVE VAN DE MELKHANDEL EN HAAR KLANTEN. AMSTERDAM „Euthanasie is niet toegelaten. Wij mogen dat niet toela ten, zelfs als het leven nauwelijks meer aanwezig is", zei mr J. H. Bergsma, officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank. De zestigjarige ex-barkeeper H. F. H. uit Amsterdam had in april zijn 55-jarige invalide vrouw Marie Ethel, een Engelse, op haar uitdrukkelijk verlangen om het leven gebracht. Wegens doodslag werd vandaag tien maanden gevangenisstraf geëist, waar van drie voorwaardelijk en aftrek van voorarrest. Daarnaast moet H. zich laten behandelen in een inrichting, aan te wijzen door het medisch consulta tiebureau voor alcoholisme. Marie Ethel was in 1950 ziek gewor den, in 1965 was zij voor een ernstige ziekte bestraald en geopereerd. Sinds 1967 was zij half verlamd na een be roerte. De man had haar kunnen laten opnemen in een gesticht, maar wilde dat niet doen. Zijn vrouw had hem al tijd uitgeduid dat zij wilde dat hij een eind aan haar lijden zou maken. De officier nam dit als strafvermin- derende omstandigheid aan. Volgens het psychiatrisch rapport was H. ver minderd toerekenbaar,&p*het moment van zijn daad. DEN HAAG Het bestuur van de beroepsvereniging van Beeldende Kun stenaars (BBK) heeft 't ministerie van cultuur Recreatie en Maatschappelijk Werk gisteravond in een openbare bij eenkomst in „De Posthoorn" in Den Haag het bankroet van de vereniging aangeboden. Geëist werd. dat onver wijld een bedrag van f 50.000 wordt ge schonken en dat het ministerie zich ga rant stelt voor een accountantsonder zoek, opdat orde op zaken kan wor den gesteld. Het bestuur van de BBK had secre taris Ernst Vijlbrief, penningmeester Henk Willemse en adviserend lid Flip van der Burgt naar Den Haag gestuurd. Symbolisch werd het hoofd van de af deling Kunsten van het ministerie, mr. J. F. M. J. Jansen, en het hoofd van de afdeling Beeldende Kunst, drs. Th. van Velzen, een doodskop aangeboden. Dit geschenk wenste mr. Jansen niet te accepteren. Drs. van Velzen vond het een gemakkelijke grap. Henk Willemse las een brief van de BBK voor, waarin werd meegedeeld, dat de vereniging een tekort heeft van tenminste f 35.000. Dit tekort was vol gens de BBK-bestuursleden niet door de acties ontstaan. Voor de actie was een totaal aan extra-uitgaven van f 15.000 becijferd, hetgeen Henk Willem se schromelijk overdreven noemde. APELDOORN De Apeldoorner Gertie Wildeboer is het cross-siezoen goed begonnen. In een zondag j.l. ge houden cycle-cross in het Engelse Bir mingham eindigde de Apeldoorner in het sterke veld van amateurs en profs op de vierde plaats: Wildeboer zou on getwijfeld twee plaatsten hoger zijn ge ëindigd als een fotograaf, die plotseling het parcours overstak, hem niet ten val had gebracht. Er waren vijfen veertig deelnemers. ADVERTENTIE I T.C. Holdijk Apeldoorn f1000,- S. Gielstra Makkum f 1000,- J. Meurs Wageningen f500,- UTRECHT Friedrich Donenfeld (57), laatstelijk als coach in dienst van DOS, is de eerste officieel erkende Nederlandse wedstrijdmakelaar. De Oostenrijker, die in maart van dit jaar de Nederlandse nationaliteit kreeg, ontving van de Europese Voet bal Unie (UEFA) zijn licentie. Hij prijkt nu op de lijst van erken de „matchmakers", waarop onder meer de namen voorkomen van ervaren ma kelaars als Jules Dursincie-Ukrain- czyk (Parijs), -Herbert Tomandl (Salz burg), Richard Butt (Londen) en Börje Lantz ("Stockholm). Donenfeld kreeg zijn licentie door be middeling van Henk Burgwal, secreta ris-penningmeester van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond. Deze vergun ning is ingesteld door de UEFA nadat in de loop van de tijd een aantal klach ten was binnengekomen over niet bo- na-fide makelaars. Friedrich Donenfeld woont sinds 1954 in Nederland, nadat hij jaren lang als trainer-coach bij een aantal buitenlandse clubs had gewerkt. Hij begon zijn carrière als voetballer bij het Weense Hakoah in de jaren dertig. Al vrij snel koos Hugo Meisl hem in zijn destijds ijzersterke natio nale elftal, waarvoor Donenfeld zestien maal uitkwam. In 1936 ging hij spelen voor Olym pic Marseille, acht jaar later verhuis de hij naar Parijs (Red Star) en ver volgens vestigde hij zich in Zuid-Ame- rika. Daar trad hij acht jaar op als trainer-coach van de Columbiaanse voetbalbond. Tijdens het toernooi om de wereld titel 1954 in Zwitserland legde hij con tacten met de mensen, die hem hiel pen aan een contract met Xerxes. Ach tereenvolgens werkte hij daarna bij Fortuna '54, Longa, EnschedeSe Boys, DHC, Sportclub Enschede, Twepte, MVV en DOS. Donenfeld stelt zich voor als wed- strijdmakelaar in Europees verband te gaan samenwerken met buitenlandse collega's. Hij spreekt behalve Neder lands ook Duits, Tsjechisch, Engels, Frans, Spaans en Portugees. BERLIJN Woensdagochtend, ha de laatste nacht in de zesdaagse van Berlijn, gingen drie koppels aan de lei ding. Schulze-Oldenburg, Post-Duyn dam en Bugdahl-Kemper hadden een of meer ronden voorsprong op de an dere combinaties. De stand is: 1. Schulze-Oldenburg (WD1) 382 punten, 2. Post-Duyndam (Ned) 331, 3. Bugdahl-Kemper (WD1) 306. Op één ronde: 4. Fritz Pfenniger- Louis Pfenniger (Zwi) 246. Op twee ronden: 5. Sercu-Verschueren 273, 6. Renz-Fritz (WD1) 223. ADVERTENTIE Een verstandige belegging! Ook u kunt door aankoop van aan delen Dutch Internationals Fund reeds met zo'n klein bedrag profiteren van de voortdurende groei van de grote internationale concerns: AKU, Hoogovens, Koninklijke Olie, Philips, Unilever en Zout-Organon. De spreiding over deze zes vermindert uw risico. Overigens... de aandelen van deze vennootschappen stegen in de laatste tien jaar aanzienlijk meer in koers dan het algemeen gemid delde van de Amsterdamse effectenbeurs! Vraag nadere inlichtingen bij uw bank en bij commissionairs in effecten of rechtstreeks bij D.I.F., Postbus 853, Amsterdam. U krijgt omgaand antwoord. ROTTERDAM De top van het Nederlandse voetbal wacht een aantal be langrijke evenementen. Een blik op de wedstrijdagenda leert ons het volgende Feijenoord en PSV moeten op 12 en 26 november in de Europese bekertoer nooien uitkomen tegen respectievelijk AC Milan en AS Roma. In diezelfde periode moet Ajax zijn b le wedstrijden voor de Jaarbeurs beker spelen tegen het Poolse Chorzof. Ajax' trainer Michels heeft al laten doorschemeren, dat de enige data, die de Amsterdammers het beste uitkomen, 12, 19 en 26 november zijn. Op 22 oktober speelt het Nederlandse elftal in Rotterdam zijn laatste wed strijd uit de voorronden van het wereld kampioenschap en wel tegen Bulgarije. Op 5 november ontmoet Oranje in Am sterdam de Engelse nationale ploeg. Op 2 november tenslotte spelen Feijenoord en Ajax te Rotterdam tegen elkaar voor de vaderlandse competitie. Een omvangrijk programma voor Neerlands topvoetballers en de vraag rijst nu, hoe de clubs, waartoe zij be horen, daarop zullen reageren. Het is heel goed mogelijk, dat bijvoorbeeld Feijenoord en PSV aan de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) zul len vragen zo vlak voor de belangrijke Europa Cup- wedstrijden geen spelers af te hoeven staan aan de Oranjeploeg voor de ontmoeting met Engeland. De heer Jos Coler, voorzitter van de sectie betaald voetbal: „Ik ben tot nog toe door geei. enkele vereniging met een dergelijk verzoek benaderd. Trou wens, waar maken we ons druk over? Die wedstrijd tegen Engeland is slechts een vriendschappelijke ontmoeting. Dat wil niet zeggen, dat we dan maar slecht moeten spelen of met een middel matig team in het veld moeten komen? Maar er is altijd wel een mouw aan te passen. Voor mij is het duel met de Bulgaren voor het wereldkampioen schap veel belangrijker". Een moeilijkheid levert ook op de da tum van 26 november. Op die dag speelt Feijenoord zijn thuiswedstrijd te gen AC Milan en PSV ontmoet op die zelfde datum op eigen veld AS Roma. Beide Nederlandse clubs willen op 12 november per se hun uitwedstrijd voor de Europa Cup spelen, hetgeen hun goed recht is. Wellicht zal nu één van de twee clubs haar thuiswedstrijd een dag eerder of later spelen. Onder handelingen daarover met de Europe se Voetbalunie zijn gaande. Van Gelder, secretaris van PSV, ziet overigens nog een mogelijkheid in het thi isspelen op dezelfde dag waarop ook de televisie in actie zou kunnen komen. „Indien wij 's avonds om half acht zouden beginnen en Feijenoord om 8.15 uur, dan zouden we een schakelpro gramma Eindhoven Rotterdam op touw kunnen zetten. Daar zijn de voet balliefhebbers, die niet zelf naar di wedstrijd kunnen komen kijken, alleen maar bij gebaat.

De Vallei | 1969 | | pagina 14