Strijd om officieuze wereldbeker werd in Milaan ingeluid met koude oorlog Anton Geesink contra N.J.J.B. Rocco schijnt aanval niet te schuwen Totaal nieuw en mild* amerikaans De opstellingen Golden Fiction Uitslagen draverijen KOFFIEBONEN 0(JM Andreiko-Koeperman weer remise Aantal strafzaken neemt snel toe Henk Benjamins beroepsrenner Deense leiding bij Nederland-Bulgarije Geef haard en kachel^ Betere warmte is er nieto Geen bier meer bij wedstrijden FC Köln 'VC FILTER LJ KINGS Toestand van Hi ging iets vooruit Voorbarig Geen tempo Zelfmoord Proftrucs Tovenaar VAN NIEMEYER KNVB is bezorgd Gemaakt ran antraciet Mtt maar veel goedkoper. Uw kolenhandelaar brengt 't wel even uj| Gala koffie is de eerste vacuum koffie die u óók in een voordelig 400 grams- pak kunt kopen I Gemakkelijk en voordelig. vacuum verpakt: koffiebonen, snelfiltermaling WOENSDAG 8 OKTOBER 1969 MOSKOU Ook de derde partij voor de tweekamp om het wereld - kampioenschapdammen tussen de Russen Andris Andreiko (titelhouder) en uitdager Iser Koeperman is dinsdag in Moskou in remise geëindigd. De stand is nu 3-3. Koeperman begon agressief en had in het middenspel nog het initiatief. Toen de situatie enigszins vereenvoudigde koos de uit dager een minder goede zet en het voordeel was daarna aan Andreiko. Koeperman verdedigde zich echter sterk. De speler uit Kiev accepteerde in tijdnood het derde remisevoor- stel van Andreiko. De vierde partij, waarin Andreiko wit heeft, zal don derdag worden gespeeld. UTRECHT Oud-wereldkampioen judo Anton Geesink heeft negen leer lingen van zijn judoschool „Kodokan Dojo" verboden om op de centrale trai ning van de Nederlandse Judo en Jiu Jitsu Bond (NJJB) te verschijnen. Dit is een gevolg van een controverse tus sen Geesink en de heer Nauwelaerts d'Age, chef d'équipe van de ploeg, die eind vorige week naar Mexico is ver trokken om aan de strijd om de we reldtitels deel te nemen. Geesink had drie van zijn pupillen (Eugster, Jan en Peter Snijders), die in Mexico uitko men, een brief meegegeven met aan wijzingen en tips. Nauwelaerts d'Age beschouwde dit als een doorkruising van de plannen van de bond en hij liet zich ook in deze zin uit. Anton Geesink reageerde daarop met het ver bod aan zijn leerlingen om aan de cen trale training deel te nemen. De betrok ken geselecteerden zijn: Eugster, Jan en Peter Snijders, Van der Molen, Kooy, Marchand, Kruys, Tukker en Bontrop. DEN HAAG Uit het jaarverslag van dj Koninklijke Nederlandse Voet balbond blijkt dr.t het aantal strafza ken in het vorige seizoen met ruim twaalf procent is gestegen. De strafcommissie behandelde 2244 gevallen. Het sterkst was de stijging In het betaalde voetbal: van 126 naar 157, hetgeen neerkomt op een percen tage van 24,6. Het aantal delicten bij de zaterdagamateurs liep op van 310 naar 366 (18,1 procent) en bij de zon dagamateurs van 1566 naar 1721 (9,9 procent). Bezorgd is de KNVB over de dalen de interesse voor de functie van scheidsrechter. In het afgelopen sei zoen bedankten 160 mensen - een re cord aantal - voor de eer. ZWOLLE Henk Benjamins uit het Drentse Hollandscheveld zal als be roepswielrenner debuteren bij Caballe- ro, voor welk merk hij reeds als ama teur reed. Benjamins boekte dit jaar onder an dere overwinningen in de Ronde van Midden-Nederland, de Tweedaagse van Midden-Zeeland en de Drentse Dorpen omloop. Hij werd zes keer eerste in cri teria en behaalde elf tweede plaatsen. In Olympia's Toer door Nederland droeg Benjamins drie dagen de leiders trui en in het eindklassement werd hij ▼ierde. Ook in het buitenland reed de Drent uitstekend. VARESE Estudiantes de la Plata heeft de stilte gezocht. Ver buiten het drif tige Milaan, waar de treinen uur na uur honderden toeristen afleveren van wie er velen geen onderdak kunnen vinden er zijn vqf jaarbeurzen en er is geen bed meer vrjj bereiden de Argentijnen zich in Varese, een slordige 50 kilometer buiten Milaan, voor op het eerste duel voor de officieuze wereldbeker vanavond met AC Milaan. Officieus, want de Internationale Voetbalfederatie wil geen bemoeienissen hebben met deze wedstrijden. Ogenschijnlijk lijkt het of de spelers van Estudiantes en de leiders weinig waarde aan dit duel hechten. DEN HAAG De laatste wedstrijd van Nederland in de voorronden van het wereldkampioenschap voetbal te gen Bulgarije op 22 oktober in het Sta dion Feijenoord in Rotterdam staat on der leiding van de Deen Gunnar Mi- chaelsson. Hij wordt geassisteerd door Kaj Sorensen en Kjeld Svanevig. Van enige discipline is in Varese geen sprake. Getraind wordt er niet. Ja, een spelletje tafeltennis. Verder hangen de spelers in hun helblauwe trainingspak ken maar wat rond in de houten hal van hotel Palace. Schijn bedriegt. Wie even iets dieper doorgaat, ontdekt direct onder de op pervlakte een nerveuze stemming. Es tudiantes de la Plate is bang voor AC Milan. Coach Osvaldo Zubeldia, die ook het nationale elftal van Argentinië heeft getraind, heeft de eerste stappen in de koude oorlog al gezet. Hij maakte ern stig bezwaar tegen het eventueel aan stellen van de Fransman Machin als ar biter die hij, al zei hij het niet met zo veel woorden, enigszins op de hand van de Italianen acht. Zubeldia is daarmee erg voorbarig, want eerst vanavond, kort voor de aan vang van de wedstrijd, zal er beslist moeten worden wie de ontmoeting zal leiden. In aanmerking komen Machin, de Oostenrijker Schiller en de Tsjech Krnavek. Uitgaande van het standpunt, dat de aanval de beste verdediging is, heeft Zubeldia bij voorbaat de positie van Machin al ondergraven. Wat die aanval betreft, hij wil er vanavond in het tot de laatste plaats bezette San Siro Sta dion (85.000 toeschouwers) ook toe over gaan. „In Argentinië wordt het voetbal uit gevoerd alsof men een tango danst", zegt hij. „Estudiantes is daarvan afge stapt. Wij dansen geen Argentijnse tan go meer, maar een Engelse quickstep. Wij proberen de Zuidamerikaanse ar tisticiteit te combineren met het harde snelle Engelse voetbal". Die hardheid heeft Zubeldia zijn spe lers wel bijgebracht. Hij is een man, die zweert bij een goede conditietrai ning. Zeven maal per week wordt er getraind. En hoe. Zubeldia ziet er niet tegenop zijn spelers in een boom te la ten klimmen. De Argentijn, die wel speelt met de gedachte zijn ploeg vanavond te laten aanvallen hij verkondigt het luid keels tegen iedereen, die het hem maar vraagt is echter slim genoeg om zijn tactiek niet prijs te geven. Ongetwijfeld zal Estudiantes van avond het accent op de verdediging leggen. Aanvallen tegen AC Milan zou zelfmoord betekenen. Een forse neder laag kan Zubeldia zich niet permitteren. „Met een gelijk spel ben ik best tevre den, maar ik ben bang voor een kleine nederlaag. Wij kunnen in Buenos Aires op 22 oktober echter winnen en ik vrees dan ook dat het op een beslis singswedstrijd in Montevideo zal uit draaien", stelt hij. MILANELLO In het riante trai ningskamp van AC Milan gaat het heel wat gedisciplineerder toe dan b|j Estu diantes. Rocco, de coach van het Itali aanse team, beseft terdege, dat zijn elf tal fysiek aanmerkelijk zwakker is dan het afgelopen seizoen toen in Madrid de Europa Cup voor landskampioenen op Ajax werd veroverd. Rocco is zwaar aan het sleutelen. Vanavond wil hij de eerste stap zetten op weg naar de wereldbeker. AC Milan, dat in de Italiaanse voet balcompetitie na vier wedstrijden met Inter een gedeelde derde plaats in neemt met twee punten achterstand op leider Fiorentina en één punt op nummer twee, Cagliari, heeft de afge lopen weken met geblesseerde spelers te kampen gehad. Aanvalsspits Combin, overgenomen van Torino voor een ont zagwekkende hoeveelheid lires, en Ma- latrasi raakten geblesseerd. Gisteren werd beslist dat zij toch zullen spelen. Beide spelers moesten aantreden voor een oefenwedstrijd in een jeugdteam en het ging hun voor treffelijk af. Zij bleken honderd pro cent fit te zijn. Een probleem minder voor Rocco, die ook in twijfel stond om trent de bezetting van het middenveld. Trapatoni, die hier altijd opereert, heeft ADVERTENTIE AC MILAN Anquiletti Lodctti Sormani Veren Bilardo Melbernat Rosato Madero Cudicini Fogli Combin Conigliaro Tognere Poletti Malatrasi Suarez Schnellinger Rivera Prati Flora Echecopa r Manera ESTUDIANTES heeft enkele jaren buitenspel gestaan. Nadat hij in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Santos met Pele, die door Alianza met 2-0 werd gewonnen, beide doelpunten had gescoord, werd hij snel teruggehaald. Veron werd toen dank zij zijn eigen sterke condi tie spoedig weer de grote vedette. Maar behalve op Veron rekent Zu beldia ook op Conigliaro, die met Ve ron in de spits zal spelen en op zijn Ausputzer Ramon Suarez, die Prati en Sormani het scoren zal moeten belet ten. ADVERTENTIE Syntraciet DEN HAAG Bij de Bundesliga- club FC Köln wordt bij voetbalwed strijden geen bier meer verkocht. De afgelopen week kwam het na de wedstrijd van FC Köln tegen VFB Stuttgart tot een handgemeen tussen dronken jongelui en suppoosten. Het bestuur besloot daarop het gemeentebe stuur te verzoeken geen vergunning meer te verstrekken voor de verkoop van bier bij wedstrijden voor de Bun- desliga. Bevreesd voor een hard duel is de Zuidamerikaanse coach niet. „Als AC Milan hard gaat spelen, zullen wij to nen dat we dat ook kunnen. Dat heb ben we in ons land wel geleerd". Zubeldia voegt er niet aan toe dat zijn spelers ook alle grote proftrucs tot in de perfectie onder de knie hebben. In het saboteren en ophouden van het spel en het simuleren van verwon dingen zijn het ware meesters. Nog grotere kunstenaars dan enkele jaren geleden de spelers van Real Madrid. De man die het voor de Argentijnse coach zal moeten waarmaken is links buiten Veron, bijgenaamd de tovenaar die al op zijn dertiende jaar bij Estu diantes kwam. Veron, die in 1944 in La Plata werd geboren, scoorde vorig jaar in Manchester het enige doelpunt. Hij zijn plaats moeten afstaan aan de 31- jarige Fogli, die aanvallend meer in zijn mars heeft. Rocco schijnt dus de aanval niet te willen schuwen, al laat hij zich er niet over uit. Veel zal er van afhangen, of Estu diantes Rivera, die met vier doelpun ten op de eerste plaats van de Italiaan se topscoreslijst prijkt, zal kunnen uit schakelen. Bij de Argentijnen is men zich van dat gevaar terdege bewust. Verdediger Madero van Estudiantes noemde het een zwaar karwei. HILVERSUM Het hoofdnummer, voor beroepspikeurs, gisteravond op de Hilversumse baan gaf een felle strijd te zien tegen Brün Beer en Beachcom ber. Brün Beer won met miniem ver schil. De uitslagen waren: Margauxprijs: 1. Hornblower (H. Houtman) 1.28.8, 2. Hertog Cavaljos, 3. Hilda O. Winn, f 3,30, pl. f 2,40, f 3,60 en f 2,40, kopp. f 6,10, cov. f 12,60 trio f 403,10. Ludonprijs, eerste afdeling: 1. Faola Hollandia (J. W. Hoddenbach) 1.23.7, 2. Everqueen, 3. Domingo. Winn. f 1,80, pl. f 1,20, f 1,10 en f 1,30, kopp. f 3,20, cov. f 2,70. Pessacprijs: 1. Hovi Lady (P. Petersen) 1.26.5, 2. Glittering Jewel, 3. Herman. Winn, f 6,-, pl. f 2,10, f 1,90, f 2,50, kopp. f 13,20, cov. f 3,90, trio f 229,60. Labardeprijs: 1. Diamantier (J. Vrees) I.25.9, 2. Eddy Six, 3. Feny Hollandia. Winn, f 7,10, pl. f 3,10, f 6.20, f 2,10, kopp. f 19,40, cov. f 17,50. St. Estpheprijs: 1. Brün Beer (Th. Kooyman) 1.22,8, 2. Beachcomber, 3. Zilvervos. Winn. f 7,40, pl. f 2,60, f 2,20 en f 5,-, kopp. f 10,80, cov. f 5,70. St. Julienprijs: 1. Eric Kinley (mevr. J. Dragt-Peenstra) 1.24.4, 2. Gento BH, 3. Good Luck S. Winn. f 2.80, pl. f 1,20, f 1,40 en f 1,50, kopp. f 5,40, cov. f 4,80, trio f 49,40. Ludonprijs, tweede afdeling: 1. Dyna miet Hanover (R. Bosma) 1.22.4, 2. Dox van Rood en Noot, 3. Extase. Winn. f 2,10, pl. f 1,40, f 2,40 en f 1,30, kopp. f 9,50, cov. f 12,50. Cantenac-prijs (2000 m): 1. Goudvos Heny (W. Brouwer) 2.49.2, 1.24.6, 2. Ge luk Frances, 3. Dead Heat tussen Eros Kinley en Fille d'Unique. Toto: winn. 2,80, pl. 1.40. 1.20, 1.20 en 1.10, kopp. II.00, cov. 5.50, trio 48,70 en 49,60. Pauillac-prqs (2000 m): 1. Hero Hol landia (R. J. W. Koster) 2.59,8 - 1.29.9, 2. Haroldine, 3. Happy Girl. Toto: winn. 7,90, pl. 1.80, 2.00 en 1.80, kopp. 9.90, cov. 5.20. Totalisatoromzet f 221.826,-. ELMIRA De toestand van Graham Hill, die zondag tijdens de race om de Grote Prijs van de Verenigde Staten te Watkins Glenn verongelukte, is iets verbeterd. Hill werd met twee gebro ken benen opgenomen in het Arnotog- den ziekenhuis in Elmira. Het herstel van de Britse autocoureur hangt af van de genezing van een ze nuw in zijn linkerbeen. Gala gezinspak 400gram vacuum verse koffie voor de hele week 2.95 1C&

De Vallei | 1969 | | pagina 15