Mogelijk in de toekomst een regionale functie OOK IN VEENENDAAL OVERLEGORGAAN VAN DRIE VAKCENTRALES Overleg bestond reeds incidenteel en informeel VEILING SEPTER TIEL Lente in de herfst Industrie zou huurtop moeten gaan betalen' D'66-voorzitter J. de Ruijter: DA T ONTPLOFFEN IS NIET ZO MAAR EEN LOZE KREET Veenendaler was lies te op concours Districtsbestuurder J. C. Havinga: Gastarbeiders nemen oorzaken niet weg... Geen echte politiek in Veenendaal Fries toneel in Tiel Veredelde cash-and-carry in Ede VALLEI? Belt Scholing Respect Waarheid WOENSDAG 8 OKTOBER 1969 VEENENDAAL De besturenbonden van de drie gezamenlijke vakcentrales in Veenendaal hebben dezer dagen een plaatselijk overlegorgaan in het leven geroepen. Het orgaan gaat zich bezighouden niet actuele, plaatselijke aange legenheden. Voorlopig zullen de werkzaamheden zich weliswaar tot Veenen daal beperken, doch in de toekomst wordt een regionale functie voor het over legorgaan niet uitgesloten. Inmiddels is een voorlopig werkprogramma samen gesteld, dat in een volgende vergadering zal worden bekrachtigd. Het initiatief tot de oprichting van het overlegorgaan in Veenendaal is het ge volg van een brief, die de plaatselijke vakbonden ontvingen van het lande lijk overlegorgaan van de drie vakcen trales. Daarin werd gewezen op de wenselijkheid van gezamenlijk overleg in de verschillende districten. De drie Veenendaalse districtbestuurders stel den zich positief achter het schrijven op en namen het initiatief tot de op richting, hetgeen later werd overgeno men door de drie besturenbonden. Het overlegorgaan wordt gevormd door negen vertegenwoordigers van de drie vakcentrales in Veenendaal, te we ten CNV, NW en NKV. Voorzitter is de heer J. C. Havinga (CNV) terwijl NVV en NKV respectievelijk een secre taris en een penningmeester zullen le veren. De namen van de personen, die beide laatstgenoemde functies zullen gaan bekleden waren gisteren nog niet bekend. „In het overlegorgaan zullen we trachten te komen tot eensluidende standpunten over het te voeren beleid in de commissies en adviesorganen, waarin vertegenwoordigers van de drie vakbonden zitting hebben. Daarnaast gaat het orgaan zich bezighouden met het geven van adviezen ge vraagd of ongevraagd met betrek king tot de plaatselijke woningbouw, ruimtelijke ordening, ontwikkeling op de arbeidsmarkt en andere actuele aan gelegenheden", aldus de kersverse voorzitter van het overlegorgaan, de heer J. C. Havinga. Overigens beaamt de heer Havinga, dat in het verleden in Veenendaal wel degelijk behoefte heeft bestaan aan «en overlegorgaan. „Incidenteel en in formeel bestond er uiteraard tussen de drie vakcentrales reeds een vorm van overleg. Toch verdient een formeel li chaam zoals dit nu is gevormd de VEENENDAAL De Friese vereni ging Tiel, „Fier van Hüs", bestaat 40 jaar. Om deze gelegenheid niet onge merkt voorbij te laten gaan, heeft zij met haar zusterverenigingen uit Wa peningen, Ede en Veenendaal, een to neelavond georganiseerd op 9 oktober in de splinternieuwe Stadsschouwburg te Tiel. Opgevoerd zal worden, ,Sa mar Even', een blijspel in 3 bedrijven van de heer G. Jonkman, dat voor het voetlicht wordt gebracht door leden van de ,Fryske Komeedsje uit Heerenveen. Ge zien de belangstelling voor deze to neelavond van de leden van de Frie se vereniging Veenendaal, de „Fallei Fugels", verwacht het bestuur dat veel Friezen die nog geen lid zijn deze avond eveneens niet zullen willen mis sen. Voor hen, die zich tijdig toe gangsbewijzen aanschaffen, is een be perkt aantal plaatsbewijzen gereser veerd. Inlichtingen hierover: Irene- straat 20 Eist (U) of tel. 08377-384. EDE Evenredig aan de veelsoor tige ervaring van de heren L. en J. Wanstede is de sortering levensmidde len en non-food-artikelen die zij in hun bedrijf aan de Kleefseweg te Ede heb ben ondergebracht. Vrijdag aanstaan de gaan de deuren van hun veredelde Cash-and-Carry bedrjjf open na een week van verbouwen en overuren ma ken. De Gebr. Hanstede hadden tot dus ver een zelfbedieningsgroothandel waarbij in de afgelopen negen jaar on der invloed van serviceverlening het assortiment gaandeweg groeide. De ge zamenlijke winkeliers, die deze ontwik keling met lede ogen aanzagen hebben er eigenlijk zelf toe bijgedragen, dat beide gebroeders direct aan de consu ment gaan verkopen. „We werden ge dreigd met een kort geding en achtten nu de tijd gekomen onze produkten naast onze groothandelsactiviteiten die op de oude voet zullen worden voortgezet rechtstreeks aan de con sument te leveren", aldus de heer L. Hanstede, die zich afzet tegen het be grip cash-and-carry. „Ook wij huizen wel niet in een luxueuze omgeving, maar het is bij ons geen rotzooi". De gebroeders Hanstede zijn tevens eigenaars van het in Ede veelbespro ken onttinningsbedrijf, waarin afge dankte gasmeters van tin en koper worden ontdaan. Bij het bedrijf aan de Kleefseweg wordt momenteel 700 vier kante meter parkeeruimte aangelegd. Voor de toekomst heeft men nog vol doende uitbreidingsplannen. Daarbij hopen we op evenveel medewerking als we in het verleden door de gemeente zijn tegengewerkt", aldus de heer L. Hanstede, die verder goede hoop heeft dat zijn prijzenslag die hij voor Ede in petto heeft ook ver daarbuiten weer klank zal vinden. voorkeur om een sterk (gezamenlijk) beleid te kunnen voeren", merkt hij op. De voorzitter van het overlegorgaan kondigt aan dat op de eerstvolgende vergadering het definitieve werkpro gramma zal worden vastgesteld. Aan de verschillende onderdelen wordt dan tevens een bepaalde urgentie van be handeling toegekend. Of de onrustba rende ontwikkeling op de Veenendaal se arbeidsmarkt boven aan „het lijstje" van het overlegorgaan staat wilde de heer Havinga niet zeggen. „Ik kan niet op de zaken vooruit lopen", was zijn commentaar. De praeses van het overlegorgaan voorspelde echter wel, dat in de toe komst verschillende zaken aan de or de zullen worden gesteld. „Wij ver wachten niet op moeilijkheden te zul len stuiten, alhoewel er natuurlijk wel instanties zijn, die met dc komst van het overlegorgaan niet zullen juichen. Toch verwachten we ook daarvan een positieve opstelling", aldus de heer Ha vinga. Veilbericht van de Tielse veiling Septer van maandag 6-10-1969. Opgave na klasse mm maat Appelen kl 2 75/opw 70/T5 65/70 60/65 30—47 23—42 23—35 16—30 27—45 23—34 19—33 15—25 26—29 22—25 21—23 17—20 14—16 21—28 17—22 12—21 31—50 30—42 28—33 21—23 22—24 17—19 11—13 40—43 38—41 31—36 32—41 28—38 19—34 55/60 11—15 10—26 12—18 11—24 21—25 27—65 25—29 30—46 31—34 16—24 10—18 14—23 26—46 14—29 20—27 11—22 11—17 28—37 14—19 28—30 25—29 25—27 62—84 x Coxs Orange Pippin kl 1 x Coxs Orange Bloeme Campagnezoet Dijkmanszoet Benderzoet x Ingrid Marie kl2 Notarisappel kl 2 x Goudreinette kl 2 Golden Delicious kl 1 Jonathan kl1 Jasappel x Sterappel kl 1 x Sterappel kl 2 Lemoenappel Reinzoet James Grieve kl 1 James Grieve kl 2 Fabrieksfruit per 100 kg blank 8.40. Zuurkroet per 100 kg 6.40. Peren: Avez. Kapelle Doyenne du Cornice kl 1 x Conference kl 1 x Conference kl 2 x Legipont kl 1 x Legipont kl 2 B. Alex Lucas kl 2 Beurre de Anjou kl. 1 Bonne Louis de Avranches x IJsbouten x Giezer Wildeman Winter jan St. Remy x Brederode Zw. Wijnperen kl 1 Maagdepeer kl 2 Diversen: Bramen per doosje van 250 gr 4246 4042. Druiven: Black Alicante 170180 130150. Aardbeien per doosje van 250 gr 120125 59—66. Pruimen: Kwetsen 106110 9195. Groenten: Andijvie 36-46; x Princessenbonen 55-116; x Snijbonen 49-132, 41-92; Sla per 100 krop 15.00-23.00; Komkommers per stuk, groen 8-31; Spinazie 51-83; Savooiekool 22-24; Rode Kool 20-25; Prei 22-32; Uien 26-29; x tomaten per bakje 170-460, 90-280; x tomaten per bakje ea 450-460, eb 470-480, ec 360-370. x hoofdaanvoer Alles in ets per kg tenzij anders vermeld. 82—84 77—80 38—43 35—39 30—35 34—40 31—38 27—33 34—41 31—38 28—33 38—40 28—39 27—37 15—31 32—34 33—35 30—32 24—27 47—49 32—35 47—59 47—53 47—79 41—59 5462 53—73 ia—27 36—44 21—52 16—35 27—51 37—50 12—22 15—17 13—15 u dan even a.u.b. voor Veenendaal 17.30 uur 10550 v:;.3ou°; 11079 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 Het lijkt cr in Ouwehands Dieren park op of de lente is aangeboren in plaats van de herfst. Op de bavianen- rots zijn nu in een paar weken tijds al vier baviaantjes geboren. De Nylgau-antiilopen koesteren zich met de twee jonge pas geboren dieren in het zonnetje. De jonge emu's darte- lerp vrolijk rond. De twee pas geboren bisoos vinden het op moeder aarde al even prettig. Kortom er is, terwijl de oktobermaand al in het land is, daar op de Grebbeberg volop jong leven te bespeuren. Toch wel een bewijs dat de dieren bij Ouwehand een goede verzor ging genieten. VEENENDAAL De Veenendaler Wim van Schaik (19) nam dezer dagen deel aan het .solistenconcours, dat werd georganiseerd door de muziek vereniging „Oefening Zij Ons Doel" te Tricht. Van Schaik behaalde in de ere- afdeling 180 punten, die hem dc eerste prijs opleverden. Het was tevens het hoogste aantal punten dat op het con cours was behaald. Daarom kreeg de Veenendaler „lof van de jury". De puntenstaten Wezen uit dat Wim van Schaik voor elke rubriek een 9 of een 9V« had behaald. Hij -kreeg een-be ker en een diploma. Een tweede succes viel ten deel aan de heer W. van Schaik sr., die uitkwam in de tweede afdeling. Hij behaalde met 144 punten een tweede prijs, met het verplichte werk „Peter, go ring the bells" voor bariton. Zijn zoon speelde „Concertstuk" van Joh. Pala. Bedde prijswinnaars zijn lid van de Veenen daalse harmonie „Caecilia". VEENENDAAL Aanvoer eiermarkt 7 oktober: 50.000 stuks. Prijzen grote eieren van f 10.50 tot f 11.50, kleine van f 7,- tot f 9.-. Alles per honderd stuks. Handel traag. VEENENDAAL „Het aantrekken van buitenlandse arbeidskrachten zou verantwoord zijn wanneer het Veenendaalse bedrijfsleven bereid was grotere offers te brengen op het gebied van de huisvesting. Voordat men gastarbeiders gaat werven dienen echter in eerste instantie alternatieve oplossingen van het Veenendaalse arbeidersprobleem te worden bestudeerd". W Zo reageert districtbestuurder J. C. Ha vinga (CNV) op een gisteren gepubli ceerde uitspraak van de heer H. B. Scholtens, directeur van het geweste lijk arbeidsbureau in Veenendaal. Ge vraagd naar een oplossing voor de on rustbarende situatie op de overspan nen Veenendaalse arbeidsmarkt merk te de heer .Scholtens op ..Als ik zeg gastarbeiders aantrekken, krijg ik de vakbonden op m'n kopVolgens districtbestuurder Havinga is met deze uitspraak ten onrechte de indruk ge wekt, dat de vakbonden zonder meer tegen de werving van gastarbeiders zijn. „Dat is pertinent niet juist. Wel zijn we erop tegen als het onder de huidige omstandigheden ongelimiteerd plaatsvindt". SCHULD „Overigens dient men goed te besef fen. dat met het aantrekken van bui tenlandse arbeidskrachten de oorzaken van de overspannen arbeidsmarkt in Veenendaal niet worden weggenomen. In feite blijft het werkelijke probleem op die manier bestaan en betekent de komst van gastarbeiders niets meer dan een „doekje voor het bloeden". Om terug te komen op de huisves ting van buitenlandse gastarbeiders vertelt de heer Havinga het volgen de: Een aantal Veenendaalse bedrij ven heeft geruime tijd optie gehad en heeft dit misschien nog wei op een tehuis voor gastarbeiders van de AKU in Ede. Er zouden ongeveer een 60-tal buitenlandse werknemers uit Veenendaal in kunnen worden on dergebracht. Toch is van deze op lossing hoegenaamd geen gebruik ge maakt omdat het te duur leek. Be ter gezegd men kon de buitenlanders goedkoper in Veenendaal onderbren gen. Dat de verzorging en begeleiding aanmerkelijk minder was speelde kennelijk geen rol". De CNV districtbestuurder is van me ning, dat wanneer het probleem van de overspannen arbeidsmarkt in Vee nendaal niet gezamenlijk door de fa brikanten wordt aangepakt, de oplos sing voorlopig nog wel zal uitblijven. „Men wil de gemeente wel gedeelte lijk van de hele toestand de schuld geven, maar dat vind ik niet juist. Ook de plaatselijke overheid moet roeien met de riemen die ze heeft. Als de plaatselijke industrieën bijvoorbeeld de onrendabele top van de woninghuur voor hun rekening zouden nemen, zou dit stellig een gunstige invloed hebben op de ontwikkelingen op de plaatselij ke arbeidsmarkt", aldus de heer Ha vinga, die aanvoert, dat bijvoorbeeld Philips de te betalen woninghuur van het personeel bepaalt naar aanleiding van het inkomen. Volgens het vak- bondsbestuur doet in Veenendaal alleen VEENENDAAL „Zonder enig klaroengeschal zullen wij deelnemen aan de komende gemeenteraadsver kiezingen en de daarbij horende campagne. We hebben weinig geld. maar we zullen proberen een be knopt, voor iedereen leesbaar pro gramma aan de gehele burgerij te verstrekken. Ieder moet dan voor zichzelf uitmaken of hij vindt, dat D *66 in Veenendaal een nuttig ap paraat zal zijn". Ik Jan de Ruijter, Fantastisch, Geweldig. Beklemmend. Beestach tig, Sexy, Verblindend. Onthullend is de tekst op een affiche naast de deur van de bescheiden werkka mer, vier hoog aan De Grote Pek ken. wijds maar enigszins nevelig uitzicht op een stukje heuvelrug. „Een goeie vriend heeft me eens voorspeld: Jan, jij houdt 't hier geen jaar uit. Het is veel te rustig. Ik ben zelf eigenlijk verbaasd hoe snel ik eraan gewend ben", zegt de 60-jarige voorzitter van de Veense pragmatici. Hij praat zeer welover wogen, formuleert zijn taalkundig en grammaticaal nagenoeg perfecte zinnen uiterst zorgvuldig, bij het voorzichtige af. Niets in zijn optre den duidt op enige associatie met de „Ik Jan" van de affichehet is cenjjiierbare-heripnering aan zijn werk in de boekenbranche, „'t Was eert*grap, maar ik wil hem voor niets ter wereld meer kwijt". Aan de muur hangt een zeer grote overdruk van een vermoedelijk 17de- eeuwse plattegrond van Amsterdam. In de overvolle boekenkast o.a. jaargangen van Paris Match en Life boeken over vredesstrategie, waaron der een deel van prof. Röling van het Polemologisch Instituut, veel Li teratuur, poëzie en proza, en een deeltje van levenskunstenaar en -tacticus Dale Carnegie. „Ik kom politiek bezien uit een rood milieu. M'n vader was al jong bestuurslid van de rode onderwij zers. Na de oorlog stemde ik conse quent PvdA. Ik was geen actief Lid, met m'n drukke werkkring als enig excuus. Voor dat werk reisde ik ver schrikkelijk veel met de trein, en daarin ging ik aan het lezen. Ik ver slond dag- en weekbladen, en deed alle moeite om zo volledig mogelijk bij te blijven. Toen kwam het appèl van D'66 en na beraad van enkele maanden besloot ik lid te worden. Vooral het open karakter van de partij trekt me erg aan, het pragma tische het willen breken met de vol gens mij verouderde begrippen van links en rechts. de SKF aan woningvoorziening voor ei gen personeel, althans in grotere ma te dan de andere bedrijven. E.E.G. Over dc vestiging van Ritmeester in het Belgische Kijckevorsel zegt de heer Havinga nog: „Als dc situatie op de Veenendaalse arbeidsmarkt niet spoedig verandert moet cr ernstig re kening mee worden gehouden dat nog enkele andere bedrijven in Veenendaal het voorbeeld van Ritmeester zullen volgen". Overigens vermoedt de dis trictsbestuurder, alhoewel de directie van Ritmeester dit ontkent, dat de vestiging in België een gevolg is van de in dat land goedkope vrouwelijke arbeidskrachten. „Er zijn van de EEG-commissie rap porten verschenen over de economi sche en sociale harmonisatie binnen de EEG. Zoals bij vele afspraken bin nen de EEG het geval is worden ook de overeenkomsten met betrekking tot het loon voor mannen en vrouwen door een aantal landen niet ernstig geno men", aldus de heer Havinga, die tot slot opmerkt dat het probleem in vak bondskringen de volle aandacht geniet. De Ruijter kwam naar Veenen daal en bevond zich in een vacuüm. Hij hield een kleine enquête onder de enkele leden van D'66, en consta teerde de mening dat het onmogelijk was in een plaats als Veenendaal 'n eigen afdeling te stichten. Na die „oudere" leden kwamen korte tijd later wat jongere mensen bij elkaar, ook leden, en die vormden een werk groep. Op een van hun bijeenkom sten werd spontaan besloten toch 'n eigen afdeling te vormen. „Toen was het uiteraard voor mij wel eer vol, dat er zonder stemming werd gezegd: dan wordt u voorzitter. Men wist dat ik een zekere politieke scholing had, en bovendien was ik al zo'n beetje als contactman opge treden. Ik heb meteen gezegd, denkt u eraan, ik ga in oktober weg, tot maart. Dat vond men niet erg. Er is toen direct al afgesproken dat twee andere leden mijn werk zou den overnemen. Dat worden dan de heren Rust en Labeur." Volgens opiniepeilingen wordt D'66 bij de aanstaande verkiezingen een van de winnaars. Gelooft de Veenen daalse voorzitter in een voortzetting van deze tendens? „We hebben er in Nederland reke ning mee te houden, en dat vind ik voor Veenendaal ook belangrijk, dat D'66 al als catalysator heeft ge- gewerkt, in de partijen. Ik wil niet zeggen dat D'66 de oorzaak is van al die congressen en al die moeilijkhe- De heer J. dc Ruijter is zestig jaar en voorzitter van D'66, af deling Veenendaal, waartoe ook Rhenen, Amcrongen en Eist be horen. Vermoedelijk komt Rens- woude er nog bij. Dc Ruijter heeft vervroegd pensioen gekre gen, toen hy een succesvolle car rière, als hoofdvertegenwoordi ger in de boeken- en uitgevers branche, om gezondheidsredenen moest afbreken. Hij groeide op in een puur socialistisch milieu, woonde tot een jaar geleden in Amsterdam. Was van 1930 tot 1946 in Indië. Heeft overigens oude banden met Veenendaal. Hij bracht tot zijn dertiende jaar al zijn vakanties hier door. Zo wel zijn ouders en grootouders, als die van zijn vrouw, waren Yeenendalers. Zijn vrouw (on derwijzeres) is de dochter van de vroegere wethouder De Geit. Vier kinderen: een zoon is beeldhou wer in San Francisco, dochter werkt in de omgeving van New York. Andere zoon is internist en de jongste studeert psychologie. Volgende week vertrekt hij met zijn vrouw naar Californië en hij blijft daar tot maart. ning niet vergeet". Gevraagd naar de keerzijde van deze glimmende medaille bekent hij dat de commu nicatie tussen de onderscheiden groeperingen nog enigszins mank loopt: „De regionale pers heeft zich, van het begin van ons optreden af zeer informatief getoond, wat niet van de leiders van de bestaande po litieke partijen gezegd kan worden. Op onze uitnodiging tot een gesprek zijn ze wel ingegaan, met de KVP voorop. Slechts door Binding Rechts en de SGP is onze uitnodiging niet aanvaard". '*'4V den van Nieuw Links en zo, maar ze is er wel méde de oorzaak van. Het zou inderdaad kunnen gebeu ren dat we, bij de statenverkiezin gen, dat grote aantal zetels krijgen, maar dat de andere partijen zich in middels zó gaan moderniseren, dat D'66 eigenlyk niet meer nodig is. Dat is ook een van de punten die mij bijzonder aantrekken. Dat „ontploffen is niet zo maar 'n loze kreet, dat is ernstige waarheid. Men zou zich zelf overbodig willen maken. Ik merk bij de gesprekken hier in Veenendaal dat geen van de oude partijen het gelooft, maar ze geloven méér niet. Ze geloven ook niet aan de open heid. Ik ben ervan overtuigd, dat, wanneer de politieke constellatie bij de andere partijen niet toelaat dat hun programma's worden aange past aan deze moderne maatschap pij. D'66 dóórgaat." „Ik meen te constateren", zegt de Ruijter, zijn zinnen in stukken hak kend, kleine handgebaren, benen ge kruist", de anderhalf jaar dat ik hier woon, dat in Veenendaal geen echte politiek wordt bedreven. Men gaat rustig door zoals het altijd geweest is. Bij de besprekingen met afgevaar digden van hier werkzame partijen stond men in het begin nogal nega tief tegenover ons. Na afloop werd het wat positiever in die zin dat men bereid bleek te geloven dat we wil len optreden als vernieuwers, ten bate van de gemeenschap Veenen daal. Er zyn nog enkele duizenden Vee>- nendalers, die menen dat hun manier van leven de enige en de juiste is. Zij zijn er zich niet van bewust dat er miljarden mensen anders denken anders leven, en even goed of slecht zijn als zijzelf. En van die mensen zal straks bij de uitbreiding van Veenendaal een grote verdraagzaamheid gevraagd worden. Want wat biedt Veenendaal aan mensen die uit andere plaatsen komen, dan doel ik speciaal op de zgn. dienstensector? De mensen zul len een modernisering van Veenen daal verlangen, willen ze hier komen wonen en blijven. Die accommodatie heeft Veenendaal nog niet. Kun je hier zondags ergens gezellig een kopje koffie drinken? Respect De Ruijter over Veenendaal: „Een gezellige plaats in een prachtige om geving met een bijzonder goede win kelstand, die gelukkig nog steeds 't persoonlijke element in de bedie- Overige, voorzichtig uitgesproken grieven: „De belangstelling voor ons of het meeleven, zo dat al bestaat, komt niet of nauwelijks tot uitdruk king. Bovendien worden sommige uitspraken die wel doordringen, ver keerd opgevat. We hebben op onze ledenvergadering gezegd dat het best mogelijk zal zijn dat we eens op tenen trappen. Dat is verkeerd aangekomen. Op de hearing over het streekplan heb ik, na een bijdrage van een jongeman over nieuwe vormen van woningbouw, uitgeroepen: dat is het eerste moderne geluid van de avond* Dat is me zeer kwalijk genomen. Kijk, ik heb respect voor ieders me ning en dat respect vraag ik terug. Krijg ik het niet, dan kan ik erg vervelend worden..." Waar haalt D'66 zijn kiezers van daan? „Stellen we ons bescheiden op, dan denken we aan de jongeren die bij de stemming geheel vrij zijn, ook van het ouderlijk en groot ouderlijk paar en daarnaast aan de politiek niet-gebondenen. Bovendien rekenen we op de groep die niet ge heel ten onrechte de politiek als een vuil zaakje heeft beschouwd en die hopen dat D'66 een eerlijke open heid zal blijven betrachten. Tenslot te zullen ook enkele randfiguren uit bestaande partijen hun stem wel aan ons geven. Een veel genoemd bezwaar is dat in D'66 zoveel doctorandussen ver enigd zijn. Maar daar moet bij ge zegd worden dat ongeacht de oplei ding deskundigheid op welk gebied ook op prijs wordt gesteld. We zul len straks in onze werkgroepen een ernstig beroep moeten doen op man nen en vrouwen die, hoe dan ook, deskundig zijn en die graag wat willen doen voor de gemeenschap van Veenendaal waarbij ze niet lid van D'66 behoeven te zijn. Die deskun digen zouden de eventuele raadsle den bijzonder tot steun kunnen zijn. Tenslotte: Er is mij gezegd: in Veenendaal stemt men nog veelal op mensen en niet op partijen. Er is me dus aangeraden te zorgen voor Veenendalers als koplopers. Maar 't is niet meer dan een coïncidentie dat twee bekende Veense namen als Thoomes en Coïni bovenaan de lijst staan."

De Vallei | 1969 | | pagina 3