Son ia Gas keil werd hartelijk gehuldigd AANKOPEN BU K/M-CASH CARRY Radio- en Pick-up- combinatie 99. droogtrommel 249.- Europhon Radio type 88 99.- Radio- Grammofoon Combinatie 398.- wym 549.- 538.- 498.- 478.- kash&ïïcarry! hoofdfiliaal: prinsengracht 151 adam Jachtopziener mishandelde hartpatiënt Krotopruiming in onderzoek Onderzeeboot bevrijd UITREIKING RAIFFEISEN- GELDPRIJZEN Grondlegster Nederlands ballet Boorvergunning voor Shell N.V. DONDERDAG 9 OKTOBER 1969 AMSTERDAM Tijdens de huldi ging van mevrouw Sonia Gaskell in de Amsterdamse Stadsschouwburg heeft de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mej. dr. M. A. M. Klompé toegezegd dat zij ervoor zal zorgen dat het Nederlandse ballet die steun van het Rijk zal krijgen die het als nationaal ballet verdient. Dit zei de minister naar aanleiding van een verzoek van een van de vrien den van de grondlegster van het Ne derlandse ballet, dat haar bereikte van af het filmdoek, waarop gisteravond de film „Dag mevrouw" van Jan Huis- k«a werd vertoond. De film, die is geproduceerd door de NCRV, is een hommage aan Sonia Gas kell. Deze zal op 29 oktober door de televisie worden uitgezonden. Namens de overheid zegde de minister toe dat in de wandelgangen der Stadsschouw burg een tekening of beeld van de balletkunstenares zal worden aange bracht ter herinnering aan wat zij voor het ballet heeft gedaan. De huldiging vond plaats ter gelegen heid van het neerleggen van de functie van mevouw Gaskell bij het Nationale Ballet. Zij werd voorts geëerd door een uitvoering van „Les Sylphides", welk stuk zij het eerst in Nederland op de planken bracht. Voorts gaf het Na tionale Ballet de remière van „Time out if mind" van Brian MacDonald. Tenslotte werd uitgevoerd „Het Nacht eiland" van Rudi van Dantzig. Sonia Gaskell, die na afloop van de balletvoorstellingen en de filmverto ning op het toneel goed in de bloemen werd gezet, ontving vele telegrammen en diverse geschenken. Namens de ge meente Amsterdam overhandigde de wethouder van Kunstzaken, de heer Po lak, haar de zilveren medaille van Am sterdam als blijk van waardering voor het vele werk dat zij op het gebied van ballet heeft verricht. In een toe spraak belichtte hij het levenswerk van de baletkunstenares, dat bepeeld niet zonder moeilijkheden en zorgen verlo pen is. Ook minister Klompé bracht haar dank voor de vele waardevolle advie zen, die mevrouw Gaskell het ministe rie van CM de afgelopen jaren heeft gegeven. Zij mocht, zo zei de minister, zelf beslissen over de vorm van haar portret, dat in de gangen van de Stads schouwburg zal komen. Ook de kunste naar mag zij zelf uitzoeken, die haar in een plastiek of op het doek zal ver eeuwigen om, zo zei de minister, de herinnering aan de grondlegster van het Nederlandse ballet voor het na geslacht levend te houden. Als dank voor de prestaties van me- VRIEZENVEEN De 52-jarige hart patiënt Evert Harzevoort uit Wester- haar is door een hulpjachtopziener met een geweer afgetuigd. De heer Harzevoort reed met zijn zoon Benny en drie andere jongens dwars door e.-.i gebied van veen en hei bij Vriezenveen, waar de laatste tijd veel werd gestroopt, toen plotseling een auto de weg versperde. In de auto zaten een jachtopziener, zijn assistent K. en nog een man. Zij sommeerden het gezelschap uit le stappen opdat de auto onderzocht kon worden. Benny vroeg de opziener zich te le gitimeren. Toen deze weigerde bood hij aan samen met hem naar het politie bureau te rijden. Zwaaiend met een pistool eiste de op ziener dat zij uit de auto kwamen. De heer Harzevoort kwam pas na enige ogenblikken, en als laatste, de wagen uit. De hulpopziener voelde zich hier door bedreigd en sloeg hem met zijn geweer waar hij hem maar raken kon. Er volgde een vechtpartij waar bij de hulpopziener over de hoofden van de vechtenden een schot afvuur de. Do strijd werd daarop gestaakt. De jachtopzieners onderzochten de auto en vonden niets. Vermoedelijk hebben zij de Vriezen- veners voor stropers aangezien. De Rijkspolitie in Vriezenveen wilde geen commentaar geven. DEN HAAG Thans kan nog niet worden gezegd of een bijzondere wet op de krotopruiming wenselijk is. Dit antwoordt minister Schut op vragen van het Tweede Kamerlid drs. H. van den Doel (PvdA). Drs. Van den Doel meende dat een dergelijke wet, op grond waarvan in aan te wijzen saneringsgebieden spe ciale overheidsfaciliteiten zouden kun nen worden verleend, voor de krotop ruiming van belang zou kunnen zijn. Op het ministerie worden verschillen de vraagstukken die met de krotoprui ming verband houden bestudeerd. Van de uitkomst van deze studie hangt het af welke voorzieningen, ter aanvulling van de reeds bestaande regelingen, moeten worden getroffen, aldus ir. Schut. SAN DIEGO De Amerikaanse on derzeeboot „Deep Quest", die sinds gis teren met vier man aan boord in de Stille Oceaan ter hoogte van San Diego in een kabel verstrikt zat, is uit zijn netelige positie bevrijd. Een reddings onderzeeboot met bedieningsarmen en een snijapparaat is er in geslaagd, de kabel door te snij de*. Twintig minu ten later kwam de onderzeeboot weer aan de oppervlakte. De „Deep Quest", een kleine onder zeeboot, is eigendom van de „Lock heed Raket- en ruimtevaartmaatschap pij". De boot was gisteren op een diep te van 131 meter onder het wateropper vlak met de schroef in de kabel ver strik geraakt. De vier bemanningsle den hadden een voorraad zuurstof waarmee ze nog 48 uur in leven kon den blijven. vrouw Gaskell bood het bestuur van de stichting ,Het Nationale Ballet" haar een reis aan, waarheen zij maar wil. Tot slot sprak mevrouw Gaskell zelf. Ondanks het officiële afscheid van het Nationale Ballet hoopte zij nog geen definitief afscheid te hoeven ne men van het ballet in het algemeen. Zij hoopte het vertrouwen van vele vrienden en kennissen te verdienen, zo dat zij haar kennis en ervaringen in de komende jaren ten volle ten nutte zou kunnen maken. A Minister Klompé was een van de sprekers tijdens de officiële huldi ging die Sonia Gaskell woensdagavond in de Stadsschouwburg ten deel viel. De huldiging had plaats ter gelegen heid van het neerleggen van de func tie van mevrouw Gaskell bij het Na tionale Ballet. Rechts minister Klom pé. I APELDOORN Tijdens een dezer dagen in de Stadsschouwburg te Utrecht gehouden bijeenkomst van de „Stichting 150 jaar Raffeisen" werden door de staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mr. H. J. van de Poel, de jaarlijks door de stichting beschikbaar gestelde prij zen, die tot doel hebben de zelfwerk- heid te stimuleren om daardoor tot gro tere welvaart te komen, uitgereikt aan vertegenwoordigers van de Stichting Technische Voorlichting ten behoeve Van de vorig jaar door minister Klompé uitgereikte geldprijzen aan de Federatie handicapten (f. 30.000,-) en de Liga van Credit Unions in de Nederlandse Antillen (f 50.000,-). De plaatselijke Raiffeisenbanken heb ben het kapitaal van de Stichting, een bedrag van f 1.000.000 bijeengebracht. Van de vorig jaar minister Klompé uit gereikte geldprijzen aan de Federatie Paardrijden Gehandicapten, de Indone sische Ambassade voor het naar Neder land laten komen van vier Indone siërs om zich gedurende een jaar op de hoogte te stellen en stage te lopen terzake de opbouw en werkwijze van de Raiffeisenorganisatie, en gelden voor het tot ontwikkeling brengen van kre dietcoöperaties in Ghana en Uganda, werd alleen de gedachte activiteit in Uganda een teleurstelling. De autori teiten van genoemd land wensten om bepaalde redenen geen medewerking te verlenen. De* Stichting werd opge richt in 1968 ter gelegenheid van de 150ste geboortedag van F. W. Raiffei- sen, die de coöperatieve denkwijze in het bankwezen ingang deed vinden, en dit deed met het motief, dat liefdadig heid geen blijvende oplossing biedt, maar dat men door gezamenlijke in zet en gezamenlijke verantwoording tot een gemeenschappelijk gebundelde kracht komt, die de zelfwerkzaamheid prikkelt en stimuleert. DEN HAAG De minister van Eco nomische Zaken heeft een boorver gunning verleend aan Shell Delfstoffen Nederland nv voor het opsporen van indampingszouten, met uitzondering van natriumchloride en calcium-sul- faat. De vergunning geldt voor een ge bied van 621.300 ha in Friesland, Gro ningen en Drenthe en in de Dollard, de Eems, het IJsselmeer, de Waddenzee en de territoriale zee. De vergunning is verleend voor een tijdvak variërend van drie tot vijf jaar, afhankelijk van het aantal boringen dat verricht is, zo wordt door het ministerie meege deeld. EEN BEWIJS DAT: 1) onze artikelen echt goed zijn (veel klanten kochten al voor de 5e en 6e keer) 2) onze artikelen echt laag in prijs zijn (anders hadden wij niet ruim 1 millioen verkopen) 3) onze klanten echt tevreden zijn (dankzij goede service en garantie) Ruim 1 millioen aankopen in de tijd, dat KIM-CASH CARRY bestaat; dat wil wat zeggen. Om dit te vieren, hebben wij weer schitterende aanbiedingen. Komt u maar kijken I Overtuig u van de kwaliteit en uiterst lage prijzen. Het Is beslist de moeite waard. En vraag meteen even naar ons unieke 100% garantie-systeem. geheel transistor voor lichtnet en batterij. 3-snelheden, met grote speaker. Gewone prijs 198.- Uw prijs Speciale aanbieding. Arlstona televisie 61 cm. Dit geweldige toestel moet U eens komen zien en dan wordt de slogan "zien is kopen" waarheid. Dit toestel met zijn uiterlijke schoonheid en zijn innerlijke technische perfectie van het wereld bekende merk Aristona leveren wij in witte uitvoering met automatische kanalen- kiezer en panoramische beeldbuis. De luidspreker is frontaal geplaatst. Gewone prijs 699.- Inruil 150.- Uw prijs Nord Mende Favorit televisie. Houtkleurige kast, 61 cm grootbeeld, automatische kanalenkiezer, geschikt voor 6 programma's. Frontluidspreker. Gewone prijs 698.- Uw prijs Gooi weg die oude centrifuge, want nu koopt U een echte droogtrommel voor 2,5 kg wasgoed, waar Uw was echt droog uitkomt. Dit geweldige apparaat mag niet meer in Uw huis ontbreken. Daarom brengen wij dit apparaat van wereldbekend merk nu voor een bijzonder lage prijs. Gewone prijs 329.- Uw prijs Met landelijke service. Küppersbusch Gasfornuis. In-en uitwendig geëmailleerd. 4 koperen branders met centrale aansteekinrichting, glazen ovendeur, thermostaat, lade en beveiligde oven. Dit fornuis wordt compleet geleverd met afdekblad en bakslede. Gewone prijs 402.50 Uw prijs 278.- Ook leverbaar met grill-brander van 462.50 Uw prijs 348.- Tevens leveren wij de bekende merken: Atag, Pelgrim en Etna. Remington Scheerapparaat type Selectric 200. Met tondeuse, verpakt in luxe cassette. Gewone prijs 98.- Uw prijs 49.- Geschikt voor batterij en lichtnet. 2 golf bereiken MW en LW. Gewone prijs 168.- Uw prijs Allessnijder. Snijdt met gemak Uw brood en vleeswaren. Gewone prijs 29.50 Uw prijs 15.50 Mailand stereo radio/ grammofoon combinatie compleet met stereo decoder, Philips radio uitgang 2x5 Watt, Philips wisselaar met pick-up lift. Gewone prijs 668.- Uw prijs Tungsram portable televisie. 48 cm, moderne kast met ingebouwde sprietantenne. Verdekte knoppenbediening, geheel compleet. Gewone prijs 598.- Uw prijs Electrische deken 1 of 2-persoons. Een onmisbare deken voor de komende koude dagen. Regelbaar op 9 standen. 1-persoons Gewone prijs 79.- Uw prijs 59.- 2-persoons Gewone prijs 119.- Uw prijs 82.- P.E. platenspeler Stereo compleet met deksel en boxen. Automatische platenspeler en pick-up-lift. Gewone prijs 543.20 Uw prijs 378.- AEG-ventilatorkachel regelbaar op 2 standen voor koude en warme lucht, met thermostaat. Uw prijs compleet stereo, met decoder. Uitgang 2x5 Watt, platenwisselaar voor 10 platen. Bandrecorder-aansluiting. De radio heeft 5 golfbereiken: LM, MW, K1, K11 en FM band. De kast is uitgevoerd in naturel noten hout. Gewone prijs 678.- Uw prijs Arlstona televisie Type 44 T 086 portable. Compleet met ingebouwde sprietantenne, automatische kanalenkiezer. Beeldformaat 44 cm. De kast is uitgevoerd in pallisander hout. Gewone prijs 650.- - Inruil 152.- Uw prijs Edy wasautomaat type Monopole Econome. 10 programma's en een centrifuge-programma. Binnenkuip geheel geëmailleerd met roestvrij stalen wastrommel. Gewone prijs 745.- Uw prijs 468.- Arlstona Bandrecorder type 9123. Deze recorder met zijn vele mogelijkheden mogen wij gerust een van de beste monorecorders noemen. Wij geven U hier enige gegevens, die U voldoende zullen overtuigen. 4-sporen, 2 snelheden, all transistor, mpgelijkheid voor duoplay en multiplay. Meeluisteren bij opname door middel van ingebouwde speaker. Gewone prijs 529.- Uw prijs 398.- Nieuwste model 61 cm televisie type Weltfunk met volautomatische kanalen kiezer en houten kast. Gewone prijs 648.- Uw prijs 448.- AEG-Koffiezetapparaat met warmhoudplaat. Geschikt voor 10 kopjes Uw prijs 95.- Amsterdam: Jac.van Lennepstr. 125, tel. 020-386865. Haarlemmerdijk 143, tel. 020-247150. Utrechtsestraat 54-56, tel. 020-65095. Haarlem: Lange Veerstraat 22 tel. 023-320512. Leeuwarden: Voorstreek 42, tel. 05100-23926. Volendam: Kathammerstraat 19, tel. 02993-3865. Veenendaal: Hoofdstraat 29, tel. 08385-12727. Nu ook in Nijmegen: Lange Hezelstraat 54, tel. 08800-20737. AMSTERDAM De eerste en grootste Cash Cari7, waar alles véél minder kost, staat op de Prinsengracht 151 (t/o parkeerplaat Noordermarkt, dichtbij de Haarlemmerstraat Tel. 020-246143*

De Vallei | 1969 | | pagina 11