AC Milan stelde duidelijk kandidatuur wereldtitel in strijd tegen Estudiantes Ruw gevecht met weinig hoogtepunten Remise PSV en Feijenoord spelen 26 november beide thuis „Ik heb geen ruzie¥? VAN SCHUPPEN PLASTIC NETTEN BIJ FEYENOORD MARTY FAVORIET Geen amateurs meer bij Batavus iC geen parkeerproblemen meer sinds kort kunt u gebruik maken van het parkeerterrein achter hein van schuppen's modezaken plaats voor ruim 80 auto's Vier met dertien Chef d' equipe judoka's,: HEIN Komediant Stormloop Trucs Gevaarlijk Onbegrijpelijk Beslissing AZ '67 versloeg militairen Televisie EK 71/2 Niet door de beugel HOOFDSTRAAT 81 89 VEENENDAAL DONDERDAG 9 OKTOBER 1969 MILAAN Elf atletisch begaafde voetballers van AC Milan, vorig seizoen heer en meester over arm Ajax in de finale om de Europa Cup, hebben weer een stunt ver richt. In hun eerste duel om de wereldbeker vernederden zij gis teravond in het met 83.000 feest vierende supporters gro tendeel gevulde San Sirostadion het bijna onder roem be dolven Estudiantes met 30. Die forse zege op de tenslotte toch teleurstellende, veel tra- a Sormani scoort hier het eerste doel gere Argentijnen kwam tot stand in een rommelig duel, pUnt voor AC Milan. waarin de uitblinkende Franse arbiter Machin ontelbare malen fluiten moest voor overtredingen. De Milanezen troffen het wel dat de Argentijnen vooral verdedigend niet feilloos speelden. DEN HAAG Woensdagmorgen waren de volgende cijfers van sport- toto 9 bekend: 4 deelnemers met 13 uitslagen goed; 159 met 12 uitslagen goed; 2056 met 11 uitslagen goed; 204 deelnemers, die in aanmerking komen voor de extra prijs Tot vrijdagmiddag 12 uur is het moge lijk zich te melden. Ondanks de hevig vertragende tactiek der Argentijnen lieten de speelse Ita lianen zich niet afhouden van hun voor nemens een onstuimig openingsoffen sief te ontketenen. Driftig schoten zij uit de startblokken nadat de kalende Fransman Machin de arbiter waar tegen de Argentijnse coach Zubeldia bij voorbaat bezwaar had gemaakt, om dat hij diens onpartijdigheid niet hoog taxeerde daartoe het teken had ge geven. Morele steun: de 82.000 joelende sup porters op de banken van het San Siro stadion. Enkele heethoofden gingen meteen maar 'over tot de daad en wier pen glasscherven rond met de kwistig heid waarmee Sinterklaas zich via de perpernoten enige populariteit heeft verworven. Eén van die stukjes glas trof de Ar gentijnse middenvelder Madero op het hoofd, waarop deze niet onverdienste lijke komediant kermend tegen de vlak te ging. Zodra Machin hem had bereikt bleek de getroffene weer kerngezond en veerde monter op. De blijmoedigheid van Estudiantes was toen echter al voorbarig gebleken, want Milan had reeds zijn bijzondere klasse getoond. Via pijlsnelle aanval len, uiterst gevarieerde combinaties. Prati, geestdriftig oprukkend, werd nog tegen de vlakte gewerkt, voordat de Milanezen in de achtste minuut al 'n hartstochtelijk bejubelde treffer pro duceerden. Rivera, die vorig seizoen hoogstper soonlijk de basis legde voor de ontluis tering der Ajacieden in de Cupfinale, joeg de bal naar voren. Sormani boor devol talent was naar de juiste plaats gesprint om via een machtige sprong koppend te scoren: 1-0. Vooral daarna bleek de elasticiteit van de Milanese landskampioen. Gela den bleven de Italianen aanvallen: een bikkelhard schot van Prati, sprong uit de handen van Poletti, een vurige kopbal van dezelfde speler dook de Argentijnse keeper magnifiek uit de hoek. Maar intussen leek het erop schijn kan bij dergelijke teams, gelouterd in voetbal van de allerhoogste orde, be drieglijk zijn alsof Milan uitsluitend verdedigde zodra Estudiantes de aan val zocht. Zó snel waren de Italianen terug in eigen verdediging als er enig gevaar dreigde. Een intussen bewezen beide ploegen ten overvloede, maar ook om ande re redenen volstrekt overbodig dat zij een beangstigend aantal prof trucs hadden meegebracht voor dit duel om 's werelds duurste trofee. Venijnige overtredingen vielen aan de lopende band te signaleren, gelijkelijk verdeeld ongeveer tussen beide ploegen. Het in grijpen van de gespannen Machin, die niet veel over het hoofd zag, voorkwam in die fase echter ongewenste uitspat tingen. Toen deze Franse leidsman op het punt stond het signaal voor de pauze te geven raakten de duizenden in San Si- ro voor de tweede keer inextase. Teruggedrongen Estudiantes moest in de 45e minuut nogmaals capitule- Beeld uit de wedstrijd AC Milan- Estudiantes de la Plata: Coniglia- ro (midden) in actie met Malatrasi (links) en Schnellinger (rechts). ren. Combin accentueerde de intelligen tie in de Milanese formatie door te gaan sprinten, ver vóórdat de bal in zijn bezit zou zijn. Toen de Italiaanse Fransman in kansrijke positie stond, verwijderd van de verblufte Argentij nen, ontving hij de bal. Lenig omspeel de hij de geschokte Poletti, die geen schijn van kans kreeg. Hartstochtelijk sloten de vechters van AC Milan de opgewonden Combin in de armen. En op de tribunes barstten 82.000 dolle Italianen spontaan in ge zang uit. In feestelijk gestemd San Siro schuw den de Italianen ook na de hervatting de aanval niet. Een riskante zaak ove rigens tegen deze tot het uiterste ge prikkelde Argentijnen, aan wie een pre mie van dertigduizend gulden bij ver overing van de Wereldbeker in het vooruitzicht was gesteld. Voor de Mi lanezen staat er overigens nog zo'n slor dige vijfduizend gulden méér op het spel, dus zij wisten haarfijn waarvoor zij gisteravond in het eigen stadion vochten. Onoverkomelijke problemen deden zich echter voor de Milanezen nauwe lijks voor, na de rust. Terwijl de zeer druk bezette Machin bij voortduring moest fluiten voor over- ROTTERDAM Directeur De Kimpe van het Stadion Feijenoord heeft ervoor gezorgd dat er geen ballen meer door het net kunnen worden geschoten in de ,,Kuip". Tijdens de eerstvolgende avond wedstrijd - Feijenoords Europa Cupduel met AC Milan - zullen er witte plastic netten achter de doe len hangen, die, naar hij hoopt, geen bal meer zullen doorlaten. Aanleiding de eerste treffer van Kindvall tegen KR Reykjavik die door het zijnet zou zijn ge gaan. Kindvall gelooft dat zelf ook De Kimpe .Absolute zekerheid krijg je daar natuurlijk nooit over maar toen ik onmiddellijk na de wedstrijd aan het net ben gaan trekken bleek, dat er inderdaad een gat gemaakt kon worden, waardoor een bal zou kunnen. Daarom heb ik beide netten afge keurd en nieuwe laten komen. Want stel je voor dat zoiets tij dens Feijenoord-Milan gebpurt en dat het doelpunt beslissend is tredingen kon met enige verbazing worden geconstateerd dat Estudiantes nauwelijks in staat bleek tot het storm achtige offensief, dat in deze uitwed strijd tot noodzaak was geworden. De snelheid der Argentijnen bleef opval lend achter bij die der Italianen, terwijl Estudiantes tevens te veel moeite had met het zuiver plaatsen. Dat bleek fa taal tegen deze beweeglijke Italianen, die op basis van voortreffelijke conditie voortdurend voldoende mankracht in de achterhoede hadden zodra er enig ge vaar ging dreigen. Dat werd beslissend in de tweede helft, waarin schutter Combin halver wege het veld ruimde. Hij werd bij de zijlijn opgewacht door een breed la chende coach Nereo Rocco, die zijn uit geputte pupil hartelijk omhelsde. Nóg was toen de vuurkracht van AC Milan niet getemperd. Terwijl romme lig spelend Estudiantes nog dieper weg zakte rees Angelo Sormani naar het heldendom door zijn tweede treffer te lanceren. Dat gebeurde in de 73e mi nuut toen hij na een hoge voorzet de bal ineens op zijn wreef nam. Buiten bereik van de buitelende Poletti ver dween de bal in de bovenhoek. AC Milan had óók over roemrijk Es tudiantes zijn superioriteit overtuigend bewezen. MOSKOU Ook de derde partij voor de tweekamp om het wereldkampioen schap dammen tussen de Russen An- dreiko (titelhouder) en Koeperman is in Moskou in remise geëindigd. De stand is nu 3-3. Koeperman begon agressief en had in het middenspel nog het initiatief. Toen de situatie enigszins vereenvoudigde koos de uitdager een minder goede zet en het voordeel was daarna aan Andrei- ko. Koeperman verdedigde zich echter sterk. De speler uit Kief accepteerde in tijdnood het derde remisevoor- stel van Andreiko. ALKMAAR De traditionele wed strijd tussen AZ'67 en het Nederlandse militaire elftal, die jaarlijks begin okto ber wordt gespeeld, is woensdag met 1-0 door Alkmaar gewonnen. In de door 3000 toeschouwers bijgewoonde en uiterst vriendschappelijk, bijna geza pig, gespeelde wedstrijd, maakte Vre- denburg negen minuten voor tijd het enige doelpunt. Het militaire elftal bestond uit: Van den Driesch (NAC), Cornwall (Blauw Wit), Overweg (DWS), Liefveld (Blauw Wit) en Mellaard (NEC), Boskamp (Holland Sport) en Van Veen (Spar ta), Brouwer, De Winkel en Hoekema (Go Ahead) en Bachoffner (DWS). ROTTERDAM Daar dc besturen van de voetbalclubs Feijenoord en PSV geen uitwijkdata hebben kunnen vinden zullen beide ploegen hun wed strijden voor de tweede ronde van de Europese bekertoernooien op 12 en 26 november spelen. Data, die door de Europese Voetbal Unie waren vastge steld. Op 26 november zullen beide vereni ging dus in Nederland hun thuiswed strijd spelen. Feijenoord tegen AC Mi lan en PSV tegen AS Roma. Feijenoords manager Brox: „Wij zijn uitgespit, wij kunnen niets anders doen dan beide duels met Milan hou den op 12 en 26 november. Wat PSV nog wil proberen? Ik weet het niet. Maar ik geloof niet dat de Eindhoven- se club nog wil trachten de thuiswed strijd naar 25 of 27 november te ver schuiven". Over een mogelijke televisie-uitzen ding: „Op 15 november gaan PSV en Feijenoord weer om de tafel zitten. Ik weet niet of er dan spijkers met kop pen worden geslagen. Uiteindelijk, lijkt mij, moeten beide stadions uitverkocht zijn. Eerst dan kunnen wij over een televisie-uitzending praten". De secretaris van PSV, Ben van Gel der: „Over een vervroeging of verla ting van onze thuiswedstrijd tegen Ro ma staat nog niets vast. En wat het schakel*- ogramma betreft tussen Rotterdam en Eindhoven, als wij drie kwartier eerder beginnen dan Feijen oord, dat dan zou moeten aftrappen om kwart over acht daarover is ook nog niets bekend. Onze voorverkoop begint eind oktober. Laten we dat maar eerst eens afwachten". AMSTERDAM Een bijzonder sterk gezelschap biljarters zal van 23 tot 27 oktober in de Noordfranse stad Rou- baix aantreden voor de strijd om het Europese kampioenschap anker kader 71 Vt. Favoriet voor de titel is de Frans man Jean Marty, die de inschrijvings lijst aanvoert met het bijzonder fraaie gemiddelde van 92,30, vorig jaar be haald in het wereldkampioenschap in Brugge. Titelhouder is de Belg Ray mond Ceulemans, die in Brugge met 65,93 speelde. De overige zes deelnemers zijn de Belg Tonnie Schrauwen (41,66), de Oostenrijker Johann Scherz (34,55), de Spanjaard Jose Galver (28,52), de Ne derlander Henk Scholte (met 26,16 be neden zijn kunnen genoteerd), de Fran se ex-prof Roland Dufetelle (24,70) en de debuterende Westduitser Peter Spo rer (13.30. DEN HAAG De heer Nauwelaerts d'Agé, chef d'equipe van de Neder landse judoploeg die zich in Mexico voorbereidt op de wereldkampioen schappen, ontkende het bestaan van een controverse met Anton Geesink, die negen van zijn leerlingen heeft verboden aan de centrale trainingen deel te nemen. „Ik heb geen ruzie, ik weet nergens van. Voor zover mij bekend heeft nie mand zich teruggetrokken. Ik heb, sinds de ploeg vorige week donderdag vertrok, met niemand contact gehad, ZWOLLE Batavus, dat in het vol gende wielerseizoen met de Westduit- se sponsors Alcina en Contintal weder om een profploeg financieel zal steu nen, heeft zijn amateursformatie opge heven. Een groot aantal gecontracteer de Nederlandse amateurs, onder wie Hoekstra, Zantingh, Solaro en Ben Groen ontving een stencil waarin dat te lezen staat. Het is niet uitgesloten dat Piet Hoek stra alsnog als beroepsrenner onder dak komt bij de voornamelijk uit Westduit- se coureurs bestaande equipe van Ba tavus en de beide Westduitse firma's. ook niet met de heer Geesink". Aanleiding van het meningsversch zou een brief met raadgevingen en eei financiële tegemoetkoming zijn, die Anton Geesink drie leerlingen (Ernst Eugster en Peter en Jan Snijders) voor het vertrek naar Mexico meegaf. „Het is mij niet bekend dat zij een brief meekregen, laat staan dat ik de inhoud ken", aldus de heer Nauwe laerts d'Agé. De chef d'equipe, die zich volgende week bij de uit acht judoka's coach Henneveldt en arts P. Maas bestaande ploeg voegt, vertelde wel, dat Geesink vorige week maandag tegen Henne veldt op het laatste moment inge vallen voor trainer Jan van der Horst over rebellie heeft gesproken. Henneveldt meende een goede daad te plegen door contact op te nemen met de leraren in verband met even tuele wensen van de judoka's. Geesink zei toen, dat, als een trainer dingen eist van zijn jongens waar zij het niet mee eens zijn, deze rebellie kunnen plegen. Henneveldt raadpleegde de voorzitter van de NJJB, de heer Met horst, die zei, dat dit niet door de beu gel kon. Het standpunt van het bondsbestuur is, dat er in de ploeg geen plaats is voor rebellie. Als hiervan iets zou blijken in Mexico zullen de betrokken en onmiddellijk en zonder pardon naar huis worden gestuurd. lL' t' P s hoofdstraat $ï4k..'. Yi- v>v.v' jsfs1" 1 "*•-» 't

De Vallei | 1969 | | pagina 19