Voorstel tot samenvoeging Gemeenten hebben veel relaties... I WASHANDJES 10550 11070 Volleybal start vlot BEHA's 3.95 f 100,- boete voor stelen van horloge Zondag eerste wedstrijd Bejaarden genoten van feestavond k&z teM aftijd IkfifigeKOWfiK „Drugs" voor N.C.V.B. Trainer en masseur zijn er al RENSWOUDE, SCHERPENZEEL EN WOUDENBERG ZIJN NU OFFICIEEL OP DE HOOGTE: Belt tixtitl helanca DAMES BROEKJE met korte pijpjes vele kleuren A 50 m/l Lr afojd H£&jüum£H Voordeel burgerlijke stand kesteren Dansen in Scherpenzeel futbol espanol Panhuis Tegenwicht denk overal en altijd weer aan het kind in het verkeer Gaatjesboorder weer aetief sterke gestreepte diverse kleuren per5 stuks voorgevormde correcte pasvorm witAenBcup 52/34/36/38B DONDERDAG 9 OKTOBER 1969 Real Veenendaal nog niet zeker van veld VEENENDAAL —„Het is voor ons de eerste gelegenheid om zelfstandig op te treden", aldus Santiago Rivas, de „presidente" gfwel voorzitter van Real Veenendaal. De Spaanse voetbalclub die zondag 5 oktober werd opgericht, pakt het bijzonder serieus aan en heeft nu ruim twintig leden. De heer Rivas is opgetogen over de medewerking van verschillende zijden. Het bestuur van de commissie buitenlandse arbeiders heeft een nieuwe bal ter be schikking gesteld en zeer binnenkort komen de voetbaltenues voor Real Vee- nendaal, in de kleuren van Real Madrid wit met rode band in de kousen. On danks de grote voortvarendheid komende zondag wordt al een eerste vriend schappelijke wedstrijd gespeeld is er toch nog wel een aantal moeilijkheden. Gemeente Driebergen GemmMe Doorn ADVERTENTIE u dan «ven é.u.b. voor Veenendaal Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 SCHERPENZEEL Steeds meer komt er tekening in de plannen van de onlangs opgerichte volleybalvereniging „Set Up '69" te Scherpenzel. Gezien de werkzaamheden aan de gemeente lijke eierhal en de inlichtingen van het gemeentebestuur ziet het er wel naar uit dat de streefdatum voor het gereed komen van de hal per 1 december haalbaar is. Zodra het zover is zal men met de training kunnen beginnen. Er zijn twee trainers aangetrokken, de heer Wild schut uit Woudenberg en de heer Van Egdom uit Spherpenzeel. Voor het zover is dat de trainingen beginnen wordt een algemene leden vergadering gehouden op 18 november in hotel Boszicht te Scherpenzeel. Het voorlopige bestuur zal dan aftreden en zich waarschijnlijk wel weer kandidaat stellen. Dat de belangstelling voor het volley bal in Scherpenzeel groot is blijkt uit het grote aantal aanmeldingen dat reeds de 100 is gepasseerd. Hiervan is een groot aantal dat in competitiever band wenst te gaan spelen. Zij die nog belangstelling hebben kunnen inlichtin gen krijgen bij de secretaris van de club de heer H. J. van der Hoeff, Ei kenlaan 27 te Scherpenzeel tel. 1584. ADVERTENTIE T3ENSWOUDE/SCHERPENZEEL Gedeputeerde Staten van Utrecht en -*-*• Gelderland hebben een initiatiefvoorstel gedaan tot samenvoeging van de gemeenten Woudenberg, Scherpenzeel en Renswoude. De betrokken gemeente raden zijn hiervan op de hoogte gesteld door middel van een brief die op dinsdag 7 oktober is verzonden, maar die op 29 augustus al gereed was. „De vorming van één krachtige, nieuwe gemeente behoeft niet te leiden tot aantas ting van de lokale democratie", zo stellen GS in hun voorstel. Bij de samen voeging wordt de mogelijkheid gecreëerd volledig inhoud te geven aan de ver antwoordelijkheid voor het ruimtelijk beleid ten aanzien van een buffergebied, dat een belangrijke functie krijgt in het totaal van de Utrechtse verhoudingen. In ruimtelijk opzicht is een belang rijke taak weggelegd voor de drie plaatsen die liggen in de groene ver bindingszone tussen de Utrechtse heu velrug en de Veluwe. Die taak bestaat uit het voeren van een positief beleid dat rekening houdt met het door het landelijke karakter van de streek be paalde mogelijkheden, en uit het weer stand bieden aan een expansiedrang van buitenaf. Deze wordt veroorzaakt door de opdringende verstedelijking van Amersfoort eri Veenendaal, en ver hevigd door de voortdurende druk van uit het westen, mede als gevolg van de geringe opvangmogelijkheden van de Utrechtse heuvelrug. Deze krachten, aldus G.S. veroorza ken in het oosten van de provincie Utrecht zo'n spanningsveld, dat het verklaarbaar is dat hieraan met na me op provinciaal niveau aandacht is geschonken. Het is zaak, aldus de tekst van het voorstel, dat het Valleigebied dat nog een landelijk karakter draagt zich als zodanig weet te handhaven. Men heeft zich daarom beraden over de vraag of de huidige bestuurlijke organisatie in te passen zou zijn in de aan 't gebied toegedachte functie. Men hield daarbij rekening met de op diverse gebieden aan de gang zijnde ontwikkeling, die tendeert naar de vorming van grotere eenheden. Op het gebied van de ruimte lijke ordening wordt tegelijkertijd sterk regionaal gedacht. Behalve het gemeenschappelijke in de taakstelling vertonen Renswoude, Scherpenzeel en Woudenberg veel over eenkomst in structureel, politiek en godsdienstig opzicht. Ze hebben ook on derling veel relaties, aldus Gedepu teerde Staten. Voorts zijn de afstanden tussen de kernen betrekkelijk klein. De gemeenten Renswoude en Wouden berg hebben dezelfde burgemeester. Aan deze „personele unie" komt, gelet op het inwonertal van Woudenberg (meer dan 5.000) een eind, zodra de heer Hosang het ambt niet meer zal bekleden. „Nu de plaatselijke belangen derma te parallel lopen kan het aansturen op een integratie in de behartiging van die belangen niet anders dan ten voordele van de bevolking strekken." De samenvoeging zal tevens tot ge volg hebben dat een duidelijke afbake ning van invloedssferen van de Gelder se en Utrechtse provinciebesturen wordt bereikt. Een onafscheidelijk met deze materie verbonden initiatiefvoorstel tot wijzi ging van de grens tussen de provincies Gelderland en Utrecht, zal op korte termijn gereed zijn. Hierin worden o.m. correcties van de grens tussen Geboren: Gerdina, d.v. A. v.d. Garde en C, Versteeg; Suzanne D., d.v. B. Hoekstra en B. Wielinga; Johanna C., d.v. A. van den Berg en H. Leeuwis; Eimert, z.v. C. Smit en S. J. Barten. Ondertrouwd: D. J. H. van de Kolk -n W. de Wit. Getrouwd: J. J. Kerpentier en W. van Laar, Rhenen; J. H. Albers, Lienden en H. E. van Lent. ADVERTENTIE ej ARNHEM De grote rage in „opa spullen" telt sinds enkele maanden ook de 21-jarige Veenendaalse kok G. H. onder haar slachtoffers. In een Vee- nendaals café nameljjk trof H. in een jas naast de zijne aan de kapstok, een prachtige „knol" met ketting aan. Hij stak het ding schielijk in zijn zak. Evenwel, H. werd gevat. En zo stond hij dan gisteren voor de Arnhemse po litierechter mr. J. van Vucht, die het eigenlijk maar een vreemde zaak vond. Immers, zo had de Veenendaler bij een 'eerdere gelegenheid de justitie ver klaard, hij was bezig zich een carrière op te bouwen in het caféwezen. „Oppassen", zo waarschuwde de poli tierechter. „Hij mag dan een beetje on geremd zijn geweest door de drank, maar dat kan hem in de toekomst ook nog wel parten spelen", vond de offi cier van justitie. H. kreeg overeenkom stig de eis honderd gulden boete. SCHERPENZEEL Zaterdagavond 11 oktober kan er door de jongeren weer gedanst worden in hotel Boszicht te Scherpenzeel. Voor de eerste maal in het seizoen 1969-1970 zal optreden „Revel In". Deze groep is voor de jeugd niet onbekend door ..un succesvolle op treden in het vorige seizoen. Aanvang van deze dansavond 8 uur. De tekening toont duidelijk de langgerekte vorm die de nieuw te vormen gemeente moet krijgen. De staart naar het westen reikt tot Quatre-Bras. Duidelijk is ook dat het een vrij logische zaak is, dat het huidige Scherpenzeel in de provin cie Utrecht wordt ondergebracht. De Gelderse „enclave" zal verdwijnen. Met een beetje fantasie kan de ge stalte van deze drie-eenheid wor den vergeleken met die van een don- derkop(je). Estamos todos los cspanoles mui contentos por la alluda prestada v poder competir dando las gracias atodas personal que se hallan inte- resado por organisar un equipo de futbol espanol. Esperando que toda la aficion al futbol acudan al cam- po de Ia SKF alas 3de la tarde del 12-10-69. Santiago Rivas, Presidente. De animo voor de tiende Veenendaal se voetbalclub is zeer groot onder de Spaanse gastarbeiders. Tijdens de op richtingsvergadering werd de heer San tiago Rivas gekozen als voorzitter, ter wijl Juan Aguila en Rafael Ruiz respec tievelijk als secretaris en penningmees ter zullen fungeren. De Directiva (het bestuur) heeft onmiddelijk de heer Pru- dencio Fernandez aangesteld als trainer van Real Veenendaal. Cefarino Rodri- gez werd benoemd tot masseur. Alles 17 spelende leden die zich tot nu toe hebben aangemeld waren ook in Spanje reeds lid van een voetbal club. Onder hen is Antonio Bermes fa voriet, als ex-semiprof van de derdedi- visieclub Gracia Barcelona. „Wij willen heel graag in de KNVB- afdeling spelen", zégt voorzitter Rivas. „Daarom is het jammer dat men bij de voetbalbond in Utrecht aanvankelijk bezwaren heeft gemaakt. Ons vurige temperament, dat de KNVB zo voor zichtig maakt, heeft niets te maken met een enkele vechtpartij van drie of vier jaar geleden. Ook bij Nederlandse clubs komt dat wel eens voor. Als we toege laten worden tot de KNVB-competitie zullen we echt wel ons mondje dicht houden en sportief spelen. Daar gaat het juist om en natuurlijk zal er bij ons ook wel eens een ondeugende jon gen tussendoor lopen, maar waar is dat niet het geval? In elk geval gaan we ons als club aanmelden bij de KNVB in Utrecht. Alleen de regels voor de or ganisatie van een voetbalclub zijn ons nog niet geheel duidelijk". Moeilijkheden zijn er ook met het verkrijgen van een speelveld. De wens van de Spaanse voetballers is een veld te mogen gebruiken van het sportpark „Panhuis". Door bemiddeling van het commissie-bestuur van de Casa werd vorige week dit verzoek overgebracht aan het gemeentebestuur. Blijkens een gistermiddag gedane toe zegging kan Real Veenendaal voorlo pig gebruik maken van de sportvelden van voetbalvereniging Veenendaal aan de Bergweg. De heer Hannink, voorzit ter vaVi Veenendaal was wel informa tief benaderd maar had nog geen ver zoek om gebruik van het Salamander terrein ontvangen. „We wachten nu maar af waar w« mogen spelen", zei de heer Rivas, die ook wel medewerking verwacht van de Veenendaalse bedrijven waar Spaanse arbeiders werken. „De Veenendaalse fa brieken doen toch' ook veel voor de Ne derlandse arbeiders en daarom zal men ook wel wat voor ons willen doen", is zijn mening. Waarom „Real Veenendaal" geen di recte toestemming van de gemeente ge kregen heeft voor het gebruik van één van de zes voetbalvelden van het sport park is overigens nog niet duidelijk ge worden. In elk geval kan de Spaanse club in het huidige voetbalseizoen niet meer meedoen aan de reeds gevorder de competitie. Daarom zal men voorlo pig deelnemen aan een niet officiële voetbalcompetitie voor Spaanse clubs in Nederland, georganiseerd door Serge Hortas uit Nieuw Vennep. Eerst staat echter nog een vriend schappelijke wedstrijd op het program ma tegen het Spaanse elftal van de AKU uit Ede, die komende zondag ge speeld wordt op het terrein van Ku- lan aan de Wageningselaan. Deze wed strijd begint om 3 uur. „Ik zal het op prijs stellen als er wat belangstelling voor "deze wedstrijd is, mogelijk ook van onze landgenoten uit Rhenen en uit de omgeving van Vee nendaal", aldus de heer Rivas. Het enthousiasme van de Spaanse Veenendalers is momenteel bijzonder groot en in elk geval staat het vast dat er nu een begin gemaakt wordt met het plan dat al enkele jaren een grote wens is van de buitenlandse gastheren: een eigen club, „Real Veenendaal". Ede en Renswoude opgenomen bij de forten aan de Daatselaar en aan de Buurtsteeg. Het voorstel tot samenvoeging staat in direct verband met de inhoud van de tweede nota over de ruimtelijke or dening, waarin voor Nederland is geko zen voor de zgn. „gebundelde decon centratie". Een wijd verbreide verste delijking dient te worden voorkomen in gebieden, die een tegenwicht moeten vormen ten opzichte van de stedelijke zones. Bij de veiligstelling van de open ruimte, aldus G.S., ligt het zwaarte punt bij de provincies en de gemeen ten, omdat afweging van belangen ook in de toekomst in eerste instantie zal moeten geschieden bij de vaststelling van streek- en bestemmingsplannen. De drie gemeenteraden hebben drie maanden tijd om hun mening over het voorstel aan G.S. kenbaar te maken. VEENENEAAL De gaatjesboor der, die in de nacht van zaterdag op zondag jl. op drie verschillende plaat sen in de omgeving van de Juliana- straat inbrak heeft zijn activiteiten in de afgelopen nacht naar Veenendaal- zuid verlegd. Aan de Patrimoniumlaan wist hij zich op vrijwel identieke manier toegang te verschaffen tot de winkel van boek handel K. Uit een kassa werd een be drag van f 150,- ontvreemd. Verder wer den wat kasten en laden overhoop ge haald. De politie zet het onderzoek voort. Tweede van links is de heer Anto nio Bermez, in het midden zit voor zitter Santiago Rivas met zijn zoontje, dat als mascotte van Real Veenendaal zal worden beschouwd. Daarnaast met bril penningmeester Rafael Ruiz, en geheel rechts masseur Cefarino Rodrigez. SCHERPENZEEL Woensdag ging de eerste feestavond van het wintersei zoen van start in bejaardencentrum „Het huis in de wei" te Scherpenzeel. Om maar direct een avond op hoog staand peil te organiseren was uitgeno digd het kleinkunstenensemble. „Het voetlicht" uit Putten onder leiding van mevr. J. P. M. van Ittersum - v.d. Flier. Er heerste volop gezelligheid in de tot schouwburg omgetoverde recreatiezaal van het bejaardencentrum. Door het bijzonder gevarieerde pro gramma van het kleinkunstenensemble en de vlotte afwerking van de diverse onderdeeltjes werden de aanwezigen aangenaam geboeid. Er werden diverse facetten van de kleinkunst gebracht: zang, toneel en kleine skeches. Medewerkenden van het ensemble waren mevr. Jiswalda van Ittersum v. d. Flier, Carlo den Drijver, Henny van Doornspeek en Max Behring. Pianist was de heer Willem Petrie. Voor de pauze werd een groot deel van het omvangrijke programma afge werkt. Het eerst verschenen Kloris en Roosje (Iswalda van Ittersum en Car lo den Drijver). Opvallend was vooral de bijzonder mooie kleding die bij deze opening gedragen werd. Zij heetten een ieder hartelijk welkom en wensten allen een prettige avond toe. Na de pauze werd opgevoerd „Hand kus voor de dode koningin" door Carlo den Drijver. Dit stukje was naar een historisch gegeven van Bartelomeuw Berg door Jiswalda van Ittersum voor het toneel bewerkt. Het was een bijzonder geslaagde ont spanningsavond voor de bewoners van Het huis in de Wei. Het is wel zeker dat de bejaarden reeds nu uitkijken naar een volgend feest. ADVERTENTIE RHENEN De afd. Rhenen van de NCVB houdt op donderdag 16 oktober weer een ledenvergadering in gebouw „Irene". Aanvang 19.45 uur. De heer F. Huysmans, adjudant van de Koninklijke Marechaussee uit Apel doorn spreekt over „Misbruik van ver dovende middelen". ^HERPENZEEL Eiermarkt, 8 ok tober 1969. Aanvoer 750.000 eieren. Prij zen kippeëieren f 11.50-f 13,-, en henne- eieren f 7,50-f 11,-. Alles per 100 stuks Handel redelijk. Varkensmarkt 8 okt. Aanvoer 152 big gen. Prijzen f90,f110,- per stuk. Handel slecht.

De Vallei | 1969 | | pagina 5