Overleg tussen Veenendaal, Ede, Bennekotn en Wageningen „Callinova" weer unieke pluimveetentoonstelling Ontzegging van een jaar voor hotelhouder 4cyk V oorbereidings-commissie bestudeert mogelijkheden en is optimistisch gestemd Schutters in actie VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Oude doos versi binnenkort Dronken achter stuur Boete voor te snelle rijder Behoefte Alleenstaanden onderwerp van causerie V.K.P.y. houdt provinciale tentoonstelling 0 P E L CHEVROLET HORLOGERIE VAN MANEN VALLEI? Belt Jeugdraad Opwekkend woord Giften Vilder orgel Christelijke boodschap Aangenomen Bedankt Bekendmaking Collecte Prinses Beatrix-fonds VAN WOUT BLAUWKOUS EIND VAN DE MAAND IN BARNEVELD V.A.B. KIRPESTEIN Permanent FORD-show in showroom SCHERPENZEEL BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL BURGERLIJKE STAND RHENEN VRIJDAG 10 OKTOBER 1969 VIER ZIEKENHUIZEN GAAN SAMENWERKEN Het is me niet helemaal helder waarom de gemeenteraad vorige week de ver slaggevers de raadzaal uitgebon jourd heeft, toen de door burgemees ter en wethouders vermeende opzet jes van de wegenbouwers aan de praat te pas kwamen. Ik dacht dat wij er toch wel een beetje recht op hadden om te weten hoe de twintig heren en een dame, die ons verte genwoordigen, over de aannemers praktijken dachten. Maar niets van dat alles. Degenen, die ons dat via het krantepapier hadden kunnen berichten de journalisten moesten de vergaderzaal uit. Waarschijnlijk om de raadsleden de gelegenheid te geven vrijuit over de zaak te praten. Dat schijnt men ge makkelijker te doen zonder het kras sen van de potloden over het papier op de achtergrond. Ik kan niet beoordelen of het noodza kelijk was, dat de deuren toe gingen. Het kan een kwestie van fatsoen ge weest zijn, omdat er persoonlijke prikjes aan het adres van de wegen bouwers zijn uitgedeeld. Maar ik kan er alleen maar naar gissen en dat is het vervelende van de zaak. Ik weet als volwaardige kiezer nou nog niks. Het valt ook niet goed te praten, dat er al voorstellen kwamen om het zaakje „onder ons" door te nemen, voordat de eerste woorden gevallen waren. Ik had me nog kunnen voor stellen, dat er iemand „ho, ho" had geroepen als de discussies in het sta dium van de gevoeligheden terecht waren gekomen. Wat we wel te weten gekomen zijn, dat is dat de gemeenteraad in zijn totali teit het met het college eens was. Men trapte maar niet zo in de prijs waar voor werd ingeschreven. Ik veronderstel, dat u op de hoogte bent van hetgeen zich voor de be wuste raadsvergadering heeft afge speeld. Burgemeester en wethouders hadden een aanbestedinkje gearrangeerd tussen vier wegenbouwers om het plaveisel en alles wat daaronder zit klaar te krijgen in industriewijk nummero twee. Nu is het niet zo, dat het gemeentebestuur aannemers maar zo hun prijzen laat bepalen. Nee, van te voren gaan de mannen van publieke werken een poosje op de stompe kant van hun potloden zit ten kluiven en met de scherpe kant een beetje zitten cijferen. Wat uit de breinen van de heren komt heet de raming, oftewel zo ongeveer de prijs waarvoor het karwei moet kunnen worden opgeknapt. In het geschetste geval zat de laagste inschrijver een lelijk stuk boven de raming, hetgeen burgemeester en wethouders deed vermoeden dat de vier wegenbouwers, die tot de in schrijving waren genodigd de kop pen bij mekander hadden gestoken om er in comité iets aan extra aan te vangen en daar stuk voor stuk van te profiteren. Dit noemt men nu wel het systeem van de opzetjes. Iedereen rekent zijn eigen prijs uit, maar voordat de eigenlijke aanbesteding wordt gehou den worden de papieren open en bloot op tafel gegooid. De laagste inschrij ver moet een schep boven op z'n prijs doen en zodoende blijft er voor een ieder die de moeite heeft geno men een douceurtje aan de duimstok hangen. Dit is maar een zeer amateuristische schets van het geheel, want in wer kelijkheid schijnt het er veel inge wikkelder aan toe te gaan. Als het tenminste gebeurt, want dat heb ik met het bovenstaande niet gezegd. Duidelijk is wel, dat het in deze geval len niet gaat om enkele tientjes of een paar honderd gulden boven de ra ming. Dat mag geen naam hebben. Het gaat om fikse bedragen. De wegenbouwers hebben gezegd, dat ze niet achterover vallen van een ra ming die te laag is, want in het ver leden is gebleken dat er ook wel 'es te hoog is begroot. Om kort te gaan, het gemeentebestuur gaat de raming van gemeentewer ken door een onpartijdige deskundi ge laten narekenen in het vervolg. We wachten dus maar met spanning op de eerstvolgende aanbesteding. Tot slot wil ik u toch een verhaal van buur Bram niet tekort doen. Ver voor de oorlog ging een aannemertje met zijn vrouw een dagje naar Utrecht. Per trein. De bouwonderne mer belandde bij toeval in een coupé waarin blijkens het onderwerp van gesprek, een aantal collega's gezeten waren. Onderweg naar een aanbe steding. Het aannemertje wijzigde aanstonds van reisdoel en sloot zich bij het gezelschap aan. Hij moest zo nodig naar de aanbesteding. Zijn vrouw ging alleen naar Utrecht. Hij kwam 's avonds thuis met een aar dige duit op zak. Verdiend aan de op zetjes. Maar dat was ver voor de oorlog... Wout Blauwkous VEENENDAAL De ziekenhuizen in Veenendaal, Wageningen, Ede en Bennekom gaan in de nabije toekomst wellicht nauw samenwerken. Uit de besturen van de vier ziekenhuizen is onlangs een commissie van voorbereiding gevormd, die de plannen tot samenwerking en de vorm waarin nader bestu deert en uitwerkt. Een eerste stap in de richting van een verregaande samen werking tussen de vier ziekenhuizen is inmiddels reeds gezet met de inrichting van een kunstniercentrum in het ziekenhuis te Wageningen. Dit centrum, dat dank zij overleg tussen de internisten van de vier geneeskundige centra tot stand kwam, heeft een sterk gerichte streekfunctie en wordt binnenkort in ge bruik genomen. De voorbereidingscommissie is sands kort met haar werkzaamheden gestart. Voorzitter van de commissie is ds. D. van Enk uit Veenendaal, die tevens voorzitter is van het Prot. Chr. Streek ziekenhuis in Bennekom. „Wij bestu deren in de komende maanden alle mogelijkheden voor een eventuele sa menwerking. Wat er precies uit zal komen, durf ik beslist niet te voorspel len. De plannen verkeren in een nog zo pril stadium, dat eigenlijk nog alles mogelijk is", aldus ds. Van Enk, die opmerkt, dat het eigenlijke initiatief voor een samenwerking is genomen door het Streekziekenhuis in Benne kom. De predikant-voorzitter kondigt aan, dat er de komende weken regelmatig vergaderingen plaats zullen vinden. „Tijdens een gesprek tussen de voor zitters en directies van de vier zieken huizen is gebleken, dat een ieder zeer positief tegenover de plannen staat. Reden dus om optimistisch te zijn". Volgens ds. Van Enk moet het zelfs niet worden uitgesloten, dat de vier zie kenhuizen onder één noemer worden gebracht. „Als het mogelijk is, zal het beslist gebeuren", merkt hjj tot slot op. Ook functionarissen van de andere drie ziekenhuizen blijken bijzonder op timistisch te zijn gestemd over de sa menwerkingsplannen. „Er bestond eigenlijk al geruime tijd behoefte aan een intensieve samenwerking tussen de vier hospitalen, die relatief eigenlijk te klein zijn om de stijgende exploita tiekosten in de toekomst te kunnen dragen. Samenwerking kan deze kosten belangrijk drukken, terwijl de vier zie kenhuizen gezamenlijk in de toekomst een nog betere medische uitrusting kunnen realiseren", aldus een functio naris van het Julianaziekenhuis in Veenendaal. Bij het Julianaziekenhuis in Ede is men wat minder uitbundig in het re ageren. Toch blijkt men ook daar een samenwerking toe te juichen. Overi gens komen de plannen niet geheel onveracht. De vier ziekenhuizen be schikken namelijk al enige tijd over gezamenlijke specialisten, hetgeen ook een vorm van samenwerking mag wor den genoemd. AMERONGEN Over het onder werp de alleenstaande mens spreekt dokter Engel woensdagavond, 15 okto ber a.s. in het Dorpshuis voor de leden van de afdeling Amerongen van de Ned. Ver. van Huisvrouwen. Dr. Engel zal deze avond spreken over een probleem, waar ieder mens vroeger of later mee kan worden gecon fronteerd. De problematiek speelt zich af in het persoonlijke leven maar het is evengoed een maatschappelijk vraag stuk. Het bestuur zal het op prijs stellen als ook de heren als introducé's de voordracht komen bijwonen. VEENENDAAL Op 18. 19 en 20 de cember organiseert de Veenendaalse Konijnen- en Pluimveefokvereniging (VKPV) een provinciale tentoonstel ling in de gemeentelijke eierhal. Op deze expositie, onder auspiciën van de NKBNPB zullen ruim zeven honderd dieren te zien zijn, van grote verscheidenheid in kleur, en ras, van de grootste Vlaamse Reus, tot de klein ste dwergsoorten. Op de pluimeve-afdeling worden ras sen getoond die in Nederland nauwe lijks voorkomen, zoals de Appenschel- ler, een Zwitsers ras. Bij de sier- en watervogels zullen de dure reon-een- den en de Kaapse bergeenden opval len. Opmerkelijk daarbij is dat de laatste in Nederland zijn uitgebroed, wat een zeldzaam succes kan worden genoemd. De 75 leden tellende, en nog steeds groeiende VKPV organiseerde in 1966 ook een provinciale tentoonstelling, ter gelegenheid van het dertigjarig be staan. Een der internisten van het zieken huis in Wageningen, Pieter Pauw Stichting Ziekenzorg, vertelt dat al en kele jaren sprake is van een samen werking tussen de internisten van de vier ziekenhuizen. Verder hebben de ziekenhuizen van Veenendaal, Ede en Wageningen sinds enige tijd een ge meenschappelijke zusterschool. „Het zou beslist zijn toe te juichen, wanneer op deze basis de samenwerking verder kon worden uitgebreid. Daarbij kan men bijvoorbeeld denken aan een ge zamenlijk laboratorium en een ge meenschappelijke administratie. Dit zou beslist een belangrijke kostenver laging voor de vier geneeskundige cen tra met zich meebrengen", aldus de Wageningse internist. Volgens de specialist is het kunst niercentrum in Wageningen mede te danken aan de samenwerking tussen de internisten van de ziekenhuizen in Vee nendaal, Ede, Bennekom en Wagenin gen. „Het feit dat de viér ziekenhuizen op een zo betrekkelijk korte afstand van elkaar liggen, biedt een unieke kans om de samenwerking te intensi veren. Het lijkt me dan ook uitgesloten dat het gezamenlijk overleg geen posi tieve resultaten zal opleveren", zo merk te de internist van het ziekenhuis in Wageningen tot slot op. BARNEVELD Aan het eind der maand, op 29, 30 en 31 oktober alsme de op I november wordt in de grote gemeentelijke pluimvcehal weer de grote pluimveetentoonstelling „Gallino- va" gehouden die dit jaar wat opzet en deelneming betreft een echt nationaal karakter gaat krijgen. De organisatie, die weer in handen is van de Pluim veevereniging „Barneveld en Omstre ken" is er op gericht de bezoekers men verwacht er zo'n kleine twintig duizend duidelijk te maken dat Bar neveld vanouds het pluimveegebied van Nederland is. Met ongeveer twaalfhonderd bedrij ven is de pluimveehouderij dan inder daad nog steeds de belangrijkste sector van het agrarische bedrijfsleven ook al mag de kalvermesterij er ook zijn. Bar neveld is, in tegenstelling tot de me ning van velen, beslist geen verouderd gebied want juist hier vindt men in het kader van de schaalvergroting in de landbouw grote tot zeer grote bedrij ven. Meer dan vijftig ondernemers in deze branche hebben 2000 tot 3000 die ren, de groep van 3000 tot 5000 dieren is zeker twintig man groot en hele gro te bedrijven van 5000 en meer dieren vindt men ook al in Barneveld, meer dan tien reeds. Nu de eierprijzen weer wat zijn opge trokken kan men, het totaalbeeld over ziende, wel constateren dat de pluim veehouderij sinds vorig jaar weer met bevredigende resultaten werkt. Vooral de leghouderij en het slachtpluimvee zijn goed geweest. Van minder omvang en met wat minder resultaten zijn de bedrijven op de Utrechtse heuvelrug en in de Gelderse Vallei, ook van ouds een pluimveegebied. Gallinova is ook dit jaar weer, voor de dertiende keer, een trekpleister voor agrariërs van het gemengde bedrijf uit wijde omgeving van Barneveld, waarvan er in de Gel derse Vallei al zo'n 7900 te vinden zijn. Die hebben ruim 4,5 miljoen stuks pluimvee, meer dan 200.000 varkens en zeker 90.000 kalveren. In een hal met ongeveer 7000 m2 standruimte kan men alles vinden wat bij de ontwikkeling van de pluimveehouderij in de breed ste zin des woords van belang is. De poorten van de grote hal gaan woens dag 29 oktober open, 's middags om drie uur. De officiële opening wordt verricht door een lid van het college van B. en W. van Barneveld. Men ver wacht 2500 inzendingen van pluimvee ADVERTENTIE VBRNKNOAAI CITY MOTORS KI* SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse Schietvereniging schoten deze week met de buks in het verenigingsgebouw de volgende resul taten: T. Rustenhoven 92; E. v.d. Werk 92; A. ter Burg 90; P. v. Engelenburg 90; J. v. Eist 89; A. v. Eist 87; J. Koot 86; M. Berendse 85; C. Valkenburg 85; J. ten Broek 85; H. Pater 84; J. La Bas- tide 83. G. Geskes 83; J. Koudijs 83; H. v. Ginkel 79; W. v. Leuveren 78; A. C. v. Dusschoten 78; A. v. Garderen 75; W. Klumpenaar 75; P. ter Burg 73; J. Visser 68; A. J. Reemst 68; L. v. Hoeijen 65. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)I2244 en konijnen. Meer dan 50 stands zijn reeds verhuurd. Vele oude standhou ders zijn er te vinden tussen tal van nieuwe. De beurs krijgt een wat ander karakter dan vroeger en is meer gericht op de kip en het ei, het huishoudelijke aspect dat vroeger aan de beurs ten grondslag lag is wat teruggedrongen. Gallinova is beslist niet een herhaling in het klein van „Ornithophilia", maar heeft meer een streekkarakter en richt zich niet alleen op handel en bedrijf, maar vooral ook op de consument. Een belangrijk aspect van de expositie zal de kalkoenhouderij vormen die in ons land sterk in opkomst is. Verder wordt aandacht besteed aan het gebruik van gevogelte, men wil dan ook tijdens de expositie kijken hoe de huisvrouw te genover het gebruik daarvan staat en daarbij de nodige voorlichting geven. Tenslotte, de voor Nederland en vooral voor deze streken unieke tentoonstelling van bedrijfspluimvee, de legsector, zal ook dit jaar niet ontbreken in Barneveld waar men ongetwijfeld nieuwe en fris se ideeën voor zijn bedrijf op zal kun nen doen in een sfeer die voor Barne veld kenmerkend is. ADVERTENTIE WMF r\ SOLA elite Pier. I KEITUM y( p|e»| en <tjal J/w HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL u dan even a.u.b voor Veenendaal 17.30 uur 10550 v".3o'uÜ; 11070 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 VEENENDAAL De voorintekening op het nieuwe boek van Rik Valken burg getiteld: Uit de oude Doos, met verhalen uit het oude Veenendaal, Eist Renswoude en omgeving me 'n groot aantal oude platen, is tot nog toe een groot succes. Mede ook door de onver wacht grote belangstelling van buiten Veenendaal. Van de oplaag, die totaal 1000 stuks bedraagt zijn er nog slechts 300 be schikbaar. Men verwacht dat deze ook spoedig zullen gereserveerd worden, zodat het boek dan reeds voor of tijdens de ver schijning zal uitverkocht zijn. Het ligt in de bedoeling onvoorziene omstandigheden voorbehouden, dat het boek volgende week uitkomt. De prijs is dan f 9,50, terwijl men nu nog kan intekenen: voor f8,50 bij de boekhandel. SCHERPENZEEL. Geboren: Ger- rit Hendrik Jacob, z. v. B. Buesink en A. Zijlstra (Pr. Marijkelaan 4); Hade- wych, d. v. J. P. W. Cels en J. A. Of fermans (Holevoetlaan 9)Anthony, z. v. C. A. Koster en G. Vervat (Wil- laerlaan 43). Overleden: A. J. Dijkhof en K. Jene- zon, 90 jaar; J. S. van Wieringen ev J. Renes, 73 jaar. RENSWOUDE Een 59-jarige hotelhouder uit Rhenen moest zich voor de Utrechtse politierechter, mr. F. de Kort, verantwoorden, omdat h(j over de Bar- neveldsestraatweg te Renswoude op 15 augustus van dit jaar onder invloed van sterke drank zou hebben gereden. Verdachte had er de voorkeur aan gegeven zelf niet voor de politierechter te verschijnen, zodat ztfn zaak b(j verstek werd behandeld. Uit de stukken en de getuigenis van de verbalisant bleek, dat verdachte zich inderdaad aan overtreding van ar tikel „26" (rijden onder invloed) had schuldig gemaakt. Maar er kwamen ook verzachtende omstandigheden aan het licht. Zo bleek, dat hij in de bewuste perio de veel spanningen had beleefd, zowel zakelijk als privé. De verbalisant, ken de hem wel; hij wist ook, dat verdach te bepaald niet bekend stond als een grote drinker. De moeilijkheden waren hem echter op die 15e augustus teveel geworden. Hij trok er met zijn auto tussenuit en ging op de café-tour in omliggende plaatsen. Niet verstandig, in zeker op zicht wel begrijpelijk, meenden de he ren achter de groene tafel. De officier van justitie meende niette min, dat in dit geval toch het gebruike lijke tarief van twee weken gevangenis straf onvoorwaardelijk en een ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van één jaar op zijn plaats was. Er waren overigens geen ongelukken gebeurd, maar dat had er mogelijk wel ingezeten, want de wijze van rijden van verdachte, zo hadden de verbal!- VEENENDAAL Geboren: Ange- nita d. v. J. B. van Tuil en H. Diepe- veen; Reintje Hendrika A. d. v. H. van Essen en S Veldhuizen; Laurens Cor nells z v. L. Veldjesgraaf en K. van Setten; Jannete Alida d. v. J. van de Bovenkamp en A. G. van de Scheur; Johan Hendrik J. z. v. A. J. Evers en S. M. Gerritsen; Jacoba Jannetje d v. A. J. van Hunink en W. van Binsber- gen; Yvonne Diana d. v. J. E. C. Lod der en W. M. Drost; (te Ede) Jan Pie ter zv P. H. D. van Ree en H. C. Boonzaaijer; (te Ede) Rijk z. v. J. Me ter en H. van den Brink; (te Rhenen) Erik z. v. A. Kooijman en A. Tim- mers; (te Rhenen) Erika Jacoba d. v. H. Koetsier en G. Medema; Reina Re- gina d. v. J. M. Gerritsen en R. van Hardeveld; Frederika Albertina d. v. J. H. Loijen en G. van Dijk; Jacqueli dv J. G. R. Gijon y Avilla en V. Avila Roldan; Alec z. v. A. Frijlink en C. H. van den Bovenikamp; Astrkl Elisabeth 'C. d. v. M. J. I. Haan en G E. van Overhagen; Carolina d. v. C.,, W. Mus- kens en J. Felix. Ondertrouwd: C. Versteeg en L. J. A. Stuart; J. van Veldhuizen en E. Os kam; G. Hardeman en C. Gazenbeek; J. L. Drost en E. Heijnen; T. van Harn en G. van de Haar. Gehuwd: W. H. Uittenbogaard en A. A. van den Top; J. A. van Harn (Ede) en H. Helms; G. Takken (Duitsland) en W. H. van Beek; P. H. Blankestijn en D.H. v. d. Burg (Rhenen); A. C. van Leest en H. G. Siebert; C van Ot- terlo (Amsterdam) en A. Bekker; W. Mollema en E. I. Versteeg; R. H. Ver steeg (Kampen) en R. G. Mollema; A. van Hasselaar en A. M. Edens (Rens woude) Overleden: Anna Marie van Thdel 39 jaar echtg. van J. J. M. Geheniau; Aaltje Lourens 23 jaar echtg. van A. Scheermeijer; Gijsbert Gijsbertsen 27 jaar; Albert Achterberg 56 jaar. De kerkeraad van de hervormde gemeente te Amerongen heeft een jeugdraad ingesteld. Deze instelling houdt verband met het gereedkomen van het jeugdcentrum „De Uithof", waardoor aan het jeugdwerk de no dige uitbreiding kan worden gege ven. De jeugdraad krijgt een stimu lerende en adviserende taak. Zij zal o.m. het adviesorgaan van de kerke raad in jeugdzaken zijn. De raad zal niet afdoen aan de activiteiten van de reeds bestaande jeugdcom missie. Deze commissie vormt een samenbundeling van degenen die in diverse sectoren van jeugdwerk lei ding gïven. In de jeugdraad hebben onder meer zitting de presidente van de jeugdcommissie, de voorzitter van de beheerscommissie van het jeugd centrum „De Uithof" en een jeugd- ouderling. Er is plaats opengehou den voor een vertegenwoordiger van de plaatselijke gereformeerde kerk. In Amerongen wil men namelijk het jeugdwerk door beide kerkge nootschappen gezamenlijk "Opzetten. De predikant van de hervormde gemeente te Eist, ds. J. van Malen- stein, schrijft in het kerkblad een opwekkend woord, dat het catechi- satiebezoek moet stimuleren. Ds. Van Malenstein schrijft o.m.: „Zal het contact tussen ouderen en jongeren werkelijk zinvol en blij vend zijn, dan is het nodig dat er een „geestelijke stroom" door ons heen vloeit. Hieraan moet het den ken, voelen en willen zowel van de oudere als de jongere generatie zich dienstbaar stellen. Op die manier gaat er van 't contact tussen beide generaties ook zegen uit". De predikant vindt dat dit voor het gezinsleven evenzeer geldt als voor de kerk, staat en school. Er is volgens hem geen gevaarlijker si tuatie denkbaar dan wanneer men samen die stroom van gereformeer de beginselen niet meer voelt en wanneer deze geen aansluiting meer heeft in het leven van gezin en kerk. Dan gaan andere aan de Heilige Schrift vreemde invloeden een rol spelen. Dan wordt het contact verbroken en de kracht van de christelijke opvoeding gemist. Ds. Van Malenstein richt een ex tra waarschuwing aan het adres van de ouderen, die vaak met vreemde afkeer op het gedrag van de jongeren neerzien. Een gedrag dat inderdaad ook soms heel verward en onstandvastig is. „Indien wij", zegt de predikant, „als ouderen niet met hen in gesprek komen vanuit blijvende vormen en normen, gaan velen van hen een weg op, die niet alleen zal eindigen in diepe ont nuchtering. Bovendien zullen de jongeren zelf ten prooi vallen aan een soort revolutie, die voor de hele samenleving vernietigend zal zijn". Bij de kerkvoogdij van de her vormde gemeente te Eist kwam een vorstelijke gift binnen. De kerk werd bedacht met 1000 gulden, af komstig uit een erfenis. Dezelfde kerkvoogdij kreeg voor het orgel fonds een gift ineens van 1200 gul den. In de hervormde kerk te Eist zal een ander orgel worden geplaatst. De levering is opgedragen aan een Amsterdamse orgelbouwer. De kerk voogdij had zich voorgesteld om het instrument bij de viering van het 150-jarig bestaan van de kerk in november a.s. in gebruik te ne men, maar dat is niet mogelijk. De levertijd bedraagt ongeveer 6 maan den, zodat het maart 1970 zal wor den. De grote parochie-adviesraad van de r.-k. parochie te Veenendaal heeft zich onder leiding van kapelaan Escher bezonnen op de vraag hoe men de christelijke boodschap in de Veenendaalse kerken beter kan la ten functioneren. Men kwam tot de slotsom, dat alle zorg moet worden besteed aan de viering van de li turgie. Er moet meer warmte in worden gebracht. De kerkzang moet afwisselender worden en er moet aandacht voor de preken worden getrokken. Het laatste zou volgens de leden van de adviesraad kunnen worden verwezenlijkt door inbreng van parochianen tijdens de preek, regelmatige kanselruil met buurtpa rochies en meer jongerenmissen. Als inbreng van de parochianen zag men bijvoorbeeld het geven van be paalde suggesties voor de preek vooraf en het leveren van goede kritiek achteraf. De kleine parochie adviesraad zal zich erover gaan be raden hoe een en ander in de prak tijk kan worden uitgevoerd. Ds. R. de Bruin te Lunteren heeft het beroep van de hervormde ge meente te Eemnes-Buiten aangeno men. Ds. De Bruin diende ook een aantal jaren de hervormde gemeen te te Veenendaal. Voor het beroep van de hervorm de gemeente te Ederveen bedankte ds. B. J. Zaal te IJsselmuiden. santen geconstateerd, was bepaald ge vaarlijk vanwege het van links naar rechts slingeren. De politierechter kon zich geheel ver enigen met de eis van de officier; hij veroordeelde de hotelhouder tot twee weken gevangenisstraf en één jaar in trekking van het rijbewijs. LEERSUM. Binnen de bebouwde kom te Leersum had op 19 september van het vorig jaar de 21-jarige plaat werker Th. v. d. M. uit Woerden gere den met veel te hoge snelheid. Toege staan is 50 km. per uur, maar de poli tie ter plaatse had geconstateerd, dat hij minstens met een snelheid van 85 km per uur reed. Door de kantonrechter was een hoge boete als straf uit de bus gekomen en een ontzegging van de rijbevoegdheid. Daartegen was de Woerdenaar in hoger beroep gegaan. Zijn zaak diende toen voor de Utrechtse rechtbank, die wei nig verzachtende omstandigheden zag. De officier van justitie, mr. A. G. Bosch, had dan ook een boete van f 300 geëist en drie maanden intrekking van het rijbewijs. De rechtbank heeft uitspraak gedaan en bepaalde de boete op een bedrag van f250,- subs, vijf en twintig dagen en ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van drie maanden. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken be kend: dat gedurende drie maanden op de secretarie der gemeente (Raadhuis, kamer 1.6.), voor een ieder ter lezing is neergelegd en tegen betaling der kos ten algemeen verkrijgbaar is gesteld, de door de raad dezer gemeente in zijn openbare vergadering van 2 okto ber 1969 vastgestelde verordening tot wijziging van die, als bedoeld in artikel 4, lid 1, van de Winkelsluitingswet 1951, vastgesteld op 29 april 1959 (verplichte halve dagsluiting). Deze verordening treedt in werking met ingang van 1 november 1969 en houdt in, dat naast een winkel, beho rende tot de groep warenhuizen en vis handelaren, nu ook een winkel, behoren de tot de groep opticiëns voortaan voor het publiek gesloten zal zijn op maan dag voor 13.00 uur. Veenendaal, 10 oktober 1969. Burgemeester en wethouders voornoemd: De secretaris Van Manen. De burgemeester, P. Bode. Geboren: Anna W., dv. A. Codée en A. W. van Maanen; Marchel, zv. H. Florissen en B. Heerikhuisen; Brigitte E. J., dv J. Kampert en J. Weideman; Laura H., dv H. Ausma en A. van Ries- sen; Sandrina J., dv E. J. Beumer en T. van Donkelaar; Albertha C., dv A. Waaijenberg en C. van Lagen; Nicolet- te, dv U. Liebheit en G. Hardeman; Ber- nardine, dv G. Dekker en A. van de Beek; Cornelis, zv J. W. Emmelot en B. Bosman; Herman, zv F. Boon en E. van Harten; Frank A. C., zv A. de Haan en S. C. de Jongh; Gerrit, zv D. Koops en J. Huttinga; Petra A., dv W. van den Broek en M. J. Palmer; Eric, zv D. de Wit en A. Versluis; Maas, zv H. Nap en M. Verbeek; Alan R., zv J. Koning en M. F. A. Boel; Gerben-Jan B„ zv G. van de Kamp en G. J. Hiet- veld; Hendrik P. A., zv H. P. Leen- houts en M. J. Sijsma; Pauline, dv T. B. Heij en M. C. Houweling; Edwin T. L., zv C. G. Vedder en M. A. F. Arnoldus- sen; Hendrika J., dv W. Roelofsen en A. J. van der Lee; Halbe A., zv V. Span- jer en W. Pijbes; Jogébeth G., dv G. T. van Dronkelaar en J. H. Rouw; Jan K., zv. J. van Wakeren en M. Koops; Ilonka B., dv H. C. A. Cornelisse en J. P. van Bemmel; Hendrik B., zv G. Pater en J. Stomphorst; Martina E., dv A. Koresbergen en E. van den Berg; Terry S., zv C. P. Verweij en E. A. Snoek; Klara F., dv J. W. Nap en D. F. van den Brink. Ondertrouwd: Johannes A. Peek en Petronella M. J. Kalfs; Pirn R. Wijnands en Lutcherdina J. van Guldener; Cor nelis van der Perk en Maria J. Ter louw; Coenraad R. Brugman en Gijs- bertha Hardeman; J. J. ten Ham en Maria Verboum; Gijsbertus de Vries en Gerrit je Beukhof; Gerrit J. C. Schoon- derbeek en Helena J. ten Holte. Getrouwd: S. van Mourik en M. J. Bezoen; Willy R. A. Stevens en P. Schenk; P. van Ee en E. H. W. Mor ren; W. Scholten en G. R. E. Hei we gen; J. van der Pol en C. W. van Laar; A. van Hattum en H. Schut; G. van Steenbeek en M. Kieft; J. van Roe kei en J. H. Jansen. Overleden: Frans van Wijk, 81 jaar; Dirkje A. van Ravenhorst, e/v M. Hen- driksen, 56 jr.; Petronella K. van der Sluis, 72 jr.; Pieter van Kuijk, 84 jr.; Veronica A. Ypma, geh. gew. met A. F. Oosterbaan, 95 jr.; Jan Boon, 84 jr.; Jan Sterk, 76 jr.; Aaltje Lourens, e/v A. Scheermeijer, 23 jr.; Albert Dragt, 56 jr. AMERONGEN Ook in Amerongen zal gedurende de periode 13-18 oktober a.s. worden gecollecteerd voor het Prinses Beatrix Fonds. Het Prinses Beatrix Fonds doet bij zonder veel goed werk op het gebied van poliopatiënten, spastici, lijders aan multiple sclerose, en spierziekten van alle gezindten.

De Vallei | 1969 | | pagina 3