Groot vervangen door Jansen FRANKRIJK GAAT ER TEGEN ZWEDEN STEVIG TEGENAAN Weekend-sport op radio en t.v. Nederlandse judoka's in Mexico-stad in centrum van de belangstelling HARRY VRIEND: Nederlandse waterpolo is stik blijven staan 7> OOK LAVER UITGESCHAKELD Apeldoorner Bottinga schreef standaardwerk over hockey AGOVV met sterk gewijzigd elftal tegen Wageningen ta% p"i°ar DE van éi Bokser Marciano slachtoffer van onbekwaamheid piloot 4 x 13 goed in toto Geen WK in 1971 Australië versloeg Japan met 3-1 C.P.B. bespreekt sociale revalidatie TANK VEILIG TANK V.B.-BENZINE Hasselaar Brandstoffen en Zn. Heko Spanten timmerlieden halfwas timmerlieden ongeschoolden N.V. Heko Spanten ook uw dagblad! VOOR THUISWEDSTRIJD TEGEN BULGARIJE Laatste voorbereiding PEC vraagt subsidies aan Even terug Twee en een half jaar Droogtraining MARATHON FINANCIERS MEISJES GEHUWDE DAMES als „kleine" spaarder méér dan 5V2 rente maken O voor gewoon spaargeld KIMBERLY CLARK (HOLLAND) N.V. ZATERDAG II OKTOBER 1969 Zeven Feijenoorders in Kessler's selectiegroep ZEIST De selectiegroep van het Nederlands elftal ter voorbereiding op de wedstrijd van 22 oktober tegen Bul garije voor de kwalificatieronde van de strijd om het wereldkampioen schap, die in het Feijenoord-stadion te Rotterdam wordt gespeeld, is: Jo- han Cruyff (Ajax), Dick van Dijk (Ajax), Wim Suurbier (Ajax), Nico Rijnders (Ajax), Wim van Hanegem (Feijenoord), Rinus Israël (Feijen oord), Wim Jansen (Feijenoord), Coen Moulijn (Feijenoord), Piet Romeijn (Feijenoord), Eddy Treytel (Feijen oord), Henk Wery (Feijenoord), Sjaak Roggeveen (Holland Sport), Pleun Strik (PSV), Wietze Veenstra (PSV), Jan van Beveren (Sparta), Hans Eykenbroek (Sparta) en Epi Drost (FC Twente). In vergelijking met de ploeg, die mee is geweest naar Polen (7 septem ber) is er een wijziging: Henk Groot is vervangen door Wim Jansen. Groot heeft sinds die met 12 verloren wed strijd in Chorzow geen competitiewed strijden meer gespeeld voor het eerste elftal van Ajax. Het is mogelijk, dat nog een speler aan deze groep zal wor den toegevoegd, maar die aanvulling zal niet direct afhankelijk zijn van mo gelijke blessures. De laatste voorbereiding op de wed strijd tegen Bulgarije, bestaat uit een driedaags „trainingskamp" in hotel „Hoog Holten" op 15, 16 en 17 oktober. In deze periode is een tweetal trainin gen vastgelegd, op 15 oktober (16.00 uur) en op 16 oktober (10.30 uur) op het terrein van Go Ahead in Deventer. Vrijdag 17 oktober speelt het voorlopig WIM JANSEN bij keurkorps Nederlands elftal in het stadion Dieck- man te Enschede een oefenwedstrijd tegen Borussia Dortmund. De Westduit- se ploeg, waar o.m. Sigi Held deel van uitmaakt, neemt op het ogenblik de veertiende positie op de Bundesliga- ranglijst van achttien clubs in. De spe lers zullen 20 oktober om 12.00 uur op het KNVB-sportcentrum te Zeist sa menkomen en daar blijven tot het ver trek van de ploeg naar Rotterdam voor de wedstrijd tegen Bulgarije. PARIJS Maandag speelt het Fran se nationale voetbalelftal tegen Zwe den. de eerste wedstrijd tegen dit land in het wereldkampioenschap. Men is vol goede voornemens en van plan „er stevig tegenaan te gaan". Als Frankrijk het duel verliest ligt 't uit de strijd. De laatste maal dat de Fransen de finale haast bereikten was in 1958, toen men de halve finale inging met grote mannen in de ploeg als Ray mond Kopa en Just Fontaine, maar Frankrijk werd in dat jaar verslagen door de Brazilianen, die in hun elftal een man hadden die al aardig begon op te vallen, een zekere Pele. De recente overwinning van de club St. Etienne op München heeft de Fran sen een forse riem onder het hart ge stoken, want zelfs de kenners in eigen kamp hadden voorspeld dat zij vrijwel geen kans maakten om te winnen. Georges Boulogne, de oefenmeester van het Franse nationale elftal, heeft te Milaan de wedstrijd AC Milan te gen Estudiantes gezien en natuurlijk DES MOINES Rockey Manciano, oud-wereldkampioen boksen in het zwaargewicht, die op 31 augustus van dit jaar bij een vliegtuigongeluk om 't leven kwam, is het slachtoffer gewor den van de onbekwaamheid van piloot Glen Belz, die eveneens de dood vond. Ook een derde inzittende overleefde de ramp niet. Volgens een verklaring van de na tionale raad inzake veiligheidsvoor schriften op vervoersgebied, die een on derzoek naar de oorzaak van het onge luk heeft ingesteld, overschatte de 37- jarige Belz zijn bekwaamheid en erva ring. Hij zou hebben geprobeerd hande lingen te verrichten, die boven zijn macht gingen. Hierbij speelden ook de bijzonder ongunstige weersomstandig heden met slecht zicht een rol. In een communiqué van de raad stond onder meer „de tragedie van dit ongeluk, waarbij bovendien dan nog een be faamd oud-wereldkampioen omkwam, is de tragedie van honderden soortge lijke gevallen: het had voorkomen kun nen worden". Volgens de raad ver zuimde de piloot de weersvoorspelling op een verantwoorde wijze tegen zijn kunnen af te wegen. Het ondoordachte besluit om toch op te stijgen leidde uit eindelijk tot het neerstorten van het vliegtuig in de bossen rond Des Moi nes (Iowa). DEN HAAG De cijfers van sporttoto negen zijn: Aantal deelne mers 839.391; bruto inl. f 1.810.606.50 prijzenbedrag: f 814.773,00. Eerste prijs f 244.431,90, vier mel dingen van dertien goed voorspelde uitslagen, uitkering per kolom: bru to f61.108,00. 2e prijs: f 162.954,60, 166 meldin gen van twaalf goed voorspelde uit slagen, uitkering per kolom 981.60 gulden. 3e prijs: f244.431,90, 2316 meldin gen van elf goed voorspelde uitsla gen, uitkering per kolom f 105,50. Extra prijs: f 162.554,60. 221 mel dingen van de eerste 8 goed voor spelde uitsiagen, uitkering per ko lom f737,30. speciaal gelet op zijn landgenoot Nestor Combin, die voor AC Milan uitkomt in de voorhoede. Hij vindt, dat de nationale ploeg het op het ogenblik evenwel wel zonder Co- bin kan stellen omdat hij over een be tere doelpuntenmaker beschikt, Herve Revelli. Maar als Revelli gewond mocht raken in Zweden dan zal hij zeker Com bin laten komen om de open plaats in te nemen voor de wedstrijd tegen de Zweden in Parijs. ZWOLLE De stichting betaald voetbal PEC heeft bij burgemeester en wethouders van Zwolle twee subsi dies aangevraagd. Het betreft een een malige startsubsidie van 70.000 gulden en een jaarlijkse subsidie, voor de eer ste keer vast te stellen uitgaande van het geraamd exploitatietekort over het seizoen 1969-1970 op 100.000 gulden. In het N' -televisieprogramma „Studio Sport", dat morgen van 19.35 tot 20.20 en van 21.15 tot 21.40 uur via Nederland 2 wordt uitgezonden, wordt in het tweede deel (het eerste deel bestaat uit voetbalnieuws) aan dacht besteed aan: de nationale slotraces op Zand- voort; de volleybalwedstrijd Libanon - AMVJ; de basketballwedstriid Bona Stars - Flamingo's de tafeltenniswedstrijd Steeds Hoo- ger - AMVJ. Het sportprogramma „Langs de lijn", dat de NOS-radio zondag van 14.30 tot 17.00 uur en van 18.10 tot 18.30 uur via Hilversum I uitzendt, bevat onder meer de volgende onderwerpen: Rugbywedstrijd DuitslandNeder land in Offenbach. Wedstrijden om het nationaal schaakkampioenschap. Paardenkoersen in Alkmaar en Baar- lo. Uitslagen hockey, handbal, korfbal, tafeltennis en amateurvoetbal. MEXICO-Stad De Nederlandse ju doka's, die nu een week in Mexico- stad zijn, hebben de afgelopen acht da gen wel de nodige aandacht getrokken. Met wereldkampioen Wim Ruska aan het hoofd is de complete ploeg opge treden voor een van de vele plaatselij ke televisiestations in de Mexicaanse hoofdstad. Mexico-stad, dat een jaar geleden alle aandacht had in verband met de Olympische Spelen, zal Van 21 tot en met 25 oktober de wereldkam pioenschappen judo organiseren. De Nederlandse ploeg was de eerste, die vorige week vrijdag in Mexico-stad arriveerde. Onmiddellijk na aankomst vertrok de equipe, die onder leiding staat van coach Koos Henneveldt, naar het 70 kilometer ten westen van Mexi co-stad op 2500 meter hoogte gelegen Toluca. Deze stad in het gebergte was vorig jaar ook een geliefkoosd trai ningsoord van vele atleten. Door op nog grotere hoogte te trainen en dan af te dalen naar het op ruim 2200 me ter hoogte gelegen Mexico-stad hoopt men de gewenning aan de ijlere lucht van Mexico sneller te laten verlopen. De Nederlandse judoka's hebben dat ook ervaren. Na enkele dagen harde training in de bossen rond Toluca keerde de ploeg terug naar Mexico- stad, waar nu sedert enkele dagen in een zaal op techniek wordt getraind. Wim Ruska heeft met zijn 1.89 me ter en gewicht van 110 kilogram, maar vooral door het feit, dat hij in Mexico zijn twee jaar geleden in Salt Lake City veroverde wereldtitel verdedigt, grote indruk gemaakt. El Esto, het grote Mexicaanse sport blad, vermeldde in een achtkolomskop: „Ya esta aqui el campeon mundial" (de wereldkampioen is hier reeds). Met daaronder een foto van Wim Ruska over de volle breedte van de pagina. Niet alleen Wim Ruska werd genoemd, maar ook de andere Nederlanders: Dirk Eveleens, Jan en Peter Snijders, Ernst Eugster, Martin Poglajen, Eddy van de Pol en Karei Gietelink. Tijdens het televisie-interview wilde Wim Ruska weinig loslaten over zijn kansen. Op een vraag wat hij van zijn kansen dacht, antwoordde de blonde Amsterdammer met de wedervraag: „Komt de Japanner Onoko?" Ruska heeft de afgelopen dagen eni ge last gehad van zijn linker schouder blad, dat tijdens een training in de verdrukking kwam. Volgens ploegarts Maas zal Ruska van deze blessure over enkele dagen geen last meer ondervin den. Nederland wordt in Mexico met Ja pan, West-Duitsland, Verenigde Staten en Zuid-Korea tot de grote kansheb bers gerekend. De onderbrenging van de Nederlan ders heeft wat voeten in de aarde ge had. Aanvankelijk zouden de Neder landse judoka's ondergebracht worden bij leden van de Nederlandse kolonie in Mexico-stad. Toen echter bleek, dat de adressen te ver uit elkaar lagen en ook de afstand tot het centrum te groot was, werd naar een andere oplossing ge zocht. De gehele equipe kwam uiteinde lijk onderdak in hotel „Stella Maris", dat onder directie staat van een in Mexico wonende Nederlander. ROTTERDAM „Hoe kan men in 's hemelsnaam aan de ene kant goede re sultaten van ons verwachten, als men aan de andere kant geen vinger uitsteekt om iets voor het waterpolo te doen". Aan het woord is Harry Vriend, de coach van het Nederlandse waterpolozevental. „En het zijn juist die mensen, die het hardst ach en wee roepen wanneer er verloren wordt en het tegelijkertijd rond weg verdommen om in verband met ons trainingsschema een kwartier eerder het water uit te gaan ze hebben toch immers betaald. Wij moesten cerji wat meer Oosteuropees gaan denken. Daar zijn de zwembaden voor de wed strijdsport en komen de plezierzwemmers pas op de tweede plaats". Vriend, die gymnastiekleraar is aan een middelbare school en voor geen prijs beroepstrainer zou willen zijn („als je na vier jaar de laan uitgaat, waar moet je dan heen") is iemand, die zijn mening niet onder stoelen of banken steekt. Vergeleken bij de supertijd van een Braasem, een Bijlsma en een Van Feg- gelen, toen Nederland in één adem ge noemd werd met Joegoslavië en Honga rije gaat het inderdaad allesbehalve goed met het Nederlands zevental. On langs nog kwam Oranje op een toer nooi voor „zwakke" landen (Engeland, Zweden, West-Duitsland, België, Span je) in Zweden niet verder dan een scha mele vierde plaats. Zelfs werd van Spanje, dat normaliter opgerold pleegt te worden, verloren. „De reden van die kwalitatieve ach teruitgang is het feit dat wij in Neder land zijn blijven „stilstaan", aldus Vriend. „Na '45 waren wij het verst van alle Europese landen. In de oor log was er namelijk een demonstratie- ploeg bijeengebleven, die zo door kon gaan toen de toernooien en de kam pioenschappen weer op gang kwamen. Maar terwijl de andere landen, in het bijzonder de Oosteuropese en Italië er in de jaren vijftig zeer geducht aan gin gen trekken, bleven wij doorgaan op de oude amateuristische voet. Met al le overbekende gevolgen van dien". „De verschillen tussen bijvoorbeeld het Hongaarse en het Nederlandse wa terpolo zijn niet zozeer te vinden in de fysiek of in het conditievlak als wel in de tactiek en de techniek. Als je ziet wat een Hongaar met een bal kan, ook al tracht iemand hem te verdrinken, dan blijft er toch niets anders over dan toe te geven, dat de Nederlanders stumpers zijn". Harry Vriend is een man, voor wie waterpolo een doodserieuze zaak is en vandaar dat hij naast veel kritiek ook de nodige ideeën heeft over hoe het dan wel zou moeten. „In de eerste plaats zou er veel en veel meer voor de jeugd moeten wor den gedaan. Jongetjes in de leeftijd van tien tot twaalf dan wordt de ba sis gelegd hebben méér nodig dan twintig minuutjes spartelen ine en af geschoten hoekje van het pierenbad. Daarom wil ik ook een lans breken voor meer regionale trainers. Zoals de zaken er nu voor staan is het niet te verwonderen dat er zo weinig spelers zijn in het gehel land, die in aanmer- LAS VEGAS Na Tom Okker, To- derlaag, die de rossige Australiër in ny Roche en John Newcombe is ook de Australiër Rod Laver uitgeschakeld in het open Howard Hughes-tennistoernooi dat in Las Vegas wordt gehouden. De Amerikaan Stan Smith bedwong Laver die tweemaal een grand slam voltooi de, in de kwartfinales heren-enkelspel met 6-2, 6-4. Het was de tweede ne- APELDOORN De Apeldoorn- se gymnastiekleraar Gert J. Bottinga heeft een belangrijk boek geschreven op het terrein van de hockeysport. Het is in feite het eerste Nederlandse standaardwerk over deze sport en uitgegeven door C. de Boer Jr. in Bussum onder de titel „Hockey". Dit boek „Hockey" is niet op de eerste plaats bedoeld voor dege nen, die eens iets over de hockey sport willen lezen. Voor hen zijn er goedkopere en eenvoudiger boekjes. „Hockey" de onder kop „Praktische handleiding voor techniek, tactiek, conditie en spel regels" geeft het al duidelijk aan is door Bottinga vooral geschre ven voor de technische leiders van verenigingen, leraren licha melijke opvoeding, spelers, scheidsrechters en andere in club- en schoolhockey geïnteres seerden. Bottinga's boek kan voor al de ze mensen een belangrijk hulp middel zijn. Het geeft uitvoerige beschrijvingen van tactiek en techniek, maar beschrijft en be handelt ook de taak van de lei ders, de begeleiders en de trai ners. de eisen, die aan het les ge ven moeten worden gesteld, de organisatie van toernooien enz. Daarbij zijn de techniek, tactiek, conditie en spelregels als de vier snelbepalende aspecten van deze sport centraal gesteld. Toch ontbreken in dit waarde volle boek de spelregels. Dat heeft ons, en misschien vele anderen, aanvankelijk verwonderd, maar Bottinga heeft er een volkomen aanvaardbare reden voor gehad. „Kijk", zei hij, „de hockeysport maakt momenteel een enorme ontwikkeling door. De spelregels veranderen steeds. Naarmate het spel intensiever wordt beoefend verbeteren de techniek en de tac tiek en daarbij moeten de spelre gels worden aangepast. Pas als er evenwicht is kun je stellen, dat de regels voor het hockeyspel de finitief vastliggen. Dat is bij voorbeeld in de voetbalsport het geval. Onlangs nog werden er in de spelregels belangrijke en in grijpende wijzigingen aange bracht en dat zal zo zeker nog ge ruime tijd doorgaan. Zou ik dus de spelregels in mijn boek heb ben opgenomen, dan zou dat boek misschien binnen een jaar al ver ouderd zijn. Dat kan nu niet s»e- beuren. Iemand, die meer wil weten over de spelregels, kan voor een prikje een spelregel boekje kopen. De vragen, die ik in het boek over de spelregels hei opgenomen blijven echter steeds van toepassing en bruik baar" Hoe is Bottinga ertoe gekomen dit standaardwerk te gaan schrij ven? Om die vraag te beantwoor den moest hij wel even terug in zijn eigen leven. Vroeger was hij een fervent voetballer. Hij speel de als bekend en snel linksbui ten, aanvankelijk in het Groning se Be Quick, kwam vervolgens enkele jaren uit voor „Apeldoorn" en speelde tenslotte een aantal jaren voor Robur et Velocitas. Toen de jaren gingen tellen voet balde hij op zeker moment tus sen zijn eigen leerlingen. Een goede opvang voor de „ouderen" was er in die tijd bij Robur et Velocitas niet. Bottinga ging eens een kijkje nemen bij de AMHC, werd door de hockeysport gegre pen en werd, juist door zijn in teresse voor de jeugd, al heel snel belast met het leiden, trai nen en coachen van de jeugd. In die periode kwamen er nogal wat vragen bij hem op over de juiste tactiek en techniek enz. Die vra gen noteerde hij voor zichzelf en daaruit rees op zeker moment het besluit om ze in boekvorm te bundelen. Ruim tweeëneenhalf jaar is Bottinga druk geweest met het componeren van zijn gegevens, waarbij hij vrijwel alle bestaan de literatuur op het gebied van de hockeysport bestudeerde en doorworstelde. Zijn ervaringen in de AMHC kwamen hem bijzon der goed van pas, evenals de hulp, die hij kreeg van de vroe gere voorzitter, de heer J. H. A. van Doorn, die als groot dekun- dige op dit gebied de spelregel- vragen samenstelde. „Het is opvallend", zo vertelde ons Bottinga, „hoeveel overeen komst er bestaat tussen de diverse veldsporten. Vooral het bestuderen van werken over voetbal leverde me belangrijke gegevens op. In de voetballerij begon men enkele ja ren geleden met „sputzers" en het 4-2-4-systeem, maar dat zie je nu ook al in de hockeysport. Natuur lijk, het materiaal waarmee de diverse sporten worden beoefend verschilt, maar qua tactiek is er vaak heel veel overeenkomst te zien". Bottinga verklaarde tenslotte, dat zijn ervaringen bij de Apel- doornse Mixed Hockey Club hem enorme steun hebben gegeven. „De AMHC", zo zei hij trots, „is een schoolvoorbeeld voor het jeugdhockey in ons land. Niet voor niets vragen talrijke vereni gingen de AMHC keer op keer in lichtingen omtrent de organisatie van de jeugdafdeling en de oplei ding van de jeugd". korte tijd leed. Tijdens het open Zuid- West Pacific-tournooi te los Angeles verloor Laver enkele weken geleden in drie sets van de Zuidafrikaan Ray Moore. Smith speelt nu in de halve finales tegen de 41-jarige Amerikaan Pancho Gonzales, die in de kwartfinales de Australiër Ken Rosewall in toom hield, 6-4, 1-6, 6-3. Eerder versloeg Gonzales Newcombe. De maestro verklaarde donderdag dat hij plannen heeft om zich na dit toernooi uit het toptennis te rug te trekken. De andere halve fina listen zijn: de als vierde geplaatste Amerikaan Arthur Ashe en de Austra liër Roy Emerson. Ashe won in de kwartfinales met tweemaal 6-3 van zijn landgenoot Cliff Richey, die eer der Tom Okker de pas afsneed en Emerson wist wel raad met de Ameri kaan Bob Lutz (6-4, 6-3). De Zweed Thomas Lundquist heeft tijdens de zeilwedstrijden om het wereldkampioenschap in de Finnjol- lenklasse in Hamilton zowel de derde als de vierde race gewonnen. Hij leidt in de algemene rangschikking met 15 punten voor de Braziliaan Joerg Bru- der (27,4 pnt.). king komen voor het Nederlandse ze vental." „Nu is een betere training punt één, maar een ietsje meer aan sociale be geleiding zou ook geen kwaad kunnen. De jongens, die regelmatig uitkomen voor de Oranjeploegen hoeven er niet aan te verdienen, maar ze hoeven er toch ook niet aan te verliezen. Zo zou ik een vergoeding voor het verzuimen, dat sommige werkende jongens moe ten doen, zeker op zijn plaats vinden. Bij de huidige toestand betekenen zelfs de Olmpische Spelen voor vele water- poloërs geen stimulans meer". Het laatste argument, moet Vriend toegeven, ligt echter ook aan de men taliteitsverandering. „Inderdaad, toen ik zelf in de selectieploeg zat, heb ik in tien jaar één keer een training laten lopen. Toen stond ik sidderend voor de trainer, die me er gegarandeerd uit getrapt had, ware het niet dat hij me heel dringend nodig had". „Daar moet je tegenwoordig eens om komen. Laatst kwam me een geval ter ore van een jeugdspeler, die wel graag wilde polo'en, maar de afstand naar 't trainingsbad is Bussum toch net iets te ver vond. En als ze er dan naast ko men te staan, halen ze hun schouders op". Het laatste punt, waar de bondscoach verandering in wil brengen, is de droog training. „Een uurtje in de week kan ik de jongens wat laten zweten en dan zijn ze echt wel bereid om hard te wer ken. Maar als ik er dan aan denk, dat het wéér een week duurt voordat het volgende uurtje aanbreekt, dan hoeft het voor mij ook niet meer. Het wordt misschien wel vervelend om nu alweer op Oost-Europa te wijzen, maar daar hebben ze in de gaten dat polo een krachtsport is en vandaar dat de hal ters naast de kant liggen", gen". Het isvoor de Nederlandse waterpo lo te hopen, dat sommige voorstellen van Harry Vriend gerealiseerd kunnen worden. Misschien dat de ploeg met iets minder rillingen aan een toernooi als dat in Boedapest kan deelnemen. SAN REMO De voor '71 geplande zwemstrijd om de wereldkampioen schappen zal geen doorgang vinden. Dit is vrijdag tijdens een vergadering van de internationale zwemfederatie in San Remo besloten. De voor de organisa tie geïnteresseerde steden Genève, Me- xico-Stad en Rio de Janeiro trokken zich terug toen de benodigde kosten ter sprake kwamen. Bovendien voelt de Amerikaanse zwembond niet veel voor deelneming. APELDOORN Op „Berg en Bos" wordt morgen de streekderby tussen AGOVV en Wageningen gespeeld. In het verleden hadden deze ontmoetin gen altijd een bijzonder spannend ka rakter en het valt te verwachten, dat beide ploegen ook nu niet alleen om de punten en de daaraan verbonden over winningspremies zullen spelen, doch ook om de eer. Intussen is gebleken, dat er bij AGOVV, hoewel 't vaak tot aantrekke lijk voetbal komt, nog wel wat schort en met name, dat de verdediging te veel openingen laat en daardoor teveel tegendoelpunten moet incasseren en de aanval onvoldoende produktief is. Trai ner Morsing had wat dat betreft nogal problemen. Enerzijds wilde hij de aan- valskracht vergroten en anderzijds wil de hij de verdediging sterker maken. Om de aanvalskracht te doen toene men verplaatste hij Henk Kanselaar naar de aanvalslinie, omdat AGOW's aanvoerder wat men noemt een door douwer is en hopelijk attent genoeg is, om de bal over de lijn te frommelen, zoals trainer Morsing het noemt. „Ook frommelgoals zijn bijzonder belang rijk!" Als vrije man achter de ach terste vier gaat nu Nijdeken opereren en daardoor kreeg Van Houttum, die zichzelf schijnt te hebben teruggevon den, een nieuwe kans. Wiedemeijer, die deze week ziek is geweest en daar door wat aan conditie tekort komt, wordt in de middelste drie vervangen door Anton (Hans) Kanselaar, terwijl de mogelijkheid bestaat, dat Wiegmink onder de lat wordt vervangen doe* Aarts. Wiegmink heeft namelijk last van een heupblessure. Over zijn al of niet spelen kan pas vandaag een be slissing worden genomen. Voorts moest Wentink plaats maken voor Tiesselink. Het elftal van AGOW ziet er a.v. uit: doel: Wiegmink of Aarts; achter: Wij- land, Nijdeken, Evers en Van Hout tum; midden: Van Eijck, A. Kanse laar en Fiechter; voor: Tiesselink, H. Kanselaar en Beekman. SEOUL Australië heeft vrijdag in Seoul de voetbalwedstrijd tegen Japan met 3-1 gewonnen. Het was de ope ningswedstrijd van een drielandentoer- nooi voor kwalificatie in de eindronde van het wereldkampioenschap. Het an dere deelnemende land is Zuid-Korea. De winnaar ontmoet Rhodesië en het daarna overblijvende land treft dan Israël, dat groep 15b won. Alle teams spelen in Seoul twee keer tegen elkaar. VEENENDAAL De CPB afdeling Veenendaal belegt donderdagavond 16 oktober in hotel „De Korenbeurs" een vergadering waar dr. J. H. Leusink uit De Bilt een causerie zal houden over sociale revalidatie. De spreker zal zijn onderwerp met 's toelichten. De Zuidslavische tennisploeg voor de wedstrijd tegen Nederland in de eerste ronde van het toernooi om de koning Gustaafbeker, die op 17 en 18 oktober in Den Haag wordt gespeeld, is als volgt samengesteld: Zeljko Fra- nulovic, Nikola Spear, Zlatko Ivan- cic en Radmilo Nikolic (aanvoerder). Regelmatige kwaliteitscontrole Volledig gegarandeerd. V.B.-BENZINESTATION AUTOWASSERETTE Fmilus Potterstraat 24 Patrimoniumlaan 58 - Veenendaal - Telefoon 12561. vraagt voor de afwerkerij in de fabriek en voor de montage van kapconstructies of die, na een korte inwerkperiode eenvou dig zaag-, schaaf- en timmerwerk kunnen verrichten. Aanmelden Rijksweg 39 De Klomp (Gem. Ede) Telefoon 08387- 641. t Is niet waar Jewel I IrriJohBftflen bij: Kerkewijk 71, Veenendaal Tel. 06385—11741* Groeneveldselaan 10 - Veenendaal Telefoon 19016 vraagt en als inpakster voor haar produktie-afdeling. Aanmeldingen of telefonisch aan boven staand adres. NEEM EEN ABONNEMENT

De Vallei | 1969 | | pagina 9