Wilt u uw spaargeld zien groeien? Dat kan. Nü 41% rente ophetAMRO- spaarboekje! AMRO BANK Bestuur Westduitse atletiekbond treedt af fbeloning: F. SO.OOO,-EN 100.000 tijgertjes Voetbal in het buitenland adidas KNAU GAF COMMUNIQUÉ UIT Noorse ijskoningin Sonja Henie overleden Ferrari-equipe voor volgend seizoen Van Springel winnaar Trainingskamp voor Estudiantes WERELDBEROEMD DOOR KWALITEIT DE GRAAUWE HENGST wat een fijne JENEVER Italië België Engeland Spanje Duitsland Na brief van IAAF over zaak De Noorlander Korfbalploeg voor interlandwedstrijd U kunt ook een AMRO-Spaarrekening nemen. Die geeft u - afhankelijk van de termijn - een rente van 4 54, 5, 554,6 of zelfs 7 procent. U ziet het: sparen bij de AMRO Bank gaat sneller. AMSTERDAM - ROTTERDAM BANK Wie "beweert, dat hij de grootste vissen vangt omdat hij rookt, spreekt natuurlijk visserslatijn! Wie echter beweert, dat een prima halfzware shag is,heeft gelijk! Of u nu kanjers of alleen maar onder-de-maatjes vangt, steek er een hij op, dan rookt u in ieder geval voortreffelijk! Niet kansloos Vleugels Valpartij Voor automobilisten en bromfietsers die snel een wenskaart halen bij een Esso dealer. Esso wil graag uw wensen weten enzo mogelijk vervullen! 11.30 Verzet Dure benen MAANDAG 13 OKTOBER 1969 Gerben Karstens groot winnaar van Ronde van Lombardije ADVERTENTIE DUISBURG De weigering van de Westduitse atleten om in verband met de affaire Jürgen May niet te starten op de individuele nummers tijdens de Europese atletiekkampioenschappen in Athene, heeft zondag tot het aftreden van het bestuur van de Westduitse at letiekbond geleid. Ruim dertien uur hebben vertegenwoordigers van de at leten, gedelegeerden en het bestuur dit weekeinde in Duisburg vergaderd. De atleten verweten voorzitter Max Danz, die in Athene als ploegleider op trad, dat hij hen niet tijdig had inge licht over het startverbod voor Jürgen May. De Internationale Amateur Atle tiek Federatie (IAAF) had de Westduit se bond enkele weken voor de wedstrij den in Athene geschreven dat May re- MONDENA. De fabrrieksploeg, die het volgend raceseizoen voor Ferrari zal rijden, bestaat uit: Chris Amon (Nieuw- Zeeland), Jackie Ickx (België), Peter Shetty (Zwitserland) en Arturo Mer- zario (Italië). glementair niet gerechtigd was te star ten. Max Danz, internist in Kassei, had dit voor de atleten verzwegen, die daar op het vertrouwen in hun voorzitter op zegden. Een jaar eerder dan de bedoe ling was, zal het bestuur op 28 februari van het volgende jaar aftreden. Dr. Dans zal in geen geval kandidaat zijn voor een nieuwe ambtsperiode. Aanvan kelijk had men onmiddellijk terugtre den van het bestuur gevraagd maar dr. Danz ging daar niet op in. LAUSANNE De Belg Herman van Springel heeft zondag de uit 2 gedeel tes bestaande wielerwedstrijd „Dwars door Lausanne" gewonnen. Hij zegevier de in beide onderdelen. Het eerste ge deelte: een rit tegen het horloge over 5 km won hij in 11 min 19.1 seconden. Het tweede gedeelte, over ongeveer de zelfde afstand, won hij in 11.39.4/5. De einduitslag: 1. Herman van Springel (Belg.) 22.59.0; 2. Martin van den Bos sche (Belg.) 23.13.1; 3. Franco Bitossi (It.) 23.24.3; 4. Roger Pingeon (Fr.) 23.25.1; 5. Joaquin Agostinho (Port.) 23.29.2; 6. Eddie Merckx (Belg.) 23.29.4. ADVERTENTIE ROME Wat de triomftocht van Gianni Motta had moeten worden, eindig de met een grandioze overwinning voor Gerben Karstens, de 27-jarige coureur uit Prinsenbeek. „Vergeten Karstens" schreef zaterdag als tweede Nederlan der na Jo de Roo in 1962 zijn naam op de lijst van triomfators van de Ronde van Lombardije, de klassieker, waarmee het wegseizoen wordt afge sloten. Gianni Motta had redenen te over om op het 266 kilometer lange par cours tussen Milaan en Como, eertijds het jachtveld van Coppi en Bartali, tot de aanval over te gaan. De win naar van vijf jaar geleden wilde een mislukt seizoen gevolg van een hard nekkige blessure compenseren, met een imposante overwinning. Maar ach ter de blonde Italiaan, die vijftig kilo meter lang alleen op kop reed, fietste tussen de achtervolgers een man met minstens even felle revanchegevoelens: Gerben Karstens. De Olympische kam pioen, die na een aar "Mikelijk succes volle overgang naar profs, tegen slag op tegenslag te rwerken kreeg en zijn wielercarière deze winter na zijn huwelijk bijna ten onder zag gaan aan roddels en geruchten over de oor zaak van de achteruitgang van zijn vorm Deze getergde Karstens werkte aan een come-back- Drie overwinningen met voorsprong, binnen een maand be haald, hadden zijn zelfvertrouwen ge staald. En toen Motta tien kilometer voor de eindstreep werd achterhaald was de vroegere Leidenaar onder de negen man, die zich voor de eindsprint ge reedmaakten, zeker niet kansloos. Hij was zo verstandig, niet mee te gaan in de vluchtpoging, waarmee Pintens en Delisle de beslissing wilden force ren. Een kilometer voor de streep wer den de Belg en de Franse kampioen achterhaald door Poulidor, Karstens Poppe Vandenbossche, Monsere, Van Springel en Bitossi. Deze laatste, de eni ge Italiaan in het gezelschap, nam bij de binnenkomst van het stadion van Como de kop, maar werd achterhaald door Karstens, die op zijn beurt in de laatste meters een aanval van Monse re en Van Springel afsloeg. Karstens had de tweede „klassieke" overwin ning in zijn carrière de eerste maal was Parijs-Tours in 1965 behaald met het' opmerkelijk hoge gemiddelde van 40.009 km./per uur. Bitossi moest zich als enige Italiaan tevreden stel len met een vierde plaats temidden van acht buitenlanders. Na de uitbundige huldiging bekende Karstens, dat hij de strijd maar op één manier had kunnen winnen; door zich volkomen te concentreren op de eindsprint, „Toen Pintens en Delisle ontsnapte, dacht ik dat mijn kansen verkeken waren. Maar toen we een maal weer bij elkaar waren, leek het of ik vleugels kreeg. Toch bleef Ik zo lang mogelijk afwachten en zette pas aan bij het uitgaan van de laatste bocht." De teleurgestelde Bitossi daar entegen weet zijn terugval naar de vierde plaats aan de inspanningen, die hij had moeten leveren om Pintens en Delisle terug te halen. „Alleen Van denbossche en Monsere hielpen mee. Ik was doodmoe, toen de sprint begon". De als twaalfde binnengekomen Feli ce Gimondi was van mening/ dat zijn landgenoot Motta met diens imposante solo de anderen ruimschoots had over schaduwd. Een begrijpelijke reactie, maar niet juist ten opzichte van Kar stens, die op het moment, dat Motta al was afgevallen, afrekende met groothe den als Poulidor, Delisle, Van Springel en Vandenbossche, die bij de prognoses veelvuldig als kanshebbers waren ge noemd. Een landgenoot van Karstens, de hardwerkende Van der Vleuten, drukte zijn stempel op het eerste gedeelte van de rit. Hij bevond zich in het groepje van tien man, dat eerst werd achter haald door vijftien man en vervolgens door het gehele peloton. Een valpartij had door het hoge tempo waarmee werd gereden vrij ernstige gevolgen. Twee Italianen Mori en Di Toro moes ten naar het ziekenhuis worden overge bracht. Toen de ziekenauto de coureurs passeerde, had de" Portugees Agostinho een voorsprong genomen van 45 secon den op Bianchini en Poppe en van ruim een minuut, op het peloton. Bij Lecco (na 90 km.) was het met de vrijheid van de Portugees gedaan en formeerde zich een kopgroep van twintig man met onder meer Gimondi, Bitossi, Motta en Dancelli. Een nieuwe aanval op de hel lingen van de Balisio brachten Dancel li, Huysmans en Motta een voorsprong, die na 141 km uitgroeide tot drie minu ten. In de klim van de Intelvi (740 me ter) lieten Motta en Dancelli de Belg achter en op de top lag het peloton op vijf minuten. Inmiddels hadden Pou lidor, Delisle en Pintens het initiatief genomen tot een tegenaanval, waarbij zich later Bitossi en Gimondi aanslo ten. Vooraan demarreerde Motta en in Cernobbio (249 km) had hij een, voor- AC Milan en AS Roma, volgende maand tegenstanders in de Europese bekertoernooien van resp. Feijenoord en PSV, hebben zondag in hun wed strijden voor de Italiaanse competitie beide gelijkgespeeld. AC Milan deelde op Sicilië met 00 de punten met Pa lermo en AS Roma kwam in de uit wedstrijd tegen Napels tot dezelfde cij fers. Bari-Lanerossi 0—0; Florentina-Cag- liari 01; Inter Milaan-Brescia 31; Torino-Juventus 21; Lazio-Sampdoria 1—0; Napels-Roma 00; Palermo-AC Milan 00; Verona-Bologna 00. Stand: 1. Cagliari 9 pnt.: 2/3 Inter en Fiorentina, beide 8. sprong van bijna anderhalve minuut op 16 achtervolgers, waartoe ook Kar stens behoorde. De Italiaan had echter teveel van zijn krachten gevergd. Hij werd kort voor de finish ingelopen door Pintens en Delisle en daarna door de jachtgroep met Karstens. De „episode Motta" was afgelopen. Luttele secon den later, op nog geen honderd meter van de finish, zette Karstens de aan val in, die hem terugbracht in de rijen der groten. Tegen de getergde coureur uit Prinsenbeek, die in 1965 al eens tweede was geworden achter de Brit Simpson, was niemand opgewassen. Uitslag: 1. Gerben Karstens (Ned.) de 266 km in 6.38.54 (gem. snelheid 40.009 km/u); 2. Monsere (Belg.) z.t.; 3. Herman van Springel (Belg.) z.t.; 4. Franco Bitossi ,It.) z.t.; 5. Martin Vanderbosche (Belg.) z.t.; 6. Raymond Poulidor (Fr.) z.t.; 7. Pintens (Belg.) z.t.; 8. Poppe (Belg.) z.t.; 9. Ramond Delisle (Fr.) z.t,; 10. Jan Janssen (Ned.) op 19 sec.; 11. Houbrechts (Belg.) 12. Gimondi (It.); 13. Schoeters (Belg.); 14. Dancelli (It.) 15. Ritter (Den.); 16. Motta (It.); 17. Pingeon (Fr.); 18. Di Caterina (It.) al len in dezelfde tijd als Janssen; 19. Boifava (It.) op 2.37; 20. Poulidor (Fr.) op 6.32. ADVERTENTIE BUENOS AIRES Estudiantes de la Plata vertrekt maandag uit Buenos Aires naar Uruguay voor een achtdaags trainingskam ter voorbereiding op de tweede wedstrijd om de wereldbeker te gen AC Milan. Estudiantes zal verblijven in Los Aro- mos, in de omgeving van de^Uruguese hoofdstad Montevideo, waar Penarol, de sterkste voetbalploeg van Uruguay ook zijn trainingskampen en concentratie bijeenkomsten houdt. Op 22 oktober wordt in Buenos Aires de tweede wed strijd gespeeld tussen Estudiantes de la Plata en AC Milan. LONDEN Everton, de sterk op de voorgrond tredende koploper van de eerste divisie van het Engelse voetbal, bouwde zijn voorsprong op de naaste belager Liverpool uit tot vijf punten. Everton sloeg na een vroege openings treffer van Sunderland hard terug en versloeg de rodelantaarndrager met 31. De doelpunten werden gemaakt door Johnny Morrisscy, Howard Ken dall en Joe Royle (strafschop). Liver pool raakte verder achterop door een nederlaag met 10 tegen de houder van de Jaarbeursbeker Newcastle. Dank zij een beter doelgemiddelde ver drong Derby County, dat gel\jk speelde (22) tegen Chelsea Liverpool van de tweede plaats. Everton heeft thans 26 punten tegen Derbv en Liverpool elk 21. De huidige league-kampioen Leeds United behield de vierde plaats door een gelijk spel (11) tegen West Bromwich Albion. Coventry en Wol verhampton Wanderers bereikten za- ADVERTENTIE Adidas-,,2000" met schroefdoppen. 9 nieuwe verbeteringen, ca. B2.50 Adidas-,,Wembley" met Adipan- noppenzooi c». 65,- Adidas-,.Europa Cup" met schroefdoppen. ca. 60.S0 Adidas-, ,Rio" met Adipan-noppenzool. ca. 5l,so Adidas-,.Santiago'' met schroefdoppen. ca. 44,- Adidas-„La Paz" met blauwe noppenzooi. ca. 33,- Vraag Adidas Katalogus aan bij Importeur: J. van Kooyk, Postbus 27, ^5ëT£~- Valkenswaard. /«m>. De Tilburgse atleet v.d. Heijning heeft zondag in de omgeving van Ven- lo de Festina-besloop gewonnen. Hij liep de 5400 meter in 15 minuten en 3.6 seconden. La Coruna-Las Palmas 00; Bilbao- Elche 20; Sevilla-Granada 0—0: Real Sociedad-Barcelona 1—0; Atletico Ma- drid-Mallorca 31; Valencia-Celta de Vigo 00; Pontevedra-Real Madrid 13; Sabadael-Real Zaragoza 11. terdag eveneens de achttien punten. Coventry deed dat met een gelijk spel (22) tegen West Ham United. Wol verhampton Wanderers won met 10 van Tottenham Hotspur. Het was de derde achtereenvolgende thuis-neder- laag voor de veel geld uitgevende Lon- dense club. Voor de Wolves was het de eerste overwinning in elf wedstrijden. De meeste belangstelling trok zater dag de ontmoeting Chelsea-Derby County met 52.000 toeschouwers. De butant Derby County, dat eerder deze week tegen Coventry ernstig teleur stelde, nam door doeipunten van Ke vin Hector en John Ohare tweemaal een voorsprong, Chelsea vocht terug en voorkwam dat Derby beide punten meenam. Burnley-Crystal Palace 42; Chel sea-Derby County 2—2; Coventry City- West Ham United 2—2; Everton-Sun- derland 31; Manchester United-Ips wich 21; Newcastle United-Liverpool 10; Nottingham Forest-Manchester Cit 22; Sheffield Wednesday-Sout hampton 11; Stoke City-Arsenal 00; Tottenham Hotspur-Wolverhampton Wanderers 01; West Bromwich Al bion-Leeds United 11. Bayern München heeft zaterdag op de achtste speeldag van de Duitse Bundesliga geluk bij een ongeluk ge had. Het elftal van de Duitse kam pioen en bekerhouder verloor vrijdag met 42 van MSV Duisburg. Maar een dag later bleek dat ondanks die neder laag Bayern op de eerste plaats bleef. De achtervolgers Oberhausen (02 in Aken), Hamburger SV (01 bij Ilertha BSC Berlijn) en Hannover '96 (12 bij VFB Stuttgart) gaven eveneens beide punten uit handen. Op grond van het grotere verschil tussen de doelpunten voor en tegen leidt Bayern voor Rot- Weiss Oberhausen en Schalkc '04. De drie clubs hebben elk 11 punten. Met het verlies van Oberhausen in Aken was op deze bewogen zaterdag wel rekening gehouden. Per slot van rekening heeft Oberhausen negentien jaar geleden voor het laatst in Aken van Alemannia gewonnen. De thuis club hanteerde een geheim wapen. Het liet „libero" Hoffmann veelvuldig in de voorste linies opduiken. Het tweede doelpunt was daar het gevolg van. Tien minuten voor rust had Pawellek uit een vrije schop van twintig meter afstand de score geopend. Hertha BSC behaalde - enigszins ge lukkig - voor de vierde achtereenvol gende maal op eigen terrein de over winning. Voor 80.000 bezoekers werd Hamburger SV met 10 verslagen. Het enige doelpunt scoorde de beste Hertha-aanvaller Gayer in de 70ste minuut. Na vier wedstrijden zonder overwin ning verraste VFB Stuttgart de num mer vier van de ranglijst Hannover '96 (21). Sterk offensief opererend be heerste de thuisclub de wedstrijd. Het effect van de openingstreffer van Zech werd even na rust ongedaan gemaakt, toen de scheidsrechter Hannover een omstreden strafschop toekende, waar uit Hellingrath scoorde. Die tegenslag tastte het spel van Stuttgart echter niet aan en enkele minuten later was het 21 door Gress. Ook onderaan de ranglijst hadden spectaculaire gebeurtenissen plaats^ Oud-kampioen Eintracht Braunschweig behaalde de eerste winst (31 tegen Eintracht Frankfurt) en droeg het be zit van de rode lantaarn over aan München 1860, dat met 20 van Schal- ke '04 verloor. München 1860-Schalke '04 0—2; MSV Duisburg-Bayern München 42; Ale mannia Aachen-RW Oberhausen 2—0; Weder Bremen-Bor. Mönchen Glad- bach 00; Hertha BSC Berlin-Ham burger SV 10; Eintracht Braun- schweig-Eintracht Frankfurt 31; VFB Stuttgart-Hannover '96 21; Bo- russia Dortmund-1. FC Kaiserslautern 51; Rot-Weiss Essen-1. FC Köln 00. ADVERTENTIE Union St. Gilles-Lierse SK 00; Ra cing White-Charleroi SC 11; Stan daard-Anderlecht *10; Gantoise-Cros- sing Schaerbeek 20; FC Brugge-Be- ringen FC 20; St. Truiden-Beveren Waas 11; Waregem-FC Luik 10; Beerschot-AS Oostende 00. Stand na zes wedstrijden: 1. Stan daard en FC Brugge 10 pnt.; 3. La Gantoise 9. DEN HAAG De Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie heeft van de secretaris-penningmeester van de In ternationale Amateur Atletiek Federa tie (IAAF), Don Pain, een brief ont vangen, waarin wordt bevestigd, dat tienkamper Edward de Noorlander bij een dopingonderzoek tqdens de Euro pese kampioenschappen in Athene po sitief heeft gereageerd. In een brief staat, de De Noorlander naar aanleiding daarvan wordt ge schorst. Over een tijdsduur spreekt de IAAF in het schrijven echter niet. Ver der deelt Pain mee, dat de IAAF erop vertrouwd, dat de KNAU zal onderzoe ken wie De Noorlander de stimulantia heeft verstrekt. Comminuqué Naar aanleiding van de brief van de IAAF heeft de KNAU zaterdagmid dag het volgende communiqué vrijge geven: „Het bestuur van de KNAU heeft een brief ontvangen van de secretaris-pen ningmeester van de Internationale Amateur Atletiek Federatie, waarin hij mededeling doet van het dopinggebeu- ren met de Nederlandse atleet De Noorlander in Athene. In deze brief wordt tevens melding gemaakt, dat in overeenstemming met lid twee van ar tikel 144 van het IAAF-reglement de Noorlander wordt geschorst en dat de ze zaak zal worden gemeld aan de coun cil van de IAAF zoals artikel 144 voor schrijft. Er wordt op geen enkele wijze gerept over de duur van een voorlopige en/of definitieve schorsing. De KNAU tekent hierbij aan, dat de periode van schorsing overeenkomstig de tekst van artikel 144 slechts kan worden bepaald door de council van de IAAF. Een voorlopige schorsing, vooruitlopend op een komend congres, kan door de coun cil worden uitgesproken op grond van artikel elf van het IAAF-reglement. Lid één, tweede deel, van dit artikel schrijft echter voor, dat in geval van een voorlopige schorsing de betrokken or ganisatie en/of atleet moet worden ge hoord. Dat heeft in dit geval niet plaats gevonden. Het bestuur van de KNAU heeft zelfs in een reeds eerder verzon den schrijven aan de IAAF dringend en zeer ernstig gebraagd geen voorlopige ROTTERDAM De opstelling van de Nederlandse korfbalploeg voor de interlandwedstrijd tegen België, die op 19 oktober in Merksem wordt ge speeld is: Aanval: dames: Emmie Gildemees- ter (Luto): Corrie van Zoest (Luto); heren: Drikus Klouwen (Archipel), Wil Reuter (Luto). Midden: dames: Hennie Berghols (Westerkwartier), Noortje Borger (HKV); heren: Jan Wals (Blauw Wit), Tom van Rhee (Blauw Wit). Verdediging: dames: Tannie Overmeyer (Ons Eibernest), Ans v.d. Velde (Rohda); heren: John Tims (Ons Eibernest), Hans Pouw (Ons Eibernest). Reserves: dames Ineke van Harlingen (Rohda), Jiska Duivenvoorden (Ons Eibernest); he ren: Frits de Jong (Blauw Wit), Dick Stoeltie (Westerkwartier). Aanvoerder is Wil Reuter. maatregelen te nemen, gezien de vele vragen, die tot op dit moment zijn opengebleven. Tevens heeft de KNAU om toezending van onder andere het betrokken chemische rapport gevraagd. Ten slotte stelt 't bestuur van de KNAU vast, dat het schrijven van de secre taris-penningmeester van de IAAF geen verandering heeft gebracht in zijn standpunt, vastgelegd in een eerder uit gegeven communiqué, waarin onder meer staat te lezen, dat het bestuur van de KNAU geen strafmaatregelen wenst te nemen alvorens alle rapporten en gegevens rond het gebeuren in Athene zijn ontvangen". ADVERTENTIE JONGE JONGE JONGE JONGE per hele liter Vervolg van voorpagina Sonja Henie, in haar glorietijd een slanke, nief overmatig aantekkelijke en enigszins boers uitziende Noorse, ver anderde in een gr-vwuze ijsfee als zij op de schaatsen stond. Zij was daar door tijdens haar sportloopbaan al een mythe en heeft daar (wie zou het haar in de tegenwoordige tijd nog op dezelf de manier kwalijk nemen als in de der tiger jaren?) van geprofiteerd. Of liever gezegd haar vader, begiftigd met evenveel commercieel talent als zijn dochter met gevoel vooi het kunst schaatsen, heeft van zijn succesvolle dochter een glaszuivere professional gemaakt, lang voor zij de stap naar de filmwereld zetten. Vader Henie, zelf geen vreemde in de sportwereld, begreep dat zijn doch ter als Europees, wereld- en Olym pisch kampioene veel meer waard was dan als een erkende beroepsrijdster, die in vroeger jaren sportieve triom fen had gevierd. Hij verzette zich dus met hand en tand tegen haar over gang naar het professionalisme. De Noorse schaatsbond en het nationale Olympische comité hebben haar altijd de hand boven het hoofd gehouden, want voor Noorwegen was zij niet al leen de rijdster, die bij grote interna tionale toernooien steevast met eerste prijzen naar huis kwam, zij was een nationale heldin. Sonja Henie tekende haar eerste filmcontract met 20th Century Fox in 1936 en twee jaar later was zij al door gedrongen tot de tien beste betaalde filmsterren van Hollywood. Haar in komen uit bijvoorbeeld het jaar 1938 werd getaxeerd op rond vijftien mil joen gulden. 20th Century Fox betaalde wekelijks aan premie voor verzekering van de benen van Sonja Henie 10.000 gulden. Haar meest bekende films wa ren „One in a million", „Thin Ice", „My Lucky Star" ,en „Sun Valley Se renade". Sonja Henie verkreeg de Amerikaan se nationaliteit in 1941, vijftien maan den nadat zij met miljonair Don Top ping in het huwelijk was getreden. Het huwelijk hield vijf jaar stand en in 1949 hertrouwde zij met Winthrop Gar diner. De scheiding in haar tweede hu welijk werd uitgesproken in 1956 en nog in hetzelfde jaar hertrouwde zij met de Noorse scheepsmagnaat Niels Onstad. Met haar derde echtgenoot legde Sonja Henie een geweldige kunst collectie aan, die algemeen werd om schreven als de meest waardevolle, letterlijk en figuurlijk, van Hollywood. Honderd stukken van de verzameling Onstad-Henie zijn in 1962 tentoonge steld in Edinburgh (Schotjand). De verzameling was toen verzekerd voor iets meer dan tien miljoen gulden. Daarna besloot het echtpaar Onstand de collectie aan Noorwegen te schen ken. Behalve de kunstverzameling stel de het echtpaar Onstad bok wintig mil joen gulden beschikbaar voor het cul tuurcentrum Novikikodden bij Oslo, waar niet alleen expositieruimte voor de collectie van Onstad werd gescha pen, maar ook zalen voor muziek, to neel, ballet en film.

De Vallei | 1969 | | pagina 10