Bij Martini nu originele kristallen glazen Trainer Lesley Talbot bij DWS wegens slechte resultaten op matje geroepen V raag uw Mercedes-Benz dealer om zelf-bestuur De Vries N.V. RED EEN GEZIN Moeilijk ijs te krijgen op Deventer kunstijsbaan de Formidabel Sterk rennersveld in Koers der Winnaars in Beekbergen Nederlands amateurteam gaf Sparta goed partij: 2-2 Slotzege voor René Pijnen Bulgarije won oefenwedstrijd Overstelpende belangstelling voor „Jumping Amsterdam" ...voor Vprixdami" Omega doet niets aan O.S. in München Winst en verlies voor mevr. Vreeken Koersen in Hilversum SPELERS EN LEIDING HEBBEN VEEL KRITIEK Uw waar Van auto roest u bij staat! binnen uit Met minder dan f200.- een belang in miljoenenconcerns! In ieder gezin Kritiek Niet openlijk Aangeslagen Reservebank Nieuwe statuten Van Gelder haalden het net Arrestatiebevel Frank Sinatra Overstelpend Goed, elke Mercedes-Benz mag vol zitten met auto technisch vernuft. Goed, u kunt daar uren over lezen of praten. Goed, u kunt op een bepaald moment inzien dat elke Mercedes-Benz qua totale conceptie zijn gelijke niet heeft. Maar een auto is om in te rijden. Dus: wat ervaart u nu eigenlijk als u in een Mercedes-Benz zit? Geef uzelf ook ddarop het antwoord. Reserveer een zelfbestuur-auto. Bel ons en wij maken een afspraak met u. Voor een proefrit die alle verhalen doet verbleken. AUTOMOBIELBEDRIJF AKTIE Dutch Internationals Fund „Hippe" Anglicanen uit kerk gezet UIT DE KERKEN WOENSDAG 15 OKTOBER 1969 ADVERTENTIE De „klassieke" Martini glazen uit deze advertentie, zuiver kristal met goudstempel, kunt u tijdelijk per set van 6 bestellen voor 9,75 bij aankoop van 'n fles Martini Rosso, Bianco of Extra Dry (lees de label aan fles) AMSTERDAM Interne strubbelingen als gevolg van de onbevredigende re sultaten, waarmee DWS dit seizoen heeft ingezet, hebben gisteravond geleid tot een spoedbjjeenkomst van het dagelUks bestuur van de eredivisieclub, voorzitter Stoop, manager Solleveld en trainer Talbot. De wat wrevelige stemming, die al aan het begin van het voetbalseizoen merk baar was, is zondag tot een climax gekomen na de derde thuisnederlaag, die DWS tegen MVV leed. Enkele spelers reageerden hun onge noegen over de slechte gang van zaken bij DWS af door nauw verholen kritiek op met name trainer Talbot. Naar de mening van sommige spelers stelt hij niet de juiste mensen in de aanval op en stuurt hij zijn ploeg met onvoldoen de tactische instructies het veld in. Voorzitter Stoop deelt de kritiek van zijn spelers voor een deel. Kort voor de bestuursvergadering, waarop de posi tie van Talbot ter sprake zou komen, bevestigde de heer Stoop de strubbe lingen van de laatste tijd. „Maar", zwakte hij de berichten over onrust bij zijn vereniging af, „er is in ieder gezin weieens iets. Dat is een normale zaak. Waarom niet bij ons?". BIEL Omega, de Zwitserse fabri kant van tijdwaarnemingsapparatuur, zal de tijdwaarneming bij de Olympi sche Spelen van 1972 te München niet verzorgen. De heer Charles L. Brand heeft als woordvoerder van de directie van Omega meegedeeld, dat het be drijf, dat sinds 1932 de tijdwaarneming bij vrijwel alle Olympische spelen heeft verzorgd, besloten heeft zich niet kandidaat te stellen voor deze werk zaamheden bij de Olympische Spelen 1972. Die werkzaamheden van de Zwitserse fabriek zijn in de loop der jaren bij de Spelen op een enorme manier gegroeid en vroegen te Mexico een uitgave van miljoenen gulden. De directie van Ome ga meent, dat de internationale waarde ring voor al dat gedane werk in geen verhouding staat tot de inspanningen van de fabriek. Aan het begin van dit jaar heeft na melijk de Europese Omroep Federatie (Eurovisie) alle aangesloten leden ver zocht tijdens hun uitzendingen van sportgebeurtenissen de naam Omega zoveel mogelijk uit het beeld te hou den. Men verwacht, dat de Internationa le Atletiek Federatie, gezien de uitla tingen tijdens haar laatste congres in mei te Londen, zijn uitgangspunt in de zen zal verscherpen waardoor een ver gelijkbare situatie kan ontstaan als bij Eurovisie. Onder deze omstandigheden acht Omega het noodzakelijk zijn stand punt te herzien. Stoop bevestigt, dat ook hij kritiek op trainer Talbot heeft geuit. „Ik ben nu eenmaal een uiterst kritisch mens. Ik heb kritiek op iedereen, dus ook op de trainer. Als je elftal voor vierdui zend toeschouwers een wedstrijd, waar in het tweemaal drie kwartier domi neert, met 10 verliest en dat doet te gen MVV, dat in geen drie jaar meer een uitwedstrijd had gewonnen, dan lijkt me die kritiek ook niet misplaatst". „Kjjk, ik heb een trainer, die zelf over de opstelling van het elftal be slist en die geen inmenging van ande ren wil. In zo'n geval moet je als trai ner kritiek kunnen incasseren. Als de ene partij de andere niet in het rege ringsteam accepteert, kan zij op haar vingers natellen dat zij door de andere partij vanuit de oppositiebanken wordt gekritiseerd. Maar die kritiek lever ik bij voorkeur niet openlijk, zoals andere spelers wèl hebben gedaan". Het steeds weer opstellen van Piet van den Berg in de voorhoede loopt door de kritiek van vele DWS'ers als een rode draad. Van den Berg, die zondag voor de rust als aanvaller niet voldeed en door het publiek werd uitgefloten, liet zich in de rust mentaal gebroken ver vangen, maar moest door het uitvallen van Kamminga vóór de tweede helft een aanvang nam, toch weer aantreden. Duidelijk aangeslagen speelde hij de wedstrijd uit. „Piet van den Berg is fysiek niet te gen het eredivisievoetbal opgewassen", vindt de heer Stoop. „Hij moet een di- ADVERTENTIE Apeldoorn, Amersfoortscweg 15, tel. 05760 - 1 59 50 Harderwijk, Thorbeckelaan 47, tel. 03410 - 42 55 13 visie lager spelen. Hij heeft zich al en kele seizoenen op de transferlijst laten plaatsen, maar is tot dusverre, naar ge noeg voor hem, niet bij ons weggeko men". DWS trok in de voorbije transferpe riode Stanley Bish van PSV voor bijna een ton aan. Na enkele wedstrijden niet voor honderd procent te hebben voldaan, verdween hij naar de reser vebank. De heer Stoop is het daarmee niet eens. „Je moet een speler de kans blij ven geven om een oordeel te kunnen vellen of hij niet zo slecht is als een ander. Dat wil ik eerst zien". Grote moeilijkheden ontkent de heer Stoop pertinent. „Het is bij ons doorgaans erg rustig. Onlangs heb ik nog gezegd: Wat hebben wij in feite toch weinig conflic ten in vergelijking tot andere verenigin gen". De heer Stoop kon nog niet meede len, of het spoedberaad tot een breuk met trainer Talbot zou leiden. „We gaan rustig met elkaar aan tafel zitten. Wat het gesprek zal opleveren, weet ik een paar minuten voor de vergadering echt nog niet". ADVERTENTIE Geef een Javaans gezin op Borneo een nieuwe toekomst Stichting Mensen in Nood. Caritas Neerlandica 's-Hertogenbosch GIRO: 1111222 met vermelding: JAVA VESELI NA MORAVI De Neder landse schaakster mevrouw Vreeken heeft in de Joegoslavische plaats Vese- li na Moravi de afgebroken partij in het zonetoernooi tegen .de Joegoslavi sche Lazarevic in winst omgezet. De hangpartij tegen de Hongaarse Honfi ging voor de Nederlandse verloren. Mevrouw Vreeken bezet in de alge mene rangschikking de tweede plaats achter de Joegoslavische Belamaric. ADVERTENTIE aag inlichtingen bij Valvoline Oil Nederland N.V. Poetbus 11 Dordrecht De enige afdoende oplossing? het exclusieve Valvoline produkt T63-S APELDOON „Wanneer het weer zo blijft zal het bijzonder moeilijk voor ons worden om de baan aanstaande za terdag voor het publiek open te stellen. Gisternacht waren we er in geslaagd een dun vllesje te vriezen, maar de zon heeft alles weer in het honderd doen lo pen", aldus Piet Bergström directeur van de Deventer kunstijsbaan. „Het weer kan echter zo omslaan en dan Is de zaak gauw gepiept. Momen teel Is het echter te warm overdag". Om zeker van de zaak te zijn kan men het best de telefoon-automaat van de kunstijsbaan raadplegen onder num mer: 05700-18877. De openingsrijden zijn dezelfde gebleven als verleden jaar, te weten 's avonds de hele week van acht tot half elf, behalve de dinsdag en de vrijdagavond, die bestemd zijn voor de Deventer IJsclub, en iedere middag van twee tot, half vijf. ADVERTENTIE BEEKBERGEN In Engeland wordt jaarlijks aan het slot van het wielerseizoen de „Koers der winnaars" verreden. Charles Ruys. in Gelderland een goede bekende op wielersportgebied wil ook in ons land een dergelijke koers op touw zetten aan het slot van het seizoen. Dit nu gaat aanstaande za terdagmiddag gebeuren In Beekbergen. In samenwerking met de wielervereni ging „De Adelaar" te Apeldoorn gaat Ruys de „Koers der winnaars 1969" op touw zetten. Alleen amateur-wielren ners. die één of meer wedstrijden heb ben gewonnen, mogen van de partij zijn. Hoewel niet ^lle winnaars zullen star ten moet gezegd worden, dat wel het merendeel naar Beekbergen komt voor een wedstrijd over 100 km, die om half drie zal aanvangen. Van de deelnemers (het zijn er bijna 50) noemen we allereerst Henk Benja mins uit Hollandscheveld, die zijn laat ste wedstrijd als amateur zal fietsen, omdat hij in 1970 zal debuteren als be roepsrenner bij Caballero. Ook Henk Nieuwkamp uit Borne, de kopman van de Kettingploeg, die dit seizoen maar liefst 22 overwinningen boekte, zal aan de start verschijnen, evenals de gebroeders Jans en Wicher Vlot, van wie de laatste vijftien over winningen boekte. HILVERSUM De Grote Oktober- prijs, gisteravond in Hilversum, werd gewonnen door de nieuwste aanwinst van Wagenaar jr., Flamingo Sir. De uitslagen waren: St. Laurent - prijs: 1. Hyacint (J. L. W. Paardekooper) 1.31.7; 2. Had je me maar; 3. Hans Hollandia. Winn 8,50 pl 1,90 1,30 1,50 kop 4.00 cov 3,20 trio 104.20. Arsac - prijs (1500 m): 1. Iwan Bui tenzorg (P.R.R. Koppejan) 1,30.2; 2. Im mer Treu; 3. Irona Buitenzorg. Winn 4,70 pl 1,20 1,30 1,20 kop 6,60 cov 2,90. Macau - prijs: 1. Hartin Gerda (J. Wagenaar jr) 1.26.4; 2. Helle AB; 3. Hullabaloo. Winn 2,30 pl 2,60 2,20 kop 5,20 cov 4,80 trio 92,40. Saturnus - prijs: Eerste afdeling: 1. Gracia Tricson (B. Leeuwenkamp) 1.25.4; 2. Flj g Lady; 3. Hanneke d'Aster. Winn 6,80 pl 1,80 2,50 1,40 kop 106.50 cov 10,10. Bommesprijs: 1. Goldfinger (J. G. H. de Jong) 1.24.4; 2. Friso H; 3. Fan tasie. Winn. 3,70 pl 2,40 8,80 kop 9,40 cov 5.50. Grote Oktoberprijs: 1. Flamingo Six (J. Wageaar jr) 1.21.4; 2. Cherie Spen cer, 3. El Hadic Winn. 190, pl 1,60, I,70, 4,20, kon 3.40 cov 3,70 Arsac - prijs 2000 m (tweede afdeling): 1. Idonna Six (A. G. Heskes) 2.16.1, 1.29.2; 2. Iris Volo; 3. Island Queen; Winn 4.20; pl 1.40. 1.60, 1.20; koppel 113.20; cover 15.60. Barsac - prijs: 2920 m: 1. Ella Ross (J. Ham) 4.08.4, 1.25.1; 2. Fluitlijster S; 3. E lmund van Peterhof. Winn 3.20; pl 1.40, 1.30, 1,90; koppel 4.50; cover 7.60; trio 56.50. Saturni's - prijs 2000 m (tweede afde ling) met autostart: 1. Golden Lady R (A. Rozema) 2.50.0, 1.25.0; 2. Frances G; 3 Cuido S'- Winn 24.40; pl 2.80, 2.40 2.50; koppel 15.50; cover 7.30. De ^ta'e omzet bedroeg f 224.105 -. AMSTERDAM (ANP) Met een krappe meerderheid hebben de aandeel houders van Van Gelder het voorstel tot wijziging van de statuten gisteren aan genomen. De maatschappij kan nu prio riteitsaandelen creëren, die volgens het bestuur een betere bescherming tegen overvallen op het bedrijf bieden. Er was nogal oppositie tegen het voor stel. Aangevoerd werd o.m. dat het be stuur 'spoken bij daglicht ziet' ZEIST In een aantrekkelijke wed strijd heeft het voorlopig Nederlands amateurelftal op het Sportcentrum te Zeist, een verdienstelijk gelijk spel van 2-2 behaald tegen de eredivisieclub Sparta, dat alleen doelman Van Beve- ren miste. Het duel gold als laatste voorberei ding op het treffen in het voetbaltoer nooi om de Europa Cup voor amateur landenploegen met Wales op zaterdag 25 oktober in Wales. Het Nederlandse elftal, waarin de 18- jarige tweeling W. van de Kerkhof en PUTTE René Pijnen heeft de laat ste wedstrijd van het Nederlands-Bel gische wegseizoen gewonnen. In de eindsprint van de Grote Sluitingsprijs te Putte, een wedstrijd over 130 kilo meter, die zowel over Nederlands als Belgisch gebied voert, versloeg Pijnen de Belg Willie de Geest. Een kleine 50.000 toeschouwers zagen, dat Pijnen en De Geest zich in de laat ste ronde iosmaakten uit het veld, dat bij de start, met uitzondering van we reldkampioen Harm Ottenbros, alle vooraanstaande Nederlandse en Belgi sche wegrenners telde. Aan de streep had het Nederlands-Belgische duo nog slechts enkele tientallen meters van zijn voorsprong overgehouden. De uitslag: 1 Pijnen (Ned) 130 km in 3 uur en 7 min.; 2. De Geest (Belg) op 7 sec.; 3. Hermie (Belg); 4.Monserre (Belg); 5. Poppe (Belg); 6. Bracke(Belg); 7. Van R'jckeghem (Belg); 8. Van de Vijver (Belg). 9. Vandenberghe (Belg); 10. Jansser (Ned.). SOFIA Het Bulgaarse elftal, dat op 22 oktober in het stadion Feijenoord aan treedt tegen Nederland in de voorronde- wedstrijd voor het wereldkampioenschap voetbal, heeft dinsdag een oefenwed strijd teg-n d* Zuids' scheclub Rads- nicki met 3-0 gewonnen. De ruststand was 2-0. C. van de Kerkhof in de voorhoede uitstekend op dreef was, nam een voor sprong van 2-0 door doelpunten van W. van de Kerkhof en Kiel. De conditioneel zwakkere pupillen van bondscoach Arie de Vroet konden deze voorsprong na rust echter niet vast houden al duurde het wel enige tijd voor Sparta d eachterstand kon weg werken. Ter Horst zag in eerste instantie een strafschop door doelman Wever ge stopt. De attente Bentzon schoot de te rugspringende bal alsnog langs Wever. Dat betekende de gelijkmaker, want weinige minuten eerder had de Pool Kowalik Sparta al dichter bij zijn te genstander gebracht. De hard werkende en veel in de aan val zijnde amateurs kregen tegen de hechte verdediging van Sparta geen kans meer om opnieuw voor een ver rassing te zorgen. De ontmoeting met Wales is de twee de wedstrijd voor de strijd om de Europese beker. Eerder won Oranje met 3-0 van Schotland. Het amateurelftal bestond uit: Wever; Delmotte, Kok, Van Londen en Van Kesteren; Hoek, Kiel en Leget; W. v. d. Kerkhof, C. v. d. Kerkhof en Soeter- boek. Kanshebbers in Beekbergen zijn on getwijfeld ook de Fries Anne Koster, winnaar van het Batavus-klassement 1969, en de Gelderse crack Wim Holste ge, winnaar van het Union-klassement. Ook Harm Holstege behoort tot de kanshebbers. Grote favorieten zijn verder: Piet van Katwijk, Wim Prinsen. Wil Lie- bregts, Harrie Homan, Jan Aldershof, Cor Leunis, Arie Hassink, Jos Dekker (die dit jaar ook de gewone Ronde van Beekbergen won!). Frits Schür, Jan Hordijk, Gerrie Bruinsma, Bennie Groen, Dries van Wijhe, Ron Bakker, Gerard Scheffer, Herman Nak en de Limburger Henk Beurskens. TRENTON (New Jersey) Het hoog gerechtshof van New Jersey heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen Frank Sinatra, wegens het niet gevolg geven aan een dagvaardiging om te ge tuigen in een onderzoek naar de geor ganiseerde misdaad in de staat. Het arrestatiebevel is buiten New Jersey niet van kracht. Sinatra was op 25 juni van dit jaar door de onder zoekscommissie van New Jersey ge dagvaard. om op 19 augustus op een zitting achter gesloten deuren te ver schijnen. De zanger, die toen in de staat verbleef, vroeg om een maand uitstel, wegens zakelijke verplichtingen, maar liet toen de termijn was verstre ken niets meer van zich horen. De onderzoekscommissie is in juli be gonnen met een onderzoek naar de ge organiseerde misdaad in het district Monmouth van New Jersey, maar in de dagvaarding van Sinatra staat, dat men de zanger wilde horen over de ge organiseerde misdaad in de gehele staat. Het niet gevolg geven aan een dag vaardiging, wordt beschouwd als bele diging van het gerechtshof en kan met maximaal zes maanden gevangenis straf worden bestraft. e 1 'J AMSTERDAM De gerenommeerde Westduitse ruiter Alwin Schockemöhle maakt op 24, 25 en 26 oktober in het nieuwe RAI-gebouw te Amsterdam tij dens het twaalfde indoor-concours-hip- pique „Jumping Amsterdam" zijn ren tree na een blessureperiode var. enkele maanden. Schöckemöhle kwam dit sei zoen bij het eonccurs-hippique van La Baule zo ongelukkig ten val, dat hij ernstig aan zijn rug geblesseerd raak te. In september probeerde hij het weer tijdens het Duitse springkam- pioenschap, maar na één onderdeel on dervond h(j weer zoveel hinder van zijn rug, dat hij zich terugtrok. In to taal zuilen 33 ruiters en amazones van negen nationaliteiten acte de présence geven. Het organisatiecomité is er weer in geslaagd enkele befaamde combinaties aan te trekken. Zo zal West-Duitsland behalve met Schockemöhle vertegenwoordigd zijn met nationaal kampioen Hartwig Steenken, Hans Günther Winkler, Her mann Schridde, Kurt Jarasinski, Man fred Klöss en Fritz Ligges. Voor Brazi lië komen uit Nelson Pessoa met zijn nieuwe paarden „Nagir" en „Olympia" en de jonge amazone Lucia Faria, voor al sterk met „Rush du Camp". Ook En geland heeft een sterke equipe afge vaardigd, met onder meer Harvey Smith, die in de RAI zo langzamerhand „vaste klant" is, het echtpaar Edgar en de broer van mevrouw Edgar, Euro pees kampioen en bronzen-medaillewin naar bij de Olympische Spelen van Mexico, David Broome. Opvallend is verder de deelneming van Raimondo d'Inzeo, die vorig jaar in Amsterdam de Grote Prijs won en vorige week tij dens het CHIO van Lissabon successen boekte. De Zweedse student Jan-Olaf Johansson kan voor een verrassing zor gen. Voor Nederland komen uit: Anton Ebben, Hans Brugman, Jan Maathuis, Tjeerd Velstra. Jos Ernst en de win naar van de Grote Prijs van Rotter- ADVERTENTIE Een verstandige belegging! Ook u kunt door aankoop van aan delen Dutch Internationals Fund reeds met zo'n klein bedrag profiteren van de voortdurende groei van de grote internationale concerns: AKU, Hoogovens, Koninklijke Olie, Philips, Unilever en Zout-Organon. De spreiding over deze zes vermindert uw risico. Overigens... de aandelen van deze vennootschappen stegen in de laatste tien jaar aanzienlijk meer in koers dan het algemeen gemid delde van de Amsterdamse effectenbeurs! Vraag nadere inlichtingen bij uw bank en bij commissionairs in effecten of rechtstreeks bij D.I.F., Postbus 853, Amsterdam. U krijgt omgaand antwoord dam, Harry Wouters van den Ouden- weyer. De overige deelnemende lan den zijn Ierland, België en Frankrijk. De belangstelling voor „Jumping Amsterdam" is nu al overstelpend. De RAI, deze week nog „bezet" met de i ntern ationale ru imte vaart-tentoonstel - ling „Maanvaart '69", is voor zaterdag avond, met het puissance nummer, vol ledig uitverkocht. Dit jaar zal voor het eerst een officieuze Nederland-België- wedstrijd voor junioren gehouden wor den. Een nieuwigheid is verder de beper king in het Nederlandse veld senioren. „Vrijdag was anders de grote selectie- strijd", aldus Ben Arts, algemeen secre taris van het organisatiecomité, „de eerste dertig plaatsten zich dan voor de wedstrijd op zaterdag. Maar dit kostte te veel materiaal. Bovendien duurde het allemaal te lang. Nu zijn alleen degenen, die dit jaar MB-parkoersen hebben gereden, toege laten". Nu al maakte de heer Arts be kend, dat de dertiende editie van „Jump ing Amsterdam" zal worden opgeluis terd rpet een optreden van de befaam de „Spaanse rijschool" uit Wenen. BRISBANE Twee jonge, langha rige Anglicaanse geestelijken in Too- woomba, 140 km ten noorden van Bris bane (Australië), zijn geschorst, omdat hun „onconventionele houding en uiter lijk", de gelovigen uit de kerk hielden. De Anglicaanse primaat van Austra lië, aartsbisschop J. Strong, zei dat hij de priester Ian Parry (28) en de deken Malcolm Bell (25) het recht had ont zegd, als geestelijken op te treden in het bisdom Brisbane. De bisschop zei dat hun „uiterlijk en houding" het on mogelijk maakten hen te handhaven als geestelijken aan de kerk van St. Lucas in Toow»pmba. Hij zei dat hij hen in dit stadium geen andere func tie kon geven in het bisdom Brisbane, maar dat het hun geheel vrij stopd een functie in een ander bisdom te zoeken. De predikant van de St. Lucas-kerk, dominee G. A. Lupton, zei dat de term „hippie" van toepassing was op de op vattingen van de twee geestelijken. „Zij weigerden te luisteren naar elke raad die hen gegeven werd", zo zei hij. Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Goudswaard: A. J. Mul der te Ter Aa; te Ooltgensplaat: G. var Estrik te Genemuiden; tè 's-Heer Hen drikskinderen: drs. B. Prakke, kandi daat te Wassenaar; té Buurse (O.) (toez.) L. Cannegieter (eervol ontheven predi kant met rechten van emeritus, laatste lijk predikant te Castricum) te Haarlem te Pretoria-W. (door de Nederduit Herv. Kerk, mede voor de Nederlands emigranten): G. J. H. Hijmink te Rotter dam-C. Bedankt: voor Ede: G. H. Kooten t Delft; voor Winschoten (Toez.): C. Smi te Ruinerwold. t

De Vallei | 1969 | | pagina 9