Bondscoach Georg Kessler zette Cruyff uit selectiegroep voor Nederlands elftal Trim-baan opengesteld Van der Kuylen aan selectie toegevoegd Bayern München won derby: 2-0 L- X datighet, wat uw man verdient, mevrouw X Beter met Boter Rusland versloeg Turkije met 3-0 Nog geen meldingen van dertien Rallyrijder dodelijk verongelukt v AJACIED WAS NIET BIJ CENTRALE TRAINING Geen concessie Roerend eens Liever vaker Meer tijd 7 K. "v \V Eerlijkeechte boter op zijn brood. Reken maar: dat scheelt nog geen drie cent per boterham. Proef het maar: dat scheelt alles aan gezond eetplezier. Grote of kleine broodmaaltijd het kan hier een dubbeltje of daar misschien een kwartje verschil maken. Maar het wezenlijke verschil is: weg met de sleur van eten dat gewoontjes is; voortaan bij elk ontbijt, bij elk twaalfuurtje de echte smaak van echte boter. Flannel mantel, jong en modieus. Verticale steekzakken, gematteerd metalen knopen. In rood, groen en zwart. U 34-40 UD. Jeugdige markant getailleerde herenjas. Effen visgraat voering in modern Kasjmir motief. r— 7P Vele modekleuren. J pxQ DONDERDAG 16 OKTOBER 1969 HOLTEN De Ajacied Johan Cruyff zal voorlopig niet meer wor den uitgenodigd voor het Nederlands elftal. Gistermiddag deelde een zeer ge prikkelde bondscoach Georg Kessler oranje-aanvoerder Hans Eijkenbroek (Sparta) mee dat Cruyff in ieder ge val niet zal worden opgesteld voor de belangrijke wedstrijd tegen Bulga rije, die woensdag wordt gehouden. De bondscoach had toen in Holten, waar de geselecteerde spelers gisteren bijeen kwamen, twee uur op de Am sterdammer zitten wachten. Op dat moment zat Cruyff echter nog in het Italiaanse Florence in verband met *n schoenenzaakje, die hij op korte ter mijn wil openen. Maandag had de Ajacied aan Kess ler toestemming gevraagd wat later in Holten te mogen arriveren. De bonds coach had geweigerd. Gisteren kwam de Amsterdammer niet opdagen. Flij joeg daarmee een niet onaanzienlijk aantal voetbalbonzen in het harnas. De leidsman van de sectie betaald voetbal binnen de KNVB, Jos Coler, on derschreef de mening van coach Kess ler: „Natuurlijk wordt hij straks niet opgesteld. Wanneer wij dat wèl zouden doen, zouden wij een modderfiguur slaan tegenover alle geselecteerde spe lers, die zich wel aan de regels hebben gehouden". KIEF Rusland heeft in groep vier van de voorronden van het wereldkam pioenschap voetbal met 30 gewonnen van Turkije. Spanje, dat reeds is uitgeschakeld versloeg in groep 6 Finland met 60. De doelpunten werden gescoord door Pirri, Garate (2 maal) Velasquez. Amancio en Quino. APELDOORN De recreatieraad van de Nederlandse Sport Federatie heeft gisteren een bezoek aan Apeldoorn gebracht in het kader van de landelijke Trlmactie, waarbij het hoofd van de af deling Sportontwikkeling en Kadertrai ning van de NSF, de heer N. G. Vlot, de nieuwe, fraaie Trimbaan heeft ge opend door er aan een touw overheen te zweven. De foto vertoont deze ope ning, met op de achtergrond vele be langstellenden. De heer D. Bouman, directeur van de Dienst Landelijke Eigendommen, sprak een bijzonder geestig vootrwoo waarna de heer Vlot de opening van c. Trimbaan verrichtte. De NSF-afgevaar- digdem toonden zich bijzonder enthou siast over hetgeen ze in Apeldoorn te aanschouwen kregen. O.m. Werd nog een bezoek gebracht aan het. tenniscentrum „Frarukenoond", het Sportfondsenbad en de nieuwe sport hal. Des morgens werd in hotel Bloe ming een congres van de NSF gehou den, Toen de jonge Ajacied zich gisteren niet op de afgesproken tijd (12 uur) in Holten had gemeld, vermoedde de bondscoach al wat er aan de hand was. „Hij heeft me", zo wilde hij na over leg met aanvoerder Hans Eijkenbroek en telefonisch contact met de bondsbe- stuurders Coler en Burgwal wel kwijt, „maandag telefonisch meegedeeld, dat hij op zakenreis moest naar Florence". „Dat houdt verband met een schoe nenzaak, die Cruyff in Amsterdam wil gaan openen. Tot driemaal toe heb lk hem gezegd, dat hij er wel voor te zor gen had op tijd in Holten te zijn. Ik was niet bereid enige concessies te doen. Dat zou ook niet fair zijn geweest te genover de andere spelers, die hier al lemaal stipt op tijd waren". Nadat Georg Kessler de betrokken officials op de hoogte had gesteld van Cruyffs afwezigheid niemand overi gens wist waar de Ajacied zich op dat moment bevond betrok de KNVB met grote besluitvaardigheid zijn stel lingen. Cruyff werd onmiddellijk ge schrapt van de lijst der geselecteerden. KNVB en Ajax bleken het in dit. ge val roerend met elkaar eens. Relaas van Jaap van Praag: „Dit is een schan daal. Het is gewoon een onbeschofte streek van een vlegel. Alle spelers van Ajax hebben van ons drie dagen vrij gekregen met de bepaling, dat de geselecteerden zich woensdag in Holten moesten melden. Het bestuur van Ajax wist, dat Cruyff voor zaken naar Italië moest maar wij heb ben duidelijk gesteld, dat hij ervoor moest zorgen op tijd in Holten te zijn. Nu hij zich daaraan niet heeft gehou den, kan hij erop rekenen, dat wij hem flink onderhanden zullen nemen. Hij kan erop rekenen, dat de straf die hij van ons krijgt niet mis zal zijn. Wij willen ook wel eens van de praat jes af dat Ajax altijd tegenwerkt". „Ik vind het jammer, dat ik niet in de interland tegen Bulgarije kan spe len, maar mijn toekomst gaat voor", waren de emotionele woorden van Jo han Cruyff toen hij gisteravond laat op Schiphol uit Italië arriveerde. Cruyff bleek woedend om de aangekondigde strafmaatregel van de heer Coler, die hem naast het Nederlands elftal had gezet. „Ik heb alles in het werk gesteld om op tijd bij de centrale training in Holten te zijn". DEN HAAG Woensdagmorgen wa ren op het bureau van de nationale sport-totalisator te Den Haag nog geen meldingen van 13 goed voorspelde uit slagen in toto 10 binnengekomen. De tussenstand is: geen meldingen van 13 goed; 40 meldingen van 12 goed; 431 meldingen van 11 goed; 82 meldingen van de eerste acht goed. ANKARA De Westduitse deelne mer aan de Europa Rally, Eugen Lo- drik, is in de buurt van Hamsikoey aan de Zwarte Zee met zijn wagen uit een bocht gevlogen en verongelukt. Zijn bijrijder; Carl Welson, werd met zware verwondingen in een ziekenhuis opge nomen. HOLTEN Met vijftien geselecteer de voetballers heeft bondscoach Georg Kessler zich gistermorgen voor een drie daags trainingskamp teruggetrokken in •en rustig hotel op de Holterberg. Door de afwezigheid van Cruyff en d« zieke Roggeveen verzocht hij de PSV'er Van der Kuylen zich alsnog bij de selectiegroep te voegen. Doel: Voorbereiding op het oefenduel met Borussia Dortmund morgen avond in Enschede en de gewichtige wedstrijd tegen de Bulgaren, in het stadion Feyenoord. Voordat die wedstrijd, waarin Oranje zijn laatste kansje op plaatsing voor de eindronde om het wereldkampioenschap 1970 in Mexico verdedigt, wordt ge speeld, komen de Oranjekandidaten nog drie dagen bijeen op het gebruikelijke ontmoetingscentrum in Zeist. De spelers zullen dan al weten, waar zij aan toe zijn, want het nationale elf tal wordt zondagavond door de bonds coach bekendgemaakt. Vroeger dan de laatste tijd gebruikelijk is, omdat Kess ler niet hoeft te vrezen voor plotseling ontstane, ernstige blessures. Zijn ge selecteerden komen zondag, wanneer er om de KNVB-beker wordt gespeeld, niet in het veld. Morgen maakt hij de formatie bekend, die zal oefenen tegen de Westduitsers. De bondscoach tijdens een bespreking met een aantal van zijn geselecteerden. bijeenkomst opzitten en intussen zijn we toch in de buurt. Op die manier gaat de vrijdag niet geheel aan reizen verloren en dat vind ik een winstpunt. Ik wil van het Nederlands elftal geen reisvereniging maken". Kessler heeft zich voorgenomen de dagen in Holten in gepaste rust door te brengen. Gistermiddag werden de ge selecteerden opgeroepen voor een lich- Georg Kessler: „voor mij heeft Cruyff afgedaan Kessler over de sparringpartner, die zaterdag voor de competitie Kaiserslau- tern met 5-1 klopte doch overigens nog niet tot grootse prestaties kwam: „Misschien was er een betere tegen stander denkbaar geweest, maar deze afspraak moest allang tevoren worden gemaakt. Toch ben ik er niet ongeluk kig mee, want Borussia is enigszins vergelijkbaar met de Bulgaren, die het ook moeten hebben van in hoog tempo uitgevoerde, korte combinaties. Ik be treur het natuurlijk wel, dat we derge lijke oefenwedstrijden niet wat vaker kunnen spelen, maar dat laat het pro gramma nu eenmaal niet toe". De bondscoach prefereerde ditmaal de bossen van Holten boven het sport centrum in Zeist met. het oog op de eerstvolgende wedstrijd in Enschede. „We hebben er dan een driedaagse te training, in de avonduren gingen zij naar een bioscoop te Deventer. Voor vandaag en morgen staan er een lichte training en veel ontspanning op het pro gramma. ADVERTENTIE De Bulgaren, met zes punten na. drie wedstrijden leider in deze groep voor voorronden en vorig najaar in Sofia triomfator over Oranje (2-0), hebben meer tijd voor hun voorbereiding uitge trokken. Nadat zij in september in een slecht gespeelde wedstrijd moesten capitule ren voor het Westduitse elftal (1-0) be sloot de Bulgaarse voetbalbond een competitiedag te laten vervallen en ge lastte een concentratiebijeenkomst van zestien dagen voor de internationals. BONN Bayern München, dat de laatste weken minder goed speelde, maar door het falen van de directe concurrenten toch lijstaanvoerder bleef, heeft zich woensdag hersteld. De Duitse titelhouders wonnen in de 149e derby met 2-0 van München IHfiO. De vroege re club van Max Merkel deelt thans de laatste plaats met Werder Bremen en Eintracht Braunschweig. Een niet goed weggewerkte bal van doelman Radenkovic leidde al na vier minuten tot een doelpunt van Brennin- ger. Dertig minuten later bestrafte de arbiter een overtreding van Kroth te gen Miehl met een strafschop, die door Gerd Müller werd ingeschoten. Schalke '04 de naaste concurrent van Bayern München voerde het puntenaantal eveneens tot dertien op door een zege met 3-0 op Alemannia Aken. De ploeg uit Gelsenkirchen druk te het grote veldoverwicht overigens pas vrij laat in doelpunten uit: 32e mi nuut: Pohlschmidt 1-0, 84e minuut: Wittkamp 2-0 en 86e minuut: Neuser 3-0. Borussia Mönchen-Gladbaoh - MSV Duisburg 4-1; Hamburger SV - VFB Stuttgart 1-3; Borussia Dortmund - Rotweiss Essen 4-1; Schalke '04 - Ale mannia Aachen 3-0; Bayern München - München 1860 2-0; Eintracht Frank furt - Werder Bremen 2-1; 1. FC Kai- serslautern - Eintracht Braunschweig 2-0; Hannover '96 - 1. FC Köln 3-4. I. - t Fee8tbeleg in miniatuur, alleen bedoeld voor het boterhammetje met echts boter: op geurige gekookte ham een stukje leverpastel, een tipje mayonaise, een paar stukjes radijs. Voor wie niet leeft van brood alléén: donker, korrelig kruim van roggebrood mengen met donzige geraspte kaas en zuivere boter. Lichtjes gepeperd en door nóg een laagje geraspte kaas gerold tot beter-met-boterbal bij borrel. Een knisperlg hard puntje, rljksdaaldergrote schijven geurige grove worst, neergevlijd in echte boter: een ruiterlijke smaak, een vorstelijke beet bervoets

De Vallei | 1969 | | pagina 18