„Gemeente heeft nooit iets teveel betaald" voor Extra geld het Valleibad Camping Lede- en Oudewaard breidt uit Infanterie beslechtte stakingsonrusten in het oude Veenendaal 0 ctKOR TWEE ZWEMBADEN OP „DE THIJMSE BERG" SGP behandelt brief van bezwaarden Afsluiting van K. Molenstraat Programma VV V-Rlienen' VS. IV. verlaagde in 1910 lonen met tien procent VERKLARING OVER RAMINGEN MEVR. BUDDINGH: „KATTEBELLETJE Bijeenkomst van Historische Kring Jassen Em zender kolberfs hdra> f Overeeti hemd af een -f, Ben hek! verrassende, hduiveffi een héélverrassend fa Tie? Bven hmen JUjjceu. HoofdtfmhJI- imJëedaal Provocaties werden snel de kop ingedrukt Gerechtigheid Zander werk VERKLARING Dam- en schaak vereniging m Renswoude Damwedstrijd ging niet door G.S.Z. won van D.E.Z. (9-11) Belt m dan even a.u.b. Demonstratie van ponyclub Hersenschudding na val met fiets f Uit de oude doos door Rik Valkenburg j BURGERLIJKE STAND Organisatie van warme bakker* Gevonden en verloren BEKENDMAKING 10550 11079 BURGERLIJKE STAND Boot Geslaagd DONDERDAG 16 OKTOBER 1969 99 VEENENDAAL ,.In deze vergadering zijn wel eens geluiden te beluiste ren geweest, dat de dienst van gemeentewerken zijn begrotingen bewust op voerde. Deze gedachten zijn nu ontzenuwd. We kunnen rustig stellen dat de gemeente in het verleden nooit teveel heeft betaald". Dat zei burgemeester P. Bode gisteren in een verklaring aan de gemeenteraad, over de uitslag van een deel van het onderzoek, dat ingenieursbureau Dwars, Heederik en Verheij te Amersfoort heeft ingesteld, naar het al of niet juist begroten van kosten die verbonden zijn aan de openbare werken in de gemeente. Hierover ontstonden begin van deze maand moeilijkheden, waarbij ook aannemers ervan werden verdacht door middel van prijsafspraken de kosten onnodig op te voeren. Mevrouw Buddingh (VVD) deelde al lerminst de zienswijze die de burge meester in zijn verklaring liet uitko men, nl. dat het B. en W. genoegen deed om te zien dat het onderzoek hun opinie omtrent de begrotingen van ge meentewerken bevestigde. Zij viel vrij fel uit, betitelde de uit slag van het onderzoek als „een katte belletje", en bracht in het kort ver slag uit van een uitlating die moet zijn gedaan door een aan het ingenieursbu reau verbonden persoon. Deze zou heb ben gezegd: „Het is niet zo eenvoudig (het onderzoek-red.). zo'n zaakje waar bij de kool en de geit gespaard moeten worden." Mevrouw Buddingh was eerst van plan geweest deze onthulling achteraf in een besloten vergadering te doen, maar nu de burgemeester met zijn verklaring kwam, had ze 't zich anders overlegd. Zij verklapte voorts ook het voorne men te hebben gehad om het inge nieursbureau naar aanleiding van het citaat schriftelijk en namens de raad te doen meedelen dat wel degelijk een objectief rapport werd verwacht. „Dit is geen rapport", vond mevr. Bud dingh, „dit zijn losse opmerkingen, die ik zó kan aanvechten", en in een later stadium noemde ze „de hele zaak een farce". Burgemeester Bode zei haar uitlatingen te betreuren, maar beloofde wel de zaak van de kool en de geit onmiddelllijk te onderzoeken. Mevrouw Buddingh stelde zich hierna nog fel teweer tegen ver kapte beschuldigingen (door de heer Van Remmerden) als zou zij zich speci aal inzetten voor de belangen van één bepaalde aannemer. „Als een aanne mer een juiste prijs berekent heeft hij recht op eerherstel", meende zij. (Voor de essentie van de inhoud van de ver klaring, zie hiernaast.) Een uurlang gaf de gemeenteraad z(jn mening over een voorstel tot het verlenen van een aanvullend krediet voor de laatste voorzieningen aan het Valleibad. Er moest een bedrag van f 350.000,- op tafel komen, ofschoon b(j nader inzien op de totale kosten al f 80.000,- was bezuinigd. Dit voorstel werd in de vergadering van 2 oktober op voorstel van mevr. Buddingh terug gekomen, omdat het te laat in het be zit van de raadsleden was gekomen. De verklaring die burgemeester Bode gisteravond aan de gemeenteraad voor las, bevatte o.m. de volgende passages: Het Ingenieursbureau Dwars, Hee derik en Verheij te Amersfoort, welk bureau tevens fungeert als adviesbu reau van de Vereniging van Nederland- sche Gemeenten heeft ons maandag ge rapporteerd inzake de begrotingen van de dienst gemeentewerken voor de le fase bouwrijpmaken Dragonder-Zuid en d« le fase bouwrijpmaken Industrie wijk II. Dwars, Heederik en Verheij is na de doorlichting van deze begrotingen tot de conclusie gekomen, dat deze zeer reëel zijn en mogelijk zelfs op bepaal de punten aan de voorzichtige kant zijn opgezet. Hierdoor worden spelingen binnen het kader van deze begrotin gen van 3 a 4 pet. aanvaardbaar. De raming van de dienst gemeentewerken voor de werkzaamheden in het com plex Dragonder-zuid bedroeg f 1.176.000 tegen een aanneemsom van de laagste inschrijver, van f 837.000, of wel f 339.000 lager dan onze raming. De raming van de dienst voor de werk zaamheden in de Industriewijk II be droeg f 865.400 tegen een. aanneemsom van de laagste inschrijver, van f 1.058.000, of wel in dit geval f 192.600 hoger dan onze raming. Een tweede conclusie, die getrokken kan worden, is, dat onze zienswijze in zake de gehouden aanbestedingen, neer gelegd in ons voorstel voor het aan vullend krediet voor de Industriewijk althans voor de werken in deze wijk en in Dragonder-zuid juist is geweest. Hierop voortbouwend hebben wij de laagste inschrijver voor de werken in de Industriewijk II, Bruil Apeldoorn NV uitgenodigd voor een bespreking. Door ons college is zeer nadrukkelijk ons misnoegen uitgesproken over de gang van zaken/bij de laatstgehouden aan besteding./Wij hebben daarbij voorts gesteld, dat wij bij nader inzien niet voornemens waren voor dit werk een aanvullend krediet bij uw raad te vra gen, doch dat het werk, mede omdat de begroting van de dienst van gemeente werken zeer reëel was, binnen het raam van het oorspronkelijk verleende kre diet moest worden uitgevoerd. Na deze bespreking, die dinsdag werd gehouden, vond er woensdag wederom een bespreking plaats met de laagste inschrijver. Van de zijde van de aan nemer werd toen medegedeeld, dat hij bereid was het werk in de Industrie wijk II uit te voeren voor het bedrag van zijn begroting, zijnde f 917.000, on der voorwaarde dat de openbare aan besteding wordt geannuleerd en op het bestek een onderhandse overeenkomst wordt gesloten. De begroting van de aannemer geeft dus een verschil te zien met die van de dienst van f 51.600. Wij zijn nu voornemens om het werk in Industriewijk II te gunnen aan Bruil Apeldoorn NV, voor een aanneemsom van f 917.000. Ten aanzien van de open bare aanbesteding is dit een verlaging van de aanneemsom met f 141.000. Nu, veertien dagen later, bleek dat men terdege tijd had gehad om de zaak te bestuderen. Velen informeerden in eerste instantie naar de oorzaak van de hoger uitgevallen kosten. De heer Van Manen (AR) zei zich moeilijk te kun nen herinneren dat bijvoorbeeld de lo nen sinds mei 1969 waren gestegen, de heer G. J. van Deelen (SGP) vroeg zich af of al dat geld niet beter kan worden besteed aan woningbouw en wegenaanleg, waarbij hij werd ge steund door de heer Van Ojik die zijn opmerkingen liet culmineren in de uit spraak: „de honden blaffen, maar de karavaan trekt rustig verder...' De heer Van Genderen(CHU) vroeg of de bezuiniging op vloeren en tegels wel verstandig is, en of daarmee het paard niet achter de wagen wordt ge spannen, omdat later wel eens zou kun nen blijken dat hogere kosten er het gevolg van zijn. Mevrouw Buddingh begon met te zeggen dat ze haar stem niet aan het voorstel zou onthouden, maar deelde mee dat ze het meer had kunnen waar deren, wanneer de aanvraag in twee delen zou zijn gesplitst, nl. a. voor de bouwkundige voorzieningen, en b. voor de verhoging als gevolg van de veran deringen in de procedure, waarbij ze o.m. doelde op de architectenwisseling. De heer Hendriks (KVP) vatte de ge voelens van de raad in grote trekken aardig samen toen hij opmerkte dat het niet-verlenen van het aanvullende krediet een onhaalbare kaart zou zijn. „We staan met dit onzalige feitenma teriaal met de rug tegen de muur", vond hij, besluitend met „Luctor et emergo". Het college kreeg nog een aanzien lijke hoeveelheid kritiek te verwerken, maar het werd al snel duidelijk dat het geld beschikbaar zou worden gesteld. Er gingen nog wat stemmen op om de voorgestelde bezuiniging, bestaande uit het niet-aanleggen van een „spring- kuil" in het zwembad, te schrappen, maar burgemeester Bode vond het re delijk dat juist dit „prestige-object" was „weggecijferd". De raad ging tenslotte akkoord, met uitzondering van de heer Van Ojik en de SGP-fractie. ADVERTENTIE RHENEN Het ligt in de bedoeling van de nieuwe eigenaar van de cam ping „De Thymse Bergh" onder aan de Nieuwe Veenendaalseweg in Rhenen het komende seizoen de beschikking te hebben over twee zwembaden. De heer Van Dijk deeldegisteravond mede, dat hij het voornemen heeft een kinderbad te laten aanleggen en een bad voor vol wassenen, dat de diepte zal krijgen van ongeveer 1.50 meter. Het is de bedoe ling dat dit laatste bad komt te liggen tegen het terras van het paviljoen op de camping. Ook het paviljoen zal wor den verbouwd, met name door een ver plaatsing van de snackbar. ADVERTENTIE Als u Beko ziet staan, zit daar een warme bakker achter. RENSWOUDE In gebouw Reho- both is in een bijeenkomst van belang stellenden besloten tot oprichting van een vereniging ter bevordering van de dam- en schaak sport. Vrijdag 17 okt. 's avonds om 7.30 uur zal de eerste speelavond beginnen. Deze zal plaats vinden in de kleine zaal van gebouw Rehoboth, voor de niet-eanwezigen van deze eerste bijeenkomst nog het ver zoek zo mogelijk dam- en/of schaakspe len mee te brengen. Verdere gegevens namens het voorlo pige bestuur worden verstrekt door de heer Th. M. Koot, Van Reedeweg 46, tel. 478, Renswoude. SCHERPENZEEL In verband met het overlijden van een der leden van de damvereniging „De Kroon- schijf" uit Ede ging de competitie wedstrijd tussen SDV en de Kroon- schijf niet door. Als gevolg van de af- lasting is de onderlinge competitie om de wisselbeker voortgezet met de volgende partijen. M. J. v. Raaij - H. Wels 2-0; H. B. Wels - J. Jansen 2-0 J. Vi :ser - Kamphorst 2-0; J. v.d. Vliert - J. v.d. Peppel 2-0; A. Stuiven- berg - M..Inkenhaag 2-0; D. J. Ipren- burg - B. Valkenburg 1-1; H. G. Val- kenbur - L. v.d. Burgt 1-1. Volgende week speelt SDV thuis te gen RDV uit Rhenen. ELST Gevonden: jongens-voetbal schoenen, doublé dameshorloge, dames horloge met leren bandje. Verloren: zwarte linnen regenjas, fietstas met regenbroek, gele regen broek. Inlichtingen: rijkspolitie te Eist. SCHERPENZEELIn het vereni gingsgebouw aan de Molenweg vindt maandagavond een ledenvergadering plaats van de Staatkundig Geref. Partij. Er zal onder meer gesproken worden over een schrijven van het Comité bezwaarden binnen de DGP. Verder komt de kandidatenlijst voor de Provinciale Statenverkiezing aan de or de. De heer J. Blees, gemeenteraadslid van de SGP in Apeldoorn, spreekt ten slotte over het onderwerp: Door kwaad -en goed gerucht. VEENENDAAL Burgemeester en Wethouders van Veenendaal maken be kend: dat, in verband met de uitvoe ring van werkzaamheden, de Korte Mo lenstraat tijdelijk is gesloten verklaard in beide richtingen voor alle verkeer, behalve voetgangers. Deze gesloten-verklaring zal gelden vanaf heden tot 1 december 1969 of zo veel korter als mogelijk, dan wel zo veel langer als nodig mocht blijken te zijn. Veenendaal, 13 oktober 1969. B. en W. voornoemd: De burgemeester. P. Bode, De secretaris, Van Manen. KESTEREN Dezer dagen speelde GSZ I zijn le competitiewedstrijd in Ochten tegen DEZ II. De wedstrijd had in het begin een spannend verloop, maar nadat er enkele uren was ge speeld begon zich overwinning af te tekenen voor GSZ, die uiteindelijk re sulteerde in een 9-11 overwinning. De uitslagen waren: A. v. Kleef - H. C. v.d. Linde 0-2; A. Wemekamp - C. Hoevelaken 0-2; D. v. Zuil J. A. Budding Jr 1-1; R. v. Silf- hout - W. v. Neerbos 2-0; v. La vieren Chr. Remmerde 1-1; D. Angelo - M. Tijssen 1-1; C. Buis - F. A. Budding Sr. 2-0; W. Buis - H. v. Lent 0-2. To taaluitslag 9-11. Maandag speelt GSZ 1 de 2e wed strijd, in het clubhuis aan de Hoofd straat in Kesteren tegen TOG uit Zet ten. voor Vaanandaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zatard. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalieweg I59 KESTEREN Aanvankelijk zag het er naar uit dat de camping „Lede en Oudewaard" in Kesteren niet zou mo gen worden uitgebreid, maar sinds en kele dagen heeft de eigenaar, de heer H. J. van Dongen, wonende te Rhenen, alle vergunningen binnen om de uit breiding op het naast gelegen terrein van 7 ha. te kunnen verwezenlijken. „Eigenlijk kan ik nu net doen wat ik wil", zei gisteravond de heer Van Don gen, „maar ik wil Staatsbosbeheer en de proeftuin tegemoet komen. Ik ben al bomen aan het rooien en morgen beginnen we de boel in te zaaien. Het is de bedoeling dat ik daarmee voor 1 november klaar ben". Het huidige campingterrein is 3 ha groot. Met de uitbreiding meegerekend komt het straks op 10 ha. KESTEREN Zaterdag geeft de ponyclub de Jonge Batavieren een de monstratie bij bejaardenhuis „Het An ker". Het is de bedoeling dat de clubleden op de pony enkele spelletjes doen. De demonstratie is voor alle belang stellenden' gratis toegankelijk. KESTEREN Maandag organiseert de „Historische Kring Kesteren" een bijeenkomst in het Dorpshuis te Kes teren. De heer A. V. M. Hubrecht, direc teur van het Rijksmuseum Kam te Nijmegen, is uitgenodigd om te spreken over het onderwerp „Romeinse bouw werken in Britannia". KESTEREN Geboren: Jeroen R., z.v. F. J. Veneman en H. W. Wanrooy; Sacha D. E. J., d.v. J. Riry en F. M. Rutumalessy; Gerda S., d.v. W. v.d. Hel en G. Stegeman; Martinus, z.v. M. de Haas en E. E. de Wit VEENENDAAL Het 9-jarig zoontje van de familie V. E. uit Veenendaal heeft gisteren bij een val met zijn fiets een hersenschudding en inwendige kneuzingen opgelopen. De knaap reed op de Pr. Bernhardlaan en heeft ver moedelijk met zijn fiets een stoeprand geraakt, waardoor hij zijn evenwicht verloor. Per ambulance is de 9-jarige jongen overgebracht naar het Prot. Chr. Streekziekenhuis in Bennekom. RHENEN De V.V.V.-Rhenen orga niseert zaterdag 25 oktober 1969 een herfsttintenwandeling door de bossen op de Bikkenberg en het Schupse Bos. Het wordt een geheel nieuwe wandeling in vrije en toch nog weinig betreden bossen. Verzamelen per bus (N.B.M.-halte ls dichtbij), per auto etc. bij de tabaks- schuur aan de oude Veensegrindweg in Rhenen om 13.30 uur. De V.V.V.-Rhenen organiseert zater dag 1 november 1969 een late herfst- wandeling naar het Berghuis vanaf Prattenburg. Een bijzondere wandeling in de tijd vas het jaar waarin écht wat meer aandacht aan het natuurleven mag worden besteed. Veel wetenswaar digheden, bijvoorbeeld over al die mos soorten. Verzamelen per auto, etc. aan het einde van de Cuneraweg in Rhenen waar het rijwielpad naar Amerongen begint om 13.30 uur en dan echt de pa den op de lanen in! ADVERTENTIE Handel en industrie zijn de bronnen van bestaan waaraan Veenendaal zijn welvaart dankt. Denk de fabrieken en handelszaken weg en Veenendaal is nergens meer. Dat is nu zo en dat was vroeger niet minder. Toch waren er in het oude Veenendaal ook wel arbeidsconflicten, al behoorden zij tot de uitzonderingen en werden zij in de regel snel bijgelegd. Zo was er in 1883 grote deining in ons oude Veen, naar aanleiding van het feit, dat de V.S.W. de lonen met 10% verlaagde. Tja, dat ging er toen nogal hard tegenaan. Onze arme voorouders kon den de centen niet missen en raakten verbitterd. De arbeiders gingen in staking en gooiden bij een der directeuren de ruiten in. De directeur zal er wel niet kouder en de arbeiders zullen er niet warmed door zijn gewor den. •«■•••■am laiMiflaitinHiifii Wn hear v. L.) lieten we er een type rend voorval over vertellen. Uit drukkelijk distantiëren we ons van enige politieke opzet. Het gaat ons uiteraard alleen maar om een ty pisch verhaal uit de oude doos van ons oude „Veen"... Vroeger trad men „straffer" op tegen provocaties, die nu het geval is, al krijgt men wel eens de ge dachte dat provoceren in de oude tijd meer zin had dan nu! De enige „diender" (politieman) die Veenen daal toen rijk was, stond machte loos tegenover het arbeidersgeweld. H(j kreeg echter spoedig assistentie. Onder bevel van een luitenant kwam er een afdeling infanterie naar ons balsturige daldorp en toen was het „oproer" spoedig bedwon gen. Er zat voor de arbeiders niets anders op, dan weer aan het werk te gaan. De staking had geen enkel resultaat opgeleverd! Op de VSW kende men ook de zo genaamde „directe-actie-stakingen". Maar ook deze werden of snel de kop ingedrukt, of zij verliepen na één of twee dagen. Plus minus zes tig jaar geleden brak er een sta king uit (januari 1910) bij de „Ge broeders". Er kwam zelfs een offi cieel stakingsbureau ten huize van Johan van den Heuvel in de Grut- tersstraat, een steegje tegenover de fabriek, 't Heeft deze mensen ge heugd. Het conflict duurde welis waar slechts enige dagen, maar de „stakingsleiders" raakten hun baan tje kwijt... 't Ja, dat was toen het risico. Een meer georganiseerde staking vond er plaats in 1913, in de lande lijke sigarenindustrie. Natuurlijk raakte er ook Veenendaal in betrok ken. Het conflict duurde dit keer wel drie maanden. Veel schoot men er dus meestal niet mee op. Later kwam men langs andere wegen tot meer gefundeerde bedrijfsvrede, via de diverse organisaties, waardoor men als eenheid beter gelegenheid kreeg de toestanden in het voordeel van de arbeiders te wijzigen. Paral lel hieraan ging het beter inzicht dat zich begon baan te breken, in de eisen van de sociale gerechtigheid. Over sociaal gesproken, nu dit woord toch gevallen is, iets meer daar over. In een kerks dorp als Veenendaal, had het woord sociaal of socialist, aanvankelijk geen gun stige betekenis. De hedendaagse jeugd zal dit moeilijk kunnen in denken, maar voor de ongeletterde arbeider betekende het woord socia list zo iets als: opstandeling! Heel vreemd keek men op als men de letterlijke vertaling van het woord: kameraadschap hier of daar las of hoorde uitleggen. Uit het woord ka meraadschap is gemakkelijk mak ker-schap of maat-schap af te lei den. Het woord maatschappij, een uitdrukking door ieder geaccepteerd, heeft dus in feite een diepe en „so ciale" betekenis: Vriendschap. Bij elkaar horen! Op deze basis trachtten in die da gen vanuit hun standpunt, de so ciaal-democraten, sociale gerechtig heid te bewerkstelligen voor elk lid van de maatschappij. Hun doelen waren uiteraard stoffelijke belangen terwijl men in Veenendaal nogal sterk gericht was op geestelijke be langen. Dit gaf nogal eens botsin gen. Er waren er die de socialisten uitscholden voor „rooien", terwijl dezen op hun beurt anderen het pre dikaat „kapitalisten" opplakten. (Op de argumentatie hiervan gaan we natuurlijk in ons oude-doos-bestek niet in). Er was weinig onderling begrip. Daar kwam nog bij dat doorgewin terde politici van beide zyden deze gesteldheid uitmuntend wisten uit te buiten en te benutten. Terwijl ge wiekste zakenlui ook een en ander tegen elkaar uitspeelden. Zo ontston den er troebele verhoudingen en „trubbels", die momenteel toch wel merendeels achterhaald zijn, hoe wel heden ten dage de kleine mid denstand in eenzelfde soort knel komt te zitten, als vroeger de ar beidersstand, maar daar gaat het nu niet over. Door een oudere Veenendaler (de „Op een keer liep ik, over de „Hooge en Laage Kant", toen er op eens vanaf „De Zwaai" een boot aankwam met „Socialisten" erin. Het was op een zaterdagmiddag (ik was nog een schooljongen). In korte tijd was er veel volk op de been en na enkele ogenblikken stond het zwart van de mensen aan beide zij den van de Grift. Ze wilden allen die „rooien" weieens zien, die daar per boot kwamen aangevaren. Er schetterde muziek uit een soort grammofoon met luidspreker, die men aan boord had. Er zal ook wel een microfoon bij de hand geweest zijn, want een propagandist sprak lovend over het socialisme en stelde het kapitalisme aan de kaak. Er werden folders rondgedeeld. Het was een echte „protestmars", echter zonder vechten. Het ging er vrij geordend toe. De politie hield wel een oogje in het zeil, maar ik heb niet gemerkt dat zij moest optreden. Er zullen wel van ver schillende kanten scheldwoorden ge roepen 2jijn, maar een oud-Veens ge zegde luidde: „Uitschenen doet geen zeer"... Opeens kwam er verandering in de situatie. Enkelen uit het publiek schreeuwden luid: „Meneer Roes- singh komt er aan!... Een geweldi ge deining ontstond. Als er vroeger zo'n „hoge ome" naderde, maakte men snel ruim baan. Als „ordente lijke" mannen tikten de meesten dan met hun rechterhand aan de petklep, alsof er militaire eer bewe zen moest worden. Ook zweeg men zoveel mogelijk. (Wat ook het geval was als er een dominee of ouder ling passeerde). Twee mannen in de boot werd het nu te gortig. Ze klauterden snel uit hetê schip, de wal op, en kozen het hazêpad. Kennelijk werkten zij op de Cravatten-fabriek van de firma Roessingh, door de Veenendalers steevast aangeduid als „De Karre- wat". Ze moesten niet opgemerkt worden door de patroon, want als je zonder werk kwam, was dat wel zo ongeveer het ergste wat je kon overkomen in die oude a-sociale tijd. Je moest dan letterlijk „met de hand op gaan staan"... Rhenen. Geboren: Paul Christiaan. z.v. A. P. van Gelder en E. S. Brandsma, Vee nendaal; Aletta Francina, d.v. J. van de Pol en M. A. C. Drost, Eist; Gerrit Johannes, z.v. G. van der Poel en L. J. Bergsma, Veenendaal; Willem Hendrik, z.v. E. G. Drost en E. van Vliet, Eist; Jakob, z.v. J. Buitenhuis en G. Schip per; Hendrika Albertina Petronella, d. v. R. van Laar en H. KroesbergenSi mon Willem, z.v. S. van Dijk en J. H. A. Voortman; Marina, d.v. H. Ver schuur en W. van de Haar, Veenen daal. Ondertrouwd: A. van den Brink, 23 j. te Rhenen en S. C. J. E. ter Haar, 20 j. te Rhenen; R. A. Evers, 22 j. te Rhe- Wageningen en J. R. Vleer, 26 j„ te Rhenen. Getrouwd: A. van den Brink, 21 j„ te Veenendaal en C. W. van der Burg 19 j„ te Rhenen; T. van Laar. 22 j., te Veenendaal en W. S. van de Pol, 18 j„ te Rhenen; R. A. Evers, 22 j„ te Rhe nen en G. Hensen, 19 j„ te Rhenen; H. van Maurik, 19 j„ te Amerongen en G. Vervat, 18 j„ te Rhenen, Eist; B. T. L. Spekking, 26 j., te Rhenen en M. L. Nijenhuis, 23 j„ te Rotterdam. Elders geboren: te Wageningen: Ni- col ien, d.v. H. .J. van Amerongen en A. T. M. Graafsma; te Wageningen: Ma ria Geertruida, d.v. H. de Rhoter en H. J. Lagerweij; te Wageningne: Aart, z.v. J. v.d. Bovenkamp en G. de Kruijf. Ingekomen personen: J. A. Goossens, mei gezin van Laren naar Koningshof 7; H. van Vliet met gezin, van Kesteren naar Koningshof 10; G. van den Hou ten. van Rijswijk naar Irenestraat. 21, Eist; J. Esveldt met gezin, van Wage ningen naar Beykenlaan 22; M. A. J. Veenhof, van Amerongen naar Koren bloemstraat 25; H. W. Koenders, van Wageningen naar Rijksstraatweg 56, Eist; J. E. Jansen met gezin, van Arn hem naar Julianastraat 32; G. Bramer, van Kampen naar Cuneraweg 425; J. van Blijderveen met gezin, van Tiel naar Cuneraweg 157; J. van Vondel, van Emmen naar Veenendaalsestraat- weg la, Eist. Vertrokken personen: F. E. Burg- houdt met gezin, van Rhenen naar Heemstede; E. van Daalen met gezin, naar Lienden; J. Ogeros Beiras, naar Veenendaal; J. Freire Martines, naar Veenendaal; J. L. G. Oostvogel, met gezin naar Hilversum; E. H. Rebergen, naar Duitsland; J. E. Bunt, naar Kes teren; M. Senoussi, van Eist naar Leer- sum; M. Ogeros Beiras, naar Veenen daal; T. J. J. Hoksbergen, naar Wage ningen; B. E. Noussaoui, naar Keste ren; R. H. van Middelkoop, naar Nij megen; M. E. Ouwehand, naar Rotter dam; F. Moorman met gezin, naar Utrecht; H. C. E. Bovenschen, naar 's Gravenhage; H. van Hattem, naar Leimuiden; W. V. H. Rouffaer, naar Castricum; J. A. van Lienden, naar Kesteren; G. van de Scheur, naar Ede; D. van Bodegom met gezin, naar VIis- singen; M. J. Veen, naar Amster dam; A. -Mink met gezin, naar Wierder C. C. A. Visscher. naar Groningen; P Abdeslam, naar Veenendaal; K. Kor man, met gezin, naar Leersum; F. Hovestad, naar Lienden. RENSWOUDE Mejuffrouw J. v.d. Kaa uit Renswoude slaagde dezer da gen in Amersfoort voor het arbitersexa men van de KNVB.

De Vallei | 1969 | | pagina 5