Georg Kessler verzamelt spelers op sportcentrum in Zeist „Je kunt vaak alleen maar hopen" AC Milan ongewijzigd tegen Estudiantes Nederlandse judoka's pas nu in vorm Nederlands elftal heeft nog kleine kans Kaartverkoop loopt uitstekend Vis houdt fit Krommenie Linoleum [ML VAN HANEGEM TRAINDE NIET Tè Hartoch: nederlaag Nederlandse leiding bij Benfica-Celtic WELLA Wella Niets wagen Eenheid Grotere kans Doorkruist Groeiende Alles voor gedaan Geen moeilijkheden Een geroeste auto is bij inruil honderden guldens minder waard welfa deodorant en toiletzeep voor een frisse persoonlijke verzorging Welia luchtverfrisser voor een totale kamerfrisheid 'VIS-OF EARNALENFONDUE EEN ADOZO TABLET stopt astma-aanval direkt! die luidt: eens gelegd blijft gelegd. Wie variatie zoekt vindt die juist in linoleum. Meer dan in welke andere vloerbedekking ook. Want alleen linoleum is er in meerdan 100 verschillende kleuren en 10 verschillende dessins. gematigd tot fel progressief. Zodat u uw vloerbedekking volledig kunt aanpassen aan uwinterieur. Of omgekeerd. Linoleum is metz'n on eindige variatiemoge lijkheden eigenlijk degeknipte vloer bedekkingvoorde fantasievolle mensen van vandaag. Metals grote voordeel datu^t kuntvervangenomdatu't zelf wilt. En niet omdat 't versleten is. Prachtige kleurenfolders bij uw woninginrichter of rechtstreeks op aanvraag bij Postbus 13, Krommenie. ra Zoals u weet is linoleum zo'n beetje de enige vloerbedekking die een heel huwelijksleven lang meegaat. Je koopt 't als je trouwt en 50 jaar later steekt de burgemeester op hetzelf de linoleum z'n ontroerende speech af. Althans> zo was 't. Vroeger. Toen de mensen nog niet zo goed in hun centjes zaten. De jonge mensen van vandaag houden van veran dering. De vloerbedekking die zij kopen hoeft niet lan ger dan tien jaar mee te gaan. Dan willen zij een nieuwe. Met pieuwe meubeltjes erop. Anders van kleur. Anders van model. Kortom: zij zoeken variatie. En gelijk hebben ze. Alleen, wat let ze dan om linoleum te Perslot bestaat er nog geen DINSDAG 21 OKTOBER 1969 ZEIST Achterom kijkend naar de tegenslagen, die Georg Kessler troffen tijdens de wedstrijdenreeks voor de voorronden om het wereldkampioenschap voetbal 1970, constateert de bondscoach gelaten „Je kunt vaak alleen maar hopen. Te veel zaken heb je niet zelf in de hand". In het Zeister sportcentrum verza melde hij gisteren zijn geselecteerden met het oog op de krachtmeting van morgen met de Bulgaren. Tevoren had hij zijn elftal al op papier gezet. Het team met één debutant (doelman Trey- tel) én de later wegens ziekte van Rog geveen in de selectie geroepen Van der Kuylen op de plaats waar menigeen Ajacied Van Dijk had verwacht. Kessler daarover: „Ik acht Van der Kuylen, die in topvorm is, op 't ogen blik beweeglijker dan Van Dijk. En dat is van groot belang tegen een ploeg die met een versterkte verdediging zal spelen". Kessler baseert die overtuiging op BUENOS AIRES Nereo Rocco, coach van AC Milan, zal z(jn team voor de tweede ontmoeting om de wereldbeker tegen het Argentijnse Estudiantes niet wijzigen. Hoewel twee van Milan's sterkste aanvallers, Rivera en Sormani geblesseerd zijn, vertelde Rocco maan dagavond in de Hindoe Country Club, de verblijfplaats van de Italianen, dat beide spelers woensdagavond bij de aftrap in het stadion van de Boca Juniors in het veld zullen staan. „We kunnen later alt\jd nog wijzigingen aanbrengen", meende Rocco na een lange wandeling in de omgeving van de 35 km buiten Buenos Aires gele gen Hindoe Club. Rocco, na de overwinning van 3-0 in Milaan ervan overtuigd dat zijn ploeg de wereldbeker van Estudiantes zal overnemen, voegde er aan toe: „Beide spelers zijn voldoende hersteld om hen, hoewel zij misschiennog niet in top vorm verkeren, zonder al te veel ri sico's te kunnen opstellen. Wij zullen niets wagen om de wedstrijd te winnen, want de beker is toch al praktisch in ons bezit". Risico's, zo voorspelde Rocco, zal Osvaldo Zubeldia, coach van Estudian tes, zeker moeten nemen. „In zijn si tuatie zou ik hetzelfde doen". Gianni Rivera vertelde nog steeds last van zijn beenblessure te hebben, maar dat hij zeker in staat is om te spelen. Met spanning ziet hij de strijd tegemoet: „Ik houd van gigantische gevechten...En ik verwacht, dat de strijd van woensdagavond dat zal wor den". AC Milan wacht in Zuid-Amerika tot woensdagavond nog een training in het stadion van Boca Juniors, 'n oefenwed strijd op de Hindoe Club en een laatste training. Estudiantes wordt vandaag in Buenos Aires verwacht. De Argentijnen komen uit Montevi deo, waar zij enkele dagen rust heb ben gezocht. het voor de hand liggende argument dat de Bulgaren primair uit zijn op een ge lijk spel. „Daarnaast moeten we niet vergeten dat zij verschrikkelijk snel het middenveld kunnen overbruggen. Verder moeten we er rekening mee houden en dat zal ik de spelers op het hart drukken dat de Bulgaren sterk op balbezit zullen spelen". „Daar zijn ze meesters in. Een sterk bewijs daarvan leverden zij vorig jaar november, toen zij in Engeland met 1-1 gelijk speelden. Die wedstrijd heb ik gezien". De bondscoach meent de kracht goed te kunnen taxeren van de Bulgaarse topvoetballers, die hij de afgelopen tien keer tijdens interlands heeft gadegesla gen. „Voor het eerst in 1966 tijdens het wereldkampioenschap. Omdat wij voor de Europa Cup tegen de Hongaren hadden geloot, ben ik naar alle wed strijden in die poule, waarbij ook Bul garije was ingedeeld, gaan kijken. Daar na heb ik ze nog tegen België, Enge land, Italië, Polen en West-Duitsland gezien". „In de loop van de tijd is hun spel type sterk verbeterd. Aanvankelijk lan ceerden zij tijdens hun korte combina ties te weinig de lange pass. Dat is drastisch veranderd. Daarnaast be schikken zij over een voortreffelijke techniek en een formidabele conditie. Als team vormen de spelers een hech te eenheid". „Zeker zes spelers maken nog deel uit van het elftal, dat drie jaar gele den in Engeland om het wereldkam pioenschap voetbalde. Een logische zaak, want zoals in alle Oosteuropese landen worden de clubbelangen terzijde geschoven ten voordele van het nationa le elftal. De internationals gaan zeker zes keer per jaar op tournee. Het nationale jeugdelftal speelt zelfs mee in de com petitie". Al vaker richtte Kessler, die niet ge wend is kritiek op de binnenlandse mo gelijkheden te uiten, een jaloerse blik over de grenzen. Hoe taxeert hij nood zakelijke oefencampagnes, nu Oranje balanceert op de afgrond in de voor ronden. „Een voorbereiding als in de Oost europese landen lijkt me hier niet uit voerbaar. Maar het staat vast dat er in de toekomst over het scheppen van ruimere mogelijkheden voor oefenwed strijden gesproken moet worden. Dan pas heb je een grotere kans op een heid in het elftal. Tekort aan kwaliteit is er de laatste jaren nooit geweest, maar wel ontbrak het aan de mogelijk heden om de spelers uit verschillende clubs aan elkaar te laten wennen". In dit verband heeft Kessler, die overigens ook de mening deelt dat aan de mentale en lichamelijke hardheid van de Nederlandse topvoetballer nog ADVERTENTIE Vraag Inlichtingen Verdien dat geld. bij Valvoline Oil Laat uw auto 100O/o afdoende behandelen Nederland N.V. met originele Tectyl ML van Valvoline. Postbus 11 Dordrecht MEXICO CITY „Ik ben bl(j met de lange voorbereiding. We zijn sinds begin oktober in Mexico en pas nu beginnen de jongens zich in vorm te voelen. Ik heb goede hoop dat ze, als de strijd begint, in topconditie zijn". Koos Henneveldt, coach van de Nederlandse judoploeg, drukt twee dagen voor de strijd om de we reldtitels in Mexico City begint, zijn verbazing uit over de korte periode van ac climatisering van vele andere ploegen. „Ik verwacht weinig van de judoka's die hier korter dan twee weken zijn. Landen als Blegië, die nog maar net in Mexico zijnIk zie echt niet hoe ze het hoogteprobleem kunnen overwinnen". wel wat mankeert, de wind nooit mee gehad. Hoewel hij tegenover de buiten wacht gedreven door idealisme, on getwijfeld graag hamert op zogehe ten positieve punten, illustreert hij met enige tegenzin: „Neem de uitwedstrijd tegen de Bul garen. Drie, vier weken had ik ge traind op basis van een aanvallende conceptie. Cruyff zou in de spits staan en Pahlplatz, die zich links en rechts gemakkelijk beweegt, was de tweede spitsspeler. Met lange ballen moesten zij voortdurend gelanceerd worden". „Maar negen dagen voor de wedstrijd bedankte Pahlplatz om persoonlijke redenen en de dag daarna bleek Cruyff zodanig geblesseerd dat hij niet mee kon. Als je zoiets overkomt moet je in een veel te laat stadium helemaal op nieuw beginnen. En zo heb ik om uit eenlopende redenen mijn voorbereidin gen vaker doorkruist gezien". Een gespannen bondscoach wenst niettemin te signaleren dat de bereid heid om te spelen in het Nederlandse elftal onder de topvoetballers groeien de is. „Maar", relativeert hij niettemin, „in sommige andere landen ligt dat nog wel iets anders. Overath zei daar over onlangs: bij ons staan ze in de rij voor het Duitse elftal. En die spelers krijgen ,geen cent voor het spelen van interlands. In Italië is de belangstelling ook enorm. Daar spelen ze trouwens ook niet op basis van premies. De Ita lianen krijgen wel f 35.000 per man als ze Mexico halen'. Georg Kessler, zichtbaar gespannen voor het gewichtige duel van morgen, heeft naar hij zegt met grote geestdrift zo'n drie jaar aan het Neder landse elftal gebouwd. 5p zijn ervarin gen bouwt hij zijn hoop op de goede afloop van de botsing met de Bulga ren. ,In elk geval", zegt hij toch wat ge laten, „heb ik er alles voor gedaan. Ik heb steeds keihard gewerkt". Voor Nederland zijn de drie weken voorbereiding uiterst nuttig geweest. Alleen de eerste twee dagen is er van ADVERTENTIE training weinig gekomen. De ploeg was toen ondergebracht in een hotel aan een straat waar een deel van lijn 2 van de ondergrondse van Mexico Stad in aanbouw is. Van de herrie heeft nie mand een oog dicht kunnen doen. Dank zij hulp van de Nederlandse kolonie is een rustiger oord gevonden en vanaf toen verliep de training zoals Henne veldt dat wenste. Iedere dag om negen uur is de ploeg met twee wagens, be stuurd door dames van de Nederlandse kolonie, naar de bergen ten westen van Mexico Stad gereden en heeft daar op 3600 meter hoogte geoefend, 's Middags volgden enkele uren rust en 's avonds werd binnen geoefend. Maar: „Pas nu begint de conditie te stijgen", vertelde Henneveldt maandag. Gisteren kwamen de geselecteer den voor het Nederlands elftal, dat morgenavond in Rotterdam tegen Bul garije uitkomt, bijeen op het sportcen trum van de KNVB te Zeist. Vóór de aanvang van de oefenpartij werden de doelen met vereende krachten naar de plaats van bestemming gesjouwd. As sistent-coach Groenewoud (uiterst rechts) helpt ook een handje mee. ROTTERDAM De kans dat het Nederlandse elftal de reis naar Mexico haalt om daar deel te nemen aan de eindstrijd van het wereld kampioenschap voetbal is nog maar zeer klein. Verreweg de beste papieren heeft het Bulgaarse nationale team, dat uit drie wedstrijden zes punten ver overde. Nederland is verplicht woensdagavond te winnen van het Bulgaarse team, dat aan een gelijk spel al voldoende heeft om een re tour Mexico te bestellen. Wel komen de Bulgaren dan nog twee punten te kort maar met nog twee wed strijden voor de boeg, waarvan één tegen Polen, en één tegen het zwak ke Luxemburg, moet ongetwijfeld aangenomen worden dat dit een haalbare kaart is. winnen en wint Bulgarije de laatste wedstrijd tegen Luxemburg, hetgeen wel als vaststaand mag worden aan genomen, dan eindigen Nederland, Bulgarije en Polen gelijk met acht punten. In dat geval wordt een halve com petitie gespeeld om een beslissing te verkrijgen. Eindigen de drie ploe gen in deze competitie wéér gelijk in punten, dan beslist het doelge- middelde. In dat geval maakt Po len een beste kans om de reis naar Mexico te halen. De stand in groep 8 luidt: Bulgarije Polen Nederland Luxemburg Na Nederland- Toch is alle hoop voor Oranje nog niet verloren. Indien Nederland woensdagavond wint, openen zich /oor de Polen ook weer perspec tieven met de thuiswedstrijd tegen Bulgarije nog in het vooruitzicht. Zouden de Polen deze ontmoeting •Bulgarije speelt Bul garije op 9 november tegen Polen en op 7 december tegen Luxemburg. De uitslagen van de in deze groep gespeelde wedstrijden tot nu toe wa ren: LuxemburgNederland 0-2, BulgarijeNederland 2-0, Nederland Luxemburg 40, PolenLuxem burg 8-1, BulgarijeLuxemburg 2-1, NederlandPolen 10, Bulgarije Polen 41, PolenNederland 21 en LuxemburgPolen 15. ZEIST Van de elf spelers en vijf wisselspelers voor het Nederlands elf tal, dat woensdagavond tegen Bulga rije speelt, heeft alleen Wim van Ha- negem maandagmiddag niet getraind in het sportcentrum van de KNVB te Zeist. De medische staf, die het Ne derlands elftal begeleidt, achtte het be ter dat de Feijenoorder maandag niet zou meetrainen om zijn blessure volle dig te laten herstellen. De lichte enkel blessures van Moulijn en Israel, die zich vorige week manifesteerden, ble ken volledig genezen. ROOTERDAM De kaartverkoop voor de wedstrijd Nederland Bulga rije, morgenavond in het Rotterdam se stadion Feijenoord, loopt uitstekend, zo verzekerde ons de heer Jansen van het stadion. Men verwacht ongeveer 55.000 toeschouwers. De capaciteit van ,4)e Kuip" bedraagt 65.000 bezoekers. Van een uitzending via de televisie is geen sprake. Wèl wordt de wedstrijd voor de radio verslagen. En wel op Hilversum II van 20.25 22.20 uur. Verslaggevers zijn Theo Koomen en Dick van Rijn. ADVERTENTIE Maak van 12 gr bloem, 12 gr boter of margarine en 1 dl melk een dikke saus. Roer 20 gr geraspte kaas er doorheen en daarna 100 gr gaar visvlees of gepelde I doorgesneden garnalen. Maak het mengsel af met peper, zout, melk en Worcestersaus en laat de massa afkoelen. Rol deze vervolgens tot 1 cm dikte glad en maak er met een ronde vorm koekjes van. Haal deze door met water verdund eiwit van 1 ei en de paneermeel en bak ze in de frituur knappend bruin. Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap voor Vis en Vlsprodukten, Wassenaarseweg 20, Den Haag. De toestand van de Britse cou reur Graham Hill, die gisteren geope reerd is aan zijn benen, is bevredigend. Hill heeft zijn benen gebroken bij de Amerikaanse Grand Prix Race van 2 weken geleden. 0 De Deense renner Leif Mortensen, wereldkampioen op de weg bij de ama teurs, heeft besloten professional te worden. Mortensen heeft een contract getekend met BIC, war ook Jan Jans sen voor rijdt. De ploeg van BIC staat onder leiding van Maurice de Muer. RAACH In de twaalfde ronde van het zoneschaaktoernooi te Raach (Oos tenrijk) heeft de Nederlandse verte genwoordiger Hartoch zijn partij tegen de Oostenrijker Drimer verloren. Na twaalf ronden wordt de ranglijst aan gevoerd door Andersson (Zwe) met 8 punten vóór Smejkal (Tsj.) met 7% en twee hangpartijen, Portisch (Hong) en Uhlmann (ODL) met ieder 7% pnt. en een afgebroken partij. Hartoch deelt de 19de plaats uit het veld van 22 deelnemers met de Pool Adamski. Zij hebben 2Vt pnt, Adamski moet 2 partijen uitspelen en Hartoch nog één. SAN JUAN De oud-wereldkam pioen schaken prof. dr. Max Eeuwe (68) is te San Juan (Porto Rico) voorgedra gen voor de functie van de Internatio nale Schaakfederatie. (FIDE) Wereldkampioen Boris Spasski stelde de kandidatuur van Eeuwe namens de Russische Schaakbond en een grote meerderheid van schaakgrootmeesters. De Amerikaanse Schaakbond steunde dit voorstel. Andere kandidaten werden genoemd, maar niet ondersteund. De ambtstermijn van de huidige pre sident, de Zweed Folke Rogard, loopt in september van het volgend jaar af. Zijn opvolger zal in die maand tijdens t congres van de FIDE te Siegen (West- Duitsland) worden gekozen. Hij had zich reeds bereid verklaard een eventuele benoeming te aanvaarden. In 1935 werd Euwe wereldkampioen na een enerverende tweekamp met de Rus Aljechin die de Nederlander met 15,5 - 14,5 punt won. Twee jaar later moest hij de titel weer aan Aljechin afstaan (9,5-15,5 punt). ADVERTENTIE 't Enige nadeel van linoleum is dat 't zo lang meegaat bij: apotheken an drogisten ADVERTENTIE Afgezien van de aanpassing heeft de Nederlandse ploeg geen moeilijkheden gekend. De verandering van het eten heeft ploegarts B. Maas niet voor pro bleem gesteld („Ik heb een lijst opge steld van wat wel en niet mocht en daar hebben ze zich goed aan gehou den. Een van de jongens heeft last van de ingewanden gehad, maar dat was met een dag over"), terwijl van blessures nog geen sprake is geweest. Maas: „De een stoot zijn teen wel eens, de ander snijdt zich bij het scheren, kleinigheden waar je je niet druk over hoeft te ma ken". Het zesde toernooi om de wereldkam pioenschappen mag zich in Mexico in grote belangstelling verheugen. Wan neer woensdag op 2200 meter hoogte de wedstrijden beginnen, precies een jaar na de Olympische Spelen, zullen opge togen officials kunnen spreken van het grootste succes van hun sport in de ge schiedenis. Niet minder dan 37 landen schreven met totaal 192 judoka's in. Niet alleen van de zijde van de actieve sportbeoefenaren echter is de interesse overweldigend. De organisatoren ver wachten iedere avond (woensdag, don derdag vrijdag en zaterdag) in de Mexi co Arena, waar ten tijde van de Olym pische Spelen het boksprogramma werd afgewerkt, meer dan tienduizend toeschouwers. Deze hoge verwachting baseren de organisatoren op de aange boren liefde van de Mexicanen voor vechtsporten.

De Vallei | 1969 | | pagina 11