Bulgaarse voetbalcoach Stefan Boskof heeft 't gemakkelijker dan Georg Kessler Vermoedelijke opstellingen vooralle kinderen! UCI deed een stap terug Betaald voetbal wi naar zelfstandigheid nnhhel nieuuis unn goud-Uleesbauillon tijdelijk extra uaordelig MAGGI ^^^■goud-Vleesbouillon! I aAhtiM i-MhU VOEDING Bouwmeester laat zich niet meer zien Voor alle zekerheid Video-recorder Koersen in Hilversum eiht Prouenfnals aardewerk l.jj I |a|ju „HOUDING VAN CRUYFF EN KEIZER ONBEGRIJPELIJK" Met minder dan f200.- een belang in miljoenenconcerns! Sprong naar top Groot belang Liga, de veelzijdige voeding, bevat wat ze nodig hebben. Mineralen o.a. calcium en fos for voor een stevig beendergestel, een sterk gebit. A-vitamines voor de groei, hoogwaar dige eiwitten en een reeks andere nutriënten. Voor baby, kleuter en schoolgaande jeugd. ZO LANG ZE IN DE GROEI ZIJN. Buitenland Harttransplantatie bij honden geslaagd Dutch Internationals Fund Ook publiek m ft fc wm WOENSDAG 22 OKTOBER 1969 ROTTERDAM Zuinig lachende Stefan Boskof (47), succesvol trainer der Bulgaarse topvoetballers, stelde het met enige nadruk: „wy zyn hier niet gekomen met de illusie, dat we het makkelijk zullen krygen." In zyn perfecte voorbereiding op de interland van vanavond tegen het gehavende Oranjeteam paste voorlopig geen nadere uitleg. Hy commandeerde zijn negentien geselecteerden naar de bus by het vlieg veld Zestienhoven, omdat de behoefte aan een zeer uitgebreide lunch algemeen was. Veel later pas besloot Boskof om nog voor de avond training in het Stadion Feijenoord een uurtje hardop te denken over het duel, waarvoor zijn spelers zich in ideale uitgangspositie voor „MEXICO 1970" hebben gemanoeuvreerd. „Bezorgdheid baseer ik niet alleen op het feit, dat de Nederlanders hun laatste kans in de voorronden verdedigen. Veel meer nog heeft de'wedstrijd in Sofia mij de overtuiging gëschonken, dat het Nederlandse elftal op het punt staat de sprong naar de Europese top te maken." Stefan Boskof beklaagt evenwel rond uit bondscoach Georg Kessler, wiens voorbereidingen voortdurend worden doorkruist. „Om te beginnen vind ik het onbegrijpelijk, dat een man als Cruyff niet meespeelt. Deze speler heeft natuurlijk ernstige fouten gemaakt, die ook wij in Bulgarije niet zouden hebben getolereerd. Maar aan de andere kant ben ik ervan overtuigd, dat een international bij ons het niet in zijn hoofd zou halen om iets dergelijks te doen. „Bovendien heeft de heer Kessler te maken met een onwillige Piet Keizer, die om welke reden dan ook niet in het nationale elftal wenst te spelen. Dat zijn zaken, die mijn begrip te boven gaan. Op die manier en dat meen ik oprecht wordt het voor een bonds coach onmogelijk te bouwen aan een nationaal elf tal." Stefan Boskof heeft het heel wat beter getroffen. Zijn startpunt lag in 1966 na het wereldkampioen schap, dat voor de Bulgaren een catastrofe had bete kend. Ingedeeld in een formidabel sterke poule met Portugal, Hongarije en Brazilië eindigden zij met nul punten en een beschamend doelgemiddelde (1—8) op de laatste plaats. Stefan Boskof, gewaardeerd chirurg in Sofia en 53 keer international, werd „in het belang van de natie" geroepen tot de functie van eerste bondscoach. „De staat", zo zegt hij ernstig, „zég dat als een groot belang. Er werd een drastische reorganisatie bevolen en menige functionaris werd aan de kant gezet. Ik kreeg vele volmachten." Stefan Boskof heeft zijn land intus sen goed gediend. Achttien keer stuur de hij zijn internationals het veld in, zestien keer keerden zij zegevierend te rug. Alleen de Russen en vorige maand Westduitsers slaagden erin de herboren Bulgaarse formatie tot capi tulatie te dwingen. Boskof, aan het hoofd staande van een zes trainers tel lende staf voor de Bulgaarse formatie, over zijn volmachten: „Wanneer ik het nodig oordeel dat ten bate van het na tionale elftal de competitie wordt stil gezet, dan gebeurt dat. Dat heb ik ook gedaan met het oog op deze wedstrijd. Twaalf dagen zijn we nu al bij elkaar, hetgeen ik een minimum vind". „In Bulgarije zijn sinds 1966 alle voet balactiviteiten gericht op het nationale elftal. Iedere voetballer, van het klein ste dorpsclubje tot de prominente clubs uit de grote steden, droomt ervan ooit eens in het Bulgaarse elftal te spelen. Daarom ook kijken wij zo vreemd aan tegen affaires als die van Cruyff en Keizer. Natuurlijk spelen in Nederland grote belangen van betalende clubs ook een rol, maar toch.... Dergelijke zaken zijn bij ons ondenkbaar. Een speler die het zou presteren om te weigeren voor NEDERLAND Suurbier (Ajax) Wery (Feijenoord) Israël (Feijenoord) Rijnders (Ajax) Van der Ruylen (PSV) Treytel (Feijenoord) Gueroguief Asparoukhof Rolef Jetchef Aladjof E\kenbroek Strik (Sparta) (PSV) V eenstra (PSV) Van Hanegem Moulijn (Feijenoord) (Feijenoord) Bonef Dermendjief Penef Diniitrof Chalainanof Simeon of Scheidsrechter is de heer Michaelsen uit Denemarken. BULGARIJE ADVERTENTIE - Liè A I -lAïs if* LIGA Stefan Boskof .Kessler heeft het wel moeilijk het nationale team zou door iedere Bul gaar worden veracht." Zodat zij, naar aan te nemen valt, het niet wagen te weigeren. „Waarom zouden zij", stelt Stefan Boskof wat geprikkeld vast. „De in ternationals zijn bij ons grenzeloos grenzeloos populair." Is het hun toegestaan als prof te ver trekken naar het buitenland? Boskof reageert op de manier, die ook valt te signaleren bij andere Oosteuro- pese coaches wanneer een dergelijke vraag wordt gesteld. „Aan die mogelijkheid wordt niet ge dacht. Wij weten hoe dat gaat in het gouden westen. De ene dag is een voet baller daar groot, de andere dag is hij vergeten. Neem een man als Asparou khof, die in Bulgarije en nationale be- roemheid is. Een half jaar geleden be gon hij te sukkelen met een voetblessu re. Wij hebben er van alles aan gedaan om hem weer snel terug te brengen in het nationale elftal. Zoiets zie ik in de betalende Westeuropese clubs niet zo gauw gebeuren." GENèVE In het komende wieier- seizoen zullen de nieuwe maatregelen van de internationale wielerfederatie (UCI) betreffende de beperking van af stand en tijdsduur van meerdaagse wedstrijden niet absoluut bindend zijn. Het secretariaat van de UCI te Genè- ve maakte in een rondschrijven be kend, dat vrijstelling mogelijk is van de maatregelen, die op 4 oktober ver plicht werden gesteld omdat de veran deringen in het reglement de organisa toren in de betrekkelijk korte periode tot het komende seizoen voor grote moeilijkheden zouden kunnen plaatsen. Zowel de sectie van het amateur-wiel- rennen (de FIAC) als die van de pro fessionals (de FICP) heeft het recht vrijstelling te geven van de nieuwe voorwaarden van de UCI. Daarin werd bepaald, dat meerdaagse wedstrijden voor profs gemiddeld geen langere etappes mochten hebben dan 180 km en dat per dag maximaal 200 kilometer gereden mocht worden. Voor amateurs liggen die afstanden op 140 en 170 km. Bepaald was ook, dat de Ronde van Frankrijk en Ronde van Italië uit ten hoogste twintig etappes mochten be staan. BRUSSEL Frans Bouwmeester sr. (29), die verleden jaar nog met het Ne derlands voetbalelftal meespeelde in de wedstrijd tegen Bulgarije, heeft bij zijn huidige Belgische club Racing White al wekenlang niets van zich laten horen. De raad van beheer van de Brusselse vereniging heeft de Bredanaar nu laten weten, dat hij nog deze week in Brus sel wordt verwacht om te worden ge hoord door het bestuur van Racing White. Bouwmeester heeft slechts één com petitiewedstrijd gespeeld voor de Bel gische club. Na dat competitieduel* waarin hij overigens het enige doel punt scoorde voor Racing White, wees een medisch onderzoek uit, dat Bouw meester een voetblessure had, die vol gens een Nederlandse arts alleen met een gipsverband kon worden genezen. Sindsdien heeft Racing White nooit meer iets van hem gehoord. De Brusselse vereniging, die bij de behandelende geneesheer in Breda het medisch rapport heeft opgevraagd, wil nu eindelijk wel eens weten hoe de za ken ervoor staan. ZEIST Bondscoach Georg Kessler zal na afloop van de wed strijd Nederland-Bulgarije de mo gelijkheden hebben om met behulp van een video-recorder de spelers de ontmoeting in het Rotterdamse stadion nogmaals te laten beleven om hen op gemaakte fouten te wijzen. Kessler krijgt namelijk op zijn verzoek de beschikking over de apparatuur van de Nederlandse Sport Federatie teneinde bij een eventuele beslissingscompetitie met Polen en Bulgarije zijn voor deel te doen bij de voorbereidin gen voor de derde ontmoeting met de Bulgaren. ADVERTENTIE PARIJS De Franse teef Nounouche, die twee jaar geleden tegelijk met Philip Blaiberg van een nieuw hart was voorzien heeft in het Parijse Brous- sais-ziekenhuis aan vier gezonde hon denbaby's het leven geschonken. Ook de vader van de borelingeri heeft een getransplanteerd hart. Het is de eerste keer in de geschiedenis dat nieuw leven wordt geboren uit twee honden met een overgeplant hart. In het Broussias-ziekenhuis was ook de Franse hartpatiënt pater Boulogne geopereerd, die enkele dagen geleden is gestorven. Een verstandige belegging! Ook u kunt door aankoop van aan delen Dutch Internationals Fund reeds met zo'n klein bedrag profiteren van de voortdurende groei van de grote internationale concerns: AKU, Hoogovens, Koninklijke Olie, Philips, Unilever en Zout-Organon. De spreiding over deze zes vermindert uw risico. Overigens... de aandelen van deze vennootschappen stegen in de laatste tien jaar aanzienlijk meer in koers dan het algemeen gemid delde van de Amsterdamse effectenbeurs! Vraag nadere inlichtingen bij uw bank en bij commissionairs in effecten of rechtstreeks bij D.I.F., Postbus 853, Amsterdam. U krijgt omgaand antwoord. l'TRECHT Het betaalde voetbal in Nederland wil zelfstandig worden. In de Koninklijke Nederlandse Voetbal bond (KNVB) zal in dat geval 'n boe delscheiding plaats moeten hebben. Dat heeft het bestuur van de Federatie van Betaalde Voetbalorganisaties (FBO) gisteren in Utrecht nog eens duidelijk gemaakt. Een herstructurering dus van het be taalde voetbal, dat dan voortaan be taalde voetbalgemeenschap zou moe ten heten. Men streeft er in de FBO naar in dat geval tot een bestuursvorm te ko men, waarin vertegenwoordigers van de clubs (gekozen door de FBO), de spelers (gekozen door de Vereniging van contractspelers), de scheidsrech ters en oefenmeesters, die door hun ei gen organisaties worden gekozen, zit ting hebben. Zelfs is het niet uitgeslo ten, dat. ook de consument (het publiek) inspraak zal krijgen. Immers, zo re deneert de FBO, het betaalde voetbal is méér dan alleen maar de club. Op de algemene vergadering van het betaalde voetbal op 1 november zal een en ander ter tafel komen. Of het huidige sectiebestuur betaald voetbal op de voorstellen van de FBO zal ingaan? We hopen het van harte. Want het is toch langzamerhand een ietwat vreemde situatie, dat amateurs mede kunnen beslissen in zaken, die alleen de betaalde Nederlandse voet balwereld aangaan. Boedelscheiding is de enige manier om tot zelfstandigheid te komen. De vergadering van het betaalde voetbal op 1 november zal antwoord moeten HILVERSUM Het in alle opzich ten grote drafnummer zestien dra vers over 2900 meter werd gister avond in Hilversum op stap gewonnen door Outsider Faith Holla-ndia met de jonge succesrijke pikeur -H. A. van Ooyen op de sulky. Hij zorgde einde lijk ook in Hilversum weer eens voor een succes van het entrainement Geer- sen in een hoofdnummer. De uitslagen van de gisteravond in Hilversum gehouden draverijen zijn: Farqueprys: 1. Heer du Commerce (J. T. de Graaf) 1.30,7; 2. Had je me maar, 3. Helmvogel S. Winn 3.40 pl 1.20 1.10 1.60 kopp 4.60 cov 3. c trio 33.10. Preignacprijs: 1. Ina Song (T. H. Kooyman) 1.27.9; 2. Island Queen,- 3. Ico R. Winn 2.50 pl 1.20 1.40 1.60 kopp 8.60 cov 3.90. Vosne Romance-prijs: 1. Hendrik (J. T. de graaf) 1.26.0; 2. Generaal Scotch, 3. Hoss Peterhof. Winn. 5.90 pl 1.60 1.90 1.50 kopp 5.10 cov 5, trio 197.60 Hilversums 2900 meter: 1. Faith Hol- Dooyeweerd) 1.25.1, 2. Heatrix G ,3. Fantasie. Winn 6,60 pl 2.- 1.80 2.40 kopp 9.- cov 7.90. Hilversums 2900 meter: 1. Fait Ho- landia (H. A. van Ooyen) tijd 1.23 2. Christiaan de Wet 3. Eduard H. T. w. 7.20 pl. 2.70, 2.50, 3.50, kopp 7.60, cov. 7.70. Chambollepryg (eerste afdeling): 1. Helène Hanover (J. Wagenaar jr.), 1.24.5, 2. Funny Boy, 3. George van Rhea. T. w. 1.30, pl 1.10 1.80, 1.40, kopp 3.10, cov. 3.50, trio 12.50 Preignaekprys (tweede afdeling): 1. Ivon Buitenzorg (C. P. C. Wortel) 1.28.6, 2. Isabella, 3. Iris Volo. T. w. 4.70, pl. 3.30, 2.-, kopp. 9.50, cov. 4.70 Gevreyyprys (tweede afdeling): 1. Chpin (K. Woudstra) 1.24.3, 2. Grace Rodney, 3. Gertien W. S. T. w. 2.80, pl. 1.90, 2.30, kopp. 13.50, cov 7.50. Vougeot-prijs 2020 meter: 1. Herman (H. W. Schoonhoven) 2.56.8, 1.28.4; 2. Edeldame 3. Guy Volan. Toto: winn 2.30, pl 1.70, 3.20; kopp 13.40 cov 5.70. Totalisator omzet: f 231.102.- geven op de vraag of de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond de eerste stap zal zetten naar het volledige pro fessionalisme. mown Hoe u deze verrassing krijgt? Heel eenvoudig: voor twee voorzijden Maggi goud-Vleesbouil lon 3-literpak of één voorzijde van het 6-liter- pak en een bijbetaling van slechts 6.75 voor de schaal óf van 6.25 voor de 3 aoepkoppen. Vraag het bestelformu lier aan uw winkelier. 1 1 1 1 1 1 1 11 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 >1 1 1 1 1 11 1 1 1 ii Voor een 3-fiter- JM Djhï pak is de prijs gt Voor een 6-lrterpak (toch ai voordelig betaalt u tijdelijk slechts tJVöS Met Maggi goud-Vleesbouillon gaat u najaar en winter met gerust hart tegemoet. Het is immers dé tijd van de gezellige warme maal tijden. En Maggi maakt u het winters entree al heei plezierig. Mèt een welkome korting, mèt verrassend aardewerk, maar vooral toch door de meest pure vleeskracht van de bouillon. Vleeskracht die, behalve voor soep, juist ook zo onmisbaar is om van b.v. stamppot, hachee, jachtschotel, rijst gerechten enz. een feestelijk eten te maken Doe de komende tijd meer met ^aggu jult ervan smullen1 met de meest pure uteeshmihti

De Vallei | 1969 | | pagina 14