Wim Ruska gokt op tweemaal goud Maiwald door DOS geschorst Bij Martini nu originele kristallen glazen 2 blikken ®ERWÏEN SOEP (vtx)r 8 borden) doos «THEE ZAKJES pak ©APPEL MOES van goudreinetten heel blik 69 wij willen goedkoop de winter in SNUW0RST 200 gram van 136fvoor patates- 7g CQ frites 500 gram UÖ worteltjes QR rib- 500 gram OCjO carbonade u. andijvie 1 kilo <11 handappelen HQ haas- 500 gram ^^7 ft carbonade O. nasi of bami goulash blik 400 gram 189 Opnieuw vele botsingen in de mist leren boos op Manchester United Eddy Koens brak weer zijn neusbeen Andreiko-Koeperman weer remise AZ '67-Feijenoord wordt uitgesteld Winst voor Hartoch 19e ®!Lrfc1»89 20 stuks a 4 gram 89 Barcelona klopte Vasas Gyoer ...voor 'rfprix dami" Canada boos chocolade nol beestjes per»" O I gevulde 250 gram speculaas 1 Siam rijstefaa"flfi rijst in per pak Mn kookbuiltjes Q knakworst I- POEDERKOFFIE chocolade melk 1 67 panties 2?® nylons zonder naad 89 ©eierbeschuit 7fi ©tomaten- on puree 3 blikjes Jj ®12 flesjes 095 Tilbury bietó,- De nieuwe Spar Speelgoed# catalogus is uit. 8t «2 heel blik goreng jstr nu Actie op touw tegen Zatopek Beter Afspraak Geen problemen Synode eens over collegialiteit Bezittingen Vaticaan net toereikend hanpl500 gram ROODMERK 00; Ja, natuurlijk. Maar uw gezondheid is ook belangrijk. "Levensmiddelen" zijn soms voor elke prijs te koop. Bij de Spar hebt u in elk geval de zekerheid, dat erwtensoep erwtensoep is. de beste voorgebakken WEEKENDAANBIEDINGEN panklare geschrapte met peterselie 500 gr. W W goudgele 1e kwaliteit %M FIJNE in draagtas 2!4 kilo U W Kopen bij de Spar is sparen bij de koop (èn u bent zeker van kwaliteit Frank Sinatra niet naar New Jersey Ex-kinderkoorleider in arrest WOENSDAG 22 OKTOBER 1969 MEXICO Judoka Wim Ruska, we reldkampioen in het zwaargewicht, wil geen lafaard worden genoemd. „Twee jaar geleden in Salt Lake City trok ik mij terug nadat ik zwaargewichtkam pioen was geworden. Nu, in Mexico, doe ik in beide klassen mee. Misschien verlies ik, maar ik weet dan, dat ik er in elk geval voor gevochten heb". Wim Ruska's poging twee keer goud te winnen een prestatie die in de ju dowereld uniek kan worden genoemd heeft de steun van Koos Henneveldt. „Ik heb grote verwachtingen van Rus ka en Peter Snijders. Ze komen beid1/» uit in twee klassen en drie gouden me dailles liggen volgens mij binnen be reik: twee voor Ruska en een voor Snijders in het halfzwaar". Ruska zal zijn tegenstanders van Salt Lake City niet meer ontmoeten. Toen schakelde hij achtereenvolgens de Westduitser Klaus Glahn en de Japan ners Takehi Madsusaka en Noboyoki Maejima (finale) uit. De Westduitser heeft zich uit de actieve sport terugge trokken en twee nieuwe Japanners ne men de plaatsen in: Suma Shijl en Matsunuga Misuo. In alle categorieën zal Japan zijn vertegenwoordigd door Sato Nubuyuki en Shinomaki Masa- toshi. Japanners, die de blonde Amsterdam mer volgens de Koreaanse trainer Tong Sup Hyun niet behoeft te vrezen. „Wim Ruska heeft hier in Mexico geen wer kelijke rivalen. Wanneer hij in het zwaargewicht en in alle categorieën aantreedt, zal bijna niemand hem van deze titels kunnen afhouden", verklaar de de Koreaan. „Wim Ruska is beter Wim Ruska: gok op tweemaal goud. MOSKOU De voetbalbond van Noord-Ierland is woedend op Manches ter United. De voorzitter van de Noord- ierse bond, Harry Cavan, heeft in Mos kou zijn toorn gespuid over de Engelse voetbalorganisatie, waarvan de andere Britse landen het slachtoffer zijn. Oorzaak van de uitlatingen van Ca van is dat George Best van Manchester United maandagavond met zijn club een competitiewedstrijd tegen Bulhley heeft moeten spelen, daarbij gebles seerd raakte en dus niet met de Noord- ierse ploeg naar Moskou kon reizen voor de beslissende wedstrijd uit de voorronden van het wereldkampioen schap tegen Rusland. dan zijn legendarische landgenoot An ton Geesink", zo voegde Tong Sup Hyun er aan toe. Afgezien van de aanpassing heeft de Nederlandse ploeg geen moeilijkheden gekend. De verandering van het eten heeft ploegarts Maas niet voor proble men gesteld, terwijl van blessures nog geen sprake is geweest. Het zesde toernooi om de wereldkam pioenschappen, die vandaag beginnen, mag zich in Mexico in grote belangstel ling verheugen. Niet minder dan 37 lan den schreven met totaal 192 judoka's in. De organisatoren verwachten iedere avond meer dan tienduizend toeschou wers. ST. TRUIDEN Na Rob Rensenbrink van FC Brugge heeft ook Eddy Koens die voor de Belgische vereniging St.- Truiden uitkomt, zijn neusbeen gebro ken. Voor Koens, die vier jaar geleden van SVV naar de Belgische vereniging overstapte, was het geen nieuwtje. Het was namelijk de vijfde maal in vier seizoenen dat de Nederlander zijn neus been tijdens een wedstrijd brak. Het gebeurde de eerste keer al in het eerste seizoen dat hij voor St. Truiden speel de. Een stomp van een tegenstander op zijn neus was daarvan de oorzaak. Daarna werd Koens steeds het slacht offer in een kopduel. Dat was ook zon dag in de bekerwedstrijd tegen Beer schot het geval. St. Truiden verloor bo vendien nog met 2-1. GYOER De Spaanse voetbalclub Barcelona heeft in Gyoer de eerste wedstrijd in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor Jaarbeurssteden tegen Vasas Gyoer met 3-2 gewonnen. MOSKOU Ook de elfde partij van de tweekamp om de wereldtitel dam men tussen de Russen Andreiko en Koe- perman eindigde in remise. De stand is thans 1210 in het voordeel van An dreiko. Voor de eerste maal in de tweekamp werd de Poolse opening gespeeld. An dreiko kwam beter te staan, maar in een uitermate gecompliceerd midden spel stelde hij remise voor. Koeper- man sloeg het aanbod af en werd ver volgens nog steviger in de verdediging gedrongen. Het is zelfs de vraag, of Andreiko op een gegeven moment niet een winnende voortzetting miste. Zoals hij het nu deed, gaf hij de uitdager kans te ontsnappen: remise na 62 zet ten. UTRECHT DOS heeft Maiwald, die zondag in de bekerwedstrijd tegen Heerenveen van scheidsrechter Verbeek een officiële waarschuwing kreeg, voor twee wedstrijden geschorst. Bovendien kreeg hij een boete van 500 gulden op gelegd. ADVERTENTIE De „klassieke" Martini glazen uit deze advertentie, zuiver kristal met goudstempel, kunt u tijdelijk per set van 6 bestellen voor 9,75 bij aankoop van 'n fles Martini Rosso, Bianco of Extra Dry (lees de label aan fles) VATICAANSTAD Op een plenaire bijeenkomst van de bisschoppensynode zijn dinsdag aan de Paus de rappor ten voorgelezen van de negen werkcom- missies. Volgens een woordvoerder van het Vaticaan is daarbij gebleken, dat men het eens is over het primaatschap van de Paus en over de collegialiteit, volgens welke alle bisschoppen delen in de verantwoordelijkheid voor het be leid. Unaniem was men van mening, dat aan het collegialiteitsbeginsel onmid dellijk praktische uitvoering moet wor den gegeven, omdat de toestand dit eist. Er zijn echter verschillen van mening over de praktische vormen die de col legialiteit dient aan te nemen. In alle rapporten wordt gevraagd de synode te maken tot het voornaamste orgaan voor collegiaal beheer. Sommi gen willen de synode ieder jaar laten bijeenkomen, anderen eens in de twee jaar. VATICAANSTAD Het weekblad van het Vaticaan, l'Osservatore Delia Domenica, heeft geschreven dat, in weerwil van berichten in de pers, het met de rijkdommen van de kerk zo ge steld is, dat inkomsten nauwelijks toereikend waren om de salarissen van het personeel van het Vaticaan uit te betalen. Wat de „buitengewone inkomsten" betreft zoals giften, deze worden be steed aan hulpwerk van de Paus en aan initiatieven van de kerk elders in de wereld. „De schatten die zich binnen de muren van het Vaticaan bevinden, zoals kunstvoorwerpen, boekerijen en archieven, kunnen niet in baar geld worden omgetoverd en vormen, finan cieel gezien, zelfs een zware last". Het blad maakte geen gewag van wat een van de best-bewaarde geheimen is, na melijk hoe groot het inkomen van het Vaticaan nu werkelijk wel is. PARIJS De Canadese regering heeft gisteren Frankrijk gewaar schuwd dat zij het bezoek van Franse ministers aan Quebec zal verbieden wanneer deze de centrale regering te Ottawa blijven negeren. Zij deed dit in een officiële nota. Daarmee is de hoop, dat de betrekkin gen tussen beide landen zouden verbe teren na het heengaan van De Gaulle, de bodem ingeslagen. De schuld hiervan ligt bij de Fran sen. Op weg naar Quebec heeft de staatssecretaris van Buitenlandse Za ken, Jean de Lipkofski, tweemaal een uitnodiging van de regering van Otta wa tot een beleefdheidsbezoek geheel onnodig en botweg van de hand gewe zen. Bovendien overschreed ook hij, evenals president De Gaulle indertijd de grenzen van het betamelijke door geheel onnodig te verklaren, dat Frankrijk Quebec in zijn „strijd" ter zijde zal staan. Harry Cavan noemde het een bescha mende toestand, dat een international 48 uur voor een interlandwedstrijd voor zijn club moest uitkomen. Cavan zei onder meer: „Wanneer Best toevallig Engelsman was geweest en voor het Engelse elftal zou hebben moeten spelen, was hij maandagavond niet opgesteld in het elf tal van Manchester United. Maar ook wij hebben een waterdichte afspraak voor onze internationale wedstrijden. Overeengekom1/» was, dat alle Britse internationals vrij zouden krijgen voor de kwalificatiewedstrijden voor het we reldkampioenschap". ROTTERDAM De voor 9 novem ber vastgestelde competitiewedstrijd AZ'67Feijenoord is op verzoek van de Rotterdamse club uitgesteld. Feijenoord, dat 12 november in Milaan tegen AC Milan speelt voor de Europa Cup voor landskampioenen, heeft gebruik ge maakt van een een bestuursbesluit van de KNVB. Dit houdt in, dat de landskampioen uitstel kan krijgen van de competitie wedstrijd voorafgaande aan een duel voor de Europa Cup. Wanneer de ont moeting tegen AZ'67 nu zal worden ge speeld is nog niet bekend. RAACH De Nederlandse schaker Rob Hartoch heeft dinsdag tijdens het zone-toernooi in de Oostenrijkse plaats Raach zijn afgebroken partij tegen de Pool Adamsky gewonnen. In de alge mene rangschikking neemt Hartoch de twintigste plaats in met 3% pnt. De Hongaar Portisch heeft de leiding met 8% pnt. Mevrouw Vreeken heeft dinsdag in het zone-schaaktoernooi voor dames in de Tsjechische plaats Veseli na Mora- vi remise gespeeld tegen de Roemeense Theodorescu. In de algemene rangschik king staat zij met de Zuidslavische Be- lamaric op de eerste plaats met zeven punten en een afgebroken partij. - 500gram YOrkerS 170 gram* IfiÊxfRMMlMÖG!] Lïfïnif nnt Rf KICK pot 50-gram pot 200 gram nugpS ha frou-frou pak „Imperia™ naaei puur 47 iPrestig® een kwaliteitsmerk! 2 rollen f U Prijswijzigingen voorbehouden. Q3 Boordevol prachtig speelgoed voor extra lage prijzen Hij ligt klaar bij uw Spar- winkelier. Als u voor 1 november bestelt, heeft u voor 5 december de cadeaus in huis. ®THEE 99 is» PRAAG De Tsjechoslowaak9e communistische sportleiders hebben opgeroepen tot een „aanval op de on gezonde invloeden" en tot een actie te gen gouden-medaillewinnaars op de Olympische Spelen die destijds de li berale leider Dubcek hadden gesteund. Daartoe behoren onder meer de lan- ge-afstandsloper Emil Zatopek, de gym- naste Vera Caslavska en de skisprin ger Jiri Raska, die in juli 1968 het mJ- litant-reformistische „document der 2000 woorden" hadden mede-onderte kend. Door de huidige macht hebbers wordt dit document beschouwd als „anti-socialistisch". De sportleiders leverden ook kritiek op het feit dat veel Tsjechoslowaakse sportlieden contacten met Westerse lan den onderhielden en vooral met West- Duitsland. LOS ANGELES De zanger Frank Sinatra heeft verklaard, dat hij niet vrijwillig zal verschijnen voor een commissie welke een onderzoek in New Jersey instelt naar de georganiseerde misdaad. Wel verklaarde hij zich be reid, schriftelijk of in persoonlijke ge sprekken alle ter zake dienende vragen te beantwoorden. De vorige week is een arrestatiebe vel tegen Sinatra uitgevaardigd omdat hij in gebreke was gebleven gehoor te geven aan 'n dagvaarding van 'n staats commissie van New Jersey om voor haar te verschijnen om gehoord te wor den over de georganiseerde misdaad in New Jersey. HAMBURG De 56-jarige ex-leider van het bekende kinderkoor van de Norddeutsche Rundfunk, Erich Ben der, heeft voor een Hamburgse recht bank bekend, in de jaren 1953-1967 on tucht te hebben gepleegd met aan hem toevertrouwde minderjarige meisjes van 1015 jaar. Erich Bender, die tot nu toe alle be schuldigingen als onwaar van de hand had gewezen, zei tot een volledige be kentenis te hebben besloten, om ver dere ondervragingen van meisjes, dit als getuige op zouden treden, te voor komen. Bender verklaarde al sinds 1938 kinderkoren te leiden. BORGER Dinsdagmorgen is in dt dichte mist op Rijksweg 34 een com plete chaos ontstaan door een groot aantal kettingbotsingen. Op het gedeel te tussen Borger en Gieten werden 57 auto's min of meer ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken hebben sioh niet voorgedaan. Door de chaos op deze weg moest het verkeer worden omgelegd, zodat de toevoerswegen naar de bekende Zuidlaarder markt werden geblokkeerd en grote filevorming ontstond. Dit had tot gevolg, dat op de toevoerswegen Hoogezand-De Groeve-Zuidlaren-Gas- teren-Anloo-Zuidlaren en de afrit van Rijksweg 34 naar Zuidlaren eveneens kettingbotsingen ontstonden, waar on geveer twintig auto's werden bescha digd. Ook hier was geen persoonlijk letsel. De dichte mist in Friesland heeft ook dinsdag weer vele ongevallen ver oorzaakt. Vooral op de Afsluitdijk, waar over het algemeen nogal hard wordt gereden, deden zich veel kettingbot singen. Bij een ongeluk werd een kunst schilder uit Franeker ernstig gewond doordat hij bekneld raakte. Een auto schoof achterop zijn wagen, die op zijn beurt weer in elkaar gedrukt werd door een N.T.M.-bus; de schade was groot. De passagiers van de bus, van wie sommigen alleen maar een paar schrammetjes opliepen, hebben onge veer een uur op ander vervoer moeten wachten. Ook schoot op de Afsluitdijk een vrachtwagencombinatie van het talud; hij bleef net boven de waterspiegel hangen. In Hardegarijp kon een auto mobilist bij een spoorwegovergang door snel naar rechts uit te wijken en tegen een knipperlichtinstallatie aan te rijden een botsing met een trein voor komen. EILANDEN. De dikke mist, met een zicht van 25 tot 50 meter, heeft ook de veerdiensten tussen de eilanden en het Friese vas teland parten gespeeld. De boten had den gemiddeld een half uur vertraging en soms een uur. De eilanden waren de laatste dagen bijzonder in trek bij de late vakantiegangers, maar nu is er een ware uittocht aan de gang, door dat de mist vooral op de eilanden de hele dag potdicht blijft. CHOLET Achthonderd stakende arbeiders hebben hun fabriek van ma chinewerktuigen in de Westfranse stad Cholet beziet en drie leden van de direc tie opgesloten. Zij hebben deze actie ondernomen om meer kracht aan hun looneisen bij te zetten. De leiding van de fabriek had geweigerd vertegen woordigers van de vakbond te ontvan gen.

De Vallei | 1969 | | pagina 15