Tien-jarenplan voor wegen Kosten inscharen van vee en pachtprijzen gaan in 1970 omhoog Automobilisten parkeren maar raak Televisie toestellen in kantine Sportpark Veel plezier zult ook U beleven aan ons jarig JUBILEUM! JUBILEUM-PRIJZEN; lager dan laaaag pak 4S0 J p KIJKGRIJP SUPERMARKT r Voorstellen aan raad Inscharingsbedragen nog niet op maximum Gelijk spel tegen R.D.V. IGLO DIEPVRIES SPINAZIE Kwatta DIKKE REPEMÊt# 89 MAYONAISE 00 ZILVERUIEN gWepot GOUDSE KAAS 239 KNAKWORST 79 1 UB ART,BK I Heerlijke CAKE nu 99 Pacht Wethouder viel in voor late spreker Drs. J. Stelwagen naar Nieuwpoort Dammen N.V.V.-Sociaai Maatschappelijk Bureau start Chr. M.A.Y.O. kiest bestuur Zwerftocht over de Veluwe zoetzure atwasmiddei mnozocw uraz M VOOR BEWONERS VAN MOLENBRVG stecar aus slschts ZOETE WIJNPEREN 3 kilo 99 Knotsen van BLOEMKOOL Per stuk g9 Uit eigen bakkerij GROENWOUDT'S WOENSDAG 22 OKTOBER 1969 ■v «ÊHEgNrfe £ygto b - zzwmrz •AWÏ&H&KH -• as*.éM 3 r i K f - «et» 5 W C - -s' '4Ju: z -- - GEMEENTE SCH6RPENZE&L. SOHML 1; 10000 <'v^ •M?5 RHENEN Vanaf 1965 betalen de veehouders in Rhenen, Eist en Achterberg, die hun beesten weiden op de gemeentelijke landerijen, voor een koe f 210,voor een vaars f 160,en voor een pink f 125,per zomerseizoen. In de gemeenteraadsvergadering van dinsdag 28 oktober komt een voorstel van burgemeester en wethouders aan de orde, dat wordt gesteund door de meent commissie, waarin wordt gepleit voor een verhoging van deze zogenaamde „wei- lonen". Er staat in te lezen dat de grondkamer als maximum normen toelaat f 250,voor een koe, f 180,voor een vaars en f 140,voor een pink. „Zover willen wij echter niet gaan," aldus B. en W. „Al eerder hebben wij medegedeeld, dat de weiionen met in gang van het weideseizoen 1970 moeten worden verhoogd. Wij hebben daarom advies gevraagd van de meentcommis sie en deze commissie de vraag voorge legd of het gewenst is de weiionen tot het toelaatbare maximum op te voe ren. De meentcommissie stelt echter voor de weiionen voor de vaarzen en de pin ken te verhogen tot het maximum, doch de weiionen voor de koeien tot f 235,-. De commissie meent, dat het exploitatiematig gewenst zou zijn ook het weiloon voor de koeien tot het maximum te verhogen, doch dat het uit sociale overwegingen niet verant woord is een verhoging van f 40,- toe- te passen. De commissie stelt daarom voor in 1970 de weiionen wederom aan een be schouwing te ontwerpen en na te gaan of er aanleiding is de weiionen* dan ge heel of gedeeltelijk al dan niet tot het maximum op te trekken". Burgemeester en wethouders beslui ten met te concluderen, dat z\] zich kunnen verenigen met de mening van de commissie. I)at komt er op neer, dat vooorgcsteld wordt de prijs voor een pink te brengen van f 125,- op f 140,- die van een vaars van f 160,- op f 180,- en die van een koe van f 210,- op f 235,-. Het laatste woord is nu aan de raad. Na het verstrijken van een pachtpe- riode van drie jaar is het de verpach ter toegestaan de pachtsommen te her zien. Deze mogelijkheid doet zich voor het gemeentebestuur van Rhenen per 1 januari a.s. voor en burgemeester en wethouders hebben de gemeenteraad al medegedeeld van deze gelegenheid ge bruik te willen maken. Zij stellen voor de pachtprijzen voor gras- en bouwland in de Achterbergse Meent en aan de Maatsteeg te verhogen met globaal 20 pet. Al zou de raad met dit voorstel mee gaan, dat moet eerst nog de Grondka mer zijn fiat eraan verbinden, maar B. en W. stellen dat er geen enkele twij fel daaromtrent bestaat. Bij de verho ging zijn ook begrepen de boerenhof steden Dwarsweg 2 en Dwarsweg 10, respectievelijk 13.10 ha en 12.00 ha, die onder de nieuwe prijzen respectievelijk f 2300,- en f 2100,- zullen moeten gaan opbrengen per jaar. Wanneer de raad met het voorstel van B. en W. mee gaat, zal de totale opbrengst van de nieuw berekende pacht per jaar f 13.363,- gaan bedragen. RESTEREN Tijdens een bijeen komst van de Archeologische Werk groep Nederland in Resteren heeft wet houder J. den Hartog gesproken over de historie van Opheusden. De eigenlijke spreker voor de bijeen komst de heer Hubrechts was een uur te laat. Overigens hield spreker na zijn aankomst nog een interessante lezing met dia's over 'de Romeinse bouw in Britannia. Naar aanleiding van de laatste le zing kwam zelfs een levendige discus sie op gang, die tot laat in de avond voortduurde. SCHERPENZEEL De aanleg van een nieuwe Barneveldseweg met een afsplitsing naar de Hopeseweg is wel het belangrijkste object dat de gemeente Scherpenzeel op het ver langlijstje heeft staan voor de eerst komende tien jaar. Alles over de Scherpenzeelse wegen staat te lezen in de onlangs door de dienst ge meentewerken opgestelde wegenno ta, die aan de raad wordt voorge legd. De planmatige schets geeft verder de urgentie aan welke wegen het eerst onder handen genomen moeten worden omdat ze niet meer aan de eisen die het moderne ver keer er aan stelt voldoen. Voor 1970 bepleit de nota de door braak van de .yijverlaan naar de Dorpsstraat en de reconstructie en verbreding van de Nieuwstraat van af de Koepellaan tot aan het Vallei- kanaal. Deze weg dient van vier op meter breedte te worden gebracht, waardoor een aantal grondaankopen moeten plaatsvinden. Voor 1971 staat de reconstructie van de Willaerlaan op het program ma vanaf de Driekleur tot aan de Eikenlaan. De weg zelf dient te wor den gebracht op een breedte van 6 meter mét daarnaast twee voetpa den en een rijwielpad. Om dit te kunnen realiseren zal de beplanting moeten worden opgeofferd. Als een belangrijke verbetering van het wegennet noemt de nota de verbreding van de Haarweg vanaf de Barneveldseweg tot de grens met de gemeente Barneveld. De weg ls te smal en datgeldt ook voor de bermen. Dit heeft tot gevolg dat de weg steeds weer verzakt. Een pro fiel van twee bij twee meter berm en een rijbaan van vijf meter wordt als oplossing aan de hand gedaan. Tevens zou dan een noodzakelijk geachte doorverbinding (oost-west) naar de Barneveldsestraat gemaakt kunnen worden. De weg staat op het quartiaire wegenplan van de pro vincie en zou waarschijnlijk voor subsidie in aanmerking komen. Eer der dan In 1972 zal de reconstruc- OPHEUSDEN Drs. J. Stelwagen uit Utrecht, kandidaat t.d. H. D., zal zondagmiddag 26 oktober na vooraf 'u morgens te zijn bevestigd door zijn vader, ds. J. C. Stelwagen uit Delft, in trede doen als predikant van de her vormde gemeente van Nieuwpoort in de classis Gorinchem. Jan Stelwagen werd op 9 april 1942 in de hervormde pastorie van Opheus den in de provincie Gelderland gebo ren. Hij bezocht eerst het Marnix-gymna- sium te Rotterdam, daarna het christe lijk gymnasium te Utrecht en studeer de vervolgens aan de rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in september 1963 zijn kandidaats- en ruim drie en een half jaar later in juni 1967 ook zijn doc toraal examen theologie aflegde. Nadat de heer Stelwagen in mei van het vorige jaar aan de rijksuniversiteit te Utrecht zijn kerkelijk examen had afgelegd en hij naderhand van 1 sep tember van het vorige jaar (1968) tot 1 januari van dit jaar (1969) eerst nog vier maanden bij ds. G. Biesbroek te Oudewater stage had gelopen (werk zaam was geweest als leervicaris) werd hij op 18 juni van dit jaar na een te Driebergen gehouden colloquium toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk. tie echter niet kunnen worden uitge voerd. De aanleg van een nieuwe Barne veldseweg met een afsplitsing naar de Hopeseweg staat bij de gemeente voor 1975 op het verlanglijstje. Of over ruim vijf jaar hiermee kah worden begonnen betwijfelt de sa mensteller van de nota echter om dat inmiddels al bekend is, dat men bij de provincie denkt aan een late re uitvoering. De rondweg die getraceerd is ten noorden van de dorpskom zal geheel door de pro vincie worden ontworpen en aange legd. In de nota wordt verder een klacht geuit aan het adres van de Scher penzeelse autobezitters, die hun au to's maar raak parkeren. Het wordt als een typisch Scher- penzeel's euvel aangeduid, dat op tal van plaatsen auto's op trottoirs worden geplaatst met als gevolg on gelijke plaveisels. De trottoir verke ren trouwens toch al niet in zo'n beste staat door het regelmatig op graven in verband met kabels en leidingen. Voor her-straatwerk van klinker wegen en trottoirs bepleit de nota het voteren van een jaarlijks bedrag van bijna dertigduizend gulden. Voor het schaven van de zandwegen dat twee maal per jaar moet plaats vinden denkt men circa f 90.000 no dig te hebben. SCHERPENZEEL De Scherpen zeelse damvereniging speelde deze week gelijk tegen RDV uit Rhenen. Met deze puntenverdeling konden beide par tijen tevreden zijn daar er van beide kanten een paar blunders gemaakt wer den. Het is nog nooit gebeurd dat SDV met een dergelijk succes startte in de competitie van de eerste klasse van de Gelderse Dambond. Het peil waarop nu gespeeld wordt en de toeloop van nieu we leden geeft de hoop dat men mis schien binnen een paar jaar wel in staat is de hoofdklasse binnen te stap pen. De persoonlijke uitslagen waren als volgt: M. H. J. v. Raaij E. van Dijk 1—1; B. Valkenburg M. Pot 0—2; D. J. Iprenburg J. v. Doorn 11; A. Stuivenberg G. van Setten 11; J. van de Vliert G. G. v.d. Haterd 11; L. v.d. Burgt H. de Jong 11; M. Inkenhaag W. de Bruin 20; H. G. Valkenburg D. Linde 11; H. B. Wels P. Sopit 1—1; J. Jansen W. van Walsum 11. Voor de onderlinge competitie werden nog gespeeld D. Valkenburg H. Wels 20 en T. H. Kamphorst J. v.d. Pep pel 2—0. VEENENDAAL Het sinds enige tijd aangekondigde Sociaal Maatschap pelijk Bureau van de NVV-bestuur- dersbond gaat volgende week van start. Iedere maandagavond van half zeven tot half acht kunnen de leden van de NVV er terecht met hun problemen en vragen betreffende de sociale verzeke ring zoals de algemene bijstandswet, de wet werkeloosheidsvoorziening, de algemene ouderdomswet, de weduwen- en wezenwet, de gemeentelijke sociale werkvoorziening enz. enz. Het bureau houdt spreekuur in het NW-gebouw aan de Tuinstraat. TIENJARENPLAN De met een cirkel aangeduide jaartallen geven de planning aan waarop de betrokken weg van een slijtlaag moet worden voorzien. Jaartallen met een V-teken zijn in het wegenplan opgenomen ter re constructie c.q. nieuwe aanleg van wegen. De aangekruiste jaartallen geven het tijdstip aan voor een on derhoudsbeurt. De onderbroken lijn ten noorden van de dorpskom is de schematisch aangegeven rondweg. VEENENDAAL Makelaar van Wagensvtld laat vanavond enkele tele visietoestellen plaatsen in de kantine van het Sportpark „Panhuis" om de bewoners van het Prins Willem-Alex- anderpark in de gelegenheid te stel len de belangrijke voetbalwedstrijd Duitsland-Schotland op het tweede Duitse net te zien. Nog honderden bewoners zijn hier van verstoken en dat heeft de nodige wrevel opgewekt. Het gaat hier om de flats van Eurowoningen waarin nog steeds geen technische installatie is aangebracht om dit Duitse programma te ontvangen. Herhaaldelijk is er door bewoners bij makelaar Van Wagens- veld op aangedrongen te bemiddelen bij de diverse beleggingsmaatschappijen. Een van de bewoners van de flats, de heer Mey: „Het is toch eigenlijk te gek dat in de flats van Patrimonium Bouwvereniging deze voorziening al lang is aangebracht terwijl wij het nog steeds zonder moeten doen". Ma kelaar Van Wagensveld: „voor de grote flats is de opdracht gegeven en voor de lage blokken wordt er aan gewerkt. Ik heb er herhaalde malen op aan gedrongen, maar de beleggings-maat- schappijen hebben het tot dusver alle laten afweten". Om de voetballiefhebbers in dit deel van de Molenburg vanavond niet in de kou te laten staan, heeft de makelaar de firma van W. van Schuppen weten te interesseren vanavond een aantal te levisietoestellen in de kantine van het Sportpark te plaatsen. De bewoners zullen vandaag door middel van een stencil van deze ser vice-verlening op de hoogte worden gesteld. AMERONGEN Op 15 januari j.l. werd de Vereniging voor Chr. Middel baar Algemeen Voortgezet Onderwijs opgericht en het beheer van dezé nieu we vereniging in handen gegeven van een voorlopig bestuur, te weten het be stuur der Vereniging „Een School met de Bijbel". Op woensdag 29 oktober zal de Ver eniging voor Chr. MAVO een algemene ledenvergadering houden in de Mavo- School aan de Tabakslaan. Op deze vergadering zal dan een definitief be stuur gekozen worden. AMERONGEN Op woensdag 29 oktober gaan de leden van de NCVB Amerongen Leersum luisteren naar een lezing van de heer K. van de Wolf uit Loenen over het onderwerp „Zwerf tocht over de Veluwe". Deze causerie zal worden toegelicht met dia's. M Prima om te stoven en heerlijk voor de hand GROTB BBf9L0 jjüteê <4puitêi*è f i GEEN rSTZ ETVK <*39/9« van 1.09

De Vallei | 1969 | | pagina 6