Socialistische raadsleden brachten eigen publiek mee Beperkte woningbouw in E der veen om natuurlijke groei te kunnen opvangen Dr. Van Andel spreekt in kader winterwerk Mobiele secretarie voor buitendorpen gewenst VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Boekje voor kleuters op vezelvlies CHEVROLET In „Sola Fide99 Twee gewonden bij slippartij op Rijksweg 12 AFSLUITING Grasbaanrace op 1 november Snelheidsovertreder kon profiteren van fout in dagvaarding 0 p E L V erkiezing Kerkblad Restauratie Ds. Van Wijnen naar Lienden Kerstnummer Gift Actie Jubileum Predikbeurten Zendings commissie Ambtsdragers Lessen Jaarboekje Panklaar HORLOGERIE VAN MANEN VAN WOUT BLAUWKOUS Import BEKENDMAKING MARKTEN Permanent FORD-show in showroom Geslaagd Verbindingen V.A.B. VRIJDAG 24 OKTOBER 1969 Persoonlijk moet ik nog even wennen aan het idee, dat straks vele bejaar den naast en boven elkaar zullen wor den opgeslagen in de zogenaamde SIB-flats. Alhoewel, de breinen die de concentratie van de bejaarden langs de Kerkewijk hebben uitgedacht, zul len daar de allerbeste bedoelingen mee hebben gehad. Misschien is 't ook wel voordeliger om tot een opeenho ping van speciale woningen voor een bepaalde leeftijdsklasse te komen dan om ze losjes over de verschillende wij ken met allerhande jaargangen te ver delen. Het nadeel van het systeem vind ik evenwel, dat iemand die op een be paalde ouderdom is aangekomen, is aangewezen op een bepaalde plek om z'n levensavond te laten passeren. De bejaardenwoningen, die zijn opge nomen in de complexen met jonger spul zijn maar schaars in aantal en het zal niet meevallen voor iemand, die andere gedachten dan het bestuur van de SIB is toegedaan, om in de toekomst zo'n huisje in een gemeng de wijk te pakken te krijgen. Ik zei het al, dat ik er nog aan moet wennen, dat m'n lichtingsgenoten daar zullen zitten te wonen, laat staan dat ik er tussen zou zitten. In derdaad, wij delen 't pannendak al ve le jaren met Mijntje en Bram, die ook van onze jaren zijn, maar aan de andere kant van de bonenheg worden we aangeleund door een jong stel en dat geeft toch ook een zekere sjeu aan het leven van een mens, die z'n staatspensioen maar voor het meene men heeft en verder niets hoeft te doen dan kijken en de laatste dagen tellen. Ik zou er niet aan moeten denken, dat ik over een galerij alleen maar de voetstappen hoor van mensen, die niet aan een complete dagtaak begin nen. Alleen getrippel van bejaarden die kinderen en kleinkinderen gaan bezoeken, een boodschapje gaan doen en een balletje gaan stoten of een kaartje gaan leggen in het ontspan ningscentrum. Maar het is mijn zeer persoonlijke op vatting. Ik heb al gehoord, dat velen verguld zijn van de woondoosjes voor het antiek van de samenleving. Het zal ook een hele gewaarwording zijn als je een straal behaaglijk warm water op je stramme botten los kunt laten, terwijl je je hele leven gewend bent geweest om met een paar ke tels warm water en een teil in de keuken de reinheid te betrachten. Geen geleur meer met kitten kolen en zelfs hoeft er geen vuilnisbak meer naar de stoeprand te worden ver voerd. Mijntje en Driek hebben een avond voorstelling in de modelflatjes bijge woond en het moet gezegd worden, ze kwamen tot aan de rand toe opgela den met enthousiasme weer in hun ver-vooroorlogse onderkomens aan. Om strategische redenen hadden Bram en ik het af laten weten, zui ver uit angst voor het overwaaien van mogelijk enthousiasme op onze personen. Maar wij zijn kennelijk nog het oer- ouderwetse slag, dat er niet aan wil dat een bejaarde zich in een aange paste woongelegenheid een maximum aan genot kan verschaffen. Wij zijn waarschijnlijk teveel gewend aan een dosis tekort aan adem als we de trap op moeten om de elektrische deken te bereiken. We verbeelden ons, dat we niet moe genoeg zijn om de slaap te vatten als we maar over éèn drempel hoeven te stappen om van het woon vertrek in het nachtverblijf te ko men. Begrijpt u mij goed, het is niet mijn be doeling om het werk af te kraken van de stichting intermenselijk be- jaardenwerk. Ik ben zo vrij geweest om met die kleine wijziging het pro ject te bevrijden van het „interker kelijke" karakter, omdat de kerken voor zover mij bekend de eerste stui ver er nog aan ten koste moeten leg gen. En met die geringe verandering wordt het ingeburgerde SIB-begrip niet aangetast. Wat men goed begrepen heeft, dat is dat je oudere mensen niet moet ver planten naar een rustige omgeving, waar ze geen hinder hebben van het verkeer om met een dagelijks gange tje in een rustieke omgeving de spijs vertering wat te hulp te komen. Ze zitten er gelukkig nog midden in. Midden in het gezoem van de bijen korf, waaraan ze tientallen jaren hebben meegevlochten. Ze worden op die manier geen siblippen. En laat asjeblieft, goedwillende en ijve rige sibbestuurders, een bepaalde ge legenheid in het dienstencentrum ach terwege. Het is goed, dat iedereen het eind van z'n leven bewust tege moet gaat, maar ik vind dat de be woners van een andere bejaardencon centratie toch wel teveel herinnerd worden aan de „zij-ingang Holle- goed". Daar zijn nog wel andere plaatsen voor uit te denken. Wout Blauwkous. Het was de heer Roelofsen, kandidaat voor de Partij van de Arbeid voor de gemeenteraad, die al direct aan het begin van de vergadering een serie vragen afvuurde op de fractieleden. ,Er is in Ederveen veel kritiek op het woningbouwbeleid van de gemeente Ede", zei de heer Roelofsen. „Er wordt hier zo weinig gebouwd en dat geeft een aantal problemen. De heer Mans- holt heeft al vele malen gewaarschuwd voor de ontvolking van het platteland en als er nu niet gebouwd wordt zitten we later met 't probleem dat we de men sen uit de sanering van de landbouw niet voldoende kunnen opvangen. Maar ook de gemeenschappelijke voor zieningen worden afgeremd door deze ontwikkeling". Namens de raadsfractie sprak de de h.r Van Loon z'n bezorgdheid uit over de toekomstige bouwmogelijkheden in Ederveen. „Met een klein groepje hui zen is de curveprijs niet te halen en krijgen we geen vergunningen uit Den- Haag. Bovendien gaat bij het bouwen van grotere aantallen woningen een be langrijk deel er van naar mensen die zich in Ederveen vestigen willen en daarmee gaat dan weer de dorpssfeer verloren. Voorlopig streeft men er naar om uitsluitend de natuurlijke aanwas te kunnen opvangen", volgens de heer Van Loon. EDERVEEN „We verwachten dat het dorpshuis annex sportzaal in Eder veen nog volgend jaar klaar zal komen", aldus raadslid A. van Loon tijdens de gisteravond gehouden vergadering van de Partij van de Arbeid in café Markt- zicht. Met hem waren ook de raadsleden niej. Blaak en de heer G. H. Elings naar Ederveen gekomen om van de bewoners van het „buitendorp" te horen wat de wensen of klachten zijn. Er bleek echter bijzonder weinig belangstelling te zijn van de plaatselijke bevolking, want slechts een drietal Ederveners was ter vergadering aanwezig, naast zeven of acht anderen uit Ede en de drie frac tieleden. De vergadering werd geleid door de voorzitter van de federatie van de Partij van de Arbeid te Ede, de heer J. Pik. Uit het kleine aantal aanwezigen kwam echter een stroom van vragen los, waarbij woningbouw, gemeenschappelijke voorzieningen, sportaccommodatie en streekvervoer de meeste aandacht kregen. „U draait de zaken om", meende de heer Hommes. „De sfeer zou aanmer kelijk verbeterd worden als er meer import zou komen. Ederveen is een fo rensenplaats voor Veenendaal, waar de meeste mensen hun werk hebben. Men blijft echter liever in Ederveen wonen dan in een hoge flat in Veenendaal". Mej. Blaak wees in haar antwoord op de wet op de ruimtelijke ordening. „Planologen geven algemene richtlij nen, waarin duidelijk wordt gemaakt waar men nog mag gaan bouwen. Daar bij komt dan het streekplan van de provincie en dan pas kan de gemeente uitbreidingsplannen gaan maken. Ede heeft 'n streekvoorzieningsfunctie, Ben- nekom mag alleen kleine industrie ves tigen en de overige „buitendorpen", waaronder uiteraard ook Ederveen heb ben een agrarische bestemming. De Partij van de Arbeid heeft steeds ge zegd: ga naar de mensen toe en geef hun inspraak. Dat zit nu ook in de pen maar ik kan u wel zeggen: democratie betekent eindeloos praten". schillende vervoermaatschappijen niet toelaten dat er een verandering ver wacht kan worden. Als beste oplossing kwam er uit de bus dat N.V. De Haas de lijn Ede-Vee- nendaal verlegt via Ederveen, waar door er een directe en frequente ver binding is met zowel De Klomp als met Veenendaal. De raadsleden deden de toezegging deze kwestie op te nemen en naar een betere verbinding te zullen streven tus sen Ederveen en Ede. De heer Elings opperde de gedachte dat het misschien mogelijk zou zijn om met een daarvoor ingerichte auto bus een rijdend hulpbureau van de ge meente in te voeren voor de „buiten- VEENENDAAL Twee gewonden moesten donderdagmiddag vanaf Rijks weg 12 naar het Julianaziekenhuis worden overgebracht nadat de wagen waarin zij zaten halverwege Maarsber- gen en Veenendaal slipte en enkele ma len over de kop sloeg. De auto werd bestuurd door de 21-ja- rige B. L. uit Groningen, die door tot dusver onbekende oorzaak de macht over het stuur kwijtraakte. De wagen sloeg volgens getuigen tot zes maal toe over de kop waarbij de bestuurder uit de wagen werd geslingerd. Zijn ver loofde de 18-jarige J. B. uit Lunteren belandde op de achterbank. L. kreeg een schouderfractuur en tal rijke schaafwonden, terwijl zijn ver loofde klaagde over pijn in haar rug. De auto werd zwaar beschadigd. dorpen" van de gemeente Ede. Een an dere mogelijkheid zou zijn de openings uren van de gemeentesecretarie te wij zigen zodat er één avond per week ge legenheid is om daar terecht te kunnen. Andere wensen voor Ederveen zijn een kinderspeelplaats in de nabijheid van het Hootsenplein, een oversteek plaats op de steeds drukker wordende Hoofdweg en een betere regeling voor het ophalen van grof vuil. Alle klach ten en wensen werden genoteerd en zul len in de raad van Ede ter sprake ge bracht worden. Federatie-voorzitter Pik verklaarde met nadruk dat alle wensen die er nog mochten zijn ter kennis gebracht kun nen worden aan de heer Roelofsen, die de belangen van Ederveen direct zal doorspelen aan de raadsleden van de fractie van de Partij van de Arbeid. „Ederveen is beslist geen vergeten ge bied en we zullen ons ook voor deze ge meenschap ten volle inzetten", voegde hij er aan toe. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat met ingang van dins dag 28 oktober a.s. de volgende straten voor alle verkeer zullen worden afge sloten in verband met herstraatwerk- zaamheden: Esdoornlaan, Populieren- laan, Prunuslaan. De afsluiting blijft van kracht totdat de herstraatwerkzaamheden zijn vol tooid. Rhepen, 23 oktober 1969. B. en W. voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. KESTEREN Zaterdag 1 november wordt een grote grasbaanrace gehouden op het vroegere voetbalveld nabij het viaduct over de weg van Resteren naar Ochten. Deze race wordt gehouden ten bate van de Sportvereniging Resteren.Vele prominente courreurs hebben reeds toe gezegd aan de start te verschijnen o.a. H. Posthouder uit Ermelo, Nederlands kampioen in de 500 cc. klasse, W. Jans sen uit IJbergen, kampioen van de afd. Noord 250 cc. Johan Rosink één van de grote favorieten in de 500 cc. klasse. Verder nemen een groot aantal renners uit de naaste omgeving deel zoals de heren Van Laar en Van de Berg uit Rhenen en de bekende Kesterense courreur Wim van Zanten. ,,Marktzicht" in Ederveen was groot genoeg om de belangstelling voor het P.v.d.A.-vragenuurtje te kunnen op vangen. Slechts drie inwoners van dit Edese buitendorp gaven gisteravond acte de presence. Van rechts naar links de heer G. H. Elings, mej. N. Blaak, J. Pik en A. van Loon. ADVERTENTIE SOLA elite HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL Coöp Veluwse Eierveiling Barneveld. Aanvoer 1.331.813 stuks, stemming rus tig. Prijzen (in guldens per 100 stuks). Eieren van 52-53 g 8.83-8.92; 56-57 g 9.66-10.72, 60-61 g 10.73-11.41; 64-65 g 11.12-12.03. Eierveiling Barneveld. Aanvoer 670.010 stuks, stemming rustig. Prijzen (in guldens per 100 stuks). 51-52 g 8.40- 8.65, 56-57 g 10.06-10.40. 61-62 g 10.96- 11.31, 66-67 g 11.46-11.74. Belgische eieren: geen aanvoer. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer ca. I.950.000 stuks, handel traag. 50-58 g 9,00-10.80, kg-prijs 1.80-1.86; 59-65 g II.10-12.30. kg-prijs 1.88-1.89. Witte eie ren 25-50 cent per 100 stuks lager. Varkensmarkt Barneveld. Aanvoer 148 stuks, handel kalm. Prijzen (in gul dens per stuk). Ziggen 88-104. Pluimveemarkt Barneveld, 22-10. (Prij zen in guldens per kg). Aanvoer ca. 12.000 stuks, handel redelijk. Slacht- kippen lichte 0.90-1.15, zware 1.35-1.65. Slachtkuikens 1.60-1.65. LEERSUM Een vertegenwoordiger uit Leersum, de 33-jarlge A. P. W. reed op 30 december vorig jaar met zijn auto op Rijksweg 25 binnen de bebouwde kom van Leersum. Hij wist dus maar al te best, dat hij daar maar met een snelheid van vijftig kilometer per uur mocht rijden. Maar de politie constateerde, dat zijn snelheid 78 kilometer per uur bedroeg en dus werd tegen hem proces-verbaal op gemaakt. Hij moest zich in hoger beroep voor de Utrechtse rechtbank verantwoorden. Maar al voor de officier van justitie zijn dagvaarding uitbracht, zei de president van de rechtbank, mr. J. W. van Eek: „U bent waarschijnlijk al op de hoogte, neem ik aan, dat de officier zal vorderen, dat de dagvaarding nie tig zal worden verklaard, omdat er een fout in voorkomt. Er is in de inleiding namelijk verzuimd de zittingsdatum te vermelden." De vertegenwoordiger verklaarde voorzichtig, dat hij zoiets wel kon ver moeden, want hij had zich al in verbin ding gesteld met iemand van het kan tongerecht. En die had hem al een en ander verteld. Maar de rechtbank kon niet weten, dat er in de originele dag vaarding een fout stond; daar kwam men pas achter op de dag van de zit ting. „Wat is hierover uw oordeel?", vroeg de president, „had u ons niet eerder kunnen inlichten. Nu zal wel licht de hele procedure overnieuw moe ten beginnen." „Ik ben geen jurist", sprak de Leer- summer, „ik weet het niet allemaal zo precies; ik zal me neerleggen bij het geen nu wordt beslist.". Toen kwam de officier van justitie, mr. F. G. Wüsten- berg, aan het woord en hij vroeg inder daad de dagvaarding nietig «te verklaren op grond van het ontbreken van de zit- ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Vèe/iendael Telefoon (08385)12244 tingsdatum. „Nu zullen we maar moeten afwach ten", verklaarde de president, „wat de officier nu verder zal doen. Maar voor het moment is het hiermee afgelopen". En daar was de vertegenwoordiger he lemaal niet rouwig om.... VEENENDAAL Ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan van Firet NV in Veenendaal heeft het bedrijf in het kader van de kinder boekenweek een boekje laten ver vaardigen van vezelvlies. Het boek je. getiteld Floor, de Vleermuis" zal deze week in Veenendaal op de kleuterscholen en in de laagste klassen van de lagere scholen wor den uitgereikt. De directie van Firet NV wil op deze manier de 'schooljeugd laten' delen in de feest vreugde, terwijl men bovendien een positieve bijdrage hoopt te le veren aan de kinderboekenweek. Het boek is geschreven door C. M. van der Eijk en voorzien van kleurige illustraties door C. Wijn. SCHERENZEEL De heer M. Iprenburg uit Scherpenzeel slaagde in Utrecht voor zijn doktoraal examen in de medicijnen. De tongen kwamen pas goed los toen gesproken werd over de gemeen schappelijke voorzieningen. Het dorps huis annex vergader- en sportzaal voor Ederveen is nu vrijwel „panklaar". Het plan daarvoor zou reeds in de raad be handeld zijn als niet in de betreffende commissie de zaak was opgehouden, omdat men van mening verschilde over de uitvoering in systeembouw of in tra ditionele bouw. Het hele project zal on geveer een half miljoen gulden gaan kosten en wordt nu op korte termijn gerealiseert. „Als er tenminste voldoende geld be schikbaar gesteld wordt", aldus de heer Elings, die een nadere toelichting gaf over de uitwerking van de plannen. „De bevolking heeft al een reserve van 10.000 gulden bijeengebracht voor de in ventaris en daarom wensen we in spraak bij het maken van de plannen", bracht de heer Marcus naar voren. De heer Elings merkte op, dat vol gens de plannen in 1972 of 1973 een extra veld en een oefenhoek met ver lichting beschikbaar komt voor Ad- vendo. Wat de andere takken van sport betreft adviseerde hij om met het aanvragen van voorzieningen niet te wachten tot het voorjaar maar er nu reeds mee te komen. Het openbaar vervoer kreeg eveneens ruime aandacht. De algemene klacht v^as wel dat het voor de bewoners van Ederveen uiterst veel tijd vergt om in Ede te komen. De vervoermaatschap pijen voelen er niets voor om het ver voer of de capaciteit daarvan uit te brei den. Daarbij komt nog het feit dat de bestaande vergunningen van de ver- ADVFr KIRPESTEIN VEENENDAAL CITT-MOTORi EDE In het kader van het winterwerk dat de hervormde gemeente Sola Fide sa men met de gereformeerde kerk heeft opgezet spreekt zondagmorgen in het gebouw aan de Eikenlaan dr. C. P. van Andel uit Den Haag. Thema van zijn preek is „Het bewoonbaar maken van de aarde". Volgende week wordt dit thema in discussiegroepen behandeld, die verspreid over de gehele gemeente al hebben gefunctioneerd na de eerste preek in het kader van het winterwerk van drs. Bruno de Roeck, enige weken geleden. tt© Dr. C. P. van Andel Gzn. werd per 1 januari benoemd tot directeur van een nieuw op te richten Diaco naal centrum in Amsterdam. Dit centrum wordt ingesteld om de nieü we ontwikkeling van het diakonaa: te begeleiden. Belangrijk is daarbij de vraag, hoe de christelijke ge meente in de moderne samenleving kan functioneren met het oog op de rechtvaardige ontwikkeling en op bouw der maatschappij en van de re gio in 't bijzonder. De leiding van he centrum zal tevens betrokken zijn bij 't voorbereiden en uitvoeren va coördinerende organisatorische maatregelen. Dr. Van Andel neem ook deel aan het centrale beraac. over de herstructuering van de her vormde gemeente van Amsterdam in het kader van de lokale regiona le en oecumenische samenwerking. Dr. C. P. van Andel (geboren in 1916) is predikant geweest in Tjerk- gaast, Spannum, Borne en in Den Haag. Hij behoorde tot de oprich ters van het landelijk bijstands- werk ten behoeve van buitenlandse werknemers en was de eerste voor zitter van de daartoe genoemde stichting. Voorts kreeg hij bekend heid als organisator van de interker kelijke vredesweek en het interker kelijk vredesberaad. De hervormde gemeente te Rhe- n is aan de verkiezing toe van 'r; root aantal leden van de wijkkerkc raden, wegens periodieke aftreding. Vorig jaar hebben de twee wijkge- meenten gekozen voor het systeem waarbij de wijkkerkeraden zichzelf janvullen. De gemeenteleden hoe zen bij dit systeem evenwel niet pas sief te blijven: ze kunnen aanbeve ingen indienen. Ds. P. L. J. Wapenaar vindt dat e _>en positieve kant zit aan deze me hode van verkiezing. Verschillend, gemeenteleden zullen namelijk ver rast worden door een benoeming tot kerkeraadslid. Vroeger hoorde men dat men kandidaat stond, maar nu krijgt men ineens bericht van de be noeming. De kerkeraden zullen de kandida ten niet van te voren polsen, omdat het dan nogal voor de hand ligt dat de meesten niet voor een benoeming voelen. Nu men ineens geconfron- eerd wordt met de verkiezing zal de te nemen beslissing des te meer ver antwoord zijn, aldus ds. Wapenaar. Voor het altijd goed verzorgde contactblad voor hervormd Rhenen „Rond de Cunerakerk" zal men naar een andere drukker moeten omzien. De drukkerij die het periodiek thans verzorgt heeft meegedeeld, dat deze het blad niet langer kan drukken. Voordat men een andere drukker voor „Rond de Cunerakerk" opzoekt zal een commissie uit de kerkeraad zich gaan bezinnen op welke wijze de verzorging van het kerkblad in de toekomst moet gebeuren. Hiervoor heeft men een poosje tijd nodig. In verband daarmee zal de kerkbode in november maar één keer ver schijnen. Waarschijnlijk zullen alle hervorm de kerken in de Utrechtse binnen stad in de loop van de komende ja ren worden gerestaureerd. Burge meester en wethouders hebben hier toe een voorstel aan de gemeente raad gedaan. In dit restauratievoorstel zijn be grepen de Domkerk, de Buurkerk, de snskerk,. de Jacobikerk en de Nico laikerk. In totaal zullen de werken 16,3 miljoen gulden gaan kosten. De Jacobikerk en de Nicolaikerk zijn er het slechtst aan toe. Het rijk draagt voor 66^ procent in de kos ten bij. Ds. D. C. van Wijnen zal zondag middag 26 oktober afscheid nemen van de hervormde gemeente van Goetlereede op Goeree en Overflak- kee. Op zondag 2 november zal hij om half drie, na vooraf 's morgens om tien uur t< zijn bevestigd door dr. A. van den End uit Maarssen. intrede doen als predikant van de hervormde gemeenten van Lienden in de elassis Tiel. Hij is daar beroe pen in de vacature van ds. E. S. de Lint, die op 31 maart van het vor ge jaar naar Hei- en Boeicop in de classis Gorinchem is vertrokken en die daar een week later intrede ge daan heeft. Dirk Cornelis van Wijnen werd op 17 december 1926 te Wijk en Aal burg in de provincie Noord-Brabant geboren. Hij studeerde aan de rijks universiteit te Utrecht, waar hij in het begin van 1958 zijn kandidaats examen theologie en ongeveer een jaar later in het begin van 1959 ook zijn kerkelijk examen aflegde. Na dat de heer Van Wijnen van februa ri tot juni 1959 eerst ongeveer vier maanden bij ds. J. Wieman uit Al- blasserdam en toen nog predikant van de hervormde gemeente van Oudewater, stage had gelopen (en werkzaam was geweest als leervi- caris) en hij in februari 1960 na een te Amsterdam gehouden colle- quium was toegelaten tot de evan geliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 22 mei 1960 door zijn mentor, ds. J. Wie man uit Alblasserdam en toen nog predikant te Oudewater, bevestigd als predikant van de hervormde ge meente van Wouterswoude in de classis Dokkum. Op 22 november '64 verwisselde ds. Van Wijnen deze ge meente met die van Goedereede in de classis Brielle, waar hij is beves tigd door ds. L. Trouwborst uit Oud Beijerland en toen nog predikant te Bleskensgraaf. Tijdens zijn ambtsbediening als predikant van de hervormde ge meente van Wouterswoude was ds. Van Wijnen o.a. quaestor van het breed ministerie van de ring Akker- woude. „Feest in opspraak" is de titel van het aanstaande kerstnummer van het Oecumenische evangelisatieblad De Open Deur/Onderweg. Aan het nummer werken o.a. mee: kardinaal Alfrink, Godfried Bomans, ds. J. J. Buskes, ds. Klijn en ds. Pijlman. de modaliteit van de gereformeerde bond. De hervormde ds. A. Vroeginde weij te Veenendaal ontving uit een nalatenschap een kapitale gift van 2000 gulden. Het geld moest worden bestemd voor uitbreiding van het bejaardenwerk. Het bestuur van het bejaardencentrum „De Engelen- burgh" besloot de gift af te zonde ren voor het te bouwen verpleeghuis van de Stichting Interkerkelijk Be jaardenwerk. Ds. N. Kooreman was dezer dagen twintig jaar verbonden als predikant aan de hervormde gemeente Rhe nen. Het jubileumpje werd in alle bescheidenheid herdacht, o.a. met een blijk van waardering van de her vormde kerkeraad. Reeds geruime tijd wordt voor éér. van de ochtenddiensten van de her vormde gemeente te Rhenen een predikant van de gereformeerde bondsrichting uitgenodigd. Deze predikbeurten zijn nu defini tief geregeld. Een lid van het be stuur van de gereformeerde bonc zal de predikanten uitnodigen, waar na het kerkelijk bureau de afspraak zal bevestigen. Jaarlijks zal de ker keraad een lijst vaststellen van de predikbeurten van predikanten van l In de komende week zal in Ame- rongen en in Overberg een actie worden gehouden voor het Ned. Bij bel Genootschap, Vrijwilligers zul len er op uit gaan om nieuwe leden voor het genootschap te winnen. Onder auspiciën van de kerkeraad van de hervormde gemeente te Ame- rongen is een zendingscommissie sa mengesteld. Deze commissie heeft als taak op zich genomen om door zendingsavonden, verspreiding van lectuur en andere vormen van voor lichting het zendingswerk meer be kendheid te bezorgen in de gemeen te. Tot ambtsdragers van de hervorm de gemeente te Leersum werden ge kozen de heren C. v.d. Weiden, G. K. Bos, W. de Roos (ouderlingen) en de heer C. J. Schuilenburg als diaken. Per 1 januari a.s. zullen de gods dienstlessen op de openbare lagere scholen in Rhenen worden gegeven door de heer Andringa, de toekomsti ge hulpprediker van de hervormde gemeente in Overberg. Hij is opvol ger van mevr. Van Klaveren uit Arn hem. Binnenkort verschijnt er een nieuw aarboekje van de hervormde ge meente te Rhenen. Instanties die menen dat zij in dit gidsje moeten worden opgenomen dienen zich voor 1 november te melden bij het ker kelijk bureau.

De Vallei | 1969 | | pagina 3