O Ziekenhuisbezoek aan het broertje Constantijn: af en toe rijden ook de prinsen Willem-Alexander (voorgrond) en Johan Friso met hun verzorgster, mej. Swellengrebel, naar het Academisch Ziekenhuis in Utrecht. Koningin Juliana ontving een delegatie van de IATA in het paleis op de Dam. Op de foto (eerste van links) dr. G. van der Wal, presi dent-directeur van de K.L.M., derde van rechts is prof. ir. G. Höltje, voorzitter van de IATA. In het midden de Koningin. In de buurt van Hamburg werd een Nederlands kustzeilschip gevonden, dat waarschijnlijk in de achttiende eeuw als dijkvulling is gebruikt. Het schip kwam tevoorschijn bij werkzaamheden in een moeras. Na de berging wordt het tentoongesteld In het slot Gottorf te Schleswig, Op enkele vrijwilligsters na heeft de vrouwelijke politie van Belfast geweigerd, het roerige deel van deze Noordierse stad nog onge wapend te betreden. Een van deze vrijwilligsters doet nu haar ronde onder geleide van een eveneens ongewapende politieman. Op de achtergrond twee zwaarbewapende Britse militairen. Tweemaal Tijl Uilenspiegel: in brons en als authentiek doodshoofd. Dat laat ste lacht nog steeds, zo menen veel bezoekers van het museum in de Duitse stad Mölln, dat aan de listige grappenmaker is gewijd. De Amerikaanse wet staat toe dat soldaten met twee nationaliteiten dienen in buitenlandse legers. Egypte heeft daartegen nu geprotesteerd, omdat er in het Israëlische leger militairen zijn die zowel Amerikaan als Israëli zijn. Op de foto: David Eller, een Amerikaan-Israëli, die dezer dagen werd gedood tijdens een actië van het Israëlische leger. Nadat hij ruim zeventien maandenmet een ruilhart had geleefd is de Franse Dominicaner priester Jean Marie Boulogne in Parijs overleden. HIJ werd 98 jaar. Het Rijksmuseum in Amsterdam boekte een historisch bezoekers-record: voor het eerst in de geschiedenis kwamen er in een jaartijd een miljoen bezoekers. Directeur dr. A. van Schendel bood de miljoenste bezoekster, mej. J. v.d. Smissen, een boek over Rembrandt aan. Na de warme zomer een heel koude winter, zo zijn de voorspellingen. De mode sluit zich daarbij alvast aan met warme beenbekleding, zoals op deze show in Keulen werd getoond. Kreukellak was er een belangrijk bestanddeel in. Deze „vogelkooi" is een onderdeel van een automatische zendinstallatis, waaraan in het Duitse Ettringen nu al wordt gewerkt voor de Olympische Zo merspelen 1972.

De Vallei | 1969 | | pagina 13